corner werkt. Thans is het de beurt weer aan Helmond. Razend snel zetten zij twee aanvallen op, uit een er van forceeren zij een corner, Deze wordt door de Qulckverdediging weggewerkt. Toon v. Hilst die een schitterende mid-halfpartij speelt, kiijgt het leder te pakken, brengt het in razend snel tempo op, geeft mooi door op het juiste mo ment naar Stippent Sr. en met een onhoudbaar schot geeft de ex B.V.Ver aan Quick de leiding 1—0.^ Een schitterend doelpunt. Het publiek begint zich geweldig te roeren. Quick speelt enthousiast verder doch ook de Helmonders werken als paarden. Waar „Ons Zuiden" in de sport kringen in Noordbrabant, Zeeland en Limburg algemeen gelezen wordt en dit blad te vinden Is op elke leestafel van een goed café of hötel, isadver- teeren in dit blad van 't allergrootste belang. met regelmatige tusschenpoozen nog 4 Plots nng zendt van Lier een schit- doelpunten, eerst als de strijd 80 is terend schot in dat Hendriks met den voet retourneert. Onstuimig vallen de geelzwarten aan doch al breken zij ook al eens door de Quick-verdediging heen, dan vinden zij Dorus Trimbach die pal staat als een rots Onder groote spanning kondigt v. Eggelen met 1—0 de rust aan De tweede helft wordt met nog meer geestdrift begonnen. Direct zijn de blauw-wltten weer in den aanval en als de harvatting 7 minuten oud is voor W. vS.. C. en de midhalf weer zijn oude plaats inneemt begint R. W. B. beter le spelen en krijgt hel W. S. C. doel angstige momenten le doorstaan, doch het zit R. W. B. niet mee; einde lijk wordt R. W. B. voor haar kranig volhouden toch beloond, als de inval ler linksbuiten met een mooi boog schot de eer redt. W. S. C. wint ver diend met 8—1, doch 52 had een be tere verhouding gegeven. R'. W. B.'ers jullie kunnen heter, bc- sterking in de half linie en Good-Luck kan met een gerust hart de com petitie in gaan. schiet Jan van Lier hard in, doelman slist, doch dan niet telkens de opstel- Hendriks stopt het schot, werkt echter H wjjzjge„, en de juiste opstelling onvoldoende weg en van Lier scoort hel eIftaI ve,-zorgen, en vooral het voor Quick 2 0. Nog doen de Hel vcr|)an(i jn jlct elftal handhaven onder monders er een schepje bij en doelman 'alle omstandigheden. W. S. C. is in de- Trimbach moet telkens in actie komen zen vorm (e sterk voor de 3e klas. Dhr. wat hij met veel bravour doet, doch 'Scholte toonde zich een bekwaam ook de jongste Trimbach en aanvoerder .'scheidsrechter, hoewel hij een gcmak- Stippent verdedigen schitterend. Weer |<e]iji<e taak had. volgt een pracht aanval van den rechter vleugel van Quick, v. Lier zet fraai voor, Nil Beerens vangt het Ieder goed op en kanjert tegen het houten ge raamte, de bal springt terug in het veld, Fons Blom schiet toe en doel punt onhoudbaar 3 0. Taai houden de geelzwarten vol en geven zich geenzins gewonnen doch tegen de Quickverde- diging zijn hun aanvallen niet opge- wassen hoewel hun vleugelspelers uiterst snel zijn en Jan van Kuik en van Bladel handen vol werk geven. Als Blom eens hard inschiet bewerkt een Helmondback den bal met de hand. Scheidsrechter van Eggelen constateert dit en geeft penalty. De bal gaat naar de witte plek de jongste Trimbach komt naar voren en meteen geweldige kanjer voltrekt hij het vonnis 4—0. Kort hierop heeft Helmond ver diend succes als zij een prachtig tegen- punt maken, en zes minuten na dien maken zij uit een corner er 4—2 van. Nu is het Quick die weer ten aanval trekt. De tijd verstrijkt, doch tot doel punten komt het niet meer en als Blom nog even gevaar brengt voor 'het Helmond doel komt onder groote spanning het einde met een welver diende 4—2 Quick-zege. Bravo Blauwwitten Een prachtige inzet en een goed begin is het halve werkScheidsrechter van Eggelen leidde zooals gewoon correct en beslist. Nu as. Zondag in Limburg 1 Hier over Zaterdag a s. meer. Wie mee wil, geve zich op bij het bestuur! W. S. C. De eerste Competitiewedstrijd op het W.S.C .terrein voor dit seizoen zal a.s. Zondag plaats hebben in den wedstrijd W. S. C.—Kaatsheuvelal direct een aantrekkelijke ontmoeting tusschen oude tegenstanders. JULIANA Zondag jl. had de vastgestelde Comp.- wedstrijd Kaatsheuvel-Baardwijk plaats Dadelijk na den aftrap wordt door beide partijen flink aangepakt en krijgen ze enkele kansen welke niet worden benut. Na 20 minuten weet Kaatsheuvel met een onhoudbaar schot te doelpunten Juliana krijgt ook nog enkele goede kansen maar de voorhoede is niet doortastend genoeg zoodat met 1 0 de rust aanbreekt. Na de rust wordt door Juliana nog slechter gespeeld en ware de verdedi ging, met de keeper aan het hoofd niel zoo schitterend in vorm geweest dan was de nederlaag nog grooter geworden nu wist Kaatsheuvel nog 2 maal te doelpunten. Wanneer een volgende maal volledig kan worden opgekomen kan een veel beter resultaat bereikt worden. R. W. B. R. W. B. wordt met liefst 81 door W. S. C. geklopt. I)it had zelfs de groot ste W. S. C. enthousiast niet durven denken, terwijl R. W. B. geweldig te leurgesteld heeft. Het begin of liever j voor dat men begon was voor R. W. B. j een ontmoediging, doordat de rechts buiten plotseling verhinderd was. Het begin van den wedstrijd was aanstonds voor W. S. C. dat direct zeer dreef was, terwijl R. W. B. de kluts kwijt is en er hopeloos uit was, hoofd zakelijk doordat er geen verband in het elftal was. W. S. C. beheerschte hel spel volkomen. R. W. B. trof het dan ook niet dat W. S. C. in zoo'n huiten- gewone vorm was. Dat de rust met slechts 4—0 voor W. S. C. inging lag nog aan het slechte* schieten. Na de thee heeft W. S. C. weer de overhand, doch R. W. B. valt nu Wat meer aan, doch zonder resultaat, W. S. C. maakt 10 October speelt R. W. B. 2 tegen Quick 3 voor den Br. V. B. KAATSHEUVEL. Ook de tweede competitie thuiswed- strijd is voor Kaatsheuvel een succes geworden. Met een sprekende 3—0 overwinning werden de gasten verrast. Een schitterend weertje maakte het de toeschouwers op't prachtig gelegen veld zeer aangenaam, jammer dat de belangstelling niet wat grooter was, 't spel van de jongens verdiende het alleszins. Vanaf de aanvang gaf Kaatsheuvel zich van de beste zijde te.zien en ofschoon met twee invallers spelend voor Wooning en Musters werd toch een goed sluitend en doortastend spel geleverd, waartegen Baardwijk weinig of niets had in te brengen. Het spel speelde zich alzoo bijna voortdurend op de Baardwijk helft af en ware de Baardwijk-doelverdediger niet in zoo grootschen vorm geweest, dan was de uitslag voor de gasten nog teleurstel lender geworden. Tientallen ballen wist hij op schitterende wijze te stoppen De voorlinie van Kaatsheuvel schit terde in-haar geheel. Ook het midden trio gaf een goed spel te zien. Houdt Kaatsheuvel dezen vorm, zoo worden ongetwijfeld zeer veel wedstrijden in deze competitie gewonnen. HEUSDEN. Zondag speelde H E.C. II uit Waalwijk tegen Juliana I, die won met 5-1. Bij de rust was de stand 4—0. GEERTRUIDENBERG. Good Luck speelde Zondag j.l. een vriendschappelijke wedstrijd legen hun oud-tegenstanders in de competitie 1924'25, Internos uit Breda. Good-Luck verscheen met een proef- elftal voor de a.s. competitie. Voor den wedstrijd, spreekt de Zaterdag 1.1. ge kozen Voorzitter, de heer G. Zijlmans, hel elftal toe en hoopt dat er dit jaar, voor Good Luck weer hetzelfde succes is weg gelegd, als in het afgeloopen seizoen. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een zeer hoogstaand spel, waar vooral het spel van den Good Luck linksbin nen in schittert. De meeste aanvallen zijn echter voor Internos, en de Good- Luck keeper, welke steeds betrouw baarder wordt, moet zich geducht we ren. Na ongeveer 12 minuten kan het G. L.-doel, na een dubbele bekogeling, den druk niel meer weerstaan, en Internos leidt 01. Na ongeveer drie minuten maakt echter de Good Luck linkshui- ten 11. Good Luck is nu terdege in den aan val, en eenmaal lost de rechtsbuiten ook een keihard schot, maar de Inter nos doelman is safe. Van der Pluijm, die rechtsbinnen speelt, geeft de ballen mooi naar rechtsbuiten, maar door treuzelen, worden daar eenige mooie kansen niet benut. Vlug, open spel Good Luckers, dat moet dit jaar freer het succes worden, denk daaraan. Eindelijk heeft G. L. succes en leidt met 21 maar even goed op voor de rust maakt I. 22. Na de rust hetzelfde spel, heide doeleïi worden bekogeld, met G. L. iets in de meer derheid het welk dan ook uit den eind stand 53 blijkt. Het Good Luck spel der achterhoede was correct, hoewel door de backs dit derde doelpunt had voorkomen kunnen worden. In de mid denlinie was Timmermans degene die iederen aanval brak, van, plaatsen kwam echter nog weinig terecht. De voorhoede was goed, met den linker vleugel als uitblinker. Een kleine ver- Op de Zaterdag 1.1. in café v. d. Pluym gehouden vergadering van Good Luck, is het bestuur als volgt ge kozen: de hecren G. Zijlmans, voor zitter, P. Jansen secretaris, W. v. Don gen penningmeester, C. Boon en P. v. d. Pluym. GEERTRUIDENBERG. KORFBAL De B. L.*E. I.ploeg won hel Basco- tournooi, sloeg Juliana Cap'plle met 110. B. L. E. I. was in alle vakken de sterkste en Juliana had niet veel in te brengen, hoewel een tegenpunt wel verdiend was. Het gebrek bij B. L. E. I. was nog het gedekt doelen. Wanneer dit eens afgeleerd werd, zou B. L. E. I. nog menig mooi succes kunnen beha len. KORFBAL. SPRANG. Onze Korfbalclub N.E.O. speelde Zaterdagmiddag een Competitie-wed strijd voor den Brab. Korf halbond, te gen VOLT te Tilburg. NEO speelde met slechts 11 spelërs(sters) waaronder 3 invallers. Rust ging in niet 20, liet einde kwam met 5—1 voor Volt. CAPELLE. Duivensport. De Postduivenvereniging De Lucht- vaart, gevestigd in het café van mej. de Wed. A. van der Haart, hield j. 1. Zondag een concourswedvlucht vanuit Vlissingen met den volgendenuitslag: A. Gloudie 1, J. Oomens 2, A Ver steeg 3 9 17 24 25, H. van Kampen 4 5 31, M. Soeterbroek 6 7 9, J. Ver hagen 8 16 28 33, H v. Wanrooy 10 12, J. Laros 11, P. Zijlmans 12, P. Pijnenburg 13, L. Mosselveld 14, P. Wagemakers 15, Th. Ligtvoet 18 29, W. Kemmeren 19 21, B Kemmeren 20, J. Zwart 23, J. van der Schans 26 30. P. Kemmeren 27, J Verriel 32, L. de Rooy 34, M. Vessters 35, A. v. Moergestel 36. De korfbalclub „JULIANA" alhier speelde j.l. Zaterdagmiddag te Geer- truidenberg voor het aldaar plaats heb bende korfbaltournooi een wedstrijd tegen B L.E.I., welke wedstrijd eindigde in een 11 0 nederlaag voor het Juli ana twaalftal. spreking van detailpunten te vervallen, kan ik wel zeggen, dat ik vast over tuigd hen, dat de geldmiddelen zullen worden gevonden, om met de werk zaamheden aan de nieuwe wegen, die onderhanden zijn, in 1927 met kracht te kunnen doorwerken. Ik ben even zeer overtuigd, dat óók voor het ter hand nemen van de verdere wegen de geldmiddelen zullen worden gevonden. Als zij niet uil het Wegenfonds komen, dan zullen ze ergens anders worden gevonden. „Mijn overtuiging is, dat we binnen enkele jaren* de rubriek „slechte we gen", in de couranten zullen kunnen sluiten en dat we kort daarna een an dere rubriek in de bladen zullen kun nen openen, onder den titel „nieuwe wegen". Het departement zal tezijner- tijd de berichten leveren, om die ru briek te vullen. j „Ik meen wel te mogen verwachten, dat ook de provinciën, op het voor- I beeld van het rijk, zich in edelen wed ijver aan de verbetering van de pro vinciale wegen zullen wijden, waartoe ze zooveel te gemakkelijker in staat zullen zijn door de bijdragen, die ze kunnen verwachten uit het \Vegen- foiuls." HET NEDERLANDSCH—BELGISCH VERDRAG. Eindverslag. Verschenen is het eindverslag dei- commissie van rapporteurs uit de Tweede Kamer over het Nederlandsc.il- Bclgische verdrag, waarin de commis sie als haar oordeel te kennen geeft, dat de openbare beraadslaging genoeg zaam is voorbereid. GEMENGD NIEUWS. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 8 uur repetitie Tavenu met de Symphonie Hoofdpersonen om half acht. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8!/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Vrijdag 8 uur repetitie Tavenu met de Symphonie. Hoofdpersonen om half acht. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". BINNENLAND. DE GRENSWIJZIGING VAN BREDA. Het anti-annexatie-comité uil de ge meenten Ginneken en Bavel, Princen- liage en Teteringen heeft aan de Twee de Kamer weer een adres gezonden, waarin het met een verwijzing naar de bekende bezwaren o.a. opmerkt dat een juist inzicht in de groote betceke- nis van die bezwaren zou worden be vorderd door een onderzoek op het an nexatie-terrein, waarhij èn door dé ge meentebesturen van Pri/nccnhagc dn van Teteringen èn door het comité gaarne alle inlichtingen zullen worden verstrekt, desgewenscht ten overstaan van vertegenwoordigers van het ge meentebestuur van Breda, weshalve het comité de Tweede Kamer-leden daartoe uitnoodigt en zich bereid ver klaart, op alle wijzen dit onderzoek ter plaatse te vergemakkelijken en te be vorderen. MINISTER VAN DER VEGTE OVER HET WEGENVRAAGSTUK. „Binnen enkele jaren geen slechte wegen nieer". Het Hdbl. heeft den minister van wa terstaat, mr. H. van der Vegte,ge vraagd, zijn meening over het wegen- vraagstuk le wijlen geven. „Alles is mogelijk", verklaarde de minister met nadruk,"behalve dat er. zooals sommigen schijnen te vreezen, niets zal gebeuren. Zonder in een be- De heer A. van Vliet uit Rotter dam is met zijn vrachtauto op den onbewaakten overweg tusschen Kethel en Schiedam tegen trein 161 uit Hoek van Holland aangereden. De heer van V. zat zelf aan het stuur, terwijl naast hem zijn op een na oudste zoon van 18 jaar P. van Vliet had plaats genomen. De schok was bij de botsing zoo hevig, dat vader en zoon een 20 meter verder tegen den dijk werden geworpen. Van den wagen waren slechts splinters en stukken ijzer over. Tot over een af stand van 200 tot 300 meter werden de stukken en melkbussen teruggevon- den. Beide gewonden werden per zieken auto van den geneeskundigen dienst naar het Ziekenhuis aan den Coolsin- gel te Rotterdam vervoerd. De toestand van den zoon, die een zware hoofd wonde en een hersenschuddingbekwam, was hoogst ernstig. De vader werd eveneens ernstig verwond. De oorzaak van het ongeluk is de mist, die op dat uur daar zoo dik was, dat men onmogelijk den trein kon zien aankomen. Naar de conducteur verklaarde, heeft de machinist waarschijnlijk geen signa len gegeven, omdat hij den overweg niet kon zien en niet wist, dat hij in de nabijheid daarvan was. Vermoede lijk heeft de trein, ondanks den mist vrij snel gereden, daar hij eerst op grooten afstand van den overweg tot staan kwam. In de twee jaren dat deze overweg onbewaakt is. is dit thans het negende slachtoffer, waarvan er vijf gedood en vier gewond» werden. Nader vernemen we, dat de heer A. van Vliet Zaterdag is overleden terwijl de toestand van den zoon hoogst ernstig is. Zondagmorgen tegen half zeven brak door onbekende oorzaak brand uit in hotel Kissels aan de Neerstraat te Roermond. Het hotel brandde groo- tendeels uit. De belendende perceelen bleven behouden. Een achtjarig zoontje van den heer Kissels is door verstik king om het leven gekomen. Een ander zesjarig zoontje werd zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd alwaar het spoedig overleed. Toen Zondagmorgen de heerLejeu- ne, Willem Ilstraat uitreed inderichting van het station, kwam juist van die zijde een zware Brockw; y aangereden. De heer L. stuurde daarna zijn wagen in de richting van het trottoir, maar kon niet voorkomen, dat de bestuur der van de autobus zijn wagen in de volle breedte nam en als 't ware tegen een boom in elkaar drukte. Een zoontje van den heer L. dat in den auto zat, bekwam slechts eenige niet ernstige verwondingen. Persoonlijke ongelukken kwamen verder niet voor De particuliere auto werd echter een ruïne. Een der beide kinperen, die bij het in brand vliegen van een paling- kraam op het Lunapark te Voorburg ernstige brandwonden bekwamen, is aan de-gevolgen overleden. Te Zwartemeer geraakte een 3 jarig kind van den heer A. Berends in een onbewaakt oogenblik in een pot met kokende pap. Het kind be kwam ernstige brandwonden. Gisteren is in een onbewaakt oogenblik het l'/2 jarig zoontje van den landbouwer J.j, Woudberg te 2e Valtermond te water geraakt en ver dronken. De Landbouwer Wolbers te Ter- apel is doordat zijn paard op hol sloeg, in een wijk gevallen. Hij kreeg een kippenhok, dat hij vervoerde, over zich heen, met het gevolg, dat hij zich niet meer kon redden en jammerlijk verdronk. Hij laat een jonge vrouw I en (wee kleine kinderen achter. Toen Zaterdagmiddag de 60 jarige W. Kok in zijn boomgaard in de buurtschap Haerst bij Zwolle aan het perenplukken was, brak de tak waarop hij zat. De man viel en was onmid dellijk dood. De Koning heeft den vlieger Cobham tot Knight commander in de orde van het Britsche rijk benoemd. De twee mechaniciens van Bobham hebben eveneens onderscheidingen gekregen. De Vereenigde Staten zijn het land van Ford en de auto's, maar ook het land van de auto xmgevalllen. Gedurende de eerste acht maanden van 1926 zijn er in de Unie omstreeks 13,250 auto-ongevallen met doodelij- ken afloop geweest. Dit werd meegedeeld op een jaar vergadering van de American Road- builders Association. Graaf Wolf von Baudissin, als schrijver bekend onder den naam van Freiherr von Schlicht, heeft zich te Weimar, waar hij woonde, het leven benomen. De schrijver was door de inflatie tot armoede vervallen en ver diende ?ijn geld door optreden in cabarets, daar hij op meer dan 60 jarigen leeftijd deze werkzaamheid niet zou kunnen volhouden, heeft hij zich van het leven beroofd. Toen Zondagvoormiddag de heer v. d. V. met zijn broeder op de duo zitting in zeer matige vaart van Oir- schot naar Best reed, ontmoette hij ongeveer halverwege1 een tweetal fiet sers uit Woensel, die links van den weg, dus verkeerd reden. Op't laatste oogenblik willende oversteken, werd de voorste fi tser door den motor, die ongeveer midden op den weg was, aangereden, met het gevolg, datènde twee motorrijders èn de fietser op den weg neersloegen. Die op de duo zat kwam er met eenige ontvellingen af, de andere twee moesten per auto ver voerd worden, de één naar huis, de andere naar 't gasthuis te Best. De heer v. d. V. had een ernstige hersen schudding gekregen en is uren buiten kennis geweest, de andere is ernstig aan het hoofd gekwetst, doch bij bewustzijn gebleven. Beiden zijn aan stonds van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Maandag ia de 52-jarlgo boeren knecht F. ten Voorde, te Barneveld, door het op hol slaan der door hem bestuurde paarden onder het voertuig geraakt «n or middellijk gedood. Cobham la gisteravond te Phaieron bij Athene aangekomen en wordt Vrij dagmiddag te Londen verwacht. Hij zal dan de rivier volgen tot Hammer smith. Ongeveer ter hoogte van de Hammersmith-brug keert bij om en vliegt, weer boven de Theems, terug tot voor de parlementsgebouwen, waar hij op do rivier zal neerdalen. Er wordt een aanlegsteiger gemaakt en op de trappen van den tuin zal Sir Samuel Hoare, de minister van lachtvaart, hem officieel ontvangen. Zoowel de West minster als de Lambeth-brug zullen gedurende deze plechtigheid voor alle verkeer gesloten worden. Naar de Daily Chronicle verneemt zal de vijfdaagsche*workweek, die Ford in Amerika heeft Ingevoerd, ook op zijn Eegelsche fabriek worden toege past, zoodra de maatregel in Amerika een succes blijkt te zijn. Ford heeft te Manchester 2000 man aan het werk. Zijn personeel In Amerika telt 220 000 man. Te Borcuio ls Zondag de bejaarde echtgenoote van den winkelier B. aldaar bij het wasschen -van groenten in de Berkel gevallen en verdronken. Te Ulm is een auto van den Zwabischen boerenbond met een tram in botsing gekomen. De vijf passagiers werden op slag gedood, de chauffeur is later bezweken. Zaterdagmiddag is het J. S. uit Bergen op Zoom, die te Goes aange houden was op verzoek van de mare chaussee te Raamsdonkveer, gelukt, uit het politiebureau te ontsnappen, Hij had toestemming gekregen, naar de W. C. te gaan en daar heeft hij zich door een raampje weten te wrin gen. In verband met het auto-ongeluk te Heerlerheide heeft gistermiddag het parket van Maastricht ter plaatse een uitvoerig onderzoek ingesteld. Eenige onderdeelen van den auto zijn in beslag genomen, de chauffeur J. H. is voor- loopig op vrije voeten gesteld. M verzacht en Geneest onlslohen Huid hij Babies. DE ADMINISTRATIE' KORFBAL.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 8