Markt berichten. Abonneert U In de Xed. Herv. Kerk te Made zal op Zondag lü October des voorm. 10 uur Ds. Mtidde voorgaan. In de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen zal des voorin. 10 uur voorgaan Ds. Vinck. ALMKERK. A.s. Zondag hoopt Ds. Röth des morgens 9.30 uur en des avonds 6 uur voor de Herv. Gem. op te treden, terwijl bij de Gerf. Kerk des v.m. 9.30' en des n.m. 2 uur een predikatie zal gehouden worden. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 8 Oct. '26. Grooie Internationale Muziekfeesten te Kaatsheuvel op 4, 5 en 6 Juni 1927 De volgende circulaire is verzonden In het najaar 1925 vierde het Ko ninklijk Muziekgezelschap „Euphonia" het zeldzame feest van zijn Gouden Jubileum, terwijl de Koninklijk Erkende Harmonie Apollo" in denzelfden tijd zijn 40-jarig bestaan mocht herdenken. Beide feiten zijn slechts plaatselijk gevierd door de hHldiging van beide corpsen dooreen enthousiast-met-hare- vereeniging-meelevende bevolking. Al hoewel geen ruchtbaarheid aan deze viering gegeven was, mochten onze beide harmoniebesturen bij die gele genheid ook tal van felicitaties en sympathiebetuigingen van zustervere nigingen uit het geheele land ontvan gen. Deze weldadig aandoende belang stelling deed zoowel in het bestuur van de Kon. Erk. Harm. Apollo als in den boezem van het Kon. Muziekgez. Euphonia de gedachte ontwaken aan een meer waardige viering dezer jubilea in den vorm van een Groot Festival. Het jaar 1926 was echter met aankon digingen van diverse concoursen, wedstrijden, festivals, muziekfeesten en -tournoois zoo druk bezet, dat geen van beide corpsen het reeds overladen festiviteiten-programma nog verder wilde belasten. Ook over het jaar 1927 bereikten ons reeds meerdere berichten van met- groote-feesteLijkheden gepaard-gaande- viering van diverse jubilea. Voor Kaats heuvel in één jaar alzoo nog twee muziekfeesten organiseeren, zou een verdeeling van succes geven, dat noch in 't belang der jubileerende corpsen, noch in 't belang der deelnemende vereenigingen kan zijn. Op initiatief der vereeniging „Kaats heuvels Belang" besloten daarom de besturen der beide Harmonlën in een gecombineerd groot internationaal Mu ziekfeest hunne jubilea te herdenken. Bereids is reeds een uitvoerend comité gevormd, bestaande uit de Presidenten, Vice presidenten en Secre- larissen der beide corpsen en den Voorzitter, Vlce-Voorzitter en Secreta ris der Vereeniging „Kaatsheuvels Belang". De groote zeldzaamheid van een dergelijke combinatie in sportieve, amicale, opofferende medewerking ge vormd, waarborgt ons reeds bij voor baat een groot succes. De goede klank die de naam onzer beide corpsen door het geheele land geniet, gepaard aan de bekende popu lariteit onzer muziekgezelschappen, kunnen niet anders dan deze garantie verhoogen. De jovialebereidwilligheid, waar mede onze Harmoniën steeds andere festiviteiten wisten op te luisteren, za! sportief beantwoord worden door een alzijdige deelneming van alle mogelijke zustervereenigingen. Het uitvoerend comité zal moeite noch kosten sparen om in goede zake lijke arrangeering van het feest, het de opkomende gezelschappen zoo aange naam mogelijk te maken. Reeds is beslag gelegd op een schitterend feestterrein van ruim 16000 M2 groot, gelegen achter de har monie-zaal „Euphonia", tegenover de R: K. Kerk. Diverse sub-commissie's van terrei nen, versiering en verlichting, Buffet ten, van Vermakelijkheden, van Muziek, van Ontvangst en Begeleiding, van Pers en Propaganda met een Finan. cieele commissie houden zich reeds thans met de voorbereidende werk zaamheden van het feest bezig. Vooral de aankleeding der terreinen, de verzorging der amusementskwestie en niet het minst de restauratie der Buffetten zal de meest nauwlettende attentie van Hoofd- en Sub-Comité's genieten. In een uitgebreide Kermesse d'Été hopen we zoowel deelnemers als pu bliek een aangename verpoozing te verschaffen, naast het muzikaal genot, dat het festival bieden zal. Groote geldprijzen zullen door het rad van Fortuna voor de gelukkige deelnemers worden beschikbaar ge steld. De meest confortabele Autobussen van de Hollandsche Buurtspoorwegen en de Autobus-Onderneming „Cito" zullen naast tal van andere vervoer middelen, zoowel in geregelden als in expressen dienst de verbinding onder houden met de omgeving en op de treinen te Tilburg, Waalwijk en 's Bosch. Reeds thans noodigen we alle Har- moniën,- Fanfares, Symphonieën, Da mes-, Mannen- en Gemengde Zang verenigingen tot deelneming uit en ofschoon deze circulaire slechts als voorloopige kennisgeving dient te worden beschouwd, zal het ons toch zeer aangenaam zijn, nu reeds eenig bericht van Uwe eventueele medewer king te mogen ontvangen. Het uitvoerend Comité, M. v. Nieuwstadt, Pres. „Euphonia". C. Vloemans, vice pres. G. Wijdemans, Secr. L. van der Horst, pres. „Apollo". A. Schalken,- vice-pres. J. Snoeren, Secr. M. van der Wee, voorz. K. B. W. de Both, vice-voorz. J. Tuerlings, Secretaris en Algemeen Secr. Vergadering van den Gemeente raad op Zaterdag 9 October a.s. des namiddags ten 3 ure ter behandeling van 1. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid van den Ge meenteraad de heer W. N. van Kuyk. 2. Beëediging van den heer W. N. van Kuyk. 3. Benoeming van een Wethouder in de vacature ontstaan door het over lijden van den heer M. A. v. Beurden. A.s. Dinsdag 12 October om half acht 's avonds zal in de O. L. School in de Schoolstraat een spreek- avcnd worden gehouden over de mili taire vooroefeningen. Op dezen spreekavond worden uit - genoodigd alle jongelingen die nu 18 jaar oud zijn of dit jaar 18 jaar wor den. Eveneens hunne vaders of voog den. Zooals reeds bij velen bekend is. verkrijgt men door het volgen dezer oefeningen en na het behalen van het diploma een verkorting van diensttijd van 4 maanden. Komt dus allen wijl het van groot belang is. De Kon. Erk. Harmonie „Apollo" geeft Zondag a.s. een matinée om 12 uur tot sluiting van het Zomerpro- gramma. Nu we onze harmonie (een geheel seizoen buiten gehoord hebben, zal het voor velen weer een aangename afwisseling zijn ook in de zaal weer eens naar een nummer goede muziek te gaan hooren. We wijzen andermaal op het groot Vaandelfeest der R.K. Drank bestrijding op Zondag 10 Oct. a.s. Zoowel de middagvergadering voor de dames als de avondbijeenkomst voor de mannen is toegankelijk voor iedereen die den leeftijd van 16 jaar bereikt heeft. Het entréegeld bedraagt slechts 30 ct. voor niet-leden, terwijl de leden der Maria-vereeniging en Kruisverbond vrij zijn. Bij publieke verkooping is het pand vroeger bewoond door de firma C. Heijs aan de Verlengde Hoofdstraat Donderdagavond ingezet op f3275. Dat de demonstratie met politie honden op het Horstterrein Zondag a s. wederom veel belangstelling zal trekken konden we concludeeren uit het feit, dat ook van buiten Kaats heuvel reeds tal van personen toe-» zegden Zondag een kijkje naar deze interressante oefeningen te komen nemen. Is het op zichzelf reeds belang wekkend dat een stom dier in vele gevallen veel meer weet te bereiken, geleid door zijn scherpe zintuigen, dan de mensch, het meest frappeert bij de hondendressuur de correcte gehoorzaamheid der dieren, om in 't felste van den strijd onverbiddelijk te gehoorzamen aan 't eerste woord van hun meester. AAN. ONZE ABONNE'S! Zooals bekend hebben wij met het oog op onze week- abonné's te Kaatsheuvel, een colporteur aangesteld, n.l. de Heer A. HEUER, Hoofdstraat, die ook andere abonnementen in de kom bezorgd. Begrijpe lijkerwijze brengt deze over gang eenige moeilijkheden en vergissingen mede. Men zie deze in 't begin wat door de vingers en verzoeken bij ongeregeld, niet op tijd of niet ontvangen van ons blad zich direct te wen den tot den colporteur of den uitgever. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 6 Oct. '26. Namens de ingezetenen is een ver zoekschrift verzonden, om te voorko men, dat het Kroondomein zijn plan ten uitvoer brengt, om de laan hoo rnen nabij de Oud-Heusdensche Poort te vellen. Moge het succes hebben. Een meisje van L. K, had het ongeluk in den Demer te vallen, wat gelukkig spoedig werd opgemerkt door den postbode Muijen, die per fiets passeerde en direct wist in te grijpen met het gevolg, dat erger werd voor komen. Gisteravond had het R.K. Man nenkoor de attentie de „Heusdensche Harmonie" een serenade aan te bieden, daar deze Zaterdag haar 20- jarig be staan herdacht, wat de harmonie zeer appreciëerde. De heer Den Hertog is voorgedra gen tot ieeraar in het sche'epsteekenen aan de teekenschool (vac. Verschoor) en is met den nieuwen cursus- zijn lessen reeds begonnen. Men schrijft uit Heusden aan de „N. R. Ct." Een courantenberichtje is den inwo ners van Heusden komen verschrikken met de mededeeling, dat de prachtige, gave boomenlaan, die Oud Heusden met Heusden verbindt, geveld zal worden. Men moet te Heusden zijn geweest, om te begrijpen, wat dat zeg gen wil. Het oude stadje ligt, onver schillig of men het nadert van den kant van de Maas, dan wel van de landzijde, zóó schitterend, dat ieder vreemdeling er verrukt over is. Maar die schoonheid dankt het grootendeels aan zijn boomen. Gaat nu het Kroon domein (want dat is hier de bedrei gende macht) een deel daarvan vellen, dan wordt een stuk schoonheid ver woest, dat in geen geslachten meer hersteld kan worden. Waar nog dit bij komt, dat de bedreigde weg een van de weinige wandelingen is voor de inwoners van het kleine stadjeen daarom zeer geliefd. We vragen ons afmoet nu van de kleine-stadsbewo ners alles, letterlijk alles worden afge nomen? Bijna met den dag ziet men, dat stadjes teruggaan, zoodat het leven er steeds eentoniger wordt, maar moet dan door zulk een hard besluit in een paar dagen tijds onze schoonheid, onze roem onvoorwaardelijk worden verwoest Zijn we wel ingelicht, dan is reeds binnenkort de uitvoering van het sloopwerk te verwachten. In het cou rantenbericht wordt gewaagd van po gingen van B. en W. om het onheil nog te voorkomen. Het moge bat^n In het nationaal huldeblijk, voor enkele jaren aan de Koningin aangeboden, staat, naar wij meenen, ook een af beelding uit Heusdenals dat zoo is, dan is dat zeker een bewijs, dat er een typische schoonheid in dit oude stadje is. Het zou diep te betreuren zijn, als er nu geen ander lot het stadje wachtte, dan dat zijn grootste schoonheid zóó maar verwoest werd AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 9 Oct. Witte Bioscoop, „Haar Lijdensweg", 8 uur. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. Zondag 10 Oct. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 10 Oct. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 121/< uur. Zondag 10 October. Witte Bioscoop, „Haar Lijdensweg", 6 en Sll2 uur. Zondag 7uur. Marion-uitvoering, Musis Sacrum. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Maandag 7'/2 uur. Marion-uitvoering, Musis Sacrum. Dinsdagavond 8'/a uur. Repetitie Waalwjjks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. WoensdagVioolcursus Waalwijksche Muziekschool. Waalwijk, 8 Oct. '26. Eieren 9—11 ct. Varkens f 13—f.18. BURGERLIJKE STAND. MADE. Geboren Antonius J M z.v. Johannes A v tl Made en Cornelia Co. v. d. Pas Jo hanna d.v. Leendert de dough en. Maria Einsk Antonius Chr z.v. Johannes Mjarijnissen en Antonia Rovers. Ja- cobtfs C z.v. Matliijlden Exterj en Ma ria J van Alphen. Maria H dv. Ge- rardus Stoop en Wilhelmina Oomens. Overleden Maria Catharina Avontuur oud G!) jaar. Adrianus C Stoop oud 17 mnd. Lucia -I Hesselberth 4G jaar.( Ja coba Kerkhof oud 77 jaar. Andreas Knoop -2*3 jaar. Huwelijksaangiften Cornelis J >v d Bijl 25 jaar en Maria Oomens 22 jaar. KERKNIEUWS. Het zevende eeuwfeest van den Serafijnschen H. Vader te 's Bosch. Onder zeer groote deelneming wer den Donderdagavond de luisterrijke feesten ingezet ter viering van het zevende eeuwfeest van het zalig afsterven van den H. Franciscus van Assisië. De weidsche kathedraal van St. Jan gaf in haar plechttooi nog meer dan ooit een imposanten aanblik. De afdee- lingen der Derde Orde in den lande zonden hunne rijke banieren, en zoo zagen we door geheel het middenschip der kerk langs de pilaren die vaan dels opgesteld en schitterden in goud de - namen van steden en dorpen van Noord en Zuid uit alle provinciën. Deze rijen van vaandels alleen reeds zijn de_ stille treffende getuigen der groote yereering en liefde welke aan den Arme van Assisië in trouwe naleving van den Derden Regel vooral door geheel Roomsch Neder land gebrachtwordt en die haar bekroning vond in de heerlijke nationale viering op 4 October. Uitsluitend witte bloemen en groen, smaakvol geschikt en geplaatst, ver sierden altaren en hoogkoof. Tusschen fraaie palmen en blanke bloemen rees het aantrekkelijk beeld van den Sera fijnschen Vader. Uit alle oorden van het land waren groote sierkaarsen geschonken, dra gende St. Franciscusbeelden en de plaatsnamen van waaruit de Tertia rissen zouden opgaan naar Den Bosch om aller geestelijken Vader luisterrijk te huldigen. Zijn beeld straalde in schitterend licht. De eerste plechtigheid van het begonnen triduum in de majestieuse kathedraal was zeer indrukwekkend. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, bis schop van 's Bosch, omstuwd door de geestelijke zonen van St. Fran ciscus celebreerde een Pontificaal Lof. Vrijdag 1 October.... De eerste Vrijdag der maand, een feestdag van het H. Hart en de eerste waarop de Kerk Maria bijzonder begroet als Koningin van den H Rozenkrans was wel bijzonder geëigend voor de eerste H. Mis tijdens de jubeldagen Pontifi caal gecelebreerd. De celebrant Z D. H. Mgr. Smets, Aartsbisschop van Gangra, Apostolisch Delegaat van Perzië werd bij de heilige handeling geassisteerd door alle paters Capucijnen uit het klooster van Den Bosch. Zaterdagavond heeft mgr. B. Eras, procurator van het Nederlandsche episcopaat te Rome, in de katnedraal een plechtig lof gedaan. Pater Josaphat behandelde in zijn triduum-predicatie de begeerlijkheid de vleesches. Zondagochtend droeg mgr. Diepen, bisschop van Den Bosch, met groot ceremonieef eene pontificale mis op, waaronder een koor van 70 zangers met begeleiding op het orgel door Prof. P. de Bree van het Seminarie te St. Mlchiels Gestel onder leiding van P. Kallenbach de vierstemmige mis van Hub. Cuypers uitvoerde. De mis werd ook bijgewoond door mgr. Hopmans bisschop van Breda. 's Middags om half twee had op de Parade een kinderhulde plaats, waaraan 3500 kinderen der bijzondere jongens- en meisjesscholen deelnamen. Tot slot werd gedefileerd voor de bisschoppen mgrs. Diepen, Hopmans en Van Roosmalen, die voor het bis schoppelijk paleis, dat op de Parade is gelegen, deze kinderhulde gade sloegen. 's Avonds celebreerde pater Provin ciaal der Capucijnen, dr. Vitus, het Lof; pater Josaphat behandelde in zijn predicatie het sterven van Franciscus. Maandag heeft de nationale viering van den gedenkdag van St. Franciscus sterven vóór 700 jaar plaats gehad. De aartsbisschop van Utrecht mgr. H. van de Wetering droeg de pontificale mis in de kathedraal op. De plechtige mis werd bijgewoond door een groot aantal geestelijke en wereldlijke autoriteiten. Door het koor werd dezelfde mis gezongen als Zondag. Na de mis speelde de stadsbeiaardier C. van Balkom St. Franciscusliederen op den St. Jansbeiaard. Om 2 uur werden groote vergade ringen gehouden in het Concertgebouw en het Casino. Sprekers waren dr. G. Brom, prof. aan de R.K. Universiteit te Nijmegen en het Tweede Kamerlid mr. L. N. Dekkers. Laatstgenoemde sprak over St. Franciscus als de vader van den eenvoud, de blijheid en de liefde. Baron Van Wijnbergen, die de ver gadering in het Concertgebouw leidde, sprak een kort woord ter inleiding, waarna dr. G. Brom, professor aan de R K. Universiteit te Nijmegen, zijne feestrede over St. Franciscus hield. Burgemeester Verdijk uit Eindhoven gaf als secretaris daarna voorlezing van de telegrammen van hulde die gezonden waren aan den Paus, de Koningin, kardinaal van Rossum, en de ministers-generaal vande Capucijnen Franciscanen en de Conventueelen te Rome en de daarop ontvangen ant woorden. De vergadering in het Concertgebouw en in het Casino werd door de bis schoppen, prelaten en ministers bezocht. Wegens de talrijke deelnemeis werd nog een derde vergadering gehouden in de Leonarduskerk, waar de Tilburg- sche pater ^raphinus het leven en sterven van St. Franciscus schetste. Om half 5 namiddag werd in het Concertgebouw het St. Franciscus oratorium van Willem van Kalmthout voor declamatie, tenor- en baritonsoli en koor, -met begeleiding van strijk orkest, vleugel en orgel uitgevoerd. Daarbij waren behalve vele geestelijken aanwezig de ministers Waszink en Lambooy. Na de uitvoering, die zeer werd toegejuicht, werd de componist gehuldigd door den heerjoh.de Rooy, die hem een krans aanbood. Den dirigent, den heer P. Kallenbach, werd een krans aangeboden namens het comité. Wegens de groote belangstelling werd dit oratorium Dinsdagavond her haald. Om 7 uur sloot de pauselijke inter nuntius te 's Gravenhage mgr. Lorenzo Schioppa de nationale viering met een plechtig Lof, waaronder de vermaarde redenaar pater Borromeus de Greeve O. F. M. eene schitterende feestrede hield. RECHTSZAKEN" SPORT. op het 10 cent per week. f 5.— per Jaar. LAATSTE BERICHTEN. Vrijdagmorgen sloeg een paard van den aardappelkoopman P. v. B. in de Groensteeg op hol, liep tegen een hek aan, viel toen een eind verder, waardoor de burries en raderen stuk gingen en de geheele voorraad aard appelen over den weg rolde. Naar wij vernemen gaat de heer A. Pulles-van Gerwen in de Mr. van Coothstraat op een terrein gelegen tusschen de woning van den heer B. Klijberg en het huis vroeger bewoond geweest door den heer Roggeveen, een woning bouwen. Het huis, thans door den heer Pulles in de Stationstraat bewoond, wordt bij de fabriek getrokken. draagt dit jaar, dank 7.\het prachtige na jaarsweer 4 it ïi c/0. Enkele die minder zorg aan het afhakken der suikerbieten hebben besteedt, wordt van 10 tot; 12 gerekend. In het Café van den heer Clir. van den Hykant. Niemvstraat alhier, wordt a.s. Za terdagavond een vergadering belegd, om te komen tot oprichting van een Onderlinge Spaarkasvereeniging „Valentia". Aanvanke lijk hebben reeds 40 personen instemming be tuigd voor toetreding. Ten overstaan van notaris van Hartong van Ark", werd voor de hoeren Gebrs. van der Velde, in het hotel „de Korenbeurs", in gezet een perceel weiland ad. 2300. WAALWIJK. Geboren: Wilhelmus G. z. v. W. I'. Kooien en van M. R. Deniniers. Maria .1. <1. v. I1. C. W. Ketelaars en van E. C. Stoffclcn. Petronclln Th. <1. v. M. Verdonk en van I.. Ammersdorffer. Petrus A. z. v. A. J. de Louw en van J. A. Vcr- stijnen. Huwelijksaangifte: Geene. Gehuwd: Karei II. de Hoon 27 j. en Hendrika Dahncijcr 28 j. Hendrikus van Ocrs 25 j. en Wilhchninn M. de Vries 25 j. Overlyden: Geene. Vertrokken personen: .Johannes C. J. Escli, naar Tilburg. Wil hel ui i na M. Abels naar Amster dam. Willem G. E. van Dijk naar Heusden. Johannes Kools naar Waspik. Ingekomen personen: Albrecht II. Fein van Ilartha (D.) naar Grootestraat 208. Henrica L. M. de Lcijer van Roozendaal naaf Besoijensche Steeg no. 4. Leonardus C. Maudjcns van Utrecht naar Parallelweg 13. Cornells Nipius van Dru ilen naar Parallelweg 6. Petronella G. Wlllems van Tilburg naar Stationstraat 71. Arnoldina J. M. Knaapen van Heek en Donk naar Mr. vart Cootlistraat 14. Theodora v. d. Heydcn van Alphen-Hiel naar Eerste Zelne 7. Heinrieh Chr. Grijscels van 's Bosch naar Min, Loeffstraat .50. Jan M. H. Kouwenbcrg van Botterdam naar Hoog- einde 00 15. Pietcrnella Gcbuijs van Botterdam naar Stationstraat 52. Elisabeth W. I.. Uen- <1 riksen van 's Bosch naar Mr. van Cootlistraat 19. Jacob van Vugt van Vlijmen naar Hoogeinde 00 B. Catharina Kuys van Vlijmen naar Groo testraat 214 Petronella 111. J. van Gogh van 's-Bosch naar Grootestraat 279. Christiaan van den Anker en gezin van Sprang-Capcllc naar Grootestraat 35 B. —.Leonardus van Oschi van Loon op Zand naar Putstraat. Koosje Both en gezin van Sprang-Capelle naar Besoijensche Steeg. SPRANG-CAPELLE. Burgerlijke Stand over September J92G. Geboorten: Arnoldus, z. v. J. de Bie en M. M. Stam. Hendrika d. v. A. v. d. Schans en A. Verhagen. - Albcrtus Johannes z. v. .1. A. Kuys- tcn en I*. Braspenning. Pieternella Johanna d. v. M. voor de Poorte en J. Groeneveld. Geertruida Johanna d. v. J. W. L. de Boon en N. de Jong. Jan Hendrik z. v. J. II. Ocrlemans en M. M. de Lint. Adrianus. Martinus, z. v. J. H. v. d. Louw en M. v. d. Hout. Catharina d. v. A. de Bruyn en .1. Bozenbrand. Helena Jacoba, «d. v. SN. Timmermans en .1. v. Kampen. Marinus z. v. M. SVageraakers en A. Hoefnagel. Jacoba Johanna d. v 15. A. v. Caem en I'. H. Scliott. Lambcrtus v. Chr de Itooy en A. Molegranf. Bastiaan z. v. 11. Rijken en M. v. Peer. Huwelijken: S. v. d. Galien oud 22 j. en 1). SS. Sprangers oud 19 j. J. de Jong, oud 33 j. en A. Nieuwenhuizen oud 23 j. L. Heurtcr, oud 31 j. en P. A. Ileurter oud 24 j. A. Kruis oud 2G j. en J. C. Bos. oud 20 j. J. de Raad 20 j. en C. I'. v. Oost er hout oud 23 j. Overlijden: Pieternella Maria de SS'it, oud 1 j. d v. .1. Th. de Wit en C. Segeren. P. Klootwijk oud 09 j. z. v. C. Klootwijk en A. Snijders. H. NV. Ockers, oud 79 j. echtgenoot v. B. Craayo. DRUNEN. Burgerlijke Stand over den maand September. Geboren: Francyna M. d. van Adr. Boelen-van Steenscl. Adrlana C. d. van Nicolaas Mcrkx- Haniers. Antonia J. M. d. van II. v. Delft-Trom melen. Martinus z. v. II. J. Kuijpers-Kouters. Cornelia 11. d. van Mart. Smits-v. Helvert. Gijs- berta C. d. van Adr. v. d. Geld-Klcrks. Overleden: Antonia v. Huiten 47 j. Lucia v. d. SS'iel 75 j. Wilhelmina S'issers 0 mud. Huwelijk: Corn, de Vaan 24 j. en Cornelia Joscn 20 j. SVASPIK. Burgerlijke Stand over den maand September. Geboren: Alberta Maria d. v. A. Kuij ten en E. C. van Turnhout. Johannes J. I. d. van Oscar 1'. Th. J. Verheyen en J. I'. 11. Kamp. Christiaan z. v. M. A. Kuijsters en J. SS'. Suos. Johannes z. v. P. A. Ruitenberg en A. Ruttcrs. Adrlana U. «1. v. J. H. Fijneman en J. P. Langermans. Hcnricus z. v. Th. Hennen en E. .1. de Ruijter. Jacobus 1'. v. J. Okkers en M. Schouten. Gehuwd: Chr. v. d. SS'crf 21 j. en D. J. Kloot wijk 20 j. J. C. de Bont 25 j. en A. L. M. van leisel 27 j. L. J. Rcrkclmans 28 j. en A. M. Leér- kins 27 j. v Overleden: J. Thinners, echlgenoot van C. van Rlel 73 j. - J. Thinners 7 weken. Ary Odé 77 j. A. A. Zijlmans wed. van I'. J. Smits 75 j. DUSSEN. Burgerlijke Stand van 1 tot en met 30 Sept. 1926. Geboorten: .Incubus Adrianus z. v. A. Th. van den Broek en Tha. Akkerman. Pieternella Theo dora Co$H'lin Maria d. v. Adr. van Ham en Joha. Anta. Antonctta Verschoor. Abraham z. v. G. C. Verschoor en Ma. Verzaal. Catharina Theresia d. v. I'. van Bavel en Corna. Fra. van Dinteren. Willem Cornells z. v.- J. Colljn en J. Groeaevfcld. Antonia <1. v. All). Adr. van der Pluijm en Adra. van den Bosch. Adrianus z. v. Christoffcl Jo- scphus Radings en Corna. van Steijn. Adrlana Johanna d. v. llcndr. NVllh. Bijkers en Adr. Elisa beth van der Pluijm. Huwelijken: Adrlaan van der Stelt 27 jaar en Johanna Catharina NVijngnardcn 22 jaar. Overlijden: Rlchardus van Tilburg echtgenoot van Adrinna van Blcscn 81 jaar. Antonlc van Daal j.in. 77 jaar. Catharina Van Tilburg ccht- genootc van Gcrnrdus de Gast 53 jaar. Adrlaan Hendrik van Honscwijk echtgenoot van Anna Mar- garctha Huberta Sprangers 87 jaar. POLITIE-RECHTBANX. CORNELIA EN.SERFINA. Onder al de burcnoorlogen welke de Politierech ter te beoordelen heeft kwam ook dien van Cor- nelin en Serfinn uit SS'aspik voor. En óf 'l er gespannen had tusschen de buur dames 1 Scrfientje „was zoo uitgescholden en uitgebulkt" dat ze de woorden tegen den politierechter niet durfde na-zeggen. De vrouwen deden vermakelijk druk als ging liet dm het verdrag met België. "t Schijnt er wel hard tc spannen I De burgemeester heeft er aan de rechtbank een brief over geschreven en ook aan de oorlogzuch tige vrauwen aangeraden van elkaar weg tc trek ken om er een einde aan te krijgen. Een politic-beambte verklaarde voor de Recht bank. dat, het ecu lastig, moeilijk geval Is en waarbij verhuizen alleen een probaat middel zou zijir tot herstel van de gestoorde rust daar in de huurt. Getuige wed. B. klaagde er ook ach en wcc over. Die vond nog wel «lat er ongelukken van zullen komen. Als 't «tan maar hij 'n gebroken koffiepot blijft. Mijn man, aldus de weduwe, is al 12 jaar dood en die heeft ze óók nog uit liet graf gehaald Brrrr Verhuizen maar, aldus de president, geen beter midilel, want zoo wordt het duur. Cornelia II. werd voor haar grooten mond ver oordeeld tót 5,boete. DRUNEN. Door omstandigheden kon Kaatsheuvel geen gevolg geven'aan de uitnoodiging onzer voethal vereen. „Sporters", <\m haar nieuw terrein te komen „inwijden". Zeer waar- sehijnlijk zal deze wedstrijd a.s. Zondag plaats vinden, terwijl anders een onderlinge match zal worden georganiseerd.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 11