Jhko£ geneesten v&ttfiaait de fluid D1ENSTMEISIE Ter overname iNZpT gevraagd f 700.- w. s. c. hangen. Van Beek. Ik ben er niet tegen om wat subsidie te geven maar dan moeren we ook weten wat we hebben, dan moet b.v. ook eenige zeggingschap in den dienst zijn. Voorzitter. Als subsidie wordt ge geven kunnen voorwaarden worden gesteld. Norbart. Dus Ged. Staten stellen het geven van subsidie afhankelijk van deze gemeente. Segeren Azn. Men moet met deze zaken ook een beetje rekening houden met de neringdoenden hier ter plaatse. Voorzitter. Neringdoenden bestaan er al zoo lang en die zullen wel blijven bestaan al wordt er subsidie aan 'de autobus-onderneming gegeven. De autobus-ondernemer heeft een rekening van zijn bedrijf overgelegd en daar kwam hij aan te kort. Segeren Azn. Wie zal. als hij sub, sidie vraagt, anders doen dan een rekening overleggen, waarop hij te kort komt. Norbart. Voor de neringdoenden kan er iets tegen zijn, maar van den ande ren kant moet weer gezegd worden, dat het wat waard moet zijn om uit het isolement veriost te worden. Voorzitter. Men kan voor enkele winkeliers toch niet geisoleerd blijven. De vraag is zal de ondernemer blijven rijden als geen subsidie wordt gegeven zoo'n dienst onderhouden kost veel geld en wie zal zeggen, dat hij zal blijven doorrijden als geen subsidie wordt gegeven. Norbart. Men moet zekerheid hebben dat men aansluiting krijgt in Ooster hout. Voorzitter. Dat ligt meestal aan de tram. Norbart. Wat doet Geertruidenberg. Van der Reijdt. Daar hebben we niets van gehoord. Wij hebben het meeste belang bij een geregelden dienst. Oosterhout geeft f200.— subsidie. Segeren Azn. Van Geertruidenberg heen en weer naar Breda kost net zoo veel als van hier naar Breda enkele reis. Dat is geen verhouding en door Burg. en Weth. valt daarover ook wel eens te praten. Voorzitter. Men kan hem toch niet voor niemendal laten rijden. Segeren Azn. Nergens betaal je zoo veel als hier. Voorzitter. Je hebt plaatsen waarde ondernemers tegen elkaar oprijden en elkaar gewoon dood concurreeren. De heer Norbart acht het toch niet gewenscht dat aan een ondernemer slechts gelegenheid wordt gegeven, wijl dan veel te gauw van de prijzen wordt geprofiteerd. Door de Heemraden van de Roosendaalsche en Steenberg- sche Vliet is aan een persoon toestem ming verleend om te sleepen met het gevolg dat de prijzen daar 50 °/o hooger zijn dan elders. Zoo iets valt te ver wachten als de concurrentie wordt buitengesloten. Voorzitter. Dat is een ander geval. Is de' bus hier te duur, dan gaan de menschen er niet mee mee, maar nemen de trein. Segeren Azn. Dat gaat hier nu een maal moeilijk. Diepstraten. Maakt het anders maar niet te goedkoop, anders sleepen ze nog meer volk weg. Soms is het ver domd erg met die dingen hoor. Van der Reijdt. Wordt subsidie ge geven, dan heeft het gemeentebestuur ook penige zeggingschap. Burg. en Weth. zullen dan wel eens met hem over verschillende zaken en gevallen gaan onderhandelen. Van der Veeken. Ik heb hem wel eens hooren zeggen dat hij zich hier gaarne zou willen vestigen, want die route van Geertruidenberg naar hier brengt 'm bijna niets op. Geeft Geer truidenberg geen subsidie, dan bestaat daartoe wel de mogelijkheid. Voor deze gemeente zou dat wel van belang zijn, want de reparaties aan de wagens zouden dan hier worden gedaan wat voor de machine-herstelplaatsen weer goed is en er is altijd wat aan verbonden. Hij zit echter met huisves ting te kijken en een flinke bergplaats. Segeren Azn. Breda heeft er het meeste belang bij. Dat moest subsidie geven. Van der Veeken. En die geven juist niet?. Die zeggen maar, ze komen toch wel. Segeren Azn. Geloof maar, als hij niet meer zou gaan rijden omdat hij er een strop aan heeft er direct weer een andere zou komen die zou gaan beginnen. Voorzitter. Die zullen dan ook wel eischen steilen. Laten wij het eens voor een jaar probeeren. Intusschen kunnen we met hem over de tarieven nog eens praten en zou misschien ook wel aangedrongen kunnen worden dat hij op enkele treinen gaat rijden. Aldus wordt besloten, INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur, Zie zoo, het is gebeurdDe Raad van Sprang-Capelle werkt zich onder aanvoering van den heer Michaël op tot groote dingen. Ja nu is hèt ge beurd, er is een motie van afkeuring aangenomen tegen hel beleid van B. en W. Ja, wat zal er nu gebeuren Had zoo iets plaats gehad in de Tweede Kamer, dan zou het Ministerie, de gewoonte getrouw heengaan. Maar nu, mijnheer Michael het is spijtig, zullen B. en W. waarschijnlijk hun werk, .hartelijk lachende, voortzetten. Maar wat is nu toch de reden, dat de heer Michaël in allerlei toonaard, B. en W. heeft aangeklaagd? Het gaat hierom .dat B. en W. een raadsbesluit van de vorige vergadering, niet in den geest van den Raad hebben uitgevoerd en 3 lokalen inplaats van 2 hebben gegeven voor het bizonder onderwijs, Welke is de geest van den Raad Luister 1 Toen er sprake was van de oprichting eener bizondere school, toen zei men, bouwt geen nieuwe school, maar neem een oudewijlen de heer Rijken zei in 1923, laat men 3 lokalen nemen van de school inde Heistraat, later is er een raadsbesluit geweest, waarbij men 3 lokalen aan bood, hetgeen het schoolbestuur wei gerde met een beroep op den Minister en nu het laatste besluit om aan te bieden 2 lokalen of zoooveel als er bleken noodig te zijn. En nu verklaren B en W., dat er naar de hun verstrekte gegevens 3 noodig waren en het raads besluit gaf hun toch volmacht deze zaak af te wikkelen en dit nu is gebeurd. Meer niet. Maar toch een motie. Het was een geweldig moment. Het greep zoo aan, dat er tweemaal moest worden gestemd eer de heer Oerlemans, (toch niet de eerste de beste) zich kon opwerken tot den geest van den heer Michaël, om voor de motie te stemmen. Hier kwam de eer lijkheid en het goede doorzicht van den heer Moonen aan het licht, die in deze zaak meestal aan de zijde van den heer Michaël stond, maar zich nu niet wilde leenen voor zulke dingen. Me dunkt de geest van den heer Michaël c.s. is trots alles hei bizonder onderwijs tegen te houden. De vrijheid in het jaar anno 1926! B en W. tegen den geest van den Raad? Hadden B. en W. gedaan waartoe de wet hun recht gaf, dan hadden zij reeds in 1923, f 53000 kunnen voteeren, maar zij hebben alles aangewend, al hun over reding, daarbij bijna den schijn aan nemende alsof zij geregeerd werden, alleen om deze zaak voordeelig in het belang der gemeente op te lossen, zoodat ze nu opgelost is en maar f 10000.— kost. Zou de heer Michaël liever gehad hebben, dat f 15000.was uigegeven, want iedereen begrijpt toch wel, wan neer men maar 2 lokalen gaf, het schoolbestuur wel 2 nieuwe zou hebben genomen, wat de Raad toch ook had aangeboden. De geest van den Raad is toch ook bezuinigen. B. en W. heb ben steeds getracht te bezuinigen wat toch ook in de belasting tot uitdruk king is gekomen. De heer Michaël spreekt veel, stemt hij ook wel eens voor voorstellen die geen bezuiniging brengen en tegen den wil van B. en W. worden genomen De heer Michaël in den geest van den Raad. In 1922 een post voor de haven op de begroo ting, groot f 300 de heer Michaël als wethouder doet het werk uitvoeren eris f 1200 uitgegeven, het werk is niet klaar maar het wordt stopgezet; de heer Michaël deelde den Raad niets mede. Zullen we nog meer zaken in het ambtelijk leven van den heer Mi chaël ophalen. Weineen, we zullen ook hier maar denken, let op mijn woor den maar niet op mijn daden. Mijnheer de Redacteur, moge dit schrijven er toe bijdragen dat de inwoners van Sprang—Capelle, zich niet door wat lawaai van de wijs laten brengen. U mijnheer de Redacteur hartelijk dankzeggend voor de gebodene ruimte. Iemand, die het werken van onzen Raad ernstig gadeslaat. GEMENGD NIEUWS. Hedenmorgen omstreeks 10 uur kwam een gesloten Citroën-auto uit Wageningen op de Gierpont over de Waal te Tiel. Er was weinig ruimte op de pont en de auto moest nog iets naar Voren. Het schijnt, dat de bestuur der te veel gas heeft gegeven, waar door de auto doorschoot en zeer waar schijnlijk onder de afsluitketting van de pont. welke boven de spatborden van den auto geraakten en daardoor los schoot, in de rivier terechtkwam. Onmiddellijk werden alle maatregelen genomen om het voertuig op te halen. De politie werd gewaarschuwd en deze verscheen spoedig met zware dreggen en ankers. Bijgestaan door hulpvaardige handen gelukte het, de auto tegen kwart over elf op den wal te brengen. In de auto zaten drie personen. De geneeskundige dienst en de afdeeling van het Roode Kruis uit Tiel die in middels waren gewaarschuwd, waren ter plaatse en de doktoren konden slechts den dood van de inzittenden door verdrinking constateeren. De auto werd door de politie voor een onder zoek in beslag genomen. De inzitten den waren de 30-jarige F. A. Bekaar, lid van de directie van de N.V. Land bouwcourant „De Veldpost" te Wage7 ningen en diens echigenoote, benevens de moeder of schoonmoeder van den heer Bekaar. Uit het voorloopig onder zoek der politie is komen vast te staan, dat de afsluitketting van de gierpont in orde was. Verder schijnt de hand rem van de auto niet goed te hebben gewerkt. De lijken der drie slachtoffers zijn per auto naar het Sint Andreas- ziekenhuis te Tiel overgebracht. De auto had slechts 3000 K M. geloopen. Te Middelrode liep gistermorgen zoo meldt de „Prov. 's Hert. Crt.", een oude man, J. v. U. die stokdoof is, met drie koeien op de tramlijn, toen de tram, die te 6 uur uit 's Bosch vertrekt, kwam aanrijden. De machinist gaf volop signalen en tenslotte bemer kend dat de dieren niet spoedig ge noeg van de lijn gingen, stopte hij direct. Door de gladheid der rails schoof de locomotief nog wat vooruit, waardoor twee der koeien er onder geraakten en de locomotief kantelde en tegen een boom terecht kwam. De machinist kwam hierdoor onder de locomotief te vallen. Direct werd met alle macht gewerkt om den man uit zijn benarde positie te redden, hetgeen na circa 20 minuten gelukte. Wonder boven wonder had hij alleen een ge blesseerden arm. Een zijner helpers liep door den ontsnappenden stoom nog brandwonden op. Direct werd uit Veghel personeel aangevoerd om met het opruimings- werk te beginnen, terwijl een extra tram werd ingelascht. De eene koe was op slag dood, de andere leefde nog, doch zal waarschijn lijk moeten worden afgemaakt. Over het ongeluk in de Rieken- tunnel niet ver van Zurich wordt nog het volgende gemeld Het personeel van den goederentrein dat tengevolge van gasontwikkeling is gestikt bestond uit machinist, stoker en 5 conducteurs. Toen de goederen trein niet opdaagde ging de stations chef van Battwill met eenige mannen in een electrische draisine de tunnel in. Het gelukte hem den stoker die bewusteloos was op de draisine te brengen, terwijl twee mannen nog een verder onderzoek instelden, bespeurde de stationschef duizeligheid. Hij liet de draisine achteruitrijden maar verloor toch het bewustzijn. De machine keerde met louter bewustelooze menschen terug. Het ongeluk heeft dus negen men- schenlevens gekost, daar onderweg de mannen die de draisine verlaten had den, eveneens zijn omgekomen. De ramp had plaats om 12.30 des middags; eerst om half negen des avonds heeft een hulptrein de plaats van het onge luk bereikt. Even voorbij Dorst aan den Bre- daschen weg, schijnt de heer v. d. K. uit Steenbergen met zijn motor ineen van de kuilen van den weg te zijn geraakt, waardoor de motor over den kop sloeg en de berijder bewusteloos bleef liggen. Een toevallig passeerende auto van den heer V. uit Breda nam, na geneeskundig advies, den bewuste looze op, om hem naar het St. Ignati usgesticht te Breda te vervoeren. Tij dens het vervoer heeft v. d. K. in ijlenden toestand den heer V. naar de keel gegrepen, waardoor deze het stuur een oogenblik kwijtraakte, zijn wagen reed tegen een boom en bekwam vrij ernstige schade. Een opgebelde auto brancard van genoemd gesticht bracht v. d. K. naar het ziekenhuis. Het be wustzijn is teruggekeerd, maar de patiënt is niet buiten gevaar. Te Biberach heeft een 30 jarig koopman zijn 19-jarige typiste met een dolk doorstoken omdat ze zijn aanzoek bad afgewezen. De dader is aangehou den. SPORT. QUICK. VOS—QUICK. Hel is reeds een heele poos geleden, dat de Quickers op vreemden bodem hebben gespeeld. Zooals thans Quick I is opgesteld zijn ze nog in 't geheel uiet „van huis" geweest. Morgen dan zullen zij voor het eerst zich buiten Waalwijk wagen en we zijn erg benieuwd hoe ze zich als gast zullen houden. Gemakke lijk krijgen ze het zeker niet daar ze Limburg in moeten n.l. naar V.O.S. in Venlo. Deze 2e klasser heeft weliswaar het vorig seizoen niet zoo'n hooge plaats bereikt. Ze waren toen in elk geval niet zoo sterk als thans. Dat ze ook toen reeds niet onverdienstelijk speelden ondervond W. S. C. welke er met 40 den N. V. B. bekerdood stierf. Dit seizoen echter zijn de „Vossen" stukken sterker. Ook LONGA de N. V. B.-bekerhoudster ondervond dit nog pas, daar immers de „Vossen" met flin ke cijfers er voor zorgden dat LONGA zelfs geen tweede maal behoefde mee te bekeren. „V.V.V." Venlo, een der allersterkste ploegen uit de 2e kl. B. kon voor de eerste competitiewedstrijd slechts een magere 21 overwinning op hen behalen. We zijn dan ook wel erg benieuwd hoe de blauw-witte Waal wij kers zich tegen de „Vossen" houden zullen. Dit staat vast: Als Quick a.s. Zondag met hetzelfde élan speelt als tegen Helmond dat ze' dan nog lang niet verloren hebben. Daar om dus blauw-witten Zondag na de lange reis „weer vuur er in hoor!" Denk er aan tot het laatste moment volhouden. De voorhoede zouden we willen aanraden wat meer te kogelen, dan verleden Zondag tegen Helmond. Dus aanvalslinieToon v. Hilst zal wel werk voor jelui aanbrengen. Wij verwachten dat de Quickers in elk geval zoo eervol mogelijk tcrugkeeren. De wedstrijd staat opdcr lèiding van den heer Gorissen uit Maastricht. De Quickspelers en supporters vertrekken per trein om 10,13 en hopen om 7,42 weer in Waalwijk te komen. Waal- wijkers! toont U waard! Quick 3 speelt haar eerste compe titiewedstrijd tegen R. W. B. in Be- soijen. 3c Elftallcrs eens netjes beginnen hoor! W. S C. TEGEN KAATSHEUVEL! Met bovenstaande belangrijke ont moeting wordt de eerste thuiswedstrijd voor W. S. C voor dit seizoen ingezet en direct kan voor morgen rqeds over een spannenden kamp gesproken wor den. Zou het nog noodzakelijk zijn om over deze beide felle tegenstanders, die elkander reeds meermalen bestreden hebben, eene uitgebreide voorbeschou wing tc moeten geven! Wij zouden dan in herhaling moeten vervallen en zon der deze, blijven de ontmoetingen tus- schen W. S. C. eri Kaatsheuvel nog maar steeds een der belangrijkste ge beurtenissen van het seizoen en zoo zal ook morgen bovenstaande wedstrijd eene massa toeschouwers trekken. Beide partijen zijn voornemens in dit seizoen een zoo gunstig mogelijk resultaat te trachten te verkrijgen. Door beide tegenstanders werd het seizoen met eene groote overwinning ingezet. Geen wonder'dan ook, dat men zoowel in Kaatsheuvel als in onze plaats zeer benieuwd is omtrent de verrichtingen dér resp. ploegen. Wie er winnen zal? Laten wij ons onthouden van eenige voorspelling. Evenwel voorspellen wij een vinnigen en spannenden strijd en hopen, dat zoo wel de spelers als het pyibliek voor een vlot verloop zullen zorgdragen. Wij willen nog even mededeelen, dat de thuiswedstrijden van W.S.C. tot na dere aankondiging om half drie zullen aanvangen. Om half twaalf zal het tweede Elf tal van W.S.C. een wedstrijd spelen te gen hel sterke Tilburgsche ZIGO, een der sterkste vereenigingen uit de 1ste* klasse Brab. V. Bond. Wij zijn be nieuwd, hoe de jeugdige W. S. C.-re- serves zich tegen deze vereeniging hou den zullen. R. W. B. Competitie Br. V. B. Seizoen 1926'27. R. W. B. II speelt a.s. Zondag 10 Oc tober haar 1ste competitie-wedstrijd legen Quick 3. De reserve's zijn ingedeeld in de 2e klas met Quick 3, W. S. C. 3, H. E. C. 3, Juliana Heusdén en B. V. V. 6 's-Bösch. Het is wel eigenaardig dat de laat ste jaren geen wijzigingen hebben plaats gehad, terwijl R. W. B. II welke als eenigst elftal in de 1ste klas dat zich door een kampioenschap in de 1ste klas gewerkt heeft, nu naar een lagere afdeeling geplaatst wordt, omdat zij vorig seizoen de onderste plaats inna men; hoewel reglementair juist, kun nen we ons met deze onregelmatige han delwijze niet goed vereenigen. We ver trouwen dat onze reserve's alle krach ten zullen inspannen om de 1ste klas weer te heroveren. Aanvang R. W. B. 2Quick 2 uur terrein R. W. B. R. W. B. 2 is ingedeeld in de 3e klas met Berkdijk 2, Quick 4, Baardwijk 3, Juliana 2 Heusden. KAATSHEUVEL. Na de twee competitie-thuiswedstrij den, die^ we met voldoende zekerheid als overwinningen voor Kaatsheuvel durfden voorspellen heeft Zondag a.s. een meest interessante ontmoeting van het seizoen plaats. Kaatsheuvel zal bij W. S. C. ten gast zijn. We be hoeven niets te zeggen van de kracht van de oude Waalwijksche club, doch zijn er van overtuigd, gezien de spel- kwaliteit die Kaatsheuvel de twee laat ste ontmoetingen vertoonde, dat ons elftal in geen enkel opzicht voor W. I S. C. behoeft onder te doen. De suppor ters zullen wel voor de aanmoediging hunner favorieten zorgdragen. GEERTRUIDENBERG. Good Luck I speelt Zondag a.s. een vriendschappelijke wedstrijd \tcgen Bergdijk I te Bergdijk. We wenschen Good-Luck veel succes. voor het Basco-tournooi tegen O. D. O., Dordrecht. SPRANG. A.s. Zaterdagmiddag gaat onze Korf- balclub N. E. O. naar Tilburg om haar laatsten comp/wedstrijd te spelen tegen de nog ongeslagen Korfbalclub O. N. A. aldaar. Het belooft een interessante wedstrijd te worden tegen de aanstaan de kampioenen, en alhoewel N. E. O. zeker niet de eerste zal zijn die deze club zal verslaan, zoo vertrouwen wij toch dat de N. E. O. spelers en speel sters hun best zullen doen om zoo goed mogelijk partij te geven. VOETBALLERS! Hebt gij reeds kennis gemaakt met den inhoud van 't Sportblad „Ons Zuiden". Zoo niet, dan wordt het tijd zulks spoedig te doen, vooral nu we volop l in het „voetbal-seizoen" komen. Het blad bevat zeer interessante artikels, beschouwingen, berichten enz. Schaft U 't blad eens een keer aan dan zult ge doen als zoovele honder den -de laatste weken en U beslist abonneeren. KERKNIEUWS. Met goedkeuring van den pastoor- deken van Eindhoven zal Zondag in de parochie St. Catharina, begonnen worden met het gezamenlijk zingen door alle kerkbezoekers, onder kerke lijke diensten. Ook is den geloovigen toegestaan op alle dagen in de October- maand, behalve op de Zondagen, onder en na het Lof mede te zingen. Voor het doeD is een boekje met Latijnsche en Nederlandsche liederen saamgesteld. Na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden is over leden de zeereerw. heer J. J. Kluijtmans, pastoor te Zeelst. De zeereerw. heer Johannes Josephus Kluijtmans werd geboren te Olsterwijk 21 Februari 1861. Hij studeerde aan de seminaries te St. MichielsGestel en Haaren en werd priester gewijd 19 Juni 1886. Achtereenvolgens werd zeereerw. benoemd tot kapelaan te St. Michiels Gestel in 1887, te Geldrop den 9den Juli 1900 en tot pastoor te Zeelst den 29sten Sept. 1905. Het zilveren jubile van Mgr. Th. van Roosmalen. Het programma der viering van het Zilveren Priesterfeest van Mgr. Th. van Roosmalen, apostolisch vicaris van Suriname, op Zondag 10 October a.s. te 's-Hertogenbosch, is thans vast gesteld. Om 10 uur in den morgen zal Z. D. Hoogwaardigheid in de St. Jozefskerk aldaar eene Pontificale Mis opdragen. Deze plechtigheid zal worden opge luisterd door het versterkt koor de/er kerk, welke de Missa Maria Magdalena van Loots zal uitvoeren, onder directie van den heer J.J.A Schoenmakers. Te 2 uur in den namiddag in het gebouw Concordia, der R. K. Militairen- Vereeniging in den Boerenmouw, de feestvergadering plaats vinden, waar Mgr. C. C. Prinsen namens het Com- mlté tot viering van het Zilveren Prie sterfeest aan den Bosschen Missiebis schop het geschenk zal aanbieden, dat door de talrijke vrienden en vereerders van Monseigneur en de Surinaamsche Missie is bijeengebracht. Deze vergadering, waar allen wel kom zijn, wordt opgeluisterd dooreen met de beste Bossche zangers versterkt koor, dat o.a. de priestercantate van Pater Haagh en de Gloria van G. A. Heinze zal ten gehoore brengen, en is er gelegenheid den jubilaris te compli menteeren. ADVERTENTIëN. Inplaats van Kaarten. ONDERTROUWD C. ADRIANA MÜLLER en 37205 E. COLET Huwelijksvoltrekking 21 Oct. a.s. Herwijnen KORFBAL. GEERTRUIDENBERG. B. L, E. I. speelt Zaterdag n.m. 5 uur 6 October 1926. 's Capelle Geen Ontvangdag. Om begin December in dienst te treden EEN FLINK bij 1. v. Leeuwen-Frlfda 37199 WAALWIJK. Een complete winkelop stand voor kruidenierszaak. C. V. COUWENBERGH, Besoijensche Steeg 21, Waalwijk, 37202 Het zoo goed als nieuwe Woonhuis en Erf te Dussen, ge merkt B 187, is ingezet op slechts Toeslag Donderdag 14 October 1926 voorm. 11 uur bij VERMEULEN te Dussen. 37203 (Wordt vervolgd.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). DE ADMINISTRATIE. end.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7