DE ECHO VAN HET ZliOEN TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 12 October 1926. JAARMARKT te Waalwijk op Donderdag 14 October. Met niet te miskennen voldoening zullen velen met ons de uitvoering bijgewoond hebben van de Opera „Marion de Marketenster" die Zondag en Maandag stampvolle zalen heeft getrokken, zoodat terecht van groote belangstelling mag worden gesproken. Het is dan toch ook werkelijk meer dan gewoon, wat onze plaats op het gebied der muziek, instrumentale maar speciaal vocale presteert. Waar zal men het nadoen zulk een uitvoe ring te geven geheel met Waalwijksche krachten,zoowel watde opvoeringzelve als de muzikale begeleiding door de symphonie. Het zijn prestaties, die werkelijk ieders bewondering en waar deering moeten afdwingen, vooral als deze prestaties een hoogte bereiken als op deze avonden werd geboden. Want aan alles was bijzondere zorg besteed, wat dan ook leidde tot 'n volle dig succes, zoowel wat zang, spel, costu mes, decor als belichting betrof, 't Was in een woord af en hoefde voor groote stads-tooneel niet onder te dóen. Wat zullen we er verder van zeggen; de opera zelf is voldoende bekend, namen noemen is al zeer moeilijk, dan zouden we een lange lijst krijgen en misschien onbillijk worden, waar de eene zich verheugt in een mooier geluid, de ander in een uitnemende actie, terwijl een derde een minder expressieve rol zich zag toebedeeld, maar dat is zeker, dat door de over het geheel genomen goed gekozen hoofdpersonen, gesteund door uitste kende krachten als bijfiguren en last not least een prima ensemble, schitte rende resultaten zijn bereikt, die het dankbhre publiek werkelijk hebben doen genieten. Wat klonk dat kwartet bij 't einde der eerste acte klankvol, wat een machtig koor aan't slot van dit bedrijf. Wij hebben alle respect voor de pres taties van solisten zoowel wat zang als spel betrof, maar de koren, de machtige koren, maakten zoowel door klankvolume, door zuiverheid, als ver bluffend en Schitterend getroffen en semble een grootschen indruk. Speciaal dient genoemd het mooie ballet,- de uitnemend uitgevoerd gavotte, inge studeerd onder leiding Van den heer Landmeter. Ook dit onderdeel droeg tot het cachet van den avond een groot stuk bij. Wij hebben ons bepaald tot een algemeene beschouwing dezer beide in elk opzicht schitterend geslaagde uitvoeringen, die niet alleen voor het gezelschap, maar ook voor Waalwijk een eer zijn. Wij hebben respect voor de leden, die zich maanden en maanden avond aan avond gegeven hebben, om dit werk zoo in te studeeren. Maar hoe veel bewondering moeten we dan niet voelen voor den leider van dit alles den heer Jac. Sars, die z'n muzikale kennis en onvermoeide werkzaamheid, maar steeds in dienst stelt van z'n gezelschap en van de kunst in Waal wijk. Geeft men er zich rekenschap van wat zulk een werk, zulk een prestatie zeggen wil. Wat het kost eer men zoover is, dat men de uitvoering aandurft en dat op zulk een wijze, die er mogen foutjes of tekortkomin gen zijn,-lm groszen ganzen uitnemend was. Ook de heer Frencken. die de regie op zich nam, deelt voor een groot stuk in 't welslagen van dezen avond, want juist de regie, de costumeering enz. waren prima. Een bijzonder woord van lof aan onze Symphonie die een groot deel van 't succes voor zich mag opeischen. Met voldoening zal eenieder geconstateerd hebben, dat het strijkorkest met ener gie en kracht vooruitgaat en een groote steun is voor T.A.V.E N U. en een werkelijk bijzonder bewijs van de mu zikaliteit onzer plaats. Dat men zulks weet te waardeeren, zal zij naar wij hopen, ook binnenkort op hare eigen uitvoering ondervinden. Het publiek was beide avonden zeer voldaan en vermaakte zich na afloop op een prettig bal, dat nog al eens aardige verwikkelingen gaf als de prima-donna's die zulk een schitte rend ballet mochten dansen op 't too- neel, wegens haar leeftijd niet aan 't bal mochten deelnemen en de zaal moesten verlaten, 't Was toch nogal sneu ook 1 Met genoegen vernemen we dat het mooie en prima uitgevoerde werk met Vastenavond zal herhaald worden. In den nacht van Zaterdag op Zondag was het water in 't kanaal dermate gestegen, dat de buitenpolder van Waalwijk, voor een gedeelte onder water liep. De boeren zagen zich in allerijl verplicht hun vee te halen en op stal te brengen of naar den binnenpolder. Spoedig was het echter weer vrij normaal. Een zoontje van v. B. had het ongeluk van den ponny van v. G„ die hij mee naar de wei mocht brengen, te vallen en brak daarbij z'n pols, die door Dr. Langemeijer werd gezet. Naar wij vernemen heeft de heer J. Hornes, die bijna elf jaar bestuurs lid en ballen-reparateur is geweest van de Voetbalvereniging „Quick" als zoodanig zijn ontslag ingediend. Onze plaatsgenoot de heer J. v. d. Griendt behaalde op het Nationaal Humoristen concours te Oosterhout den 2den prijs met het nummer „Ik gaa 't waogen". Tevens verwierf hij den publieks prijs. Zooals was aangekondigd had 11. Zondag op de doelen van het Handboogschuttersgezelschup „Entre Nous" het jaarlijksch koningschieten plaats. Liet het weer zich in de morgen uren slecht aanzien, tegen den middag klaarde het op en toen de schutters ten ongeveer half drie den strijd om den Koningstitel aanbonden, kwam een helder najaarszonnetje dezen onderlingen strijd opvrooiijken. Geheel de strijd kenmerkte zich door een aangenamen geest en de spanning zat er dan ook al direct in. Toch mocht het geen der schutters gelukken den Koningstitel aan den heer Frans Slaats te ontnemen, zoodat deze schutter thans voor de 3de maal Koning der vereeriiging is en het volgend jaar, als wanneer er een andere Koning der vereeniging zal zijn als eerste Keizer van het gezel schap „Entre Nous" zal worden ge huldigd. De laatste 10 pijlen om hefkoning- schap werden verschoten tusschen de schutters F. Slaats, J. van Meeuwen en A. v. Berkel, waarin zooals wij boven schreven de heer Frans Slaats ten slotte als overwinnaar uit het strijdperk kwam. Een woord van hulde komt hier wel toe aan den schutter Frans Slaats voor de kranige prestatie om zich drie achtereenvolgende jaren als koning van het gezelschap te handhaven. Het Handboogschuttersgezelschap „Entre Nous" heeft met dezen laatsten strijd op waardige wijze het seizoen gesldten. Door Z D H. Mgr. Diepen is be- no.md tot kerkmeester der parochie „St. Jan Baptist" te Waalwijk, de heer j van Dooren-de Greeff en tot advi seur der afdeeling Langstraat van den R K. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphael" den Weleerw. heer L. Sanders. Te 's-Capelle overleed na een kortstondige ziekte een der meest ge achte ingezetenen dier gemeente, de heer C. de Roon Mzn., die gedurende tientallen van jaren bestuurs lid was van den Buitenpolder van Waalwijk en een groot voorstander van de Waalwijksche markten. In de gisterenavond gehouden vergadering van tiet uitvoerend comité voor het in 1927 alhier te houden groot Festival van de Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" zijn de functies als volgt verdeeld W. v. d. Mee, VoorzitterL. Bur- manje, Vice-VoorzitterJ. Thijssen, secretaris, Jac. van Mierlo, 2e secre taris, Jac. Maas, penningmeester, Chr. Thijssen, C. Mol, Joh. Greve en Jos Lombarts, commissarissen. Wij vei meldden reeds dat door de onlangs in café „'t Vosje" alhier opgerichte biljartclub „OnsGenoegen" op a. s. Zaterdagavond een openings avond was georganiseerd, waarbij de Waalw. Bilj. Club gevestigd in café A. van Berkel was uitgenoodigd eene openingswedstrijd te komen spelen. Wij vernemen thans dat W. B. C. deze uitnoodiging heeft aangenomen en krijgen we dus a s. Zaterdag in 't Vosje een uiterst spannende wedstrijd. Al zal men de W. B. C., die door hare groote reeks overwinningen gedurende haar pas beëindigd tournooi zooveel naam heeft gemaakt, de grootste kans op een overwinning geven, toch zouden de Baardwijkers er wel eens anders over kunnen denken. Zij waren op het toomooi van de W. B. C. immers een der sterkste tegenstanders en zullen ongetwijfeld in eigen huis hun beste beentje voorzetten om de over winning aan zich te houden. Met spanning wordt dan ook deze kamp tegemoet gezien en zal het aan de noodige belangstelling zeker niet ontbreken. Men seint aan de „Maasbode Het comité voor het sluiten van een internationaal kartel voor de leder industrie zal volgende week te Brussel vergaderen. De volgende landen traden toe: Frankrijk, België, Duitschland. Vereenigde Staten, Spanje, Zweden en Tsjecho Siowakie. Men verwacht dat nog andere landen gedelegeerden zullen zenden. Bij de Waalwijksche Pluimvee- vereeniging bestaat het voornemen om aan te sluiten bij de Drunensche eier- veiling, dat een onderdeel is van de groote Roermondsche eierveiling. Door het bestuur zal naar een ge schikt persoon worden omgezien die de eieren in ontvangst neemt en voor het vervoer zorg draagt. De Honing* cn Bijenmarkt te Drunen. Zondagmiddag kwam een groot getal belangstellenden van heinde en verre naar de Drunensche Heide om deel te nemen aan de groote interesante Bijen-en Honingmarkt, welke was ge organiseerd door den Bijenhoudersbond „St. Ambrosius", gevestigd bij H. Pulles-de Wit. Zoodra was men op de Heide, of men bemerkte een prachtige versierde poort, welke toegang verschafte tot het terrein, waarop alles was tentoon gesteld. Ruim 5000 pond Honing was in Flacons, in een tent versierd met heide en bloemen tentoongesteld, welke zeer onze aandacht trok. Door den heer Schellekens uit 's Bosch werd hiervan een foto genomenen vervol gens nog een foto van het bestuur met de leden, waaronder ook Burge meester Loeff uit Drunen. Vervolgens waren op het terrein ver schillende tenten, waarin alles wat bijen en honing betreft ten verkoop werd aangeboden. Door den heer J. Rijken uit Boekei waren verschillende gereedschappen van de bijenteelt ten toongesteld, welke veel bekijks hadden en een groote partij opzetters werden ook zeer druk bekeken. Alles had een druk bezoek en om 4 uur kwam de Harmonie „de Volharding", om met eenige prachtige nummers dit feest op te luisteren, hetwelk veel bijval oogstte. Wij wenschen dat de bijenbond, deze 'zoo nuttige vereeniging, moge groeien en bloeien. Van deskundige zijde schrijft men ons nog hieromtrent Ondanks het slechte koude weder mag deze kleine eenvoudige op zich zelf staande vereeniging, welke dezen zomer haar 25-jarig bestaan vierde en enkele jaren geleden een zeer prachtige druk bezochte tentoonstelling organi- vijfde prijs een pot honing op no. 316, De honingprijzen zijn door genoemde vereeniging vastgesteld op 55 cent per flacon. Een woord van dank aan den Edel- achtbaren heer Burgemeester Loeff uit Drunen, welke de bijen en honing markt met zijne tegenwoordigheid vereerde en daardoor heeft getoond de bijenbeweging een warm hart toe te dragen. Ingezonden Mededeelingen. Als Uw Kind Hoest Mifnhardl's Thljmslroop seerde, met voldoening neerzien op de door haar gedane moeite om een honing en bijenmarkt in het leven te roepen en te doen slagen. De honing-stand in flacons, groote en kleine, gesmolten was enz., was eenvoudig en netjes ingericht. De tent waarin door enkele jonge dames raathoning werd verkocht in doosjes enz. zag er zeer zindelijk en proper uit en menigeen nam een snoepje honing mede huiswaarts. Eenieder, die deze markt heeft bezocht, zal ook vrienden en kennissen aanraden de honing van deze vereeni ging, welke als eersten eisch stelt zindelijkheid" te gebruiken en voor zieken en gezonden aanbevelen. Wat de verkoop van honing aan handelaars betreft, vooral raathoning, is veel verkocht. De heer Gouda uit Waspik, welke een zeer goede naam heeft als handelaar in honing, kocht een partij raathoning, wel een bewijs dat de vereeniging ook in den groothandel gunstig bekendstaat Op de bijenmarkt waar wegens de zware opzetters en het slechte weder (de leden wonen ver uit elkaar) niet erg veel was aangevoerd, werd toch nog menige korf met bijen verkocht. Een bewijs dat deze vereeniging goed werkt, is dat de groote ijmker van Noord-Brabant, de heer Fouchier uit Tilburg, zich als lid der vereeniging iaat tellen. Vorig jaar betaalde deze vereeniging aan hare leden ruim 40 ct. per pond. Een enorm verschil met andere groote bonden. Laat de vereeniging op den ingesla gen weg voortgaan en het spreekwoord indachtig zijn „Semper Cresendo". Jammer echter dat er door sommigen nog zoo weinig wordt gevoeld voor de bijenbeweging en zelfs de veiling- besturen, welke toch door de be vruchting der bijen de producten van hunne leden aangevoerd krijgen, zoo danige vereenigingen niet met kracht ter zijde staan. De heer Rijken uit Boekei had een standje met bijenbenoodlgdheden, kasten, slingerpersen, enz. en mocht als nieuwe zaak succes boeken, om menige kast enz. te verkoopen. Deze firma kan bij eiken ijmker worden aahbevolen, ze levert goed en goedkoop. De verloting hier aan deze markt verbonden verliep aardig. De eerste prijs een zware korf met honing viel op nummer 240, tweede prijs een reuzenpot honing op 365, derde prijs een pot honing op 211, vierde prijs een pot honing op 88, NIEUWKUIJK. Maandagavond had in het Bondsgebouw alhier een ver gadering plaats voor alle werklieden van Nieuwkuik met als spreker de heer Hendriks uit 's Bosch. Door den WelEerw. heer Th. van den Heuvel, kapelaan alhier, werd de vergadering geopend met den Christe- lijken groet en een welkom tot de aanwezigen. Hierna verkreeg het woord de heer Hendriks. Spr. begint met te zeggen hoewel het eigelljk de bedoeling was. dezen avond nog maar niet met een propaganda-rede te beginnendoch maar liever, zooals dezen winter, be halve de gewone vergaderingen een z.g. ontwikkelingsavond te houden. De bedoeling is, de arbeiders dan meer belangstelling te doen toonen in hun eigen belang. Nog maar steeds aldus spr. staren de meeste menschen zich blind op hun vakorganisaties. Niet dat ik wil zeggen dat een dergelijke organi satie niet noodig is, integendeel, doch standsorganisatie is toch van veel grooter belang. Streeft een vakorgani satie niet anders dan naar verhooging van loonen en daarnaast de belangen van dat vak, een standsorganisatie daarentegen heeft nog veel meer en andere belangen. We hebben toch in ons werklieden verbond een levensverzekering met name „Concordia". De verschillende voordeelen aan deze verzekering ver bonden voor leden van den bond Worden door spr. in den breede uit eengezet. Verders de kleinveeverzekering, brandstoffen en andere coöperaties, enz., allen aan den bond verbonden in t belang van den werkman. Verschillende gevallen, dat de werk- nedenbond werkelijk iets voor hunne menschen doet worden door spr. aangehaald, als voorbeeld dat er met een beetje goeden wil heel wat te bereiken is Ook hier kan in 't belang van den arbeider datzelfde plaats hebben. Ook moest de arbeider meer lezen en dan ook goede lectuur. Het xis zoo jammer en treurig dat men zich niet meer interesseert hiervoor. Vraagt men aan de meeste dér arbei ders b.v. iets over het plakken van zegels enzvoor hen van groote beteekenis en belang, dan weten ze van niets, en waarom, omdat ze niet lezen. Ook mag niet vergeten worden wanneer men lid is van de stands organisatie en men zou worden aan getast door T. B. C. dan kan men geheel kosteloos ter verpleging wor den opgenomen in het herstellingsoord hiervoor „Berg en Bosch". Naast deze worden nog verschil lende gegevens in 't belang van den arbeider door spr. naar voren ge bracht. Hierna had een onderlinge en aan gename bespreking plaats hoe of het beste de menschen bij elkaar te krijgen. Na eenige discussie hierover besloot men dat op Zondag 7 November a.s. des nam. 3 uur de heer Hendriks in het bondsgebouw zitting zal houden. Eike werkman of wie ook zal dan aldaar om advies kunnen komen met alle moeilijkheden, doch in hoofdzaak over belasting aangelegenheden. Indien hierover dan werkelijk gegronde reden tot klachten zijn, zal door genoemde heer dit kosteloos worden gedaan of advies worden gegeven Diegenen, die dan volgens hun dus te veel belasting betalen of tewel hierover inlichtingen wenschen, kunnen komen, doch moe ten hun belastingbriefjes van dit en gepasseerd jaar medebrengen. Verder zal er op 8 Nov. a s. in het bondsgebouw wederom een z.g. praatavond plaats hebben toegankelijk voor eenieder, waar dan wederom van alles in 't belang van den werkman zal verhandeld worden. Hierna bedankt de WelEerw. heer kapelaan den heer Hendrik^ voor het gesprokene op dezen avofttTen bij zonder voor zijne toezegging cn sluit de vergadering met den Chr. groet. Vanaf 24 October tot en met 1 November as. zal in deze parochie door twee Eerw. Paters Capucijnen eene H. Missie worden gegeven. Tot voorbereiding hiervan zal te beginnen met Vrijdag a.s. een novene gehouden worden met een dageiijksche oefening in de kerk des avonds ten 7 uur. SPRANGCAPEDLE. (Voorm. Sprang). Maandagavond had in de zaal van de Chr. Volksbond alhier de 7e jaarver gadering plaats van genoemden Bond. Ongeveer half acht opende de Voor zitter, dhr. G. J. v, Willigenburg, de vergadering met het lezen van Ps. 19 en Gebed, waarna hij in een kort openingswoord de aanwezigen welkom heet. In 't bijzonder heet hij de afge vaardigden der verschillenden aange sloten vereenigingen en belangstellen- den welkom. In enkele trekken memo reerde spr. wat in het afgeloopen jaar door den Chr. Volksbond is verricht, o a. kan hij met blijdschap mededeelen, dat van de leesbibliotheek druk gebruik werd gemaakt en deze alzoo nuttig heeft gewerkt. Spr. wekt de aanwezigen op in eigen vereenigingen en daar buiten mede te werken, opdat het werk dat werd begonnen moge voortgezet worden, tot heil van onze gemeente en tot eere van 's Heeren Naam. De secr. dhr. J. C. de Roon, bracht hierna een uitgebreid verslag uit, waarin hij gewaagde van den rijken zegen, welke de vereeniging mocht ontvangen. Hij bracht dank aan den heer K. Spierings, voor het toezicht in de lees- en ontspanningszaal, waar van gedurende den vorigen winter een zeer druk gebruik werd gemaakt. Een duizendtal boeken van de bibliotheek werden gedurende het vorig» lees- seizoen gelezendit jaar is de biblio theek weer met een flink aantal nieuwe boeken verrijkt. Dank werd nog ge bracht aan het adres van dhr. J. G. Frings, welke verschillende jaren in de functie van secretaris, zijn beste krach ten aan de Vereeniging heeft ge schonken en.door vertrek móest be danken. De Penningmeester, dhr. C. de Rooij bracht verslag uit betreffende den finantieelen toestand der Vereeniging, waaruit bleek dat men ten dien opzichte ook tevreden mocht zijn. Door het bestuurslid, dhr. P Pruis- sers;-werd hierna een inleiding gele verd, getiteld „Donkere tijden", waarop een aangename discussie volgde. De Voorzitter, dhr v. Willigenburg, sprak hierna nog over: „Met kracht voorwaarts", waarin hij wees op den stilstand in het algemeen in het ver- eenigingsleven in onze plaats. Spr. stipt hierbij tevens de oorzaken aan, welke z.i. hierin bestaan, dat vele meenen, reeds door enkel lid van een vereeniging te zijn genoeg tedoen, doch niet medewerken. Spr. wijst op den feilen strijd in de wereld het gaat voor of tegen den Christus en wijst daarbij op de roeping der leden van de ver schillende vereenigingen om krachtig mede te werken. Aan het einde der vergadering brengt de Voorzitter dank aan de aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid, waarna dhr. Klootwijk met Dankgebed sloot. CAPELLE. Vanwege het kantoor der Directe Belastingen te Kaatsheuvel, werd j.l Zaterdagmorgen eene open- bare verkoopitig gehouden bij Th. 1. v. Rooij Winterdijk, wegens belasting, schuld gemeentebelasting 1924-1925 en i925 1926 tot een gezamenlijk ft van« n.20. verhoogde met kosten 3311 men(*e achtervolgings- Toen de verkooping begon, scheen bovengenoemde v. R. het maar beter te vinden het verschuldigde bedrag te betalen, wat hij dan ,ook aanstonds deed. CAPELLE. Aan den heer M. C. Rij ken. onderwijzer a. d. Christelijke schooi aan den Loonschendijk, is in verband met zijn benoeming tot hoofd der op 1 Nov. e.k. te openen Chr. school in de Nieuwstraat eervol ont slag uit zijn tegenwoordige betrekking verleend. s Nadat reeds sedert eenigen tijd de waterstand bijzonder laag geweest is, werd het water in den nacht van Zaterdag op Zondag door den krach- tigen Noordwester storm in de Capel- sche en Labbegalsche haven zoo hoog opgedreven, dat het over de kaden heen den polder instroomde, waardoor de Buitenpolder tusschen de beide havens en die ten oosten der Labbe- gatsche haven onder water is gezet. Het nog in den polder loopend vee werd Zondagmorgen dan ook in aller ijl overgebracht naar de weilanden in den Binnenpolder. J.l. Vrijdagavond werd door het Burgerlijk Armbestuur te dezer plaatse bij den heer L. F. v. Dongen aanbe steed het bouwen van een dubbele noodwoning aan de Zandschel, waar voor als volgt werd ingeschreven C. Michael. Vrijh. Capelle f 1295. J Michael, Capelle f 1280.— j. Nieuwenhuijzen, Sprang f 1265. J- H. Spierings, Capelle f 1264.— J. Quiryns, Capelle f t093.— De begrooting bedroeg f 1200.—. Het werk is aan den laagsten inschrij ver gegund. Nu het aardappelrooien zoo goed als ten einde is, begint er in deaard- appelhandel meer levendigheid te ko men. Waren tot voor eenige dagende latere soorten, zooals bravo's voor f4 per H.L. niét te koopen, thans worden die. naar men ons mededeelt, verhan deld voor f 3.50 per H.L. Eigenheimers gelden f 2 75 f3.— per H.L Tot hoofd der Chr. School a.d. Loonschendijk is benoemd de heerM. Juursema te Surhuislerveen In de plaats van B. Verhoeven is tot lid van den raad der gemeente benoemd verklaard J. van Beek, Czn. Tijdens het kort maar hevig on- weder in den nacht van j.l. Vrijdag op Zaterdag sloeg de bliksem in bij den heer A. Vos, in de Nieuwstraat alhier. Behoudens eenige schade liep dit on geval zonder persoonlijke ongelukken af. In denzelfden nacht werd een boom staande bij de hakkenfabriek aan de Hoogevaart door den bliksem getroffen en tolaal versplinterd Ook aan de electrische geleiding werd zeer veel schade aangericht. Woensdagavond j.l. kwam het Christelijk leesgezelschap in jaarverga dering bijeen. Bij ontstentenis van een voorzitter berustte de leiding bij den heer H. Kerst, die deze vergadering met gebed opende. Hierna kwam het belangrijkste punt der agenda aan de orde n.l. bestuursverkiezing. Door ver trek van de heeren Ds. Meijers en J. T. Wendte, respectievelijk voorzitter en secretaris, moest het bestuur met deze functies worden aangevuld. Na enkele verkiezing werd het bestuur als volgt samengesteld: H. Kerst. mej. H. voor de Poorte en M. Kommers. Aan den afgetreden secretaris, den heer J. T. Wendte, zal een dankbetuiging worden gezonden met bericht dat voor verrich ten arbeid door het leesgezelschap een boekwerk zal worden aangeboden. De boek- en tijdschriften verkoop werd aangehouden tot een volgende leden vergadering, welke D. V. in November a.s. gehouden zal worden. Na breed voerige bespreking, welke lectuur voor het ingetreden jaar zal worden aange schaft. werd de vergadering döor den voorzitter gesloten, waarna de heer Alblas voorging in dankgebed. WASPIK. Gisteren herdacht de Eerw. Zuster Constanza den dag, waarop zij voor 25 jaren haar intrek nam in het klooster alhier. Dat het de goede zuster niet aan blijken van belangstelling ont brak, zal wel niemand verwonderen. Honderden kinderen bereidde zij voor tot de plechtige H. Communie. Moge het haar gegeven zijn, nog tal van jaren met denzelfden ijver en opgewektheid haar functie te vervullen en mee te werken aan de vorming der kathclieke jeugd. In plaats van wijlen den Heer A Schoenmakers is tot vice president der Vincentiusvereeniging gekc zen de Heer P. A. de Winter. Door de rduistemis misleid ge raakt de Heer Chr. A. gisteravond in een diepe sloot bij het Hotel van Iersel Gelukkig wist hij zich zelf te redden, doch' bezeerde zich in zijn val zoo ernstig, dat hij geneeskundige hulp moest inroepen. De gevel der R.K. Kerk is thans geheel gerestaureerd. Er is een goed stuk werk geleverd, dat gelukkig zon der ongelukken is afgeloopen en waar No. 81. Zaterdag 13 October 192G. 49e Jïj* DRUNEN. Zondag j.l. werd besloten tot oprichting eener biljart-club in Café Elahout. Zoo spoedig, inogeiyk wordt overgegaan tot aankoop van een goedo 2e liands-biljart voor niinder-geoefenden en een eerste klas bil jart voor bekwame spelers. Dezer dagen vond landbouwer v. d. W. zyn paard dood in den stal. I)it is het 2e geval binnen één week tyds. r-* Door de firma J. Pelders, schoen- en lederhandel, wordt binnenkort een schoen fabriek opgericht. Zondag j.l. werd in café van der Westen een barak-concours gehouden. De hoofdprijs was een mooie jonge geit en er werd na tuurlijk menig kansje gewaagd om het dier te bemachtigen. Winnaar werd J. v. d. met 110 punten. bondag werd door de bij en vereeniging „St. Ambrosius" een tentoonstelling gehou den in den tuin van den heer Pulles (-heide) Bij den ingang was een prachtig versierde boog opgericht en ook de verschillende hallen waren feestelijk uitgedoseht. Deze tentoon stelling werd bedoeld als inleiding van de op Maandag te houden bijenmarkt, om zoo doende koopers te aninieeren, tevens om den groei en bloei der vereeniging meer naar buiten te toonen. an half 4 tot 0 uur gafl de harmonie ..De Volharding" een goed geslaagd concert en was intusselien gelegenheid een en ander te bezichtigen. Op liet terrein was verder een honigkraam aanwezig, die beslist zeer goedo zaken maak te. Om 7 uur des avonds, vond de trekking plaats van de te dezer gelegenheid georga niseerde loterij, waarvoor verschillende mooie prijzen waren uitgeloofd. De hoofdprijzen vielen op de no's 420, 3G5, 211 en 88, resp. Ie, 2e, 3e en 4e prijs. Vooraf sprak de voorzitter der Vereeniging de heer Chr. «prangers uit Oud-I lensden, een woord van waardeering tot de aanwezigen voor hun blijk van sympathie en bracht dank aan allen die hadden bijgedragen tot het geeft het dan onverwijld de genezende Hoeststillend, slijmoplossend, verzach tend. Bij Apothekers en Drogisten. Flacon 75 ct. Naam Mijnhardt op ver* doen slagen van deze tentoonstelling, waar aan de eerste Noord-Brabantsclie honig- en by en markt is verbonden. Hiermede werd dien dag gesloten. Jammer dat bet weer niet medewerkte, waardoor velen zijn weerhouden eens een kykje te gaan nemen. >1» 20 October a.s. lioopt Ds. A. van dor Ylugt zijn 25-jarig ambtsjubileum te ber denken. liet zal den getrouwen herder op dien dag voorzeker niet aan bewyzen van [belangstelling ontbreken, terwijl een feest commissie ter regeling van een en ander reeds is samengesteld. HAARSTEEG. In de gisteravond gebonden raadsvergadering werd besloten aan God. Staten een schryven te richten, waarin liet wordt betreurd dat Ged. Staten niet wen schen mede te werken om de verschillende wantoestanden in deze gemeente te doen op- beffen. Bij voortduring, zoo staat in bet schrijven, laten Ged. Staten zich door het Gemeentebestuur iets wys maken. Verder wordt in het schrijven nog gewezen op het optreden van den Voorzitter in de voorlaatste vergadering, waarin hy weigerde om de leden iets te laten zeggen, wat deze in liet belang van de gemeente meenden te moeten zeggen. De begrooting werd na eenige opmerkin gen vastgesteld. In ons volgend nummer breedvoerig ver slag.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5