Kameelharen HRAAGPAHTOFFELS WINKELHUIS 1 Waarschuwing. A. G. van Belkom, te koop of te huur gevraagd op eersten stand. van de uitvoerders alle eer hebben. WASPIK. In de Vrijdagavond ge houden raadsvergadering Is de be grooting voor het dienstjaar 1927 vastgesteld op een bedrag aan ont- v#n gstenen uitgaven voor den gewonen dienst op f64241.86 en voor den kapitaalsdienst f 40178 81. De rekening werd voorloopig vast gesteld voor den gewonen dienst op een bedrag aanl ontvangsten van f 76066.735, aan-uitgaven van f 75427.51 alzoo sluitend met een goed slot van f 639.275. Voor den kapitaalsdienst hebben de ontvangsten bedragen f218.117 74 en de uitgaven f213.038.93, alzoo sluitend met een goed slot van f5078 81. Besloten werd het salaris van den Ambtenaar ter Secretarie met f 200 te verhoogen. Over het verzetten van de kermis werd langdurig gesproken. Met 7 tegen 4 stemmen werd besloten de kermis te houden op den tijd als in hetafge- loopen jaar gedaan, gelijk met die in Raamsdonk, Raamsdonksveer en Geer- truidenberg. In een volgend nummer breed voerig verslag. RAAMSDONK. Bij den storm van Maandag stond het water in de Melk haven gelijk met den bovenrand van de beschoeiing. Op enkele plaatsen gutste het water er door en liep het met stroomen over den weg. De bietencampagne is nu hier in vollen gang. De oogst is goed, de bieten zijn groot van stuk en over het suikergehalte is men tevreden. De laatste 2 weken zijn weer een achttal aangiften gedaan van mond- en klauwzeer. Deze ziekte breidt zich nog steeds uit. Op de secretarie der gemeente ligt van 11 October tot 10 November e.k. ter inzage een opgave van de yitkomst der meting en schatting van gebouwde en ongebouwde eigen dommen^ Tot leden van het College van Zetters voor 's Rijks directe belas tingen zijn voor deze gemeente her benoemd de heeren G. H. Simonis en E. C. de Wit. Op de Merwede is een met zand geladen aak van M. Oome alhier ge zonken. De opvarenden wisten zich met een roeiboot te redden. MADE. Ten overstaan van Notaris Hartong van Ark had voor de heeren v. d Velde de inzet plaats van een perceel weiland in het Vinkenland, voor f 2300 De schippersknecht J. Stoop had het ongeluk in het gangboord over pulp uit te glijden en in net ruim te vallen, met het gevolg dat hij een sleutelbeen brak. Na voorloopig te Capelle te zijn behandeld is hij alhier onder geneeskundige behandeling van dr. Klijn gesteld. Naar we vernemen zal einde December a.s tusschen Kerstmjs en Nieuwjaar een H. Missie worden ge geven. Men deelt ons mede dat de leve ring van de voor deze gemeente be- noodigde steenkolen is opgedragen aan de laagste inschrijvers C. Broeken te Made en H Smael te Drimmelen. Wegens mishandeling werd C S. alhier door het Rechtbank te Breda veroordeeld tot f 40 subs. 40 dagen. De aangekondigde verloting ten bate van den Missienaaikring van 50 prijzen, bestaande uit luxe en huis houdelijke voorwerpen had gisteren- namiddag in het patronaatsgebouw plaatshet was geheel met belang stellenden gevuld. De harmonie „St. Cecilia" zorgde voor afleiding. O a. viel de eerste prijs een prach- tige leuningstoel aan mej. M. v. d. Noort, tweede prijs dames-bandhorloge aan mej B. Bul en derde prijs prach tig beeld aan mej. J v.d. Reyt ten deel. Zondag j.l. hield de R. K. Kies vereeniging afd. Made een vergade- ring Totafgevaardigden naar den partij raad der R.K. Staatspartij werden ge kozen de heeren Burg. J. N. v. Gils, J. v. d. Veeken, P. v. d. Reijt, A. van Bul en André Verhagen. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, op 12 October 1926 des voormiddags te 9 30 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling gemeente-begrooting voor 1927. 3. Vaststelling rekening Burgerlijk Armbestuur Eethen. Verslag volgend nummer. zoden en werd de heer Michaël (Aal burg) benoemd tot pluimveedeskundige. De visscher N. v. O. miste Vrij dagmorgen zijn boot, waarin voor heel wat waarde aan vlsch in de beun. Overdag moet de boot zijn terugge vonden, doch de visch was verdwe nen, wat voor den betrokkene een be duidende schadepost was. Het aangekondigde concert van het R.K. Mannenkoor dat was bepaald op 17 Oct., zal eerst plaats hebben op 24 Oct. Zaterdagavond had in hotel„De Gouden Leeuw" de verloting plaats ten bate. der Harmonie, waarvoor een 15 tal prijzen 'waren beschikbaar ge steld. De hoofdprijs een rijwiel viel op No. 160. De bijeenkomst werd door de har monie met enkele muzieknummers opgeluisterd UIT KAATSHEUVEL, NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 Oct. '26. In de vergadering der Pluimvee- vereeniging deelde de Voorzitter mede, dal het ledental steeg tot 65 vooral door toetreding door lui uit Wijk, Aalburg en Herpt. In verband hiermee werd de wensch uitgedrukt het be stuur met 2 leden uit Wijk uit te breiden, waarop men niet inging ook zal voortaan het bestuur aftreden vol gens een rooster met ingang van Februari Voorts werd goedgevonden, j dat een medaille wordt uitgereikt voor de plivimveetentoonstelling te Ammer. Kaal slum vel, 12 Oct. '26. Tof sluiting der jsonierconcerteii gaf de Kun. Krk. Harm. Apollo" Zon dag een matinee in de zaal. Zooals we dat bijna van al onze matinée's gewoon zijn. lieersehte er geen overgroofe druk te. Met een frissche marsoli werd ge opend, waarna we de ouverture „Les Triumvoris" van Baudonk te. liooren kregen; een dankbaar stuk werk. Het clarinet-duo van de heeren Steenbergen Brands, een technisch zwaar num mer kan door beschaving nog veel aan bekoorlijkheid winnen. I)e kleine Valk liet met veel toewijding en gevoel op clarinet „La Plu ie d' Or" van Bouil lon hooren. Deze jeugdige muzikant be schikt. over een gróote vaardigheid, ge paard gaande aan een voordracht die vele anderen hem kunnen benijden. Van d" heer H. Vrinten mochten w< andermaal genieten van zijn meester schap de groote fluit. Het „Schlafc Wohl, du mein herziges Kind" van Willi. Popp, moge dan hier én daar eenige vlekjes gehad hebben, 't is en blijft een beroepswerk, een compositie van dat gehalte aan te durven en zoo meesterlijk voor te dragen. Vooral het thema werd op het instrument gezon gen. Een quartet bestaande uit de heeren Brouwers, v .d. Heijden. Hollants en v. Wezenbeek, gaf „Le Perroqnet" van Ohristophe, een- nummer dat Zondag a.s. op 'tConcours te Loon óp Zand geblazen wordt. Met uitzondering van een paar kleine ongelukjes was 't num mer concoursfiiliig. De groote Bisselink Wals Dolce far niente" vol bekoorlij ke walsmelodieën, oogstte veel bijval. 'tMatinée is een waardig slot van het zomerprogramma geweest. De deelname van Apollo's zijde aan 't solistenconcours van ('orcordia te Loon op Zand, op Zondag 17 en 24 October, is natuurlijk weer groot. Niet minder dan 6 solisten en één quartet treden op, n.l .de.Jieer R. Brent in de le afd. Trombone met „Morceaux de Salon no. 6 van I'aiiiparé; J. Kops in de 2e Afd. Es (Marinette met „Gr Fant. sur Ia dernière Peiigée de Weber" van Lannoy; L. v. d. Ven'in le Afd. Tuba met ..Morceaux de Salon" van Painpa- ré; A. Valk in le Afd. Clarinet met „La Pluie d'Or" van Bouillon; J. de Vries in Eere Afd. Trombone met Con certo 74 van David; Chr. Hollants in le Afd. Banton met Morceaux de Salon" van Painparé; -T. v. d. Heijden, Piston Eere Afd. met Nordische Fan- taisie van Koch en het quartet Brou- wers-v. d. Heijden-HolIants-v. Wezen- beek met Le Perroqnet van Ohristophe. Op cfineours uitkomen beteekent voor de Apollisten hoog bekroond worden. In Loonopzand zullen zij dat ander maal bewijzen Tot plaatsvervangend Burgemees ter is bij eventueele ontstentenis van den Burgemeestr door B. en W. aan gewezen de Edelachtb. Heer Jan van Lier, de nieuwgekozen wethouder van Loon op Zand. De cursus tpt opleiding voor liet examen lol verkrijging van het politic- diploma gegeven door den WcIed.Gestr. Heer *J. v. Helsland, Inspecteur van Politie en den heer J.Tnerlings, onder wijzer alhier zal ook voor het examen 1927 wederom gegeven worden. De cur sus telt reeds cenige deelnemers. Gega digden moeten zich zoo spoedig moge lijk hij den Insp. v. Politie aanmelden. Wij willen op 'l groote nut van een dergel ij ken cursus wijzen, daar er mo menteel bijna geen enkele gemeente meer is of voor de aanstelling van agent van politie wordt minstens gc- ëischt het bezit van het diploma. Zondag 10 Octobc r was een feest dag voor onze Drank weer! Dien dag zou het prachtig nieuwe vaSndel der Maria-vereeniging en het Kruisverbond gewijd wo'rden. Met een algemeene H. Communie van de leden der Drank- weer werd de dag ingezet. In den na middag hield de M. V. een groote feest- vergadering in de zaal van het R. K. Patronaat St. Jan. De ruime zaal was lot in alle hoeken gevuld met een be langstellende schare dames. Tevens waren tegenwoordig de Hoog Eerw. Heer Pastoor Mgr. Völker, de Eerw. Heer Hoekx Adviseur en de Eerw. Heer v. Kemenade, kapelaan. Naast het po dium stond het nieuwe vaandel der Mariavereeniging, voorstellende de beeltenis der Beschermvrouwe der M. V., de Onbevlekte Maagd, geflankeerd door witte leliën en rozen op een blauw fluweelen veld. Mej. A. Verhiel, de pre sidente opende de bijeenkomst met den Chr. groet en een gebruikelijk welkom vooral ook aan de vele dames niet le den in de zaal aanwezig. Hierna zegen de Mgr. Völker het nieuwe vaandel, waarna zijn HoogEerw. een schitteren de vaandel-rede hield. Met redenaars talent schilderde spreker de dames de beteekenis van liet vaandel voor de strijders, herinnerend aan Jeanne d'Arc de Maagd van Orleans, die met heur vaandel de Fransche troepen ter over winning voerde. Hij wees de leden der M. V. hun nieuwe vaandel, dat zij te volgen hebben in hun strijd tegen ko ning Alcohol. Daarna werden door de zangeressenclub der M. V. twee keu rige zangnummerljes ten beste gege ven n.l. het „Vaandellied" en het „An gelus", waarmede hel koor veel succes oogstte. Als clou van den avond volgde de opvoering van het beroemde drama „Priestereed" of „Martelaar v. Plicht" van Th. Matlhijs door de tooneelclub van het Kruisverbond „Ons Vermaak", 't Bleek reeds aanstonds dat de regie bij den lieer Jos. Seller in goede han den is. Ook 't tooneel-decor werd door den heer Seller lol in de finesses verzorgd. Niet enkel regisseur en decorateur ook acteur is de heer Seller van den eersten rang. Als Mr. Ledoux in hel eerste be drijf en als communist in de laatste be drijven gaf hij een onverbeterlijk spel te zien. De heer .1. Heuer loonde zich als Rcné een goede leerling van hem. Ook 't spel van de heeren C. v.vWan- rooy als Sulpicc en Theo Lucas als Bastien viel zeer te prijzen, om van de andere spelers niet te spreken, die zon der uitzondering een vlot spel speelden in vrije voordracht en duidelijke articu latie. De heer Seller heeft getoond zijn groote gave als regisseur op dankbare wijze vruchtbaar le kunnen maken. De heer J. de Waal grimeerde kundig en gepast. De costumes van Schippers uit Breda voldeden uitstekend. Ook de avondvergadering der man nen was zeer druk bezet. De heer .T. Beerens wees daarop in zijn openings speech en bracht een speciaal woord van welkom ook aan het beter gesitu eerde deel van het publiek, dat door zijn tegenwoordigheid blijk gaf' van groeiende belangstelling in de drank bestrijding, iels wat tot blijdschap stemmen moet. De Eerw. Adviseur gaf daarna een uiteenzetting van de beteekenis van het drapeau van het Kruisverbond, voor stellende de St. Pieterskerk waarboven de zon boven een zee vhn alcohol. Hier op een kruisridder, de slang doodend, die zicli nil den giftigen jeneverpoel opwerkt. Ook de ZeerKerw. Pater Ver hoeven van de II. Anloniusstichting sprak een woord van opwekking, dat ■hij meende te mogen doen als echte zoon van Kaatsheuvel. Het tooneelspel verliep weer schitterend als in den na middag. Ook de apotheose in effectvol Bengaalsehè verlichting oogstle veel succes. Zoowel 's middags als 's avonds gaven zich vele nieuwe leden voor de drank weer op. De demonstratie mét politiehon den door de le Loonopzandsche Politie- hondencluh, bepaald op Zondagnamid dag 10. October, werd ter elfder ure af gelast en zal op een nader te bepalen tijdstip worden gehouden. St. lOACHIMSMOER. Sedert eenige weken heerscht hier onder de kinde ren de kinkhoest. Ook de schoolgaande jeugd schijnt er niet vrij van te zullen blijven. Reeds nu zijn al een tiental gevallen waar te nemen. Voor den cursus voor volwasse nen hebben zich een 15 tal deelne mers aangemeld, wanneer de lessen gegeven worden in de Moer tijdens de avonduren. Zondagnamiddag is in de wei van de Gebrs. van Gorcum een koe dood gevonden Men meent hier te doen te hebben met een geval van miltvuur. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8!/a uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. SPORT. KAATSHEUVEL. Zondag j 1. had de Voetbal Ver. Berdijk 't Wapen van Breda op be zoek, het was een spannende wedstrijd van 't begin tot het einde, vooral de Berdijkers ?aten vurig op den bal. De Bredanaars konden het tegen de Berdijkers niet volhouden, hetbinnen- Irio was in pracht conditie en wist hun voorhoede goed aan het werk te houden, waarvan ze ook bebruikt maakten. Ze wisten de Breda doelwach ter 5 maal te verschalken, waarbij 2 prachtige goals een van H. Wagen makers en een van L. v. Boxtel, zoo dat de einduitslag was 5 2 In 't voordeel van Berdijk tot a.s. Zondag, dan krijgen we de W. S. Cërs. -Zondag a.s. speelt Berkdijk zijn eerste com pet i te wed strijd voor de 3de klasse N.V.B. Berkdijk kan Zondag reeds lootten wat de cluD presteert, im mers niemand minder dan W.S.C, komt er op bezoek. W.S.C. is sterk en speelt een mooi aaneensluitend spel, doch Berkdijk is evenmin voor de poes; vlug als water eii doortastend tot in liet laatste oogenblik, is bet een nieuwe kracht, waarmede terdege rekening zal moeten gehouden worden Aan publiek zal liet bij deze ontmoeting niet ont breken. GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag is te Geldrop de 84 jarige Daniels door de' stoomtram overreden en gedood. Gisterochtend raakte het drieja rig meisje A. v. B. uit de Zijlstraat te Schiedam te water. Zij werd be wusteloos opgehaald; door toepassing van kunstmatige ademhaling werd zij weer bijgebracht. Na dit ongeluk be merkte men. dat de 2'/2-jarige P. v. HL, ook uit de Zijlstraat, zoek was. Na lang dreggen is gisteravond om streeks 6 uur het lijk .van het jongetje opgehaald. Sir Alan Cobham is gisterochtend te Edgware opgestegen om naar Man chester te vliegen, waar hem een feestmaal zou worden aangeboden. On derweg kreeg hij echter een defect aan den moter en bij het plaatsje Hinc- kley was hij gedwongen een noodlan ding te maken. Hierbij vloog hij recht op een open terrein aan, dat echter tot een complex gebouwen van de electriciteitsvoorziening behoorde, en pas in de allerlaatste seconde zag hij de draden van een hoogspanningska bel onde* zich, op welke, zooals hem later bleek, een spanning van 6000 volt stond. Met een ruk aan het hoogtestuur wist hij over den kabel heen te komen en even later veilig te landen. Hij is pas tegen 3 uur te Manchester aangekomen, waar men intusschen, op zijn telefonisch verzoek, al met het feestmaal was begonnen. Een droevig familiedrama heeft zich in Tangerhütte afgespeeld. Een vrouw wierp zich n.l. met haar 6-jarig zoontje voor een uit de richting St^n- dal komenden trein. Beiden waren onmiddelijk dood. De lijken werden den anderen morgen door spoorweg personeel gevonden. Toen de man en vader van de slacht offers van het drama het gebeurde vernam, hing hij zich in zijn woning op. Het „Giornale d'Italia" verneemt uit New Yoik, dat daar in dat gebouw van het fascistische orgaan „Progresso itala Americano" een bom gevonden werd, die, naar het oordeel van de politie, bij haar ontploffing het heele huls in de lucht zou hebben doen vliegen. De ontdekking van de helsche machine had plaats op de telefonische aanwijzing van iemand, die zijn naam niet wilde noemen. Het blad gelooft,, dat de aanslag poging als een wraakneming bedoeld was van zekere Italiaansche elementen. Gisterenavond kwam het 3265 ton metende s.s. „Larenberg" van de Mij, Hiilegersberg de Maas opvaren. Ter hoogte van de Heyplaat be'vonden zich de sleepbooten „Europa en „De nemarken" van de fa. Piet Smit Jr. Deze sleepbooten zouden de „Larenberg" de Waalhaven inslepen, om het schip daar op zijn plaats te brengen. De „Europa„ werd aan den achterkant van het schip vastgemaakt, terwijl de „Denemarken" den voortros moest op vangen, om daar aan te trekken. Deze sleepboot, die schuin voor de „Laren berg" voer, kwam op een gegeven oogenblik dwars voor het zeeschip, te liggen, en eer iemand eigenlijk be greep wat er gebeurde, had de „Laren berg" de sleepboot reeds middenscheeps overvaren. Van het zeeschip werden onmiddelijk reddingsbooten en gordels in* de rivier geworden, omdat de be manning begreep.dat met de „Dene marken" het personeel van de sleep boot in de diepte was verdwenen. Door de duisternis was het niet mogelijk te ontdekken waar de drenke lingen zich bevonden en alle pogingen om hen nog te redden waren dan ook vruchteloos. De rivierpolitie die inmid dels gewaarschuwd was kwam met Politie III ter plaatse en begon onmid delijk te dreggen. Tegen middernacht werd het lijk van den stoker Klumpes opgehaald. Tegen den morgen werd nabij Maas sluis ter hoogte van de Vondelingen plaat het lijk van den machinist Hoft- ijzer gevonden. De lijken der beide andere slachtoffers zijn nog niet ge vonden. LAATSTE BERICHTEN. Vreeselijk ongeluk» Nabij de spoorweghalte Kethel zijn hedennacht vi.er spoorwegarbeiders door den posttrein van Rotterdam naar Amsterdam verpletterd. Het zijn de 42 jarige Roome, zijn 20 jarige zoon, de 38 jarige Hoekzema en de 32-jarige Kwant. ADVERTENTIëN. Ondergeteekende deelt het pu bliek van Kaatsheuvel en Om streken medp, dat de schulden door zijn gewezen vrouwJOHANNA. Rosenbrand—De Roon van de Rechtvaart te Kaatsheuvel ge maakt, niet meer door hem zullen worden betaald. 37221 G. ROSENBRAND. Kaatsheuvel, October 1926. ALHIER VERKRIJGBAAR Prima aan zeer concurreerende prijzen. 37218 Grootestraat 41 B. (Voormalig B e s o ij e n.) Brieven met opgave van uitersten koop- of huurprijs, ligging enz. onder No. der advertentie Bureau v. d. Blad. 37220 t V.O.S.—QUICK. EEN VERDIENDE 4—1 NEDERLAAG. Op ren voor voethal totaal ongeschikt terrein werd Zondag j.l. aan den Kaldenkircherweg te Vcnlo tegen V.O.S. deze ontmoeting gt-spccld. Als 0111 precies half drie scheidsrechter Gorissen he- giniicn fluit stellen helde ploegen zieli volledig op. Aanvoerder llollluiizeii raadt mis en Stippen! Jr. kiest wind en zon in den rug. Van midden af ondernemen de „Vossen" direct een feilen aanval doch doelman Trimhach brengt redding. Dan is de beurt aan Quick en Jan v. Lier lost een schitterend schot dat over de lat scheert. Het blijkt direct dat de Qufckers zich zeer slecht op dit veld kun nen bewegen en niet de minste halcontrole hebben. Tweemaal zien we de blauw-witten dan ook acli- ter-elkaar een aanval verknoeien. V.O.S. neemt het offensief weer over en de Vos-llnks-binnen kanjert tegen den paal. Toon v. Hilst plaatst den bal door naar van Lier, deze onderneemt een snelle ren en besluit deze met een schitterend schot, welk in den' uiterste linkerhoek doel treft II1. Thans hebben de Waalv ijkers het beste van het spel, dat evenwel op zeer laag peil staal. Weer brengt v. Her fraai op, zet liet leer mooi voor doel, doch de oudste Stippent kopt hoog over. Even later weer een aanval van Vos, welke tot corner wordt verwerkt doch niets oplevert. Geen «Ier heide ploegen is iu vorm terwijl alleen de Vossen geestdriftig zijn. Vele aanvallen slecht door dc Qidckers opgezet worden nog slechter af- ge'wcrkt. Toch wordt steeds op «le Vos-lielft ge- specld, evenwel tot doelpunten komt het niet meer en als een der Voshacks nog eens keft rig heeft ge- red fluit Gorlsscn voor rusten met 01 voor dc 1 Quickers. De Vossen schijnen op de thee bekomen te zijn, want zij vallen hij de hervatting direct fanatiek aan. Na zeven minuten spelen ontstaat een «lool- worsteling en plotseling scoort dc rechtsbuiten der,. Vossen de gelijkmaker 11. Hierdoor aangemoedigd gaan Vossen nog \Tel geestdriftiger spelen, terwijl de Quickers dc kluis kwijt raken. Alleen dc mid-half behoudt een dragelijke vorm, en z'n gewone geestdrift. Dc vleugelhalfs van Quick vervallen in hun oude l'out,, blijven te veel achter en «le voorhoede mist allen steun. Pas heeft doelman Trimhach twee schitterende schoten onder applaus verwerkt of hij grijpt naast «ten tcvzacht gespeelden bal en «le Limhurgsrlic m ld voor Kessler heeft voor 't in trappen. 2 1. Direct na den aftrap weer een aan val van Vos. Kessler schiet op 15 Meter afstand ni Dorus moet voor den derden maal visschen 3—1. Thans speelt Quick eenige oogcnblikkéh he ter, een aanval op het Vos-doel waar een der hacks penalty maakt, doch Gorissen heeft het niet gezien. Weer komt Dorus even geweldig In actie, achtereenvolgens stopt hij een fraai schot van Op 't Broek neemt den bal van den schoen van den verbaasden "Bockcrstcin, retourneert een pil van Kessler en een moment later rolt het ieder kalm in het Quick <1«h'1 4—1. Dan als 'I laat is beginnen de Quickers zicli te roeren. Het laatste kwartier is geheel voor «1c blauw-witten. Aanval op aanval, «locli alles mislukt. Een penalty kogelt do jongste Trimhach in handen van den keeper. Als «laarna v. Lier nog eens tegen den paal en Beerens en Stippent nog eens hebben overgeschoten fluit Gorissen voor den laatste, keer. Het gchcclc Quick-elftal was eruit en speelde ver beneden zijn gewonen vorm,waarvan «le Vossen dankbaar profiteerden. Quickers onthoudt deze les! A.s. Zondag is Quick 1 vrij. W. S. C.—KAATSHEUVEL. Onder groote belangstelling Is Zondag j.l. deze ontmoeting in eenc .12 overwinning voor de thuisclub geëindigd. Laat ons er echter direct bij voegen dat vrouwe Forluna ditmaal W. S. C. eens niet verlaten had. Het is een spannende wedstrijd geweest met voor rust W. S. G. iets in de meerderheid, waarhij ech ter enkele mooie kansen jammerlijk om lials wor den gebracht. l)ir«-ct na den aanvang neemt W. S. nu eens tegen haar gewoonte in, het spel in handen en beleeft liet Kaatsheuvel doel reeds enkele gevaar lijke momenten. Geleidelijk weten zij zicli echter los te werken en komt ook de W. S. achterhoede aan het werk, het geen haar behoorlijk afgaat. Als er ongeveer, een kwartier gespeeld is wordi „hands" gemaakt in het Kaatsheuvel strafschop gebied. De aan W. S. G. toegewezen penalty wordt in een doelpunt omgezet, «toch een der spelers is te vroeg toe gcloopcn, hetgeen oorzaak is dat «le strafschop moet worden overgenomen. Tot groote teleurstelling «Ier vele aanhangers faalt dc Kort echter ditmaal en schiet recht op den keeper. Het gelukt dan geen der partijen vóór rust het nel te vinden en wordt alzoo met blanco stand gedraald. Weder wordt «lau door heide partijen liar«l aan gepakt, doch vooral Kaatsheuvel zit fanatiek op den hal. Succes komt toch echter liet eerst aan W. S. G.'s kant als Vink den hal bemachtigt. Hij passeert daarmede de geheelc Kaatsheuvel achter hoede en geel'l prachtig geplaatst, den doelman geen schijn van kans en z'n elftal «le leiding. De vreugde is echter van korten duur want spoedig daarop weet Kaatshèuvcl's rechtbinncn uit een goeden voorzet met 'n schitterenden kopbal de ge lijkmaker te scorcin Door «lil sucees aangemoedigd schijnt lien nog meer vuur te worden ingeblazen en weten /i\ verscheidene goede aanvallen op het W. S. C. «loei op te zetten. Bij één hiervan wordt «te hal door «len rechtsback juist buiten het straf schopgebied niet de hand bewerkt en valt Kaats heuvel dus een vrije' pcliop ten tlecl. Lugters weet hiervan dankbaar te profitccren en niet een mooi schot juist onder lat weet hij den stand in het voordeel van Kaatsheuvel te brengen. Hoewel hel duidelijk melkbaar is dat dit verscheidene W. S. ('..-spelers ten zeerste ontmoedigt, wordt, er nu 'vooral in «Ie voorhoede niet meer vuur aangepakt en blijkt het hen ernst om te trachten tenminste nog 'n gelijk spel te forceeren. En liet voor W. S. C. bijna ongelooflijke gebeurt dan, niet alleen 'n gelijk spel. zelfs de overwinning wordt nog in de wacht gesleept. Er zijn nog slechts ca. 5 min. te spelen en velen hebben «le hoop voor W. S. reeds lang opge geven, doch liet bfnncntrio denkt er anders over. Mooi conibiiieerend gaat het op het Kaatsheuvel «loei af en voor dat «le achterhoede vat op liet spel krijgt ligt de hal reeds in het net. Nog is niet afgetrapt of hetzelfde spelletje her haalt zicli en Simons weet weder den Kaatsheuvel doelman het nakijken te geven. Groot is natuur lijk liet enthousiasme in liet W. S. kamp na dit onverwachte sucees. Iir is dan nog slechts '11 enkele minuut te spelen en hr<-ngt dit geen verandering meer in den stand «lie dan niet 3—2 voor W. S. C. wórdt aangekondigd. Tocli zagen wij heteretwedstrijdi-n van W. S. C., vooral het steunen der halflinle liet veel te wen- sclien over en was «le gaping tusschen deze en de voorlinic steeds veel te groot. Kan «lil verbeterd worden dan zal «lil ontegenzeggelijk het elftal veel len goetlc komen. l)e voorhoede mag er o.t. wezen zoo, alleen zou er van (len centervoor een veel grootere kracht uitgaan als hij steeds met hetzelf de enthousiasme speelde als nu de laatste vijf minuten, waarmede hij nu voor het grootste ge deelte heeft hijgedragen tot «le overwinning. R. W. B. Wegens terreinafkeuring is de wedstrijd R. W. B. 2Quick niet gespeeld. 1.7 Oct. R. W. B.2 -lï. V. V. (1, terrein R. W. B. Baardwijk 3—B. W. B. terrein Baardwijk. Alsnog ingedeeld in 2e klas 1). Bossche Boys 2. Mogelijk wordt «le 3e klas N. V. B. nog uitgebreid niet Oranje-Wit Tilburgin en Broekhoven, Tilburg. GEERTRUIDENBERG. Good Luck I ontving zeer ontijdig Zaterdag morgen, bericht van Bcrgdijk, dat de wedstrijil niet doorging, waardoor, Good Luck I Zondag 1.1. rust heeft gehouden. Good-I.uck II speelde haar eerste competltio- wedstrijd tegen V. H. 1 l'rincrnhagc. Met I). V. Hr iets in «le meerderheid kwam «le rust met 12. Na «1e rust waren «le rollen omgekeerd, en had Good-Luck II tot even voor 't einde de leiding met 3—2, waarna I). V. H. «i gelijkmaker maakte, zoo dat met 33 liet einde kwam. Bij Gertruidenbcrg werd Zondag 1.1. het ter rein afgekeurd, zoodat Internos II uit Breda een vergeefsche reis maakte. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Na eenc voorbespreking met «ie afgevaardigden der Districts-Elftallcncoiiimissies heeft dc Tech nische Commissie van den N. V. lf. Zondag 1.1.'na afloop van den wedstrijd Zuid-Nederland—Luxem burg, het Ndcrlnndscli Elftal samengesteld, dat op Zondag 31 October a.s. iu het Anisterdamschc Sta dion het Duitsclic Elftal partij zal geven. Het Ncdèrlniidscli Elftal werd gekozen als volgt: v. d. Meulen (H.F.C.) Denis v. Kol (Il.B.S.) (Ajax) Rat Verlegrh Massy v. Heel (N.A.C.) (Roermond) (Feijenoord) Elfrine Ruijsch Tap Leo Ghering v. Gelder (Alc.Victr) (D.F.C.) (A.D.O) (Longa) (V.U.C.) Reserves: Quax (A.D.O.)Vermetten (H.B.S.) Krom (R.C.IL)Landaal (A.G.O.V.V.). ZUID-NEDERLAND—LUXEMBURG. Dc wedstrijd Zuid-NederlandLuxemburg 1.1. Zondag ter gelegenheid van de officieel? opening van het Sportterrein te 's-Bosch gespeeld, is gc- eiiuligd niet een ovrwinuiug van Luxemburg met 3—2. Dc onzen hebben vooral voor de rust cén slechten wedstrijd gespeeld. Na «le rust werd veel goedgemaakt, maar kon een overwinning of gelijk spel niet meer geforceerd worden. GEERTRUIDENBERG. KORFBAL. Door het slechte weer van Zaterdag 1.1. is den wedstrijd van liet Busco-touriiooi B. L. E. I.O. 1). O. uit Dordrecht niet doorgegaan. GEERTRUIDENBERG. DUIVENSPORT. Alhier is opgericht dc postduivenvereniging „de Olijftak", gevestigd in liet Café van Vcscm. Tot bestuursleden zijn gekozen W. v. <1. Bleek, voorz., J. Vcrinecrcn, sccr. en J. v. Alplien, penrilngiu. Een speciale correspondent van Vaz Dias, lieeft gistermorgen, eon onderhoud ge had niet twee der drie overlevenden van den sloomlogger „Copernicus Vlaardingeu -1G", die Zondagmorgen op de Noordzee is vergaan en met den redder dezer overlevenden, schip per J. H. Harms, van de „Columbus Vlnnr- dingen 47". De 18-jarigé D. de Waard ver klaarde liet volgende Zondagmorgen omstreeks half 9 lag ik nog in de kooi toen ik Tioven geroepen werd om dat het dek van den logger, waarmede wij reeds'een paar weken op zee waren bijna voortdurend onder water stond. Toen ik bo ven kwam vernam ik dat liet voorruit» reeds geheel onder, water stond' en dat er niet ge pompt kon worden, omdat de pompen lek geslagen waren. De schipper D. Penning heeft toen de Hollandseha vlag in top laten hijsehen als een teeken dat we hulp noodig hadden. Op ongeveer 500 M. afstand voer de Co lumbus Vlaardingeu 47 en het was speciaal een sein voor dezen logger om ons te hulp te komen. De schipper is daarop begonnen met liet uitdeelen der zwemvesten. Toen 9 man van een zwemvest waren voorzien trachtte dc schipper ook de tweede kist met zwemvesten open te maken. Dit ging niet ge makkelijk. Toen hij daarmee bezig was, kwam een liooge zee óver het schip. Het vaartuig werd met den neus naar de diepte getrokken en allen die zicli aan boord be vonden gingen naar de diepte. Wat er toe» precies gebeurde, weet ik niet, met een baak ben ik aan boord van «1e Columbus gehaald. Do geredde Assenberg, evenals de Waard, jongste aan boord van de Vlaardingeu 1G, zeide aan dek te hebben vertoefd toen de schipper bet gevaar zag aankomen. Assen berg wist een breel te gr y pen en is daarop blyven dryven. Als laatste is hij door do op varenden van de Vlaardingeu 47 opgemerkt en aan boord gehaald. Toen de ramp plaats bad was de ergste storm voorby. Tenslotte beeft de correspondent oen onderhoud gehad met den schipper van de Vlaardingeu 47. Deze verklaarde: Ik voer met myn schip in de nabijheid van de Vlaardingeu 4(5. Ik zagvdat de vlag gehesclien werd en begreep dat er hulp noodig was.. Ik trachtte dan ook met mijn vaartuig naar do Copernicus te komen. Even later zag ik echter ecu zware grondzee over de Vlaardingeu 4G rollen en zonk het schip met alles wat zich erop be vond in do diepte. Even later zagen wij aan boord een drenkeling, dien wij meer/ dood dan levend ophaalden. Hot was do jongste, D. de Waard. Dyarna ontdekten wij nog 2 drenkelingen, den jongsten Assenberg en den zoon van den schipper I). Penning. Wij trachtten naar de plaats te komen waar de Vlaardingeu 4G was gezonken. Op liet water dreven vele wrakstukken. 14 uur zyn wy nog in de buurt blyven kruisen en, wij kon den 4 lijken ophalen. Wij hebben zelf geen schade opgeloopen. v In den nacht van Maandag op Dinsdag beeft de kermis te Nijmegen een slachtoffer geëiselit. Zekere V. L., die beschonken was, liep na afloop der kermis door de Houtstraat en sloeg zonder aanleiding een winkelruit van liet kleedinginagazyn der firma Mogen- dorff in. De 24-jarige zoon A. Mogendorff, die dit zag, waarschuwde' de politie. V. L. werd hierop zoo woedend, dat hij een mes greep en Mogendorff in den schouder stak. Een long werd getroffeu tengevolge waar van het slachtoffer nog hedennacht is over leden. V. L. is door de politie gearresteerd en heeft een bekentenis afgelegd. Zaterdagavond ging een 14-jarige jon gen vper fiets van Maartensdijk te De Pilt een boodschap doen. Bij de boerderij La ren- stcin vaïi «len heer v. d. Grift gekomen, kwam van tegenovergestelde richting do vëe- kooper Van Soest met een slingerenden hit tewagen aanrijden. Van S., die, naar het „U. D." meldt, in beschonken toestand verkeerde, had de geheoJe breedte van den weg noodig. Met den boom van het wagentje werd do borstkas van liet jongetje ingedrukt, die aan den kant van den weg werd geslingerd en onmiddellijk dood is geweest. Na even te hebben gekeken, is de veekooper direct door gereden, zonder zich verder om liet slacht offer te bekommeren. Maandagmiddag had l\et 3-jarig zoontje van den lieer Wittenberg Craste te Oss, ter wijl hij op de markt spelende achter een wa gen uitkwam, liet ongeluk te worden gegre pen door de juist passeerende auto van «len besteldienst Oss's Bosch der firma Alhers en Bonman te Oss. De kleine.werd tegen den grond geslingerd en bekwam eenhersen schudding. Na aankomst in het Sr. Anna- ziekenhuis bleek het knaapje reeds overle den. De chauffeur had een matige vaarbs en gaf op dit kruispunt voldoende signalen. Maandagmiddag is de 23-jarige J. C. S. uit Nieuwerkerk a. d. IJssel op de kunst- mestfabriek der chemische fabrieken te Ca pelle a. d. IJssel, door een as gegrepen en rondgeslingerd. Hy was terstond dood.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6