Markt berichten. dienst, des v.m. 9'/2 uur zal voorgaan. Cand. tot den H. D. H. G v d. Hoek van Bilthoven en des n.m. 2ll2 uur Ds. v. d Vlugt van Drunen. WASPIK. Met het bouwen der recto rale hulpkerk te Waspik Boven is men zoover gevorderd, dat de kapgebinten worden geplaatst. Men hoopt haar in het voorjaar van '27 in gebruik te kunnen nemen. Het mislukken van den fruitoogst wordt voor een groot deel toegeschre ven aan gebrek van insecten in het voorjaar, wanneer de bestuiving plaats hééft. Daarom willen sommige fruit telers zich tegelijk gaan toeleggen op de bijenteelt. RAAMSDONK. Op Zondag 31 Octo ber e.k. geeft de Harmonie .De Een dracht" alhier, haar eerste wlnteruit- voering in het St. Henricusgebouw. Opgevoerd wordt de heer van Ita- liaansch stroo. Door de gemeentepolitie is bij een viertal winkeliers alhier, een partij wonder-cacaa, voorloopig in beslag genomen. Met den bouw van het voetsiuk voor het H. Hartmonument vordert men goed. Over een maand hoopt men er mee klaar te zijn en het H. Hartbeeld te kunnen plaatsen. De plechtige onthul ling ervan en de toewijding van de parochie aan het H. Hart zal echter eerst den volgenden zomer plaats hebben. De kerk van den H Bavo op het Dorp is een mooi beeld rijker gewor den van St. Theresia. Het beeld is geplaatst achter in de zijbeuk. Bij de marechaussée is aangifte gedaan, dat een rijwielplaatje is ver loren. GEERTRUIDENBERG. Iq de Gr K rk aoupi Z ;ud*g &-«. op te tredet> dhr De»trop, be oepeu predikaat te Wageotngen. Oase stadgenoot de heer P. Krols, is aangesteld als onderwijzer te Haak. Mej. Jacobs, had het ongeluk, juist van do Natuur BleekeriJ, onder een reclame auto te komen Het rechter bece werd ernstig gekoausd. Ds. van Bcrkesteijn verleende de eerste hulp. Door den RK M «hjosbond is in studie genomen, »'i Arme Kerst Kindje* naar het Duitsch van W. Paiiler door Maria Burg. Verder nog eeülge afzon derlijke voordrachtjes. Hot program op de e.k. uitvoering zal dus weer keurig verzorgd zijn. MADE. Op Zondag 17 Oct. zal in de Ned. Herv. Kerk te Made, des v.m. 10 uur ds. Mudde voorgaan. In de Ned. Herv. Kerk te Drim melen zal op Zondag 17 October ds. Vinck voorgaan. Tot assistent directeur aan de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek alhier is benoemd den heer A. J. Jansen uit Bavel. ALMKERK. De Dames A. Brand en M. J. Koekkoek, J M. Koekkoek en de Heer C. v. Herwijnen alhier, slaag den dezer dagen voor 't diploma melken Naar wij vernemen, treedt de Heer A. Snoek van Gorinchem als tijdelijk plaatsvanger op, in de verschillende vacature's der politiebesturen ontstaan door 't overlijden v. d. Heer A. W. Donker. A.s. Zondag hoopt des v.m. 9 30 en des n.m. 2 uur voor de Gerf. Kerk alhier op te treden Cand. Dresselhuis van Winschoten. Terwijl Ds. Both des v.m. en des 's avonds voor de Herv. Gemeente hoopt voor te gaan. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 14 Oct. '26 De stoomboot „Neutraal" liep in den nacht van Maandag op Dinsdag op een sleep met het gevolg, dat door den schok de ketel van zijn plaats schoof en enkele passagiers min of meer ernstig gewond werden. Het schip zelf werd op sleeptouw meege voerd naar Dordrecht. Het „Nut" is voornemens onder leiding van Ant. van Dijk uit Scheve ningen een feestavond aan te bieden aan de jeugd, waarvoor aan de inge zetenen een inteekenlijst wordt aan geboden. Het bestuur der Harmonie heeft besloten het voorgenomen concours te doen plaats hebben op 4 en 6 Juni e. k. (Pinksteren) en heeft aan ver schillende muziek- en zangvereenigin gen een uitnoodiging tot deelname gezonden. De heer A. v. D., die gisternacht even opstond om een klapperende deur te sluiten, had het ongeluk te struikelen en een been te breken Ongelukkiger wijze werd zijn geroep niet gehoord en zoo moest hij meer dan een uur in zijn hulpbehoevenden toestand blijven liggen, voor er hulp opdaagde. ABONNEERT U op dit Blad, dat U het nieuws uit de Lang straat en Omgeving het UIT GEBREIDST geeft. UIT KAATSHEUVEL. Kaaisheuvel, 15 Sept. 1926. De Missietentoonstelling van de Missie-naaikring alhier zal gehouden worden op 24, 25 en 26 October a.s. in de groote zaal van het R.K. Patro naat St. jan. Behalve de artikelen door de Missie- naaikring gefrabiceerd, zullen ook de ZeerEerw. Paters der St. Antonius- stichting alhier en de ZeerEerw. Paters Lazaristen uit Boxtel met een missie stand uitkomen. Daarenboven zullen verschillende attracties aan de tentoon stelling verbonden worden, zoodat het aangename met het nuttige verbonden zal zijn. Als een verheugend feit mogen we constateeren dat de malaise die telken jaren in de Schoenindustrie heerscht, dit jaar van niet zoo grooten omvang lijkt als de laatste jaren het geval is. Verschillende fabrieken wer ken thans reeds op volledige capaci teit. zoodat de winter niet zoo be nauwd aanziet als anders. Donderdagmorgen werd onder groote belangstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mej. P. Vloemans, Maandag j I. overleden Mej. V. was jaren lang een werkzaam lid der firma P. H. Vloemans. Mede onder hare leiding is de zaak P. H. Vloemans geworden wat zij thans is, een der grootste en modernste fabrie ken uit de omgeving. De HoogEerw. heer Mgr. Völker droeg persoonlijk de solemneele H Mis voor hare zielerust op. Het ge- heele fabriekspersoneel, de leden der Congregatie en de Vereeniging van de H. Elisabeth volgden de lijkbaar, dit met bloemen gedekt was. Ook dezen winter zal alhier wederom een cursus gegeven worden in teekenen én patronenmaken. De jongelui heb ben dus gelegenheid hun winteravon den op nuttige wijze te kunnen be steden. De dierena>ts Spierings uit Waalwijk entte Vrijdag en Zaterdag j 1. alhier een tweede groep hoenders van de leden der Hoenderclub Kaatsheuvel van ruim 800 stuks, zoo dat thans in totaal alhier 1300 kippen tegen diphtherie en pokken zijn ge vaccineerd. HEUSDEN. Zondag komt hier spelen W. S. C. uit Waalwijk tegen Juliana I. Dit is hier de eerste competitie-wedstrijd van den N. Br. Voethalbond. GEERTRUIDENBERG. Good Luck II speelt Zondag a.s. tegen H. K. I. II Breda. Wanneer Good Luck speelt zooals in de tweede helft van Zondag 1.1., dan durven we wel een overwinning te voorspellen. GEERTRUIDENBERG. KORFBAL. Bij goed weer, is Zaterdag a.s. voor het Bosco-tournooi „Ona" uit Tilburg, de gast van B. L. E. I. B. L. E. I. zal handen vol werk hebben, en het zal deze goed geoefende Tilburgsche ploeg 'wel gelukken B. L. E. I. te kloppen. naar Gennep. Hendricus A. C. Vrensen naar Aarle-Rixtel. Ilenricus Musters naar Vught. Johannes J. Molewijk naar Vreeswijk. Adriana M. Peters naar Geertruidenberg. UITSPRAAK KANTONGERECHT WAALWIJK. SPORT. QUICK. Morgen speelt Quick I op verzoek van het bestuur der B. V. V. „Wilhel- mina" een oefenwedstrijd tegen Wil- helmina II op het prachtige nieuwe veld tegenover 't Station in Den Bosch. Dit is voor de Quickers een mooie ge legenheid om ook met velden van groo- ter afmetingen zich wat meer ver trouwd te maken. Het 2e elftal der Ka naries is van die kwaliteit dat de Quickers geweldig zullen moeten op passen en zich geheel zullen moeten geven willen zij een overwinning be halen. Wij willen echter hopen dat de hlauw-witten van deze gelegenheid zul len profiteeren en er dan ook een dege lijk oefenpartijtje van zullen maken. Ze beginnen om 2 uur en vertrekken hier per trambus om 12 uur. De overige Quick elftallen zijn vrij. w. s. c. Zondag a.s. staat voor W. S. C. weder^ een belangrijke wedstrijd op het pro gramma, n.l. de uitwedstrijd tegen Berkdijk. Het zal den W. S. C'ers ge raden zijn op te passen, want naar ver luidt moet de nieuw gepromoveerde Ille klasser over eene zeer goede ploeg beschikken. Ook voor de reserve elftallen zal de competitie Zondag een aanvang nemen. W. S. C. II krijgt om 2 uur Baardwijk II op bezoek, terwijl W. S. C. III om 12 uur te Heusclen de nieuw toegetreden vereeniging „Juliana" gaat bekampen. Na wat wij in de vriendschappelijke wedstrijden van de W. S. C. reserve's hebben gezien gelooven wij, dat als zij zich steeds ten volle zullen weten te ge ven, hen geen slechte plaats in hunne afdeeling zal zijn weggelegd. R. W. B. Competitiewedstrijden voor 17 Oct R.W.B. 2—B.V.V. 6, 2 uur, terrein R.W.B. Het is echter vrij zeker, dat deze wedstrijd niet door zal kunnen gaan. R.W.B. 3 gaat op bezoek te Baard wijk. Denk er om, jeugdige R.W.B.ers, een goed begin is het halve werk. KAATSHEUVEL. Nadat het Berkdijk voetbal-terrein door de N. V. B. is goedgekeurd stelt het bestuur thans ook alle pogingen in het werk om het terrein op passende en doelmatige wijze af te planken. Men is druk bezig de oude schutting te restau- reeren, zoodat het geheel thans een de gelijker aanzien krijgt. Om de onkosten te dekken heeft het bestuur met toe stemming van B. en W. een verloting uitgeschreven. De wedstrijd Berk dijkW. S. C. belooft Zondag veel drukte te geven. Laten we hopen dat het weer beter wordt. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Angelina A. M. d. v. Theo- dorus C. Trimbach en van Antonetta J. Hombergen. Henrica Maria d. v. Johannes Steenhoff en van Arnolda Casteleijns. Dina d. van Johannes Kuysten en Alida van Beek. Adria- nus H. z. v. Marcelis G. Remie en van Hendrika W. H. van Delft. Willem A. z. v. Christianus J. Trimbach en vaif Wilhelmina F. T. Geerlings. Huw.-AangiftenJohan A. Burger 32 j. en Dirkje van Dongen 25 j. Huwelijken: Joannes A. v. d. Broek 28 j. en Maria P. Kroot 27 j. Overlijden: Geene. Ingekomen personen: Jan M. Kou- wenberg van Rotterdam naar Hoogein- de 60 B. Johanna G. Gebuurs van Botterdam naar Chrispijnstraat 55. Goverdiria van der Schans van Loon op Zand naar Grootestraat 192. Cor nel iaW.J .Wij kmans van 's-Bosch naar Antoniusstraat 81. Jacobus J. Kruis- sen van Amsterdam naar St. Antonius straat 9. Jarriën H. Plet van Scho- terland naar Grootestraat 97. Jan Eijsing van Purmerend naar Groote straat 85. Cornelia A. J. van Loon van Amsterdam naar Grootestraat 267. Christiaan van den Anker en gezin van Sprang-Capelle naar Grootestraat 35 B. Hedwig Herrig van Weenen naar Laageinde 57. Labina de Vries van Sprang-Capelle naar Grootestraat 267. Paulus P. de Haan van Breda naar Laageinde 69. Elisabeth van Tilborgh van Rotterdam naar Groote straat 40. Vertrokken personen: Cornelia A. Leltz naar 's-Bosch. Lambertus J. J. Trimbach naar Brussel. Johanna M. Klijn naar Loon op Zand. Adrianus J. v. d. Vecht naar Rotterdam. Die- derik A. B. Blokhuis naar Utrecht. Petrus van Drunen en gezin naar Moer gestel. Peter Vugts naar Loon op Zand. HERPT. Burgerlyke Stand over de maand September. Geboren: Antonetta C. L. d. v. M. A. J. v. Bokhoven en Maria Catharina van den Brekel. Maria C. H. d. v. Alb. de Lang en A. S. G. Reumkens. Ida Ardina, d. v. Adr. W. Verhoeven en Goverda Vissers. Jacoba Clasina d. v. Thomas de Wilt en Egidia Alba. Kuijpers. RAAMSDONK. Burg. Stand van 114 October 1926. Geboren: Petronella A. M. d. v. Jo hannes F. van Amelsvoort en Gerdina C. v. Strien. Jasper H. z.v. Hubertus Duimelaar en Clasina A. Blom. Lu cia A. d. v. Hendricus Luijbregts en Maria J. van der Pluijm. Hendrikus C. z. v. Gerardus A. Nuy en Laurina C. Schelle. Antonius J. J. z. v. Adrianus Th. W. van Hulst en Huiberdina M. de Bruijn. Jacoba J. M. d. v. Johan nes J. bekkers en Antonetta E. M. Wiercx. Mathijs J. z. v. Petrus G. van der Plas en Maria J. Heere. Antonia J. d. v. Johannes M. Bouwens en An tonia C. Joore. Overleden: Elisabeth van Seters, wed. van Josephus van Schijndel, 82 j. Antonia A. Elemans 51 j. Gerdina A. Bax, echtgen. van Marinus H. van Strien, 35 j. Ondertrouwd: Hendrikus Ypelaar 25 j. en Francisca van Dongen 23 j. Ingekomen: Pieter J. Hompus van Maasbree: Cornelia P. Winkelhuij- zen van H. en L. Zwaluwe. Marinus L. van Dongen van Geertruidenberg. Jan A. Bom van Engelen. Catharina C. Vermeeren van Geertruidenberg. Pe ter A. Oome van H. en L. Zwaluwe. Cornelis W. Hitters-van Mil van Wil- ryck bij Antwerpen. Leendert van Bouwelen van Oude Tonge. Jan Fr. Su- rfngh van den Haag. Cornelis W. Maas van Oosterhout. Petrónella A. van Deursen van Dussen. Antonius Berger van Rotterdam. Johanna A. de Geus van Renkum. Vertrokken: Johannes H. J. van Laarhoven naar Raalte. Sabeila Schorn naar Duisburg. Wilhelmina J. A. en Antonia A. L. Sonderman naar Geer truidenberg. Hermanus Zemeling J. F. C. P. te Tilburg, W. G. v. d. W. te 's-Bosch, A. v. d. W. en J. H. v. d. H. beiden te Waalwijk, allen overtr. pol. verord., ieder 3,of 1 week tucht school. L.#D. te Waalwijk, overtr. alsvoor ƒ1.of 1 week tuchtschool. Dezelfde, overtr. alsvoor 2 maal 2 of 2 maal 1 weck tuchtschool. K. B. te Sprang-Capelle,* overtr. mot. en rijw. wet ƒ1,of 1 week tuchtschool. A. H. te alsvoor, overtr. veldpol., 3, of 1 week tuchtschool. M. W. V. en H. S. te alsvoor, beiden overtr. vis- scherij 2,of - week tuchtschool. J. v. D. te alsvoor, overtr. alsvoor ƒ2 of 2 dagen. N. J. F. D. te Kaatsheu vel, overtr. visscherijwet ƒ5,of 3 dagen. J. v. d. S. te Waalwijk, J. C. F. zwervende en J. v. d. P. te Kaats heuvel, allen dronkenschap, ieder 10 of 5 dagen. A. v. d. L. te Waspik, alsvoor, 15 of 8 dagen. E. E. A. v T. te Waalwijk, overtr. bouwverord., 3 of 2 dagen. W. D. te alsvoor, J. F. S. te Tilburg en A. v. L. te Drunen, allen overtr. mot. en rijw. regl., ieder 3 of 2 dagen. M. D. te Rotterdam, overtr. alsvoor, 2 maal 3 of 2 maal 2 dagen. L. D., P. H. v. T. en M. G., allen te Sprang-Capelle, J. V. te Loon- opzand, L. D., L. K. en P. d. G., allen te Waalwijk, N. C. v. d. V. te Capelle, C. v. D. te Kaatsheuvel, J. d. R. te Haa- ren, P. F. A. P. te Vlijmen allen overtr. alsvoor, ieder 5 of 3 dagen. H. J. S. te Sprang-Capelle, M. S. te Waal wijk, overtr. alsvoor, ieder 2 of 2 da gen. C. A. W. te alsvoor, overtr. als voor, 3 of 1 week tuchtschool. W. J. M. te 's-Bosch, J. J. M., A. K. en J. F. S., allen te Waalwijk, allen overtr. max. snelheid, ieder ƒ6 of 3 dagen. J. H. P. J., zwervende, B. v. E. en W. C., beiden te Vlijmen, J. C. v. M. te Waalwijk, J. v. d. B. te Haarsteeg, M. F. te Kaatsheuvel, allen overtr. pol. verord., ieder ƒ3 of 2 dagen. H. F. v. d. P. te Waalwijk, overtr. alsvoor, 1 of 1 dag. D. v. d. Z. te alsvoor, overtr. alsvoor, 2 of 2 dagen. G. J. L. te Babiloniënbroek, overtr. alsvoor, ƒ0.50 of 1 dag. M. J. v. d. A. te Waalwijk, overtr. alsvoor, 1 of 1 week tuchtschool. H. H., zwervende overtr. alsvoor, 3 of 2 dagen. De zelfde, opgave valschen naam 25 of 13 dagen W. A. S. te Waspik overtr. pol. regl. 5 of 3 dagen. F. v. G. t( Waalwijk, overtr. algem. veiligheids wet ƒ3 of 2 dagen. P. J. K. te als voor, overtr. alsvoor 8 of 4 dagen. A. d. J. te Kaatsheuvel, overtr. als voor 5 of 3 dagen. J. v. R. te als voor, overtr. ijkwet 3 of 2 dagen. J. J. v. D., A. C. d. J. en F. v. d. B., allen te Sprang-Capelle, allen overtr. veldpol, ieder 1 of 1 dag. A. F. V. te alsvoor, overtr. alsvoor 1 of week tuchtschool. M. B. te Kaats heuvel, overtr. alsvoor, 3 of 2 dagen. W. F. v. O. te Waspik, overtr. ar beidswet 3 of 2 dap,en. H. T. C. M. te Waalwijk, overtr. vuurwapenwet, 30 of 15 dagen. P. V. te Sprang- Capelle, C. P. v. H. te Drunen, beiden overtr. mot. en rijw. wet, ieder 2 of 2 dagen. J. C. v. H, te Tilburg, over treding alsvoor, vrij. gingen in Café A. v. Berkel. Zaterdag 16 Oct. Witte Bioscoop, Het Alfiche", 8 uur. Zondag 17 Oct. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 17 Oct. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12'/4 uur. Zondag 17 October. Witte Bioscoop, „Het Alfiche", 6 en 8'/a uur. Zondag 17 October Flora Bioscoop, „Arme Clown", 6 en 8l/i uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Dinsdagavond 8'/a uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereenfging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. WoensdagVioolcursus Waalwijksche Muziekschool. Waalwijk, 15 Oct. '26. Eieren 10—11 ct. Varkens f 11—f 15. 's Hertogenbosch:, 13 Oct. 1936. Op de markt van heden varen aangevoerd 1968 stuks. 97 stuks kalveren. 1058 stuks hoornvee. 743 biggen. 21 zeugen. 49 schapen—lammeren,. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 250—f 375 p. st. Kalfvaarzen van f 220—f 300 p. st. Magere ossen en koeien van f 120—f 200 Vette ossen en koeien van f 0.48 p p le kw Vette ossen en koeien van f 0.41 p p 2e kw Pinken van f 85—f 145 per stuk. Zeugen van f 80—f 120 per stuk. Biggen van f 2.00—f2 50 per week. Schapen van f 18—f 28 per stuk. Zuiglammeren van f 14—f 22 p. stuk. Handel Vetvee lui prijshoudend. Kalfvee lagere prijzen. Eierveiling Amsterdam. Gehouden op 11 Oct. en 14 Oct. 1926. Kipeieren: Hoogste prijs f 10 80 Middel prijs f 9 50—f 0.00 Laagste prijs f 5.50 Eendeierenf 6.75-f 7 25. Koelhuiseieren f 7.80—f 8 Totaal aanvoer 13 0000 stuks. Handel kalm. AGENDA'g. WAALWIJK. Zaterdag 16 Oct. Groot Harmonica- concert. Musis Sacrum. Zaterdag 16 Oct. 8 uur. Groote propaganda-vergaderirg voor de leden van de verschillende Visschersvereeni- GEMENGD NIEUWS. n „Het Volk" vernam nog eenige tragische bijzonderheden over het ver drinken van schipper D. Pinnig, van de VI. 46. „Penning gaf. toen hij bemerkte, dat er geen redden aan was, order om de zwemvesten aan te doen. Een kist met deze gordels was niet te bereiken. Op het allerlaatste moment zei de schipper: „Ik ga nog even het journaal halen". Tot het laatste moment was hij dus bij zijn werk. Penning verdween in de kajuit. Plotseling drukte een geweldige grond- zee de schuit naar beneden. Allen vielen in het water en het noodlottige toeval wilde, dat de schipper terecht kwam bij zijn zoontje, die zich aan een luik had vastgeklemd. „Hou je maar goed vast joh 1 Ik zal het niet meer halen. Groet moeder en je broer 1" schreeuwde hij zijn kereltje toe. Toen zag het ventje zijn vader, die zich in het zware oliegoed niet bewegen kon, in de kokende golven verdwijnen Gisterenmorgen omstreeks 9 uur is de Scheveningsche logger Sch. 110, die gedurende de laatste dagen op zee was geweest, binnengeloopen. Naar dc schipper mededeelde, had hij Maandagmorgen een viertal perso nen opgepikt, die zich aan boord van een zinkenden Engelschen kotter be vonden. Dit gebeurde onder de volgende om. standigheden. Maandagmorgen was de schipper. A. Verboon, in volle zee en maakte aanstalten de thuisreis te aanvaarden. Op een gegeven oogenblik 't zal zoo ongeveer half tien in den ochtend geweest zijn zag hij op betrekke lijk grooten afstand een Engelschen kotter, die erg „gierde". Schipper Verboon dacht dan ook dat het roer van het schip weggeslagen was. Daar hij vermoedde, dat opvarenden zich in nood bevonden, ging hij er direct op af. Toen hij dichtbij kwam, bemerkte hij, dat het schip reeds bijna geheel gezonken was. Op het achtergedeelte bebonden zich vier menschen, die wanhoopig de handen opstaken om hulp te vragen. Schipper Verboon wilde een boot uit zetten, maar dit bleek niet noodig te zijn, daar de Engelschen zelf nog op de achtersteven een boot hadden. Met groote moeite gelukte het hun de boot te water te laten en even later kon schipper VerbooTt de vier personen aan boord van zijn logger halen. De Engelschen deelden hem mede, dat hun schip lek was en aanstonds zou zinken. Een oogenblik later was de Engelsche kotter in de golven verdwenen. Na een gevaarvollen tocht van drie dagen gelukte het schipper Verboon hedenochtend de Scheveningschehaven binnen te loopen. De namen van de geredden zijn C. Wright, 46 jaar. wonende 11 Lussex Road, Lowestoft, schipper; W. Nunn, 65 jaar, Rurkley Ruw. Sth. Lowestoft, matroos, A. Mayheur, 42 jaar Ammer- cial Road, lich matroos en F. Wright, 14 jaar, Beckham Road, Lowestoft, koksjongen. Schipper Wright vertelde nog, dat h/ï reeds ongeveer 10 dagen op zee was geweest Zaterdag waren ze door het z\y,are weer overvallenen hadden poginge.*1 in hel ,wtrk «"teld ,een haven bii.'ne" >e loopen. D.t was hun niet gelukt. Zondaf5 het weder iets beter en dachte" re«'5' dat het ergste gelee'1en was Maar Z.onda«" avond stak de st.orm weer met ver- nieuwe lievigheid en £e. Vre!^ en den nacht sloeg het «t'.hip ek oor te pompen trachtte »"Oen drijvende te houden, diJ geiukte hen eenige uren. Maar in dcu vroegen ochtend raakten de pompen defect, en toen zag men, dat men verloren was Het steeg steeds hooger en langza merhand verdween het grootste ge deelte van het schip onder de golven. De mannen zagen hun einde nabij, daar er t.e midden van de woedende zee geen redding mogelijk scheen.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 11