DE ECHO VAN IET ZUIDEN »'nfj uisapotheek voor 60 centen DERDE BLAD. GEMEENTERAAD. Aan het College van Ged. Staten van Noord-Brabant. Den Bosch. WelEd. Zeer Gestr, Heeren, Uw antwoord op ons schrijven van 10 Aug. j.l. kwam in ons bezit en moeten wij toegeven, dat dit de beste manier is om zich van eene zaak af te maken, wanneer men geen anderen uitweg meer weet. Wij kunnen evenwel in dit antwoord geen bevrediging vinden en zijn zoo vrij ons standpunt te handhaven. Wij betreuren, dat wij van U geen medewerking mogen ondervinden in het wegruimen van diverse mistoestan den in onze gemeente en U zich bij voortduring wat wijs laat maken door ons Gemeentebestuur. Dit bleek o.a. weder bij de 3 jaarlijksche afrekening van het bestuur der Bijzondere School. Immers liet men het doorschemeren alszou de gemeentebode slechts inko men hebben, uit zijn functie als zoo danig, terwijl nu geconstateerd werd, dat door hem nog fl. 400.— werd ge noten, voor onderhoud der Bijzondere School. Een opgeschroefd bedrag, dat zeker moest dienen om de kosten per leerling voor onze gemeente, waarmede destijds gedreigd werd, omhoog te ja gen. Dergelijke feiten komen na verloop van tijd aan het licht en de toekomst zal Ieeren, of men de put niet zal dem pen voor het kalf verdronken is. Wij zullen dan evenwel alle verantwoorde lijkheid van ons afwerpen en voor rekening van Uw geacht College laten. Wat zegt U er van, dat onze Voor zitter, zooals bij de laatste raadsverga dering weder gebeurd, de vergadering sluit, wanneer er nog leden zijn, die iets in het belang der Gemeente te zeggen hebben Waar staat geschreven dat onze voorzitter hiertoe het recht heeft, terwijl bij reglement van orde anders is bepaald Sinds wanneer is Art. 183 uit de Gemeentewet verdwenen en zijn B. W. geen verantwoording meer schul dig aan den Raad, en mogen zij wei geren inlichtingen te geven, welke door den Raad gewenscht worden? Gaarne vernamen wij Uw oordeel hierover. Hoogachtend, De Raad der Gemeente Hedikhuizen. Haarsteeg—Hedikhuizen, 12 Oct,'26 PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 15 October 1926. Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Langstraet te Waalwijk ts aan de Tweede Kamer der Staten Generaal het volgende adres gezonden, inzake de Wegen belasting. Bij Koninklijke Boodschap van 20 Mei 1926 is Uwe Vergadering aange boden een ontwerp van wet betreffende het heffen van eene belasting en het treffen van verdere voorzieningen ten behoeve van openbare verkeerswegen te land en zal daarmede het begin worden gemaakt van de oplossing van het zeer urgente vraagstuk der verbe tering van hetNederlandsche Wegennet, waarop reeds zoo lang en in de laatste jaren met zooveel klem de aandacht is gevestigd. Óm zijn strekking wordt dit wets ontwerp door onze Kamer dan ook ten zeerste toegejuicht. Niettemin meenen wij ons de vrijheid te mogen veroorloven op dit ontwerp eenige kantteekeningen te maken. Zooals wij zooeven reeds aanhaalden is al jaren achtereen de dringende noodzakelijkheid van een afdoende verbetering van het geheele wegennet van alle zijden betoogd en terecht is aangevoerd, dat bij de sterk gewij zigde toestanden ten aanzien van het verkeer en de verkeersmiddelen ernstig nadeel wordt toegebracht aan de economische ontwikkeling van het land door het nalaten van ingrijpende ver anderingen ten aanzien van onze verkeerswegen. Met deze opvatting, die ook de onze is, stemt echter geenszins overeen het Regeeringsvoorstel, wat betreft den tijdsduur voor de uitvoe ring der plannen voor wegenverbetering gesteld. De met de verbetering te verkrijgen economische voordeelen zouden op deze wijze aan zeer velen, die straks geroepen zullen worden in de te heffen wegenbelasting bij te dragen, worden onthouden. Wij achten het in strijd met de billijkheid, dat een groot deel der contribualen eerst na jaren in het genot van de met de be lasting gekochte voordeelen zullen gesteld, terwijl een ander deel daarvan reeds zeer spoedig zal profiteeren. Wij zien hier natuurlijk niet voorbij, dat moderne verbindingswegen tusschen voornaamste centra nut zullen afwer pen ook voor de excentrisch gelegen streken, al spreekt daarbij van zelf, dat die centra daarvan in zeer bij zondere mate de voordeelen zullen oogsten. Niet alleen dus op grond van overwegingen van economischen aard, doch qok op grond van biliijkheid moeten wij dan ook met klem aan dringen op aanmerkelijke inkorting van den voorgestelden tijdsduur. Het reeds door anderen geopperde denkbeeld van het instellen van een Wegenraad heeft onze bijzondere sympathie. Daardoor zal immers de gelegenheid worden gegeven, dat be halve de overheids—organen ook de verschillende belanghebbende groepen der bevolking invloed kunnen uitoe fenen op de samenstelling en de uit voering van het wegenplan. Wij achten dit van zeer veel belang voor het platteland, dat in zoo* menig opzicht ten aanzien van de hulpbronnen voor de economische ontwikkeling achter staat bij de groote bevolkingscentra. Uiteraard en niet zonder reden zal het eerst gedacht worden aan de verbinding van deze centra, doch het is niettemin redelijk, dat de gelegenheid wordt ge boden de aandacht te vestigen op de bijzondere behoeften van het platteland. Eerst dan zullen de hoofdverkeerswe gen het meest nuttige rendement geven, wanneer door het aanleggen of ver beteren van de wegen ten plattelande, aansluitende met de hoofdverbindingen, een zoo intensief mogelijk gebruik daarvan kan worden gemaakt. De bouw of verbetering van de hoofdwegen be hoort dan ook naar ons oordeel gelijken tred te houden met de uitvoering van een plan tot verbetering der wegen voor het platteland. Aan de voor handel en industrie zoo ongunstige verhou dingen met de grootere steden zou, wat betreft de verkeersmiddelen, op deze wijze eenigermate tegemoet wor den gekomen. Maar al te vaak trekken handel en industrie der groote centra dermate de aandacht, dat de belangen van het platteland over het hoofd worden gezien. Met te meer bezorgheid vestigen wij hierop de aandacht nu de provincie Noord-Brabant door de voor gestelde wijze van verdeeling van het aan de Provinciën toegedachte aandeel in de opbrengst der Wegenbelasting in vergelijking met andere Provinciën in een buitengewoon ongunstige positie zal komen te staan. In de adressen van de Gedeputeerde Staten en de Staten dezer Provincie, gericht aan H. E. de Ministers van Financiën en van Waterstaat resp. van 16 Juni en 29 Juli is dit met sprekende cijfers aangetoond. In het adres der Staten wordt erop gewezen dat de bijzondere positie, die de provincie Noord Brabant inneemt ten aanzien van de provinciale wegenpolitiek, een gevolg is van historische toestanden. Óngewijzigde aanneming der wet op het punt van de verdeeling van de be lasting opbrengst zou, naar met recht is te vreezen, een, zij het een histo risch gegroeide, achterstelling niet alleen bestendigen, doch zelfs ver- grooten. Het stemt wel zeer ontmoedigend op deze wijze te worden herinnerd aan historische toestanden, waarvan het beter ware, dat zij niet in de herinnering der bewoners van dit gewest werden teruggebracht. Met den meesten klem wordt dan ook aangedrongen op een tegemoetkoming als in de beide adressen is aangegeven. Ten aanzien van de belastingobjecten wenscht onze Kamer nog op te merken, dat het haar niet redelijk voorkomt de paarden-tractie niet in de belasting te betrekken, terwijl het elders geopperde denkbeeld om onnoodig oponthoud voor controle maatregelen te voorko men door het aanbrengen aan de bui tenzijde van het vervoermiddel van eenig duidelijk zichtbaar kenteeken, waaruit de voldoening aan den belas tingplicht blijkt, wordt toegejuicht. Evenals in 1925 zal de Vereeniging van Leeraren in de Handelsweten schappen ook dit jaar de candidaten voor de practijkexamens Boekhouden, Ned.-, Spaansche Fransche Engel- sche- en Duitsche Handelscorrespon dentie, in de gelegenheid stellen de examens te Waalwijk af te leggen. De data zijn Voor Boekhouden 20 21 en 22 Dec. a.s. Ned Spaansch en Fransch 20 Dec. Engelsch 21 Dec. Duitsch 22 Dec. De ezamens worden afgenomen, ten No. 82. Zaterdag 16 Oetolier 1926. 49e Jrg. HAARSTEEG. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Dinsdag 12 October des avonds ten 5 uur. Voorzitter: Edelachtb. lieer van Bokhoven. Ongeveer kwart over vijf uur opent de Voorzitter de vergadering; aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering wor den na voorlezing onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE: 1. Ingekomen stukken. a. Schrijven van Ged. Staten van 14 Augustus, als antwoord op de motie aange nomen in de vergadering gehouden 10 Augus tus, handelend over de aanbesteding. Het schrijven luidt als volgt: Onze brief van 26 Mei j.l. C. no. 83, laat aan duidelijkheid niets te wenschen. Wij hebben daaihian geen woord toe te voegen. Dobbelsteen. Ged. Staten draaien een klein beetje om de zaak heen. Ze raken de finesses niet en daarom stel ik voor het vol gend schrijven.aan Ged. Staten te richten: j Voorzitter. Ik zal het in stemming bren gen. Winkel. Dat behoef je niet te doen. Je weet tocli vooruit dat het 'vier tegen drie stemmen is. Dobbelsteen. Lach maar niet, de tfld zal wel leeren wie gelijk heeft. Winkel. Die menschen in den Bosch weten er dus niets van, och kom, 't is toch zeker een beetje al te gek. Van den Brand. Een ieder moet voor z'n eigen weten wat 'ie doet. Wordt met vier tegen drie stemmen be sloten het schrijven van Ged. Staten op te zenden. Voor stemden de heeren Van Vrede, Dob belsteen, Van Hemert en Van den Brand. Tegen de heeren Winkel, Van Engelen en Van der Heijden. b. Advies van de Gezondheidscommissie te Heusden, inzake de rooilijn te Luttellierpt, welk schrijven als volgt luidt: Wij hebben de eer u te berichten dat wij ons kunnen vereenigen met het bij neven- vermeld schrijven medegedeeld besluit van den raad Uwer gemeente tot vaststelling van rooilijnen voor de Groene Straat en den weg voor de woning van Jac. van de Griendt, met dien verstande, dat als uitgangspunt voor de breedte der wegen genomen wordt het hart van den weg en niet de gevel van gebouwen. I Van Vrede. Zie je nou dat wij in een vo rige vergadering niet ver hebben misgegre- pen. Je wou ons wel geen gelijk geven, maar je ziet het nou eens. Maar wie heeft U nu lfêt' recht gegeven om het huis zoo over de rooilijn te bouwen. Voorzitter. Niemand, ik heb vergunning gegeven om te bouwen volgens de bestaande rooilijn. Van Vrede. Dan had men terug moeten bouwen, gelijk met die huizen die daar staan. Voorzitter. Ik geloof dat dat daar alle maal gelijk staat. Van Vrede. Zoo? Dan heb je toch weer niet goed gekeken. Iedereen weet dat liet slecht is gezet. Voorzitter, 't Is niet beter te doen. Dobbelsteen. U had in het belang van het verkeer daarmee een beetje rekening moeten houden en dat heb je niet gedaan. Voorzitter. Ik heb m'n plicht gedaan en daarmee afgeloopen. Van Vrede. Dat zeg jij. Van Hemert. Daar wordt nu alles neer gegooid, men kan er bijna niet meer door. Van Vrede. Wie heeft u het recht gegeven om zoo te laten bouwen. In een vorige ver gadering hebt u ook geen antwoord gegeven. Of is dat soms niet meer noodig, behoef je geen antwoord meer te geven. Voorzitter. Aan de orde is proces-verbaal van kasopneming gedaan bij den Gemeente- Ontvanger. Alles is in orde bevonden, zoo ook l>ij de bedrijven. Schrijven van Ged. Staten houdende de goedkeuring van het besluit) tot verkoop van een perceeltje grond aan M. van Heijst, als ook van het besluit om Burg. en Wetli. te machtigen om grond te verkoopen indien daarvoor liefhebbers komen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van den lieer Fooij, hoofd der openbare school te; Hedikhuizen. Adressant zegt met verwondering kennis te hebben genomen dat door den raad be sloten is om het besluit om buiten de gemeen te te mogen wonen, in te trekken en dat voor hem een behoorlijke woning zal worden gebouwd. Nooit heeft hij kunnen vermoeden dat men die toestemming zoo spoedig zou intrekken en daarom heeft hij April j.l. in Heusden eeu huur-contract aangegaan voor 5 jaar. Persoonlijk wil hij nu weer zeer gaarne over deze kwestie komen spreken. Voorzitter. De bedoeling van dit schrijven is alleen, om te verzoeken of liij in Heusden kan blijven wonen. Dobbelsteen. In de vorige vergadering heb ben we onze meening daarover gezegd. Ik kan, begrijpen dat de heer Fooij liever in Heusden blijft wonen, maar wy hebben' het belang van de gemeente in het oog te houden. Winkel. Hjj moet willen begrijpen dat, als het maar eenigszins kan, een hoofd der school zoo dicht mogelijk bij zijn school moet zijn. Van den Brand. Zou het niet goed zyn om hem nog een beetje uitstel te verleenen. Winkel. Dat moet men niet doen. Toen de heer Boelaars van het onderwijs afging, heeft, hij verzocht om nog even in het school huis to mogen blijven wonen. Altijd heeft hij gezegd zoo spoedig als maar mogelijk was, daaruit te zullen gaan en hoe lang heeft hy er nog niet gezeten. Voorzitter. Wel twee en een half jaar en zoo zal het met Fooij ook gaan. Van den, Brand. Men zou daarom een tijd kunnen bepalen. Winkel. Niks waard, als ge in Hediklniy- zen woonde, zou'je zeggen, hoe eer dat hij er woont, hoe beter, meer kan en wil ik er hier niet van zeggen. Van Hemert. In een vorige vergadering werd gezegd dat het noodig was dat hij in Hedikhuijzen kwam wonen, omdat er geen veldwachter meer is. Dat is zoo aardig ge zegd, hy behoeft toch zeker geen veldwach ter te gaan spelen. Voorzitter. Als hy wordt gepresseerd daar te gaan wonen, zal het voor de menschen niet zoo aangenaam zijn. Winkel. Daar kunnen wij ons niets van aantrekken. Wil hy er niet wonen, dan moet hy naar een andere plaats solliciteeren. Voorzitter. Als de betrekking nu open was, was het heel wat anders. Winkel. Toen hij hier kwam kon hij toch goed begrijpen dat hij eenmaal hier zou moe ten komen wonen. Toen hij was gekomen, was er geen plaats. Dobbelsteen. Hij heeft, mij ook over deze aangelegenheid gesproken, maar ik blijf bij wat ik in een vorige vergadering gezegd heb. Trouwens in z'n schrijven vraagt hy ook niet om uitstel. Wordt besloten het schrijven voor kennis geving aan te nemen. 2. Voofrloopige vaststelling van iele ge meenterekening voor het dienstjaar 1925, alsmede die van het G.E.B. Van Hemert. Hoe is het met de gemeente arbeiders en de Invaliditeitswet. Voorzitter. Daar is een tijdje voor geplakt, maar die zijn nu onder de Pensioenwet ko men te vallen. Dobbelsteen. Dat zaakje is al lang opge lost. Voorzitter. Dit jaar is er al niet meer ge plakt. Dobbelsteen. Als lid van de Commissie van onderzoek wil ik even mededeelen dat we de rekening voor zoover dat mogelijk is, hebben nagegaan. Zulks tot in de finesses doen gaat toch niet. De zaak is echter goed in orde bevonden. Daarna wordt besloten de rekening voor- loopig vast te stellen als is aangeboden. 3. Vaststelling rekening van het Burger lijk Armbestuur. Dobbelsteen. Komt die driejaarlijksclie af rekening van de Bijzondere Scholen niet. Voorzitter. Bij de rondvraag zullen we dat bespreken. Dobbelsteen. Daaruit, is gebleken dat voor het onderhouden van de school 400 per jaar wordt uitgegeven. Dat knn best voor wat minder worden gedaan, of heeft het school bestuur het recht om uft te geven wat ze wil. Voorzitter. Al willen ze daar 1000 voor geven, dan hebben wy daar nog niets over te zeggen. Als het bestuur met haar uitga ven boven het bedrag komt dat ze van de gemeente krygt, dan moet het kerkbestuur dat zelf bijbetalen. Al krijgen ze maar 1000 en ze zouden 2000 uit willen geven' voor on derhoud, dan nog heeft de raad daar niets over te zeggen. Van Hemert. Het bedrag wordt jaarlijks door den raad vastgesteld. Voorzitter. Dat wordt geregeld naar wat het voorgaande jaar bij het} openbaar onder wijs per kind heeft gekost. Dobbelsteen. Ik wil toegeven dat het In stuur het recht zelf heeft om uit te geven wat ze wil, maar 'tzou toch een tegenstel ling zijn. Doordat er op de openbare school maar een klein beetje leerlingen zijn, wor den dfe kosten buitensporig hoog en een school met heel wat meer leerlingen heeft dat bedrag niet noodig. Voorzitter. In het afgeloopen jaar zijn de kosten per leerling niet zoo hoog geweest. Maar men kan er hier zooveel over redetwis ten als men wil. iets er over te) zeggen heeft men toch niet. Het bestuur zal zien of het ook dit jaar onder het bedrag blijft. Dobbelsteen. Men zou het bestuur dit toch ter kennis kunnen brengen. Wij zouden toch kunnen aandringen om de uitgaven zoo min mogelijk te doen zyn. Van Hemert. Dat is in het belang van de gemeente. Voorzitter. Wijl kunnen er niets aan doen, al willen ze daar 1000 voor geven. Van Hemert. In Hedikhuijzen wordt maar 180 gegeven, is 't niet. Voorzitt r. 150. Van Hemert. Dat moest toch in verhouding zijn. Van Engelen. Dan zal de verhouding juist heel goed zijn. Voorzitter. We kunnen er op wijzen. (Wordt vervolgd.) EETIIEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 12 October des voor- middags ten half tien uur. Voorzitter Edelachtb. heer Brune. •Ongeveer kwart voor tien uur wordt de vergadering met gebed geopendaanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden ongewijzigd goedgekeurd en vastgesteld. AAN DE ORDE 1. Ingekomen stukken, a. Verzoek om ontheffing van Straatbe lasting. De Voorzitter zegt dat adressant lang ziek is geweest en hard heeft te tobben om het hoofd boven water te houden. Wordt met algemeene stemmen besloten de gevraagde ontheffing te verleenen. b. Verzoek van J. H. Kleinloog, om aan hem een perceeltje land te willen verkoopen. De Voorzitter merkt op dat er nu twee liefhebbers voor dat stukje land zyn, zoo dat het bezwaarlijk onderhands kan worden verkocht. Hef beste zal zijn om aan de ver zoekers te vragen of ze genegen zijn by open bare verkooping het land te willen koopen. Wellicht dat de eerste aanvrager er nu van af ziet en naar een ander perceeltje omziet Wordt l>esloten aan te houden. c. Schrijven van Ged. Staten, waarin wordt bericht dat door de Kroon aan den burgemeester voor den tijd van drie jaar een buitengewone vergunning wordt verleend om buiten de gemeente te mogen, wonen. Voorzitter. Die brief had ik niet ter .tafel behoeven te brengen, omdat ik hier huisves ting heb gevonden en van het verlof geen ge bruik zal maken. Schrijven van Ged. Staten waarin wordt aangedrongen om met het Kerkbestuur van Heesbeen over den toren nog eens van ge dachten te wisselen. Het kerkbestuur wenscht den toren niet als eigendom te erkennen. Voorzitter. Ik stel voor eerst deze kwestie met het kerkbestuur te bespreken. 2. Vaststelling gemeentebegrooting voor 1927. Van den Heuvel. De Commissie heeft de bogrooting onderzocht en heeft zoowat alles in orde bevonden. Alleen is 't der commissie opgevallen dat voor de grintwegen maar 525 is uitgetrokken. Dat is zoo weinig. Vroeger werd daar 1600 voor uitgetrokken. Voorzitter. De polder heeft niet meer ge geven. Van den Heuvel. Dan zal de gemeente vroeger ook wel wat minder gehad hebben. Voorzitter. Vroeger gaven de polderbestu ren 1000. De Uil heeft later teruggetrokken. Van Buuren. Destijds heeft de gemeente met de polderbesturen een overeenkomst ge troffen inzake het onderhoud van de we gen. Toen werd 30 ct. per H.A. gegeven. Dat is nog gebeurd onder burgemeester v. Vessem en ondei' Stravers. Later is dat gebracht op 50 ct. per H.A. Alle ingelanden hebben toen goedgevonden om* aldus te handelen. Nu schijnt men in een polder die 20 ct er weer afgedaan te hebben. De Voorzitter zegt nog moeite te hebben gedaan, opdat men de 50 ct. zou blyven ge ven. maar ze waren van hun besluit niet af te brengen. Branderhorst. Ik zou toch nog eens pro- beeren of de Hil die 20 ct. er nog bij doet. Voorzitter. Dat. is geprobeerd. Ik heb dat zoo maar niet laten gaan. maar wel degelijk getracht om ze op hun besluit te jloen te rugkomen. Smits. Het is allemaal zoo vreemd. In Meeuwen moet de gemeente de wegen onderhouden en op andere plaatsen weer de polder. Voorzitter. Dat zijn van die overeenkom sten, die vroeger zyn getroffen. Die maatre gel van 30 ct. per H.A. te l>etalen in liet on derhoud van de wegen, is gedaan, opdat de ingelanden, die buiten de gemeente wonen, daarin ook zouden betalen. Maar het is al lang geleden, ik denk al wel 60 jaar, dat die overeenkomsten zyn gesloten. Van Buuren.' Ik heb wel eens gehoord dat het met die wegen vroeger niet vlotten wilde. Toen de oude A. Stravers in Capelle ging vrijen, toen moest er echter vanaf den Bies heuvel tot aan den Dijk een goeden weg ko men. Lieg ik 't, dan lieg ik in commissie. Er staan wel eens meer fabeltjes in de couranten. De heer Van Beek geeft toe dat het met het onderhoud van de wegen vreemd is ge regeld. In Meeuwen moet de gemeente voor het grootste deel de wegen onderhouden en in andere plaatsen weer wordt dat gedaan door de verschillende polders. Voorzitter. Het beste was daarover eens met de waterschappen te spreken. Vos. De beplanting van de wegen is ook aan de waterschappen. Smits. Hebben ze dat recht niet verkocht. Vos. Neen, dat weet ik zeker. Verhagen heeft op een klein deel dat. recht. Voorzitter. Het beste zal zyn dat het Dag. Bestuur met. de liesturen van de verschillen de waterschappen eens een bespreking hield. Van Buuren. De bemaling van het Noor der afwateringskanaal mag ook wel wat be ter zyn. Voorzitter. Laten we deze aangelegenheid ook op die vergadering bespreken. Van Buuren. 's Winters valt er niet over te klagen, maar zomers is het meer dan treurig. Van Beek. Dan kanj meteen ook gesproken worden over de wegen in Meeuwen. Van den Heuvel. Dan heeft de Commissie ook nog gesproken over den post onderhoud van torens 35.Dat bedrag komt de Com missie zoo laag voor. Voorzitter. Op de begrooting staat nog een post, waarvan men altijd af- en over kan schrijven. Wij weten nog niet hoe het met den toren in Heesbeen zal gaan. Dat kan dan tegelyk in een volgende vergadering be handeld worden. Moet een hooger bedrag worden uitgegeven, dan kan worden overge schreven. Van den Heuvel. Daar mag wel een beetje spoed achter die kwestie met Heesbeen ge zet worden. Voorzitter. De kwestie is eerst gegaan over het verleenen van subsidie, maar nu men ■den toren niet wil hebben, worden de rollen omgekeerd. Het gaat natuurlijk niet aan om het Kerkbestuur subsidie te gaan geven als blijkt dat de toren gemeente-eigendom is. Eerder zouden wy dan subsidie aan 't Kerk bestuur moeten vragen. Nu echter besloten is om eerst met het bestuur van de kerk een onderhoud te heb ben, nu kan men met die post voorloopig wel volstaan. Moet meer uitgegeven worden aan do torens, dan kan van de post onvoorziene uitgaven worden overgeschreven. Van Buuren. Men mag aan Eethen ook wel eons denken. Ik hoor zeggen dat liet! ge vaarlijk is om voorbij de kerk te loopen. Met wat wind komen de leien met bosjes naar beneden gerold. Voor kinderen is dat al heel gevaarlijk. Ook heb ik hooren zeggen dat. als de deur maar even open staat, men naar boven klimt om de klok vooruit te zetten. Smits. In Babiloniënhroek heblien sse ook al lang geleden om herstel gevraagd en dam- is tot nu toe nog niets aan gedaan. Aan drie torens moet iets worden gedaan en dan is een post van 35.— toch wel wat erg laag. oorzitter. Voor herstel van Ileesbeen staat een liedrag van 385.— Kan men nu tot geen oplossing komen, dan kan dat bedrag worden overgeschreven. Smits. In Eethen kan men niet langer wachten, anders gebeuren er ongelukken. De heer Van Beek zegt dat hy over de kwestie Heesbeen, vooral nu de zaak weer geheel anders blijkt, te zyn. geen oordeel kan vormen en daarom daarover eerst oen Ixv spreking wil hebben met het Kerkbestuur, maar er ook eens grondig over wil nadenken. Die zaak is nu in een heel eigenaardig dag licht komen te staan, zoodat hij thans niet weet hoe te moeten handelen. In een volgende vergadering knn nog wel oen beslissing worden genomen, nadat het Dag. Bestuur met het Kerkbestuur van Heesbeen eens heeft gesproken. Van der Schans. De Commissie wil, naar ik meen. die post niet per sé verhoogd heli- ben, maar heeft in de vergadering gezegd, dat alle posten aan den lagen kant waren geraamd, want 2000.voor onvoorziene uitgaven is ook niet veel. Als er eens een krankzinnige bijkomt of een leerling op een Hoogere Burgerschool, dan I«=4 dat bedrag al op en blijft er niets meer over voor herstel van de torens. Smits. Daar komt nog by dat het werk! in Eethen en in Babiloniënhroek niet kan bly ven hangen. Voorzitter. Dat is de bedoeling ook niet. In een volgende vergadering kan dan verder alles worden afgesproken. Daarna wordt de begrooting vastgesteld zooals door Burg. en Weth. is aangeboden. Voorzitter. Ik dank de heeren van de Com missie van ortderzoek voor de werkzaamhe den die ze hebben verricht. 3. Vaststelling rekening Burgeriyk Arm bestuur van Eethen. Van den Heuvel. De Commissie heeft geen aanmerkingen. Voorzitter. Van Babiloniënhroek is de re kening ook ingekomen. De ontvangsten hebben bedragen 4347.74, de uitgaven 4180,58$, zoodat deze sluit met een goed slot van 167.15$. Ik stel voor deze rekening ter fine van onderzoek in handen te geven van de zelfde Commissie en als die van Drongelen binnen komt, ook. Daartoe wordt besloten. By de rondvraag merkt de heer Vos op dat verschillende lampen van de straatverlich ting stuk zyn, zoodat het op die plaatsen zeer donker is. Gisterenavond heeft hy vyf lantaarns gezien die geheel stuk zyn. Smits. Ik heb er ook gezien. Voorzitter. Wy zullen dat direct opgeven, opdat oogenblikkelyk andere lampen aan gebracht worden. Smits. Wordt er ook nog rekening mee gehou den dat op de voornaamste plaatsen lampen van de grootste sterkte worden aangebracht. Voorzitter. Ja. op de hoeken en bochten zyn lampen van meerdere lichtsterkte aan gebracht, dat is zoo afgesproken. Verder niets meer aan de orde zynde en niemand meer het woord verlangende, sluit do Voorzitter de vergadering. goed voor brand-, snij- en stootwonden, verouderde wonden, zonnebrand, aam beien. spierpijnen, spit. rheumatische pijnen.wintervoeten,springende handen en nog veel meer. koopt ge met een pot Akker's Kloosterbalsem, de snel werkende merkwaardige veelzijdige zalf.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 9