Herfstweer meente, dienst 1927. 11. Verzoekschrift van G. J. van Aalst, om teruggaaf van een gedeelte van het door hem betaalde vergun ningsrecht, ingevolge de Drankwet. A. s. Zondag wordt de R.K. lees bibliotheek geopend. Voor de komende lange winteravonden zal deze instelling velen weer 'n aangename en nuttige tijdpasseering kunnen verzorgen. De laatste 2 jaren is de boekerij met ruim 180 boeken uitgebreid, waarbij ieder wat naar zijn keuze vindt. Woensdagavond a s.om half zeven wordt in het St. Henricusgebouw op het Veer een lezing gehouden vanwege den Vrij willigen landstorm, ter aan moediging van de deelname van jonge lui aan de vooroefeningen. ■/- Naar we vernemen is het maken van de bestratings en rioleeringswer- ken in een gedeelte van den Berlicum polder te Breda, na openbare aanbe steding, gegund aan H. Kanters alhier, voor de inschrijvingssom van f 17.000 - De hotelhouder H. Dijkzeul heeft het plan opgevat 'n rolschaatsenclub op te richten, waartoe in de danszaal een baan wordt aangelegd. Het allernieuwste op dit gebied heeft hij voor dit doel aangeschaft. MADE. Hedenmorgen had den werk man C. van Meel het ongeluk over pulp uit te glijden met het gevolg dat hij een ernstige voetkneuzing opliep Dr. Houpst verleende geneeskundige hulp. Ten overstaan van Notaris Hartong van Ark had voor de heeren Gebr. v. d. Velde in het hotel „De Koren beurs" de toeslag plaats van een perceel bouwland in het Vinkenland voor f2340 door P. Flipsen. Op de verschillende Biesbosch- polders gold het rietgewas bij verpach ting door eigenaar J.Smits het vorige jaar f4879 dit jaar slechts f2959 ol gemiddeld f491 zijnde een aanmerke lijke vermindering der pachtsom.. Naar men ons mededeelt zijn voor deze gemeente de heeren P. J. v. d. Rijt te Made en N. H. v. d Hoven te Drimmelen herbenoemd tot leden van het college van zetters voor 's rijks directe belastingen. Naar wij vernemen zal onze dorpsgenoot de Eerw. Frater Engel- bertus van de Congregatie te Tilburg in de wereld Adrianus Rijnaards in November a.s. naar de missie in Suriname vertrekken. Ons wordt medegedeeld dat de vereeniging K.O.T. gevestigd in het café van J. van Alphen voornemens is evenals het vorig jaar een voordrachten wedstrijd te organiseeren. Half Nov. a.s. zal reeds het eerste deel van den wedstrijd plaats hebben. Ter versterking der kas van de R.K. Kiesvereeniging afd. Made werd bepaald dat boven de jaarlijksche contributie voor het loopende jaar een toeslag zal worden geheven van 10 ct. per gezin. ALMKERK. De landbouwer K. alhier had het ongeluk van zijn paard te vallen, met 't gevolg dat hij bewusteloos bleef iggen Geneeskundige hulp werd ten spoedigste ingeroepen. Doordat Ds. van Kapel v. Andel zijne roeping aannam naar eene andere gemeente, zijn zoodoende 7 vacante gemeenten gekomer. en slechts 2 dienst doende predikanten. EETHEN. Bij besluit van den Com missaris der Koningin zijn benoemd tot leden van het College van Zetters voor 's Rijks directe belastingen de Heeren J. E. Haspels en D. v Buuren. DUSSEN. Alhier is wederom een landbouwcursus begonnen waaraan 17 cursisten deelnemen. De lessen worden gegeven door den heer A. B. van Gooi, hoofd der O. L school wijk B. Bij B. en W. is ingekomen een verzoek van A. A. Heijmans om ver gunning tot verkoop van sterken drank in het klein in perceel wijkC.no. 106. De toestand van het zoontje van van der P., hetwelk van een zolder was gevallen en daarbij een hersen schudding bekwam is vooruitgaande Van den bode Nv werden eenige goederen van zijn waghn ontvreemd. Van de(n) dader(s) geen spoor. LOON OP-ZAND. Het Internationaal Solisten-, Duetten- en Kwartetten- Concours te geven door de Koninklijk Erkende Harmonie „Concordia" bij de herdenking van het 3e lustrum van haar bestaan gehouden in de Concert zaal van den heer Jac. Coomans, is Zondagmorgen op waardige wijze geopend. De zaal was voor deze gelegenheid feestelijk versierd, wat vooral 's avonds door de honderden en honderden electrische lampjes, prachtig tot z'n recht kwam. Tegen 12 uur vulde de ruime zaal zich met leden en bestuursleden en toen de Voorzitter, de heer J. Brands Mznhet podium beklom, was de zaal flink bezet. Als Voorzitter van de feestvierende vereeniging was het hem een aan gename taak allen een hartelijk welkom toe te roepen. -Op de eerste plaats riep hij gaarne in 't bijzonder welkom den Edelachtb. heer burge meester, die zich aanstonds bereid heeft verklaard om dit concours te willen openen. Bijzonder welkom heette hij vervol gens de heeren A. J. Roeien, toon Kunstenaar te Breda, Louis de Morée, kapelmeester van het 6e Regiment Infanterie te Breda, en G. Dorren- boum, toonkunstenaar te Breda, die zoo bereidwillig zijn geweest om voor dit concours als jury leden te willen optreden.Zonder vrees, van overdrijving te worden beschuldigd, durft hij gerust te verklaren in deze heeren de be kwaamste musici te begroeten van de geheele verre omgéving. Voor deze bereidwilligheid brengt hij hen hiervoor gaarne een woord, van dank. Dank brengt hij ten slotte aan allen die hebben medegewerkt om dit con cours zoo groot mogelijk op te zetten. Hij hoopt dat de vele muziekliefheb bers van deze gemeente en omgeving zullen genieten van wat door de solisten, duettisten en kwartettisten ten gehoore zal worden gebracht. De deelnemers aan het concours roept hij welkom en wenscht allen het beste succes, hij hoopt dat allen gelauwerd uit het strijdperk zullen treden en nog lange jaren met aan gename herinneringen aan dezen dag allen terug denken. De Edelachtb. heer Burgemeester het woord nemende dat het hem goed hier eenige oogenblikken te kunnen vertoeven. Concordia viert heden feest, viert haar derde lustrum en daarmede wil hij bestuur en werkende leden gaarne van harte feliciteeren, want geen har monie in de gansche omgeving die in zulk een korten tijd zich zoo heeft weten op te werken. Geen harmonie is er die zooveel lauweren heeft weten te oogsten in zulk een kort tijdsbestek. Men heeft dus reden om feest te vieren. Toen ik, aldus spr., voor 15 jaar geleden hoorde dat men hier een tweede harmonie ging oprichten, was ik een oogenblik bang dat de goede onderlinge verstandhouding tusschen de bewoners zou worden verbroken en meende daarom dat een flinke harmonie voor het dorp beter zou zijn. Ik dacht aan den naijver en afkeer die, toen ik in Kaatsheuvel kwam, er onder de menschen heersch- ten tengevolge van de oprichting van een tweede harmonie. Die afkeer open baarde zich niet alleen onder de leden van de twee vereenigingen, maar ook onder de verschillende families en zelfs bij de plaatselijke verkiezingen. Dat alles ging toen door mijn hoofd. Van den anderen kant vroeg ik mij afzal bij één harmonie wel vol doende prikkel blijven bestaan; zal dan die ambitie, die liefhebberij niet gaan verflauwen. Ik vroeg mij af of bij een klein beetje goeden wil en met wat overleg de onderlinge goed? verstandhouding bij oprichting van een tweede harmonie niet zou kunnen worden bestendigd. En gelukkig, er is gekomen een opbouwende naijver, ook in Kaatsheuvel, met het gevolg dat men straks, in 1927, het 50- en 40-jarig bestaan van de harmonien op buitengewoon schitterende wijze gaat vieren. Zoo kan het ook hier. Tusschen Concordia en de Sophia's-vereeniging moet een opbouwende naijver bestaan zonder meer. Eendrachtig moet men samenwerken opdat het waar blijve dat geen plaats in ons land met dat zielental, kan bogen op zulke hoog staande harmoniën. Moge Concordia bloeien, moge dit concours naar wensch slagen en moge Loonopzand blijven het vroolijke, het gemoedelijke, het prettige Loonopzand. Na alle deelnemers het beste succes te hebben toegewenscht, verklaart hij het concours voor geopend. De heer L. deMorée deelde daarna mede dat men om in den solisten wedstrijd een eersten prijs te behalen 72 punten moet, krijgen, voor een 2en prijs 60 en voor een 3e prijs 50 punten. Om een eerste prijs met lof te be halen moet 81 punten worden behaald. Voor de duetten zijn de cijfers vast gesteld op 96, 80, 68 en 108 punten. Direct daarop werd met het con cours een aanvang gemaakt, want niet minder dan 40 deelnemers moesten optreden. Er werd over.het algemeen geno men prachtige nummer ten gehoore gebracht en de vele liefhebbers heb ben dan ook tot laat in den avond daarvan kunnen profiteeren. Als jury fungeerden de heeren L. de Morée, G. Dorrenboom en A. J. Roeien uit Breda. De uitslagen waren als volgt Van Gils, Dinteloord, bugle 73 pnt. Ie prijs; J, van Geel, Boxtel, tuba 72 pnt. Ie prijs J. Traa, saxophone, tenor 66 pnt. 2e prijs; A. Brokx, Breda, piston 66 pnt. 2e prijsA. Luyten, Princenhage, piston 60 pnt. 2e prijs;, W. van der Heyden, tuba 75 pnt. Ie prijs H. van der Hurk, Utrecht, piston 77 pnt. Ie pr.A. Kokx, Gilze, klari net 63 pnt. 2e prijs; H. van Dungen, Gilze, piston 60 pnt. 2e prijs A.Aarts Gilze, trombone 67 pnt. 2e prijs Jos Houet, Aarle Rixel, f-klarinette 59 pnt. 3e prijsK. Jeureens, Aarle Rixel, klarinette 55 pnt. 3e prijs; J. van Helvoirt, Heusden, saxophone soprano 76 punten le prijs A. van Bladel, Heusden, tuba 61 pnt. 2e prijs; P. Graag, Heusden, klarinette 50 pnt. 3e prijs; J IJpelaar, LoonopZand, saxop hone soprano 76 pnt. le prijs; G Luyten, Goirle, alto 72 pnt. le prijs L. van Wezel, Drunen, piston 68 pnt. 2e prijsN. Smits, Drunen, f-klari nette, 78 pnt. 2 prijs van Wezel, Drunen bariton 75 pnt. le prijs J. Merkx, Drunen, klarinette 69 pnt. 2e prijs; J. van Verhoeven, Stiphout, piston 60 pnt. 2e prijs; A. van Elzen. Aarle-Rixtel, 60 pnt. 2e prijs; M. van der Putte, Drunen trombone, 66 pnt. 2e prijs R. Brent, Kaatsheuvel trom bone,. 70 pnt. 2e prijs; G. Elshout, Drunen, tuba, 74 pnt. le prijs; J. Cokx, Kaatsheuvel f-kiarinette, 63 pnt. 2e prijs; A. de Wekker, Tilburg, tuba 61 pnt. 2e prijs. N. van der Ven, Kaatsheuvel, tuba 73 pnt.'le prijs A. Valk, Kaatsh.. klarinette 73 pnt. le pr. J. de Vries, Kaatsheuvel, trombone 68 pnt. 2e prijs. M. van der Putte, Drunen, trombone 66 pnt. 2e prijs, H. van Kerkhoven, cor. 60 pnt. 2e prijs, F. van Wetten, Aarle Rixtel, piston 72 pnt, le prijs, J. Hoevenaars, Helvoirt, saxophone soprano 81 pnt. le prijs (met lof), M. van den Heuvel, Aarle- Rixtel, saxophone soprano 60 pnt. 2e prijs. Duet Helvoirt 98 pnt. le prijs. Quartet Heusden, 89 punten 2e prijs Quartet der Kon Erk. Harmonie M. de Hoog, C. Jansen, C. Timpman en A. de Hcog, Oosterhout 83 pnt. 2e prijs. TILBURG. In de Vrijdagavond ge houden raadsvergadering werd goed gunstig beschikt op het verzoek van de Federatie van Marktoopliedenvereeni- gingen in Nederland om de Zaterdag- middagmarkt ook in de wintermaanden te doen eindigen om 8 uur des avonds Besloten werd een crediet van .f 11.500 beschikbaar te stellen voor wegverhar ding, in verband met de voorgenomen omlegging van het doorgaand verkeer van Breda naar 's Hertogenbosch. De gemeente-rekening en de daarbij be hoorende bedrijfsrekeningen 1925 wor den in handen gesteld van 'n commissie, bestaande uit de heeren Oldenkotte (R K.). Oostrijck (S D.) en Teurlings (V.P Aan het St Odulphus-Lyceum werd een subsidie verleend van t 53.797,52'/2 tot dekking van de exploitatietekorten over 1924 1925 en 1926. Tot leeraren aan den Landbouw-wintercursus werden benoemd de heeren H Hoppenbrouwers en A. C. J. Vinken. In de kosten van inetandhoding vau een tuinbouwwinter- cursus.werd aan de Kon. Ned. Maat schappij van Tuinbouw, en Plantkunde eene subsidie verstrekt van f300 ma ximum. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 19 Oct. '26. Er wordt druk gewerkt aan de Missietentoonstelling van de Missie- naaikring „St.. Theresia van Lisieux". Tal van ijverige, vaardige dameshan den houden zich onledig met de vele werkzaamheden, die- het groote werk voorafgaan. Den geheelen dag is 't een bedrijvig af- en aanloopen in het ruime patronaatsgebouw. Voor de tentoon stelling, voor versiering, voor amuse ment, voor alles wat noodig is ter be reiking van een goed geheel, wordt met koortsachtige haast gewerkt. Doch er zit wil en opoffering in den ijverigen dameskring en waar een wil is, wordt het gewenschte bereikt. Kaatsheuvel en omstreken zullen kunnen profiteeren van 'tvele wat den Missie-naaikring ge durende haar eerste bestaansjaar heeft vervaardigd aan kleedingstukken, aan paramenten voor den Missiepriester voor zijn kerk en altaar, doch boven dien voor de schitterende standen der exposeerende Missiehuizen. Zondag is onze R. K. Leesbiblio theek wederom geopend. Eiken Zondag van half 12 tot half 1 wordt gelegen- Mieid geboden boeken af te halen en in te wisselen. De bibliotheek is weer tal van schitterende nummers rijker ge worden, zoodat de liefhebbers van goe de lectuur voor dezen winter wederom weten, waai: de noodige leerstof te ha len. Vijf leden van de Kon. Erk. Har monie „Apollo", namen Zondag j.l. deel aan het groote solisten-concours, uitgeschreven door de Kon. Erk. Har monie „Concordia" te Loon op Zand, waar natuurlijk de. noodige prijzen ge wonnen werden. De uitslag voor de Apollisten was: R. Brent 2e pr. in de le Afd. met Trombone, J. Kops 2e pr. 2e afd. Es Clarinet, L. v d Ven, le pr. le afd. met. Tuba, A. Valk le pr. le afd. Clarinet en ,J. de Vries, 2e pr. Eere-Afdeeling. We wenschen de ge- lauwerden met de behaalde successen geluk en hopen vUn de andere deelne mers niet minder successen te mogen vermelden. Tot aanvulling van het bestuur voor de vacature J. v. d. Linden, wor den bij 't bestuur van 't Kruisverbond dooi' 10 namen geteekende candidaten- lijsten ingewacht. Voor de Hoenderclub „Kaatsheu vel" arriveerde dezer dagen een halve wagon turfstrooisel. Door goede voor lichting op de hoogte gebracht, weten onze pluimveehouders, dat er geen be tere vloerbedekking is in de hoender hokken dan fijn turfstrooisel. Het ab sorbeert de amoniakgassen, verdeelt op een snelle wijze de mest der kippen en houdt het hok van onaangename lucht vrij. pen voor het Basco tournooi. B.L.E.I, speelde een schitterende partij, waar- tegen het O.N.A. twaalftal niet veel in te brengen had. Als B.L EI. zoo doorgaat ziet het er voor de restee- rende twaalftallen die aan het tour- nooi deelnemen, niet goed uit. GEERTRUIDENBERG. DAMMEN. Zondag 1.1. gaf onze stadgenoot de heer Crane een imutaan-seance in hotel Stal. Hij speelde op twaalf borden, waarvan acht partijen door hem gewonnen werden. De heer Fes- kens wist te winnen en de heer Wisselin remise. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. Zondag bracht Quick I aan de Wil lie! mina-reserves in den Bosch een vriendschappelijk bezoek. Om tegen half drie wordt begonnen en direct wordt er door beide ploegen enthousi ast aangepakt. Het begin is voor de kanaries, die al aardig in hun nieuwe „home" op hun gemak schijnen te zijn. Bij Quick vlot het nog niet direct, mede door meestentijd te zacht spelen. Al lengs echter wordt het spel der blauw- witten beter en na een kwartier zorgt Blom voor de leiding. Tien minuten daarna zorgt dezelfde speler met een keihard schot voor nummer 2, waar mede na heftigen strijd de rust ingaat. Na de thee denken we de kanaries te zien ophalen, doch de Quick-midden- linie raakt thans met de centerhalf aan het hoofd keurig op dreef en breekt el ke Wilhelmina-aanval. De voorhoede van Quick kan zich echter niet boven het middelmatige verheffen, niettegen staande de halfliuie haar prachtig steunt. Talrijke kansen worden door het binnentrio verknoeid tot eindelijk Frans van Delft na een doelworsteling onhoudbaar doelpunt, 03. Wilhelmi- na spant zich geweldig in om de eer te redden, doch de Quick-verdediging staat pal en weet van geen wijken. Kort voor het einde nog een vinnige aanval der Quickers en met een schitterend schot maakt de oudste Stippent een 4e en tevens het mooiste doelpunt van den middag. Met een verdiende 04 zege voor de Waalwijkers komt het einde. Het was een zeer goede oefening. De officieel vastgestelde' wedstrijd voor a.s. Zondag, TegelenQuick ië op Ver zoek van het Quickbestuur door den N.V.B, uitgesteld wegens de kerkelijke diensten in verband met de hier te houden Missie. Quick IT speelt z'n eer ste competitiewedstrijd thuis tegen W. S.C. II. Rv W. B. RW IJ 3 heeft het seizoen prachtig ingezet met een 60 overwinning te gen Baardwijk 3 De jongste RWB'ers hebben deze overwinning behaald op 'het terrein te Baardwijk. BW 6 is overgeplaatst van de 2e naar de 3e klas. Berkdijk 2 van de 3e naar de 2e klas. Zondag 24 October competitiewed strijd RWB tegen het pas" gepromoveer de Berkdijk uit Kaatsheuvel op het R WB-terrein. H.E.C. 2 opende j.l. Zondag de competitie met een wedstrijd op eigen veld legen B.V.V. 5. Met niet minder dan 11—0 werden de Bosschenaren naar huis gestuurd Zooals de uitslag reeds zegt was het een spelletje van kat en muis, In de reserveploeg van H.E.C. schuilen verschillende goede krachten die bij voldoende training nog veel voor de toekomst beloven. DRUNEN. Zondag j.l. speelde onze voetbal vereen. „Sporters" een wedstrijd tegen Z.V.V. uit Zaltbommel Uitslag 22, HEUSDEN. De uitslag van den len competitie wedstrijd voor den N. V. B, is, dat Zondag Juliana II alhier won van W. S. C. III uit Waalwijk met 7—0 GEERTRUIDENBERG. Good—Luck II speelde haar 2en comp -wedstrijd tegen H K.l. II uit Breda. Hoewel Good—Luck II goed partij gaf, konden ze het tegen het forsche H K.l. elftal, waarvan eenige spelers te veel op hun kracht ver trouwden, niet bolwerken. Het eind was een 3—2 nederlaag. Geertruidenberg I zette de com-, petitie goed in, door van N.A.C. IV met 3 1 te winnen. Geertruidenberg speelde een goede partij en met dit elftal kan Geertruidenberg nog menig succes behalen. GEERTRUIDENBERG. B.L.E.I. heeft zich zeiven over troffen, door den ongeslagen kam- pioenscandidaat van Noord—Brabant. O.N.A. uit Tilburg, met 5—2 te klop- AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdagavond 7 uur Cursusles .Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". BURGERLIJKE STAND./ LOON—OP—ZAND*. Van 1 tot en met 15 Oct. 1926. Geboorten Theresia Martha Maria van der Vel den d.v. H v d Velden en C M Snoeren. Josina Willemina Rietveld d.v. J Rietveld en J C Oerlemans. Jacoba Maria Damen d.v. 1' W Damen en H Hoevenaar. Joanna Petronella Ma ria Heuer d.v. J J Heuer en A L Bee- rens. Hubertus Cornelis Bool z.v. II O Bool en van C P Smits. Adrianus Cornelis van Dongen z.v, J W van Dongen en G A Zijlmans. Jacoba Maria van Dongen d.v. A van Dongen en A van Wanrooij Wilhelmina Henrica Huberta van den Hoek d.v. A van den Hoek en J S Don ders. Cornelis Johannes Maria van Wezenbeek z.v. E van Wezenbeek en J F M Heuer. Nicolasina Ligtvoet d.v. Th. Ligtvoet en C v d Ven. Pe tronella Wilhelmina van Es d.v. J G van Es en van C Vastré. Cornelis Waltherus Oerlemans z.v. H P Oerle mans en van M van Belkom. Jacobus Leonardus Kemmeren z.v. J Kemme- ren en J E Grootswagers. Theodorg Cornelia van Loon d.v. W P~ van Loon en van G C Peffer. Hendrikus Hubertus van der Lee z.v, W A v d Lee en C C Kuijs. Adria nus Stokkermans z.v. J C Stokkermans en A Lauruijsen. Wilhelmus Johan nes Brabers z.v. H Brabers en Adria- na Oerlemans. Overlijden Martinus Aloisius v Beurden echtg van C B C M van Eijck, oud 52 jaren. -T- Johannes Hendrikus de Kort wed. van P M Langavroux, oud 42 jaren. Maria Walthera Antonetta Brands d.v. W C Brands en C van Leent, oud 1 jaar Peter Vugts oud 72 jaren. Corne lis Jansen wedn. van Adriana Horn- man oud 80 jaren. 1 Petronella Maria Vloemans oud 47 jaren. ALMKERK. Over de maand Septemberj '26. Geboren Johannes z.v. A. van Oudheusden en H Nieuwenlmizen. Joostina dv J Heistek en G van Breugel. Marcelis z.v. L A de Pender en J de Rooij. Marinus zv P v Drunen en S v d Stelt Hendrika dv C v Burgel en C Pruis- sen. Frans z.v. J C Bax en L v d Heijden. Jan z.v. A Vink en F de Ruiter. Marinus Jolis z.v. H van der Meijden en M P de Peuter. Gerrit z.v. P de Cloe. Teuntje d.v, A Colijn en A Baks Bastiaan zv G de Rui ter en C A de Jong. Geertrui d.v. A Vink en J Daggelders. Cornelia Petr. dv F Romijn en A Grootenboer. Ondertrouwd J W van Drunen 25 jaar met H J Biesheuvel 21 jaar* B G de Groot 24 jbar met A Biesreuvel 21 jaar. Getrouwd P Verduin 29 jaar met J Schmidt 24 jaar. A Romijn 26 jaar met A v Wijk 24 jaar. O van Vugt 28 jaar met J G Scherft 25 jaar L van Wijk 24 jaar met C de Jong 20 jaar. Overleden: G Wijnands 6 jaar. Ingezonden Mededeelingen. Bij gaar, vochtig weder worden haid en handen vaak raw en schraal. Dit verzacht en geneest men spoedig met Doos 30 60-90 ct. PUROL. KORFBAL.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6