INZET. Notaris tan Willigen Notaris Middelkoop I. E. MORTIER Anlo-Qpiniknsdiensl „CITO". gewilligde Dienstregeling in werking. Bontwerken verkoopen Maatschappij Cito. Ruwe Huid Markt berichten pl.m. 80 H.L. prima Bravo-aardappelen, BONIWERK f 2600.- ZIET HEDEN MIJNE Bouwens, behaalde op het Zondag 11. te Oosterhout gehouden humoristen concours den derden prijs. Als opvolger voor Mr. H. Allard, als lid der gemeenteraad, komt nu in aanmerking de heer Wiegmans Bij den handelaar Bammens, is aan boord ingebroken. Alleen werden vermist een paar pond tabak. De an dere goederen bleven onaangeroerd. Van de daders nog geen spoor. De gemengde Zangvereeniging „Gaertruidenberg", is gereorganiseerd Donderdag a s. zal in hotel Stal, de eerste repetitie avond gehouden worden MADE. In de Ned Herv. Kerk te Made zal op Zondag 24 October des voorm. 10 uur Ds. Mudde voorgaan Op Zondag 24 October zal in de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen des voorm. 10 uur üs. Vinck voorgaan. MADE. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 61 stuks hoornvee en 32 stuks biggen. Men besteedde voor vetvee f 0 95, f 1 05. Kalfkoeien f 350 a f 375, Kalfvaar zen f 275 k f 325, Muntigen f 150 f 250, Hokkelingen f 125 a f 175 Biggen f 15 k f 18 Handel vlug. Veel bezoek en verkoop de eerstvolgende en laatste markt is 25 Oct. a.s. Door de Gebrs. Blijlevens, aan nemers te Made, Drimmelen en Hel mond (voorheen te Made) werd voor resp f 74900, f 63400 en f 62428 in geschreven bij de aanbesteding voor het maken van een zuiveringsinrichting met filters en reinwaterkelder in ge wapend beton en het verrichten van grond en andere werken ten behoeve van de uitbreiding der Gemeentelijke Drinkwaterleiding te Helmond. Laatst genoemde was de laagste inschrijver Per vrachtauto worden van de conservenfabriek Speijer Brothers pekeluien in manden aangevoerd, die gemiddeld 21 kilo inhoud hebben. Per kilo wordt 8 ct. uitbetaald. Ruim 30 arbeidersgezinnen zijn hiermede werk zaam. Voorwaar een mooie bijver dienste, daar sommige 2 manden per dag afleveren. De vereeniging tot instandhouding van het Varkensfonds hield Zondag j I een algemeene vergadering in het café van den heer J. v. d. Ven. waarin o m werd besloten, dat de verbrande gelden in het huis van den agant belast met het ophalen der contributie ruim f 89 termijnsgewijze moeten worden terug betaald Ook kwam in behandeling een voorstel tot het nemen van een des kundige (veearts) tot het inenten van varkens ter bestrijding van ziekte. ALMKERK Op Woensdag 10 Nov. a.s. 's avonds 7 uur hoopt de Ring Altena van Herv. Jong.-vereenigingen alhier in de Consistoriekamer der Ntd Herv. Gemeente eene vergadering te houden. As. Zondag hoopt voor de Herv. Gem. des v,m 9 30 en des n.m. 6 uur op te treden Ds Roth, terwijl des v.m 2 uur voor de Gerf. Kerk hoopt voor te gaan Ds. Kapel van Andel. DUSSEN. Tot onderwijzer te wijk C is benoemd de heer P. Krols te Geer- truidenberg. Tot commandant der Burgerwacht alhier is benoemd de heer J. Ansems. Zekere A. reed met paard en kar van den hoogen Rommegatschen dijk. Het paard werd licht gewond, terwijl de kar nogal beschadigd werd. A. zelf kwam met den schrik vrij. Terwijl zekere L. alhier een re volver schoonmaakte, ging plotseling een schot, af. De kogel ging hem rake lings langs het hoofd. BOXTEL. Gisterenmorgen had te Boxtel de plechtige inzegening plaats van het nieuwe ziekenhuis, bestuurd door de eerw. Zusters van het Gezel schap J. M. J. (Mariënburg te 's-Her togenbosch) De plechtige inzegening geschiedde door den Zeereerw. heer J. W. Spie- rings, pastoor van de parochie van St. Petrus, in tegenwoordigheid van B. en W. van Boxtel, dr. P. Hoek, het be stuur der dr Hoek-stichting, de voor zitters van de Raden van Arbeid te Den Bosch en Eindhoven, de heeren mr. H. Manders en Van Uden. dr I Hoogveld uit 's Herlogenbosch, rector C. Bekkers en tal van andere belang stellenden. Ook was tegenwoordig het hoofd bestuur van Mariënburg uit 's-Her togenbosch. De Zeereerw. heer Spiering hield na de Inzegening een toespraak, waarin hij o.a er op wees, dat dit modern ingerichte ziekenhuis is opgericht zon der eenigen ste^in van rijk. provincie of gemeente. De Zusters van Mariënburg hebben het gebouw geheel uit eigen middelen bekostigd en zich daarvoor zware offers getroost. Het nieuwe ziekenhuis voldoet aan alle eischen, die de mo derne tijd kan stellen:- er is een spe ciale lighal voor kinderen, een tand heelkundige kliniek enz. NIEUWS UIT HEUSDEN. ingekomen stukken werd het woord verleend aan den Eerw. kapelaan v. d. Vleuten over „Huwelijkscontract en het Burgerlijk huwelijk", waarin hij op duidelijke wijze deed uitkomen het huwelijk als sacrament en het z.g. maatschappelijk huwelijk. De waarn. Voorzitter bracht hem namens de aanwezigen een welgemeen- den dank. Heusden, 21 Oct. '26. Te beginnen met 25 October wordt hier door de Eerw. Paters Ca- pucijnen Antoninus en Huigolinus een Missie gegeven, welke eindigt 2 Nov. Dinsdagavond vergaderde de R K. Debatingclub „St. Catharina". Na voor- lezing der notulen en mededeeling van NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel, 22 Oct. '26. De Biljartclub K. B. C. zal Dinsdag a.s. in een gezellige réunie van Leden en Donateurs het 10-jarig bestaan der club, dal 1 October j.l. passeerde her denken. De bedoeling is een gelukspel voor dien avond te organiseeren. Bij publieke verkooping is het pand destijds bewoond door den heer C. Heijs aan het hcgin van de Verl. Hoofdstraat voor de som van 4125, overgegaan in de handen van den heer A. van, Hilst te Waalwijk, die naar wij vernemen, hierin een winkel zal be ginnen. Men is bezig de laatste hand te leggen aan de werkzaamheden der Missietentoonstelling v. d. Missie-naai- kring „St. Theresia van Lisieux". 't Heeft bij de dames niet ontbroken aan de noodige opoffering en ijver om iets goeds tot stand te brengen. De ijverige presidente mej. Anna Hessehnans met hare nooit vermoeide Secretaresse mej. Anna Verhiel weten bezieling te schep pen en leiding te geven aan de arbeid zame damesschaar, die den geheelen dag in het ruime patronaatsgebouw werkzaam is. Kaatsheuvel zal Zondag a.s. kunnen toonen dat zijn algemeen bekende ijver en liefde voor de vreemde Missiën nog niet verflauwd is.Jarenlang stonden onze parochieën mede aan den spits als de Priester-Missionaris kwam om steun of hulp. De Missienaaikring zal Zondag en Maandag a.s. laten zien wat die milde giften in de ijverige handen der dames geworden zijn. Poenige stan den van in de Missiën dienstdoende Congregaties zullen daarenboven mede exposeeren o.m. ook de Eerw. Paters van Lavigerie en de Eerw. Paters der St. Antonius Stichting alhier. Zondag na de Hoogmis zal de ten toonstelling door <lten Hoog Eerw. Heer Mgr. W. Völker pastoor van de Par. St. Jan Baptist geopend worden. Van 23 uur zal de zaal gesloten zijn, om daar na weer geopend te zijn tot 7 uur des avonds, 's Maandags zal de tentoonstel ling geopend zijn van 9 uur v.m. tot 7 u. n.m., waarna de groote verloting zal plaats hebben door B. en W. ten bate der Missie goedgekeurd. Maandag zullen de jóngens der open bare school met de heeren onderwijzers en de meisjes der Zusterschool onder leiding der dames-onderwijzeressen een bezoek aan de tentoonstelling brengen. Alle kinderen zullen dan een kleine verrassing ontvangen. De entree is zoo laag mogelijk gesteld, om iedereen ge legenheid te geven een kijkje te komen nemen. Eenmaal binnen zal de vrien delijke damesschare wel zorgen dat de bezoekers zich amuseeren al mag dat ook hier en daar een dubbeltje kosten, wat Kaatsheuvel steeds gaarne over heeft voor een goed doel. We wenschen den Missienaaikring „St. Theresia van Lisiefix" Zondag en Maandag a.s. veel succes. Na een kleine voorvergadering j.l. Zondag door eenige heeren in Café- Restaurant Alph. Snoeren gehouden, waren alle Middenstanders opgeroepen ter vergadering hij den heer Joh. Smil- Hesselmans op Donderdagavond om 8 uur. Aanwezig waren een 40-tal perso nen. De heer W. Esch leidde op verzoek de vergadering. Hij heette de aanwezi gen welkom en zette het doel der ver gadering uiteen om n.l. te trachten een vereeniging te stichten die meer spe ciaal de belangen der handeldrijvende middenstanders zou bevorderen. De vereeniging „Kaatsheuvels Belang" al dus spreker kan niet speciaal de belan gen van den handeldrijvenden midden stand behartigen, daar ze als algemee ne vereeniging de algemeene belangen in het oog moet houden. Een vereeni ging van handeldrijvende middenstan ders zou in samenwerking met K. B. nog veel goeds kunnen tot stand bren gen. Spreker wees op de groote actie die voor het komende St. Nicolaasfeest weer op touw wordt gezet door de om liggende plaatsen speciaal Tilburg, s Bosch en Waalwijk. Al 't mogelijke zal worden gedaan om de menscheen naar die plaatsen te trekken. Er moet gezorgd worden, dat wij de Kaatsheu- velsche menschen hier houden en de koopers uit de omgeving hier krijgen. De heer Jan Frederiks vult den vori- gen spreker nog aan en wijst er op dat haast noodig is en et* eendrachtig moet samengewerkt worden om iets te be- eiken. Hij weet dat Waalwijk er dit jaar alles op zal zetten een groote St. Nicolaasactie op touw te zetten, die be slist goed georganiseerd zal zijn. Daar tegen moeten wij alles stellen wat wij kunnen om de menschen hier te hou den. 't Gaat hier voor onze eigen porte- monnaie en daarvoor moeten we op komen. De heer L. Schraauwers vraagt of de bedoeling is een iniddenstandsvereeni- ging op te richten of een vereeniging van winkeliers. Het laatste vindt spre ker het meest zakelijke en zou het daar om prefereeren. De heer de Lange vraagt of deze ver gadering toegankelijk is voor iedereen. De heer Frederiks zegt dat het vanzelf sprekend is dat deze eerste vergade ring door iedereen karr bezocht worden, ofschoon hij gaarne verklaart, dat het niet.de bedoeling is dat zich schoenfa brikanten in onze vereeniging zullen organiseeren. Hun belangen moeten in den schoenfabrikantenbond behartigd worden. Evenmin kunnen wij strijden voor de belangen der ambtenaren. Hij stelt het echter op prijs ook de veree niging „Kaatsheuvels Belang" verte genwoordigd te zien en is overtuigd dat met medewerking van K. B. iets be reikt kan worden. Er volgt een lange discussie over het doel der vergadering. Sommigen mee- nen dal een zuivere winkeliersvereni ging dient gesticht te worden, anderen prefereeren een meer algemeene mid- denstandsvereeniging. Door de heeren W. v. Bommel en Jos. de Lange wor den zoo nu en dan minder sympathie ke woorden en uitdrukkingen aan 't adres der vereeniging Kaatsheuvels Belang gericht, zonder dat er natuur- li.ik iets door de heeren gemotiveerd wordt. Eindelijk komt er een voorstel om te stemmen over het voorstel: een winke- liersverecniging een middenstands- vereeniging. Het blijkt, dat de over- groote meerderheid voor een winke liersvereniging is. Een 20-tal aanwe zigen gaven zich terstond voor de nieu we vereeniging op. De anderen worden verzocht de1 zaal te verlaten, uitgeno men de heeren M. v. Nieuwstadt en J. Tu er lings op wier tegenwoordigheid als bestuursleden van K. B. prijs wordt gesteld. Het verzoek de zaal te verlaten viel bij velen in geen goede aarde. De heer A. Soeterboek, die zich even eens als lid opgaf, sprak dat in duide lijke woorden uit en vond dat de ver gadering op een breeder standpunt moest ga^n staan. De oprichtingsver gadering van K.B. en vele andere ver gaderingen zijn hier publiek en er wordt prijs gesteld op aanwezigheid van velen. Een hierna gehouden stemming had loi resultaat dal gekozen werden de heeren L. Schraauwers als voorzitter en de-heeren J. v. d. Assem, H. v. d. Lin den, J. Frederiks en J. M-uscus als be stuursleden. In royale opofferende sa menwerking kan deze nieuwe vereeni ging veel voor Kaatsheuvel en voor éigen belang bereiken. Het bestuur, dat bestaal uit mannen met een onbevan gen, onparlijdigen blik, zorge er dan echter voor de leiding in handen te houden en zich niet te laten beïnvloe den door de kleinzielige afbrekende critiek, die aan sommige mopperaars steeds eigen is. In de vereeniging K. B. zal de nieuwe winkeliersvereniging steeds op steun en medewerking kun nen rekenen. LOONSCHENDIJK. Naar wij ver nemen, heeft-de heer A. van Oversteeg hoofd der Openbare school alhier, plan nen om naar Indië te gaan, teneinde aldaar hij het-onderwijs te werk te wor den gesteld. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Franciscus J. P. z. v. Petrus van Delft en van Maria A. Leijtens. Martinus J. z. v. Henricus B. Steenber gen en van Huberta M. Dijks. Jo hanna M. d. van Jacobus Faro en van Elisabeth van Herwijnen. Elisabeth M. d. van Bastiaan C. Millenaar en van Maria Terbeek. Cornelia Adr. d. v. Johannes C. van Iersel en van Elisa beth Hei j mans. Huwelijks-aangiften: Geene. Huwelijken: Geene. Overlijden: Maria Fens, echtgenoote van Cornelis J. Maas 39 j. Adrianus Th. van Assen echtgenoot van C. Clerkx 52 j. Ingekomen personen: Marinus KloM- wijk**an Loon op Zand naar 2e Zeine no. 2. Arthur Steingrüber van Er furt naar Stationsstraat 152. Gijs- bertha J. Laros van Drunen naar le Zeine 25. Joseph Zwaab van Am sterdam naar Grootestraal 343. Pe- tronella Tielemans van Drunen naar Stationsstraat 12. Covert Geers van Eethen naar le Zeine 18. Vertrokken personen: Petronella M. Dumoulin naar 's Bosch. Adriana Monseigneurs naar Amsterdam. Heinrich R. Felsman naar Nijmegen. Anna A. G. Hens naar Hamont (Bel gië). Hendrik A. Horst naar Nijme gen. Leonawlus Korthout en gezin naar Loon op Zand. Johanna Adria na KI ij berg naar Drunen. Cornelis C. Trimbach naar Loon op Zand. RECHTSZAKEN. 1 Ingezonden Mededeelingen. van handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met Doos 30. Tube 80 ct. PUROL P. v. d Laak last aan door kippen over het land te laten loopen. „'t Waren maar kuukskes" riep V. er tusschen door, toen v. d Laak als getuige voor de rechtbank- stond te verhalen wat er gebeurd was V. was met een steen tegen de deur komen gooien, 's avonds laat en de kinderen waren er van geschrokken De mannen waren handgemeen geworden, waarbij V. een mes trok en er van de Laak een lange snede over den linkerarm mede toebracht De mishandelde stroopte den mouw op en liet de recht bank de lange roode wondestreep zien die over de geheelde wonde was over gebleven. Wegens mishandeling luidde de eisch 2 maanden gevangenisstraf. Waalwijk, 22 Oct Eieren 1012 ct. Varkens f 11—f 15. '26 LAATSTE BERICHTEN. Hedenmorgen had de 13 jarige Sch. het ongeluk, toen hij van de kolenkar van den kolenhandelaar S. afsprong, daaronder te geraken met het gevolg dat de wielen hem over het lichaam reden. Kermend van pijn werd hij door S. opgenomen en huis waarts gebracht, alwaar dr. Lange- meijer geneeskundige hulp verleende. Bij het geneeskundig onderzoek dat hedenmiddag nogmaals werd ingesteld bleek dat geen e ele deelen zijn ge raakt, zoodat het ongeval nogal is meegevallen. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel .Oefening en Vermaak. Mannenkoor. Zondag 24 Oct. 12 uur. Repetitie Liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 24 Oct. Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12'/4 uur. Zondag 24 October Flora Bioscoop, „Aan de Grens der Wet", 6 en 8'/2 uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. I Dinsdagavond 8'/2 uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren. Hotel Verwiel. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. Plechtig beloofd! Een echte drinkebroer uit Waalwijk is al zoo vaak voor openbare dronken schap veroordeeld, dat hij nu tenslotte moet worden opgezonden naar de „Schans". En nu is Leiden in last Verdachte had zich een verdediger gekozen, die toen verdachte in verzet kwam van zijn vonnis, voor de recht bank kwam verzekeren, dat verdachte „plechtig beloofd" had nu dan toch eindelijk de dronkenschap te laten. Uit angst voor de „Schans" 1 Uitspraak 4 Nov. a.s. De gevolgen. 't Ging over „kuukskes". M. V. te Vlijmen deed zijn buurman GEMENGD NIEUWS. Uit New—York wordt gemeld, dat de orkaan boven Havana gister middag zijn hoogtepunt bereikte De haven werd zwaar geteisterd en de promenade werd geheel verwoest Men meent, dat reeds tal van personen den dood hebben gevonden. De z g Spaansche wijk staat onder water. Overal in Florida heerscht groote opwinding, vooral te Miami, waar men een herhaling van den ramp van eenige weken geleden vreest. De autoriteiten hebben omvangrijke ve.keersmaatrege- len genomen. Tal van personen trach ten uit Florida te vluchten Nader wordt nog gemeld.dat de orkaan boven Cuba een snelheid had van 120 tot 120 mijl per uur. Vrijwel alle kleinere schepen in de haven van Havana zijn uit elkaar geslagen of gezonken. De Noorweegsche stoomboot Torberg raakte op drift en werd van de eene zijde der haven naar de andere en weer terug gedreven. Gevangenen te Miami, die gezins hoofd zijn, zijn op eerewoórd terug te keeren als het gevaar verdwenen is, vrijgelaten om hun familie te bescher men voor het gevaj de orkaan over hun woonplaats mocht trekken. Uit Havana wordt geseind, dat tot dusver vier lijken onde r de puinen der ingestorte huizen gevonden zijn. Men vreest intuschen dat er nog meer slachtoffers zullen zijn in dat gedeelte der stad dat door de hooggezweepte golven driekwart meter onder water werd gezet. Een officieel telegram van hedenmor gen uit Havanna meldt, dat bij den orkaan honderd personen zijn gedood en driehonderd gewond, terwijl dui zenden dakloos zijn. Politie en solda ten patrouilleeren in de stad en heb ben bevel zonder waarschuwingiederen plunderaar neer te schieten. Het monument voor de slachtoffers der ramp van de Maine werd vernield De stad is zonder licht, de straten zijn versperd door de omvergeworpen boomen. Een groot aantal schepen is in de haven gezonken. In den namiddag kwam de orkaan tot bedaren. Een telegram uit Miami van heden morgen meldt nog, dat men gelooft dat de orkaan Florida niet zal aandoen. De bewoners, die in scholen en andere zware gebouwen waien gfevlucht hebben order gekregen naar huis terug te keeren, omdat het gevaar voorbij is. Een levensmoede jongedame had zich Zaterdag te Straatsburg te water geworpen en was op het punt den verdiinkingsdood te sterven. Een jonge politie agent zag het drama zich voltrekken en moest lijdelijk toe zien, daar hij niet zwemmen kon. Op eens echter kreeg hij een lumir.euzen inval. Hij trok zijn revolver, en dien op het meisje richtend, riep hij„Kom er uit, of ik schiet!" De verschrikte schoone gaf oogen- blikkclijk aan het bevel gehoor en werd door een agent, wiens tegen woordigheid van geest hem een groote toekomst belooft, naar haar ouders teruggebracht. ADVERTENTIëN. Te koop aangeboden: aan huis te leveren, ook in kleinere partijen. Brieven onder No. der advert. Bureau van dit blad. 37268 Ondergeteekendc brengt het geachte publiek van Waalwijk en Omstreken ter kennis, dat hij wederom een ruime sorteering in voorraad heeft. O. a. allen soorten Vossen, Alaska-vos, Kruisvos en Zwartkop-vos» Jakhals, enz. enz. Benevens ruime sorteering BONTVELLEN voor Mantelopleg, in alle ge- wenschte kleuren Prima kwaliteit en billijke prijzen. ZIE ETALAGE. Beveelt zich ook beleefd aan voor het maken, veranderen en repareeren van alle Bontwerken. Nette afwerking verzekerd. Beleefd aanbevelend, H. J. STOKWIELDER Besoijensche Steeg 87 37256 Waalwijk. te Almkerk, bericht, dat het café genaamd „HET BRUINE PAARD" nabij het Capelsche Veer te Meeuwen, groot 17 aren, is ingezet op slechts De afslag blijft bepaald op Donderdag 28 Oct. a.s., 's avonds 6 uur in calé JAC. LEEMANS te Dussen. 37267 te Capelle, zal op Vrijdag 29 October 1926, v.m. 10 uur bij het Stationskolfiehuis van L F. VAN DONGEN te Capelle in het openbaar37269 EEN FLINKE PARTIJ NIEUWE Ijzerhandel, 37266 WAALWIJK. Met ingang van 23 October 1926 treedt op het traject Den Bosch—Waalwijk—Kaatsheuvel-Tilburg een Dienstregelingen zijn verkrijgbaar bij de chauffeurs en aan alle stopplaatsen. 37265 ETALAGES.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10