begrijpt toch het belang van geregeld adver- teeren in een blad dat in Waalwijk, de Lang. straat en Omgeving algemeen gelezen wordt. SMT Denkt tijdig aan Uwe ST. NICOLAAS- ADVERTENTIE. w. s. c. Mijnheer de Redacteur Mag ik U beleefd verzoeken onder staande regelen in Uw blad op te ne men? Bij voorbaat dank. Waalwijk, 22,10,1926. In de ,,'s Bossclie-Conrant" van 21 October j.l. komen een vijftal adver tentie'» van slagers voor, waarin naast eene prijsverlaging, ook knnne nu gel dende noteeringen geannonceerd wor den. Waar bet voor liet Waalwijkscke pu bliek zeer zeker van belang is van deze prijzen kennis te nemen, zal ik ze bier onder laten volgen: Varken svleescb. vereeniging moest hare wijkverpleegster ontslaan omdat de daaraan verbonden kosten van salarieering enz de inkom sten overtroffen. En ziet, eenige dames uit Capelle sloegen de handen in elkaar en richtten bovengenoemde „Dameskrans" op, begonnen met daarvoor zelf contributie te betalen en voorschotten te doen voor den aankoop van allerlei, hielden sinds dien reeds tweemaal uitstekend ge slaagde bazars waarvoor zij dagen, tot zelfs in den nacht in de weer waren en droegen de daardoor ver kregen gelden af aan het Groene Kruis van Sprang-Capelle, dat daar voor zeer dankbaar was. De wijk verpleegster kon zoodoende blijven, lighallen enz. voor de zieken werden aangeschaft, in één woord, een reuzen- succes op gebied van weldadigheid, m.i. een echt Christelijk werk. Een woord van lof en dank mag hierbij niet onthouden worden aan de familie, (ofschoon geen geboren Capellenaars), die geheel belangeloos reeds gedurende bijna 4 jaar een niet door haar ge bruikte kamer afstond voor de weke- lijksche bijeenkomsten van de „Dames- krans". Wat gebeurt echter. Door alleszins te billijke omstandigheden kan die kamer niet langer voor ge noemd doel worden beschikbaar ge steld en, hoewel het hem zelf spijt, stelt de gastheer onzen dames hiervan in kennis, die niet anders kunnen doen dan de door hem opgegeven redenen rechtvaardigen en hem dank baar zijn voor de reeds zoo lang genoten gastvrijheid. Naar een ander lokaal moet dus worden omgezien en het kan toch niemand verwonderen dat het oog viel op het thans leeg staande gemeentehuis van vroeger Capelle, dat destijds is aangekocht door eenige volbloed Capellenaars die niet wilden dat dit monumentale gebouw over zou gaan in sloopers- handen, iets wat ik destijds zeer heb toegejuicht. Dit gebouw toch was, toen het nog niet in handen was van die volbloed Capellenaars, door het gemeentebestuur van Sprang Capelle ook voor de laatste bazar zeer wel willend afgestaan, dus zou men dan anders verwachten dan dat eene vol bloed Capelsche combinatie aan eene Capelsche vereeniging in dit gebouw voor eene matige vergoeding een lokaal zou verhuren. Maar, o wee, de teleurstelling was groot toen door de aandeelhouders zoo'n hooge huur werd gevraagd dat de kas der ver eeniging niet toeliet die te geven. O, Capelsche combinatie, wat handelt ge verkeerd tegenover eene Capelsche weldadigheidsvereeniging. Hoe is dit overeen te brengen met de steeds „Oud Capelle" voortrekkende rede voeringen van één onzer raadsleden, tevens aandeelhouder in het monu mentale gebouw in kwestie Voelt ge dan niets voor het goede doel dat ae „Dameskrans" beoogt? Het is ook wel opmerkelijk dat juist degeen der aandeelhouders die het meest er vóór was een lage huur te rekenen, geen geboren Capellenaar is. Of het nu waar is dat onze „Dameskrans" is verweten dat het toch maar een kermisrommel was op de laatste bazar, omdat het er toen zoo gezellig en vroolijk toeging, zullen we maar daar laten. Zoo iets pleit niet voor christelijkheid en naastenliefde. Ik voor mij heb alle respect voor het tot heden door de dames geleverde werk en gun haar van harte bij de zware taak een vroolijk gezicht en een pretje. Is er nu geen Capellenaar die tegen een kleine vergoeding eene kamer voor de wekelijksche samen komsten over heeft? Moet die nuttige instelling weer uit Capelle verdwijnen EEN CAPELLENAAR. Hielen 35 cent Dikke bladreuzel 60 cent Nieren, per stuk 12 cent Versch vet spek- 50 cent Mager spek 55 cent Rundvleesch. p. pond Biefstuk - 90 cent Rosbief 80 cent Fijne rib kort 80 cent Dikke rib 70 cent Polet mager 4045 cent Schenk 25—55 cent Prima fijne' runderrollade 65 cept Rundergehakt - 65 cent Vette lappen 60 cent In gemoede slachters; wordt het niet hoog tijd dat ook wij eens wat goed- kooper vleesch gaan eten? Den Bosch is in een half uur te bereiken Dankend voor de plaatsruimte, C. G. ten deze vergadering behoorde te staan, dat hij niet tot den middenstand be hoorde, maar dan begrijp ik niet dat zoo iemand als voorzitter van zoo een vergadering wil optreden, en dat een middenstander op zulk een ongepaste vuinier uit de vergadering wordt ver wijderd, iemand die wel bij de verga dering behoort. Ik zal me er voortaan wel voor wachten op middenstandsver- gaderingen tegenwoordig te zijn. Den voorzitter e.a. zou ik raden goed in hun geheugen te prenten het spreekwoord Schoenmaker, blijft bij uw leest. Ziedaar, eenige grepen uit deze ver gadering, waarvan ik een en ander in 't kort uiteengezet heb en waarop ik niet meer wensch terug te komen. EEN MIDDENSTANDER VAN KAATSHEUVEL. SPORT. Mijnheer de Redacteur Vergun mij s.v.p. eenige plaatsruimte in uw veelgelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Woensdag jl. kreeg ik een uitnood i- ging om op de vergadering te komen op 21 October a.s., van den volgenden inhoud Haas met been Haas zonder bpen Fricandeau Fijne coteletten Bijcarbomrde Versche worst en gehakt, enkel varkensvleesch 60 cent Platte ribben (geen export) 55 cent p. pond 80 cent 90 cent 80 cent 75 cent 65 cent Middenstanders, op ter verga dering! Donderdagavond 21 October ten 8 ure, in de zaal van den heer Joh. Smit, zal eene vergadering gehouden worden van alle middenstanders van Kaats- hamel. ALLEN, Bakkers, Slagers, Schilders, Timmerlieden, Smeden, Kleermakers, Handelaren, winkeliers in galanteriën, kruidenierswaren, manufacturen, con- fectiegoederen, enz. enz., die hunne be langen en dus onze plaatselijke belan gen willen behartigen, komen ter ver gadering. Blijf dus niet thuis, maar toon door uwe aanwezigheid, dat ge uw eigen portcmonnaie liefhebt. Wij wachten u. H. v. d. Linden-Smulders. J. v. d. Assem-Borsten. W. Heijs. J. Frederiks. A. Frederiks. W. H. Esch. Ik als middenstander, die gaarne de belangen van de gemeente behartig, behoorde dan ook tot de trouwe opko- mers van den middenstand. Voorloopige voorzitter was de heer W. PI. Esch, die de meening scheen te hebben deze taak te kunnen aanvaar den. Er werd al spoedig door den heer J. B. de Lange, schilder van beroep, gevraagd, wie feitelijk tot den mid denstand behoorden, tot" hoever zich dit uitstrekte, wat natuurlijk zeer ge grond was, waarop na eenige bespre king werd vastgesteld, alleen vaklieden en winkeliers. Kort daarop echter werd al besloten, dat de vergadering alleen doel had voor de winkeliers. Ik vraag me echter af, wat wil de voorloopige voorzitter of het voorloopig bestuur, waar men toch alle vaklieden ter ver gadering heeft opgeroepen en thans besluit alleen voor de winkeliers; zijn vaklieden dan geen middenstanders die hun portcmonnaie liefhebben? Al zeer spoedig moest er over gegaan worden tot het opgeven van leden, en daaruit het kiezen van een bestuur, maar voor af werd door den voorzitter, den heer Esch, den tegenwoordigen heeren fabri kanten, den onderwijzer en nog enkele anderen, die daar bij behoorden, ver zocht, de vergadering te verlaten, om dat die niet als middenstanders hierbij behoorden. Toen trad de heer Van Nieuwstadt, schoenfabrikant, lid van de vereeniging Kaatsheuvels Belang, op, die naar voren bracht, dat hij als lid van de vereeniging Kaatsheuvels Belang ook de belangen van den mid denstand mee wilde behartigen, en dat hij en een ander bestuurslid met groote belangstelling daarvoor ter vergadering was gekomen, wat met ap plaus werd begroet. Toen diegenen, die direct hun besluit konden nemen, zich hadden opgegeven als lid, toen werd dóór den voorzitter verder aan alle middenstanders, die nog niet direct konden besluiten lid te worden, maar eerst eens wilden hooren wat men be oogde, verzocht, de vergadering direct te verlaten. Ik wist werkelijk niet wat mij overkwam toen ik dit moest aan- hooren. Mij als middenstander werd al direct door den voorzitter verzocht de vergadering te verlaten, bijna zon der de kans gehad te hebben mijn be langen naai' voren te kunnen brengen, en schoenfabrikanten e.a., die met deze vergadering niets te maken hadden, konden blijven zitten, 't Schijnt hier een klasse-vergadering te zijn, zou ik haast zeggen, want de voorzitter ver klaarde zelf, dat hij eigenlijk geheel bui VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. Was aanvankelijk, zooals wij j.l. Woensdag reeds meldden, door het N.V.B.—bestuur aan Quick 1 uitstel I verleend van competitie vanwege de H. Missie, naderhand is het N.V.B.— bestuur hierop teruggekomen en is de wedstrijd Tegelen—Quick op advies I van het Zuidelijke Dlstrictsbestuur alsnog voor morgen vastgesteld. Voor de tweede maal dus reeds zullen thans onze blauw—witten het Lim- burgsche intrekken, nu omdeTegeler- geelkragen een bezoek te brengen. I Zijn de Tegelenaren voor Quick geheel onbekenden, het is een feit dat thans, nu T.S.V. en T.A C. zijn gecombineerd onder den naam Tegelen, zij stukken sterker zijn dan verleden jaar. Momen teel hebben deze Limburgers drie uit—wedstrijden gespeeld en haalden daaruit vier punten, terwijl ze eriwee bij de Valken moesten achterlaten. De gastheeren zullen er natuurlijk een eer in stellen om hun talrijke aanhan gers de eerste maal thuis te laten juichen, terwijl de Quickers aan den Kaldenkircherweg, waar ook het Tegeler—terrein ligt, nog iets hebben goed te maken. Wij verwachten dan ook een uiterst spanr.enden strijd en een voorspelling hiervan is zeer ris kant. We zijn dan ook benieuwd of de blauw-wilte-aanvallers het klaar zullen spelen tegen de hechte ver dediging der geelkragen. Quickers, begint morgen met geestdrift den strijd en dan zoo de volle negentig minuten volhouden en bezorgt Uwe talrijke aanhangers nu eens de vreugde van een kleine zege op vreemden grond, die des te mooier zal zijn als zij behaald wordt na zwaren strijd. Het elftal vertrekt om 10.13 uur en komt des avonds 10.16 uur weer in Waalwijk aan. Aan den watertoren speelt Quick 11 den eersten competitie—wedstrijd tegen W.S C. II. Ook hier kan het er aardig spannen, daar dit steeds een der span nendste wedstrijden is in die afdeeling Quick-supporters gaat allen eens kijken naar de verrichtingen der reserves. Aanvang 2 uur. Naast de overwinning van het eerste Elftal van W.S.C in Kaats heuvel op Berkdijk, wisten ook de reservespelers eene 4-0 zege te behalen op Baardwijk II voor den Brab. V. B. Het derde Elftal stelde zeer teleur en kwam met eene groote nederlaag van Heusden terug. H. E. C. Na een lange rustperiode komt HEC weer eens in actie ORANJE-WIT uit Tilburg komt op bezoek. We kennen de kracht van de gasten niet, zoodat er van den uitslag weinig te zeggen valt. Maar ook zullen er zeer zeker velen benieuwd zijn naar de prestaties van HEC. En daar beide ploegen zich ongetwijfeld geheel zullen geven kan een spannende wedstrijd worden verwacht. We vertrouwen daarom morgen op een flinke belangstelling op het HEC- terrein. Ook het tweede en derde elftal spelen een wedstrijd voor de competitie. Het tweede gaat in Baardwijk op bezoek, terwijl het derde om twaalf uur thuis speelt tegen Heusden. R W. B. Hoewel aanvankelijk voor onze plaats op Zondag 24 October geen competitie wedstrijd was vastgesteld is thans door de promotie van Berkdijk de wedstrijd R W B.- Berkdijk vastgesteld, zoodat de voetballiefhebbers(sters) toch nog een wedstrijd kunnen zien, RWB heeft dus op Zondag het rijk alleen, we mogen vertrouwen dat velen, nu er geen andere NVB-wedstrijden ge speeld worden, van hun werkelijke sportieve belangstelling zullen blijk geven. Laten we het maar eens duide lijk zeggen, dat RWB, evenals de andere zusjes, het ook heel goed kan gebruiken. De wedstrijd zal een bezoek wel waard zijn, RWB wil zich na de nederlaag tegen WSC herstellen, ze kunnen inderdaad beter. Berkdijk's debuut is tegen WSC ook niet zoo slecht geweest, zoodat 2 gelijkwaardige ploegen voor een spannenden wed strijd kunnen zorgen. Aanvang 2 uur, terrein R.W.B, HEUSDEN. Zondag gaat Juliana 1 zich meten met H.E.C. Ill te Waalwijk, terwijl hier gespeeld wordt door Juliana II tegen Quick IV uit Waalwijk. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck I krijgt Hero 1', Breda op bezoek, 't Zal er spannen, dat is aller verwachting. Hero, welke dit jaar weer over een goede ploeg beschikt, zal trachten Good-Luck te verslaan, maar naar we verwachten, zal Good-Luck op eigen terrein, de Hero-menschen met een nederlaag naar huis sturen. Good-Luck II gaat naar Ulvenhout tegen W.D.C. II. Dat zijn oude beken den en als Good-Luck niet erg oppast, zullen ze daar wel t\yee puntje^ laten. Geer temden berg gaat haar eersten uitwedstrijd spelen tegen St. Wille- brordus I te Teteringen. Hoewel St." Willebrordus eenigszlns verzwakt is, beschikken zij toch nog over een goede ploeg, waarvoor G'berg terdege moet oppassen. Geertruidenb. II speelt haar eersten competitie-wedstrijd tegen Vitesse I, Breda. Met een weinig goed aanpakken zullen de Bredanaars wel twee puntjes in G'berg moeten laten. DRUNEN. Zondag a.s. speelt onze voetbalver- eeniging .Sporters" een competitie wedstrijd tegen het bonds-elftal „Bra- bantia" uit Vucht. Deze wedstrijd zal om 1 uur aan vangen. KORFBAL. CAPELLE. De korfbalclub .Juliana" alhier speelt a.s. Zaterdagmiddag, 23 dezer, haar laatsten competitiewedstrijd voor den Noordbrabantschen Korfbal- bond te Tilbürg tegen V. O. L. T GEERTRUIDENBERG. BLEI, dat bijna onverslaanbaar wordt, gaat Zaterdagmiddag a.s. wan neer het weder gunstig blijft, naur Fluks te Zevenbergen, een vriendschap- pelijken wedstrijd spelen. GEMENGD NIEUWS. EEN KRANIGE VROUW. In den nacht van Dinsdag op Woens dag te ongeveer kwart voor drie hoor de de 46-jarige mej. C. Bosch, wonende in de Achtersloot te IJsselstein, eenig gerucht.in haar kamer, waardoor zij wakker werd. Zij keek op en zag een manspersoon voor haar ledikant staan. Zonder zich te bedenken sprong zij op, greep een klomp, pakte den indringer beet, en wist hem in minder dan geen tijd buiten de boerderij te brengen. De indringer was daardoor zoo uit het veld geslagen, dat hij niet beter wist te doen dan haastig op zijn fiets te sprin gen en in de richting IJsselstein te ver dwijnen. Mej. Bosch was hiermede nog niet tevreden maar nam ook haar fiets en reed naar de politiewacht te IJsselstein om de politie te waarschuwen. Deze heeft nu de zaak in onderzoek, tot nog toe zonder resultaat. In de boerderij werd niets vermist, hoewel de inbreker zich al meester had gemaakt van de jas van den vader van mej. Bosch; deze moest hij echter door zijn overhaaste vlucht laten liggen. ERNSTIG ONGELUK. De brandweercommandant van Breda gedood. Men meldt uit Eindhoven: Gistermiddag heeft hier een hrand- weerdemonstratie plaats gehad, waarbij o.a. vertegenwoordigers van de Breda- sche en Bossche brandweer aanwezig waren. Na afloop van deze demonstra tie werden de commandanten en an dere vertegenwoordigers op den auto- brandspuitwagen van de gemeentelijke brandweer van Eindhoven naar het station gereden. Bij het pass^eren van de Rechtestraat stonden aan weerskan ten van deze straat een automobiel en een handwagen, waardoor de doorgang nogal nauw was. De auto reed in volle vaart den handwagen aan, tengevolge waarvan de bij dezen wagen staande besteller der staatsspoorwegen, zekere Bogers, een slag tegen het been kreeg en verwond werd. Na dezen wagen aan gereden te hebben, stuurde de chauf feur van den gemeentelijken brand weer-auto, volgens verklaring van de opzittenden op het trottoir. Een der voorste wielen van den auto reed een Ingezonden Mededeelingen. Moeilijke Stoelgang Verstopping,onregelmatige of trage stoel* gang wordt zonder kramp of pijn ge regeld door de zacht en zeker werkende Mijnhaidt's Laxeertabletten Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 cent. eindweegs over het trottoir, terwijl 't achterste wiel tegen den trottoirband schuurde. Een en ander veroorzaakte hevig schokken van den wagen en het gevolg was, dat de heer P. M. Kuselbos, opper- brandmeester te Breda, die op zij op den wagen had plaats genomen, doch zich niet, evenals de andere opzitten den, aan den koperen leuning vasthield, eraf sloeg en met het achterhoofd op den trottoirband terecht kwam. De chauffeur, 'die het ongeval niet be merkt had, reed door tot aan den De nier. De heer Kuselbos, die zeer veel bloed verloor werd opgenomen en bij een na- bijwonenden apotheker binnenge bracht. Daar waren onmiddellijk zes geneesheeren aanwezig, alsook een verpleegster, doch de levensgeesten bleken reeds geweken te zijn. Het lijk is naar het ziekenhuis overgebracht. I)e gemeente-politie stelt een onder zoek in naar de schuldvraag. Volgens verklaringen van verschillende oogge tuigen moet er te hard gereden zijn, althans harder dan de voorgeschreven maximum-snelheid van 10 K.M. Naar wij hoorden, moet de chauffeur bij het passeeren van de handkar, die aange reden werd, den auto, waarvan de gas- regeling in den vrijloop stond, op het trottoir gestuurd hebben, omdat voor den wagen twee fietsers reden. Ver- moedel ijk tengevolge van den schok I van den auto op het trottoir of om andere onverklaarbare redenen moet plotseling de wagen wederom gastoe- voer, hebben gekregen, zoodat het niet direct mogelijk was, te stoppen. Een en ander wordt nader onderzocht. EEN ONGELUK OF ONACHTZAAMHEID? Woensdag kwam de Haagsche politie ter oore, dat in het Kinderhuis, uit gaande van de vereeniging Vrijheid en Leven eenigen tijd geleden een ernstig ongeluk gebeurd was, dal een kindje van nog geen jaar het leven gekost zou hebben. Een ingesteld onderzoek wees het volgende uit: In de perceelen Joh. Maetsuykerstraat 20^—213 is gevestigd de vereeniging Vrijheid en Leven, een j vereeniging, welke zich ten doel stelt dakloozen en zwervers een onderdak te geven, kinderen, in het bijzonder van ongehuwde moeders, te verzorgen etc. Oorspronkelijk klein begonnen breidde het werk der vereeniging zich spoedig uit. Ook róclasseeringsarbeid werd door haar verricht en eenigen tijd geleden is een speciale zuigelingenaf- deeling opgericht, terwijl in de aange duide perceelen ook gevestigd is een besteldienst en een wasscherij. Het geheel staat onder leiding van den heer en mevrouw S. Het gebeurde nu, dat er in het begin van deze maand in het KinderhuisHfen zuigeling van 11 maanden werd ge bracht, Tilly de B. De moeder, een we duwe moest uit werken gaan, en daar haar kind zwak en ziekelijk was en extra-zorg vereischte, besloot zij haar kind bij de bewuste vereeniging te brengen. Er was echter besloten dat de zuige- Iingenafdecling naar Veur zou worden overgebracht, waar een villa voor dat doel gehuurd en in gebruik genomen was. Gedurende den drukken tijd, welke aan de verhuizing verbonden was, is nu met het jongo kind een ongeluk ge beurd. De oudere kinderen waren reeds naar het nieuwe Tehuis overgebracht, de allerjongsten zouden binnenkort gaan. Zondagavond 3 October was de kleine Tilly erg lastig; vermoedelijk tengevolge van haar zwak lichaamsge stel en ziekelijkheid huilde het kind voortdurend. De verzorgster, mej. M. v. d. G., besloot, ten einde de kleine tot rust te brengen, het een warme kruik te geven. Zij gaf het kind een steenen kruik met beugelsluiting inplaats van een aluminium-kruik met schroefslui- ting, zooals in ziekenhuizen gebruike lijk is. Eenigen tijd later hoorde zij de klei ne verschrikkelijk huilen en ging direct kijken. Het bleek, dat de kruik niet goed gesloten was geweest of door het heete water gesprongen, en het kindje was deerlijk verbrand door het wegge- loopen water. Direct werd de kleine naar den zuige- lingendienst aan het Oranjeplein over gebracht, waar het Zondag j.l. aan de bekomen brandwonden is overleden. De justitie heeft zich nu met het ge val bemoeid; het lijkje is in beslag ge nomen en van het voorgevallene is pro ces-verbaal opgemaakt.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7