Dit wordt goedgevonden. Post 193. Onderhoud van wegen en voetpaden. De heer Van Driel. Ik heb gezien uit de toelichting van den Opzichter dat voor onderhoud van den DrQngel- schenweg slechts f 850 is uitgetrokken. Het komt mij voor, dat voor dit bedrag deze weg niet goed te onderhouden is. De toestand laat dan ook zeer veel, te wenschen over. In „De Echo" heb ik gelezen, dat door de middenstanders pogingen worden gedaan om van uit de Klei naar hier een Autobusdienst te openen. Maar als men op den Drongelschen weg geweldig door elkaar wordt geschud, zal men er hartelijk voor bedanken over dezen weg te rijden. Ik hoop, dat hier spoedig ver betering wordt aangebracht. Voorzitter, 't Heeft ook reeds onze aandacht. In 't voorjaar zal er op dien weg worden gestort en een be handeling toegepast met teer en steen slag. De heer Timmermens wijst erop, dat naar deskundigen hem verzeker den, dat voor eenige jaren bedoelde weg zeer ondeskundig is bewerkt. Voorzitter. We zullen de opmerking onder 't oog zien en overwegen welke verandering gewenscht is. De heer Hartog. Wat de heer Timmermans zegt, Is mij ook opge vallen. De steenen zijn er maar een voudig weg ingegooid, Post 195„Onderhoud van wandel plaatsen en plantsoenen." De heer van Driel. 'Uit de toelichting heb ik gezien, dat er een bedrag wordt uitgetrokken voor het snoeien van boomen. Ik heb me de vraag gesteld, of deze werkzaamheden niet beter konden worden aanbesteed, evenals het onderhoud van 't plantsoen. Voorzitter. Daar heb ik wel interesse voor en ik heb er dan ook reeds over nagedacht. Maar men moet er personen voor kunnen vinden, 't Vorige jaar deed iemand 't voor f300. Nu reeds voor de helft nl. f 145.— Maar een groot bedrag hiervan is bestemd voor aanplanting van nieuwe boomen. Post 231: „Verlichting, verwarming en schoouhouden van schoolgebouwen. De heer van Driel. Het vorige jaar was deze post f 902.75 en nu f531.30. Kan er reden worden aangegeven waarom dit jaar deze post zooveel lager wordt gesteld. Voorzitter. Het was ons opgevallen dat in de maand December de school een buitengewoon groot gasverbruik had. Uit een ingesteld onderzoek bleek dat de. onderwijzer de kachel maar luk-raak liet branden. We hebben toen de duimschroeven aangedraaid en gezegd, dat wanneer men de kachel niet beter oordeelkundig behandelde, de oude kolenkachels wederom zouden worden geplaatst. En dit schijnt zijn uitwerking niet te hebben gemist. Post 254. Vergoeding van de kosten van instandhouding van bijzondere scholen, bedoeld in art. 101 der L. O. wet. 1920. De heer Smolders. Deze post wordt thans verhoogd voorgedragen. Wat is hiervan de oorzaak? Is deze gelegen in de stijging van het aantal leerlingen of in de verhooging van de toelage. Voorzitter. De toelage wordt elk jaar opnieuw vastgesteld, 't Aantal leerlin gen is dit jaar echter hooger, wat natuurlijk van invloed was bij de vast stelling van het bedrag. De heer Hartog. Ik kan hieraan nog wel toevoegen, dat het aangegeven bedrag van het vorige jaar is over schreden. Post 261. Subsidie van of ten be hoeve van bijzondere bewaarscholen. De heer v. d. Geld. Over het alge meen gaat de klacht, dat men met het toegekende bedrag niet uitkomt. 'tKan wel eens gebeuren, dat het Bestuur zich geheel van het bewaarschool- onderwijs onttrok, wat tot gevolg had. dat al de lasten hiervan voor de ge meente kwamen. Teneinde dit te voor komen, ben ik van oordeel, dat wij hier niet al te schriel moeten zijn. Zouden eens de geheele lasten voor rekening der gemeente komen, dan waren we nog lang niet met f 1000. klaar. Voorzitter. Dat zal hier net gaan als met 't Wit-Gele- en Groene-Kruispar ticulier initiatief is zoo zwak. De be langstelling uit zich hier niet in geld. De heer Timmermans. Het is nog niet zoo heel lang geleden, dat aan geen enkele bewaarschool subsidie werd verstrekt. Ik weet me nog heel goed te herinneren op welke gronden de eerste subsidie aan een bewaar school werd gegeven, n.l. omdat de bewairschool in de Ant.-parochie, toen in niet te besten doen was. Ook de andere Bewaarscholen vroe gen spoedig de subsidie. B. en W. meenden hieraan echter een grens te moeten stelten door een vast bedrag uit te trekken en dit over de verschil- lende Bewaarscholen gelijkmatig te verdeelen. Daar komt nog dat bij dat door de nieuwe Onderwijswet voor de Bijz. Schoten een gunstige toe stand kwam, zoodat deze van hun kant ook wel wat mogen doen. Voorzitter. Wenschen de heeren een voorstel te doen om de subsidie te verhoogen De heer v. d. Geld uit nogmaals zijn vrees, dat anders straks de ge meente voor alle lasten zal komen. Timmermans. Het argument van den heer v. d. Geld gaat toch wel wat een particuliere onderneming. Deze kan dus niet de gemeente worden opgeschoven. Voorzitter. Wanneer een Bewaar school op de flesch zou gaan, is er m i. geen reden om ze weer in het teven te roepen. vrage. Maar men stuitte op net bezwaar, dat bij eventueele inwilliging straks uit alle garnizoenen aanvragen om sub sidie zouden binnenkomen. Voorzitter meent, dat dit bezwaar niet erg gegrond is. De heer Smolders. Laat ik hier nog Besloten wordt den voorgedragen even aan toevoegen, dat slechts sub- post ad. f1000 te handhaven. Post 267. Bijdragen aan andere gemeenten in de kosten sub 1 der wet op het Hooger Onderwijs. Timmermans. Daar voel ik absoluut niets voor om subsidie te geven aan de Handels Hoogeschool te Tilburg. Voorzitter. De Kamer van Koop handel heeft het ook niet gegeven, naar ik meen omdat er geen geld was. Timmermans. Wat de Kamer van Koophandel besloot, doet hier niets ter zake. Wanneer de Kamer van Koophandel zijn beschikbare geld aan alle mogelijke subsidies zou moeten uitgeven, kon men ze naar mijn mee- ming beter opdoeken. De heer Hartog. Bij de Commissie heeft dit punt ook een ernstige over weging uitgemaakt. Men voelde nie veef voor subsidie, maar bij wijze van appreciatie wilde men strikt voor één jaar subsidie geven. Timmermans. Afgezien van het geld ben ik in dit geval principieel tegen subsidie. Verwiel. Toen men dezen post op de begrooting plaatste, werd men ge leid door de gedachte, dat erookstu deerenden uit Waalwijk gemakkelijk van 't onderwijs te Tilburg kunnen genieten Men zou dan niet meer naar Rotterdam behoeven te gaan. De Voorzitter stelt voor f 100 per jaar beschikbaar te stellen. Na eenige gedachtenwisseling wordt dit goedgevonden. De post Subsidies aan muziekcorp sen geeft aanleiding tot eenige dis cussie. v. Driel. Ik zie daar f 100 voor de Harmonie St. Jan bij staan, is daar aanvraag voor ingekomen. Voorzitter. Ja. Surlg. Staat er tegenover het ont vangen van deze subsidie niet eenige verplichting. Wij waren er in de be- grootingscommissie wel voor, maar we zouden ze daarbij de verplichting op willen leggen om bijv. een volkscon cert te geven of iets dergelijks. Voorzitter. Goed, kunnen de heeren zich er dan mee vereenigen, dat wij onder die voorwaarden een subsidie verleenen van f 100 aan Oefening en Vermaak. f250 aan harmonie St. Crispijn. f 100 aan harmonie St. Jan. f 100 aan Symphonie-gezelschap. Hartog. Er wordt hierbij afgeweken van hetgeen door de begrootings com missie was voorgesteld. Smolders. Het is juist daarom dat ik hierover ook #iets in het midden wou brengen. Er zijn bestuursleden van die vereenigingen bij me geweest en ofschoon ik me vorig jaar op het standpunt ben gaan stellen om tegen elke nieuwe subsidie te zijn, h'ebben zij me toch in zooverre weer daar af gebracht dat ik er voor ben om ze voor dit jaar ieder f 100 te geven doch voor het volgend jaar moet ik dan mijn houding nog nader bepalen. Wat die andere subsidies betreft aan de Liedertafel „Oefenining en Vermaak" en aan de Harmonie „St. Crispijn" die staan al zoolang op de begrooting, maar laten we eerst eens afzien of die nieuwe ook werkelijk bij gelegenheid voor het publiek optreden, alvorens ze in 't vervolg weer op de begrooting te brengen. Voorzitter. Ik geloof wel dat „St. Jan" zich zal laten hooren. Hartog. De commissie was van mee ning dat de subsidie van f250 aan de harmonie „St. Crispijn" kan wordeh teruggebracht op f 200 met het oog op het fondsje dat ze dit jaar gekre gen hebben en dat dan die f 50 beter aan de Symphonie méér konden wor den gegeven daar deze nog een op komende vereeniging is. Voorzitter, 't Is anders niet aardig om op zoo'n fondsje dat ze bij elkaar hebben weten te krijgen een wissel te trekken. Ik geloof trouwens dat de Symphonie. met f 100 reeds heel te vreden zal zijn. - Van Driel. Er zijn bij mij ook twee bestuursleden van de symphonie ge weest die mij ook zeiden dat ze wel bereid waren eens een uitvoering te geven ten bate van den arme bijvoor beeld. Voorzitter. Dat is al wel eens meer gebeurd, zelfs hebben ze er al eens vrijstelling van belasting voor gehad, maar er schiet nooit iets over, de zalen schijnen hier te klein te zijn om een behoorlijke opbrengst te kun nen krijgen om de kosten te dekken. Hartog. Kunnen we er dan niet de bepaling aan verbinden dat ze een volksconcert moeten geven Smolders. En opluisteren van open bare feestelijkheden e.d. De Voorzitter zegt toe eene desbe treffende bepaling aan deze subsidie- verleening te zullen verbinden waarna zij volgens voorstel van B. en W. worden toegekend. Subsidie R.K. Militairenvereeniging te Venlo. De heer Smolders. Voor subsi- dieering dezer vereeniginn voel ik veel. Ik stel voor de aangevraagde subsidie van f 25.— te verleenen. De heer Hartog. De Commissie staat sidie wordt verleend, indien minstens 50°/o dienstplichtigen uit Waalwijk in dit garnizoen zijn ondergebracht. In stemming gebracht wordt dit voorstel m. a. s. aangenomen. Belooning schatters en herschatters. De heer Smolders. Het is mij op gevallen, dat regelmatig hetzelfde be drag op dezen post voorkomt. Heeft er nu werkelijk een herschatting plaats of geschiedt dit slechts op papier? Voorzitter. Ik heb den indruk, dat er wel eens uitsluitend op papier wordt geschat. De Secretaris dient hier van voor lichting. 'tKan voorkomen, dat men slechts alleen op de schriftelijke ge gevens kan afgaan. Wanneer een loca- liteit geen verandering heeft ondergaan, dan geldt de oude schatting. De heer Timmermans vraagt zich af, dat, wanneer het in de instructie van den heer van Nispen staat, hij dan tot schatting of herschatting ver plicht is dus hiervoor niet apart voor behoeft te worden beloond. De heer Smolders. Als er werkelijk voor gewerkt wordt, heb ik geen be zwaar tegen vergoeding. Maar anders... De heer Timmermans De eigenlijke fout is eigenlijk reeds van jaren terug. Voorzitter. Voor een volgende be grooting zal met deze kwestie rekening worden gehouden. Bij de posten voor openbare werken vraagt de heer v. d. Geld of het bedrag van ruim f 26000 voor de bestrating van de Stationstraat geen abuis is, daar men toch de laatste jaren reeds zooveel aan deze straat heeft ten koste gelegd. De Voorzitter zegt dat het de be doeling is om daar een geheel nieuwe bestrating te maken met dezelfde soort keien als in de Mr. van Coothstraat. De heer Hartog geeft namens de commissie van onderzoek ernstig in overweging om dergelijke uitgaven aan wegen uit de gewone middelen te bestrijden en ze niet op den kapitaal- dienst te brengen. Verder zou hij in overweging willen geven op het oogenblik dit werk nog niet te doen uitvoeren. De Voorzitter zegt dat dergelijke uit gaven steeds op den kapitaaldienst zijn gebracht, zij zouden anders de belasting in een jaar te zeer verhoogen In particulieren bedrijven gaat het toch ook zoo. Heeft men daar een machine noodig en men weet hoeveel jaar die ongeveer kan meegaan, dan schrijft men de kosten over die verschillende jaren. Zoo'n weg gaat minstens 40 jaar mee, dus moeten we ons op he standpunt stellen dat diegenen die er in den loop dier jaren gebruik van zulten maken ook de lasten er van dragen zulten. We zitten nu eenmaa met geen schitterende straten, dus we moeten er eens een begin mee maken om ze te vernieuwen. Men zegt wel de belasting is hoog, maar als men nu maar wist wanneer die omlaag zou kunnen, dan zou spr. zeggen wacht tot zoolang. Men kan hier omtrent echter niets in het vooruit zicht stellen, want we moeten toch aannemen dat we tot normale tijds omstandigheden zijn teruggekeerd, en de nieuwe bestrating is toch zeer noodzakelijk. Den lieer de Graaf f is liet tegenge vallen dat er wederom niets is uitge trokken voor een verbetering der St. Antoniusstraat. De toestand van den weg en vooral van liet „rijwielpad" als bij liet zoo nog noemen mag, is aller- slechst. Bij regen lijkt liet één groote sloot en dat daAr, waar juist zoo'n 1 ruk fiets-verkeer is. En als de fietsers over de keien zouden willen rijden, dat is al even ondoenbaar. De lieer Smolders zou van den raad wel eens willen vernemen, wélke ver betering liet hardst noodig is, die van de Stationstraat, waar toch nog 2 prachtige fiètspaden zijn, alsmede nieu we trottoirs of in de St. Antoniusstr., waar toch ook het verkeer zeer druk is en de weg in een nog veel slechteren toestand, verkeert, om van het fietspad nog niet te spreken. De heer Timmermans vindt het wel een beetje te vooruitstrevend om thans zoo'n posrt te besteden voor vernieuwing van de Stationstraat. Hij geeft tóe, dat die weg wel niet te best is, maar er loopt toch altijd nog een andere goede weg van Noord naar Zuid, n.l. de Mr. van Coothstraat, waarvan ook voor stationsvrachten steeds wordt ge bruik gemaakt. Ook is hij er steeds voor geweest deze kosten te bestrijden uit de gewone middelen. De schrik is den menschen reeds da nig op het lijf geslagen nu ze hun be lastingbiljet hebben thuisgekregen en daarop 35 verhoog in g moeten op merken. De voorzitter betoogt dat dit lieele- niaal de schuld van den raad raad is, die vorig jaar die 20,000 batig saldo, tegen het advies van B. en W. in, van de belastingopbrengst ging aftrekken, waardoor de belasting toen verlaagd kon worden. Eigenlijk is dit dus geen verhooging geweest, maar een te niet doen van de toen kunstmatig toegepas te verlaging. cn opzichte van een ander" zaTTTc, oo van meening dat men niet moest wach ten op betere tijden, daar de toestand reeds als normaal mocht worden aan gemerkt en nu zou hij willen gaan uit stellen. Als hij' spr. kan aa.it ionen, dat bijv. over 5 jaren de belasting lager zou zijn, dan zou hij zeggenlaat ons nog zoo lang wachten, met de vernieu wing, doch waar men dit niet weet en men toch successievelijk tot verbetering der wegen moet komen en het gckl toch zeker niet uit de gewone middelen ge vonden kan worden, daar ziet spr. in het voorstel van B. en W. de eenige oplossing, tenzij de heer Timmermans kan aantoonen waarop nóg zou kun ncn worden bezuinigd. De heer Timmermans geeft toe dat hij, nu hij het voorstel van B. en TV bestrijdt ook had beliooren te komen niet een bezuinigingsplan om de gelden, zooals hij die op den gewonen dieist wou uittrekken, te vinden. Spr. kan dat echter nu ineens niet doen en wil daarom slechts in het. algemeen deze opmerking maken. Hij is van gevoelen dat, als er bijv. j arlijks een post van 5000,voor, de wegen op den gewo nen dienst voorkomt, er op de begroo- üng kost wat kost, wel bezuinigd zal moeten worden. Men zal er dan bij dc samenstelling vanzelf rekening mee moeten houden; maar nu is het daar voor natuurlijk te laat, daar de posten o]> den gewonen dienst reeds de goed keuring van den raad gekregen heb ben. Hij zou daarom voor willen stellen om dezen post aan te houden „pro memorie" op de begrooting te plaat sen èn dat B. en W. dan eens met een ander voorstel komen, hoe het best ver betering is aan te brengen en welke straat daarbij de voorrang verdient. De lieer Gragtmans zegt, dat B. en W. er ook niet voor waren om zooveel geld voor nieuwe straten te geven als het niet heel hard noodig was. Spr. is er voor om eerst de stationstraat te vernieuwen, vóór de St. Antoniusstr. Ook de Voorzitter vindt hier het hemd nader dan de rok". De heer Eibers wijst er nog op dat met de keien die uit de Stationstraat zullen komen, voor Slechts /GÜ0 een bestrating van het St. Antoniusplein zal worden aangelegd. De heer Timmermans vindt het jam mer dat deze kwestie nu met de begroo ting moet behandeld worden, daar de ze er tflt li niet meer mee in overeen stemming te brengen is. Toch wilde hij den raad ziek nu laten uitspreken, wel ke richting hij in de toekomst uit wil, inzake het plaatsen van dergelijke gel den op den gewonen, dan wel op den kapitaaldienst. De heer Smolders zegt nogmaals het te betreuren dat B. en W. nog niet eens met een wegenplan gekomen zijn dan had men een overzicht en kon men er geregeld een jaarlijks bedrag voor uit trekken. De Voorzitter merkt hem op dat hij toch blijk heeft gegeven de begroo ting zeer critisch te hebben onderzocht en toch schijnt het resultaat te zijn dat hij niets ter bezuiniging heeft kun nen vinden. De heer Smolders meent, dat, als het moet er altijd wel een weg te vinden is al is zoo'n bezuiniging dan ook niet aangenaam. De Voorzitter wijst er op dat de heer Smolders zich zelf tegenspreekt. Spr. zou wel eens willen weten of de heer Smolders wel bezuinigingen zou heb ben gevonden als er een post van 8000 gulden op de begrooting had gestaan voor de wegen. Dan zou hij misschien aan de ambtenaarssalarissen moeten gaan tornen en dat ligt toch ook niet in zijn lijn. De heer v. Driel zegt dat hij wel eens hoorde beweren door don heer Tim mermans dat er in totaal 25.000 aan subsidies werd uitbetaald- Als daarop nu eens 10 pCt. bezuinigd werd dan had men toch reeds 25(10,voor de wegen. De Voorzitter merkt op dat dit van die algemeenheden zijn die geen steek houden. Als we eens beginnen bij de voor naamste subsidie n.l. aan de Hoogere Handelsschool van 10.000, dat zou toch niet gaan daar die school hier toch op die basis, op de toezegging van de gemeente is gesticht en dan diende men toch zijn woord te houden. Dc heer Timmermans weet niet waar om dat niet zou kunnen verminderd worden als hel moet. De bezuinigings commissie had indertijd ook wel voor stellen die haar zeer tegenstonden, maar als het toch moet. Nadat nog eenigen tijd in dien geest is gediscusieerd, brengt de Voorzitter eindelijk hel voorstel van B.. en W. in stemming om de post voor vernieu wing van de Stationstraat te handha ven, welk voorstel met 8 tegen 4 stem men wordt verworpen, zoodat deze be- grootingspost geschrapt wordt- Voor slemden de heeren Gragtmans, Eibers, de Graaff en v. d. Geld. Tegen v. Driel, Verwiel, Roks, Smolders, Surig, v. d. Aa, Timmermans en H artog. Hiermede was de behandeling der begrooting ten einde. Inmiddels is het reeds elf uur gewor den. Niettegenstaande 't vergevorderde uur, wenscht de Voorzitter toch nog even de beslissing over punt 6 der agenda Voorstel tot het aangaan van éen on- derhandsche geldleening ad 421.000. (Conversie). dagen nog offerten voor 99,5. De Voorzitter zegt dat men alle moeite heeft gedaan, doch tegen geen f beteren koers een geldschieter heeft kunnen vinden. Zooals reeds meege deeld was de aanbieding van 98,5 't gunstigst. De Hartog: Ik durf hier natuurlijk niet over zoo'n kapitaal te adviseeren. Dat zou ik eerst moeten onderzoeken. Voorzitter: We zullen toch heden een besluit moeten nemen. Overeenkomstig 't voorstel wordt tot het aangaan der leening besloten. De Voorzitter deelt hierop mede, dat de volgende vergadering op Vrijdag 12 dezer zal plaats hebben. Rondvraag. De heer Smolders: Ik geef B. en W. in overweging de mogelijkheid te on derzoeken het grondwerk voor het abattoir in eigen beheer uit te voeren (zoo mogelijk door onderhandsche aan besteding aan arbeiders en voerlieden uit de gemeente) of door opneming van de bepaling in het bestek zooveel mo gelijk arbeidskrachten uit de gemeente aan het werk geplaatst zien te krijgen. De heer Roks: De Putstraat verkeert in een zeer slechten toestand, vooral hij nat weer, dan kan 't er een echte modderpoel zijn. De heer Surig verlaat de vergadering. Naar aanleiding van de vraag van den heer Roks ontstaat eenige discus sie. Een definitieve mededeeling kan den Voorzitter echter niet doen daar hij zich eerst ter plaatse wenscht te over tuigen. Hierna werd de vergadering gesloten. (Ongecorrigeerd). GEMENGD NIEUWS. Novico Bratic, een orthodox Ser viër uit Nevesinje, was als gendarm te Sitloek gestationneerd. Wegens zijn hatelijk optreden tegen Katholieke boe ren werd hij uit den dienst ontslagen. Twee dagen voor zijn ontslag trok hij, in volte wapenrusting, het geweer op schouder, naar het Katholieke dorp Vijonika. Voor het huis van den boer Nikolo Primorac ontmoette hij diens, zoon Gregorius, die juist van het veld terugkeerde. Zonder een woord te zeg gen, schoot hij den jongen dood. Daarna trok hij naar het huis van den dorpsschout Jerkic en riep hem naar buiten. De niets kwaads vermoedende man, die juist met zijn gezin het avond maal zat te gebruiken, verscheen op den drempel zijner woning. Op het zelfde oogenblik echter trof hem een kogel uit het geweer van den gendarm en hij viel dood neer. Bratic trok daarop naar het naastbij- gelegen dorp en vroeg daar naar den schout Filipovic. Toevallig was deze niet thuis en zoo kwam het dat diens neef, nog een opgeschoten knaap, hem tegemoet trad. Ook deze werd door den gendarm doodgeschoten. Zijn wraakzucht dreef hem nog ver der. Ook uit het naburig dorp heeft men schieten gehoord, doch men weet nog niet, hoeveel slachtoffers er geval len zijn. De ontsteltenis onder de vreedzame bevolking is zeer groot. Te Utrecht wordt vermist de 20-jarige student Joseph America, af komstig uit Gulpen. Hij is het laatst gezien in den nacht van Maandag 25 op Dinsdag 26 October, ongeveer drie uur, in de nabijheid van de Justus van Effenstraat. Eergisternacht heeft de 47-jarige kleermaker August Dummer in de Spreestraat te Charlottenburg den 24- jarigen arbeider Fritz Liebenow en diens vriend Genalzki, die op weg naar huis waren, aangevallen. Dummer trachtte Liebenow zijn tasch te ontruk ken. Toen deze zich verzette, trok Dummer een dolkmes en bracht den beiden vrienden zulke zware verwon dingen toe, dat ze nog denzelfden nacht op weg naar het ziekenhuis be zweken. De dader, die reeds kort na het misdrijf in hechtenis werd genomen, heeft den volgenden dag, door bewij zen overstelpt, een bekentenis afgelegd. De veehouder B. te Vinkeveen die, doordat zijn paard op hol sloeg van zijn wagen viel, is na 8 dagen overleden, zonder tot het bewustzijn te zijn teruggekeerd. Hij laat eene weduwe en 8 kinderen na. De jongeman, Sabel geheeten, die Zaterdagmiddag bij een voetbal wedstrijd in Watergraafsmeer tenge volge van een mistrap zoo ernstig aan een der beenen werd gekwetst, dat hij naar het O L. Vrouwe Gasthuis te Amsterdam moest worden vervoerd,is gistermiddag aan zijn verwondingen overleden. Gisteravond zijn drie personen uit 's Heerenberg, die uit Emmerik huiswaarts keerden, bij de grens Em merik—'s Heerenberg onder een tram uit de richiing Emmerik geraakt. Een van hen is op de buffers blijven han gen, een ander kwam met een been onder de machine, de derde werd licht gewond. Zij zijn naar het ziekenhuis te Emmerik overgebracht, waar een hunner, Roelofs, spoedig is overleden. .Waarschijnlijk verkeerden alle drie on der den invloed van sterken drank. De justitie te Almelo heeft Zater dag een onderzoek ter plaatse inge steld naar een autobotsing bij Diepen- heim, waarbij een der inzittenden van een auto uit Zutphen een arm brak. De beide auto's zijn in beslag geno men.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10