BE ECHO VAN R£T ZIUKI POLA NEGRI FLORA BIOSCOPE. No. 89. Woensdag 10 Nov. '26. 19c, Jrg, TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 9 November 192C. Huib Luns over Rembrandt. Maandagavond werd in de zaal van het Hotel Verwiel de eerste lezing gegeven van een reeks door het „Comité voor Letterkundige Voordrachten voor dit seizoen georganiseerde voor drachten. Voor dezen avond had zich beschikbaar gesteld de heer Huib Luns Dir. van het Rijksteekeninstituut te Amsterdam, met een voordracht over Rembrandt, zijn leven en werken energie en geestesvrijheid, een en ander verduidelijkt met een collectie lichtbeelden. En het moet- ons maar dadelijk uit de pen, dat de inzet van dit seizoen een waar succes is ge worden. Te half negen opent de voorzitter van het Comité, de heer M. A. van Liempt, dezen eersten avond met ongeveer de volgende toespraak Geachte Dames en Heeren, Bij de eerste voordracht, welke wij l aanbieden, wil ik even een kort woord voegen. De belangstelling het vorige jaar ondervonden, heeft ons gesterkt om op den ingeslagen weg voort te gaan. 't Is waar, we leven nog met te veel appreciatie voor het stoffelijke, maar zien over het algemeen toch ook gunstige teekenen voor het geestelijke, welke zich uiten in een grootere be langstelling voor de kunst. In het economische leven, ook te Waalwijk, heeft men te veel zorgen voor het stoffelijke en voelen wij sterk 't gebrek aan geestelijk voedsel. De enkele voordrachten zullen natuur lijk niet het evenwicht heelemaal herstellen. Over de voorarachien heb ik wel eens hooren klagen, dat men ze te „zwaar" vond. In de gastvrije „Echo heb ik echter gelegenheid gehad zulks te weerleggen. Daarom behoef ik er ^verder niet meer over te spreken. Ik heet U allen hartelijk welkom in het bijzonder den heer Luns en ik meen in Uwen geest te handelen, als ik hem hierbij het woord geef." De heer Luns is een prettig causeur met een scherp gehouwen taal. Door zijn intensieve Rembrandt- studie schijnt er veel van Rembrandts temperament in hem te zijn overgelekt. Dat voel je zoo uit z'n beweegelijke taal. Het gaat natuurlijk niet aan hier heel de voordracht te memoreeren, maar toch zullen wij er iets van uit lichten. De heer Luns begint met de op merking, dat er misschien geen twee namen zoo bekend zijn als die van Rembrendt en Thomas a Kempis. Beiden hebben een taal gesproken, welke door alle volkeren wordt begrepen. In ruimen zin heeft deze generatie Rembrandt ontdekt, Spr. wil Rembrandts werken zóó rangschikken, dat er iets van z'n geest uit opspringt. Tot de „Nachtwacht" is Rembrandt een kind van zijn tijd. De Rembrandt na de „Nachtwacht" is een tweede Rembrandt, is anders geworden, dieper, menschelijker. De tweede Rembrandt werd in zijn tijd niet meer begrepen. Héél de voordracht van den heer Luns gaf ons een beeld van Rembrandts zielegang en toonde ons Rembrandts overeenkomst met den zinnelijken Vlaming Rubens en den weelderigen Italiaan Leon, da Vinei. Uit de lezing bleek ons, hoe tal van kunstenaars als het ware een vasten kringloop door moeten voor de opvoering van hun kunst. Het is te begrijpen dat Rembrandt in zijn jeugd zich verlustigde in de barok. D'r zat zwier en „Schwung" in den jongen schildereen onuit puttelijke fantasie en een sterke be wogenheid, die duidelijk uit zijn werken spreekt. Maar het waarachtige wezen der renaissance is zelf verlustiging, het stoffelijke heffen naar den hemel. En opdat Rembrandt niet het gevaar zou loopen zich blind te staren op z.g. „vormschoon", scheen er zich een zwaar proces in hem te moeten vol trekken. Rembrandt moest zich ver geestelijken en dit was alleen mogelijk door een algeheele afwending van het „vleeschelijke" het „stoffelijke". Het zieleconflict werd geboren uit een materieelen ondergang. Toen kwam Rembrandt tot zichzelf. Z'n oog werd ernstiger en in zijn werk kwam een geestelijken evenwichtigen slag. De zinnelijke pennestreek ver vaagde en in de plaats daarvan kwam een fijn geestelijk licht, 't Leven sprak nu niet meer van bulten maar van binnen. In het stoffelijk grijze tijdperk van Rembrandt spreekt er uit z'n werk ook veel grijs. Maar langzaam komt hij er boven en dit openbaart zich nu in nieuwe lichtkleuren. Rembrandt neemt met een glimlach van het leven afscheid. Dit zijn héél in 't kort de hoofd trekken van. Luns'Jezing. Ongetwijfeld zou de heer Luns ons ook* reeds Rembrandt beter hebben doen kennen indien hij zich slechts van de taal had bediend; maar met zijn schitterende collectie lichtbeelden van Rembrandt's werken, wist hij ons den grooten meester ten voeten uit te teekenen. Bij overgangen ^n Rembrandt's methoden, werd zulks telkens met een goed beeld verduidelijkt. De heer Van Liempt dankte den heer Luns en riep de aanwezigen een tot weerziens toe voor Vrijdag 26 November 1926, waarop de jonge Vlaming Wies Moens, letterkundige uit Dendermonde, zal komen spreken over „De geest van- Vlaanderen", gezien in de figuur Van Tijl Uilen spiegel. Cabaret—avond. De cabaret-avond Zaterdagavond door Waalwijks Gemengde Zangver- eeniging georganiseerd heeft een uit nemend verloop en een goed succes gehad en ook het doel waarvoor deze avond georganiseerd was, n.l. stijving der kas is zeer zeker bereikt op een wijze, die het bestuur tot tevredenheid zal stemmen. De zaal was zeer smaakvol versierd en geïllumineerd. „Musis" had werke lijk een gedistingeerd uiterlijk ge kregen, versiering en verlichting deden prettig aan en droegen zeer bij tot 't slagen van 't geheel. Met een welgekozen woord van den voorzitter, den heer Norbert van Loon werd het feest geopend, waarna het koor op zeer verdienstelijke wijze zong „Aufforderung zum Tanz", ook later „Herzklopfen" en vooral „Haan- chens Eerste liebe" hadden groot succes. Tusschen de verschillende nummers van 't programma door, werd op de uitstekende muziek vanSpIero en z'n mannen prettig gedanst door de zeer vele aanwezigen. De verloting van de heel veel en mooie prijzen, die door verschillende belangstellenden geschonken waren, bracht natuurlijk de gewenschte vroolijkheid of hilariteit, afgewisseld door vermakelijke scènes als 't spoorloos verdwijnen van een haasje, een vogeltje of i d. allergrappig ste combinaties en kluchtige scènes, die de noodige variatie en stemming brachten. De verlotingen, de verkoop van verschillende zaken, rook-artikelen, eet- en drinkwaren, afgewisseld weer door meer serieuse zaken, als een mooi nummer van den heer Citroen op violoncel en mej. Anna Gragtmans op de piano, gaven alsweer nieuwe attracties aan den avond. Kortom het geheel mag van 't begin tot einde, in opzet en afwerking, een prima ge slaagde en echt gezellige avond ge noemd worden, waarvoor bestuur en regelingscomtté een pluimpje ver dienen. En wij gelooven, dat de hoop van den president, dat heel wat zaad in 't bakje zou komen wél i« bewaarheid, zoodat ook de vereeniging met steun van velen op den ingeslagen weg kan blijven voortgaan, wat wij voor haar en onze plaats gaarne hopen. „Werkelijk leerzaam en boeiend", zoo luidde algemeen het oordeel over den voordrachtsavond, die j 1 JVlaan- dagavond in de zaal van den R.K. Werkliedenbond gehouden werd. De inleider sprak over „Doelmatige Volksvoeding met betrekking tot de Maggi's Producten" en liehtte zijn uitzettingen toe met een paar films en een demonstratie met Maggi's Produc ten. Spr. bood eerst een interessanten terugblik op de levens- en voedings wijze onzer voorouders en toonde aan hoe met de veranderde levenswijze ook de voedingswijze langzamerhand anders wordt. Terwijl onze voorouders nog aan een buitengewoon vette en zware spijs de voorkeur gaven, is men tegenwoordig hoe langer hoe meer van inzicht, dat de mensch niet leeft van wat hij eet, maar van hetgeen hij ver teert. De strijd om 't bestaan is zwaar der geworden en de tijd ontbreekt ons om zooals onze voofouders een rustig en bespiegelend leven te leiden. De zorg voor onze gezondheid dwingt ons naar een voedingsmiddel om te zien, dat ons voedt en tegelijkertijd bevor derlijk is voor onze spijsvertering. Zulk een voedingsmiddel is de soepl De soep geeft ons voedsel in den lichtst verteerbaren vorm en en werkt wel dadig op het geheele menschelijke organisme. Het is de baanbrekende daad van de Maggi Fabriek geweest aan deze dringende behoefte tegemoet te komen door de bereiding van een droge soep n tabletvorm. Maggi's soeptabletten bevatten alle bestanddeelen van een zelfgemaakte soep en behoeven ter verkrijging van een gereede krachtige soep slechts fijn gemaakt en korten tijd n water gekookt te worden; Het is duidelijk dat op deze wijze tijd en brandstof bespaard wordt. Verder wees spr. op de wijd en zijd bekende Maggi's bouillonblokjes, die overal algemeen geliefd zijn. Inderdaad bestaat er nauwelijks een smakelijker en aangenamere inleiding van den maaltijd als een krachtige bouillon of bouillonsoep. De aanwezige dames zullen met genoegen vernomen hebben, dat Maggi's bouillonblokjes ook bij de bereiding en verbetering van sausen, stamppot enz. voortreffelijke diensten bewijzen. Als derde product werd de Maggi's Aroma getoond, die in origineele fla connetjes in den handel gebracht wordt en ter verbetering van flauwe spijzen dient, die ondanks toevoeging van zout en kruiden nog niet krachtig smaken. Daar Maggi's aroma bovendien nog de eigenschap bezit de afscheiding van maagsappen en daardoor de spijs vertering te bevorderen, is het duide- lijkl dat het geen luxe, maar een be langrijk hulpmiddel voor elke keuken is. Zijn uiteenzettingen bevestigde spr. door ieder in de gelegenheid te stellen de intusschen bereide Maggi's soepen en bouillon te proeven. Tenslotte werd een zoowel leerrijke als onderhoudende film getoond, die de aanwezigen in het lieflijk Zwitser- sche landschap verplaatste. De grootte der Maggi Fabriek, die zich in het dal over meer van 1 K M. uitstrekt, verbaasde menigeen. Het eer ste deel van den film gunde ons een blik in het groote landbouwbedrijf, dat de Fabriek er op na houdt om zich van versche grondstoffen van de aller beste kwaliteit te kunnen voorzien. Het tweede gedeelte van de film voer de 'door de fabriek zelf, waar men het ontstaan der 3 producten verder volgen kan. Bullen het schoonmaken der groenten wordt alles door machi nes verricht, zoodat geen menschen- hand met het product in aanraking komt. In 't geheel is orde en zindelijk, heid het kenteeken van het geheele bedrijf. Een mooie natuuropname besloot den avond. KOMT IN DE „Jeanne d'Arc Wanneer een dramatisch tooneel- stuk ^en persoonlijke schepping is, geboren wordt uit innerlijk sterke zieleconflicten, dan komt 't veelal voor, dat 't gros der toeschouwers misvat in de essentieele bedoeling van den kunstenaar, en de opvoe ring van zoo'n stuk z.g. „in het water valt". Anders is dit echter, als aan een tooneelwerk een historische be- teekenis ten grondslag ligt. Hier im mers wordt de auteur noodzakelijker wijze langs algemeen bekende banen gevoerd, en heelt hij, al zij het dan met eigen visie, slechts te borduren op een historisch stramien. In dit licht bezien is ons duidelijk het succes, dat der tooneelciub van het Meisjespatronaat in voormalig Besoijen j 1 Zondag ten deel viel met de opvoering „Jeanne d'Arc". Maar voor een dilettantenvereeniging blijft het toch altijd een gewaagde onder neming als zij een „drama" op haar program plaatst. Men treft nl. nooit een algeheel publiek dat geschikt is voor drama's, 't Gevolg hiervan is, dat er soms in hoogst ernstige mo menten onbenullig wordt gelachen. Dat zulks zwaar storend is voor de spelers behoeft zeker geen betoog. Het Meisjespatronaat had Zondag een dankbaar publiek; al was het nu en dan hinderlijk voor de speelsters en ernstige toeschouwers, als er achter in de zaal een aantal dames luidrlichtig met hare opvoeding demonstreerden. Precies zes uur heet pastoor Buijs allen hartelijk welkom en in het bijzonder Burgemeester Moonen en echtgenoote. Voorts geeft Z Eerw. een korte verklaring van het op te voeren drama. Over de uitvoering zelve niets dan lof. D'r werd, over het algemeen zeer goed gespeeld. Dit neemt natuurlijk niet weg, dat er hier en daar zwakke plekjes zijn aan te wijzen. Maar we houden in 't oog dat we hier uitslui tend met dilettanten hebben te doen. Toch zal een enkele aanwijzing voor de ontvankelijken niet ondienstig zijn, ook dan. als hun spel slechts lief hebberij is. „Jeanne d'Arc" is een tooneelwerk van sterk dramatische spanning. Om deze bewogen span ning door het geheele spel te trekken, wordt vóór alles van de speelsters een sterke beleving in hun onder scheidene rollen vereischt. Van de hoofdfiguur, Jeanne d'Arc, hadden we een beetje meer temperament mogen verwachten. Daardoor zou haar spel ook aan soepelheid hebben gewonnen Niettemin speelde zij haar zware rol zeer vast en schiep zij momenten van schoone ontroeringen. Zonder de ove rige speelsters ook maar eenigszins te kort te willen doen, moeten wij hier vooral noemen „Hariot" en „Isabella". Het spel van deze beide figuren liep vrijwel parallel. De ver schillende dialogen waren voortreffe lijk en niets dat zweemde naarvalsch pathos of gewrongen mimiek. Ten slotte mogen we vooral roemen de schitterende costuums en aanklee dingen en niet te vergeten eenige mooie tooneeleffecten als b.v. de groepverschijning van St. Michael en Jeanne d'Arc op den brandstapel. De avond werd besloten met een blijspel „De doove Erftante" of „Het Wonder-instrument". De vertolking van dit stuk was uitstekend en werkte geducht op de lachspieren. Met genoegen zien we 't eerst volgend optreden van de tooneelciub van het Meisjespatronaat tegemoet. We twijfelen niet, of ze zullen evenals Zondag weer een tjokvolle zaal trek ken als het herhaald wordt voor de mannen. As. Donderdag gaat het in den Gildenbond voor de leden van den R.K. Vrouwenbond. Mevr. B. Mak van WaayDooremans. Hier mogen nog enkele persbeoor- deelingen over deze groote zangeres volgen Utrechtsch Nieuwsblad: Deze zangeres heeft een glanzende, klare sopraan met een mezzo—ttmbre. Hare koptonen hebben een ongewone bekoring. De liederen van Wagner zong zij zoo overtuigend, zoo warm doorvoeld en toch zoo eenvoudig, dat het een vreugde werd naar haar te luisteren. Arnhemsche Courant: Mevr. B.Mak van Waay—Dooremans is de gelukkige bezitster eener mooie, glanzende stem. Uitspraak en dictie zijn verzorgd en intelligent en haar voordracht getuigde van een warm muzikaal sentiment. De Nieuwe Eeuw: Haar weelderig resoneerende, mat-gouden stem is met een wonderlijk bel—canto gezegend, daar is een atmosferische zonnige klaarheid in haar klankidioom, die denken doet aan een dauwdrop in een kristallen vaas. Een aangeboren muzikaal talent. Nieuwe Haarlemsche Courant De groote Leonora—aria zong zij met algeheele overgave en met groote klankgeving, die volledig rekening hield met den eisch der schoonheid. Subliem bel—canto van het stern- timbre als van haar gevoelige lyriek. Zondagmorgen jlwerd de Lie dertafel „Oefening en Vermaak" tijdens hare repetitie door de familie de Cortie, vertegenwoordigd door de heeren A. de Geer en A. Appels aihier, een prachikoorRudolph van Werdenbergh van Hegar aangeboden en zulks als bewijs van dank voor de groote be langstelling den oud directeur bij zijne teraardebestelling bewezen. De Voorzitter der Vereeniging be tuigde namens het gezelschap zijn groote ingenomenheid met dit waarde vol geschenk en gaf de verzekering, dat het toonwerk met groote voorliefde zou.worden ingesiudeerd en gewis een blijvende plaats op haar repertoir zou innemen. Zaterdag werd door de gemeente- politie alhier aangehouden de koopman V. uit Veen, die gesignaleerd stond in 't Politieblad en nog 10 dagen tegoed had. Hij is overgebracht naar 's Bosch. De vorige week werd bij den bouw der winkelhuizen van den heer Adr. Pulles-van Gerwen in de Stations straat, van den aannemer 100 KG. nieuw lood uit de bergloods ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Er moeten zich Zigeuners in deze omgeving bevinden, komende van Tilburg en gaande in de richting Waspik-Geertruidenberg. Naar wij vernemen is door de N.V. Waalwijksche Chroomlederfabriek v/h J. J. van Dooren de Greeff van den heer Nic. van Dongen een stuk grond aangekocht, grenzende aan en ter grootte der huidige fabrieksgebou wen Zulks ter eventueele uitbreiding. Nu in den gemeenteraad terecht is gewezen op den erbarmelijken toe stand van den weg in de Putstraat, verzoekt men ons van verschillende zijden ook eens de aandacht te willen vestigen op den weg in de Verlengde Putstraat, vooral vanaf „Rust wat" tot aan den Galgenwiei, de boeren kunnen er met hun kar haast niet meer door komen en was de weg naar hun beweren, met een beetje geregeld bijhouden, vrij goed bruikbaar te houden. De toestand van den Zomerdijk is en met reden eveneens besproken en wij vertrouwen dat hierin spoedig ver betering zal komen. Zou het niet mo gelijk zijn, met het oog op 't winter seizoen en het te verwachten water in den Polder, op de Westerhavenkade zooveel en zoo ver mogelijk sintels te brengen, dan is de verbinding per rij wiel misschien steeds te handhaven. Naar wij vernemen zal in de dezer dagen te houden algemeene vergadering der Waalwijksche Pluim- veevereeniging eene beslissing ge nomen worden over een in dit winter seizoen te houden groote Pluimvee tentoonstelling in onze g'.meente. Programma der Ontwikkelings avonden. Winter 1926-1927 te geven in de zaal van den R.K. Werk- liedenvereeniging te Waalwijk. Wij kunnen thans het programma van de wintercursussen, te geven door de R K. Werkliedenvereeniging mede deelen. Na de algemeene vergadering, welke a.s. Maandag gehouden wordt, zal het den leden op de gebruikelijke wijze aan de achterzijde van het programma voor de feestvergaderlng worden aangeboden. De openingsavond wordt opge luisterd door de harmonie „St.Crispijn". Donderdag 25 Nov. Opening: lezing over >Het werk der bekeering van Nederland" door kapelaan J. Sicking, Tilburg. Donderdag 9 Dec. „Door het land der Verwoesting" (slagvelden rond Reims en Verdun) met lichtbeelden, door L. Bijnen,oud adviseur, kapelaan Eindhoven. Donderdag 23 Dec. „De Zon- en Feestdagen van het Kerkelijk Jaar in verband met het leven van Christus" (met lichtbeelden) door E. Beekmans, adviseur. Donderdag 13 Jan. „St. Franciscus en onze tijd" door den ZeerEerw. Pater Seraphinus O. C. uit Tilburg. Donderdag 27 Jan. „'t Christendom in de heidensche landen" (met licht beelden en indische films) door den ZeerEerw. Pater L. Dumoulin S. J. Donderdag 10 Febr. „De kolen mijnen en hare gevaren" (met licht beelden) door W. d. Natris, Kring propagandist te Helmond. Donderdag 24 Febr. „Rome" (met lichtbeelden) door den ZeerEerw. Zeergel. Heer Dr. H. van Heesch, Prior te Grimbergen bij Brussel. Donderdag 10 Maart. „De martelaren van Gorcum" (met lichtbeelden) door E. Beekmans, adviseur. N.B. Deze lezingen zijn gratis toe gankelijk voor de leden van de R.K. Werkliedenvereeniging van Waalwijk- Besoijen en voor dames- en heeren donateurs. Voor niet-leden zijn zij toegankelijk tegen betaling van telkens 25 cent. Aanvang der lezingen 7'/4 uur. Om 7'/2 uur wordt de deur gesloten. Mogelijke afwijkingen van het pro gram zullen tijdig worden medege deeld. Op de j.l. gehouden vergadering van de Eerste Waalwijksche Kanarie vereniging heeft men besloten om op 4 en 5 Dec. een onderlingen wed strijd met tentoonstelling te houden in de achterzaal van den heer A. v. d. Pluijm, waar deze vereeniging is gevestigd. De heer F. A. Schoep uit Tilburg is reeds uitgenoodigd op dezen wedstrijd te komen keuren. Onder no. 184 is aan de Rijks telefoon alhier aangesloten de firma J Trimbach Zonen, Cartonnage- fabriek, Grootestraat. Tot onderwijzer aan de R.K. Bijz. Jongensschool par. O. L. Vrouw, is inplaats van den heer Van Rijen, die benoemd is tot hoofd der R. K. Jongensschool in Zaltbommel, benoemd de heer Eyckemans te Vught. De oificieele opening van de Bazaar van 't Algemeen Groene Kruis, zal plaats hebben Maandag 22 Nov. a.s des avonds ten 8 uur. Naar wij vernemen zullen de winkeliers-tegenstanders van deZater- dagmarkt zich nog niet neerleggen bij de uitspraak der algem. vergadering van den R.K. Middenstandsbond en Waal wijks Belang en zich met een request wenden tot den gemeenteraad om de Zaterdagmarkt niet in te stellen. Heden Woensdag 10 November, des avonds om 8 uur zal in de Openbare School alhier, ingang naast den onderwijzer een spreekavond worden gehouden over de Militaire Vooroefeningen. Op deze bespreking worden uitgenoodigd alle jongelingen die nu 18 jaar oud zijn of dit jaar nog 18 jaar worden en ook de vaders van deze jongelingen. Komt dus allen, het is van groot belang. A.s. Donderdag 11 November, des avonds om 7 uur zal in het Patronaat achter het Gemeentehuis in voormalig Baardwijk dezelfde bespreking worden gehouden, waarbij ook de jongens en vaders worden uitgenoodigd. Hedenavond om 7'/2 uur zal de Biljart-vereeniging „Hotel Verwiel" een openings-wedstiijd gaan spelen tegen de vereeniging „Hotel Gerris", in 't clublokaal van laaistgenoemde. Gezien de goede krachten die in beide vereenigingen schuilen, verwach ten wij spannende wedstrijden, die een bezoek ten zeerste waard zullen zijn. De volgende spelers znllen den strijd op het groene laken tegen elkaar aanbinden: „Hotel Verwiel" „Hotel Gerris" B. Krieck J. de Graaff Th. v. Mierlo H. de Ruijter A. v. Roessel G. Simons H. Driessen P. v. Eeten Th. v. d. Sanden M. Klijn H. v. Laarhoven J. Kools In den stand der punten op het concours van het Kaartgezelschap L'Espérance, gevestigd bij Ant. v. d. Pluijm alhier is deze week een geheele wijziging gekomen. Het Kaartgezelschap T.A.V. van den heer Max Govaerts, dat j 1. Zaterdag hieraan deelnam, staat thans bovenaan met 75 punten voor den korpsprijs, terwijl een lid dier vereeniging het hoogste aantal punten behaalde voor den personeelen prijs. De stand is thans als volgt: Korpsprijs (4 tallen) 75, 63, 62, 57. Personeele prijs 29, 21, 19. Maandagavond a.s. is het de laatste dag van dit concours, dat naar wij vernemen tot op heden uitstekend is geslaagd. Wegens de vele nog binnen gekomen inschrijvingen zal hoogst waarschijnlijk Vrijdagavond een gezel schap uit Tilburg komen spelen, waar voor ook nog acht Waalwijkers zijn aangeschreven. Zaterdagavond begint het concours op den aangegeven tijd om 8 uur, terwijl Zondag den geheelen dag, vanaf 1 l'/a uur, gelegenheid wordt gegeven. Wie dus nog een kansje wil wagen, geve zich ten spoedigste op bij den heer Ant. van der Pluijm.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5