Wij herinneren aan de algemeene vergadering van den R. Vrouwen bond in de groote zaal der R. K. Werkliedenvereeniging op Donderdag a.s., des avonds om 7 uur. Alsdan zal door de tooneelvereeni- ging van 't Meisjes-Patronaat te v.m. Besoijen worden opgevoerd „Jeane d'Arc", waarvan men elders eene recensie vindt. Deze vergadering is alleen toe gankelijk voor leden en plaatsen kunnen als naar gewoonte besproken worden a 15 cent bij de firma Ih. Pulles. De R.K. Werkliedenvereeniging alhier zal a.s. Maandag 15 November des avonds ten 8 uur eene algemeene vergadering houden, waarin o.m. zal besproken worden de regeling van het jaarfeest op Zondag 21 November a.s Voorts zal het bestuur zeer belang rijke mededeelingen te doen hebben, zoodat het beslist alle leden verwacht, De uitvoering, die de tooneel- vereeniging «Ons Genoegen" in het café Trompen heeft gegeven is als steeds uitstekend geslaagd. Het bezoek was goed te noemen en 't geen ge boden werd viel zeer in den smaak. Behalve verschillende solo-scènes en duetten, die door de prima eigen krachten der vereeniging gegeven werden, werd opgevoerd het kluchtspel in twee bedrijven „Pietje". Zoowel 't een als 't ander gaf aan leiding tot een smakelijk lachen en een prettig en aangenaam verloop van den geheelen avond. De dienstplichtigen der Land macht, lichting 1911die op 1 Oct. 1.1. naar de aanvullingsreserve zijn over gegaan, worden in herinnering ge bracht, dat zij in Dec. a.s. de in hun bezit zijnde rijksgoederen moeten inleveren. Zij hebben er zorg voor te dragen, dat de goederen in behoor lijken staat verkeeren. Plaats, datum en uur van inlevering zullen nog nader worden bekend gemaakt. Het Correspondentschap der plaatselijke arbeidsbemiddeling doet ons de mededeeli; g, dat voor den verkoop van boeken van vooraan staande schrijvers, colporteurs worden gevraagd voor elke genre, alsmede vertegenwoordigers in diverse genre, voor den verkoop %van kachelplaten. Overigens wordt verwezen naar de in de vestibule van het gemeente huis aangeplakte aankondiging. Inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij genoemd Correspondent schap. Gisterenavond vergaderde het bestuur van de R K. Ktesvereeniging. Heeft de politieke organisatie, vooral de lokale, haar stille of rustperiode in de niet verkiezingsjaren, algemeen was men het er over eens, dat thans de tijd is gekomen, om de grootst mogelijke activiteit te ontwikkelen, vooral met 't oog erop dat de candidaatstelling in de kiesvereenigingen voor de Staten verkiezingen reeds zeer vroeg in het jaar 1927 vallen, nl. in Februari Besloten werd daarom zoo spoedig mogelijk de vacature in het bestuur, ontslaan door het vertrek van den voorzitter, den heer E. W. Klijberg. aan te vullen. Vastgesteld werd dat door de leden tot Donderdag 18 Nov. a.s candidaten lijsten voor deze vacature ingeleverd kunnen worden. (Deze moeten door minstens 10 leden geteekend zijn). Op Vrijdag 19 Nov. zal het bestuuf dan wederom in vergadering bijeen komen. Tegen Woensdag 24 Nov. is een algemeene ledenvergadering bepaald waarop eventueele stemming vooreen bestuurslid zal plaats hebben en daarna uit het voltallig bestuur door de algemeene vergadering de verkie zing van een voorzitter. Óver de can didaatstelling voor de Prov. Staten zal dan ook zeker gesproken worden. Mogelijk is dan er reeds de gelegenheid voor het indienen van candidaten. Verder werd nog gesproken over reglementswijziging voor de gemeente raadsverkiezingen, ook in 1927 te houden, de contributie—inning, maar vooral aanwerving van nieuwe leden, waar volgend jaar de vereeniging alle R.K. stemgerechtigden zal hebben te omvatten. Pennen van der B. H. A., alsv., 22—26 Maart. Raaijmakers A. C., alsv., 22 26 Mrt. Sanden van der L. C. A., alsv.,, 19-23 Juli. Schapendonk J., alsv., 19 23 Juli. Verhulst C. J., Zeemacht, Helder, 1—3 Maart. Verwiel, E. P. M., alsv., i 3 Mrt. Werd de H. J., 17e Reg. Inf., Venlo, 22—26 Maart. De heer André Spijkerman is benoemd tot leeraar voor Engelsch aan de R.K. Middelbare Handelsdag school te Hulst. Door het Bureau voor Militaire Zaken wordt ons medegedeelt, dat de inlijving der dienstplichtigen van de lichting 1927 uit deze gemeente zal geschieden ter plaatse en in het tijd vak als achter de hier volgende namen vermeld Broek van den A. J. 17e Reg. Inf., Breda of Kampen, 3—7 Oct. Delft van F., Grenadiers, Den Haag, 3-7 Oct. Geld van der Th. C., 17e Reg. Inf., Venlo, 22—26 Maart. Goeij de J. J., alsvoren, 19—23 Juli. Hamers C. J., alsvoren, 2226 Mrt. Helvoirt van L. F., alv., 19—23 Juli. Hensen P., alsv., 22 26 Maart. Hesselbert A. M. A., alsv., 22-26 Mrt. Heijst van J., alsv., 22-26 Maart. Iersel van P. G., alsv. 19 23 Juli. Kampman H., alsv., 3 7 October. Kleijberg Ch. F., alsv., 19—23 Juli. Knuist L., alsv., 22—26 Maart. Leeuw de W. L., alsv., 22 —26 Maart. Maas A., alsv., 19—23 Juli. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente,.te houden op Vrijdag 12 November 1926, des na middags 7 uur ten raadhuize. Aan de orde 1. Afhandeling der punten nrs. 3, 4. 5, 7, 8 en 9 van de agenda der vergadering van 5 November j 1. 2. Ontwerp-verordening, regelende- de inrichting en samenstelling der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs. 't Was er niet zóó druk als anders steeds 't geval is op de uit voeringen van de Gym. Ver. „Kunst en Kracht", Gewoonlijk was de zaal van het Patronaatsgebouw te klein, terwijl er nu nog tal van plaatsen onbezet waren. De reden? Wij zouden op de eerste plaats als zoodanig aanwijzen het steeds toenemende bioscoopbezoek, waaronder het bezoek aan vele andere uitvoeringen zeker lijdt en verder ook het feit dat voor deze en komende dagen nog zoo'n overvloed van ont- spanningsgeiegenheid komt. Toch mag deze uitvoering zeer goed geslaagd heeten. Er werd een aardig, zeer varieerend programma geboden en keurig uitgevoerd. De verschillende verrichtingen van de turners en aspiranten hadden veel succes en vooral onder het brug- werken werden zij herhaaldelijk met applaus beloond voor hun fraaie siaaiijes van lenigheid, kracht en be- neersching Hun leider, den heer L van Drunen, die zijn turners ook metterdaad met zijn keurig uitgevoerde oefeningen voorgaat, komt een bijzon der compliment toe. Het drama in 3 bedrijven „Tono of de wraak van een Zigeuner" vond een zeer goede vertolking waarbij de verschillende rollen goed bleken ver deeld. Onbedaarlijk is gelachen met De Turners van Zwammerdam", die door hun onmogelijke oefeningen en vermakelijke aankleeding een uiterst- komischen indruk maakten. Baas Ganzendonck", blijspel in één bedrijf/naar den bekenden roman van Henri Conscience, bleek een heel vermakelijk stuk te zijn, vol gezonden humor. Er is vooral om de rake zetten van den uitgeslapen knecht „Kobe" hartelijk gelachen. Een paar fraaie, vlot opgestelde groepen van de turners vormden een waardig slot van deze uitvoering. DRUNEN. Zaterdagavond hield de Bijenhoudersvereenigtng van Drunen en Omstreken „St Ambrosius" een vergadering in het Café van den Heer H. Pulles-de Wit op de Heide. De Voorzitier.M Timmermans opende deze bijeenkomst, waarna door den secretaris H. de Wit verschillende mededeelingen werden gedaan, omtrent de Honingleverancie. In verband met de tentoonstelling deeen zomer gehouden werd medegedeeld, wat door deze is omgezet en dat er is ontvangen van entiée geld namelijk f 40,75 en aan oaten ontvangen f 100, zoodat er nog een batig saldo is; verder werd het volgende medegedeeld Bekendmaking aan de bijenhouders- vereeniging „St. Ambrosius" van Dru nen en OmstrekenHet Koninklijke besluit van den 7 Aug. 1925, Staats blad No. 322 ts tot toepassing van de Art. 14-15 deJ Warenwet Staatsblad No. 581, nl. art. 4, dat leder ijmker verplicht is, die zijn honig en flac ns te koop aanbiedt, teder potje te voor zien van een Etiket, ten bewijze van den juisten Inhoud, wat voor het publiek en voor den ijmker van groot belang is. Men behoeft thans maar te zien naar het Etiket, waarop vermeld slaat zuivere Qegrandeerde Raadhoning (inlandsche) en men kan gerust zijn goede waren te hebben gekocht, om rede dit staat onder scherp toezicht en controle van den Keuringsdienst De honig wordt ook chemisch onder zocht. Niemand kan dus valsche honig verkoopen. De bijenhoudersbond „St. Ambrosius" is voornemens haar honig in flacons, welke alle wettelijke bepa lingen omvatten, te koop aan te bieden. Door het enorme honiggewin van 1926, alsmede door de nieuwe vinding in de slingermachine, welke electrisch gedreven wordt en ons dus enorm veel arbeidsloon bespaart, kunnen wij onze honig afgeven tegen een zeer lagen prijs, n.l. 55 ets. per flacon inhoud 2 K G uitsluitend slingerhonig. Namens het bestuur van den Bijenhoudersbond „St. Ambrosius" van Drunen en Omstreken. M. Timmermans, voorzitterH. de Wit, secretaris. Daarna werd besloten deze bekendmaking te laten drukken en spoedig verspreiden door het slechte weer was de vergadering slecht bezocht en zullen op de volgende vergadering verschillende punten worden behandeld. DRUNEN. Ook onze gemeente krijgt overlast van water. Het kanaal is reeds eenige dagen stijgend en treedt op sommige plaatsen reeds buiten zijn gewone oevers, terwijl hier en daar reeds landerijen gedeeltelijk onder water staan. De heer A. S. Moerman, Arb.- Telegrafist station Drunen-Heusden, zal met ingang van 14 dezer in gelijke functie worden overgeplaatst naar Wychen. DRUNEN. Zondag namiddag over leed zacht en kalm zeer plotseling, na een langdurige ziekte, onze dierbare Dorpsgenoot en Oud-Pastoor van En- schot, de Z.Eerw. Heer W. H. van Besouwen. Een goed herder is aan ons Bisdom ontvallen, een werkkracht op verschillend gebied. De Z.Eerw. Heer W. H. van Besouwen werd in 1857 te Drunen geboren, in i870 trad hij in het seminarie te St. Michiels- Gestel, waar hij zich onderscheidde in studie-ijver en daarnaast ook op muzikaal gebied, zoodat hij spoedig werd aangesteld als plaatsvervangend organist. Tevens werd hem opgedragen zijne mede-studenten te onderrichten in den Gregoriaanschen zang. Deze kerkzang heeft in hem steeds een trouw beoefenaar en een vurig propa gandist gevonden. Ook in het Groot- Seminarie waarheen hij in Sept..1876 was overgegaan, bleef naast de Theolo gie en Philosophie, muziek en zang zijn geiiefkoosden arbeid. Op 3 Juni 1882 werd hij priester gewijd in de Groote Kerk van St. Jan, in 1883 tegen Kerst mis werd hij naar Someren gezonden als kapelaan, alwaar hij echter maar korten tijd werkzaam was, want in September 1885 werd Hij overgeplaatst naar Nijmegen (Parochie St. Augusti- nus), in Maart 1888 overleed de Zeer Ëerw. Zeergeleerde Heer H. A. G. van Son, professor aan het Klein Seminarie, waardoor kapelaan van Besouwen, de practijk verwisselde met de theorie, want het ging bij hem vooral om de vacature aan te vullen in de Muziek leer, waarvan zijn voorganger een groot voorstander en nuttig leeraar was, zoodat voor het seminarie, pro fessor van Besouwen een groote aan winst was. Hij heeft dan ook de schola cantorum van het seminarie tot een werkelijk algemeen erkende hoogte gebracht. In zijn vrijen tijd componeerde hij verschillende canta- te's en Kerkelijke gezangen, die thans nu nog in vele parochiale koren den lof inoogsten, waarop ze door kenners geroemd, aanspraak hebben; op 21 Januari 1903 overleed te Tilburg (Korvel) de Z.Eerw. Heer A. J. N. Willems, waarna Mgr. W. v. d. Ven, professor van Besouwen, voor zijne groote verdiensten tot pasioor dezer groote Parochie benoemde. Jammer, dat zijn voortdurend wankelende gezondheid hem na reeds ongeveer acht jaren noopte tot het aanvragen, om ontheffing van zijn zware taak doch Mgr. v. d. Ven wenschte hem voor de zielzorg te behouden en gaf hem een kleine parochie, die van St. Cecilia te Enschot in I9,.i. Noode zagen ze hem vertrekken, die hier zooveel had gedaan op verschillende gebied op 11 April 1916 had om gezondheidsredenen de Z.Eeiw. Heer T. P. Cortens, ontslag aangevraagd. Hij wijdde dan ook zijn beste levens jaren aan dit heiligdom. Eenieder ken de den Pastoor, hij was de vriend van allen, zijn werkzaamheden verliet hij nooit zelfs nu niet, niettegenstaande de ziekte hem dwong rust te nemen, totdat hij eindelijk niet meer kon en genoodzaakt was omslag aan te vragen, hetwelk hem dan ook door Mgr. F. v. Djepen werd verleend. Doch spoedig werd zijn ziekte erger en werd hij op Zaterdagmorgen 18 Sept. voorzien van de laatste H H. Sacramenten. Eenige dagen later, trad j een weinig beterschap in'en meende' deze zijn rust te nemen bij zijne dier bare Zusters te Drunen, doch lang mocht dit niet zijn want God had anders beschikt en heeft hem tot zich geroepen. Voor zijne vele verdiensten hier op aarde zal God hem loonen. Hij ruste in vrede. De plechtige uitvaart zal a.s.' Donderdag plaats hebben. VLIJMEN. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag,, den ll November 1926, des namiddags te zeven ure, ten Raadhuize dezer Ge- meente. Te Behandelen en Onderwerpen. 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van de Balans en de Verlies- en Winstrekening van het Gemeentelijk Eleclriciteits Bedriifdienst 1925. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders fot oninbaarverklaring van grondrenten en van aanslagen op het kohier van het schoolgeld over 1925. 4. Vaststelling van de rekening der gemeente dienst 1925. 5 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de ver- ordening op de levering van electri- citeit. 6. Vastsleling van de Begrooting van het Gemeentelijk- Eelectriciteits- Bedrijf over 1927. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer voor de bere kening van den Hoofdelijken Omslag over 1927. 8 Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van de opcenten op de personeele belasting. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging van de opcenten en de Hoofdsom der Ver mogensbelasting. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot toekenning -.van. een subsidie aan de Vereeniging de Jonge Boerenstand over 1927 11. Vaststelling der begrooting van de gemeente dienst 1927. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot conversie van de6°/o geldleening vai^ 16 Aug. en 16 Sept. 1920 en tot buitengewone algeheele aflossing van de 6°/0 geldleening van 1 April 1922. 's-HERTOGENBOSCH. B. en W. stellen den raad voor, de Boterhal voor f 3000 per jaar te verhuren aan den heer von Weyhrother te Berlicum. Deze wjl het pand verbouwen en doen inrichten voor autoshow en auto-garage. Vroeger hebben B. en W. voorge steld, het pand voor rekening der gemeente te verbouwen en het dan te verhuren aan Vroom en Dreesmann, welk voorstel echter werd verworpen. SPBANG-CAPELLE (Voorin. Sprang) Verslag van den Ned. Chr. Fa- brieksarbeidersbond in ons volgend nummer. CAPELLE. Even voorbij Labbegat reed j 1. Donderdagavond een auto misleid door den mist, tusschen twee boomen van den dijk. Doordat tenge volge van den mist zeer langzaam ge reden werd, kon de chauffeur de auto dadelijk tot stilstand brengen, zoodat erger voorkomen werd. Met den schrik kwamen de inzittenden vrij. Tengevolge van den hoogen waterstand op de bovenrivier is de stand van het water op de Nieuwe Maasmond alhier abnormaal hoog met het gevolg, dat bij vloed een deel van den weg. aan het pontveer daar ter plaatse telkens onder water komt te staan, wat een groot ongemak veroor zaakt. WASPIK. Op Donderdag 18 Nov. hoopt onze geachte dorpsgenoote, de Eerw. Zuster Servanda, naar de missie der meiaatschen in West. Indië te ver trekken. Wederom gaat één dier hel dinnen, zooals Waspik er reeds meer dere telt, ons verlaten, om zich te wijden aan het verheven missiewerk, niet alleen om de rampzalige meiaatschen lichamelijk te verplegen, maar vooral om zieien te winnen voor Christus. Moge God hare jeugdige krachten sterken en rnogq een rijke zielenoogst haar deel zijn. Gisteren gaf de R.K meisjesbond zijn eerste uitvoering in het patronaats gebouw voor de leden der Mtriaver- eeniging. Ook niet leden werden toe gelaten. Opgevoerd werd: „Het Offer van de missie" een drama, dat op on- verbeteilijke wijze werd gespeeld. Vele dames werd het dan ook te machtig en lieten hare tranen den vrijen teugel. Behalve een paar Eerw. Zusters, die zich met de leiding belast hadden, waren aanwezig de ZeerEerw Heer Pastoor Huijbers zijn heerbroer, de WelEerw. Pater Fiavianus van de missie uit Borneo,«de WelEerw. Heer Kape laan en de Eerw. Zuster Servanda, die voor enkele dagen bij hare familie ver blijft. De belangstelling was zoo groot, dat de zaai-te klein bleek, om alle bezoekers te bevatten. Vele dames moesten zich met een staanplaats be helpen. In zijn slotwoord zei de Zeer Eerw Heer Pastoor dan ook, dat hij op zoo'n grooten toeloop niet had durven hopen. Het was hem een waar genoegen dat toevallig aanwezig kon zijn de Eerw. Zuster Servanda en hij was er van overtuigd, wanneer de missieactie zoo bleef bloeien in zijn parochie, dat het geloof dan ook zeker bewaard zou blijven. Met een woord van dank tot den meisjesbond en de Eerw. Zusters, werd deze heerlijke, zoo schitterend geslaagde uitvoering, waarover alle aanwezigen met den grootst inogelijken lof gewaagden, gesloten. Na afloop werden de meisjes onthaald op eene w lverdiende ver snapering. Door de Vereeniging „Waspiks Belang" zal een Sl. Nicolaasfeestje op touw worden gezet. Op een nader te bepalen datum zal de goede Sint een bezoek brengen aan deze gemeente. Van de lichting van dit jaar zullen uit deze gemeente tusschen 1 en 5 Februari 1927 zes dienstplichtigen bij de verschillende wapens worden in gedeeld. Naar wij vernemen bestaan er plannen om hier eene R.K. Kiesver eeniging op te richten. A.s. Donderdag 11 November zal des avonds om half zeven in de oude openbare school een pluimvee-cursus geopend worden. De lessen zullen worden gegeven door den HeerTuer- lings uit Kaatsheuvel. RAAMSDONKSVEER. De rede door Ds. Brouwer van Oegstgeest gehouden in verband met de Zending werd onder de grootste aandacht door 95 personen aangehoord. De collecte bracht f41 50 op. Een twintigtal zendingskalenders werden verkocht, enkele abonné's op het Zendingsblad genomen en alle boeken en boekjes gekocht. 1 Deze week zullen door eenige jonge- meisjes op verzoek van de plaatselijke Zendings vereeniging collecte—zakjes worden uitgereikt en opgehaald in ver band met den nood der zending. Het gelukte onze ijverige politie ADVERTEERT IN IN DIT BLAD. een drietal „werkeloozen", nl. de ge broeders Z. en zekeren v. D., die uit de Bondskas ondersteuning ontvingen, te bekeuren, daar zij toch werkten en loon ontvingen. Zaterdag houdt de C. N. Werkl. Bond een ledenvergadering waar o.m. het „Tuberculosefonds" ter behandeling komt. Tot candidaten voorloopige lijst C. H. Unie, Prov. Staten, werden door de Afdeeling Raamsdonk gekozen o.m. de heeren Sneep, Dubbelman, v. Dongen-Tormanen D. LankhuijzenSz. GEERTRU1DENBERG. Onze stad: genoot, de heer A. de P., had het ongeluk met z'n hand met een cirkel zaag in aanraking te komen waardoor twee vingers werden opengespleten. Dr. v. Berkesteijn verleende de eerste hulp. Door de tooneelvereeniging „Excel sior" is in studie genomen het blijspel »Het kostbare leven", naar 'tDuitsch, door den bekenden tooneelschrijver Gerard Nielen. De amusementsclub der P.N.E.M, gat Zaterdag 1.1. haar eersten gezelligen avond in dit seizoen'in hotel Centraal, welke buitengewoon goed geslaagd is. De verschillende nummers oogstten een flink succes en bij het door het duo Knoop-Heesters gegeven duet „de dubbele serenade" was het applaus buitengewoon. De klucht „Een afgrij selijk verhaal" werd ook goed uitge- voeid. Na de pauze werd er bal gehouden waarbij „The Jolly Band" voor dans muziek zorgde. MADE. Bij den Postcheque en Giro dienst werd in October ten postkantore gestort 1 72349.14 en uitbetaald f 31101.48. Op het hulppostkantoor ie Drim- melen is bij de Rijkspostspaarbank in de maand October ingelegd f 2C25.— en terugbetaald f 565. Door de biljartvereeniging K. O. T. gevestigd bij den heer J. v. Alphen alhier, zal op Zondag 14 Nov. des avonds 7 uur een humoristenwedstrijd voor solo's en duetten worden gehou den. Ook zal op Maandag 15 Nov. half drie door de heeren Gebrs. Lips en eenige andere deelnemers aan den wedstrijd een aparte uitvoering, alleen toegankelijk voor de dames, worden gegeven. Op Zondag 14 Nov. zal des vm. 10 uur in de Herv. Kerk te Made Ds. Mudde voorgaan. In de Ned. Herv. Kerk te Drim- melen zal des nam. 2.30 op Zondag 14 Nov. Ds. Vinck voorgaan. Terwijl Zaterdagmorgen de jager G. Laak te Qrlmmelen met zijn beide zoons zich per bootje naar een der buitenpolders begaf om te jagen bleef de man plotseling dood Ongeveer op denzelfden tijd is Mej. de Wed. v. Loon eveneens te Drimmelen, ten hare huize ineengezakt en kort daarop overleden. Den 3den November 1901 trad op 14-jarigc-n leeftijd Mej. Joh v. Disseldorp bij de familie Mej. Theresia Vermeer, Mariastraat 30 te Tilburg, als dienstbode in betrekking, dus 25 jaar geleden. Deze heugelijke herdenkings dag werd door de familie aldaar op luisterrijke en zeer waardeerende wijze gevierd, daar zij steeds met lust en ijver en nauwgezette plichtsbetrachting hare werkzaamheden heeft vervuld en werden haar vele doeltrtffende ge schenken op dien heugelijken dag aan geboden. Op den 3den November werd haar vader, wonende Houtscheweg alhier, 87 jaar en werd de geboortedag van den hoogbejaarden man en den her denkingsdag van het 25-jarig jubileum waar zij bij tegenwoordig was, door de familie thuis in tegenwoordigheid van velen prettig gevierd. ALMKERK. Tot Bestuurslid der Coöp. aan- en verkoopver. alhier fs thans herkozen de Heer J. Snoek. Ter wijl Z. Noorloos en A. v. Breugel benoemd werden als Comm. A.s. Donderdagavond 7 uur zal alhier in de Consistoriekamer der Ned. Herv. Gem. onder leiding van Ds. Röth, de Jongelingsver. in combinatie met de Jongedochtersver. een Zendings avond gehouden worden. Alle belang stellenden worden beleefd verzocht dezen avond bij te wonen. DeHeerenGebr.de Later le Nieu- wendijk (Gcm Aimkerk) waren te Hil- legersberg de laagste inschrijvers voor het bouwen eener Geref. kerk met vergaderzalen voor de som van f 71.900. 19 Nov. a.s. hoopt men te Nieu- wendijk (Gem. Aimkerk) het 75-jarig bestaan der Chr. School te herdenken doordat de kinderen op School getrac- teerd worden, terwijl des avonds Ds. de Bruin in de Geref. kerk een gedenk rede hoopt te houden. De heer C P. Koekkoek alhier, is thans benoemd tot onderwijzer der Chr. School te Nieuwendijk (Gem, Aimkerk. EETHEN. Ter secretarie dezer ge meente is aangifte gedaan dat is gevonden een horloge. Belanghebbenden* wordt verzocht zich te wenden tot A. Ros, Gender- schen Dijk. DUSSEN. Van den door het week blad „De Boerderij" uitgeschreven prijsraadselwedstrijd viel zekeren H.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6