Teuling alhier een fokvarken ten deel. De bazar welke alhier door de Hervormde Meisjesvereeniging „Dient den Heere" zal gehouden worden voor de aanschaffing van een orgel, zal plaats hebben op 17 en 18 Nov. a.s. De chauffeur P.J. wilde de motor van zijn auto aanzetten. De starter sloeg met geweld terug tegen zijn pols, waardoor deze brak. groot St. Nicolaasfeest voor de arme kinderen. Wellicht is er geen daad van K. B. zoo sympathiek als deze St. Nicolaasaclie. In onderlinge bespreking met de onlangs opgerichte Winkeliers vereniging is besloten den rondtocht dit jaar te doen plaats hebben op Zaterdag 27 en Zondag 28 November. Deze rondwandeling met collecte zal dit jaar een bijzondere attractie wezen, - In den afgeloopen nacht werden W bij P. D. alhier, eenige kleedingstukken welke bulten hingen, ontvreemd. Daders onbekend. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 9 Nov 1926. In verband met de stijging der kolenprijzen is de prijs van het gas met ingang van 1 Nov. verhoogd tot 14'/2 cent per Kub.-Meter. De heerj Janssen, Marechaussee dezer brigade, is benoemd tot agent van politie te Qorinc'nem. De Gemengde Zangvereeniging „Crescendo" geeft Woensdag— en Donderdagavond een uitvoering in „Het Wapen van Amsterdam". Op gevoerd zal ook worden het blijspel in 3 bedrijven „Beurskoorts" door Reimann en Schwartze. De vergadering van de Orga nisatie van Anti—Rev. Kiesvereni gingen in den Kieskring Den Bosch is door sterfgeval verdaagd moeten worden en zahplaats hebben 17 Nov. a.s. in „Het Wapen van Amsterdam" alhier des namiddags om 1 uur. Zondagavond gaf de R K. Fanfare der H. Familie haar eerste winter concert Ten gehoore werden o m. gebracht de solo's en nummers,^waar mede dezen zomer op de concoursen te Loonopzand en Oisterwijk prijs behaald werd en ook hier waren het succesnummers. Niet minder genoot men van de verschillende komische voordrachten, die aan goede krachten waren toevertrouwd De hoorders hebben dan ook volop kunnen ge nieten. Ook' hier heeft men weer veel last van het water ondervonden. Los wal, steigers, loodsen en waard, alles stond onder water. Op de waard waren vele veehouders door 't water verrast, zoodat zij hun vee overhaast naar huis moesten halen, daar het hier en daar geheel door water om ringd was. Gelukkig valt het goed. De hoogste stand werd bereikt Zondag, n.l. 3.15 M. A. P. Houdt de val aan, jdan is in een paar dagen alles weer normaal. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 9 Nov. 1926. Zondagavond gaf het Kon. Mu ziekgezelschap „Euphonia" zijn eerste winterconcert Hiermede werd op waar dige wijze het winterprogramma ge opend. Er was voor deze uitvoering zooveel belangstelling, dat de zaal tot in de uiterste hoeken gevuld was. De harmonie was in goede conditie, stemming en samenspel waren uit muntend verzorgd. Een prachtnummer blijft de ouverture „La Muette de Portici" vanAuber. De mooie fantaisie uit de Opera Martha van Flotow be looft een aanwinst te worden voor 't repertoire der harmonie. De polonaise voor piston en baryton „Au Repos" van Tack oogstte veel bijval. Een groot deel van het succes van den avond werd echter ook in de wacht gesleept door het duo Cornelissen en Boeren uit den Bosch met hun begaafden pianist Met elk nummertje steeg de belangstelling. Zoowel de duetten als de karakterscènes, «de cabaretliedjes en anecdoten sloegen raak in. Het duet .Polka en Knutje" vooral werd met een stormachtig applaus beloond. De heeren Cornelissen en Boeren hebben Zondag andermaal bewezen de kunst te verstaan op interessante wijze het publiek een paar aangename uren te bezorgen. Daarbij ziet het tweetal niet op een bisnummertje en weet ook daardoor het publiek voor zich te winnen. Zondagmiddag om 12 uur ver gaderde de R.K Bond van groote ge zinnen in de patronaatszaal. De Voor zitter opende de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vorige verga dering voorlas, die. onveranderd gearr resteerd werden. Wijl geen candldaten waren ingediend voor de besiuurs- vacature, werd van bestuurszijde voor gesteld den heer L. Schraauwers in 't bestuur op te nemen, waartoe bij acclamatie werd besloten. Hierna kwam andermaal ter sprake het hooge schoolgeld, dat speciaal juist de groote gezinnen drukt. De heer J. Leenaarts verstrekte uit de schoolgeld- lijsten de gegevens, waaruit bleek, dat het schoolgeld een zware belasting is voor de gezinnen, die juist door het groot aantal kinderen reeds zoo zwaar belast zijn. Besloten werd een verzoek te richten tot het gemeentebestuur om te trachten een regeling te verkrijgen met milder tarief voor de groote ge zinnen. Nog werd besloten te trachten in den vorm van herhalingsonderwijs iets voor de schoolvrije kinderen der groote gezinnen gedaan te krijgen. Evenals de twee vorige jaren organiseert de Vereeniging „Kaatsheu vels Belang" ook dit jaar weer een opening van de winkelweek, die de Winkeliersvereeniging dit jaar voor 't St. Nicolaasfeest organiseert. Voor de collecte zullen, evenals in 1925, jongelui worden aangezocht, die zich wederom gaarne voor dit goede doel beschik baar stellen. Ook op de beide muziek corpsen zal svederom een beroep worden gedaan tot medewerking en we twijfelen er niet aan, waar deze medewerking zoo vlot verleend wordt bij andere gelegenheden, ze vooral bij deze gelegenheid, nu het 't arme kind geldt, spontaan zal verleend worden. Marec'naussée D. Meijaard van de Brigade der Mar. alhier is overge plaatst naar de Brigade te Zundert, terwijl Marechaussée Biezebos van 's Bosch naar Kaatsheuvel is gedeta cheerd. De heer Maas. particulier klerk op bet kantoor van den Rijksontvanger alhier, is benoemd tot ^ijksklerk op het kantoor der Directe Belastingen te Waalwijk. Wegens overlijden van Corn. Vugts is^er 'n vacature in het?bestuur van het plaatselijk paardenfonds Op de algemeene ledenvergadering a. s. Vrijdag te houden bij den heer Joh. Smits, zal door verkiezing van een nieuw lid deze plaats worden aange vuld. Als siuitingspost voor onze gemeentebegrooting voor 1927 wordt als inkomstenbelasting voor deze gemeente aangegeven f94860, dat is f9560 meer dan het vorig jaar. Van belastingverlaging zal dus geen sprake zijn. -§ Aanstaanden Zaterdagavond 13 Nov. zal onze R. K. Werkiiedenver- eeniging in het Patronaat een feest vergadering houden Behalve een rede door een lid van het Hoofdbestuur van den Ned. R. K. Fabrieksarbeiders- bond te 's-Hage, zal door de Tooneel- club St. jozef uit Loon op Zand. een prachtig tooneelstuk „De laatste der Flaviers" drama in 4 bedrijven worden opgevoerd. Alleen leden hebben to - gang. D. v. N. ST. JOACHIMSMOER. Donderdag i had in de openbare school alhier de eerste les plaats van den dezéh winter te geven cursus In eenvoudig land bouwboekhouden. Deze cursus gaat uit van de Vereeniging ter B.D.M B. Het onderricht wordt gegeven door 'i Hoofd der school. Dat dit in een ware behoefte voorziet, blijkt uit het aantal deelnemers, dat 20 bedroeg. De poging in Juni 1.1. in 'twerk gesteld om een namiddagbestelüng uitgaande van het hulpkantoor te Loon op Zand te krijgen voor dit gehucht is niet met succes bekroond. Deze week ontving het Bestuur der Vereeniging ter B.D.M.8 bericht, dat op hun ver zoek na 4 maanden van onderzoek afwijzend is beschikt. Deze vereeniging zal echter een nieuwe actie voor deze 2de postbeste ling beginnen. Laten we hopen dat hier 't spreekwoord „De. aanhouder overwint" bewaarheid wordt GEMEENTERAAD. SPORT. G E ERT RU ID EN B ERG. Onder presidium van den Edelachtb. lieer Bianchi, Burgemeester, vergaderde de Itnad dezer gemeente op Vrijdag 5 November j.l. des nam. 2 uur ten Gemeentehuize. Bij de opening blijkt afwezig de -lieer Jan sen. .Ms de'notulen door den Secretaris zijn i voorgelezen en algemeen goedgekeurd, merkt j de heer Sassen op, dat hij heeft medege- deeld neg vóór de voorlaatste vergadering j voor zaken op reis te moeten en daardoor j verhinderd te zullen zijn de vergadering hij j te wonen. 'tWare goed geweest, indien de; Voorzitter zulks aan dén Raad gezegd had, j dan was er misschien voor „C. S." ook geen i aanleiding geweest voor zijn ingezonden j stuk in_,.De Echo". Het is niet mijn bedoe- ling geweest om afwezig te zijn. D'r' is ah- j soluut geen sprakev van „obstructie." En dan te schrijven van „Men". Wie is „men"? Pater Hendricks zegt: ..Men" is een fielt. ..Men" diende als het Grieksclie af- j godsbeeld dat ze „men" noemden, verbrijzeld te worden. De Voorzitter is ook geen bewonderaar van dergelijke ingezonden stukken en be treurt het. dat de couranten zooiets opnemen. Maar het bevreemdt, spr. wel eenigszins dat ile heer Sassen niet reageerde op het tweede ingezonden stuk, waarin zooiets als van „ruggespraak" wordt gesproken Verder zegt spr. uit de mededeeling van den heer Sassen toen niet te hebben kunnen opmaken dat hij juist dien dag afwezig zou. zijn. Do lieer Sassen vindt het eerste ingezon den stuk toch nog erger. Dan wordt er nog gesproken van „obstructie". Dit laatste kan ook „hardlijvigheid" beteekenen. 1. Mededeeling van de ontslagname van den lieer Mr. Allard als lid van den raad en van de benoeming als zoodanig van den heer .T. Wiegmans. De Voorzitter geeft zijn spijt te kennen over deze ontslagname. De heer Allard is 16 jaren lid geweest van den Raad. waarvan 31 jaar in de functie van voorzitter. Met veel ijver en ambitie heeft Mr. Allard voor deze gemeente gewerkt. Spr. brengt hem hiervoor dank en uit de hoop, dat de heer Allard nog vele jaren ingezetene der ge meente zal blijven. SassenEen Fransch schrijver of dichter heeft ergens gezegd„Partir. c'est mourir un peu." Van dit laatste hen ik echter nog verre. Door# gebrek aan de democratische idee werden ongewensclite toestanden ge schapen. Dit ziet men trouwens nog veel in Noord-Brabant. Zoo vind ik «het ambt van Burgemeester en groot-grondeigenaar on- vereenigbaar. Als Katholiek en principieel persoon acht ik Mr. Allard hoog. Daarom hoop ik. dat mijne verklaring in cliristelijken zin zal worden opgenomen. 2. Onderzoek geloofsbrieven en installa tie van den heer J. Wiegmans, als lid van den raad dezer gemeente. De heeren Tak en de Kroon worden ver zocht de geloofsbrieven van den heer J. Wiegmans na te zien. Tot zoolang schorst de voorzitter de vergadering. Na heropening deelt de lieer de Kroon me de. dat de stukken in orde bevonden zyn. De voorzitter stelt dan voor, den heer Wieg mans toe te laten tot lid van den Raad. Als de Secretaris den heer Wiegmans heeft binnengeleid heet de voorzitter hem harte lijk welkom. Na de gebruikelijke eedsafleg ging. wenscht de Voorzitter liet nieuwe lid geluk en lióopt dat er tusschen zyn collega's en hem een aangename geest zal komen te lieerschen en hy in het belang der gemeente werkzaam zal zijn. Mededeeling van liet proces-verhaal van" kasopname, derde kwartaal 1926. Een en ander wordt in orde bevonden. 4. Voorstel tot liet rooien en den ver koop van 63 iepenboonien. Voorzitter. D'r zijn weer een aantal zieke iepen63 zullen er moeten sneuvelen. Van liet Staatsbosclibeheer heeft men toestem ming .-verkregen. De hiaten zullen echter weer met esschen worden aangevuld. liet voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. 5. Voorstel tot het verleenen van mach tiging tot het passeer en van akten. Naar aanleiding van een attest van den Hoogen Raad, geeft de voorzitter nog eenige toelichting, betreffende uitvoering van Bur gerrechterlijke handelingen. In den grond der zaak blijft 't echter hetzelfde. De raad kan zich niet de voorgestelde wij ziging vereenigen. 6. Aanbieding gemeente- en bedryfsbe- grootingen 1927. De Voorzitter verzoekt de hiervoor aange wezen commissie, de begrooting te onder zoeken en van dit onderzoek rapport uit te brengen. 7. Benoeming van een lid der Commissie van plaatselijk schooltoezicht, wegens perio dieke aftreding van den lieer W. Mulders. De voordracht luidt: W. Mulders eit .T. .T. de Kroon. De heer Mulders wordt herkozen met 4 stemmen tegen een op den heer de Kroon. 8. Wijziging begrooting Stedelijke Gods huizen. Voorzitter. D'r heeft hier eigenlijk slechts oen overschrijving plaats, aangezien we den post „verbouwing" met 830,kunnen ver minderen, daar de voorgestelde verbouwing nié* doorgaat. Het It. K. Gasthuis vraagt dit bedrag aan voor aanschaffing van een ziekenwagen en het herstellen van den gang. Z.h.s. wordt dit goed gevonden. 9. Vaststelling rekening Stedelijke Gods huizen 1925. Voorzitter. De rekening heeft ter visie gelegen en ik stel voor om ze goed te keuren. D'r zyn slechts een paar aanmerkingen, maar dan nog alleen van administratieven aard. Op de finantiën valt niets aan te mer ken. In een hegeleidend schrijven der Re genten wordt ook toegelicht, waarom Smol ders die 400.huur moest betalen en maar 300 betaalde. Dit vlooide voort uit een fail lissement van den huurder. Bij den curator is echter een vordering ingediend welke als pref. vordering is opgenomen. Dat zal dus wel in orde komen. Met algemeene stemmen wordt de rekening goedgekeurd. 10. Ingekomen stukken. Ingekomen zyn o.a. eenige goedkeuringen van Ged. Staten op raadsbesluiten. Voorts zijn nog ingekomen een aantal aan vragen om subsidie, n.l. van de Hanzecursus, de R.K. Reclasseering, de Zwemkom en de Teekenschool. I)e Voorzitter stelt voor deze aanvragen in de volgende vergadering hy de begrooting te behandelen. Wordt goedgevonden. De Voorzitter deelt mede, dat de Naai- krans „St. Gertrudes" thans de beschikking heeft gekregen over een lokaal in de R. K. Meisjesschool. Het bestuur heeft een dankbetuiging ge zonden voor het gebruik dal men altijd heeft mogen maken van het lokaal der opeisbare school. Indien noodig, hoopt men weer over dezelfde lokaliteit te kunnen beschikken. Aan de Singermaatschappy werd een lo kaal afgestaan ten behoeve van een borduur- cnrsns. De Voorzitter brengt dan ter tafel een ver- zoek van M. de Jong. A. de Jong en Scheere, om een lichtpunt hij, hun woning. Adressan ten wijzen op de slechte verlichting aldaar i en dat men by donker weer en regen niet j droogvoets binnenshuis kan komen. Voorts beroepen de onderteekenaars van het adres r er zich op. allen gemeentenaren to zyn. die mee betalen in de gein. belasting. Voorzitter. Men had dit laatste argument l»eter achterwege kunnen laten. Niet alle on- der teekenaars dragen mede de lasten der gemeente. Na ingesteld onderzoek moet ik thans adviseeren aan het verzoek geen ge volg te geven. Wanneer men hier toegeeft zyn de gevolgen niet te overzien, 't Laatste jaar hadden we voor straat verlichting een uitgaaf van niet minder dan ƒ3200. Dat is veel voor een kleine gemeente. By onderzoek bleek nog dat twee personen aan hun woning een hoofduitgang hebben aan den Stations weg, terwy'l de lantaarn by Prutsten voor een gr< ot deel het huis van Scheere verlicht. In de Koestraat zijn punten, waar de ver lichting veel meer te wensclien overlaat. Op grond van deze overwegingen stelt spr. voor het verzoek af te wijzen. Wel meenen B. en W. 'n lichtpunt te moe ten aanbrengen aan het eind van de Koestr.. zulks met het oog op het verkeer aldaar. Dus niet om als zoodanig het verzoek in te wil ligen. Sassen. Zou het geen aanbeveling verdie nen om op den weg naar het station het lichtpunt hy de Jong te verplaatsen? Voorzitter. Neen. Want op den grooten weg als hier bedoeld, naar de Stationstraat, zyn "de lampen op onderling gelyke afstanden geplaatst. Dat moet zoo blyven. Wy meenen trouwens door aanbrenging van een licht punt aan het Militaire ggbouw achter in de Koestraat, ter plaatse voor voldoende ver lichting te hebben gezorgd. Het plaatsen van 'een lichtpunt op het voetbalveld is niet doen- lyk en kostbaar. De heer de Kroon zegt zich met het voor stel van B. en W. wel te kunnen vereenigen. Besloten werd uitvoering te geven aan het voorstel van B. en W. De Voorzitter leest vervolgens voor een schrijven van de voethal vereen. „Good Luck", houdende verzoek, om gedurende de wed- stryden het speelterrein te mogen afsluiten. Dit verzoek wordt door den N.V.B. in een begeleidend schrijven nader toegelicht. De Vereen, kan niet tot den N.V.B. worden toe- gelaten indien er op een onafgesloten terrein wordt gespeeld. B. en W. hebben tegen inwilliging geen bezwaar. Maar wanneer de vereen, bfl wed- stryden entrées gaat heffen, dan valt men j i» (le termen der vermakelykheidsbelasting. B. en W. meenen wel bezwaar te moeten maken om touwen langs de boomen te span nen. D'r zyn altijd kostelooze toeschouwers te vinden. Ik vind het niet goed, dat er zieli dan een groep meuschen op den openbaren j weg samenpakt. We mugen dit niet toelaten zulks ook met het oog op het verkeer. Men heeft echter geen bezwaar tegen een andere afsluiting. De vereen, zou b.v. een aantal witte palen op het terrein kunnen plaatsen en hierlangs de touwen spannen. De Voorzitter stelt voor tot wederopzeg- gings toe de gevraagde vergunning te ver leenen. maar hierbij tevens de voorwaarde te doen opnemen, dat het de vereen, verboden is eenige gelden te heffen van venters welke gedurende de wedstryden op het terrein wensclien toegelaten te worden. 15. en W. meenen deze bepaling te moeten opnemen, opdat niet aan een persoon het monopolie wordt gegeven. Sasseit. Zyn er ook nog andere voethalver, welke eventueel voor een dergeiyke vergun ning in aanmerking komen? Hoe zullen we dan met deze doen? Voorzitter. Indien ze voldoen aan de ge stelde voorwaarden Ls er geen bezwaar. De heer Jansen komt ter vergadering. De Voorzitter licht den heer Jansen in tot hoever men met de behandeling der agenda is gekomen. Jansen. Ik kan my met het voorgestelde zeer goejl vereenigen. Maar ik heb van hoo» ren zeggen, dat, toen een andere vereeniging aan Good Luck vroeg om een keer op liet terrein te mogen spelen, men een vergoeding vroeg. Ik zou willen voorkomen dat de ver. er een „zaakje" van gaat maken en de macht heeft aan andere voetbalclubs bet terrein tegen vergoeding af te staan. Voorzitter. Wat u daar zei. heb ik ook ge hoord. Maar de vereen, lieeft niet het recht om van anderen vergoeding te oischen. Tak. Ik meen hier voor een conflict te moe ten waarschuwen, 't Kan voorkomen? dat men liet terrein ook eens voor andere doel einden noodig beeft. By voorbeeld voor een festival. De Voorzitter wyst er op dat de gemeente toch alt yd de maclit daarover behoudt en zoo noodig direct tot opzegging kan overgaan. Verder brengt de voorz. nog een monde ling verzoek der vereeniging over. Toen voor eenigen tijd het terrein door den N.V.B. werd gekeurd, .maakte men de opmerking dat er over liet speelveld een pad liep. Dit pad is er nu uit en 0111 'ter uit te houden, verzoekt, men, een gedeelte van het speel veld te mogen afsluiten. Het publiek zal dan voortaan langs den aangegeven weg loopen. Met liet oog op liet gjfraar (les avonds kan spr. niet goedkeuren, dat er yzenlraad wordt gespannen. Men zou toeli ook wel kunnen volstaan niet een afsluiting van uit gemaakte panlatten. De Kroon. Men zou liet publiek toch ook wel kunnen verzoeken om voortaan niet meer over het speelveld te loopen. Aan zoo'n ver zoek zal men toch, wel voldoen, temeer waar liet publiek hier nogal met de voetbalver, is ingenomen. De heer Jansen vindt een afsluiting met yzerdraad ook te gevaarlyk. De heer Tak is van gelyke gevoelens. Spr. doet de mogeiykheid aan de hand om bord- jt>s te doen plaatsen. Besloten wordt vooralsnog niet op liet ver zoek der vereeniging in te gaan. Aanvrage van Autobusondernemers om subsidie. Voorzitter. Van Zeyi, die een autobus- dienst onderhoudt tusschen Made, G'herg en Oosterhout, vraagt om subsidie. In zyn adres merkt Van Zeyl op, dat by afwyzing van zijn verzoek bij zijn autobus dienst zal moeten verplaatsen en den dienst tussclien G'herg en Made stop-«etten. De gemeenten Made en Oosterliout hebben een subsidie verstrekt van respeotievelyk 50 en '200. Een gelijk verzoek is ingekomen van den ondernemer Wagenmakers, die een dienst beeft van 's Gravenmoer naar hier, •aanslui tend op de Tlior. Bij onderzoek is gebleken, (lat de gemeen ten Waspik, Raamsdonk en Dongen, aan de zen laatsten ondernemer geen subsidie ver strekken. Slechts de gemeente 'sGravemoer geeft een subsidie van ƒ40. Voorzitter. We hebben bier dus twee sub sidie-aanvragen. Er is in beginsel al eens over de kwestie gesproken. Men kan niet zeg gen. dat zij in een behoefte voorzien, daar Geertruidenberg toeli reeds aan spoor en tram gelegen is, maar liet valt. ook niet te ontkennen dat onze gemeente er toch profyt van heeft. B. en W. zyn van meening dat de bus van hier op Made van meer belang voor ons is. dan die op 's Gravemoer, waarom zy voorstellen om aan die van 'sGravemoer 25 en (lie van Made 50 subsidie toe te kennen over 1926, welke bedragen uit den post „onvoorzien" op de begrooting moeten worden overgeschreven. Jansen. ïk kan my met dit voorstel wel veréénigen. Sassen. Ik heb gehoord dat de autobus van Gravemoer niet in Waspik stopt en meen (lat andere gemeenten op grond daarvan een subsidie weigerden. Indien wy subsidie ver leenen, kunnen wy dan den ondernemer niet tot een bepaalde route verplichten? We moe ten toeli alles doen om de bewoners .van om liggende gemeenten zoo gemakkelyk mogelyk hier te krijgen. Zoo is liot ook wenschelyk een goede verbinding te hebben tussclien overland en G'berg. Vborzitter. Ik zal naar een en ander een onderzoek instellen. Allen kunnen zich tenslotte niet liet voor stel van B. en W. vereenigen. De Voorzitter doet vervolgens de mededee ling, dat de heeren (le Kroon en Stal zyn be noemd in- 't college van zetters. Verder is by B. en W. ingekomen een ver zoek van Simons uit Oosterliout, om bout- vlotten in de spoorhaven te mogen aanbren gen. waarvoor hy 1 cent per M2 per maand zal betalen. Dit valt buiten de haven- en kanigelden. De raad heeft hiertegen geen bezwaar. De Voorzitter doet voorlezing van een eerst dien dag ingekomen schijven van liet Be stuur der G'bergsche Bouwvereen. In dit adres wordt er op gewezen dal in de volks huisvesting nog niet voldoende wordt voor zien, speciaal wat betreft goedkoope arbei derswoningen tegen een buur van hoogstens ƒ3.- per week. Op grond hiervan vraagt men een voorschot van ƒ25.000 voor den houw van een tiental goedkoope woningen. Voorzitter. Deze kwestie komt natuuriyk nu niet. in behandeling. Ik deel dit alleen maar mede ter voorbereiding in de volgen de-vergadering. 't Adres is pas binnengeko men. Wil men hier woningen tegen een huur van ƒ2,50—ƒ3.dan worden dit natuuriyk zeer eenvoudige woningen. Nu moet men la ter niet gaan klagen of „kankeren"wat kleine woningen. Dat. is al meer voorgeko men en juist van personen, die 't eerste om een dergelijke woning schreeuwden. Tevredenheid scliynt men niet meer te kennen. Ik wys hier even op, dat liet goed is, dat we (leze kwestie eerst eens goed on derzoeken. De heer Sassen merkt op dat de arbeiders hier-niet erg verwend zyn; hy is er niet bang voor dat ze in Geertruidenberg erover zullen klagen. Spr. gaat daarop (de aanlei ding hiertoe konden we niet vinden. Verslag gever.) een lied declameeren„Somtyds als de maan komt gloren, en Jansen. Zeg, laat ons ook meezingen. Sassenen het avondkoeltje zweeft ik zal nog wel een eindje verder voort gaan. De Voorzitter geeft hen in overweging "om met het vervolg tot na de vergadering te wachten. Rondvraag. De heer JansenZou U den weg i>y Groe- nendyk niet eens wat kunnen laten opknap pen? k Voorzitter. Ik zal zorgen dat er een droog voetpad komt. V oorts zegt de heer Jansen niet tevreden te zyn over den algemeenen toestand dei- straten. De Voorzitter antwoordt dat dit punt in de eerstvolgende vergadering by de begroo ting in behandeling zal worden gegeven. Sassen. Men is bezig met het uitdiepen van «le spoorhaven en nu meen ik, te weten dat de gemeente toch de voorkeur heeft op den uitgebaggerdeu grond. oopjitter. Dat is ook zoo. Toen men aan l baggeren was heeft men ons wel eens ge vraagd of de gemeente soms den grond wetiselite. In overleg niet den opzichter heeft men toen gezegd: neen. Later bleek dat de uggeigrond ook absoluut niet voor ópl'oo- ging geschikt was. De heer Sassen wyst op een vooruitsteken de punt, een soort schiereiland in de haven, dat geregeld onder water staat. Dit zou men kunnen ophoogen en dan aanwenden voor stapelplaats van riet enz. D'r is nog gebrek aan stapelterreiu, zegt spr. Voorzitter. Aan het door u bedoelde stuk je grond liebben we nog niet gedacht. Jansen. Heeft men er wel eens ov*r ge dacht oui andere terreinen op te hoogen. Wanneer or overal gebaggerd is, gaal het niet meer. erschillende aannemers zyu lieel bly als ze de grond kwyt kunnen raken. Spr. acht het niet wensclieiyk (lat <v nu weer één persoon mee heen gaat. Latjt de gemeente er ook van profiteeren. De Voorzitter zegt, dat hy by eventueel aanbestedingen een oog in 't zeil zal houden. net. geval waarop de heer Jansen zin speelt doet z.i. niet ter zake als do gemeente zelf dien grond toeli niet gebruiken kan. oorts deelt de Voorzitter, nog mede, e<ni-' go malen naar den Haag te zyn geweest om de gemeente-erfpachtgronden in eigendom te Krygen. Dit zal nu wel spoedig gebeuren. Daarom acht spr. het beter met liet maken van onkosten te wachten, totdat de gemeente de| gronden in eigendom lieeft. wii>an kan ei mee worden gedaan, wat men Niets meer aan de orde zyiule, sloot de voorzitter de vergadering en ging de raad in geheime zitting over. w Y.' V" v QUICK 3—2. Weinigen zullen hebben kunnen vermoeden dnt deze laatste Limburgsche reis der Quiekers naar 2v: Vcnlo naar wij meenen de éllteclub an dat stadje nog welt de meest onaangename zou zijn. Zooals bet hier bij deze ontmoeting is tarfo W bebben de blauw-witten in bun dert len to med1e,ge1'naakt- Immers in uc iiclft \an de tweede speclbcift zijn de V V V- ers een speelwijze gaan vertonnen waaruit viel te cone udceren, «lat zij waarschijnlijk het devies hadden gekozen: „Winnen of ongelukken". Het publiek beet t hieraan zoodanig medegewerkt dat rect l!Stmu (ir Gor'sscIn welke lutusscben zeer cor rect leidde den gehcclcn wedstrijd door is uitge jouwd en lastig gevallen en dezen wedstrijd uit \iees voor lichaamsbehoud en mede omdat poli tietoezicht niet aanwezig was niet lieeft „durien" Verschillende malen vlogen zoowel den scheidsrechter als*grensrechter H. v. «I. Griendt a«s Blom en Jan v. Lier de stecncn om de ooren fé zhn'ÖW !1K',nbij V" V' V" ,liet Besteld schijnt Pnfn' P .de lc,di»g van den heer Gorissen. Toen r.arrj v. d. Griendt op een gegeven moment vlag de voor buitenspel -- zeer terecht- kwam er leinand uit liet publiek op hem af en heeft hij verder de twijfelachtige eer genoten tot aan lu t einde van den wedstrijd apparfa te worden be waakt door een V. V. V. bestuurder. .Scheidsrechter Gorissen welke beschermd is moeten worden door de Quiekers lieeft evenals het Quickbcstuur een aanklacht Ingediend hij den N. V CIL,?, <ht ,nuisjc mogelijk nog wel een staartje blijken te hebben. Over den wedstrijd het volgende: Beide elftallen zijn volledig en Quick neemt geheel het spel in handen. De Blauw-W'itten vertoonen een mooi sluitend spel en na enkele zwakke aanvallen van V. V. V. zig-zagt Stippent Sr. door de V. .-verdediging en passeert Hee ger in den uitersten rcchtci' bovenhoek 0—1.. Het wordt een fraaie wedstrijd doordat de Venlo- naren er thans beter inkomen; de strijd gaat ge lijk op en Dorus zoowel als z'n collega llecger verdedigen schitterend hun doel. Nog een lievige scrimagc voor het Quiekdoel welke niets oplevert en dan is liet rusten. ™st vallen de V. V. V.'crs fanatiek aan en eindelijk maakt I'aes een doelpunt dat zeer terecht wegens buitenspel wordt geannuleerd, door het helsehe rumoer hadden de spelers liet fluiten niet gehoord. Weer een scherpe Venlo-aanval, Kln- renbeek lost ceil hard hoog schot doch de stevige aalwijker stopt het schot meesterlijk in den lin- krrJjovcnhoek van het doel. Ook Hccgcr moet weer handelend optreden, diverse schoten maakt hij onschadelijk en een goedgenomen cornerbal stompt hij fraai weg. Uiterst snel wordt gespeeld. Pas lieert centervoor Panncmans over geschoten of Heeger kan een van dichtbij Ingeschoten bal van Stippent Sr. nog vallende keeren. De Blauw-Witte vleugelspelers zijn enorm op dreef en brengen geregeld gevaar voor liet V. V. V. doel. Eindelijk na twintig minuten in de helft maakt Paos uit een (loclworsteling gelijk en een minuut later maakt hij 21. Weer zig-zagt de oudste Stippent door de V. V. V. verdediging heen handig lokt hij Heeger uit z'n doel en als hij wil Inschieten valt liij jammerlijk genoeg en rolt de bal langzaam naast her leege doel. Even later als Heeger weer uitloopt schiet Frans v. Delft hoog over. Dan neemt Delsing een corner en de niidhalf kopt fraai in 3—1. Dan is V. V. V. geheel uitge speeld en liet laatste kwartier is weer geheel voor Quick. Met man en macht verdedigt V. V. V. en vrouwe Fortuna is geheel aan haar zijde, tot plot seling v. Biadel naar voren komt, hij zet fraai voor en v. Delft kopt onhoudbaar in 3—2. Hoe de Quiekers nog aanvallen het zit hen niet mee en ais liet einde er is hchhcn zij onverdiend met 32 verloren. Wat er verder gebeurde is boven reeds vermeld, en de V. V. V.'ers hebben nu eens let terlijk deze overwinning „bevochten". Er waren ongeveer 2()00 toeschouwers en geen enkel politic- dienaar. Quiekers onze hulde voor uwe fraaie prestatie. Gij hebt in Vcnlo schitterend gespeeld en een goede plaats op de ranglijst zal niettegen staande allen tegenslag toch voor u zijn weggelegd, vooral als jullie zoo blijven spelen als thans. A.s. Zondag Quick-Boxtel. De Quickreserves herstelden zich thans door niet 3—10 van de Bossche Boys te winnen. Vol houden nu hoor! jullie. W. S. C. A.s. Zondag zal op hel W. S. C.-terrein het eerste Ueflcn in dit seizoen plaats vinden voor de com petitie tusschen de heide Waalwijksche verecni- gingcu W. S. G. en H. E. C. Waar beide vercenl- gingen tot op heden succesvol hunne wedstrijden wisten te winnen, wordt in onze plaats met span ning naar deze ontmoeting uitgezien. J.l. Zondag ontmoetten do belde reserve-elftal len van W. S. G. en H. E. C. elkander op het W. S. C.-terrein en eindigde deze wedstrijd in ceiie 32 overwinning voor W. S. C. In de eerste helft, welke met 30 voor W. S. C. 2 inging, werd door de zwartbenden een goed spe! vertoond en meenden de spelers, dat de overwinning reeds bin nen was. Na rust werd er minder opgewekt ge speeld. De tegenpartij dacht er anders over en wist door hard werken nog twee tegenpunten te maken en luid het weinig gescheeld, of het was op een gelijk spel uitgeloopen. Laten de spelers van W. S. C. toch vooral bedenken, dat ook de tweede spcclhelft van even zoo groot helling is als de eerste en eerst dan van rust gesproken kan worden, zoodrn het eindsignaal daar is. H. E. C. Met grooter cijfers als werd verwacht heeft H. E. C. j.l. Zondag vail R. W. B. gewonnen. Voor de rust gaf R. W. B. goed partij en was het over wicht van II. E. C. niet groot. Na de rust echter was II. E. C. voortdurend sterker. Het was een forsohc wedstrijd. Scheidsrechter Wagcmakers zorgde er voor dat het spel niet te ruw werd. Niettegenstaande de vele regens der laatste da gen was het terrein droog. Vanaf het begin pak ken beide partijen hard aan. Het is direct te zien, dat R.W.B. niet van plan is de overwinning cadeau te geven. De verdedigers "blij ven vooHoopig de aanvallers de baas. De R. VV. B. keeper moet meermalen handelend optreden wat hem goed af gaat. Na circa een half uur spelen geeft Dorus met een mooi schot zijn club de leiding. Even later jaagt Albert keihard nummer twee in het net. Hiermee komt de rust. Na de hervatting is H. E. C. direct in het offensief en al spoedig maakt de rechtsbinnen uit ecu niooien aanval het derde doelpunt. Nu krjjgcn de H. E. C.'ers (le smaak ervan te pakken. AanVal op aanval volgt en het is de rechtsbuiten die uit een snellen ren voor nummer 1 zorgt. Even later maakt Han nummer 5. De R. W. B.'ers geven nog geen hoop op. Uit een doorbraak ontstaat voor hen een straf schop die echter niet wordt benut. Dan is H. E. C. weer aan de beurt en Dorus vergroot den voor sprong 60. Daarna krijgt II. E. C. een strafschop te nemen die de linksback in een doelpunt omzet. Als H. E. C. weer eens aanvalt scoort middenvoor

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7