8-jarige Schimmel, enhele eerste Klas Omleiersiiers enttele voering fianltlopper' r. N. V. „Waveem", Waalwijk. FORD Alle reparaliën aan Automobielen. Vulcaniseeren van Banden. Laden van Acnnlatoren. Vertoon van alle Anto-accessoires eo Ooderdeelen. Verkoop der hetende Shell-hen» en Gargovle Mobiloil. Verhoop van Michel eo Goodyear- banden. Philips-Anto-Lampen. Technisch Bnrean l. SCHEEPERS. Drukwerken A. J M. LAMERS IS VERHUISD G. J. van Dungen A utomobielen. Centrale Verwarming. Warmwatervoorziening. Sanitair. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten. Caude (ofixjnejo/zetee INGEZONDEN STUKKEN Mijnheer de Redacteur. Wanneer wij bij verschillende onzer klanten komen en spreken over de schaarste en duurte der kolen, dan voert men ons tegemoet dat er niets van waar is, want dat in de couranten staat, dat men zich niet ongerust be hoeft te maken, want dat er kolen ge noeg zijn. Hel laatste kan best waar zijn, maar een feil is hel toch dat ze niet te krijgen zijn. Wij hebben U, mijnbeer de redacteur de brieven ge toond, waarin ons wordt medegedeeld, dat wij maar zooveel en zooveel werkelijk een kleinigheid krijgen. Het is ook zeer begrijpelijk nu Enge land in geen maanden kolen levert van beteekenis, Engelsehe schepen hier bunkeren, gas- 'en andere fabrieken Duitscbe en Hollandsche kolen moeten stoken in plaats van Engelsehe. Nu wat de prijzen betreft, vanaf Augustus zijn de cokeskolen gestegen met 11 per ton, de nootjes met ƒ11, Anthraciet met 8,50, stukkolen met 10,Men ziet hieruit dat wij er niets aan kunnen doen, dat wij niet zoo vlot als anders kunnen leveren, en dat wij noodgedwongen den prijs moeten ver- hoogen. Wij zullen voortgaan U zoo billijk en goed mogelijk te bedienen. Steenkolenhandelaren v. Waalwijk: J. SLAATS. J. VAN HELVOIRT W. VAN HELVOIRT ANT. v. d. PLUIJM N. VAN HEIJST J. DE ROOY. BUITENLAND. De Belgische regeering heeft een ontwerp ingediend tot aanzienlijke ver mindering van 't aantal ambtenaren. Met ongekende geestdrift is prin ses Astrid van Zweden, de toekomstige gemalin van prins Leopold van België, Zondag bij haar aankomst te Antwerpen door de bevolking begroet. Er had ook een schitterende ontvangst ten stad- huize plaats, waar burgemeester van Cauwelaert een welkomst rede hield De koninklijke trein kon eerst na aan zienlijke vertraging naar Brussel ver trekken, waar ook de ontvangst zeer geestdriftig en schitterend was. In de Katholieke kerken Is Zon dag een herderlijk schrijven van den aartbisschop en de bisschoppen voor gelezen, waarin de geloovigen worden opgewekt om bij gelegenheid van het huwelijk van prins Leopold Gods zegen over de koninklijke familie aftesmee- ken. AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool. Donderdag 7 uur. Vergadering van den R. K. Vrouwenbond in de groole zaal van den R. K. Gildenbond. Donderdagavond 7 uur Cursusles .Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8lj2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Vrijdag 8'/2 uur repetitie Tavenu Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. GEMENGD NIEUWS. - Een Reuter-telegram uit Manilla meldt Volgens nog niet bevestigde berich ten zijn vele personen het slachtoffer geworden van een typhoon, die de provincie Betangas geteisterd heeft. Het gerucht loopt, dat de stad Ba- tangas overstroomd is en dat de stad Bauang door een vloedgolf is getei sterd. Vele menschen moeten in deze twee steden verdronken zijn. Wegens de storing in de telegra fische verbindingen is het onmogelijk, het juiste aantal dooden en den omvang der waterschade vast te stellen. Volgens de laatste ramingen zijn door den cycloon, die op de Philip- pijnen heeft gewoed, meer dan 300 menschen om het leven gekomen.Tot nu toe zijn 200 lijken geborgen. Dui zenden huizen zijn vernield en gedeelte lijk door den springvloed weggedre ven. Vele suikerplantages zijn vernield. De schade door den cycloon aan gericht, moet meerdere millioenen dollars bedragen. Behalve Batangas, hebben ook de provincies Gavita, Laguna en Tayabas veel geleden. Gisteravond is de heer K. Slot met een auto in de breede vaart langs den Twuyverweg tusschen St. Pan- cras en Broek op langendijk (Noord- Holland) geredenen daarbij verdronken. Vanmorgen is zijn lijk gevonden. Vrijdagavond is de 87-jarige L. Wiersma te Leeuwarden in de Dok kumer Ee geloopen. De oude heer werd gered en naar het stadziekenhuis overgebracht, waar hij zonder bij be wustzijn te zijn gekomen is overleden. Maandagmorgen ongeveer 5 uur is nabij Winkel een autobus van den West-Frieschen dijk gereden. Het onge luk gebeurde in een vrij scherpe bocht, waar de weg rond en glad was. In de autobus zaten 17 personen, van wie de meesten werkzaam zijn bij de Zuiderzeewerken. Een hunner is zwaar gewond. Vermoedelijk is zijn rugge graat gebroken. Per ziekenauto is h naar het militaire hospitaal in Den Heider gebracht.. Van de anderen in zittenden werden eenige door glas scherven gewond. Zij zijn eveneens naar Den Helder gebracht. De autobus is zwaar beschadigd. Vanochtend is de autobus Gorln chem-Zaltbommel tusschen Haaften en Tuil met elf passagiers van den hoogen Waaldijk getuimeld. Vijf pas sagiers, onder wie de burgemeester van Herwijnen, zijn licht gewond. Ruim drie jaar geleden, op juli 1923, des avonds%tegen tien uur werd in een cel van 'een badhuis te Oeynhausen de 25 jarige badknecht Bicker door een inbreker, die door hem op heeterdaad was betrapt, doodge schoten. Aanwijzingen deden verden kingen opvatten tegen een 23—jarigen koopman Seinecke en een 26—jarigen schoenmaker, Kiüger genaamd. Beiden werden gearresteerd, doch moesten na eenigen tijd wegens gebrek aan bewijs weer worden vrijgelaten. Eenige dagen geleden kwamen de politie te Bielefeld uitlatingen ter oorc, die haar de zaak weer ter hand deden nemen. Zoo werd ook de cel waarin Bicker het slachtoffer van de misdaad werd, en welke verzegeld was gebleven, nog eens aan een minutieus onderzoek onderworpen. Heel de ce werd nauwkeurig afgezocht en toen kwam men tot de verrassende ontdek king, dat op het kozijn van een raam, hoewel heel flauw, na drie jaren nog vingerafdrukken vielen te onderkennen. Het betreffende gedeelte werd nu met de uiterste voorzichtigheid uitgesneden en verder onderzocht, waarbij den beambten reeds dadelijk den indruk kregen, dat de afdrukken van -de vin gers van Seinecke moesten zijn. Om nog zekerder te zijn, stuurden ze het stuk op naar Berlijn, waar het verder onderzoek allen twijfel buitensloot. Seinecker werd nu opnieuw gearres teerd Aanvankelijk ontkende hij weder om alles, doch tenslotte viel hij onder den last van het bewijsmateriaal door de mand en legde hij een volledige bekentenis af. Op den avond van den moord was hij met Kiüger door een raam in het badhuis geklommen. In de cel van den moord werden zij door Bicker verrast. Hij zelf wist door een raampje te ontkomen, maar Kiüger werd met Bicker handgemeen, en om zich te redden schoot hij den badknecht dood. Krüger zit op het oogenblik in het tuchthuis voor een poging tot moord op zijn verloofde, die hij het vorige jaar had willen doodschieten. Zijn straf zal thans met nog wel enkele jaren worden verlengd. De heer Knottenbelt heeft in de Tweede Kamer medegedeeld, dat een motie zal worden ingediend tot her opening van de onderhandelingen met België. Nadat in de middagzitting van de Tweede Kamer nog door enkele leden was gerepliceerd over het Bel gisch verdrag, heeft de Kamer des avonds de behandeling der inter pellaties over de militaire ongere geldheden te Assen en Eden voort gezet. Men meldt uit het land van Cuijk d d. gisteren De grillige Maas heeft de laatste uren weer een massa water er bij gekregen. De hevige wind in den afgeloopen nacht heeft de menschen hier veel schrik doer, aanjagen. Ten gevolge daarvan zijn er vele gezinnen, die 's nachts niet naar bed gaan. De wilde golven, die angstwekkende mo menten bezorgen, slaan met kracht tegen de dijken. Vooral de nieuwe Maasdijk te Overasselt verkeert na dezen storm wind in een gevaarlijken toestand. De dijk blijft hier aan 't verzakken. Blijft de Maas dus wassen, dan bestaat het gevaar, dat een groot gedeelte van deze streek door een nieuwe ramp wordt overvallen. Ernstig is de toestand ook te Balgoy en Keent. Het zwakke punt wordt wel goed bewaakt,» maar zal het tegen de kracht van den storm bestand zijn? Met man en macht wordt overal aan de dijken gewerkt, met duizenden zak ken zand worden zij eenigszins ver sterkt, doch indien de Maas blijft wassen zooals thans vreest men voor de gevolgen. Zaterdagmiddag tusschen half vijf en kwart voor vijf heeft in de Asterstraat te Rotterdam een moord plaats gehad waarbij de 22-jarige ongehuwde haven: arbeider, K. Reinoud, door een tot nog toe onbekend gebleven man met zes revolverschoten in koelen bloede is afgemaakt. Reinoud, die even te voren de ouderlijke woning in de Asterstraat 73 had verlaten en in richting der Pioen straat liep, kwam den onbekend geble ven moordenaar tegen en raakte met hem in een twistgesprek. Een voorbij komende juffrouw hoorde de mannen twisten en meende uit enkele woorden te kunnen opmaken, dat het over geld ging. Zij zag daarop plotseling een hunner naar zijn achterbroekzak grij pen, dacht toen dat hij zijn beurs te voorschijn zou halen en liep door. Enkele seconden later hoorde zij plotseling een schot en zag Reingoud .achterover op straat neervallen. De aanvaller vuurde hierop nog herhaal delijk. Constateerende, dat zijn slacht offer wel dood zou zijn, zeide hij„Zie zoo, die is knock out" en liep weg. De juffrouw, die doodelijk verschrikt was, wist niet zoo gauw waarheen te gaan en liep tenslotte een waterstokerij in de buurt binnen, roepende: „Er is een moord gebeurd". De baas van dit winkeltje dacht dat het mensch niet goed bij haar hoofd was of een ongepaste aardigheid ver kocht en zei„Ga nou door, maak mij nou wat wijs". Eenige vrouwen, die in de nabijheid van pand 43 woonden en den Zater dagmiddag genoten achter haar hor retjes, waren echter, toen zij't schieten hoorden, naar buiten geloopende waterstoker werd toen spoedig over tuigd, dat er wel degelijk iets ernstigs gebeurd was, doch de moordenaar had, toen men bij het lijk kwam, reeds ruimschoots gelegenheid gehad, zich door de Pioenstraat uit de voeten te maken, hetgeen hij dan ook inderdaad had gedaan. De omstanders brachten het lijk naar de ouderlijke woning en waarschuwden de politie. Commissaris T. Alberda stelde ten spoedigste ter plaatse een onderzoek in, hetgeen tot resultaat had, dat zes leege hulzen en een platge slagen kogel werden gevonden van het kaliber 6 75. De moordenaar moet een repeteerrevolver hebben gehad. Het lijk, dat ter sectie naar het zie kenhuis aan den Coolsingel werd over gebracht, vertoonde schotwonden aan de linker- en rechterzijde van den hals en aan de linkerzijde van het lichaam. De vermoorde stond zeer ongunstig bekend. Zaterdag j.l. hebben niet minder dan 4000 Amerikaansche toeristen zich naar Europa ingescheept. Met dertien verschillende stoomers zijn de reizigers naar de oude wereld vertrokken. De Amerikanen zijn van plan, in Frankrijk, Engeland en andere landen den winter door te brengen en het Kerstfeest te vieren. In de gemeente Calmpthout, dicht )ij de Nederlandsche grens, heefteen 20—jarige jongen zijn vader, die zich doorgaans aan drankmisbruik schuldig maakte, in een twist met bijlslagen gedood De jongen is gearresteerd en ter beschikking van de justitie te Antwerpen gesteld. Te Bezons (Seine et Oise) hfeft de 18—jarige André Boulanger zijn 35—jarigen schoonvader beiden zijn klaarblijkelijk op al heel jeugdigen eeftijd in het huwelijksbootje gestapt met een revolver doodgeschoten. Hedennacht half een is aan de sluiswerken te IJmuiden de 32-jarige H. V. afkomstig uit Blijham door een zandtrein aangereden, zwaar gewond werd hij opgenomen en naar het zie kenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem overgebracht. In de Scheperstraat te Rotterdam gisteren een 5—jarig jongetje door een auto overreden. Hij werd door den Geneeskundigen Dienst naar het ge— meenteziekenhuisvervoerd. Hulp kon evenwel niet meer baten, het kind is gistermiddag overleden. Naar het hospitaal te Kerkrade is oveigebracht de 65—jarige weduwe H. uit Spekholzerhelde, die door een tot nu toe onbekend gebleven autobestuur der was aangereden. De vrouw kreeg schedelbreuk. Haar toestand is zorg wekkend. Reuter seint uit Bogota (Colum bia) Een enorme aardverschuiving had heden plaats langs den spoorweg te Candas bij Perevia. De aardstorting heeft den loop der rivier Oton versperd. Er zijn tot nu toe 27 dooden en 40 gewonden gerapporteerd. Toen Woensdagavond enkele arbeiders te Nieuwdorp (Z.) van hun werk terugkeerden, vonden zij de 48- jarige veldarbeidster C. O. aan den kant van een sloot liggen. Het bleek, dat de levensgeesten reeds geweken waren. De dokter verklaarde, dat de dood reeds eenige uren was ingetre den en dat de vrouw bij het vallen den nek-gebroken had. De veronge lukte leed aan toevallen. ADVERTENTTëN. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling tijdens de ziekte en van deelneming bij het overlijden onzer innig geliefde Echtgenoote en Moeder, Mejuffrouw Elisabeth Calharina Passier-van Osch, ondervonden. FRANS PASSIER en Kinderen. Waalwijk, November 1926. 37352 Ondergeteekenden betuigen hier mede hun hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid van hun 40-jarig Huwelijksfeest. F. J. VAN DER GOUW JOHa VAN DER GOUW- Ammersdorfer. Waalwijk, 10 Nov. 1926. (Besoijensche Steeg). 37353 Verloskundige, Vrouwen- en Kinderarts te 's-Hertogenbosch naar KONINGSWEG 4. Spreekuur dagelijks van 8-9 en 1-2 uur. 37354 's Woensdags ook van 11 12 uur. Donderdags géén spreekuur. Wegens vertrek te koop aangeboden een beste Eerlijk en vertrouwd, bij ANDRIES BROERMljN, 37360 DRUNEN. B Ij verdienste. In alle steden en dorpen worden op gunstige voorwaarden Col porteurs en Agenten ge vraagd voor een nieuw volks verhaal in wekelijksche boekjes van tien cent. Briefkaart om inlichtingen te zenden aan het Bureau „Onze Boekjes" te BREDA. 37359 Gevraagd voor directe indiensttreding en Opwekkend en verfrisschend Parfnmerie Joyzelle, Haarlem en Zich aan te melden bij de HOLLAND-AMER1KA SCHOENEN MAATSCHAPPIJ,v 37358 Donqen. ORGEL EN PIANOMAKER, STEMMER. 36023 WAALWIJK. Official Service Station 37285 Tempstraat 36, HEERLEN. Telefoon 132. 37226 Offerten en Ingenieursbezoek kosteloos. nummer acht. Hiermee komt het einde en heeft H. E. C. wederom een schitterende overwinning behaald. H. E. C. 2 verloor op liet kantje af van W. S. C. 2 op een slecht bespeelbaar terrein. 32 was de uitslag. JULIANA. Wegens afkeuring van het terrein zijn de van Zondag J.l. vastgestelde Competitie-wedstrijden Juliana 1 Berkdijk I en Juliana 2, Zwanenberg 2 niet door kunnen gaan. KAATSHEUVEL. Zondag a.s. komt een van de belangrijkste wed strijden van het geheeie seizoen. Berkdijk zal voor de 3e klasse N.V.B. uitkomen tegen Kaatsheuvel. Vooral als plaatselijke ontmoeting zal deze wed strijd aller belangstelling ondervinden. Van beider zijde zal geen enkele supporter ontbreken. Ook in de omgeving trekt deze derby natuurlijk belang stelling, zoodat we Zondag a.s. op een record aan tal toeschouwers zullen mogen rekenen. GEERTRUIDENBERG. Voor Gecrtruideiiherg werden de wedstrijden af gelast. Good Luck II maakte een vcrgcefschc reis naar Breda, waar van H.K.I. II geen spoor was. Het Good-Luck terrein zal Donderdag a.s. te half twaalf gekeurd worden voor den N.V.B. D RUNEN. Zondag speelde onze voet bal vereen!ging „Spor ters" een wedstrijd tegen H. V. V. te Haarsteeg. Onze boys hebben zich kranig gehouden, en niets toegegeven op de zeer sterke II. V. V.'ers. Eind stand 33. JULIANA I—BOSSCHE BOVS II. Zondag speelde Juliana I tegen Bossche Boys II te 's Bosch en wisten te winnen met 53. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie).

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 8