z,fe Ruwe Huid 4.90 6.90 II.00 VROOM DRSESMAMN verscheidenheid gerangschikt, den be zoeker in verrukking brachten. Was het aantai belangstellenden Zaterdag reeds aanzienlijk Zondag was het legio en de dames, belast met den verkoop van loten en dergelijke, maakten van deze gelegenheid een gretig gebruik om op eene aangename en tevens tactvolle manier hare waar aan den man te brengen, zoodat allen hoogst- voldaan en velen met eene verlichte beurs huiswaarts keerden. Met vol- doening mag de mlssienaaikring dan ook dit jaar weer op zijn werk terug zien en de bloeiende missieactie, die in deze parochie bestaat, zal zeker in niet geringe mate bijdragen tot steun van zooveel helden en heldinnen, die hun leven opofferen om den armen heidenen het evangelie te gaan ver kondigen, tot lichamelijke en geestelijke hulp van zooveel ongeiukkigen, die thans in een poel van jammer en ellende hun rampzalig bestaan voort- sleepen. Tot lid van het R.K. parochiaal kerkbestuur is in deze parochie be noemd, de Heer Adr. de Wit. Op Vrijdag 26 Nov. a s. zal '^avonds»om 7 uur in de oude open bare school een ontwlkkelings-cursus geopend worden voor de R.K werk lieden. Op Woensdag 24 Nov. a.s. zal door het R.K. Zangkoor bij den Heer H. van lersel-Montens het jaarlijksch „St. Cecilia-feestje" gevierd worden. Onder alle HH. missen hield de ZeerEerw. Pater J. Gijsman een missie- preek. Bij laatste wilsbeschikking had Christus tot Zijne apostèlen gezegd „Gaat en onderwijst alle volkeren". Dit woord gold niet alleen voor hen, die hun vaderland en maagschap ver laten, om onder de' heidenen het evangelie te gaan verkondigen, maar ook voor iedereen, die door gebed en stoffelijke gaven het missiewerk kan steunen. Vooral in de hedendaagsche bijzondere scholen wordt door de kin deren veel gebeden voor de bekeering der heidenen en door dit machtig gebed wordt Gods onmisbaren zegen afgesmeekt, want aan Gods zegen toch is alles gelegen. Hij prees de buiten gewone missieactie in deze parochie, die een onschatbare hulp is voor den missionaris en spoorde ten slotte aan, na den toestand van zijn missiegebied in het Aartsbisdom Madras, de kosten verdeling, die de beschaving en ont wikkeling der paria's tegenhoudt vooral te hebben geschetst, tot vol harding in het gebed en tot steun van het moeizame missiewerk. Na de Hoogmis werd door het zangkoor j.l. Zondag het missielied gezongen van Chr. Metz. op muziek gezet door M. P. van Veghel te Hees- wijk. Bij den Heer J. Vloeimans te Waspik Boven is een tooneel-vereeni- ging opgericht. Tot bestuursleden zijn gekozen de Heeren M. v. d. Hammen, voorzitterAnt. Kerst, vice voorz en M. Rijken, secretaris. De vereeniging draagt den naam: „Vriendenkring". Ging totheden-St Nicolaas telken jare de deur van vele arme kinderen voorbij, thans zal hij ook deze bezoe ken. A s. Zondag 28 Nov. zal hij per motorboot in de Kerkvaartsche haven aankomen, om vervolgens met een staf van Pietermannen door de ge meente te trekken. Wij hopen en ver trouwen, dat ook de armen thans een prettig St. Nicolaasfeestje zullen krijgen. Gisteravond gaf de Tooneel- en operette-vereeniging „Enlre-nous" hare eerste winteruitvoering in de harmoniezaal bij den Heer H. van Iersel Montens. Opgevoerd werd „Zijn Jongen", tooneelspel in 3 bedrijven. Als naar gewoonte werd er goed spel vertoond De rollen waren in goede handen en het publiek was evenals vorige jaren hoogst tevreden Heden avond zal dezelfde uitvoering gegeven worden voor de stemgerechtigde leden, terwijl de avond van gisteren voor de gewone leden was bestemd. DUSSEN. Alhier is op 16, 17 en 18 November een bazar gehouden door de Ned. Herv. Meisjesvereeniging voor de aanschaffing van een nieuw orgel voor die vereeniging. Door den heer Mi- chaël, hoofd der school in Dussen- (binnen) werd een openingsrede ge houden, waarin hij alle aanwezigen welkom heette, het doel van de bazar uiteenzette en de hoop uitsprak dat de bazar zich in een druk bezoek zou mogen verheugen. Wat het laatste betreft dit heeft alle verwachtingen verre overtroffen daar de bazar door ongeveer 8 k 900 per sonen is bezocht. Niettegenstaande het ongunstige weer en de verre afstanden hadden velen uit omliggende gemeen ten dit getrotseerd, overtuigd zijnde dat een gezellige avond hun wachtte. Van de verschillende vermakelijkheden zooals prijstrekken, rad van avontuur, enz. enz. werd een gretig gebruik ge maakt. Eén der zalen was ingericht als theesalon waar men tevens kon genie ten van een stukje muziek hetwelk door eenige dames werd uitgevoerd. Waren de verwachtingen zeer hoog gesteld, wij durven volmondig te be kennen dat aller verwachtingen verre werden overtroffen. Een woord van dank aan de dames en heeren die hun medewerking geheel belangeloos ver leenden is hier niet misplaatst Een bijzonder woord van hulde en dank moet echter gebracht worden aan den heer en mevrouw Michaël voor hun onvermoeiden ijver voor het welslagen, getoond Wij hopen dan ook dat deze vereeniging dergelijke avonden meer zal organiseerden. Door de Burgerwacht alhier wor den in de zaten van de heeren A. B. Heessels alhier en L. Pennings te Hank een drietal bioscoop-voorstellin gen gegeven. Als hoofdnummer werd vertoond „Zonen van een Volk" hetwelk bij zonder in den smaak viel. Ook het nummer „Mooi ladie" was zeer inter- ressant en gaf een schitterend beeld van N. I. met zijn machtige vulkanen en tropische natuur, verschillende be drijven van den inlander met de daar heerschende vreemde gebruiken. Het komische gedeelte bracht de lachspieren nog al eens in beweging. De voorstellingen werden tamelijk goed bezocht, doch de voorzitter dhr. C. Pols sprak de hoop op een nog groo- tere opkomst in de toekomst uit, daar men hier niet alteen geniet van het geen wordt vertoond, doch hiermede tevens de Burgerwacht steunt. De Edelachtbare Heer Burgemees ter, eerevoorzitter der Burgerwacht, woonde de voorstellingen bij. Moge de wensch van de voorzitter vervuld worden en bij een volgende gelegenheid de opkomst nog grooter Op de gemeente-secretarie alhier ligt ter inzage de rekening van in komsten en uitgaven over het dienst jaar 1925 en de begrooting over 1927 alwaar deze tegen den kostenden prijs algemeen is verkrijgbaar gesteld. De inlevering van rijksgoederen der verlofgangers van 1911 zal voor deze gemeente plaats hebben op 6 December 1926 te Woudrichem des voormiddags 11.15 uur. RAAMSDONK. Vrijdagavond a.s. om 7 uur, wordt in het St Leogebouwde Maggifilm afgedraaid. Bij die gelegenheid zullen de dames eens proefondervindelijk kunnen ken nis maken met de producten van de Maggifabriek. Verschillende boomen op den Rijksweg naar Oosterhout zijn weer door de iepziekte aangetast Eenige er van zijn al gemerkt en worden binnen enkele weken gerooid. Op Woensdag 24 Nov. om 2.15 op het Veer in de school aan het Heereplein en om half vier op het Dorp in het schoolgebouw aan de Molenstraat, wordt weer gelegenheid gegeven om zich kosteloos te laten vaccineeren. Dinsdag 30 Nov. v.m. half elf, zullen Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op het gemeentehuis opnieuw aanbesteden het ophalen van het straatvuil op het Veer. Naar we vernemen zal St. Nico laas, daartoe uitgenoodigd, door de Vincentiusvereeniging, a.s. Zondag het Veer met zijn bezoek komen vereeren. Circa half twaalf wordt zijn boot verwacht in de haven, vanwaar de Kindervriend, onder begeleide van de Harmonie „de Eendracht" een rijtocht door de plaats zal maken.' Bij die gelegenheid worden weer gaarne pakjes en surprises aangeno men, om de armere kinderen ook eens een prettigen avond te kunnen be zorgen. - De R. K. werkliedenvereniging op het Dorp, is naar we hooren van plan om binnenkort haar winteruit voering te geven. Bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling waren in de afge- loopen week als werkzoekend ingeschre ven 23 grondw. en 1 metaalbewerker. In een polder op het Veer loopt al sinds eenige dagen een koe, waar van de eigenaar niet bekend is. In lichtingen zijn te bekomen bij de gemeentepolitie. RAAMSDONKSVEER. Onze dorps genoot, dhr. A. A. A. van Beek slaagde aan de Universiteit voor het Artsexamen. Woensdag en verdere dagen dezer week zoo noodig zal er gecollecteerd worden met het oog op de Kerstfeest viering met de kinderen der Herv. Zondagschool Vrijdag van 10 tot 4 uur zal er in de consistoriekamer op 't Veer stemming zijn voor 3 leden van 't Kies college. Tot lid van de T.B.C.-Commissie C. N. K. Bond werden gekozen de heeren Adr. Pols, J. en G. Faro, P. Heijblom, H. Netten, F. Schott en C. Sneep. Schitterend is de lichtbeelden avond H. Land geslaagd, een meer dan volle zaal, prachtige beelden en een duidelijke interessante verklaring door dhr. Nonhebel. Zondag zal er gecollecteerd wor den voor het Ztekenhuisfor.ds. MADE. Voor het maken van een school te Dordrecht was de laagste inschrijver de heer Th. Rovers, aan- nemer te Made voor f 20.000. Op Zondag 28 Nov. zal in de Ned. Herv. Kerk te Drfmmelen des voorin. 10 uur voorgaan Ds. Vindt. Heden ontving de St. Nlcolaas- vereeniging de tijding, dat St. Nicolaas met gevolg zijn rondgang door het dorp zal doen op 28 Nov. begeleid door de harmonie „St. Cecilia". De route is evenals vorige jaren. Met ingang van 1 Januari is de heer W. J. J. Heesbeen onderwijzer aan de R.K. Jongensschool alhier in gelijke functie verplaatst naar Helvoirt, zijn vroegere woonplaats. 's-GRAVENMOER. Alhier overleed na een korte, ernstige ziekte in den ouderdom van bijna vier en vijftig jaren de heer Adrianus van Eersel J Mzn., gemeente-ontvanger alhier, secretaris ontvanger van het Algemeen burgerlijk Armfonds, secretaris-penningmeester van het waterschap „de Lage weg met de Velden" en van het waterschap, beoosten der 's-Gravenmoersche vaart, 2e ambtenaar van den burgerlijken stand en tevens notaris-klerk te Raams- donk. Bij deze vele betrekkingen, die de overledene alle met den meesten ijver en nauwgezetheid vervulde, was hij de raadsman van velen. Hij was een zeldzaam mensch, van onkreukbaren trouw, met een groot plichtsbesef, een helderen en werk- zamen geest en eene buitengewone bereidwilligheid. In zijn meer dan bezetten tijd wist hij nog altijd oogenblikken te vinden om anderen met raad en daad te helpen. Zijne familie treft een droevig verlies en in het geheele dorp heerscht ver- De R. K. Mannenzangvereeniging heeft den Edelachtb. Heer Burgemeester het eere-voorzitterschap aangeboden, welke functie welwillend is aanvaard. een bezoek aan onze gemeente. Te 12 uur arriveerde hij per boot en gooide het anker uit aan den steiger der Thor. Vergezeld door de harmonie Apollo en een groote menigte toeschouwers trok hij door de stad. 's Middags bracht hij een bezoek aan de Centraal Bios cope, alwaar voor de kinderen eenige mooie St. Nicolaas-filmen werden afgedraaid. ALMKERK A. s, Donderdagavond, 6.30 zal alhier van wegen de Chr. Herv. Schoolvereeniging een Ouder- avond gehouden worden. Onze dorpsgenoot de Heer J.K Koekkoek is thans benoemd als Direc teur der nieuwupgerichte mannenzang vereeniging te Werkendam. Op 16 Dec. a.s. zal alhier in de zaal v/d Heer Dekker de Herv. Kna penvereeniging (onder leiding van Ds Röth), hare gewoone jaarvergadering houden. Ds. J. F. Röth Herv. pred. komt thans voor op een drietal naar de Herv. Gem. van Scheveningen. Beroepen bij de Herv. *Gem. te Uitwijk (Gem. Almkerk) Cand J. de Wit van Noordwijkerhout. ST. jOACHIMSMOER. Maandag was 't voor de leden van het R K. Zang koor 't patronessefeest St. Caecilia. Evenals andere jaren werd dit feest op eenvoudige en bescheiden wijze her dacht, 's morgens door het opdragen van een zingende Mis, 's avonds door een feestelijke bijeenkomst bij H. Maas. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 23 Nov. 1926. De tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak" gaf Zondagavond haar eerste winter-uitvoering. Op het repertoire stonden naast het blijspel .Meneer Klaproos" nog enkele komische voor drachten. Alle nummers werden op uitstekende wijze vertoond, zóó dater maar één roep over was en de Edel achtbare heer van Eggelen dan ook meende niet te mogen nalaten namens de talrijke aanwezigen een welgemeend woord van dank te moeten spreken. Ingezonden Mededeelingen. Doos 30, Tube 80 ct. PUROL NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Kaatsheuvel, 23 Nov.'26. De heer P. van Bokstel werd heden benoemd tot organist van het Zang koor St. Cecilia van de Parochiekerk St. Jan Baptist alhier. Zaterdag a s. om half drie zal de rondwandeling van St. Nicolaas door onze gemeente plaats hebben tot het houden van een collecte om de arme kinderen een gezellig Sinterklaas feest te bezorgen. Met begeleiding der Harmonie .Apollo" zal vanaf het eind van de Sprangsche straat getrokken worden naar het Westelijk gedeelte der gemeente. 's Zondags zal onder der tonen der harmonie „Euphonia" om 12 u. v, m. een route gehouden worden door het Westelijk gedeelte van de straat. Zoo de opbrengst der collecte in evenredig heid is met de belangstelling die kan verwacht worden, zal ongetwijfeld het arme kind een gezellig Sinterkiaasfeesi kunnen vieren. Het optreden van den beroemden goochelaar lllunionist Poal Wöhlerois een groot succes geweest. De zaal van Euphonia was zoo overvol dat niet eens een staanplaatsje meer ie ver overen was. Wat Wöhlero op gebied van goochelkunst presteerde grensde aan het ongelooflijke Zijn vingervlug heid is onnavolgbaar. Met biljartballen, kaarten, dobbelsteenen, busjes, ringen en bloemen werkte hij op onverbeter lijke wijze. Zijn hypnotisch sceance wekte groote verwondering. Ninna het vliegende meisje, de droomtuin van Maja, de geestenrijke vertooning deden hem kennen als een meester in de kunst. Ruim drie uren hield hij het publiek in aangename spanning Wederom wisten de werkende leden van „Apollo" de naam van hun corps eer aan te doen. Hun deelname aan 't groote solistenconcours van „Apollo lust" te Eindhoven is een groot succes geworden. De heer Brent ver wierf met Trombone le afdeeling den 2en prijs met 106 punten, De heer A. Voet met B Clarinet'in de Afd. Uitmuntendheid le prijs met 121 punten. De heer Jos de Brouwer met piston in de Afd. Uitmuntendheid le prijs met 124 punten. De heer M. van Best met Stella Cor in de Afd. Uitmuntendheid le prijs met 131 punten. De heer J de Vries met Trombone in de Afd Uitmuntendheid le prijs met lof met 136 punten. Wij bieden dezen ijverigen Apolllsten andermaal onze gelukwenschen aan bij deze successen. De R. K. Gymnastiekvereniging K.G V gaf Zondagmiddag en Zondag avond een groote uitvoering in het patronaat. Het bezoek was niet zoo druk als bij andere gelegenheden. Onder deskundige, krachtige leiding van de heer L. v. Gülick werden ver schillende gymnastiek-, atlethiek- en acrobatiek-nummers op onberispelijke wijze uitgevoerd Een komisch duet en een komische solo- scène gaven een aangename af wisseling. Met een groote klucht „De Harmonte van Knuppelveen" was een waardig slot aan deze winter uitvoering van de Gymnastiekclub. Uitvoerig verslag van de verga dering van de raad dezer gemeente in ons volgend nummer. INGEZONDEN STUKKEN Open brief aan het Christelijk Schoolbestuur van Capeile. Mijne Heeren. Waarschijnlijk zult ge in dit blad de discussies vinden der laatste raads vergadering dato 19 Nov. waarin be handeld werd het honorarium, dat gij verlangt voor den architect (naam mij onbekend) te Wassenaar, der NIET gebouwde bijzondere school. Toen ik indertijd bemerkte, dat het ernst met deze zaak werd. heb ik per soonlijk twee leden van Uw bestuur gewaarschuwd (niet geadviseerd) om geen vreemden architect te nemen, doch één te dezer plaatse of uit de naaste omgeving, die een plan zouèe ontwer pen naar de elschen der wet, eenvou dig van opzet als de Capelsche school (Kom) een gebouw wat zich bij de omgeving aanpastte. Blijkbaar hebt ge dit niet aangedurfd, Uwen voorzitter ds. Meijers thans te Hoogeveen voor-te stellen, die hier voor een vriend te Wassenaar aanzocht Nu zitten de belastingbetalers met de gebakken peren. Zedelijk zijtgenu. mijns inziens verplicht het te betalen honorarium, de cijfers vindt gij In dit blad, gezamenlijk met Uw oud voor zitter te betalen of later - uit eigen zak in de gemeentekas te storten Gij waart IJZEREN 21.0» tijdig gewaarschuwd, want de gemeen tekas is bij mij geen grabbelton, dit zult gij uit de verschillende discussies der laatste vergadering wel bemerkt hebben. Dankend voor de plaatsruimte Mijnheer de Redacteur. Achtend Uw dw. Dienaar A. M. Verheijden Adrz. 's Grevelduin-Capelle 23 Nov 1926. RECHTSZAKEN. Het gerechtshof uitspraak doende in hooger beroep, bevestigde het vonnis der rechtbank waarbij Michiel Kamei- man, koopman te Veen, wegens dood slag, door schoten uit een revolver op Jacob Vos te Veen veroordeeld werd tot 3 jaar gevangenisstraf. De eisch wes 5 jaar gevangenisstraf. r C. C D. te Waalwijk, herhaalde openbare dronkenschap, vonnis van den Kantonrechter te Waalwijk beves tigd. H. v. V. te Veen, overtr. Motor en Rijwielwet, appel van een vonnis van den Kantonrechter te Den Bosch, vrijgesproken. GEMENGD NIEUWS. Gistermorgen omstreeks 8 uur heeft op de Cathrijnenbrug te Haar lem een ernstig ongeval plaals gehad. De heerj. uit Vijfhuizen geraakte daar namelijk onder 'n auto en kreeg een achterwiel over het hoofd. Hij werd op slag gedood. Te Asten is het 6-jarig meisje van B nabij het tramstation door een kar overreden en zoo ernstig gewond, dat het naar het Gasthuis te Helmond moest worden overgebracht. De 11 jarige A. T. kreeg Maan dagavond in de Gasthuisstraat te Tilburg een glazen bol van een elec- trische booglamp die men aan het repareeren was. op het hoofd. De jongen bekwam een hersenschudding en is eenige uren later aan de gevol gen overleden. Het kindje van den landbouwer A. S. te Schijf, onder Rucphen, dat voor eenige dagen in een ketel kokend water viel, is aan de gevolgen overle den. Uit Berlijn wordt gemeld, dat op denieuwe Duitsche torpedoboot Mówe, die op het oogenblik proefvaarten houdt bij Pillau, om de machines te probeeren, gisterenvoormiddag een ernstig ongeluk heeft plaats gehad. Gedurende de vaart sprong de kop- pelring van de uitlaatklep aan den voorsten condensator. Door den uit stroomenden stoom werden een machinist en een hoofdstoker gedood. Een machinist en een stoker en twee mecaniciens van de marinewerf te Wilhelmshafen werden zwaar en de luitenant ter zee Grube. een stoker en een mecanicien licht gewond. De oorzaak van het ongeluk is nog niet opgehelderd. van Handen en Gelaat verzacht en geneest men zeer spoedig met (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Door buitengewoon voor- deel.gen aankoop bieden wij thans een partij aan van ruim HONDERD STUKS tegen onderstaande onge kend iage reclameprijzen KINDERLEDIKANT, lichtblauw, eenvoudig en solied 6.25, 5.50, KINDERLEDIKANT, wit gelakt, met koperen knopjes 8.90, 7.90, KINDERLEDIKANT, extra solied, met spiraal matras 12.90, 11.50, KINDERLEDIKANT, zeer fraai, met koper montuur 19.00, 1500, KINDERLEDIKANT, met koper en geschil derd décor 24.00, 22.50, Verder brengen wij een ruime sorteering, in fijne tinten gelakte, HOUTEN KINDERLEDIKANTEN, zoo als ivoor, crème, parel grijs, eschdoorn, enz. enz. DEN BOSCH - EINDHOVEN UITSPRAKEN BOSSCHE RECHTBANK. De moord te Veen. i

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3