IET 2011 TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 23 Nov. 11)26. VERGADERING AFD. WAALWIJK VAN DEN R. K. MIDDENSTANDS BOND. De autobusdienst naar het Land van Heusden en Altena. De St. Nicolaas-bode een permanent blad! Maandagavond werd in de achterzaal van Hotel Verwiel een algemcene Ver gadering van de R. K. Middenstands- vereeniging gehouden, welke goed be zocht was. Met een woord van welkom tot de aanwezigen opende de Voorzitter, de heer P. Verwiel, de vergadering en gaf allereerst het woord aan den weleerw. Heer Martens, om verslag uit te bren gen van de door hem als afgevaardigde der af deeling Waalwijk bezochte Bondsvergadering te Nijmegen Zijn Eerw. deed een kort relaas van hetgeen op deze vergadering was be sproken o.a. inzake hel aanstellen van een ambtenaar, de wettelijke regeling van de Zondagssluiting, de valuta-con. currentic, de uitwisseling van gezellen, de uitgave van het Middenstandsblad, enz. Betreffende de meeste onderwerpen kon geen bevredigende oplossing ge vonden en geen besluit genomen wor den. Spr. zegt dat het de eerste maal is dat hij zoo'n vergadering meemaakt; over den gang van zaken daarop is hij min der goed te spreken. Hel heeft bij hem den indruk gewekt dat het hoofdbe stuur te veel aan zijn standpunt vast houdt en dat dit een der oorzaken is, dat die vergaderingen minder druk door de afdeelingen worden bezocht, wijl men de meening is toegedaan, dat men toch niets bereikt, daar hel hoofd bestuur door dik en dun zijn voorstel len doordrijft. Spr. zou echter willen aanbevelen om die vergaderingen juist zoo druk mogelijk te bezoeken, daar men dan meer invloed heeft en het bezoeken van dergelijke bijeenkomsten van groot nut is te achten. De heer Chr. Klerks heeft vroeger denzclfden indruk op die vergadering gekregen. Het bezoeken daarvan dient z. i. tot niets, want het hoofdbestuur gaat geen streep op zij, alles is tevoren reeds uitgemaakte zaak en de prae-ad- viezen zijn zoo ingewikkeld opgesteld dat ze moeilijk te lezen en te bevatten zijn. De heer v. Heesch vindt dat de afge vaardigden te voren niet voldoende studie van de onderwerpen maken om beslagen ten ijs te komen en met succes tegen het hoofdbestuur te kunnen ageeren. De Eerw. heer Martens en de heer R. v. Mil die beiden de vergadering bezochten, hebben den indruk gekre gen dat de sprekers uit de afdeelingen wel degelijk studie van de onderwer pen hadden gemaakt, doch het hoofd bestuur weet er altijd een anderen draai aan te geven. Na eenige discussie wordt besloten dat het bestuur een schrijven zal op stellen waarin tegen dat doordrijven van het hoofdbestuur wordt geageerd en dat men van de andere afdeelingen adhaesie voor dit adres zal trachten te krijgen. De voorzitter doet hierna mededee- ling van hetgeen is gedaan inzake de nieuwe Autobusdienst. Hij brengt op de eerste plaats dank aan de hceren Goutière en Bierlaagh die ervoor gezorgd hebben dat het be- noodigde bedrag bij elkaar is gekomen. Spr. was aanvankelijk van meening dal het verkrijgen van een voorloopige concessie om deze bus te laten rijden, een ondergeschikte kwestie was. Hij had van den burgemeester een zeer goede aanbeveling meegekregen en was vol goeden moed naar Den Bosch ge gaan om een voorloopige concessie, doch daar bleek dat dit zoo maar niet ging. Op z'n gunstigst zal eerst op 2 December a.s. deze concessie-aanvrage bij Ged. Staten in behandeling komen en dan zou reeds op 3 December de busdienst in werking kunnen treden, doch het is zeer te bejammeren dat deze bus niet reeds aanstonds kan gaan rijden daar hel nu tegen St. Nicolaas de beste dagen er voor waren. Door den directeur der R. K. Hoogere Handelsschool is aan de aanvrage ook adheasie betuigd, waarbij er op gewe zen wordt dat het voor de leerlingen uit het Land van Heusden en Altena bij slecht weer bijna onmogelijk is om de school te bezoeken. Ook aan de Nut- scliool is een dergelijke adhaesiebetui- ging gevraagd. Met derlijke aanbeve lingen hoopt men vooral veel indruk op de betrokken autoriteiten te maken. De Voorzitter doet voorlezing van de concept-overeenkomst met de Cilo-on- derneming, waarin o.m. wortft bepaald dat 2 maal per dag op de werkdagen de bus naar Dussen zal rijden afwis selend een andere route volgend; dat de Middenstandsvereeniging eene sub sidie van 1250,zal geven voor het de reclame in de bus 1/4 aan de Gito onderneming en 3/4 aan de Midden standsvereeniging ten goede zal ko men; dat de betaling der subsidie maandelijks bij vooruitbetaling plaats vindt, enz. De leden betreuren het ten zeerste dat juist in deze dagen de bus nog niet rijden mag. Het wachten is nu of dit op 3 December zal kunnen gebeuren. De wenschelijkheid wordt nog naar voren gebracht om te onderzoeken of hel voorgelezen contract wel volledig genoeg is, of het rechtsgeldig is en aan de vereeniging wel voldoende waar borgen biedt. Het bestuur zal dit naderhand on- deronderzoeken. I)b Voorzitter stelt thans aan de orde: St. Nicolaas-bezoek en verzocht den Voorzitter van dit co mité den heer Chr. Klerks verslag te willen uitbrengen over hetgeen te dezer zake is verricht. Deze deelt mede dat de benoodigde nummers gèreed liggen, doch de aan vrage voor den wedstrijd is nog niet groot. Hij verwacht echter met het be- bezoeken van de winkeliers zooals ge woonlijk weer liefhebbers genoeg te zullen krijgen. De „St. Nicolaas-man" en de „Pieter man" zijn wederom bereid gevonden om overal mee heen te trekken. Door de openbare school is reeds toestem ming voor het bezoek gegeven, doch door de bijzondere school zal het ver moedelijk wel niet worden toegestaan. Er zal verder als vorig jaar naar Hank, Dussen, Eethen, Kaatsheuvel, Sprang, enz. worden getrokken. Het lekkers,, de prentenboeken, enz. zijn reeds aangekocht. Met het toegestane bedrag zal het comité wel toekomen. De Voorzitter zegt het Comité harte lijk dank voor zijne ijverige bemoeiin gen. In het bijzonder ook de personen die belast waren met de samenstelling van de „Sint Nicolaasbode" die er wei-verzorgd uitzag en voor zeker zijn doel niet zal hebben gemist. De heer R. v. Mil wil aangaande deze courant een idee aan de hand doen, n.l. om er een permanent blad van te maken. Het schijnt met de ad vertenties zeer florissant te gaan en als men zich nu nog voor het redactioneel gedeelte kan verzekeren van de mede werking van een tweeden Pater v. Mcurs n.l. den Weleerw. Heer Martens dan zou de uitgave van zoo'n geregeld advertentieblad misschien een flinke bate voor de middenstandsvereeniging kunnen afwerpen. De heer Goutière voert hiertegen aan dat men daardoor het plaatselijk blad concurrentie gaat aandoen. Stel eens dat men gezamenlijk een slagerij of i.d. ging beginnen, dat zouden toch de be staande slagerijen ook niet prettig vinden. We zitten hier toch als midden standers om de algemeene plaatselijke belangen te behartigen. De heer v. Mil is van meening dat men eerst naar zijn eigen belang moet kijken en dan pas naar dat van een plaatselijken uitgever. De weleerw. Heer Martens is met het plan van den heer v. Mil zeer ingeno men. Zijn eerw. ziet hierin een krachtig reclamemiddel voor de winkeliers, een middel om aan de werkzaamheden van de vereeniging naar buiten ook meer bekendheid te geven en een middel om de vereenigingskas aan de noodige con tanten te helpen. De heer Bierlaagh vindt deze plan nen allemaal prachtig, doch vraagt zich af, of ze geen fiasco zouden kunnen lijden, doordat na eenigen tijd wegens gebrek aan advertenties de uitgave zou moeten worden gestaakt. Men kan de winkeliers nu tegen St. Nicolaas wel aan 'n advertentie krijgen, maar an ders? De reclame kosten zouden voor velen dan te groot worden. Nu adverteeren velen reeds in het plaatselijk blad en daarenboven nog in de Heusdensche Courant, doch als er nu nog een derde courant bij zou ko men, dat zou men wel wat te veel gaan vinden. De heer v. Mil meent dat men dan beginnen kan met de advertenties in de Heusdensche Courant op te zeggen, daar men met de St. Nicolaasbode de zelfde streek bereikt. De Weleerw. heer Martens zou er voor zijn om eerst te trachten voldoen de advertentie-contracten voor een ge heel jaar af te sluiten. Waal wij ksche winkeliers hebben nu voor de autobusdienst zoo'n flink offer willen brengen, dus moeten ze ook een stap verder willen gaan en een offer brengen terwille van de reclame voor hun zaak. De heer Bierlaagh vreest dat een ad vertentie-blad zoo weinig belangstel ling zal blijven wekken. Men zou dus ook den redactioneelen inhoud goed moeten verzorgen. De weleerw. heer Martens vindt dit geen bezwaar. Trouwens als ge „Vraag en Aanbod" neemt, daar staan voor 3/4 advertenties in en toch is dit een zeer bekend en gezien blad. Spr. zou dus niet weten waarom zoo'n advertentie blad niet gelezen zou worden. De heer Bierlaagh wijst er op dat men het advertentieblaadje dat men wil gaan uitgeven niet moet gaan ver gelijken met een blad als „Vraag en Aanbod" dat zich na zoovele jaren tot de huidige hoogte heeft opgewerkt en door het geheele land verspreid wordt. eit er ook neet ander soort ad vertenties aan over koop en verkoop, enz. wat den lezers juist interesseert. De heer v. Mil zou dan ook de Nota rissen e. d. zien te krijgen, om zoodoen de de publieke verkoopingen te kunnen annonceeren. Spr. wil nog even terugkomen op wat hij straks zeide, betreffende de con currentie die men het plaatselijk nieuwsblad zou aandoen. Hij meent dat den plaatselijken uitgever toch ook 'n kans zal gegeven worden om het blad te drukken, waardoor hij dus aan den anderen kant weer wordt schadeloos gesteld. Na nog eenige discussie wordt op voorstel van den Voorzitter besloten dat de betreffende commissie deze zaak eens zal onderzoeken en in de volgende vergadering, die Woensdag na St. Nico laas zal gehouden worden, zijn bevin dingen zal mededeelen. De heer Klerks vraagt hierop, als voorzitter van het St. Nicolaas-Comité, de aanwezige leden af of zij aan den St. Nicolaaswedstrijd meedoen en een prijs willen beschikbaar stellen, het geen door alle leden die hiervoor in aanmerking komen, wordt toegezegd. Van de rondvraag werd verder geen gebruik gemaakt, waarop de Voorzitter met den chr. groet de vergadering sloot. St. Nicolaas. I11 vervolg op ons bericht betreffende den a.s. St. Nicolaas-optocht, kunnen we 't volgende mededeelen Het Bestuur van Waalwijks Belang heeft den H. Man uitgenoodigd onze ge meente per boot te bezoeken. Z. H. zal hopelijk vergezeld van 2 knechtjes, onge veer 2 uur, per gepavoiseerde stoomboot in de haven aankomen en daar worden opgewacht door het bestuur van W. B. en de harmonie St. Crisp ij11. Daarna zal men in optocht trekken door de navolgende straten: Groote Straat, Mr van Coothstraat, Burge meester v. d. Kloltkenlaan, St. Antoni- usstraat, St. Crispijnstraat, Stations straat, Grootestr., Nieuwstr., Groote straat terug tot aan de Mr. van Cooth straat, terwijl daarna. St. Nicolaas aan 't Gemeentehuis zal afstappen. Leden van E.H.B.O. hebben zich be reid verklaard langs de huizen te col lecteeren en pakjes in ontvangst te ne men, die zullen geborgen worden in een wagen die den stoet volgt. Wij doen een beroep op alle ingeze tenen deze collecte zoo ruim mogelijk te steunen en vooral te zorgen dat het geld en de pakjes gereed liggen, opdat men niet behoeft te wachten en daar door stoornis komt in de route, daar het reeds zoo vroeg donker is. Men zie vooral de oude speelgoed- en kleerkasten 11a en make met 't daar gevondene en wat lekkers, heel veel pakjes klaar. Steunt dit liefdewerk, het is zoo prettig er toe te hebben me degewerkt den armen kleinen ook een prettig St. Nicolaasfeest te bereiden. Wij vernemen voorts dat aan 't Al gemeen Armbestuur, Elisabeth-Vereeni- ging, Vincentius, Diaconie, lijsten zijn aangevraagd en de dames der bestuurs. leden van W. B. uitgenoodigd, zich weer met de ver- en uitdeeling te wil len belasten. (Per bulletin zullen de juiste bijzon derheden over de aankomst nog wor den medegedeeld.) Zooals wij in ons vorig nummer aankondigden had Zondagmiddag ten 4 uur in de parochiekerk van St. Jan de plechtige opdracht plaats van meer dan 100 aspirant-leden der Congrega tie van O. L. Vrouw. De directeur, de weleerw. heer Beek mans, leidde eerst (1e gewone oefeningen en daarna legden de aspiranten in han den van den ZeerEerw. heer pastoor van Kiel de gelofte af. Het dameskoor zong onder leiding van mej. Rubbens eenige mooie liederen. Aan de dames C. Mombers, M. Schoe. mans, H. en A. Veraa, werd vervol-' gens de medaille voor het 40-jarig lid maatschap uitgereikt. De ZeerEerw. heer pastoor feliciteer de de jubilaressen met dit zeldzaam ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. gebeuren en de nieuwe leden met haar opdracht, terwijl hij er zijn voldoening over uitsprak dat zoovelen zich weer voor de Congregatie opgaven, die wer kelijk in bloeienden toestand verkeert. Met een feestlied werd deze plechtig heid besloten, die ook door verschillen de eereleden werd bijgewoond Naar wij vernemen wacht de ope ning vati den autobusdienst naar de Klei alleen op de concessie van Ged. Staten. Het is het comité niet kunnen gelukken eene voorloopige concessie te krijgen. De winkeliers en de bewoners van de Klei'zullen (lus nog geduld moeten oefe nen, wat vooral met het ook op St. Ni colaas zeer te, bejammeren is. R. K. KIESVEREENIGING. Algemeene Vergadering van de R.K. Kiesvereeniging op Woensdag 1 De cember des avonds ten 8 uur in de zaal van de R. K. Werkliedenvereeniging. Agenda 1. Opening door den vice-Voorzitter. 2. Voorlezing Notulen. 3. Verkiezing Bestuurslid. 4. Verkiezing Voorzitter uit het vol tallig Bestuur. 5. Candidaatstelling Prov. Staten. 6. Rondvraag en sluiting. VEREENIGING VAN POST- EN TELEGRAAF PERSONEEL „ST. JAN". In een der kleine zaaltjes van den „Gildenbond" vergaderde Zondagnam. de Vereeniging van Post- en Telegraaf personeel „St. Jan", alhier. De opkomst was maar matig. Door afwezigheid van den Voorzitter nam de Penningmeester, de heer Van Huiten de leiding der vergadering op zich en opende met den Christel, groet. In zijn openingswoord zegt spr. zeer tot zijn spijt deze vergadering te moeten leiden. Hij heet allen hartelijk welkom in 't bijzonder den Eerw. Adviseur Ka pelaan Martens en de Pers. De geringe opkomst, zegt spr. zal in verband staan met de belangstelling, welke men he den voor de sport aan den (lag legt. In vergelijking met Tilburg en Den Bosch worden onze vergaderingen echter zoo slecht nog niet bezocht. Maar dit moet beter worden, want d'r is in onze organisatie nog heel veel te doen. In de Kamerverslagen hebben we kun nen zien dat er nog een achttal Katho lieke leden zijn, die het belang van onze organisatie ter harte gaat. Dit is voor het bestuur een steun 0111 nog eens goed de belangen, en speciaal van het lagere personeel, te behartigen. Op een vergadering in den Bosch zei v. d. Broek dat er speciaal een actie zou worden gevoerd voor de laag gesala- rieerden. Uit de rede van v.d. Broek wil ik eenige frappante voorheelden aanhalen. Een hulpbestcller in Heerlen kreeg zijn ontslag. Uit medelijden stel de men hem aan als politieagent en hij geniet thans een salaris van 2850, Hij woont weer in dezelfde gem. wo ning als voorheen. Zijn buurman is een postbode met een salaris van ongeveer 1400,en moet evenals hij vroeger 6,huur per week opbrengen. Maar nu komt het frappante.' De agent met een salaris van 2850, klaagde over te hooge huur wat tenge volge had, dat hij 2,50 huurtoeslag kreeg. Doch de hesteller met een veel minde* salaris moet 6,— blijven betalen. Zoo haalde v.d. Broek nog tal van voorheelden aan, om te laten zien dat het postpersoneel ver ten achter staat bij het gem. personeel. Wij zijn dus nog niet waar we wezen moeten. Daarom is het zoo te betreuren, dat er nog zoovelen huiten onze veree niging staan. Vervolgens werden door den Secre taris de notulen voorgelezen, welke aller goedkeuring konden wegdragen. Een langdurige discussie werd ge voerd over de al of niet deelname aan den Landdag. Een eventueele deelne ming zou een kleine contributieverhoo- ging ten gevolge kunnen hebben. De heer De Lange vindt een Land dag wel mooi maar is van oordeel dat de hieraan verbonden kosten van 350 gulden wel wat hoog zijn. Spr. is niet voor contributieverhooging, daar er toch reeds zoovele klachten gaan dat de gestelde contributie te hoog is. De waarn. Voorzitter merkt nog op, dat de contributie-afdracht van deze af- deeling zeer laag is, daar men geen steun van Donateurs of anderen heeft. Alles zal dus uit de gewone inkomsten bestreden moeten worden. De uitgaven voor deelname aan den vorigen land dag bedroegen 30,80. Spr. raadt voor zichtigheid aan en niet boven den stand te leven. De opmerking van De Lange keurt spr. goed. Reeds meerdere afdeelingen hebben tegen de hooge kosten geprotesteerd en aan den heer Waterborg geschreven of een en ander niet te herzien was. De heer Swinkels heeft geen bezwaar om de contributie met 1 cent te ver- hoogen mits deze meerdere gelden worden aangewend ter bestrijding van de reiskosten, maar niet als bijdrage in de kosten voor den landdag. De Voorzitter zegt, dat, indien men de reiskosten uit de kas wil betalen de feestvergadering zal moeten ver vallen. De heer De Lange heeft tegen een Landdag geen bezwaar mits hieraan niet wordt deelgenomen ten koste der plaatselijke afdeeling en de jaarl. feestvergadering zou komen te verval len. Want met dit laatste zou de plaat selijke propaganda van de Vereen, een knak krijgen. Spr. doet de mogelijk heid aan de hand om naar Waterborg te schrijven of de algemeene kosten voor den Landdag niet lager gesteld zouden kunnen worden. De Eerw. Adviseur geeft ook in overweging zich nog niet dadelijk te binden, maar eerst af te wachten of de financiën 't toelaten. Hiermede kan de vergadering zich algemeen vereenigen. Dan leest de voorzitter nog voor eenige kennisgevingen van verhinde ring en wel van De Beer uit Geertrui- denberg en Van Alfen. De secretaris deelt mede, dat de au- tografHsche medcdeelingen voortaan bij hem ter inzage verkrijgbaar zijn. Verkiezing Penningmeester. De waarn. voorz. zegt, dat hij op advies van den dokter om gezond heidsredenen moet bedanken als pen ningmeester der vereeniging. De heer De Rouw zag gaarne dat er wederom een hesteller in 't bestuur kwam. Aangezien zich niemand voor de functie van penningmeester beschik baar stelde, ging men tot een vrije stenyning over. Hierbij werden de volgende stem men uitgebracht: Van Hoorn 7, Ketelaars 4 en Lui men 1, zoodat met meerderheid van stemmen werd gekozen de heer Van Hoorn. De heer De Rouw werdt verzocht bij de overdracht der gelden en boe ken tegenwoordig te willen zijn ter controleering. De penningmeester deed verslag van den finantieelen toestand, waar uit bleek dat momenteel in kas was een bedrag van 72.50. De heer De Lange dankt namens de vereeniging den penningmeester voor diens velen arbeid en stoeere werk kracht en hoopt, dat (le nieuwe pen ningmeester met evenveel zorg de fi nanciën zal beheeren. Jaarvergadering. De secretaris stelt voor de feestver gadering dit jaar te Raamsdonksveer te doen houden. Daar zijn leden die men nog nooit op een vergadering heeft gezien. Een gezellig samenzijn kon hier wel een aansporing geven 0111 dit voortaan wel te doen. Van Hullen kan zich met dit voor stel moeilijk vereenigen. Met het oog op de propaganda wenscht spr. de ver gadering alhier te houden. 't Meerendeel der leden sluit zich hierbij aan. Vervolgens werden eenige bespre kingen gehouden over de wijze waar op men de feestvergadering zou hou den. Besloten werd voor de regeling hiervan aan het bestuur nog toe te voegen de lieeren de Rouw, Swinkels en de Beer. Hierna werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gdfcloten. TOT BLOEI DER TOONKUNST. Zondagavond gaf de Liedertafel Tol bloei der Toonkunst in de zaal van den heer P. v. Cromvoirt haar eerste winterconcert, hetwelk in alle opzich ten uitnemend geslaagd mag heeten. De zaal was goed bezet en er heerschte een prettige stemming, zoo als die gewoonlijk de concerten der Liedertafel kenmerkt. De zangers, onder leiding van hun volijverigen directeur den heer L. v. Cromvoirt, waren goed op dreef en voerden hun met zorg samengesteld programma op zeer verdienstelijke wijze uit en oogstten telkens een dank baar en welverdiend applaus. Niet minder succes had men met de komi sche nummers. Wat is er gelachen, vooral met de klucht „Hercules", om de dol-komische situaties die telkens in dit stuk geschapen werden en die door het uitnemende spel vooral van de hoeren C. Mol, M. Thijssen, E. v. Lier en J. Lombarts zoo uitstekend tot hun recht kwamen. Dergelijke aardige scènes vormen een graag geziene af wisseling op dergelijke avonden en blijven een attractie (lie ongetwijfeld het bezoek ten goede komt. Aan het slot werd door den vice- Voorzitter den heer W. v. d. Mee in welgekozen woorden dank gebracht aan allen (lie financieel en moreel de Liedertafel steunden door concertbe zoek en donateurschap en daarbij de hoop uitgesproken dat vooral in de naaste toekomst, nu de Liedertafel haar 40-jarig bestaan met een schitte rend festival gaat vieren, op dien steun der ingezetenen mocht worden gerug steund. I11 een te Utrecht gehouden Hoofd- bestuursvergadering van den Ned. R. K. Middenstandsbond, werd de vraag gesteld, of, nu de Ned. R. K. Bond van Schoenfabrikanten sinds eenigen tijd in likwidatie is, niet de tijd gekomen was voor een organisatie van R. K. klein- en middenfabrikanten in het ver band der middenstandsorganisatie. Be sloten werd naar de mogelijkheid van ebn dergelijke organisatie 'n onderzoek in te stellen. Berichtgeving. Er schijnt weer een wedstrijd in het lanceeren van berichten, waar of niet waar, tusschen correspondenten te zijn uitgebroken. O.a. kon men de vorige week een be richt lezen over de N.V. Groenen, dat kant noch wal raakte. Een ander blad vermeldde den uitslag van een biljart concours, waarvan de uitslag nog niet St. Nicolaas. Waar het hier bedoeld of onbedoeld, rechtstreeks tegen 0119 blad gaat, n.l. om de advertentie's (do notarissen worden er zelfs bijgehaaldof te wel levenssappen van een blad, zal men van ons wel iets verwachten naar aanleiding van 't hiex-bovcn gesprokene. wy willen juist omdat het 0119 zelf betreft, kort zyn, maar toch even protesteeren tegen 't geen door de lieeren R. van Mil en den eerw. adviseur en misschien anderen die achter de schermen zitten, hier wordt ge propageerd, waardoor de waarde van ons blad, dat in deze streek algemeen gelezen wordt, als advertentie-orgaan wordt bena deeld. We voegen hieraan alleen nog toe, dat we wel hadden verwacht, dat de voorzitter van den R.K. Middenstandsbond, die ten deze be ter dan wie ook op de hoogte is, by deze ge legenheid wel even had laten uitkomen, wat ons blad in de byna 50 jaren van zyn bestaan, voor den naam van Waalwyk,. zyn handel en industrie heeft gedaan, wat daarvoor is ge vochten ook voor den middenstand, die ons steeds bereid en onze kolommen steeds open vond, voor de verdediging zyner belangen. Daarvoor heeft men toch geen advertentie blad noodig, zooals kapelaan Martens meent. Z.Eerw. duiden we die meening niet euvel, waar liy van de toestanden van vroeger 011 mogelyk ook van thans betrekkelijk weinig af zal weten. Meer zullen we er niet van zeggen, kalm onzen weg gaan en onzen tyd afwach ten. Ten slotte een raad„schoenmaker houdt U by uw leest" en geeft geen slecht voor beeld op den coöperatieven weg!

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 5