ROOKT La Paz Zandblaadje» Verkrijgbaar bij A. VERSTER £o. drijf in oogenschouw, waarbij men een buitengewoon groote belangstelling - aan den dag legde. Door studenten en professoren wer den tal van vragen gesteld op sociaal; handels- en technisch gebied. Voor men vertrok werd voor de fa briek nog een groepsfoto genomen. Hierna begaf men zich gezamenlijk aan de lunch in hotel Verwiel. Van hieruit gingen professoren en studenten in twee ploegen naar de le- derfabrieken „de AmsteF' en „de Kroon", waar zij door de directie ont vangen werden en onder deskundige leiding deze twee moderne «bedrijven met groote belangstelling werden ge volgd. Ten omstreeks 5 uur vertrokken de heeren zeer voldaan wederom naar Rotterdam. 37459 Aanbevelend, H. KOLSTEREN-LAGARDE. DRUNEN. Zondag a s. speelt onze voetbalvereeniging „Sporters" op eigen terrein tegen D. D. C. uit Zaltbommel. 't Is te hopen dat het weer niet als spelbreker zal optreden, zooals den vorigen Zondag het geval was, Dezer dagen is verschenen een piogramma der Missiefeesten welke gehouden worden op 27, 28, 29 Nov. Gemakshalve laten wij dit in zijn geheel volgen. Zaterdag 27 November. Tentoon stelling geopend van 3—8uur. Om half vijf lezing met lichtbeelden, door Father Keeth, uitsluitend toegankelijk voor Dames. Zondag 28 Nov. In alle H. Missen door Dr- Ahaus, Directeur van het St Joseph Studiehuis der Congregatie van Mill Hill, waaibij collecte. De tentoonstelling is geopend na de Hoogmis tot 7 uur; tijdens het lof gesloten. Maandag 29 Nov. Tentoonstelling geopend van 2 tot 7 uur lezing met lichtbeelden door Father Keeth, des avonds om 7 uur, uitsluitend toegan kelijk voor heeren. Na afl >op der lezing trekking der loterij. Tijdens de Tentoonstelling groot concours voor barak, kruisboog enz. Op de Tentoonstelling verschil lende attractie's. Zooals men kan zien zijn kosten noch moeiten gespaard om deze ten toonstelling alleszins te doen slagen 't Is dan ook te hopen dat onze burgers van hun sympathie zullen doen blijken, door den missie-naaikring moreel, doch vooral financieel te steu nen. HERPT. Maandagavond had alhier een aanrijding plaats. De voerman v. B. uit Hedikhuizen kwam met een kar geladen met zand In aanraking met een bierwagen van de firma C uit Vlijmen, de eerste had stukken aan de burrie en den as en kon des anderen daags 's morgens de stukken opladen. In de omgeving is een hevige concurrentie onder de stierhouders, Werd eerst een normaal stiergeld ge heven van f 1, de concurrentie heeft het in Herpt al op f 0 50 gebracht, in Hedikhuizen wordt f 0 25 geëischtom dan nog maar te zwijgen van alle andere fantastische zaken die men nog meer er bij haalt Wordt hier reeds een cursus ge geven in veeverloskunde, door den WelEerw. Heer A. Goossens wordt een sociale cursus gegeven in de R K. Bijzondere School. Deze cursus trekt j veel belangstellenden en zal er gewis nog meerderen trekken daar op zeer aangename, onderhoudende en bevat telijke wijze verschillende maatschap pelijke vraagstukken worden behan deld lederen Woensdagavond om half is de school tot in alle hoekjes gevuld. Bij een kind van P. V. alhier is roodvonk geconstateerd. Ingezonden Mededeelingen. MIJNHARDTs Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75 ct Bij Apoth. en Drogisten. Op uitnoodiging voor de Geref. Zendingsvereeniging „Markus 16:15 b en de Geref Meisjesvereeniging „Bid en Werk" hoopt a.s. Maandagavond ïalf acht in de Geref. Kerk alhier op te treden de heer A. V. Brink van Haarlem, met het onderwerp„Zen dingsindrukken van een Wereldrei ziger". Bij de j.l. Woensdagavond ge- touden verkiezing voor Notabelen bij de Ned. Herv. Kerk alhier, werd her kozen de heer G. J. van Willigenburg en gekozen in de plaats van dhr. A de Bruijn, de heer M. Zwart. Donderdagavond trad in de Geref. Kerk alhier op de heer J. Steenhuis van Groningen, propagandist van de Vereen, tot bevordering van Geref Ziekenverzorging in Nederland, met het onderwerp: „De noodzakelijkheid van Christelijke Ziekenhuizen." De heer Steenhuis sprak naar aan leiding van Mattheus 4: 23 en 24 en wijst op de taak van allen voor de kranke menschheid en zegt dat wij het terrein der ziekenverzorging niet aan andersdenkenden mogen overlaten. Spr. zet uiteen de ziekenverzorging van voorheen en thans, staat vervol gens stil bij den oorspron der Chr. Ziekenverzorging, geeft een uiteen zetting van de krankenverzorging in het algemeen en de christelijke in het bijzonder. Tevens staat spr. in den breede stil bij de historie der vereen, tot bevordering van Geref Ziekenver zorging in Nederland, bij de inrichting der ziekenhuizen van genoemde ver- eeniging „Belhesda" te Hoogeveen en „Salem" te Ermelo en deelt aan het slot mede de plannen der Vereen, om in de toekomst te komen tot stichting van een ziekenhuis in elk der provin ciën en wekt op tot Gebed voor de stichtingen en fïnantieelen steun. Verschillende aanwezigen gaven zich als lid der vereeniging op. Vergadering der Afd. Sprang van hetNed.Werkl. Verbond„Pdtriwonium" op a.s. Zaterdagavond 8 uur in de zaal v. d. Chr. Volksbond. Agenda: 1. Opening, 2. Notulen, 3. Ingeko men stukken, 4. Onderwerp door den heer Farao, 5. Rondvraag en sluiting. CAPELLE J.l. Donderdag hield de Knapenvereeniging „Samuel" alhier haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter M. Koinmers. De voor zitter opende de vergaderingen heette alle aanwezigen harte.ijk welkom. Onder de aanwezigen bevonden zich veel ouders der knapen, leden van de Jongelings- en Meisjesvereeniging. leden van den Kerkeraad en Kerkbe. stuur. Uit de verslagen van den secretaris P. A. de Groot en den penningmeester W. Zwart bleek, dat de vereeniging in goeden toestand verkeert. Het pro gramma voor dezen avond bevatte 4 opstellen en 5 Chr. voordrachten. De leden der knapenvereeniging zongen ook nog enkele liederen. In de pauze werden de aanwezigen eenigszins feestelijk onthaald De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en richtte zich hierbij in het bijzonder tot M de Rooij en A Paans, die zoo veel in het belang dezer vereeniging doen, waarna hij eindigde met dank gebed Op 2 Dec e.k. des avonds te 7 uur zal in de consistoriekamer der Ned. Herv. Gem. alhier een ringver- gadering worden gehouden van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsver- eeniglngen op G G. voor Capelleeo. Op 2 Dec. e.k. zal in de Geref. Kerk alhier de 57e jaarvergadering worden gehouden van de Jongelings- vereeniging op G.G. onder leiding van B. van Wijlen. Deze bijeenkomst Is toegankelijk voor leden en begun stigers. J.l. Dinsdagavond werd in de O L. school in de Kom alhier een ouderavond gehouden, die zeer goed bezocht was, een 40 tal dames en heeren was aanwezig en als goed j geslaagd mag worden beschouwd. Het j eerste gedeelte van deze bijeenkomst was gewijd aan een openbare les, waarvoor de leerlingen der 3e en 4e klasse aanwezig waren. Deze les j duurde tot ongeveer 8 uur, waarna de kinderen weer huiswaaris gingen. 1 Onder leiding van het hoofd der school, den heer E. Colet, werd daarna met de afwerking der agenda begonnen. Na eenige bespreking werd besloten ook dit jaar. evenals vorige jaren, een St. Nicolaasfeest voor de schoolkin deren te organiseeren en uit de ouders een commissie van 4 leden te benoe men, die het personeel der school bij de voorbereidende werkzaamheden hiervan zal bijstaan. Tot leden dezer commissie werden benoemd de heeren C. J. van den Hoek, L. P. Oerlemans, P. Quirijnsen C. de Rooij. die deze benoeming aan namen. Nadat nog een korte bespre king over kinderlectuur was gehouden en het nut van een kindercourant was toegelicht, werd overgegaan tot ver kiezing van 2 leden der oudercom missie in de plaats van de heeren H. Mes en Adr Rijken, die geen lid dezer commissie meer kunnen zijn, daar zij geen kinderen meer op school hebben. Gekozen werden de heeren Adr. Ro- senbrand en C. Boezer Az. die zich deze benoeming lieten welgevallen. Met een woord van dank voor de belangstelling en een opwekking de volgende ouderavonden even trouw te bezoeken .sloot het hoofd der school te 9 uur deze bijeenkomst. Voor de Ned. Herv, Kerk alhier zal op a.s. Zondag des nam. half drie uur optreden Ds. Louwe Kooimans uit Baardwijk. Het Muziekgezelschap „Sirena" zal Dinsdag 30 Nov. a s. en Woensdag 1 Dec. d a v. zijn eerste winteruitvoe- ring geven in de zaal van dep. heer J. Treffers. Ter afwisseling zullen eenige tooneelstukjes worden opge voerd. Naar we vernemen is de in deze plaats bestaande korfbalclub „Juliana" wegens gebrek aan belangstelling ontbonden. De biljartclub „het kalme spel" gevestigd bij de weduwe A. v. d Haart alhier, zal op Woensdagavond a s. aldaar een vriendschappelijken wed strijd spehn tegen haar zustervereni ging „Het kalme spel" uit Raamsdonk. J1. Woensdag overkwam den veekoopman J. V. te Loonschendijk een ernstig ongeluk toen hij uit 's Bosch met den trein van circa half zes huis waarts wilde keeren. Hij geraakte toen hij op den trein wilde springen, die reeds in gang was. er tusschen met het noodlottig gevolg dat zijn linker arm verbrijzeld werd. Onmiddellijk moest hij naar het ziekenhuis worden overgebracht waar men het noodig oordeelde dit lichaamdeel te ampu- teeren. A.s. Zondag den nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk aan den Loon schendijk optreden Ds Ewoldt uit Raamsdonk. Algemeene vergadering der Land bouwvereeniging Capelle, Vrijhoeve- Capelle en Sprang op Donderdag 2 Dec. a s. des avonds half zeven uur ten koffiehuize van den heer J. Tref fers te Vrijh Capelle. Aan de orde 1 Verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur der Noord - Brabantsche Maatschappij van Landbouw, wegens periodieke aftreding. 2. Aanschaffen van veevoeder, hulp meststoffen (super), kalk, kolen, enz. WASPIK. Op Zondag 28 Nov. a.s. hoopt St. Nicolaas in de Kerkvaartsche haven te landen, waar hem het wel kom zal worden toegeroepen. Hierna trekt hij in optocht door de gemeente, begeleid door de Waspiksche Har monie, welke hiertoe welwillend hare medewerking verleent. Tijdens den optocht zullen de Pietermannen eene collecte houden. De opbrengst strekt ten bate van minvermogende kinderen in deze gemeente. In de Statuten der vereeniging „Wapiks Belang" is o.m. vastgesteld, dat de vereeniging bestaat uit: 1 Gewone leden, jiarlijksche contri butie f 1 2. Donateur, jaarlijksche contributie f 2 50. 3. Begunstigers, jaarlijksche contri butie f 10.—. Allen hebben gelijke rechten. De bruto-opbrengst der hier ge houden missie-tentoonstelling bedraagt f 1140.-. Gisteren vierde het R.K. Zang koor zijn jaarlijksch Cecilia feestje, 's Morgens om half tien droeg de Wel Eerw. Heer Kapelaan van Riel eene gezongen H. Mis op, waarna deleden den dag verder in gezellig samenzijn doorbrachten bij den Heer H. van Ier-el- Montens, die voor eene uitstekende consumptie had gezorgd, waarvan een goed gebruik gemaakt werd. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Bazar Groene Kruis. (Vervolg van het 3e blad le pag Zooals te verwachten was heeft het er den laatsten avond nog druk ge- loopen. Al gold die groote belang, stelling in hoofdzaak de trekking van de groote verloting, toch hebben ook de andere attracties, vooral het rad van de Broekhuis loterij, nog heel wat zaakjes gemaakt. Bij dit laatste was het den geheelen avond gewoon vechten, wat natuurlijk de kas aardig ten goede kwam De eerste prijs, een fraaie staande electrische schemerlamp, geheel com pleet, vial op lot No. 2852, waarvan Mej. Jeanne Kamp de gelukkige be zitster was. De tweede prijs, een kachel, viel op lot No. 566, toebehoorende aan Jos de FolteJ. Met de trekking was tevens deze in alle opzichten geslaagde bazar ten einde, waarvan de baten natuurlijk nog niet nauwkeurig bekend zijn, doch die. naar schatting, toch ruim f 1500 in de kas van het Groene Kruis zal doen vloeien. Voor een niet gering deel zal het optreden van de Gem. Zangvereeni- glng „Vooruit zij ons Doel" ook aan de drukke publieke opkomst hebben medegewerkt En de sublieme wijze waarop zij hare aardige nummers uit voerde verdiende zulks ten volle en oogstte dan ook een dankbaar applaus. Eindelijk ving de trekking der ver loting door de talrijke aanwezige lootjeshouders met zooveel spanning tegemoet gezien, 't Was een heei werk eer al de 125 prijzen getrokken waren, waarin door eenige vroolijke hilariteit telkens als zich een gelukkige winnaar onder de aanwezigen bevond eenige afletding bracht. Lezing Wies Moens. Gisterenavond werd in dc achter zaal van Hotel Verwiel, de door het Comité voor Letterkundige Voordrach. ten aangekondigde lezing gehouden van Wies Moens. over „De Geest van Vlaanderen", gezien in de figuur van Tijl Uilenspiegel. Evenals bij de eerste voordracht was er ook nu weer goede belang stelling. Als een bijzondere attentie had het Comité dezen avond den fieren Vlaamschen leeuw achter den catheder gespannen. In ons volgend nummer hopen wij zeer uitvoerig op Moens' lezing terug te komen. Nu zullen wij, in |verband met de plaatsruimte, met een enkelen trek volstaan. De figuur van Tijl -Uilenspiegel is voor den Vlaming iets anders dan den gewonen pretmakerTijl is de incar natie van den Vlaamschen geest, is de symbolische figuur van den Vlaamschen vrijheidsheld. In 't werk van de Coster zag men echter niet de vrijheidsklaroen voor Vlaanderen't werd een litterair succes, evenals in het Noorden M?x Havelaan dit werd. De waarachtige essemtie werd niet begrepen. Eerst nu, nu Vlaanderen onder 't Fransche vernis dreigt te bezwijken, treedt de werkelijke Tijl voor den dag. Hij is een figuur, die heden ten dage in onze beweging past. Anton v. d. Velden, een van onze jonge Katholieke tooneelschrij- vers in Vlaanderen, heeft dit ook gezien en de Tijl figuur op tooneel gebracht. En dit nieuwe nationaal epos, dat had kunnen zijn een apo these op de overwinning van Vlaan deren. gaat helaas, overeenkomstig de realiteit, eindigen met een tragisch slot. Tijl zingt zijn zevende lied, 't is niet zijn laatste lied, want dit moet een overwinningshymne zijn. Met Tijl kan Vlaanderen zeggen Vlaanderen kan slapen maar sterven niet. Een spontaan en kostelijk applaus viel Wies Moens ten deel. De heer van Liempt dankte den spreker en deelde vervolgens mede dat op 28 Jan. Felix Timmermans een lezing zou hauden. Onderwerp nader bekend te maken NIEUWS LTIT HEUSDEN. Heusden, 25 Nov. 1926 Naar we vernemen, geeft de R. K. Tooneelvereeniging „Kunst en Vermaak" 26 Dec. e.k. een jubileum- uitvoering ter viering van haar 20 jarig bestaan NIEUWS TTTT KAATSHETTVTTT B. a. b. C. a. RIJKSSCHOOL VOOR LEERLOOIERS EN SCHOENMAKERS TE WAALWIJK. Versing over het schooljaar 19251926. Algemeene beschouwingen, liet nantnl leerlingen, dat gedurende het afgeloopen schooljaar de aan- of vanwege de school gegeven cursussen volgde l>e- droeg 547, ouder te verdeden, als volgt I. Dagcursussen, alle dagen van 8$12 en li5. A. Looierij, 6 leerlingen. Machinale Schoenmakerij. Bovenwerkafdeeling, 13 leerlingen. Onderwerkafdeeling, 20 leerlingen. Korte Cursussen Looierij, 26 leerlingen. Cursus in Vn- chelederbereidlng, duur 3 maanden. h. Machinale Schoenmakerij, 6 leerlingen. Cursus Good Year Welt, duur pl.m. 6 weken. I). Wandelcursussen: a. Hand- en Maatschoennmkery., 3.13 leerlingenb. Korte cursussen in warenken nis, 153 leerlingenc. Cursussen Onderwerk- mnken. 45 leerlingen. II. Winteravondcursussen. A. Mach. Schoenmakertjafdeeling, 127 m. en 27 vr., 154 leerlingen. B. Looiertjafdeeling 11 leerlingen. DAGSCHOOL. Looierij. De looierijcursus telde 6 leer lingen, waarvan 2 niet den gelieelen cursus afmaakten. Aan de 4 overige leerlingen kon liet diploma worden uitgereikt. De leerlingen van deze afdeeling kwamen allen van buiten en wel jiitGinneken, Bor- culo, Kaatsheuvel, Amsterdam, Riel (by Til burg) en Retjen. Deze afdeeling is uitsluitend op ons land aangewezen. Gefabriceerd werd o.a. het le der noodig voor de machinale Schoenmakerij afdeel ing en verder technische ledersoor ten. De leeraar-looimeester geeft bovendien aan de leerlingen van de machinale sclioenniake- rijafdeeling les in: „Lederbereiding en Le derkennis". Machinale Schoenmakerij. Deze afdeeling is te verdeelen in 2 jaarcursussen. a. Bovenwerk. De bovenwerkafdeeling trok 13 leerlingen, waarvan 9 Nederlanders en 4 Duitschers; 3 leerlingen volgden een gedeelte van den cursus. Van de 10 overbly venden werd aan 7 aan ,'t eind van den cursus een diploma uitge reikt. De 3 overigen moesten nog enkele z.g.n. bijvakken inhalen en zullen met Kerstmis alsnog het diploma kunnen verwerven. b. Onderwerk. Hieraan namen 20 leer lingen deel en wel9 Nederlanders, 6 Duit schers, 2 Turken, i Hongaar, 1 Pool en 1 'I's j echo- S1 owaa k Van deze 20 leerlingen verlieten er 5 tus- sehentijds den cursus, de overbly venden kon den allen aan het einde van den cursus een diploma verwerven. Korte cursussen. a. Looierijafdeeling. De cursus in zooilederbereiding (Vacliele- der) werd in hoofdzaak gevolgd door geves tigde patroons en gegeven 2 middagen per week, gedurende 34 maand. De deelnemers kwamen allen van buiten en wel uit: Rijen8, Alplien (N.-Br.) 4, Oosterhout 3, Gilze 3, Loonopzand 3, Dongen 2, Riel 2, en Bavel 1. b. Schoemnakerafdeeling. De Goodyear cursus, die 2 dagen per week en gedurende 2$ maand gegeven werd, trok 6 leerlingen en wel uitWaalwijk 3, Vrijh.-Capelle 1. Dongen 1 en Oisterwijk 1. Wandeleursussen. a. Hand- en Maatschoenmakery. De volgende cursussen werden gegeven door den Ieeraar der Hand- en Maatschoen makerij ten Arnhem met 8 deelnemers; Doetinchem met 19 deelnemers; Zutphen met 10 deel nemers; Groningen met 34- deelnemers (16 en 18) Leeuwarden met 15 deelnemers; Al melo met 14 deelnemers; Rotterdam met 13 deelnemers. b. Korte cursussen in warenkennis. Naast bovenstaande cursussen werden door dezen Ieeraar cursussen in warenkennis ge geven te Leiden met 15 deelnemers; Haarlem met 41 deelnemers; Rotterdam met 97 deeln. Als bijzonderheid zij vermeld, dat onder de deelnemers in Haarlem er 3 waren, die den leeftijd van resp. 70, 73 en 83 jaar be reikt hadden. c. Cursussert in onderwerkmaken. Deze cursussen opgericht in samenwerking met de Nationale Federatie voor de Vakop leiding, werden gegeven door leeraren in los dienstverband en wel te: Apeldoorn met 11 deelnemers, Ieeraar J. L. Beker uit NijmegenUtrecht met 11 deel nemers, Ieeraar J. A. Schlaghecke uit Arn hem; Harderwijk met 11 deelnemers, Ieeraar E. Zweerd uit Zwolle; Emmeu met 12 deel- mers, Ieeraar E. Zweerd uit Zwolle. Duur dezer cursussen is 9 maanden, 1 dag per week van 29 uur n.m. II. Wint era vondcur&ussen. Deze mochten zich weer in een groote be langstelling verheugen. In totaal werden zy door 165 deelnemers gevolgd, te splitsen als volgt: a. Machinale afdeeling. Grondbeginselen onderwerk 45 deeln. Modelleeren 35 deeln. Snijden van leder 21 deeln. Modelleeren Grndeerinachine 12 deeln. Stikkery jongens 14 deeln. Stikkery meisjes 27 deeln. Duur van deze cursussen was 5 en 6 maanden. b. Looiery-afdeeling. Cursus Vacheleer- en Boxcalf bereiding, 11 deelnemers. Duur van deze cursussen was 6 maanden. Lezingen. Door den Ieeraar van de Hand- en Maat schoenmakery werden in alle deelen des lunds lezingen gehouden voor Schoenmakers- pa truonsvereenlgingen over de meest .ver schillende onderwerpen voor de schoenma kers van belang. Deze Ieeraar, die Rijksgedelegeerde was by de examens ter verkrijging van het Di ploma voor Schoenhersteller, welke examens uitgeschreven waren door de vereenigde Lan delijke Bonden van Schoenmakerspatroons- en Schoeuwinkeliersvereenigingen, werd door die organisaties gekozen tot algemeen voor zitter van alle examencommissies. Bij meerdere tentoonstellingen op Sclioen- nia kerngebied was hy lid en voorzitter dei- jury. Bezoeken. Het instituut werd wederom bezocht door tal van belangstellenden. Excursies. Door leeraren en leerlingen werden verschillende bedryven op schoen-en ledergebied bezocht en wel te Utrecht, Rot terdam, Tilburg, Veldhoven, Eindhoven, Ois- terwyic, Gilze en Antwerpen. Lokalen. Nog steeds doet zich aan de looieryafdeeling het gebrek aan ruimte ge voelen. Het betrekkeiyk kleine aantal leer lingen van deze ofdeeling geeft ons echter geen vrymoedigheid op een uitbreiding aan te dringen. Personeel. Het personeel bleef stabiel, alleen worden de lessen aan de Machinale Afdeeling in „Kennis van den voet" voortaan gegeven door den ieeraar der Maatschoen makery Fred. H. Hoek. Diversen. De Directeur woonde tal van vergaderingen by, rakende de belangen der schoen- en lederindustrie. Leermiddelen. Ook dit cursusjaar mocht ons instituut zich weer in ruime mate ver heugen in de belangstelling uit verschillende industrieën, die onze collectie leermiddelen belangeloos aanvulden. Sardines Philippe Canaud. ZATERDAGMIDDAG TEN 2 UUR OFFI CIEEL BEZOEK VAN ST. NICOLAAS AAN WAALWIJK, WAARAAN VERBONDEN LIEFI >ADIGI IEIDSCOLLECTE. „WAALWIJKS BELANG." SPRANGCAPELLE. (Voorin. Sprang). A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. v. d. Anker van 's Gravemoer. Kaatsheuvel, 26 Nov. 1926. Op Zaterdag 27 November a.s. zal in de harmoniezaal „Euphonia" alhier vertoond worden de prachtige film „Haar lijdens weg". In deze film heeft de hoofdrol, de groote treurspeelster Henny Porten. Elke filmliefhebber zal deze film willen zien, want het is in (Waarheid een rolprent met ziel 't Is een verhaal dat zal boeien en ont roeren. Een der voornaamste kunstwerken, der Cinomatographie. De uitvoering van de ze film gaat uit van denzelfden onderne mer die o.m. hier gaf ,.De Nibelunger", „Quo Vadis" e.a. De heer P. van Bokstel is door het R. K. Kerkbestuur benoemd tot organist der Parochie St. Jan Baptist. De 16-jarige Sp. geraakte met een vinger der linkerhand onder de pers, waar door hom de vinger zoo goed als geheel af- gekneld werd.. Zaterdag 27 November, met de rond wandeling van St. Nicolaas door de straten, zal de eerste winkelweek geopend worden, door de Winkeliersvereeniging. 27 winkeliers nemen hieraan deel. De winkeliers hebben deze winkelweek attractief weten te maken, door hieraan prtyzen te verbinden, die ieder een kan winnen, zoowel inwoner als vreem deling. In de vitrine van elk der deelnemers liggen vijf voorwerpen. Ieder met een be legd. De deelnemers moeten raden, welk dezer vyt' voorwerpen door den winkelier cadeau zal gegeven worden. Wie de beste keuze doet by de 27 winkels, heeft den len pry* verdiend, 't Zal aan belangstelling by deze gratis wedstryd. niet ontbreken En pas sant bereikt de winkelstand zfln doel, het be zichtigen der etalages, iets wat vooral nu, in de St. Nicolaasweek ongetwyfeld tot koopen zal trekken, want we mogen gerust een com pliment maken aan onzen Winkeliersstand, die in kwaliteit, quantiteit en prys met de grootste zaken van buiten glansryk weet te concureeren. Zaterdagavond 27 Nov. zal de bekende prof. de Billard, Soliën, optreden, by den heer Joh. Smit-Hesselman, waar de Biljart club K. B. C. is gevestigd. Tegen een speler, die een voorgift. van 350 punten op 500 ca- rambolen krygt, zal dezen biljartkunstenaar zyn spel vertoonen. Voor de vele biljart liefhebbers van Kaatsheuvel en Omstreken een avond om te genieten. St. Nicolaas. Denkt aan St. Nicolaas. Zaterdag en Zon dag door Kaatsheuvels Belang georganiseerd. Zaterdag wordt de winkelweek geopend doet mee aan den wedstryd en biyft in en bezoekt Kaatsheuvel deze dagen.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10