IIA6AZUII SI. JOZEF. Gero-Zilver - Gero-JUpacca Tafel-,Thee-, Oofhijlserviezen. 1 BEZOEKT ONZE FIRMA B p KOOPT BIJ ONS UW j§ M ST. NICOLAAS-CADEAUX. Marktberichten. 5t Nicolaas-Cadeau BREDA. OOSTERHOUT. WAALWIJK. fg Telcf. 856. Tclcf. 85. Telef. 104. Het koopen echter van een Radio-toestel jjp JU Is een zaak van vertrouwen. j|| Firma MAGAZIJN ST. JOZEF Een schitterend en blijvend ST. NICOLAAS-CADEAU is een SPORT. w. s. c. RECHTSZAKEN. KANTONGERECHT. WAALWIJK. Uitspraken van 25 November 3026. E. H. H. E. te Kaatsheuvel mot. en rjjw. regit, 3 of 1 week tuchtschool. M. P. S., J. W. v. D. en C. G allen te nisvoor, allen stroopery, ieder ƒ1 of 1 week tuchtschool. A. v. D. te alsvoor, overtr. alsvoor, 2 of 1 week tuchtschool, A. J. S. te Vrijhoeve Capclle, alsvoof- 5 of 2 weken tuchtschool. T. A. M. v. H. te Vlijmen overtr. waren wet ƒ5 of 3 dagen. Dezelfde, overtr. en hoete alsvoor. A. L. S. te Capelle, overtr. alsvoor 20 of 10 dagen. P. J. v. II., M. P. en G. A. v. G allen te Kaatsheuvel, A. R. te Sprang-Capelle, C. P. te Waalwijk, 'allen overtr. mot. en ry w. regit, ieder 5 of 3 da gen. ,T. Z. -te Grave overtr. alsvoor 8 of 4 dagen. J. P. K. te Loon-op-Zand, overtr. alsvoor 3 of 2 dagen. J. II. te Vlijmen, overtr. veldpol. 5 of 3 dagen. J. A. IJ. te Waspik, orde verstoren in dronkenschap 2 weken hechtenis. II. M. de B te Kaats heuvel, overtr. algem. veiligheidswet 5 of 3 dagen. A. B. zwervende, G. V. te Veen, heiden overtr. prov. pol. regl. op de wegen, ieder 5 of 3 dagen. T. W. P. te Waal wijk overtr. alsvoor 2 of 2 dagen. B. v. W. te Nieuwkuijk overtr. leerplichtwet 4 of 2 dagen. P. H. J. P. te Vlijmen, overtr. alsvoor 3 of 2 dagen. II. A. A. en C. F. A. Keiden te Waalwijk, overtr. woningwet, ieder 2 of 2 dagen. A. G. te Kaatsheuvel, dronken- schap 15 of 10 dagen. W. d. G. te Dru ilen en P. E. d. II. te Waalwijk, overtr. pol. verord. ieder 0.50 of 1 dag. A. W. S. te Wijk, te veel personen in autobus ƒ4 of i 2 dagen. 1 INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd plaatsing van on derstaande regelen, bij voorbaat mijn hartelijken dank. Naar aanleiding van het verslag in de „Echo" van Woensdag 1.1., van de raadsvergadering van Sprang-Capelle wensch ik het een en ander op te mer ken. De beer Verlieijden heeft weer op zijn bekende manier gesproken en om dat het nu eenmaal gewoonte schijnt te zijn, dat in den raad hier niemand op in gaat, zoo acht ik het toch noodig; opdat er geen verkeerde gedachten ontstaan, hierover iets te zeggen. Mijn heer V. heeft weer heel wat te zeggen oyer de christelijke school te Sprang, over zoogenaamde snoepreisjes en doet het voorkomen of men in de chris telijke scholen de belastingbetalers maar op kosten jaagt. Dit nu is niet waar en dat kon ook de heer V. weten en als hij eerlijk was, moest hij zulks ook meedeelen. Toen in de vorige raadsvergadering de driejaarlijksche rekening werd vastgesteld bleek dat de christelijke school in Sprang plus minus negen honderd gulden minder had gebruikt dan waarop zij recht had en wat be rekend is naar hetgeen de openbare Scholen in Sprang-Capelle hebben ge bruikt. Dit mijnheer V. komt den belas tingbetalers ten goede. U, de bezuini gingsapostel had dit wel eens mogen aantoonen. Of hebt U alleen maar woorden van afkeuring? Als alles wat U schrijft over Darwinistische sollici tanten, Etische plaatsen, bestaande ge heimen, Calvijn en Serret enz. zoo juist is, dan hoop ik dat niemand dit gaat uitzoeken, want dan zou ook daaruit misschien blijken dat U maar raak redeneert. Mijnheer V. Uw naam krijgt een groote vermaardheidwordt het voor U geen tijd eens wat meer waar en waardig te worden om hieraan een einde te maken; zoo voortgaande zult gij den naam van oud-Capelle geen dienst bewijzen. M. de Redacteur nogmaals dank. Een belangstellend toeschouwer. Geachte Redacteur, Mag ik door jpiddel van Uw blad nogmaals de aandacht vestigen op de vergadering van de R. K. Kiesvereeni- ging op Woensdag 1 December a.s. Deze is belangrijk niet 't minst om de keuze van een president. Ook mag men zicli wel eens wat gaan interesseeren voor de candidalen in de Prov. Staten. Hebben wij met de tentoonstelling, met de verbetering van den weg naar Til burg, met 't onderwerp subsidies ook njet ondervonden wat het beteekent een afgevaardigde te bezitten uit eigen plaats, uit eigen streek en is het te groote eisch, dat de grootste plaats uit 't district, een plaats van bij de 10.000 inwoners, een lid afvaardigt naar de Staten der Provincie Dat zal toch niemand kunnen zeggen. Maar dan ook ten spoedigste er werk van gemaakt een degelijk flink candi- daat te vinden, bij wien de belangen van plaats, streek en de geheele pro vincie in veilige handen zijn. Dankend X. Waalwijk, 25 Nov. '26. Kalfkoeien f300-f400. Vaarsen f 104—f 150. Varkens f 8—f 11. Eieren 14—15 ct. Handel vlug. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 27 Nov. Witte Bioscoop, „Het teeken van Zorro", 8 uur. Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedenafel „Oefening en Vermaak*. Zondag 28 Nov. 12 uur. Repetitie L edertafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 28 Nov. Repetitie Lieder- tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12'/4 uur- Zondag 28 Nov Flora Bioscoop, „Met donderend geweld". 6 en 8uur. Zondag 28 Nov. Witte Bioscoop, „Het teeken van Zorro", 6 en 8'/2 uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Dinsdagavond 8V2 uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. GeborenCornells Adrianus z van Gerli Ant v d Wiel en Antonia E v Gelder Ma ria Willielmlna d v Cornelius Joh Pennings en Cornelia Joh Timmermans Arnolda Petronella d v Gerardus B Musters en He lena W Trommelen Huberdinn Adi'nna d v Franciscus Ant Klerx en Maria Joh van Daalen. OverledenJohanna GovjrJina v Balkora oud 85 j weduwe van Johannes Schilders Catharina v Herpt 80 j Adriana Verhoe ven 03 j echt gen van Pieter A van Erunschot. Ingekomen personen: Hermanus II Meeth, Grootestrnat 140, van Amsterdam Elisa beth van Eggelen, Stationstraat S van Nieuwkuijk Wilhelmina J P Didden, St. Antoniusstraat 32 f, van Amsterdam Ma ria H F Evers, St. Antoniusstraat 39, van Den Bosch Maria C Bergmans van Dom melen. Willem Pelser, Hoogeinde 18, van Den Haag Herman, II G Bresser, Groote straat 324, van Doetinchem. Cornelia Ca Ma van Rfjswyk, Grootestraat 307 k, van Tilburg. Vertrokken personen: Anna E v Dongen naar Sprang-Capelle Johanna C v Geffen naar Ammer/.oden Johanna G van Ililst naar Tilburg. Johannes Thomas Smol ders naar Nutli en Vaasrade Christianas Maria. Klerx naar Heemstede Pie ter Brands en gezin naar Renkum Maria C v d Lee naar Tilburg. GEMENGD NIEUWS. Donderdag zouden de 21-jarige M. S uit de Pretoriataan te Rotterdam en de 23 jarige D. H. uit de Joubert- straat in den echt worden vereenigd. Omstreeks half tien reden de auto's voor in de Pretorialaan en even later zette de stoet zich in beweging met bestemming naar het raadhuis aan den Coolsingel. Voorop reed de met groene guirlandes getooideauto met het bruids paar en het 13-jarige zusje van den bruidegom als bruidmeisje. De chauf feur van dezen auto reed in de Put schelaan via den overgang, welke over de rails van het havenspoor, de stoom tram en de electrische tram voert naar de rechterzijde van den weg, om daar langs naar de stad te gaan. Toen hij goed en wel aan den overkant van den weg was. zag hij, dat een eind verder de rijweg was opgebroken en daarom wilde hij over den volgenden overgang, welke een 30 meter verder ligt, teruggaan naar de linkerzijde van den weg Het is onverklaarbaar, dat hij de stoomtram, welke opdatoogen blik uit de richting van de Tweede Rosestraat aan kwam rijden inet bestem ming naar Spijkernisse, niet heeft gezien. Over den breeden weg met de verschillende rijen rails naast elkaar in het midden heeft men een goed uit zicht Toen hij over den eersten over gang ging. was de tram aiopeer 150 meter afstand in aantocht Daarnaheeft hij de tram over een afstand van 30 meter tegemoet gereden en tenslotte is hij den tweeden overgang opgereden, toen de tram inmiddels vlak bij was gekomen. De machinist heeft, naar tal 'van getuigen hebben verklaard, her haaldelijk signalen met de Stoomfluit gegeven en is tot het laatst in de ver onderstelling geweest, dat de auto zou stoppen. De chauffeur reed evenwel met een snelheid van niet meer dan 10 kilometer per uur voor de stoom tram langs. Een aanrijding was toen onvermijdelijk, niettegenstaande de machinist van de tram krachtig remde. De locomotief greep den auto aan de achteizijde en wierp him 15 meter opzij Door den schok viel het bruids meisje door een ruit naar buiten, zij kwam vlak naaat de locomotief op den j grond terecht. De tram, welke nog in beweging was is rakelings langs haar geschoven De chauffeur van de bruids auto. de 26 jarige W de W. uit de Delistraat. viel eveneens door een ruit en kwam aan den anderen kant vlak naast de locomotief terecht. De bruid kreeg glasscherven en stukken van den auto op het hoofd en op de armen. De bruidegom kwam er zonder ver wondingen af De auto is vrijwel geheel vernield. De volgauto's hebben tijdig gestopt. Tijdens de verhuizing van een boedel van de Zeven Provinciëastraat naar de Van Eeghenstraat te Amsterdam zijn ontvreemd een collier met brillan- ten, een zilveren tasch en een zijden tasch. Zoekt U een 37457 hetzij huishoudelijk of luxueus, smaakvol en toch voordeelig, bezoekt dan Cadeaux alsRooktafels, Toilet stellen, Schemerlampen, Messen leggers, Kelkenbakjes, Rozenbowls, Siervazen, Etuis met Messen, Lepels, Vorken, Fruitmesjes Wij brengen in het bijzonder onder Uwe aandacht onze sorteering Alleen het zien hiervan loont, reeds de moeite van een bezoek aan ons magazijn. £=5 HOOFDKANTOOR 3ZZ Met jarenlange beproevingen hebben wij het beste op de markt JSS weten te brengen. Onze toestellen hebben dan ook een groot afzetgebied in Nederland overwonnen. ZZZT Vraag de diverse tevredenhe-idsbetuigingen in deze ter inzage, ss SZS alsook de mededeelingen in de diverse bladen en die in de R. K- Radio-Gids. S5 en dit alles zal U bijbrengen dat wij geweldige vorderingen 1 gemaakt hebben, en U twijfelt niet langer en Hlnthamerstr. 70 Den Bosch 37450 AFDEELING WAALWIJK Aanbevelend, Besoijensche Steeg 76—78. VOETBAL. WAALWIJ K. QUICK. Zoonis wij voorspelden, kwam het uit en is ook de wedstKjd ZnltbommelWaalwijk niet doorgegaan wegens het overvloedige regenwater. Met de reserves ging het beter en hun ontmoe ting niet B.V.V. 5 ging door en eindigde voor Quick II in een fraaie 11—1 overwinning. Met dat al wordt het tijd dat de eerste „elftallers" van Quick weer eens in actie komen, al ilat „stil liggen" komt hun spel zeker niet ten goede. Voor morgen staat hun weer een zware ontmoeting te wachten. De jongste der tweede klussers B. komt op bezoek, n.l. liet hier in Waalwijk overbekende Bossche DEVO. Deze zwart-witte Bosschenaren weren zich in hun nieuwe omgeving uitstekend en zij zijn slechts de ecnigen tot nog toe, die het sterke V. V. V. weerstonden en dit een punt ont namen. Wij kunnen en dan ook vast op rekenen, dat het morgen aan den watertoren een uiterst spannende strijd zal worden en beide teams er alles zullen opzetten 0111 te winnen. Onze BlauwWitten zullen echter de zaak wel ernstig opnemen, daar zij bij ondervinding weten dat de DEVO-mcnsclicn zwoegen tot de laatste minuut. Wij verwachten echter van de Quickers een fraaie, vlugge partij voetbal en hopen dat zij daardoor de beide punten zullen hier houden. Scheidsrechter IJpelanr uit Tilburg zal dezen wedstrijd leiden, dus een degelijke leiding is ver zekerd. Het Quirk-elftal heeft door toedoen van verschillende aanhangers de beschikking gekre gen over mooie nieuwe reserve-shirts met een an dere teekening der kleuren. Mogelijk dat zij hier in morgen reeds spelen. Deze en de volgende competitiewedstrijden van Quick I vangen aan om 2 uur, tot nadere aankondiging. Quick III speelt om 12 uur thuis tegen WSC. III Wc zijn benieuwd hoe de juniores hun competi tie zullen inzetten. Het tweede elftal van W.S.C. speelt morgen op eigen terrein om twee uur een wedstrijd tegen het sterke ZIGO I uit Tilburg, welke vereeniging eveneens in de 1ste klas Br. V. B. afd. Tilburg uitkomt. Het 1ste en het 3e elftal spelen beiden uit, resp. tegen Baardwijk en Waalwijk 3, beide voor de competitie. R. W. B. R.W.B. 1 gaat op Zondag op bezoek bij Til- burgia. Blijkens de uitslagen van de door Til- burgia gespeelde wedstrijden zou men meencn, dat de zwart-witte Tilburgers ook niet bijzonder sterk zijn. Zou er kans zijn voor R.W.B. om een klctn succesje te behalen, dan is er nu wel de gelegenheid voor, daarbij heeft R.W.B. dezen zo mer op het Tilburgia-terrein wel succes gehad, wij hopen dat de RAV.B.ers dit indachtig zullen zijn en weten wat er op het spel staat. RAV.B.ers zet je beste beentje nu eens voor, mogelijk dat er nu tegen een onbekende beter resultaat bereikt wordt. Vertrek om half elf per tram. Indien het RAV.B.-terrein bespeelbaar is, wordt om 2 uur R.W.B. 3—Baardwijk 3 gespeeld. JULIANA. Voor Zondag a.s. is de competitie-wedstrijd JulianaW. S. C. vastgesteld, en wordt deze wed strijd met belangstelling tegemoet gezien. W.S.C. tracht haar ongeslagen record te hand haven en daartegen zullen onze geel-zwarten hun uiterste kracht inspannen om succes te be halen. Wanneer gespeeld wordt als Zondag j.l. tegen H.E.C. en de voorhoede weet van de kan sen beter gebruik te maken, dan kunnen er doel punten gemaakt worden. Daar bij een plaatse lijke ontmoeting de spelers zich geheel geven, wordt een spannende wedstrijd verwacht en zal deze wedstrijd wel belangstelling trekken. Het publiek herinneren wij er aan, dat de wed strijd om 2 uur zal aanvangen. Juliana 3 moet voor de competitie B.V.B. naar R.W.B. 3. DUIVENSPORT. In aansluiting met liet bericht van 1.1. Woens dag zij nog vermeld, dat behalve het hok ,,Dc Luchtbode" nog vier leden der P.V. ,,De Een- drncht" aan de nationale Postduivenicntoonstel- ling te Oisterwijk deelnamen met liet volgende SUCC6S Th v.d. Griendt een eersten prijs en een eer volle vermelding; Adr. Stokwielder twee tweede en twee derde prijzen; Ant. van Eijck een eerste prijs en een eervolle vermelding; Jos. J. van BI adel een tweeden en een derden prijs. KAATSHEUVEL. Zondag zal Kaatsheuvel te profiteeren krijgen van een der beste partijen van de competitie. Het sterke H.E.C. zal bij Kaatsheuvel op het Horst terrein ten gast komen. H.E.C. is beslist een der allersterkste clubs uit de 3e klasse N. V. B. Het geeft een forsch aaneensluitend spel en werpt zich het laatste moment met nog evenveel vuur op den bal als bij 't begin van den wedstrijd. Tot heden is H.E.C. nog ongeslagen. Dat Kaatsheuvel aan dezen Waalwijker een zwaren dobber zal heb ben is begrijpelijk, doch de onzen hebben het voordeel van eigen terrein, terwijl geen enkel Supporter zal ontbreken. Weet Kaatsheuvel hierbij den spelvorm te houden, die het bij de eerste wedstrijden vertoonde, dan heeft echter ook H. E. C. de puntjes niet voor het grijpen. HEUSDEN. Zondag spelen hier voor de Competitie H. E. C. III (Waalwijk) en Juliana I. MISHANDELING OP POLITIE. A. A. V. arbeider te Dussen, die de politie heel wat last en zorg veroorzaakt, had zich vergrepen door mishandeling op den beambte M. Heijmans te Dussen. Getuige verklaarde dat verdachte niet vertrouwd is los te loopen. Hij kan zich verschrikkelijk aan stellen en vooral Zaterdags en Zondagavonds is 't altijd wat met 'm. Verdachte is al reeds ecnige malen veroordeeld en werd nu eens wat strenger aangepakt. De eisch luidde 6 maanden, de uitspraak 4 maanden gevangenisstraf. DIEFSTAL VAN ZAND. A. S. grondwerker Sprang-Capelle stond terecht beklaagd terzake dat hij omstreeks begin 1926 te Sprang-Capelle meermalen te zamen en in veree niging met het oogmerk van wederrechtelijke toe- eigening heeft weggenomen van den berm ten Noorden van het Zuidcrkanaal grond en die grond in een vaartuig heeft vervoerd welke grond eigen dom was van den Staat der Nederlanden. Vanwege het O. M. zijn 4 getuigen gedagvaard. Verdachte had geen verlof in het Zuidcrkanaal te graven. Getuige P. Zijlmans, Raamsdonk, herinnert zich dat verdachte licm en andere grondwerkers heeft toegevoegd: Wat zijn jullie toch lomperds om het zand zoover te gaan hulen I Je hebt het aan den overkant maar voor het nemen. Getuige L. J. Zijlmans, Raamsdonk verklaarde alsvoor. Ook hij heeft meermalen gezien, dat het aakje van verwachte uit de richting ten Noorden van het Zuidcrkanaal grond aanvoerde. Getuige Dirk Baan, kantonnier te Waalwijk, in dienst van den Rijkswaterstaat en belast met het toezicht op het Zuider Kanaal, kreeg in op dracht eens te gaan zien. Per roeiboot heeft ge tuige den tocht meermalen gemaakt en telkens bevonden dat ter plaatse vorenbedoeld gaten wa ren ontstaan, tengevolge van uitgegraven grond. De Staat lijdt niet veel schade door liet misdrijf en nadeel of gevaar voor overstrooming is er niet door de uitgravingen ontstaan. Getuige J. Eikenaar, wachtmeester der mare chaussee te Waalwijk, heeft bevonden dat de grond welke verdachte aanvoerde met rietdeelen vermengd, overeenkwam met den grond waar verdachte gegraven had, terwijl de grond welke anders gebruikt wordt kleiachtig en van blauw achtige kleur is. Verdachte ontkende; hij moest wel dien water weg nemen om er met liet zand te komen, dat hij haalde, waar hij het halen mocht. Hij verklaarde geen ervaren Schipper te zijn en dus misschien wel een verkeerden weg genomen te hebben. Eisch 10,boete. Ik neem het niet aan, aldus verdachte. DERKS 1 Firma BORSTROK-STOOP f Rartio-OnMIoestel. j

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 11