Een aantal leaeioeaa Marktberichten Notaris Middelkoop Notaris Middelkoop school alhier. 10 December a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze waterleiding of ficieel werd geopend. Door ,den voorzitter de liederta fel Oefening Vermaak" waren po gingen in 't werk gesteld om tot een ,,Waalwijkschen avond" te komen. Van de H. D. O. te Hilversum is hierop bericht ontvangen, dat zij gaar ne van dat aanbod gebruik maakt en zoo mogelijk liefst op 20 December e.k. Kunnen de gevraagde gezelschappen en personen op genoemden avond hun medewerking verleenen, dat gaat het op dien datum door, anders zal getracht worden een lateren avond daarvoor vast te stellen. Wij hopen hierop spoe dig nader terug te komen. De Directeur van het Postkantoor te Waalwijk vestigt de aandacht op het veelvuldig voorkomen van onjuiste adresseering van poststukken. Hoofdzakelijk wordt dit veroorzaakt doordat in het adres alleen is opgeno men als bestemming de naam van de woonplaats of van de gemeente van in woning van geadresseerde, zonder ver melding van dien van het post- of hulp postkantoor, van waaruit de bestelling plaats heeft. Dit geeft meermalen aanleiding tot belangrijke vertraging en het verdient alleszins aanbeveling de aanwijzingen betreffende de postbestelling zoo nauw keurig mogelijk te stellen en zich c.q. daarvan tevoren zooveel mogelijk te vergewissen. Geadresseerden van dergelijke post stukken kunnen bijv. in hun eigen be lang hunne correspondenten inlichten omtrent hun juiste adres. De postadministratie verleent gaar ne alle medewerking. Voor den bouw van het Open baar Slachthuis alhier, waarvan Zater dag ten 11 uur ten raadhuize de aan besteding plaats heeft, zijn niet minder dan 40 bestekken aangevraagd Er is dus blijkbaar wel liefhebberij. - Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, gelet op het bepaalde in het Melkbesluit (Koninklijk Besluit van 23 Juni 1926 Stbl. No. 256) gewijzigd bij Koninklijk Besluit van 4 Augustus 1926, Stbl. No. 292, be sluiten a. In te trekken het besluit van October 1925. b. het vervoer of het ten verkoop in voorraad hebben van melk en/ol melkproducten en van als zoodanig aangeduide waar door of vanwege hem, die het bedrijf van melkverkoo- per uitoefent, in de gemeente niet toe te laten zonder een door of vanwege den Burgemeester te verleenen ver gunning behoudens door ons voor bepaalde bedrijven te verleenen ont heffing. Deze vergunning zal worden afge geven, als de melkverkooper schrifte telljk juiste opgave heeft gedaan van de ligging van het perceel en het perceelgedeelte, waarin het bedrijf zal worden uitgeoefend met vermelding of de melk en de melkproducten geheel of gedeeltelijk worden rond gebracht of rondgevent, dan wel alleen in het aangegeven perceel zullen on dergaan voor de aflevering aan de koopers. Deze vergunning is slechts geldig, zoolang geen verandering is ingetre den in den toestand overeenkomstig de opgaven hierboven bedoeld tenzij van die veranderingen aan den bur gemeester schriftelijk is kennis gege ven. Het vorenstaande is niet van toepassing op winkeliers, die uitslui tend melk en/of melkproducten in blik- en glasverpakking aan verbrui kers verkoopen en niet op den melk veehouder, die niet meer dan 20 Liter melk per dag uitsluitend aan verbruikers woonachtig in de onmid dellijke omgeving zijner hofstede ver koopt. c. het vervoer van melk en/of melkproducten en van als zoodanig aangeduide waar mag niet plaats hebben met een vaar- of voertuig of rijwiel le. dat niet voorzien is van een duidelijk leesbaar en zichtbaar op schrift, aangevende den naam, de voorletters en de woonplaats (straat en gemeente) van den melkverkooper, door of voor wien deze waren wor den vervoerd 2e. waarmede tegelijkertijd op melk of melkproducten gelijkende stoffen en/of water, worden vervoerd. d. Melk en/of melkproducten en als zoodanig aangeduide waren, mo gen bij een melkverkooper niet ten verkoop in voorraad aanwezig zijn In ruimte, waar tevens op melk of melkproducten gelijkende stoffen aan wezig zijn. SPORT. VOETBALSPORT. WAALWIJK. QUICK. Morgen speelt Quick I reeds haar eerste return «edstiijd in dit seizoen en wel in Helmond tegen de club van dien naam. De wedstrijd tegen de Hel monders, hier gespeeld eindigde des tljds in een fraaie 4 -2 zegen voor Blauw—Wit, doch de Geel-Zwarten zijn sindsdien aanmerkelijk beter gaan optreden, en hebben tot nog toe een meer constanten vorm aangenomen. Verleden Zondag sloegen zij in een uitstekend gespeelden wedstrijd de Val ken met 2 1. De Quickers kunnen dus vast en zeker op een warme ontvangst rekenen. Aanvoerder Zweegers met z'n mannen zullen er natuurlijk alles op zetten om de hier verspeelde punten terug te nemen morgen. Of zij hierin zullen slagen blijft een open vraag. Velen zijn natuurlijk geneigd om onze Blauw Witten thans geen schijn van kans te geven in verband natuurlijk met het vertoonde van j 1. Zondag. Maar zou dat juist niet een factor Kunnen zijn die de Quick-ploeg morgen sterker kan maken dan ooit te voren. Wtj hebben dan ook wel zoo veel ver trouwen in onze spelers dat we gerust durven voorspellen dat de Helmonders de overwinning nog lang niet in den zak hebben, en morgenmiddag voor een lastige taak zullen staan. Weliswaar missen de Waalwijkers den steun van hun snellen rechtsbuiten, doch daar staat tegenover dat aan voerder van Stippent zelf weer het roer in handen zal hebben, zoodat de Blauw—Wltie—verdediging weer op volle kracht is Quickers denkt aan de les van DEVO. Geeft u geheel en speelt enthousiast tot de laatste se conde en toont in Helmond wat ge waard zijt. De helft der supportersver eeniging zal de Quickers vergezellen en het gezelschap vertrekt per autobus morgen om half elf van de Markt. Quick 11 speelt om 2 uur thuis tegen Zwanenberg II en Quick 111 speelt om 12 uur eveneens thuis tegen Bossche Biys II. WSC- GOOD—LUCK. Een traditioneele ontmoeting Morgen zal. zooals reeds aangekon digd, WSC oezoek krijgen van het in dit jaar gepromoveerde Good Luck uit Geertruidenberg. Onmiddellijk bij den naam Geertruidenberg komt ons het befaamde Sparta uit vroegere jaren voor de geest, tegelijkertijd met die van Waalwijk—Vooruit", momenteel WSC. Zouden wij morgen ook op het veld wederom herinnerd worden aan die geweldige spannende ontmoetingen uit de vooroorlogsche jaren tusschen W. V. en Sparta, wedstrijden waar mede als het ware het belang der resp. plaatsen gemoeid was. Wat zijn de tijden intusschen toch ver anderd. Destijds had W. V. zoowat de alleenheerschappij op voetbalgebied in onze plaats en omgeving. Wat eer. geweldig aantal bezoekers trokken deze wedstrijden, niet alleen in de resp. plaatsen, doch ver uit den om irekl Zelfs had menigeen er een tochi te voet naar den Berg of omgekeerd voor over, onutoch inaar vooral deze kam pen niet te missen. Thans staan dan morgen, na een tijdsverloop van circa 14 jaar, weder om de jongere generaties gereed om den strijd wederom aan te binden. (Evenwel wat de Waalwijksche veree niging betreft, zoo mogen nog drie spelers actief in WSC uitkomen, die destijds reeds van de partij waren en zich momenteel nog steeds met hart en ziel voor hunne vereeniging geven). Zouden wij "morgen wederom op zoo'n ouderwetscbe ontmoeting kun nen rekenen? Wij meenen zulks be vestigend te kunnen beantwoorden, te meerfdan wljvernemen, dat Good-Luck door een groot getal aanhangers ver gezeld zal worden en beschouwt men in Geertruidenberg de wedstiijden tegen WSC wederom als de voor naamste gebeurtenissen van 't seizoen. Laten de WSC-spelers morgen hiermede ernstig rekening houden. Laten zij de harde les van jl, Zondag terdege ter harte nemen en zich we dprom met die wilskracht in den strijd werpen, zooals wij dat voorheen steeds van „W. V." konden aanschouwen en geschiedt zulks, dan zien wij de ko mende wedstrijden met vertrouwen tegemoet. Precies om twee uur zal de wed strijd WSC—Good Luck aanvangen Om 12 uur speelt voorts nog WSC 3 tegen het tweede Elftal van Berkdijk en zijn wij benieuwd, hoede jeugdige WSC—spelers morgen hou den zullen. R.WB. 5 Dec. komt alleen het 2e elftal in het veld, doch voor een zeer be langrijken wedstrijd n.l. tegen Heus den op het terrein te Heusden. Heusden heeft reeds een 3-tal wed strijden gespeeld en alle gewonnen. Onze reserve's pas een gespeeld en gewonnen. Hoewel toen de opkomst bepaald slecht was te noemen, zal er nu absoluut niemand mogen ontbre ken, daar de eventueele winnaar van dezen wedstrijd voorloopig de 1ste plaats zal innemen Denkt er derhalve tijdens het spel aan, wat er bereikt moet worden. Aanvang 12 uur. Ver trek om 10 uur per fiets. H. E. C. Het eerste elftal speelt morgen weer eens thuis en wel tege# "Tilburgia" uit Tilburg. Indien de HEC ers hun tegenstanders niet onderschatten voor spellen we hun vijfde overwinning. Maar we verwachten ook dat elke speler zich weer geheel zal geven, evengoed als gold het den sterksten tegenstander Want hoewel de presta ties van „Tilburgia" tot heden nog niet buitengewoon groot zijn. n.l twee gelijke spelen en twee nederlagen, wil dit nog niet zeggen dat de HEC ers het gemakkelijk zullen hebben. Het gebeurt immers maar al te vaak dat een" zwakkere van een sterkere wint Wij vertrouwen echter dat iedere spe- ier zijn uiterste best zal doen om zoo doende de eerste plaats op het rang- lijfje te handhaven. De wedstrijd vangt aan om twee uur. Om twaalf uur speelt HEC 2 thuis tegen Baardwijk. Het derde elftal gaat bij Kaatsheu vel 2 op bezoek. JULIANA. Zondag a s komt bij Juliana het sterke K. S. W. uit Kaatsheuvel een competitie wedstrijd spelen, welke wedstrijd met groote belangstelling wordt tegemoet gezien Onze geel zwarten welke j 1 Zondag zoo een schit terenden wedstrijd hebben gespeeld en getoond hebben in deze competitie ook nog een woordje mede te spre ken wacht dus Zondag wederom een zware wedstrijd wij vertrouwen in onze geel zwarten dat zij zich ook wederom gehe 1 zullen geven om met succes uit den strijd te komen en zal het bij dezen wedstrijd niet aan be langstelling ontbreken. Aanvang van den wedstrijd om 2 uur. Juliana 2 moet voor de competitie naar H.E C 2. Juliana 3 speelt om 12 uur thuis tegen Heusden 2 GEERTRUIDENBERG. Good Luck I speelde na een slechten wedstrijd gelijk tegen Oranje Wit Dat een nederlaag werd voorkomen h-eft Good—Luck aan de verdediging ie danken. De voorhoede was totaal den kluts kwijt. Veel kan nu geweten worden aan 't bijna onbespeelbaar teirein, en het missen van den links buiten. Tot ongeveer 20 minuten voor 't einde had Oranje—Wit de leiding, waarna de linksbinnen, den gelijkmaker in 't net zond. De leiding van scheids rechter Dlngemans was goed. Good Luck II wist van „de Knol 1", met 5-2 te winnen. De stand met de rust was 3—0. Voor Geertruidenberg I is 'teen ongelukkige dag geweest, na een zeer onforiuinlijk gespeelden wedstrijd, ver loor men met 4 2 van Breda II. Geertruidenberg II speelde tegen HBS Leur, en verloor na een ruwen wedstrijd met 6—0. GEERTRUIDENBERG. Good—Luck 1 zal Zondag a.s WSC I Waalwijk gaan bekampen. Good- Luck zal zich terdege moeten weeren, willen ze te Waalwijk niet de eerste nederlaag boeken. Naar we hopen zal de Good-Luck linksbniten Zondag er wederom mee doen. Good—Luck II krijgt WDC II op bezoek We getooven wtl dat Good- Luck II wel weer twee puntjes thuis zal hebben. G'berh I gaat wederom uit naar NAC IV op bezoek, waar men tardege zal moeten oppassen, om weer niet een puntje te laten vallen. G'berg II gaat naar Wagenberg I op bezoek. Waar ze met een weinig flink aanpakken wel zullen winnen. GEERTRUIDENBERG. Dammen D C S I D. speelde voor de comp. tegen D.O. S. te Breda, alwaar zij de volgende overwinning boekte. Breda D.O S. Jac. Stofmeel Jaspers Naussen v. Opstal jan Stofmeel Dokter Commerce Jansen Jacobs Meijer Totaal G'berg D.E.S1.D. 2 Crane 0 0 v. Ardenne 2 1 Eype 1 0 Wesselins 2 1 Kommers 1 0 Okkerse 2 0 Nclis 2 0 Otte 2 0 de Boer 2 0 Stal 2 4 16 AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 4 en Zondag 5 December, Tentoonstelling van Zangkanaries in de zaal van Café A. v. d. Pluijm. Zaterdag 4 Dec. Witte Bioscoop, „Zigano de Rooverhoofdman", 8 uur Zaterdag 8 uur. Bestuursvergadering Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdagavond 9 uur repetitie Mannenkoor Liedertafel „Oefening en Vermaak". 5 Dec. 12 uur.. Repetitie „Tot Bloei der Toonkunst". 5 Dec Repetitie Lieder tafel „Oefening en Vermaak", Mannen koor. 12'/4 uur. Zondag 5 Dec Flora Bioscoop, „Met hart en vuist", 6 en 8'/j uur. Zondag 5 Dec. Witte Bioscoop, „Zigano de Rooverhoofdman", 6 en 8' /2 uur. Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Zondag L'edertafel Zondag fjorden, temidden van grillige berg stokken, waarlangs soins 't zonlicht fel kletst tot in het stille water, of des avonds een druilerig licht te pein7x?n hangt. Dit alles heeft Jan van Delft in eigen taalxpogen weer te geven. Maar van Delft, die bijna alles mi nutieus uitteekent, die aan kleine, oogenschijnlijk nietige dingskens, be zieling weet te geven, zal ook ongetwij feld de begrenzing van zijn procédé op liet doek hebben gevoeldde geweldige Xoorsche structuur, die wereld van bergen, die ons stil maakt en heel klein doet worden, heeft van Delft o.i. niet met zijn fijn peinzend talent ge heel kunnen omvatten. Zijn mathematische, beredeneerde scholing en liefdevolle verzorging van details, bezweek eenigszins onder die overrompeling van koninklijke natuur. Hier was geen stil devoot prevelen mo gelijk durf, we zouden willen zeggen een Angelo's durf en „Schwumg" was hier noodig. Waar het geldt de fijne verzorging van onderdeelen en deeltjes van Noorsche landschappen, hebben we niets dan grooten lof voor v. Delft, maar het grootsche, de impressie van liet. monumentale heeft hij toch niet geheel en al weten te bereiken, in weer wil van zijn bijzonder fijnen smaak voor kleur en lijn en buitengewoon be- grip van compositie. Van Delft moet zich in België b.v. rustiger hebben kunnen bewegen, want hij .is vóór alles een stil. peinzend dich ter. Dit voelen we het best in zijn werk „Ingang Begijnhof", waarover een stille vreugde en mystieke stemming hangt. Verrassend is het als ge U van dit schilderij plotseling naar een ander keert en wel „Bij 't Gruutlmus". Hier spreekt in eens een groot blij kind in felle kleuren, die verheugd ne vens en door elkaar zijn gestreeld. En dicht daarnaast zien we van Delft weer anders, 't is in „Sneeuw-Schemering", waar atmosfeer en landschap peinzend zijn verstild en 't leven één moment stilstaat. Van „Stillevens" en „portretten" zijn nog eenige juweeltjes te zien. Men vindt Stillevens in kleuren en stem mingen, die fel openbreken, maar ook fijne, psychologisch goed uitgediepte portretten, zoo gegrepen uit het volle leven. Van Delft heeft ons een uurtje van fijn genot geschonken. BURGERLlWsïlNa"' RECHTSZAKEN. BINNENLAND. Naar wij vernemen is benoemd tot burgemeester der gemeente Culem borg de heerY Keestra. administrateur ter gemeente-secretarie van 's-Herto- genbosch. De benoemde, die Katholiek is, is 35 jaar. Gero zilver bekroond Op de te Amsterdam gehouden ten toonstelling H O R. E. C. A. F., werd aan de inzending Hotelzilver van de Gerofabriek te Zeist de hoogste onder scheiding voor Nederl Fabrikaat toe gekend. Waalwtjks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren, Hotel Verwiel Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. Waalwijk, 3 Dec '26. Eieren 10—15 ct. Varkens f8 I 11. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moet hetraads- verslag der gemeente Dussen over staan tot een volgend nummer. KUNST EN LETTEREN. DE EXPOSITIE VAN JAN v, DELFT Onze oude plaatsgenoot, de heer Jan van Delft, de welbekende kunstschil der en leeraar aan de R. K. Leergangen te Tilburg, houdt aldaar in de openba re R. K. Leeszaal, een tentoonstelling van zijn werken. Deze tentoonstelling, die uitmunt door groote verscheiden heid, geeft een goeden kijk op de bree- de ontwikkeling van den kunstenaar Van Delft. Men vindt er figuur, stille ven en landschap. Maar in dit laatste genre exposeert van Delft toch wel het meest, omdat hij binnenkort een uitge breide portretten-tentoonstelling zal organiseeren. Als portrettist is Jan van Delft voor al bekend. Maar ook zijn landschappen e.a. getuigen van fijn talent. Op deze tentoonstelling vinden we o.a. werken uit België, Italië, maar vooral uit Noorwegen. 't Is begrijpelijk dat v. Delft zich als kunstenaar gedrongen voelde te schil deren die zwijgende maar aangrijpende GEMENGD NIEUWS. De 74 jarige weduwe Hoeve die Maandag te Elburg door een auto is overreden, is aan de gevolgen bezwe ken. Gistermorgen omstreeks 11 uur is op den weg tusschen Berkum en Lichtmis bij Zwolle een ernstig onge luk gebeurd. De 18 jarige J. Mt-yèr uit Berkum, die met zijn met een paard bespannen wagen den weg wilde oversteken, werd door een passeeren- dtn auto aangereden. De wagen viel omver en M raakte tusschen den auto en den wagen bekneld. Doode- lijk gewond werd hij naar het zieken huis vervoerd De auto werd zwaar beschadigd De Inzittenden, een ver pleegster en een politieagent, die een pauënt naar een krankzinnigeninrich ting vervoerden, bekwamen geen letsel. Het tweejarig dochtertje van den tuinder J. Kist te Steenwijk stootte Maandag bij het spelen tegen de tafel en kreeg daardoor een kan met kokend kolfie over borst en beenen Na eenige uren is de kleine aan de bekomen brandwonden overleden. Bij den ingang van de mijn Oranje Nassau 3 in Heerlerheide ont moetten elkaar vanmorgen 6 uur de mijnwerkers P L uit Roermond en M uit Hoensbroek. die beiden naar hun werk gingen. Tusschen hen schijnt een oude veete te bestaan terrein van de mijn gekomen, loste M een revolverschot op L die. in een zijde getroffen, neerstortte Hij is naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk wel. De marechaussees van Hoensbroek hebben later M. gearresteerd Gisteravond te ongeveer half 6 is ter hoogte van Vijlen bij Vaals een btjaarde man. die op de in b-weging zijnde stoomtram wilde springen, tus schen de wielen geraakt. Het trein personeel dat den wagen tot stilstand wist te brengen, vond den man met afgereden hoofd op de rails liggen. Het slachtc ffrr bleek te zijn een zekere Bruggeler, wonende te Vijlen. Onder Oosteihout bij Nijmegen is de aufo van den heer L. uit Hile- gersberg vermoedelijk tengevolge van den mist in de Waal gereden. De chauffeur de eenige inzittend'e kwam er met den schrik en een nat pak. af De auto kon later op het droge worden gebracht. In de oranje-Nassaumijn te Heer- lerheide is hedennacht de 34 jarige mijnweiker J. B., wonende te Hoens broek verongelukt. B., die een luchtlier bediende, is vermoedelijk door den kabel gegrepen en doodgedrukt. De verongelukte was Duitscher en gehuwd en laat een vrouw en een kind achter. Dezer dagen kreeg de politie te Beverwijk bericht, dat in het vaarwa ter de Pijp genaamd, een in de Be- verwijksche Haven uitmondenden zijtak van het Noordzeekanaal, een lijk drijvend was gevonden. Toen de politie ging dreggen, vond zij een in staat van ontbinding ver- keerend rechterbeen van een mansper soon. Aan het been bevonden zich nog een schoen en een kous. Eenige weken geleden verdween plotseling de te Beverwijk woonachtig arbeider B. Het gevonden lichaams deel bracht de politie hiermede in verband. De familieleden herkenden de kleedingstukken als aan B. toebe- hoorend. Men vermoedt, dat B. door een of andere oorzaak te water is geraakten dat zijn lichaam In aanraking is ge komen met de schroef van een pas- seerende stoomboot, waardoor het been zou kunnen zijn afgerukt. Omtrent den aanslag op een marechaussée te Woudrichtm meldt men nog het volgendeaan de Prov. Crt. Maandagavond omstreeks 6 uur werd aan de marechaussée kazerne alnier aangebeld en deed een der manschap pen, n.l. de marechaussée Blokland, de deur open Oogenblikkelijk bij het openen der deur sprong een persoon, die met een groot mes gewapend was, op hem toe en trachtte hem een steek toe te brengen. De marechaussée wist echter door een achterwaartschen sprong nog juist den stoot te ontwij ken en liep naar boven, teneinde zich van wapens te voorzien. Tot aan de trap werd hij evenwel door het indi vidu achtervolgd, wien het evenwel niet gelukte hem te verwonden. Nadat de commandant van een en ander op de hoogte was gesteld, trok men er onmiddelijk op uit om den vermoe- delijken dader, die inmiddels het hazenpad had gekozen, op te sporen en slechts enkele minuten na den aanslag werd de vermoedelijke dader reeds aangehouden en naar de kazerne overgebracht Het bleekte zijnde visscherC.Vink uit deze gemeente. Naar we vernemen bekende hij den aanslag op den mare chaussée te hebben gepleegd en naar de kazerne te zijn gekomen met het doel om een der manschappen, onver schillig welke, te treffen. Hij is Woensdagmorgen naar 's Hertogenbosch overgebracht en ter beschikking gesteld van den officier van Justitie. Een 21-jarige schoenmaker, die te Darmstadt terecht had gestaan ter zake, dat hij zijn 13 maanden oud kind met strichine heeft vergiftigd, werd ter dood veroordeeld. LAATSTE BERICHTEN. ADVERTENTIëN. te Capelle, zal óp Vrijdagmiddag 10 Decem ber a.s. ten verzoeke van de PROVINCIE NOORD BRABANT om contant geld publiek verkoopen langs den Winterdijk, waarondei verschillende geschikt voor den wagenmaker. Bijeenkomst des namiddags 2 uur bij café KAMP aan dpn Op het l'Winterdijk bij Besoijen. 37496 te Capelle, zal op Woensdagen 8 en 15 December '26 telkens des avonds om 6 uur ten herberge van C, ROVERS en ten herberge van CHR MONTENS te Waspik ten verzoeke van den Heer THOMAS LIPS aldaar in het openbaar veilen en verkoopen: Het goed onderhouden Woonhuis met schuur en erf gelegen aan de Haven te Waspik, Sectie G 1143 groot 2 aren 85 centiaren. Het huis is voorzien van water- leiding en electrisch licht. Te aanvaarden bij betaling der kooppenningen. 37497 BURGERLIJKE STAND VAN WAALWIJK. Geboren: Apolonia Johannït dochter van Anto- nius Schuurmans en Iluiberdina Dainen. Go- verdina Maria, dochter van Antoine Collard en Adriana Keiden. Marinus zoon van Egbert Sinienk en Johanna J. van der Aa. Overleden: Suzanna Ant. van Dam, 83 j. we duwe van Herman Verheul. Helena Gertrud Hut zen, 47 j. echtgenoote van Jan Dalmeijer. Cor nelia Mathilde Verhoeven, 39 j. echtgenoote van W. N. Proveniers. Ingekomen personen: Maria Ooijens, Markt 2, van Tilburg. Hendrikus Herman, Laageinde 81a, van Sprang-Capellc. Algonda J. Debets, Grootc- straat 244a, van Mlllingcn. Elisabeth A. v. d. Ven, Grootestraat 192, van Nieuwkuik. Henrictte de Haan, Sint Antoniusstr. 145, van Kerkrade. Johannes Hagenaars, Minister Loeffstr. 57a, van Rotterdam. Petrus A. Auée, Grootestr. 385, van Loon op Zand. Cornelis M. van Scbille en gez. Sint Antonlusstraat 130, van Loon op Zand. Mathias A. M. Eijkemans, Westcindc 1 van Vught. Anna I.. J. Kncpflé, Grootestr. 335 van Lith. Anna Löfler, Grootestr. 33 van Erl'urt. Vertrokken personen: J. J. Lecnhouts naar Nij megen. F. Timmermans naar Amsterdam. C. Henskens, naar Druilen. D. Gootjes, naar Loon op Zand. Anraaij en H. van Helden. Johnn Arle zoon van C. v. d. Mcijden en A. C. Noorloos. Hendrik zoon van A. Monshouwer en A. Hoeke. Zegerina An- ncttn dochter van B. Sterkenburg en J. Bras. Tennis zoon van G. Dekker en M. T. Smits. Wilhelmina dochter van B. v. d. Heuvel en J. de Ruiter. Getrouwd: W. A. Dekker oud 22 j. met NV. Kant oud 24 j. M. Vink oud 36 j. met M. v. Hofwegen oud 29 j. Overleden: T. Dekker oud 49 j. II. Pellekaan oud 72 j. J. A. v. d. Meijdcn oud 14 dagen. BURGERLIJKE STAND VAN SPRANG-CAPELLE. Maand November. Geboorten: Thcodorus Adrianus, zoon van J. Th. Timmermans en A. M. Verhoeven. Neeltje Geertrui dochter van C. Sterrenburg en D. Paans; Geertruida Adriana Maria, dochter van A. Tref fers en A. E. de Roon. Gerardus Cornelis zoon van G. C. F. 't Hooft en A. Zwart. Jan Hen drik zoon van J. J. Ophorst en M. Timmermans. Adriaan Johannes zoon Van J. Paans en C. A. Rij ken. Arnoldus zoon van A. van Zeist en J. A. de Rooy. Cornelia Picternella dochter van J. A. Verschure en J. Kamp. Geertruida, dochter van I». A. Wagemakcrs en J. J. Swart. Gerardus Hendrik zoon van A. Ros en W. Hoefnagel. Huwelijken: I'. W. de Rooy, 27 j. en A. W. de Bie 22 j. G. v. d. Hoven, oud 51 j. en M. Frank, oud 43 j. Overlijden: Maria Mouthaan, oud 75 j. weduwe van P. v. Zeist. J. J. Boer, oud 1 maand, z. v. G. Boer en C. v. d. Kolk. J. Bijl oud 74 j. weduwe -van M. v. d. Hoek. J. de Graaf, oud 77 j. weduwnaar v. A. Klijn. T. Ophorst, oud 5 weken, dochter van P. Ophorst en A. P. v. d. Hoven. N. Sterrenburg oud 4 weken, dochter van C. Sterrenburg en D. Paans. MADE. GelrorenAdriana H. d.v. Hendrik Ant. v. Dongen en Cornelia Segeren. Goverdina H. d.v. Cornelis P. Busio en Rosalia Kaai- fnan, Adriana C. d.v. Cornelis Anemaat en. Johanna Stoop. Cornelia d.v. Andries de Jongh en Ida de Wfls. Petrus z.v. Corne lls van Gils en Geertruida Meerenliout. OverledenCornelia van Loon, oud 77 jaar. Wilhelmina C. v. d. Sluis, oud 77 jaar. Gijsbert G. de Laat G1 jaar. Antonia de Jong 57 j. Johannes Kommeren 88 jaar. Andries Verhagen 59 jaar. Gehuwd: Petrus Leys oud 26 jaar en Eva Segeren 32 jaar. Johannes Mutsaers 26 jaar en Maria P. Hessels 21 jaar. Huwelijksaangiften: Dingeman Anemaat 26 jaar en Anna v. Rijthoven 21 jaar. BURGERLIJKE STAND VAN MADE. Maand November. GeborenGoverdina II. dochter van Cornelis P. Busio en Rosalia Kooijman. Adriana C. dochter van Cornelis Anemaat en Johanna Stoop. Cor nelia dochter van Andries de Jongh en Ida de Wijs. Petrus zoon van Cornelis van Gils en Geertruida Moerenhout. Wilhelminus zoon van Petrus Ver hagen en Cornelia J. Brouwers. Pietcr zoon van Jacobus Verhagen en A. M. Looner. Overleden: H. Verhagen 59 j. Hendrika J. Braat 9 maanden. Gehuwd: Johannes Mutsaars 26 j. en Maria Hes sels 21 j. HuwelijksaangiftenDingeman Anemaat 26 j. en A. v. Rijkevorsel 21 j. EETHEN. SeptemberOctober. Ingekomen-uit: Waalwijk II. Treffers Spraug-Capelle C v Oosterhout. Vertrokken naar: Dussen P S Lankhaar en gezin. Heusden G. Ilaase Almkerk A, W de Graaff Eindhoven G N Bouman Sprang-Capelle B Wynbelt Waalwijk G Geers Rotterdam G v Wijk Zuilichem G Haspels 's-Gravemoer Wed J Treffers Veen J C Roeland Engelen M J Verhey Giessen-Nieuwkerk J Schilders. HERPT. OverledenJacobus Buijs S3 jaren, echtg. van Anta. van Grevenbroek. Maria Ca- tharina van den Brekel, echtg. van M. A. J. van Bokhoven. BURGERLIJKE STAND VAN DUSSEN. Maand November. Geboorten: Maria Anna Theresia dochter van Arnoldus Hubertus dc Bont en Anna Cornelia Ma ria de Bont. Willem zoon van Marinus van Daa- len en Johanna van Daalen. Bertus zoon van Lecildert Romijn en Janneke Zwart. Dina doch ter van Huihert Groeneveld en Lijntje Wilhelmina de Jong. Franciscus Hendrikus zoon van Petrus Ivo Verheijden en Catharina Huiberdina Verharen. Hendrika Teuntje dochter van Meeuwis Mille- naar en Hendrina Elisabeth de Graaf. Huwelijken: Jacobus Hubertus Scheeren 37 jaar DE BRIEFSCHRIJFSTER VAN ANDEL. Voor de rechtbank te 's-IIertogenbosch werd de behandeling voortgezet der strafzaak tegen .1. v. R. weduwe van I.. S. te Andcl, de briefschrijfster die omstreeks 1 Juni 1926 H. Vogelaar te Andel heeft bedreigd met doodslag en brandstichting en hem heeft bcleedigd door hein een brief toe te zenden met voor Vogelaar zeer beleedigenden in houd. Het vrouwtje dat zoowat 150 van die rare brie ven heeft rondgezonden en zich listig schuil hield, bracht met die rare kunsten heel wat beweging en onrust onder de bevolking van 't rustige Andel en omstreken. De rechtbank gelastte een psichiatriscli onder zoek naar de geest vermogens van verdachte. Met dat onderzoek werden belast Dr. G. Jans- sens, geneesheer-directeur van het krankzinnigen- Gesticht „Voorburg" te Vught en Dr. Casparie, ge- nuwarts te Den Bosch. De deskundigen voormeld rapporteerden dat verdachte niet toerekenbaar kan geacht worden voor het haar ten laste gelegde en deze vrouw zeer gebrekkig is aan ontwikkeling van verstan delijke vermogens. O]) grond van de verklaringen der psicliiaters cischte liet O. M. ontslag van rechtsvervolging we gens ontoerekenbaarheid. Het vrouwtje heeft na het gebeurde haar dorpje Andel met tcrwoon verlaten. Dinsdapavond 81/-. uur Repetitie fen Huiberdina Cornelia Meijers 31 jaar. Anto- 'L nius Kievits 22 jaar en Helena Woutrina Eijkhout 20 jaar. Cornelis Henricus Schrauwcn 29 jaar en Johanna Maria Lensvelt 29 jaar. Adrianus Bren- ters 16 jaar en Maria Johanna Nouwens 37 jaar. Adrianus Marinus Leeggangers 24 jaar en Pe- tronf-lla van der Steen 22 jaar. Overlijden: Gerrit Roender j. m. 12 jaar. Jannigje van der Stelt j. dr. 3 maanden. Cor nelis van Dortmond j. m. 51 jaar. BURGERLIJKE STAND VAN RAAMSDONK. Van 1630 November. Geboren: Johannes M. zoon van Johannes van den Elshout en Maria J. Zijlmans. Cornelia J. dochter van Wilhelmus P. NVetcrings en Anna M. Bogaarts. Cornelia Th. dochter van Petrus J. Snijders en Johanna A. van Loon. Wilhelmus A. zoon van Wilhelmus C. Boons en Cornelia M. van Dongen. Hendrik zoon van Gerrit Boer en Jo hanna van Oosterhout. Lucia C. M. dochter van Cornelis A. Blom en Maria A. Kornel. Hubertus C. zoon van Johannes H. Kieboom en Cornelia M. van Iersel. Iluibertus A. zoon van Johannes Fens en Ida J. de Rruijn. Antonic zoon van Antonic Pruijssers en Cornelia Arendsc. Ondertrouwd: Hondricus P. de Jongh 33 j. en Pctronella H. IJpelaar 25 j. Getrouwd: Cornelis A. van Dongen 26 j. en Jo hanna A. M. dc Ruijtcr 26 j. Lecndert J. van der Sluijs 25 j. en Cornelia J. Timmermans 30 j. Overleden: Anna M. van der Pluijm, wed. van Gerrit Vissers 73 j. Thcodorus W. J. Hendrikx 12"jaar. IngekomenMaria J. Sneljers van H. en L. Zwa- luwe. Anna M. Jansen van Dongen. Adriaan J. Roomer van Waalwijk. Adriaan van der BUI- Vissers van Eeckercn. Hendrik Paans-van Kop pel en gezin van Sprang. Hendrika O. van Rijs wijk van Gameren. Elizabeth Kolijn van Alra- kerk. Maria A. D. Snels van Oosterhout. Adrianus C. Hamel-Snijders en gezin van Rotter dam. Cornelis A. van Dongen van Geertruiden berg. Vcrtrolcken: Nicolnns van Raai naar Rotterdam. Thcodorus W. Grocnendaal-Sncllens en gezin naar Geertruidenberg. Cornelis J. I.enscn-van Oord en gezin naar Dinteloord. Adriana Scgers naar Made. Gabriel H. van Stricn-Verhulst en gezin naar Goirle. Dyinphna J. M. Savelkous naar Breda. Maria Zwart naar Bergen op Zoon. BURGERLIJKE STAND VAN DRUNEN. Maand November. Geboren: Antonia A. dochter van Thomas v. d. 1 Wiel-v. Boxtel. Geertruda C. dochter van Adr. Bergmans-van Ravenstcin. Catharina J. dochter van P. Smits-Vesters. Johannes zoon van Mich, v Xoort-Elshout. Pctronella dochter van C. v. Spijk-v. Rooij. Maria J. dochter van H. Laar- aoker-Veltman. Johanna dochter van Joh. van* Balkum-Schalkcn. Huwelijken: Petrus Houtdijk 38 jaar en Cornelia Henskens 27 j. Overleden: Waltherus H. van Besouwen, 69 jaar. Josephina M. van Drunen 3 maanden. Adr. v. Noort, 8 dagen. BURGERLIJKE STAND VAN ALMKERK Maand November. Geboren: Wilhelmina dochter van C. v. d. Wel en E. Verlee. Christiana dochter van M. T. van DRUNEN. Onze correspondent seint ons over 'tongeval notaris Jansen (zie Prov. Nieuws) 't volgende. Tusschen 1112 uur v.m. kwam eeu melk wagen uit de richting 's Bosch gereden. Naby de R.K. Kerk kwam notaris Jansen met z'n rijtuigje uit de richting Waalwijk. Ze pas- seeren elkaar en meteen komt ook een last wagen van Boelen's Kolenhandel, 's Bosch achter den melkwagen vandaan, 't Paard schrikt en springt dwars over den weg. De chauffeur heeft keus op 't paard in te rij den of op 't rijtuigje. Hij kiest 'teerste met het oog op een menschenleven te redden en rijdt het paard omver. 1-Iij reed zelf tegen paal der electriciteit.'t Paard moest een worden afgemaakt De lastwagen werd ge heel in elkaar gereden. Direct was de politie en de Burgemeester ter plaatse. In den nacht van Donderdqg op Vrijdag is een konijnenhok leeggeplunderd hij Smits op Giersbergen. 6 prachtige konijnen zyn gestolen. „Sporters" speelt Zondag tegen Geel Zwart, 's Bosch.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 10