Benauwd bekwame Sliksters en Plaksters. een Groenendaler. een Gein. Kamer r- ir VERLOREN ConsnmpliB-tenl. J. A. MTDR1WERK. Een goed en degell Sint nicoiaas-Cadeau zijn een aankomende JONGEN vraagt TE KOOP GEVRAAGD EEN MATRAAM Verhuring In W ij nen en Likeuren. J. L. BAAN, Grootestraat 125 aan de Haven te WAALWIJK. varhuren 2) e ©onsumpti e— tent staande op de speciaal ioe.op te treden Ds. Ubels van Heemstede, terwijl Ds. Rö'.h des v.m. 9 30 en des n.m. 6 uur voor de Herv. Gem. hoopt voor te gaan. Naar wij vernemen hoopt de Heer Kortenhoeve van Haarlem en Heemstede, op 17 Dec. a s. in de zaal v d. Heer Dekker alhier een lezing te houden, over 't gesticht van lijdeis aan vallende ziekten. MADE In de laatste week van het jaar wordt alhier doordeEerw Paters Redemptoristen een H. Missie gegeven. In de Ned. Herv. Kerk te Drim- melen zal op Zondag 5 Dec. des v.m. 10 uur Ds. Vinck voorgaan. Op Zondag 5 December zal in de Ned. Herv. Kerk alhier des voorm 10 uur Ds. Mudde voorgaan. Zondag j.l half elf kwam St. Nico- laas per stoomboot te Drimmelen aan. Verwelkomd door het comiié, vooraf- gegaan door herauten te paard en be geleid door de harmonie „St Cecilia", hield St. Nicolaas zijn intocht in Made. Verder werd door St. Nicolaas om half vier ten huize van den heer W. v. d. Noort een receptie voor de kin deren gehouden. De St. Nicolaas collecte die Zon dag langs de huizen aan Made en Drimmelen werd gehouden bracht ruim f 160 op, BREDA. 1 Dec. Tot lid van den gemeenteraad (vac. Zijlraans) is be noemd verklaard de heer ir. W. van Veen (V.B.). ST. JOACHIMSMOER. Woensdag vergaderde de R K Kiezers alhier met het doelOprichting van een R. K. Kiesvereeniging in onze parochie. Een 30-tal kiezers waren opgekomen Allen besloten tot de oprichting, zoo dat een voorloopig bestuur van 5 leden opdracht werd gegeven de eerste werkzaamheden te verrichten. Gekozen werden C. Heijkants, Voor zitter E. Verhelst, Secretaris; W Kennekens, PenningmeesterM. van Rooij en J. de Kort, leden. Woensdagavond vergaderde de Vereeniging ter bevordering der Moersche belangen ter afhandeling van een belangrijke agenda. Het bestuur deed mededeeling van de uitvoering der besluiten van de vorige vergadering als: Instelling autobusdiensten op marktdagen. Die naar 's Bosch ging niet naar wensch. De H. B. S. had na de eerste proef, die begrijpelijkerwijs zou mislukken als prijs en onvoldoende regeling in aan merking worden genomen van verdere doorzetting afgezien. Het Bestuur kreeg opdracht langs anderen weg tot instelling van een marktdienst te geraken. De 2e postbestelling was afgewezen Het Bestuur had opnieuw een verzoek gericht, nu aan den Dir. Generaal der Posterijen. Steun hiervoor is gevraagd aan een lid der 2e Kamer, alsmede aan de hier meest gelezen couranten. 't Voornaamste punt der agenda Verbetering van Zijstraat en Paalstraat werd niet afgehandeld. Na langdurige en breedvoerige besprekingen werd besloten dit punt aan te houden tot een volgende bijeenkomst. Onze vroegere dorpsgenoot C. v. W. had Maandag 't ongeluk aan den steenoven te Tilburg onder een z. g. kipwagentje te geraken met 't nood lottige gevolg dat hij spoedig daarna overleed. HERPT. Nu de winter met zijn lange avonden zijn intrede gedaan heeft en deze ook benut worden voor het houden van wedstrijden in komi sche voordrachten, neemt onzekarak ter-humorist de heer W. Kuijs wederom hieraan deel, nl. j.i. Zondag te Dongen En steeds met groot succes, ja, te Dongen behaalde hij weer voor de zooveelste maal den eersten prijs. Geen wonder dat hij op zoovele plaatsen gevraagd wordt om op te treden. J.l. Woensdag passeerden onze gemeente in totaal ongeveer 150 auto bussen, wel een teeken dat er drin gende behoefte aan bestaat om den verbindinglngsweg Heusden—-Vlijmen In prima staat te brengen. In de R.K. Bijzondere School is men begonnen herhalingsonderwijs te geven, wat gevolgd wordt door 23 leerlingen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel. 3 Dec. '26' De heer F. Soliën uit Rotterdam gaf Zaterdagavond op de nieuwe Toulet- biljart bij den heer Joh. Smit-Hes- sehnans een seance die zeer veel be langstelling wekte. Een groot aantal ernstige biljartliefhebbers volgden met spanning het prachtige spel van dezen kunstenaar op 't gioen laken. De heer Soliën speelde eerst een partij met voorgift, doch speelde zoo enorm sterk dat zijn tegenstander geen schijn van kans kreeg. In 7 beurten haalde hij 600 punten, alzoo een gemiddelde van bijna 86. De hoogste serie was 417 ca ramboles. Verbazend waren zijn machtige piquées en onverbeterlijk zijn massees in de volle partij. Ook in een partij overhand toonde hij zich meester in de kunst. Met een serie kunst- en fantasieballén sloot de heer S. zijn seance. De toeschouwers hebben genoten van een spel, zooals zij nog nooit zagen. De bioscoop-voorstelling Zater dagavond in de Euphonia-zaal gege ven is geweest wat aangekondigd was, een prachtuitvoering van een film, die we een van de beste op 't gebied der cinematographic mogen noemen. Hen- ny Porten's levenswerk „Haar Lij densweg" is een film die pakt en ont roert en een verheven strekking heeft Trouwe bioscoop bezoekers van elders vertellen ons dat zij nimmer een beter werk op onverbeterlijke wijze op doek gebracht zagen. De pessimisten die meenden dat St. Nicolaas 1926 een mislukking zou worden voor Kaatsheuvels Belang hebben inisgcrekend. Niet alleen geen mislukking is de St. Nicolaasactie ge weest, doch een groot, ja overgroot succes. De belangstelling van de zijde der burgerij, zoowel groot als klein, was enorm, de medewerking der beide muziekgezelschappen loyaal en royaal; de opbrengst zoowel in geld als gaven in natura grooter dan een der vorige jaren. Met recht mogen we daarom van een groot succes spreken. 't Zag er zwart van de opeengedron gen kinderen en grooten, toen om bijna drie uur de H. Man aan de grens der gemeente,bij de Sprangsche straat ar riveerde. Onder de opwekkende tonen der harmonie Apollo begon de wan deling door Sprangsche straat, Hoofd straat, Peperstraat, Markt, Markt straat, Heulstraat, Berkdijksche straat. Molenstraat, Kruistraat, Hoofdstraat, Stationstraat, Hoofdstraat, School straat, Gasthuisstraat, Markt naar de Harmoniezaal Apollo. Ijverige collec tanten zamelden langs de woningen en onder de nieuwsgierigen alles in wat gemist kon worden. Aan giften in natu ra werd de auto van den heer M. Swa- genmakers volgestopt, terwijl de collec te plm. 95,— opbrengst, door bestuur en leden van de harmonie Apollo na afloop gebracht werd op 100,50. Be grijpelijk is het, dat Zondag de belang stelling vooral niet minder was. Vanaf Euphonia werd onder begeleiding van dit corps gemarcheerd door Hoofdstr., Verl. Hoofdstr., Vaartstr., Horst, Tram laan, Gasthuisstr., Telefoonstr., Gast- huisstr., Schoolstr. Hoofdstr. naar Euphonia. De auto van den heer C. Vloemans reed mee voor 't op halen van do goederen in natura. De op brengst was Zondag 102,89, zoodat in totaal ruim 213, was ontvangen, een bedrag dat een bewijs aflegt van de sympathie van Kaatsheuvels bevol king voor 't Sinterklaasfeest zijner arme kinderen. Zaterdag 4 December zal het be roemde Harmonica-duo Gebr. Smith een concert geven in de zaal van den heer Joh. Smit. De humorist v. d. Spek zal zijne medewerking verleenen. Het duo Smith behaalde den titel van kam pioen op hun instrumenten, 't Moeten kunstenaars zijn in hun vak, die overal enorm succes behalen. Heden middag werd een vrouw uit Waspik betrapt, terwijl zij bezig was in den overdrukken winkel van Magazijn „De Zon" goederen weg te stoppen in haar zak. De heer Jan Frederiks had de gauwdievegge in 't oog gekregen en noodigde haar uit den inhoud van den zak te laten zien. Na eenige tegenstrib beling ging zij hiertoe over. Verschil lende wollen en zijden artikelen als- sjaals, vesten, truien, pull-overs, das sen, kousen, etc. kwamen te voorschijn in totaal voor een waarde van plm. 30 gulden. De politie inmiddels gewaar schuwd nam de vrouw die gehuwd en moeder van een vijftal kinderen is een verhoor af, waarna zij met toestem ming van den Officier van Justitie in vrijheid werd gesteld. Het paard van den expediteur Kuijsten sloeg bij 't uitstorten van kei slag in de Telefoonstraat gisteren op hol. In zijn dolle vaart rende het tegen de tuinafsluiting bij W. v. d. Velden en de Beunis, die geheel vernield werd.Een schadepost voor K„ die voor de stuk ken zal moeten instaan. De Winkelweek der Winkeliers vereniging werd Zaterdagavond met de rondwandeling van Sint Nicolaas geopend. Op schitterende wijze is de jeugdige vereeniging in haar eerste werk geslaagd. Niet minder den 26 der leden doen aan de winkelweek mee. Dat de prijsvraag belangstelling wekt is te hespeuren aan de massa nieuwsgieri gen, die den geheelen dag door zich voor de vitrines verdringen om de moeilijke kwestie op te lossen, wat de winkelier toch wel als Sinterklaas surprise kan bedoeld hebben. Intus- schen de belangstelling is gewekt en de etalages worden bekeken. Naast de ge ëxposeerde cadeaux komen ook de an dere artikelen in 't oog, die tot koopen noodigen. De laatste dagen vooral heerscht in alle zaken een ongekende drukte, waaraan de winkelweek niet vreemd kan zijn. Vooral Mag. De Zon, waar St. Nicolaas drie dagen vertoeft om geschenken aan de kleintjes uit te deelen, kan niet over gemis aan be langstelling klagen. In twee auto's be zocht de H. Man met zijn gevolg de scholen der gemeente en omstreken om met kwistige hand zijn gaven rond te strooien. Een niet goedkoop, doch goed gevonden idee der uitvoerders. De sla gers begonnen hun winkelweek op Donderdag, Vrijdag a.s. eindigt de wedstrijd. Vóór 't politiebureau zal alsdan een groote bus staan, waarin ieder zijn biljet kan stoppen. Zaterdag om half drie zal de harmonie van het Kon. Muziekgezelschap Euphonia we derom met St. Nicolaas rondtrekken om de cadeaux der winkeliers bijeen te verzamelen, om ze na afloop dei- route in Euphonia aan de winnaars toe te wijzen. Ook daar zal het niet aan lje- belangstelling ontbreken. Hel armenconcert van Apollo zal niet op Woensdag 8 December, doch op Zondag 12 December gegeven worden. De commissie van de vereniging K. B. is met assistentie van een behulp zame groep dames en heeren met de St. Nicolaas surprises voor de arme klein tjes klaar gekomen, 't Is een heel werk geweest deze zaak te organiseeren, doch waar de leiding hiervan in handen is van den Voorzitter van K. B., de weled. heer M. v. d. Wee weten we dat de zaak verzorgd is en tot in alle onderdeelen zijne aandacht gehad heeft. Maandag namiddag zal het feest zijn in de scho len der Eerw. Zusters -waar de H. Man zelf de geschenken aan de kleintjes zal overhandigen. Donderdagavond zijn de slagers met hun etalages klaar gekomen om de winkelweek te volmaken. Met alle res pect voor 't slagersgild gezegd: Zij spannen ver uit de kroon. Hebben alle winkeliers in hoofdzaak de bedoeling gehad te laten zien wat de winkelstand zoowel in qualiteit als quantiteit in diverse artikelen in scherpe concurren tie met de grootste stadszaken bieden kan, de slagers hebben getracht met de weinige variatie waarover zij in artike len beschikken, etalages te leveren, die bij een étalage-wedstrijd een goed fi guur zouden slaan. Hier tusschen lon ken U de prijzen tegen door hen voor de winkelweek beschikbaar gesteld. De belangstelling was begrijpelijker wijze Donderdagavond enorm. De firma's W. de Jong en A. de Vries in de Hoofdstraat toonen naast keurig versch geslacht en prima gerookte ar tikelen hun kunst in 't opmaken van schotels en 't prepareeren van gekookt en bereid goed. De Centrale Vleeschhal pronkt zooals gewoonlijk met een enor me hoeveelheid vleesch en gerookte waren, keurig met groen gegarneerd. De slagerij Esch met haar mooie dub bele vitrine, prijkt in een zee van licht die.de smaakvol bewerkte* vleeschwa- ren nog lekkerder doet schijnen. Sla ger Verhiel en Pieck in de Peperstraat doet al niet onder en noodt 't publiek eveneens tot koopen en raden. Het spreekt van zelf dat wanneer Uw lucht pijpen verstopt zijn, gij een gevoel van benauwdheid krijgt, gepaard gaand met hij gen en kortademigheid. Akker's Abdijsiroop bezit door haar slijmoplossende werking de eigenschap Uw luchtwegen te zuiveren van slijm, die zich op Uw borst heeft vast gezet. Aanbevolen en geroemd bij bronchitis, asthma,drogen .scherpen of kuchenden hoest. GEMENGD NIEUWS. In de mijn Denendel bij Hamm in het Roergebied zijn vannacht vijf mijnwerkers door mijngasontploiflngtn gedood en 12 gewond. Vanochtend heeft een D-trein op een overweg in het Oosten van de stad Hannover tijdens dichte mist een auto aangereden. Twee inziitenden werden op slag gedood, twee anderen zwaar gewond. De locomotief ontspoorde, maar in den trein weid niemand gekwetst. De auto is geheel vernield. In het Reuzengebergte ligt de sneeuw 'n halve meter hoog. Het vriest vijf graden. Een bekend Hainburgsch koop man, Hainecher, is vanmorgen op den grond in zijn woning dood aangetroffen Uit het politieonderzoek is gebleken, dat hij door slagen op het hoofd be wusteloos is geraakt, daarna heeft men hem onder een aantal kussens verstikt De kostbare ringen en andere luxe voorwerpen van den verslagene zijn verdwenen. Gistermiddag is op cfè Dennen straat onder Nijmegen het driejarig meisje P. Klaassen, toen zij met haar moeder op weg was van de bewaar school naar huis. door een boerenkar overreden en gedood. De overrijding was het gevolg van het op hol slaan van het voor de kargespannen paard, dat schrok. De moeder, die toen rnet het kind op 20 meter afstand was, kwam bij het uitwijken voor de kar te vallen, waardoor het kind onder de kar geraakte. De moeder kreeg geen letsel. Aneta meldt uit Batavia, dato 29 November. Een Menadoneesche korporaal- schildwacht van het hospitaal te Wel tevreden heeft vannacht om een vrou wenkwestie den sergeant—wachicom mandant Kiay en den korporaal Su- neke doodgeschoten. Hij sprong in de rivier om zwemmend te vluchten. Later ontmoette hij den wakker ge worden gepensionneerden ambtenaar Leisen met diens zoon. Hij schoot Lei8en dood en verwondde den zoon. üe amokmaker kwam op het Konings plein—Oost een politie auto met zes man tegen, welke te hulp geroepen was. Niemand in den auto vermoedde dat de korporaal de moordenaar was. Van vlakbij schoot hij den politie opziener Dijkstra dood en vluchtte. Hij is nog niet gepakt. ADVERTENTIëfi, Stoomschoenfabriek GEBR. PULLENS te Baardwiik vraagt voor de SnlJdertJ. 37491 Fa. A. J. DE KORT 37493 Reu l'/a jaar- 37484 Waar zegt de Uitgever. op eersten stand (liefst centrum) aan de straatzijde, zonder pension. Offertes spoedig inzenden onder No. dezer advertentie Bureau van dit blad. 37492 Gevraagd voor spoedige indiensttreding tegen flink loon een f bekend met binnenzool-pennen en 37494 in de buurt van het Station Waalwijk van een Foto-toestel. Terug te bezorgen bij: 37489 A. OUDKERK. Fotograaf. De CAPELSCHE IJSCLUB wenscht voor het Winterseizoen 1926—1927 bij inschrijving te ijsbaan. 37481 De inschrijvingsbiljetten worden vóór 9 December as inge wacht Dij d«*n Voorzitter, den heer A. E. DEKKERS. Willem van Gendsvaart, bij wien nadere in lichtingen te verkrijgen zijn. 's-QREV.-CaPELLE. Bisschop wijn 75 ct p fl. Roode wijn vanaf80 ct. per fl. 3749q WIJ LEGGEN ONS Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. vindt men in den Muziek- en Rijwielhandel van Steeds rufme keuze fn de nfeuwste GRAM APHOON-PLATEN. Voorts Salonkasten, Gramaphoons, Hoornmachines, Fluiten, Mondharmonica's, Naalden, alle Onder deelen enz. 37468 Groote voor/aad fn Rijwielen en Onderdeelen, alsBanden, Lampen, Handwarmers enz. Beleefd aanbevelend ZIET ONZE ETALAGES. Parol ij Ruwe Huid en Schrale Lippen «kW Abdijsiroop WMLWIJSS UIDFMTURERUNDEL FIRMA 0. VERKADE ipir* Zondag 5 December zal onze zaak

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7