BELANGRIJK BERICHT! A.s. Zaterdag 11 December begint onze Confectie-Opruiming, J. VAN WELL-v. DOORMALEN, Grootestr. 207, Waalwijk. Bekwaam Ophaler, Alle nog voorradige MANTELS, KINDERMANTELS, JAPONNEN, DAMES- en HINDERHOEDEN HEEREN- en JONGENSJASSEN, JEKKERS, worden voor spotgoedkoope prijzen opgeruimd. Handwondjes Pak payp i e r. Pakpapier, Inwikkelpapier een uitvoering geven in de zaal van den heer J. Treffers. Bij de jongstleden gehouden ver kiezing van den kerkeraad der Ned. Herv. gem. a.d. Loonschendijk werd in de vacature Wendte tot ouderling gekozen de heer C. Paans. WASPIK. Dank de goede zorgen der vereeniging „Waspiks Belang" werden met St. Nicolaas de kinderen der minder gegoeden goed bedacht. Vele hartjes klopten blijde bij de ont vangst van een aardige surprise, die in bijna 80 gezinnen werd gebracht. Op Zaterdag 18 Dec. a s. zal de ZeerEerw. Pater Gijsman, wiens verloftijd voorbij is, naar zijn Missie gebied van Madras terugkeeren. Op het postkantoor en in ver schillende winkels zijn liefdadigheids postzegels verkrijgbaar gesteld. De baten zijn voor uitzending van zwakke kinderen. Tal van zegeltjes worden verkocht. Maandag bracht de Waspiksche Harmonie eene serenade aan het zil veren echtpaar der familie v. Kalker te Geertruidenberg. GEERTRUIDENBERG. Aan het kan- toor der rijkspostspaarbank werd ge durende de maand November ingelegd f7720.82 en terugbetaald f8580.54. Maandag 6 Dec. vierde onze stadgenoot de heer Hijman Kalker z'n 25 jarig" huwelijksfeest. Nu is dit op zich zelf wel geen zeldzaamheid, maar de wijze, waarop dit gevierd werd behoort tegenwoordig helaas wel tot *de zeldzaamheden. Door de buurtgenooten van Hijman Kalker was in den nacht van Zondag op Maandag de geheele Brandestraat in feestdos gestoken van bijna elke woning wap perde de Nederlandsche driekleur. Om half tien werd het jubileerend echt paar vanaf zijn woning naar de feest zaal in Hotel Centraal geleid, waar het op Israëlitisch ceremonische wijze ontvangen werd. Om half twee, het uur waarop de receptie begon, had de feestcommissie van het buurtschap Brandestraat zich in die straat opgesteld en ging met een bloemstuk op een baartje, gedra gen door een aantal bruidjes, in optocht naar de schitterend versierde feestzaal. Daar werd het echtpaar Kalker toegesproken door een der bruidjes en door den voorzitter der feestcommissie den heer du Pont. Ver volgens kwamen nog een groote schare inwoners van allen rang en stand en gezindten hunne gelukwenschen aan bieden, zoodat de zaal overvol was. Eenieder werd op gulle wijze een dronk en gebak aangeboden en de heeren werd bovendien een extra goede sigaar geoffreerd. Wat het diner betreft, daaraan hebben wij geen deel genomen, maar naar we vernemen liet ook dit niets te wenschen over. Om de gasten eraan te herinneren dat Geertruidenberg vroeger bekend stond om z'n zalmvangst, werd een zalm van maar even 30 pond opge diend. Des avonds bracht de harmonie „Apollo" alhier en de „Waspiksche Harmonie" te Waspik, de laatste voor zien van een paar schitterende licht kronen, het jubileerende echtpaar een serenade en tot laat in den avond heerschte er in onze plaats een aan gename feeststemming. De armen in deze gemeente ontvin gen van den jubilaris een mud steen kolen, een groot krentenbrood en een mooi stuk vleesch Zooiets komt den laatsten tijd toch maar te weinig voor, vindt u ook niet? Ingezonden Mededeelingen. doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade- lijk en behandel ze verder met Doos 30 60-90 ct. PUROL met een mand Iqien van een ladder te vallen, waarbij hij een arm en twee vingers brak. Zaterdag 11 Dec. ten 10'/2 uur zal door den raad dezer gemeente een openbare vergadering worden ge- houden. MEEUWEN. Op Vrijdag 17 Dec. a.s. 's avonds 6 uur, zal de heer E van Muilwijk van Leerdam in het café Smits alhier eene lezing houden over „Bloedlijnen der paardenfokkerij". ALMKERK. Bedankt voor 't beroep naar de Gerf kerk te Waardhuizen cand. Smits van Nieuwweerdingen. Op de j.l. gehouden vergadering van de Ant.-Kiesvereeniging alhier, zijn als candidaat voor de Prov. Staten Op de groslijst geplaatst de heeren Ch v. d. Schans, Burgemeester te Andel. C. G. de Jong alhier, J, J. van Oord te Werkendam en P. Bergmeijer, Bur- gemeester dezer gemeente. Bedankt voor 't beroep naar de Herv. Gem. te Uitwijk, cand. J. de Wit van Noordwijkerhout. Beroepen bij de Herv. Gem. te Scheveningen ds. J F. Roth, Herv. pred. alhier. op Maandagavond trad als spreker op de Heer F. Boumeester. Voor de pauze deed hij hooren een viertal fragmenten van Richard II (Shakespeare) en na de pauze gedichten van Adama van Schel- tenja, Jan Feith en Charivarius Erkend moet worden, dat men nog zelden zoo heeft kunnen genieten, als in deze bij eenkomst, zoodat o. z. t. z. het uur van scheiden te vroeg aanbrak. Gehoopt wordt hier nog meermaals in de gele genheid te zijn van 's mans gaven te kunnen genieten MADE. De werkman Joosen, werk zaam aan de fabriek „Statendam", had het ongeluk met het uitrijden van kolen op de loopplank uit te glijden en in het water te geraken, doch kwam daarbij met z'n knie op een roeiboot terecht, welk lichaamsdeel hij ernstig kneusde. Dr. Houpst ver leende hem geneeskundige hulp. De werkman P. Godschalk had het ongeluk bij zijn werkzaamheden te struikelen en zijn pink te breken. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De opperman G. v. 't Geloof alhier had het ongeluk bij zijn werk zaamheden aan een kerk te Dinteloord NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 1 Dec. 1926. In de druk bezochte vergadering der R K. Debatingclub werd het jaarverslag uiigebracht en aan de Heeren j. van der Staak en A. Verschuur verzocht de bescheiden van den penningmeester na te zien. Deze bleken in orde te zijn. waarvoor dezen dank werd gebracht. Op voorstel van dhr. Hub. Verhoeven werd het aftredend bestuur bij accla matie herkozen terwijl als nieuw lid werd aangenomen de Heer H Merkx De vice-voorzitter, de Heer G Carpay hield zijn aangekondigde voordracht over Juliana van Stolberg en deed dat zoo uitstekend, dat hem een hartelijk applaus ten deel viel. Als spreker voor de vergadering in Januari heeft zich bereid verklaard de Eerw. Heer kape laan van der Vleuten. Zondag 12 Dec treedt in het R K. Vereenigingslokaal op verzoek der R.K. Debatingclub op de HeerJ. Boe- ser uit 's Hage. die daar zal doen hooren verschillende fragmenten uit „de Paradijsvloek", „En als de ster bleef stille staan", „De Man van Ke- rioth", „De koopman van Venetië" en „Salome". Na de pauze vangt het hu moristisch gedeelte aan, waarvoor op 't programma staan „Als alles bloeien wil", „Puckie", „Poëzie en Realiteit" en „Het Verksken", resp van H. 't Sas, Bruinsma, H. 't Sas en T Tim mermans. Deze bijeenkomst is ook toegankelijk voor niet leden. De Heusdensche Harmonie is voornemens deze maand een uitvoering te geven voor hare donateurs en even zoo eene voor buitenstaanders. Het programma zal omvatten zes muziek nummers en twee blijspelen in één bedrijf, n.l.„De 100,000 uit de loterij" en „Jochem Uilenspiegel" beide van J. Broekhoff Bzn. De uitdeeling van de gemaakte kleedingstukken door de Dames-naai- vereeniging„Dorcas", welke ieder jaar plaats heeft op Sint. Nicolaas- avond, geschiedde ditmaal Zaterdag. Tal van doelmatige voorwerpen wer den, waar noodig aan huis bezojgd en zooals begrijpelijk is, zeer dankbaar in ontvangst genomen. In de maandelijksche vergadering der Pluimveevereeniging hield de Voor zitter een bespreking over de inrichting der hokken, waardoor hij ongetwijfeld velen van dienst was. Besloten werd a s. Zondag de tentoonstelling te be zoeken te Ammerzoden zoo moge lijk per autobus. In de vergadering van het „Nut" NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Als bijzondere attractie werd Za terdag-avond in de zaal van den heer Joh. Smit een Harmonica-concert ge geven door de Gebr. Smith uit Rotter dam. Velen kunnen misschien wat min achtend neerzien op het instrument dat de meesten niet anders kennen dan in handen van straatmuzikanten. Wie dit 'n reden mocht zijn geweest dit concert niet bij te wonen, heelt iets goeds gemist. Het ensemble dat Zaterdag avond optrad geeft op de Harmonica kunst te genieten, vooral hoog opge voerde technische kunst. De verschil lende fantasie-nummers en marschen, walsen of steppen waren eenig mooi. Minder kon ons de opvatting hekoren van „Dichter p. Bauer", „Troubadour" en andere klassieke werken. De heer v. d. Spek had succes met zijn cabaretnummers en wist stemming in de zaal te brengen. Maandagmiddag om 2 uur arri veerde St. Nicolaas in de scholen der Eerw. Zusters om de arme kinderen zijn geschenken uit te deelen. Ruim 200 kinderen zaten in spanning te wach ten op den H. Man. Met gezang werd hij begroet. Toen hij op zijn prachtigen troon had plaats genomen werd hij door den heer M. v. d. Wee, voorzitter der vereeniging K. B., die telken jare dit feest organiseert, verwelkomd Zusje Van Wezenbeek begroette den Sint na mens de kinderen. Hierop hield de H. Man een kleine predikatie, de kinderen vooral wijzende op hun plicht van ge hoorzaamheid en gebed. Hij stelde het ongeduld der hunkerende kleinen niet langer op de proef en ging direct daar na over tot de uitdeeling der surprises. De kinderen uit eenzelfde huisgezin werden gezamenlijk voor den H. Man geroepen en ontvingen van hem per soonlijk het groote pakket voor hen be stemd. Zingend werd de goede heilige gedankt, waarop het kleine volkje joe lend huiswaarts vloog om bij de ope ning der pakken andermaal verrast te worden. In de vitrine bij de firma A. Soe- terboek straat het ontwerp tentoonge steld der nieuwe R. K. negenklassige Meisjesschool alhier. Architect Tirion, gein. opzichter alhier levert hierdoor een mooi stuk werk. De aquarelschets in lijst heeft veel bekijks. Zaterdag had de officieele slui ting der Winkelweek plaats, georgani seerd door de winkeliersvereniging. Om deze sluiting eenig cachet te geven had het bestuur der vereeniging K. B. zijne medewerking beloofd. Óm half 3 werd begonnen met een rondwandeling "door de straten om bij de winkeliers de prijzen in ontvangst te nemen voor den wedstrijd beschikbaar gesteld. De harmonie van het Kon. Muziekgezel schap Euphonia luisterde den stoet met muziek op. De H. Man gezeten op een appelschimmel vormde vooral voor de jeugd het punt waarop alleen hunne belangstelling gericht was. Op den grooten wagen van expediteur Kuijsten werden de gaven meegevoerd, die op St. Nicolaasdag aan de arme kinderen zouden worden uitgereikt. Op de speel plaats der Zusterschool werden voor de verzamelde nonnekes eenige marschen gespeeld en de surprises der kinderen afgeladen. In de zaal van Euphonia had daarna de uitreiking der prijzen plaats. De Voorzitter van K. B. sprak een kort woord voor inleiding. De heer Jan Frederiks dankte K. B., de har monie en 't publiek van Kaatsheuvel voor de vlotte samenwerking. houden bij den*heer Pluijm te Waal- i wijk de volgende prijzen: klasse 2 vo gels eigen kweek le prijs met 131 pnt. In de, open klasse 2 vogels le prijs m. 148 pnt. Voorts den len prijs in totaal met 75 pnt. De heer v. Rij ze wijk in de open klasse met 2 vogels 3e pr. rn. 110 pnt. en den 9en pr. met 59 pnt. Heden morgen om 10 uur haalde mejuffr. v. I). aan den Horst haar kind van vier maanden, dat zij eenige uren te voren gezond in het wiegje 'egde, dood hieruit te voorschijn, 't Behoeft geen betoog, dat de moeder bij dit ont dekken vreeselijk schrok. Kostelooze rijwiclbektstirtpmerken 1927 De ontvanger der directe belastingen te Kaatsheuvel brengt ter kennis van belanghebbenden Dat aanvragen ter bekoming van de ze merken van 13 December 1926 af kunnen worden gedaan op de bekende gewone dagen en uren te zijnen kan tore, door belanghebbenden in persoon. Ten gerieve van lien, die op deze ge- wone zittingen niet kunnen komen, wordt daartoe de gelegenheid gegeven op Maandag 13, Vrijdag 17, Maandag 20, Donderdag 23, Maandag 27, Woenx. dag 29 December 1926 en Dinsdag 4 en Vrijdag 7 Januari 1927. des avonds tusschen 7 en 9 uur, kantoor Oude Raadhuis. Bloemendaal door W. A. N. K., H. A. H en C. W,. Kdie in een auto uit Amsterdam een tochtje hadden gemaakt naar de ouders van het meisje van H te Tilburg en op een eenzamen weg bij Tilburg H. H. hadden beroofd van f250 W. A. N. K werd veroordeeld tot 1 Ij jaar gevangenisstraf. H. A. H. tot 3 jaar en C. W. K. tot 6 maanden. De eischen waren l'/2 jaar. 3 jaar en 8 maanden DE MILITAIRE RELLETJES IN HET NOORDEN. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogen- bosch worden op Woensdag 15 Dec. a.s. de strafzaken behandeld betreffen de de militaire relletjes te Emnien en Assen. RECHTSZAKEN. MISHANDELING. In hooger beroep stond terecht M. v. O. 39 jaar, mandenmaker te Vlijmen, door de rechtbank veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf ter zake \an mishandeling op J. Ruijs te Vlijmen op 24 Augustus 1926. Ook de civiele eisch tot schadever goeding werd toegewezen. In hooger beroep eischte de adv.- gen. bevestiging van het vonnis. De verdediger Mr. Tonnaer, Den Bosch pleitte vrijspraak subs, voor waardelijke veroordeeling. Uitspraak 20 December a.s. DIEFSTAL. A. S. handelsreiziger te Geertruiden berg had zich te verantwoorden we gens diefstal van een rijwiellantaarn, ten nadeele van Maasakkers. Verdachte had de lantaarn verkocht aan 1 h. van Gestel, rijwielhandelaar te Eindhoven voor 7, Dit bedrag werd in beslag genomen. De president merkte aan getuige Van. Gestel op, dat hij moest weten dat zoo'n lantaarn hem te goedkoop werd aangeboden, dus dat hij had kunnen vermoeden, „dat er een luchtje aan was". Getuige antwoordde het nog niet goed te weten; hij is nog slechts kort in 't vak. Verdachte was niet verschenen. Eisch: 14 dagen .gevangenisstraf met teruggave van den lantaarn en het geld. Uitspraak conform. GEMENGD NIEUWS. SNEEUWSTORM IN DE VEREEN STATEN. Uit New Vork wordt gemeldt, dat in bel Noord-Oosten van de Vereenigde Staten een sneeuwstorm heeft gewoed, zoo hevig en zoo vroeg, als sedert 49 jaar niet het geval is geweest. Te New Vork lag de sneeuw 15 c.M. hoog. In hel Noordelijke gedeelte van den staat New Vork ondervindt het verkeer groo te belemmering. De felle koude heeft reeds vele slachtoffers gemaakt. EEN HUWELIJKSGIFT VAN HONDERD MILLIOEN. Ziiterdag is te Philadelphia méj. Marjoric Bourne, dochter van den vroegeren directeur van de Singernaai- machine-maatschappij in het huwelijk getreden. Door haar huwelijk kwam zij in het bezit van een huwelijksgift van honderd inillioen gulden, haar door haar overleden vader bij teste- mentaire beschikking vermaakt. Hel aardige sommetje was zoowel voor de bruid als den bruidegom een complete verrassing. De heer A. Wellens alhier behaal de op de Kanarietentoonstelling van de Waal wij ksche Kanarievereeniging. ge- POLITIE-RECHTBANK. EEN LANGDURIG PROCES! P. H., arbeider te Werkendam had zich reeds vroeger te verantwoorden gehad wegens mishandeling op Bag german in den nacht van 24 op 25 Juli 1926. Verdachte was toen niet verschenen „omdat hij in de bajes zat", en nu hij wèl present was, waren de getuigen er weer niet. Andermaal werd de behandeling der zaak uitgesteld. 'T ZAL JE GEBEUREN! De zoon van een politie-beambte werd door W. C., metselaar te Eethen, een die onder den invloed was van den drank, bij de kleeren gegrepen. „Z'n vader heeft een valschen eed tegen me gedaan", had de aanvaller ge zegd die scheen te willen vechten. Maar de aangevallene kwam er met kleerscheuren af. W. C. moest nu wegens vernieling terecht staan. Vermits de bedoeling „vechten" was geweest en niet „vernielen", en de 1 kleeren bij ongeluk scheurden kwam verdachte er gemakkelijk af. Eisch en uitspraakvrijgesproken. De rechtbank te Breda heeft gisteren uitspraak gedaan Inzake de berooving van den bloemist H. H. uit TRAGISCH ONGEVAL. Zaterdagavond heeft te Panthion hij itry-le-Frangois een tragisch ongeluk plaats gehad. Terwij! de schipper van de in het kanaal liggende aak „Mimi" op het gemeentehuis de geboorte van zijn achtste kind was gaan aangeven; zou zijn zuster, een 22-jarig meisje, de kleintjes naar bed brengen. Zij moest, daar het slaapkamertje der kinderen aan den voorkant van de aak lag, een loopbruggetje over. Reeds had zij twee kinderen te bed gebracht, toen zij met twee andere op den arm, jongetjes van twee en vier jaar, op de loopplank uit gleed en te water geraakte. De moeder hoorde den plons, doch kon zelf geen hulp bieden. Haar hartverscheurende kreten werden op de stille plek door niemand gehoord. Een kwartier later kwam haar echtgenoot van de secreta rie terug, waarna met dreggen de lijken van het meisje en de beide kinderen werden opgehaald. ADVERTENTIëN. Voor direct gevraagd levens bekend met Inpakken. Aanmelding bij37502 PELDERS, Stoomschoenfabriek Torenstraat A 112. DRUNEN. DE PRIJZEN VAN HET (aan rollen 1,—, 1.20, 1 40 M (Java, Saeling, enz) alsook van zijn aanzienlijk verlaagd. Vraagt monsters en prijs. Waalwij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tieten.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 3