Door den voorzitter werd hierna de tentoonsteelling voor geopend ver klaard. l)c expositie, was zoowel wat kwali teit als kwantiteit berteft voor een on derlinge tentoonstelling zeer te roemen en ook d gezellige zaal in café v. d. Pluijm, waarin zij was ondergebracht en die voor deze gelegenheid zoo smaakvol was versierd, droeg er veel toe bij om hel den bezoekers zoo aan genaam mogelijk te maken, 't Was er niet alleen voor den echten kanarie liefhebber een El dorado, doch ook voor alle overige belangstellenden was het een gunst eenigen tijd in die zan gerige ruimte te vertoeven, waar een 00-tal van die kleine gele zangers als het ware een ouderlingen wedstrijd hjeld en alles daareen floot, kloekte, rolde, en hoe nog meer de vak-termen mogen luiden. De mooie collectie opgezette vogels door den heer J. Verwiel geheel be langeloos ter opluistering beschikbaar gesteld droeg ook veel bij tot verfraai ing van de expositie-ruimte, waaraan alle zorg bleek te zijn besteed. Men vond er verder de keurige col lectie prijzen opgesteld, waaronder een fraaien zilveren wisselbeker, verschil lende medailles en een groot aantal luxe voorwerpen. Vanwege de onvol doende deelname in de betreffende klasse ging de wedstrijd om den wis selbeker niet door en bleef deze voor- loopig in het bezit van den tegenwoor- digen houder den heer Raaymakers. De keurmceste de heer F. Schoep uit Tilburg heeft zich op uitnemende wijze van zijn moeilijke taak gekweten. Het bezoek is zoowel Zaterdag als Zondag zeer druk geweest en naar wij vernemen zijn er verschillende vogels van eigenaar verwisseld, vermoedelijk om als St. Nicolaas-cadeautjc te die nen. In elk opzicht mag deze onderlinge tentoonstelling dan ook geslaagd hee- ten, waartoe de goede zorgen van den zaalhouder den heer A. v. d. Pluijm, waarover elkeen vol lof was, alsmede de goede voorbereiding van den ijveri- gen secretaris den heer Vugts veel heb ben bijgedragen. Op het politiebureau alhier zijn op Donderdag 0 December 1926 des namiddags van 4 tot 6 uur inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende ge vonden voorwerpen Een glacé dameshandschoen. Een rijwielbelastingmerk. Een rijwielbelastingmerk. Een parapluie. Een gouden damesarmband. Een zilveren rozenkrans. Een rijwielbelastingmerk Een huissleutel. Een zwarte kip. Een bankbiljet. Een geborduurde doek. Een rozenkrans. Een medaille met blauw lint (H. Fa milie). Twee knotten sajet. Een paar wollen handschoenen. Een rij wielbelastingmerk. Aankomen loopen een klein hondje; inlichtingen op 't politie-bureau. De C. v. F. te Bergen top Zoom, geeft een ieder in overweging geen re laties aan te knoopen met G. Coersen, wonende N. Z. Voorburgwal No. 61 te Amsterdam. Deze persoon noemt zicli hoofdvertegenwoordiger van de Uitge versmaatschappij „Vita" te Helmond, hetgeen niet waar is Hij tracht voor die maatschappij agenten en hoofdagen ten aan te stellen en vraagt daarvoor een bedrag aan geld. voor „Zegelkos- len", terwijl hij in geenerlei verbinding met genoemde maatschappij staat. Overneming in de dagbladen ge wen sclit. SPORT. WAALWIJK. QUICK. Helmond neemt revanche. Wederom is het j 1. Zondag onzen 2e klassers niet naar den vleeze gegaan en heeft Helmond schitterend revanche genomen op de Waalwijkers door hen met 4—0 te verslaan. Evenzeer als het geel zwart elftal is vooruitgegaan sinds den laatstenwedstrijd evenzeer zijn onze blauw-witten op hun retour. Ook in dezen wedstrijd heeft het binnen-trio weer met groote hardnekkigheid de fraaiste kansen verknoeid. Het ram melde in de voorhoede geweldig en zoolang de Quickers niet meer hun spel gaan opengooien zullen zij geen goed resultaat bereiken. Zij houden hun spel veel te peuterig en missen dan nog de noodige doortastendheid voor 't doel van de tegenpartij. Zoo mistte de voorhoede ook Zondag weer geheel en al het zoo noodige enthousiasme en stelden de Helmonders hier tegenover een groote geestdrift Het zal dan ook de blauwwitten geraden zijn vanaf heden weer te gaan spelen met het oude vuur en den wil om te winnen en anders zal het niet lang meer duren of het de gradatie-spook verschijnt weer, Over den wedstrijd het volgende. Als scheidsrechter Qorissen beginnen blaast, verschijnen beide ploegen met een invaller. Direct neemt Helmond het spel in handen en moet de Quick- verdediging handelend optreden. Een drietal vinnige aanvallen slaan de Waalwijkers met moeite af. Daarna is het de beurt aan Quick. Een goede aanval volgt, doch Blom schiet over. De Helmond-verdediging is in goeden vorm en stuurt alles retour. Het spel gaat dan snel op en neer en langza merhand komt Helmond iets in de meerderheid doch de backs van Quick zijn in puiken vorm en weten onheil te voorkomen. Plotseling een vlieg nd schot van den geelzwarten rechtsbuiten, de bal springt van de deklat het veld in, v. d. Velden vangt den bal op. lost een hard schot dat doelman Trimbach meesterlijk keert. Weer eenige aanvallen van Qaick,'diverse voorzetten van v. Delft en Pot maken Zweegers en Hen driks onschadelijk. Als weer de Hel monders een fraaie doorbraak doen passeert v. d. Velden handig de Quick- verdediging en met een schuiver doel punt hij onhoudbaar 1 0. Als Pot den bal weer krijgt toegespeeld zet hij fraai hoog voor doel, Hendriks mist doch weet nog juist den bal corner te slaan. Hierna is het rusten. Na de thee spelen de Helmonders nog veel enthousiaster en naarmate zij sterker worden gaat de Quick voor hoede futioozer spelen. De rechter vleugel der blauw-witten is er thans geheel uit en kort achter elkaar doelpunt Verbiest voor Helmond. Toch kan de Quick-verdediging in deze periode niet anders als goed genoemd worden want zij werken keurig, hoewel ze niet kunnen verhinderen dat Helmond er 4—0 van maakt Dan vinden de geel zwarten 't welletjes De Quick-voorhoede krijgt nog kar.s de eer te redden, doch de heeren profiteeren er niet van en zooibehaalden.de Helmonders een fraaie 4 0 overwinning. As. Zondag QuickV.O.S., Venlo. H. E. C. H. E. C zette j 1. Zondag haar over winningreeks voort, door Tilburgia met 8—2 te kloppen. Zooals de uit slag reeds zegt had H. E. C. een ge makkelijke partij. Toch wist Tilburgia door een misverstand in de H. E. C. achterhoede voor de rust nog te doel punten, waartegenover H. E C vier doelpunten maakte. Na de thee hield Tilburgia moedig stand De druk was echter te zwaar. Nog vier maal moest de Tilburgsche doelman visschen. Uit een doorbraak wist ook Tjlburgia nog eenmaal te doelpunten, zoodat met 8—2 het einde kwam. De reserves klopten, in een goed gespeelden wedstrijd. Baardwijk 2 rnet 6-1. Het derde speelde weer onvoltallig tegen Kaatsheuvel 2 en verloor met 9-1. W.SC. W.S.C. herstelde zich j.l. Zondag tegen Good-Luck tenminste weder, na haar ongelukkigen wedstrijd tegen Baardwijk. De bezoekers troffen het ditmaal derhalve niet gunstig en met eene 10 1 nederlaag konden de Ber- genaren huiswaarts keeren. Door de thuisclub is weder met animo gespeeld en als dit aanwezig is, geeft zulks dra een aanmerkelijk voordeel. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit, dat het einde deze cijfers zou brengen Reeds in de eerste minuut na den aftrap kon Mathijseu met groote moeite, bij eene schermutseling voor zijn heiligdom, den bal uit het doel grabbelen. Het eerste kwartier gaf een gelijk opgaanden strijd, doch langza merhand begon zich het overwicht van W.S C. te doen gelden, hoofdzakelijk door oordeelkundig steunen der haif- linie. De rust gaf een stand van 3-0 aan. In de tweede helft bleef W.SC eveneens sterk domineeren. De Berg- sche achterhoede, alhoewel zich kramp achtig werende kon ten slotte den druk niet weerstaan en regelmatig kwamen nog zeven doelpunten, totdat geheel onverwachts, juist eene halve minuut voor het einde, Good—Luck door snellen doorbraak met een mooi doelpunt de eer wist te redden. Niettegenstaande de groote neder- laag, wisten de bezoekers dezelve als goede sportlui uitstekend te verdragen, zonder dat zulks maar eenigszins op een of ander wijze, hetzij in hun speel wijze tot uiting kwam, in tegenstelling met de valsche geruchten, dat GOOD LUCK nogal stevig uit den hoek zou komen. Het Elftal bestaat uit pootige spelers, die evenwel op eene gepaste wijze van hun kracht gebruik maken. Toch mogen wij, te oordeelen naar de reeds door hen behaalde resultaten, aannemen dat de bezoekers Zondag uit vorm waren. Bij WSC viel het goede werk der half linie op en hieraan was het wel hoofdzakelijk te danken, dat de voor hoede telkens opgezwiept werd Overi gens werd door alle spelers met geest drift gewerkt. Het derde Elftal zag zich met 9-2 door Berkdijk II geslagen. We geven de Elftalcommissie in overwe ging toch vooral geen te jeugdige spelers té laten uitkomen, die het ten slotte in kracht tegen zulke tegenstan ders zullen moeten afleggen. JULIANA. Het was Zondag j.l. een slechte dag voor onze geel-zwarten, daar geen der drie elftallen liet tot een overwinning heeft kunnen brengen. Vooral de wed strijd van het le Elftal was een te leurstelling tegenover het spel van den vorigen Zondag. Juliana verschijnt volledig. Kaatsheuvel met 1 invaller. Direct na den aftrap treedt Kaatsheu vel sterk op en heeft een tijd het spel in handen en weet na een kwartier onhoudbaar te doelpunten. De Juliana-voorhoede krijgt ook enkele kansen maar weet deze niet te benutten. Kaatsheuvel weet nog een maal hel net le vinden, met welken stand rust komt. Na rust wordt het spel er niet beter op. De Juliana-voorhoede ondervindt te weinig steun van de middenlinie. Kaatsheuvel daarentegen weet nog- maal te doelpunten, zoodat met den stand 40 het einde komt. Wij hopen dat Juliana zich a.s. Zondag zal her stellen en tegen Tilburgia in Tilburg een beter resultaat bereikt. Men schrijft ons: Onder 't hoofdje „Kaatsheuvel W. S. C. 40" (zou het een vergissing, een voorspelling of een harte-wensch van 'den verslaggever zijn) begint het „Nieuwsblad van het Zuiden" te Til burg z'n verslag over den wedstrijd KaatsheuvelBaardwijk van 1.1. Zon dag als volgt: „Kaatsheuvel was vahdaag te gast „bij hel zoo juist befaamd geworden „Baardwijk, immers deze laatste had „het bestaan 1.1. Zondag het naar het „kampioenschap wandelende W. „S. C. met een 21 nederlaag naar „huis te sturen. Als een vergelijking „opging dan was waarlijk Kaatsheu vel veruit superieur aan W. S. C.. Im kers Baardwijk moest na een van „KaatsheuveTs zijde zeer goed gespeel- „den wedstrijd met 40 de vlag strij- „kenü!" DRUNEN. De aangekondigde wedstrijd tus schen „Sporters" en Geel—Zwart uit Vucht, kon niet doorgaan wegens ziekte van eenige leden van laatstge noemde club. „Sporters" speelde daarom een onderlingen wedstrijd. HEUSDEN. Bij den competitie—wedstrijd, Zon dag j I. alhier gespeeld tusschen RWB II (Waalwijk) en Juliana I legde de laatste af met 6—2. Stand bij de rust 2—1 in 't voordeel van RWB. GEERTRUIDENBERG. Good—Luck l kreeg bij WSC I te Waalwijk een verpletterende nederlaag. 10—1, dat is onze jongens nog nooit overkomen, maar naar we vernemen heeft WSC nog nooit zoo'n wedstrijd gespeeld. We gelooven echter dat Good—Luck met het zelfde elftal van Zondag II. echter nog wel voor meer verrassingen zal zorgen. Good—Luck II werd doorWDC uit Ulvenhout met 4—2 geslagen. De tegenpunten werden nog gemaakt uit twee vrije schoppen. G'berg II verloor te Wagenberg, na een spannenden strijd van Wagen berg I met 3—2. GEERTRUIDENBERG. KORFBAL. Het tournooi voor den Basco—wissel- prijs bij BLEI is voor dit jaar afge- loopen Op Zaterdag 18 Dec. as. zal in hotel Santbergen, den prijs aan de vereeniging welke BLEI de grootste nederlaag toebracht worden overhan digd. Tevens zullen dan dien avond alle deelnemende vereenigingen wor den uitgenoodigd, om de sluiting fees telijk te vieren De postduivenvereniging De Zwaluw te Vlijmen hield een Nationale tentoonstelling. De inzendingen, 260 stuks, waren van zeer goede kwali teit, zoodat de concurrentie zwaar was iets waaraan wij in Vlijmen ge woon zijn. Des te meer komt het succes uit, dat de leden van de ver eeniging De Eendracht, te Waalwijk hier behaalden Hok de Luchtbode behaalde zestien bekroningen en vijf eereprijzen. Er waren bovendien nog vier extra eere prijzen, bestemd voor de mooiste duif en mooiste doffer van de geheele tentoonstelling, alsmede voor de beste vliegduif en beste viiegdoffer van de geheele tentoonstelling. Ook op deze extra eereprijzen mocht de Luchtbode beslag leggen, behalve op die van den besten Viiegdoffer der tentoonstelling, die ten deel viel aan den Heer M De Laat, te Vlijmen. De heer Ant. van Eijck behaalde 4 bekroningen. De heer Stokwielder 3 De heer Th. v. d. Griendt 3 en De heer Jos van Bladel 1. In totaal werden door de vereeni ging De Eendracht 41 exemplaren ingezonden, waarvan er 27 werden bekroond. Voorwaar een mooi succes AGENDA. WAALWIJK. Donderdag Algemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool Donderdagavond 7 uur Cursusles „Eerste Hulp bij, Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdag 9 Dec. 7lU uur. Ont wikkelingsavond in den R. K Gilden bond „Door het land der Verwoesting' (slagvelden rond Reims en Verdun) met lichtbeelden, door L Bijnen, oud- adviseur. kapelaan te^ Eindhoven. Donderdagavond 7'/a uur repetitie voor de aspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8!/a uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Vrijdag 8V2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal wijksche Muziekschool. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Mannenkoor. Ingezonden Mededeelingen. Wie zenuwachtig is Onrusiig en Overspannen en zijn gewone Kalmte wil herwinnen, gebruike eenigen tijd de kalmeerende en zenuwsterkende Mifnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. GEMENGD NIEUWS. EÉft LAWINE. Vyf monniken van het klooster op den St. Bernard omgekomen. Tien monniken van het vermaarde klooster op den St. Bernard, zijn gister, volgens een telegram uit Bern,terwijl ze een tocht op ski's maakten door een geweldige lawine overvallen, die vijf broeders meegesleurd heeft. De lijken van drie hunher zijn reeds geborgen, twee worden nog vermist, maar er be staal geen hoop, dat ze nog in leven zijn. De vijf anderen hebben meer dood dan levend bun klooster kunnen berei ken. DOODGEVROREN. In den omtrek van Drontheim zijn drie kinderen, die op een ijsschots aan bet spelen waren, daarmee naar zee afgedreven. Toen men hun den vol genden dag vond, waren zij reeds dood gevroren. DE INGEVROREN SCHEPEN. Een telegram uit Detroit meldt, dat 12 van de ruim 120 graanschepen die bij Sault Sle. Marie tusschen Boven- en Eriemeer in het ijs bekneld zitten, gisteren door ijsbrekers bevrijd zijn. De meer dan honderd anderen zitten nog zoo vast als een muur, maar de vorst is iets minder geworden en er is nog kans om ze allen te kunnen bevrijden. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Zaterdagavond omstreeks half 12, kwam te Weesp een auto jn vrij snelle vaart den Zuiderstraatweg in de rich ting van Amsterdam afrijden. De spoorwegovergang was met de afsluit- boomen gesloten in verband met het naderen van den sneltrein uit Amster dam. De beer b^ron van Palland uit Pulten, die aan bet stuur zat, had ech- ter de afsluitboomen niet bemerkt. Op het allerlaatste oogenblik, juist bij bet passeeren van den sneltrein, be merkt hij bet gevaar en onmiddellijk haalde hij links uit. De auto botste te gen een hek met zulk een kracht, dat de radiator over de afsluitboomen tot ver over de spoorbaan werd geslingerd. Baron van Palland en de twee andere inzittenden, de heeren van Hemert uit Amsterdam en Portugal uit Den Haag, werden uit den auto op straat geslin gerd. De beide laatstgenoemde heeren werden gekwetst; de heer van Hemert kreeg o.a. een heupwonde en de heer Portugal, vermoedelijk een kneuzing in bet been. Baron van Palland bleef on gedeerd. De beide gewonden werden naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam over gebracht. De auto was zwaar bescha digd. WEER EEN SPOORWEGONGEVAL. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur heeft tusschen stations Bleiswij k Kruisweg en ZoetermeerZegwaard een spoorwegongeval plaats gehad. Van den trein 168 uit Utrecht is een bagagewagen uit de rails gesprongen. Omtrent de oorzaak van het ongeval, dat gelukkig geen persoonlijke onge lukken tengevolge bad, kon men nog niets mededeelen. De reizigers voor Utrecht moesten toen in trein 168 overstappen en wer den naar Den Haag teruggebracht van waar zij via RotterdamGoude Utrecht konden bereiken. Zoo spoedig mogelijk werden door de Spoorwegen z.g. convooitreinen in dienst gesteld zoowel van Den Haag als van Utrecht uit. Deze treinen reden tot de phfats van den verongelukten baga gewagen, waar de reizigers moesten overstappen Van 7,49 uur af kon op deze wijze de gewone dienst weer vrij regelmatig worden onderhouden. De Berlijnsche D-lrcin, welke om 6.32 uur uit Den Haag S.S. naar Duitsch- land vertrekt, en de versperde lijn moest passeeren, werd via de H. S. M. over HaarlemAmsterdam C. S. Amersfoort geleid. In Oldenzaal werd het Rotterdam- sche gedeelte van dezen D-trein nu met het Haagsche stuk vereenigd. Met het opruimingswerk is zoo spoe dig mogelijk een aanvang gemaakt. Een vrouw te Wormer zette giste ren in de vroegen morgen, vermoede lijk in overspannen toestand, de gas kraan open» in de kamer, waar haar drie jeugdige kinderen sliepen. Daarna begaf zij zich naar haar man, die te Koog aan de Zaan werkt en overhan digde hem den sleutel der woning, ter wijl zij hem tevens met haar daad in knnnis stelde. De man deelde het gebeurde terstond aan een politieagent mede, die zich ijlings per rijwiel naar de woning be gaf. Hij vond daar de kinderen allen nog in ieven. In de woning is n.l. een muntmeter geplaatst. Daar te weinig muntstukken waren ingeworpen, was de gastoevoer opgehouden. „Tel." WARENHUIS-FIRMA TIETZ. De bekende „warenhuis-firma" Her man Tietz heeft de groote magazijnen van A. Jansdorf en Co., waartoe ook het bekende Kaufhaus des Westens be hoort, angekocht. Met ingang van 1 Ja nuari zal Tiets te Berlijn 10 warenhui zen hebben met 18.000 employées. De magazijnen te Berlijn beslaan 53.000 vierkante meter, die in andere steden (Munclien, Stuttgart, Karlsruhe, Ham burg, Aken, Weimar, Plauen en Gera) 30.000 M2. De firma heeft bovendien nog tal van fabrieken in het mode- en confectie- Te Weenen bestaan plannen tot het bouwen van een kolossale Beetho ven-zaal, waarvan het podium plaats biedt voor 4000 uitvoerenden en de zaal voor 10.000 toeschouwers. Door een ontploifing in een Engelsche kolenmijn zijn 9 mijnwerkers bedolven. Een hunner kön worden gered, terwijl de drie anderen slechts als lijken konden worden geborgen. Er bestaat weinig hoop, dat de overige zich nog in leven bevinden. Een ernstig familiedrama heeft zich Zaterdagavond op het kasteel Lochow bij Zuellichu afgespeeld. Daar heeft de eigenaar van een landgoed Udo von Lekow, zijn broeder Aldo na een woordenwisseling door een schot uit een jachtgeweer ernstig gewond en vérvolgens zich zelf doodgeschoten. Ook Aldo van Lekow is, nadat men gisteren nog getracht had hem door het afzetten van den linkerarm te red den, in den afgeloopen racht gestorven. Men vermoedt, dat Udo von Lekow de daad in dronkenschap heeft begaan. Voorts verklaarde hij, dat hij zijn schoondochter toevallig had ontmoet en niet het voornemen had gehad, haar te kwetsen of te dooden. Te Esquéhérles (Aisne-departe- ment) heeft de 27 jarige Gabrielle Morland haar echtgenoot vergiftigd Aanvankelijk konden de geneesheeren, die bij den vergiftigde ontboden waren, maar niet vaststellen, wat de patient scheelde, die over hevige pijnen in het onderlijf klaagde Tenslotte besloten zij een Röntgen- bestraling toe te passen, welke aan het licht bracht, dat de man door middel van arsenicum vergiftigd was. Uit een daarop ingesteld justitieel onderzoek bleek, dat Gabrielle Morland iederen morgen in de koffie, die zij haar echtgenoot gaf, een kleine dosis van het genoemde vergift deed. Een apotheker had haar het ge vaarlijk goedje verstrekt ten behoeve van een ziek paard, dat aan het echt paar toebehoorde. De jonge vrouw, die een mede plichtige had in haar schoonbroeder, met wien ztj in ongeoorloofde betrek king stond, is met laatstgenoemde gearresteerd. Men hoopt intusschen het slacht offer in het leven te behouden. Woensdagavond vervoegde zich iemand in het Rijkstelefoonbureau te Tilburg om te telefoneeren. Toen het gesprek ten einde was, ontstond twist met den beambte over het te betalen bedrag. De man die „lichtelijk bewo gen" scheen, beweerde te kort gespro ken te hebben en toen er niet spoedig een oplossing kwam. trad hij het kantoor binnen, greep een stoel en ranselde 'n partijtje ruiten stuk En ook een ambtenaar verwondde hij. Men wist den razenden Roland op te sluiten en aan de politie over te leveren. -— In het Savoy hotel te Londen is een Zwitser zekere Augustus Keiler, uit een raam van de vierde verdieping dood op straat gevallen. Vermoed wordt dat de man, een hotelier, die de Britsche hotelgewoonten bestudeerde zich na het raam te hebben geopend, te ver voorover heeft gebogen, en daarbij zijn evenwicht verloor. In de buurt van Milaan is een auto, die des nachts een spoorweg overgang passeerde door een trein gegrepen en geheel vernield. Twee inzittenden werden op slag gedood, terwijl de chauffeur ernstig gewond is. Een Berlijnsch fabrikant heeft Woensdag in de buurt van het cen traal station te Leipzig op straat een revolverschot gelost op zijn schoon dochter, een jonge Amerikaansche, die ernstig gewond werd De fabrikant is in hechtenis genomen. Hij verklaarde bij zijn verhoor, dat zijn schoondochter zijn zoon, die direc teur is van een Berlijnsche filmmaat schappij, tegen hem opstookte, zoodat hij geen behoorlijke ondersteunning van zijn zoon kreeg. Uit Boekarest wordt gemeld, dat Zaterdag j.l. in de stad Gjurgejo een ontzettende ontploffingsramp heeft plaats gehad. Doordat een lucifer op een met petroleum en andere brandbare stolfen geladen boot werd geworpen is een ^root aantal schepen in brand geraakt. Het vuur verbreidde zich snel en kort daarop ontploften de iri de nabijheid gelegen schepen alsmede tal van wa gons, welke ook in brand geraakten. In de geheele stad werden de ruiten vernield. De havenwerken werden alle verwoest Tal van huizen in de nabij heid van de haven werden van den aardbodem weggevaagd. Tot dusverre zijn 12 personen om het leven gekomen De materieele schade bedraagt eenige honderden millioenen lei. Bij de politie te Amsterdam heeft iemand aangifte gedaan, in de buurt van den Nieuwendijk een portefeuille, inhoudende een bedrag van ongeveer f 1500, te hebben verloren. WAALWIJK. i

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6