min ie! mm. GROOT BAL IJNHARPT's DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 24 Dec. '26. G. J. DE VRIES, benoemd tot Lector aan de R. K. Han del shoogeschool te Tilburg. Dr. G. van Imbeeh, docent. De heer G. J. de Vries, directeur der R. K. Hoogere Handelsschool alhier, is mede benoemd tot Lector aan de in September a.s. te openen R. K. Han- delshoogeschool te Tilburg. Wij feliciteeren den benoemde van harte met deze eervolle benoeming, die een voldoende licht werpt op de bij zondere capaciteiten van den sympa thieken directeur onzer handelsschool. Deze benoeming eert den heer de Vries, maar niet minder zijne school en onze gemeente. De Maasbode van Woensdag neemt zijn foto op en schrijft daarbij 't volgen- dd: De heer Gerber Jan de Vries, die het lectoraat in de economische aardrijks kunde zal bekleeden, is den 26en Sep tember 1886 te Sneek geboren. Na er de lagere school te hebben gevolgd, be zocht hij de Rijks Normaalschool in zijn geboortestad en behaalde spoedig de liulpacte voor onderwijzer. Terstond werd de studie voor de hoofdacte voort gezet en nadat deze was verkregen leg de de heer De Vries echtereenvolgens nog de examens af voor onderwijs Fransch L.O., Engelsch L. O. en acte A Engelsch M.O. Inmiddels vervulde de heer de Vries verschillende betrekkin gen aan L. O. en MULO-scholen, ter wijl hij meteen voor het Middelbaar examen aardrijkskunde aan de R. K. Leergangen studeerde. Op 6 November 1910 behaalde hij het diploma Aard rijkskunde M. O. Na sedert 1 Januari 1917 verbonden te zijn geweest als leeraar in het En gelsch en- de Aardrijkskunde aan de toenmalige R. K. Middelbare Handels school met 4-jarigen cursus te Waal wijk, volgde hij er op 1 Juni 1918 Dr. H. Knippenberg als directeur op. On der zijn uitstekende leiding werd de R. K. Middelbare Handelsschool tot zoo grooten bloei gebracht, dat op 1 Sep tember 1923 kon worden overgegaan tot de conversie in een erkende Hooge re Handelsschool met 5-jarigen cursus. Overtuigd van het groote nut, dat een Middelbare Avondschool voor het in- dustrieele Waalwijk als centrum der Langstraat zou hebben, ijverde de heer de Vries ondanks zijn drukken werk kring voor de oprichting van zulk een onderwijsinstituut met'het schoone re sultaat, dat in 1924 tot de oprichting werd overgegaan. Hoewel de directeur der Hoogere Handelsschool als zoodanig in Waal wijk zijn hoofdbetrekking had en blijft hebben, is hij sedert 1 Januari 1921 ook als docent verbonden aan de R. K. Leergangen voor den cursus Aardrijks kunde M. O., terwijl hij eveneens sinds de instelling van het staatspraktijk- diploma. de lessen geeft voor economi sche aardrijkskunde. Van zijn werk huiten de school en de Leergangen zijn liet meest bekend de recensies over eco- nomisch-aardrijkskundige geschriften en boeken in het tijdschrift „De Boek zaal", dat hem onder de vaste mede werkers telt. Bovenstaande was reeds geschreven, toen we het verheugende bericht ont vingen. dat ook de heer Drs. Gerard v. Inibeeck is benoemd aan de R. K. Haii- dels-Hoogeschool te Tilburg, als do cent in de Fransche handelstermiuo- logie. Wij feliciteeren ook hem gaarne met deze eervolle benoeming en wijzen nogmaals op de groote onderscheiding voor school en plaats, dat twee Waal- wijkers zijn benoemd aan deze liooge- scliool. De heer de Boer, vanaf de oprich ting der Nuts-Uloschool alhier, onder wijzer aan deze inrichting, is met in gang van 1 April benoemd als onder wijzer in Ned. Indië. AFD. WAALWIJK N. C, B, Woensdag 11. hield de N. C. Boeren bond, afd. Waalwijk een druk bezochte algemeene vergadering in het Patro naatsgebouw te voormalig Baardwijk Ongeveer 7 uur opende de voor zifter, de heer J. H. J. Klijn, de verga (lering met den Christelijken groet en verzocht den secretaris de notulen van de laatste algemeene vergadering voor te lezen. De uitgebreide, goed verzorg de notulen, werden zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Alvorens punt 3 der agenda te be handelen, deelde de Voorzitter mede, dat alléén aan de algemeene vergade ring machtiging gevraagd werd tot het voeren van een rechtsgeding tegen de genen, die de contributie over 1926 nog niet hadden betaald. Voor degenen, die nog geen aandeel hadden genomen, werd reeds vroeger machtiging ver leend. Op verzoek werden de namen der acliterstalligen voorgelezen. Zij werden in de gelegenheid gesteld tot bete.Wu en de Voorzitter hoopte dat jd/len hieraan zouden voldoen, omdat ïiet gaarne tot vervolging werd over igegaan. De vergadering was van mee- Hiing dat elk lid toch verplicht is, om jcofltributie te betalen en gaf machti ging tot hei voeren van een rechtsge- •ierna deelde de Voorzitter mede, door de Coöp. Centrale Boeren mhank te Eindhoven aanmerking was 'maakt, dat in 19?? een besluit was momen, dat de Boerenbond als lid de Boerenleenbank zou toetreden, elk besluit destijds niet was genotu leerd geworden. Ook was in 1921 een besluit genomen tot het nemen van een voorschot bij de Boerenleenbank, groot ƒ1000.voor den aankoop van een zaaimachine, welk besluit ook niet in de notulen was opgenomen. Na eenige inlichtingen, verstrekt door den kassier der Boerenleenbank te Baardwijk, wer den bovengenoemde besluiten nog maals genomen. Bij de rondvraag maakte de Voor zitter aan de vergadering bekend, dat de secretaris besloten had als zooda nig te bedanken. Zyn hooge leeftijd had hem dit besluit doen nemen. De Voorzitter bedankte hem voor de be wezen diensten en hoopte dat, er thans een jonge kracht in zijn plaats zou ko men. Hiervoor kan men zich bij het be stuur opgeven. Dpor den secretaris werd nog voorle zing gedaan van het concept der dag vaarding, voor degenen die geen aan deel genomen hebben. De voorzitter deelde mede, dat de vervolging zeker doorgaat en gaf nog gelegenheid tot betalen. Door den heer J. van Heesbeen Hzn. werd het bestuur er op gewézen, toch vooral voorzichtig te zijn, met het voe ren van een rechtsgeding en hiertoe niet over te gaan, vooraleer alles in orde was en men er dus van overtuigd kon zijn, zeker te zullen winnen. De Voorzitter deelde mede, dat een en ander goed was overwogen en met den rechtskundigen adviseur bespro- keu. Door den heer Jos. Loeff werden in lichtingen gevraagd betreffende het bestuur van de brandassurantie. De Voorzitter antwoordde daarop, dat dit bestuur nooit heeft bestaan, doch gaf de verzekering, dat hierin spoedig verandering zou komen. Tot slot spoorde de Voorzitter de leden aan, toch allen mede te werken tot bloei van den Boerenbond, wat vooVal gedaan kan worden, door zoo veel mogelijk van het pakhuis te be trekken, wat voor den Boerenbond een flinke winst afwerpt. Hierna sloot hij de vergadering met den Christelijken groet. DE WAALWIJK-AVOND. In ons vorig nummer hebben we reeds gewaagd van het groote succes dat de Waalwijksche radio-avond heeft gehad. Zulks blijkt uit de talrijke spon tane betuigingen, die verschillende per sonen in onze plaats bereiken, op alle mogelijke manieren. Wij noemden er toen reeds verschil lende, ontvangen door de heeren A. C. v. d. Heijden, Van Liempt, 't Bestuur van W. B.., onze redactie enz, en 't is natuurlijk niet doenbaar ze alle te ver melden nochtans willen we een enke le greep doen, als een bewijs van hier en daar, hoe onze avond heeft ingesla gen. De Voorzitter van W. B., de heer van Liempt, ontving o.a. uit Utrecht 'tvolgende schrijven: „Als gelukkig slachtoffer van den Waahvijkschen avond het volgende: U zult zeggen „gelukkig slachtoffer" en dan moet ik bevestigend antwoor den. Na sublieme muziek en werkelijk bui tengewoon mooie zang, waardoor overigens de geheele Waal wij ksqhe avond zich van andere steden-avonden heeft weten te onderscheiden, door geen bombarie, maar werkelijk iets moois en degelijks te geven en naar wij voor ons verklaren kunnen de mooiste sfedenavond die tot. nog toe is geweesr, zoo mooi en degelijk als de Waalwijk sche schoen kwam Uw rede. Hoe verdft- U sprak des te meer ves tigde ik m'n aandacht op den loudspea ker en deed alsof er niets om mij heen was, hoewel ik voelde dat er naar mij gekeken werd door liefhebsters van „mooie schoentjes" en mooie schoenen. Ik hield mijn hart vast toen U sprak over „schoentjes" van 750 per paar en dacht „Kerel hou toch in Godsnaam je mond", ik had U wel de hand op den mond willen leggen, maar onverstoor baar gingt U door;' dat is 't genot van de Radio! Na afloop was 'teerste natuurlijk 't gesprek over de mooie schoentjes, er waren er natuurlijk noodig en als je dan in de goede stemming bent ge bracht, wat doe je dan? Vandaag mag ik drie paar Waalwijk sche schoentjes betalen (maar geen 750.gelukkig) en hartelijk hoop ik voor Waalwijk en haar industrie, dat duizenden luisteraars een even „geluk kig slachtoffer" mogen worden als ik, uit erkentelijkheid voor wat Waalwijk cms zoo heeft geboden en waarvoor ik mede namens inijji huisgenooten gaar ne hartelijk dank zeggen wil. 't Was werkelijk „mooi en degelijk". 't Was ons een behoefte U dat te zeggen en U te verzoeken ter gelegener plaats onzen dank te willen overbren gen. Met de meestehoogacliting, Uw dw^ (get.) H. G. Wüthrich. De heer Jac. Sars, Directeur van „Oefeniug en Vermaak" en „Tavenu", ontving o.m. de volgende kaarten: BOXTEL. Hulde! Eer en Glorie en Lof voor zulk een gevierd gezelschap. Tongen, jongen, wat kunnen ze" in Waalwijk toch zingen. Dat zij leven. (get.) A. Adelaars. LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK." op ZONDAG 26 DECEMBER (Tweeden Kerstdag) in „Musis Sacrum" te Waalwijk. 37555 Aanvang 8 uur. Entrée II.» p, peisoon. H.H. Honoraire leden hebben vrijen toegang op vertoon van hun diploma '26 Schitterend Versierde Zaal. Prima 's Her'ojenbossche Jasz-Band, Ingezonden Mededeelingen. mers kwamen ook goed door. (get.) Proosten, G. H. Tilos, M. Linssen, P. Nooten. VELSEN. Ik kan niet nalaten 0111 een woord van dank te brengen voor den geuotvollen avond van 20 Dec. Ho pende U nog meer te mogen hooren. (get.) F. Breeuwers. AMERSFOORT. Gisterenavond naar hartelust genoten van Waalwijks Ra dio-concert; fijn hoor. Het was alsof ik er hij stond. Ik maak U mijn com pliment, daar is zeer goed werk gele verd. (get.) J. Wetzer. Vanuit Sas van Gent werd de heer Sars opgebeld en een bijzonder com pliment gemaakt voor den mooien avond. Men wist daar niet dat Waal wijk zoo muzikaal was. Een extra com pliment voor den Voorzitter van W. B.„ den heer, v. Liempt. Daar nam men zijn pet voor af. En onze redactie ontving o.m. 'tvol gend waardeerend schrijven: HALSTEREN. Deze week hadden we het genoegen den Radio-avond te Waalwijk te volgen. Omdat we reeds per radio concerten hadden bijgewoond, in het Concertgebouw en Artis te Am sterdam, koesterden wij geen hooge ge dachte van de Waalwijksche uitvoering, maar alles heeft onze verwachting ver re overtroffen. Uw gemeente beschikt over heerlijke stemmen en uitstekende muziek. Zang als die van mej. Mertens en mej. Slaats, mede ook van den heer Burmanje, geniet men maar zeer zel den en het Mannenkoor en het Ge mengde Koor zongen keurig mooi. Een eeresaluut aan de solisten, tevens aan den heer van Liempt voor zijn heldere uiteenzetting en hartelijk dank aan al de uitvoerenden. Hoogachtend S. en Vrienden. Met groote belangstelling verne men wij dat de heer A. C. van der Heij den, door de H.D.O, te Hilversum is uitgenoodigd om 5 Januari a.s. van 6,156,45 voor de radio in de Studio der H.D.O, te spreken, over z'n „Lief en Leed in de Vogelenwereld", door hem zelf vervaardigd en dat door ge brek aan t ijd op den Waahvijkschen avond niet kon doorgaan^ Liedertafel „Oefening Vermaak". De liedertafel geeft 2en Kerstdag haar jaarlijksch Kerstinatinée in de zaal „Musis Sacrum", welke voor een ieder vrij toegankelijk is. Programma 1. Harold's Bruid, Koor, Roeske. 2. a. Heer mijn hert is boos en schuldig. Cath. van Rennes. b. Kerelke, Loosjes, door mej. Marie Mertens. 3. a. Stille, Eisenhoffen. b. Zomeravond, Olman. voor kwartet. 4. a. Heb medelijden, Beikoleinikow. 1) Spiegeltje zoekt me een man, Bogaerts, door mej. Dina Slaats. Kerstlied, Hullebroek, Panis Angelicus, Franck, door den heer Thom. Burmanje. 5. Waldesrauschen," Ulrich. Die Mühle im Thale, Ulrich. Op het groot winter-concert, dat onze liedertafel „Oefening en Vermaak" op Maandag 10 Januari a.s. hoopt te geven, zal o.m. worden opgevoerd het groote tooneelwerk „Columbus" van Zöllner. Het accompagnement is in handen van het bekende strijkensemble v. d. Akker uit 's Bosch, terwijl de solo-par tijen zullen worden gezongen door Mevr. Lotti Muskens-Sleurs uit 's Hage en de heeren Tom Burmanje en Jos de Bont alhier. Dat. belooft dus weer een avond van hoog muzikaal kunstgenot te worden, waarop wij hier nog nader zullen terug komen. Inschrijvingen dienstplichtigen 1928. Het Bureau voor Militaire Zaken deelt ons mede, dat zij die geboren zijn in het jaar 1908, zich ter secretarie de zer gemeente (afd. Bureau Militaire Zaken) ter inschrijving voor den dienst plicht, in de maand Januari 1927 moe ten aanmelden. Voor nadere inlichtin gen wordt venvezen naar de in de ves tibule van het gemeentehuis aangeplak te openbare kennisgeving. Ontles no. 185 is aangesloten aan het Rijkstelefoonnet, kantoor Waalwijk J. C. van Eijkelenburg, boek-, papier en Muziekhandel, Grootestraat 233. Onder no. 187 is aangesloten Archi tectenbureau van Ree Bossaerts, fa. Jos. van Ree, Meubelmaker. werp had gekozen: „De Zon- en feest- WEERT. Hulde en dank! Wij heb- dagen van het Kerkelijk jaar in ver ben buitengewoon genotenWij hopen j band met het leven van Christus." dat Waalwijk meer voor de microfoon 1 Ongetwijfeld zal ook Kapelaan Beek- optreedt. Gelieve onzen dank ook aan mans den polsslag en de mentaliteit de, andere Gezelschappen over te bren- j van onzen tijd kennen. En toch, in ffen. weerwil van dit bewustzijn, heeft hij (get.) Prof. Litjens College. j het aangedurfd, om een onderwerp te IJSSELSTEIN. Gefeliciteerd met behandelen, waarvan men van te voren Uwe prachtuitvoering van vanavond. weet, dat, gezien 't gevoelsleven van (get.) W. B. Pompe, i onze eeuw, er maar lauwe belangstel- j Dir. St. Nicolaaskoor. ling voor is. Zijn ijver als oprecht TEGELEN. Ons compliment voor j priester zal hem ongetwijfeld de kracht den schitterenden zang, ons geschonken hebben geschonken om in een groote door middel van den Waalwijkschen i zaal voor slechts enkele menleken ie verdieping van ons geloofsleven, de inensck'eerst dichter tot de geschiede nis van Christus en Zijne Kerk ge bracht zal moeten worden. En dit nu beoogde Z. E. met zijn onderwerp. Wie geheel doordrongen is van de symbolisch rijke beteekenis van liet kerkelijk jaar, voelt nauwer 't leven van Christus en de ongerepte schoon heid van ons heilig geloof. Op duidelijke wijze ontwikkelde Ka pelaan Beekmans den kringloop van het kerkelijk jaar. Jammer dat de eer ste serie lichtbeelden minder helder was. v De feestdagen van Christus, zei spr., geven aan het kerkelijk jaar een zelf standigen vorm. Het kerkelijk jaar begint met de ge boorte van Christus, welke naar Chris telijk gevoel door een voorbereiding wordt voorafgegaan, evenals de Paascli- tijd. Heel bet kerkelijk jaar kan men in- deelen in twee feestkringen, waarvan Faschen en Kerstmis 't middelpunt zijn. t)p onderhoudende wijze ontwikkelde de Spr. de beteekenis van 't kerkelijk jaar, aangevuld door duidelijke tekst verklaringen der evangeliën voor el- ken Zondag. 't Was een goede ontwikkelings- avond, niet populair, maar waarin nauw merkbaar een streven werd ge voeld om te komen tot een dieper godsdienstig gevoelsleven. H O Of d p ij n -tabIcHa.6 Od Lax eer -tabietten60d Zenuw-tabletten75d Staal -tabletten9Od Maag-tablelten75d KINDEREN doet allen mee aan den raadselwedstrijd uit ons JEUGD-HOEKJE. Prachtige leesboeken als prijzen. avond. Mooie samenzang, prachtig ma teriaal. In één woord, afAndere num- spreken. Kapelaan Beekmaus zal ooi: van gedachte zijn, dat, willen we een Dondeidagmorgen werd aan de Kon. Sioomschoenenfabriek A. H van Schijndel op eenigszinsfeestelijke wijze het feit herdacht, dat de heer Jos Dumoulin chef der expedilie-afdeeling. geduiende 25 jaar als zoodanig werk zaam was. Te circa kwart voor twaalf werd de aibeid in de fabriek eenige oogenblik- ken stopgezet en werd de jubilaris in tegenwoordigheid van het geheele per soneel toegespfoken. Op de eerste plaats door den heer Bernard van Schijndel, die hem namens de directie in een uitnemende speech en In zeer hartelijke en waardeerende woorden hulde en dank bracht voor hetgeen hij in die 25 j lar voor de zaak geweest was. Een gouden horloge met inscriptie, alsmede nog een geschenk in anderen vorm werd den jubilaris als blijk van waardeering door de directie aangebo den. De heer Alph. de Vries complimen teerde den jubilaris namens het per soneel, hem daarbij een armstoel en een kapstok als geschenk offreerend De heer Dumoulin dankte hierna geroerd de directie en het personeel voor de gebrachte hulde en de fraaie geschenken, daarbij de hoop uitspre kende nog menig jaar zijn krachten aan de zaak te kunnen wijden. Het speet hem alleen nog niet 25 jaar jon ger te zijn. Hierna werd de jubilaris met andere geridderde oud gedienden en werk meesters op het kantoor ontboden, waar men zich met de directie geruimen tijd over het lief en leed in de zaak gedurende de afgeloopen jaren onder hield. De „Koninklijke" begint zeer vele oud-gedienden onder haar personeel te tellen Er zijn reeds verschillende jubilarissen geweest; in korten tijd zullen er nog 4 volgen, terwijl erbin nen afzienbaren tijd nog vele jubileums te vieren komen Wel een bewijs van den goeden geest onder het personeel en de goede varstanühouding tusschen werkgevers en werknemers. Het Comiié van Herwonnen Le venskracht van de R.K. Werklieden- vereenlging alhier houdi een algemeene vergadering op Zaterdag 25 December (len Kerstdag) des middags ten 12 uur in de bovenzaal van het Bondsgebouw ter bespreking van belangrijke aange legenheden, de 5 cents-actie betref fende. Donderdagmiddag te circa half twee streek op een weiland in den Buitenpolder achier vm. Baardwijk nabij caté Believue te Doeveren een vlieg tuig neer, dat wegens motordefect een noodlanding maken moest. Deze ge schiedde zeer regelmatig, zoodat noch vliegtuig, noch inzittenden eenig letsel bekwamen. Van den officier-vlieger luitenant v. Gemeren, die in hotel Verwiel alhier logeerde, vernamen wij nader dat hij met zijn Fokker-tweedekker No. 127 uit Gilze-Rijen was opgestegen met als passagier sergt. Manaers Doel van den tocht was Soesterberg. Waar hij reeds vrij spoedig ontdekte dat de motor niet normaal was, vermeed bij zooveel mogelijk de bosschen en duinen en bleef, in afwijking van'de gewone route, boven de polders waar men zoo noodig een geschikt landingsterrein kon vinden. Even onze gemeente voorbij, stond de motor stil en werd op een zeer geschikt terrein de boven gemelde noodlanding gemaakt. Uit Soesterberg werd aanstonds een j nieuwen motor aangevraagd, die nog denzelfden dag in 's Bosch arriveerde j en heden zullen de monteurs deze in het toestel plaatsen, waarna de vliegers weer hopen op te stijgen. Het vliegtuig werd onder bewaking van de politie gesteld De Redactie van Blue Band heeft ditmaal een heel aardig Kerst nummer uitgegeven, onder bijvoeging van een mooie reproductie van Hill Garten en heldere titelplaat van Rie Cramer. Overigens bevat het goed geïllustreerde blad een aantal Kerst, vertellingen o.a van Nettie Wouters. De dames van de propaganda club in de St. Clemensparochte. die zich onlangs in „Dames-tooneel-ver- eeniging St. Theresia" hebben herdoopt, brengen a.s. Zondag 2en Kerstdag voor het voetlicht: „Haar Offer" van P. Sarvatius De uitvoering, welke alleen voor dames en kinderen toegankelijk is, vangt reeds ten 5 uur aan. De op brengst zal strekken ten bate van den onlangs opgerichten mlssienaaikiing. Vanwege het goede doel en waar de entréeprijzen zéér matig zijn ver wachten wij een groot aantal bezoek sters. Donderdagavond had in 't café van den heer Jan Wingels een biljart match plaats tusschen de biljartclub „Ha Ka Be" en „Hotel Gerris". De uitslag was als volgt: „Ka Ka Be" „Hotel Gerris", H. v d. Griend 100 H. d Ruijter 95 C. Willemse 8*JdeGraaff 100 J. Leijtens 90 P. v Eeten 100 A Heijhuurs 86 G Simons 100 W, Hens 100 M Kleijn 94 J. v. Loon 100 J. Beerens 77 560 .Hotel Gerris" met 566 punten zoodat won. Volgens achterstaande advertentie zal 2en Kerstdag in de zaal van den heer A. van Berkel een groot bal ge houden worden. Daar dit de eerste maal is dat in deze zaal een voor een leder toe gankelijk bal gehouden wordt, is er een prachtig Jasz Band orkest uit Tilburg geëngageerd wat voor de dansliefhebbers een reden te meer is om een bezoek bij A van Berkel te brengen. We gelooven dan ook wel dat het een gezellige drukte zal worden wat wij den ondernemer van harte gunnen. Het bal vangt aan om 6 uur. Blijkens in dit nummer voorko mende advertentie geeft de Flora-Bios cope hare bezoekeis a.s Zaterdag (len Kerstdag) een nieuwe attractie. Dien avond zal het bioscoop program ma n 1. worden afgewisseld met een dansnummer op het tooneel uit te voeren door hel modern en karakte ristiek danspaar The two Violets, die in verschillende steden in ons land reeds als zoodanig zijn opgetreden en overal met hun „poppendans", Hon- gaarsche dans", „Charleston" e m.a. veel succes oogstten, Het zal dus ook hier ongetwijfeld een aardige afwisseling brengen. De tooneelvereeniging „D.V S V." afdeeling der R.K. Werkliedenver- eeniging zal Zondag 2 Januari voor't pubiek opvoeren het tooneelspel in drie bedrijven: „De overkant". Wij kennen de capaciteiten van deze bekroonde vereeniging, dus weten we dat ons een prettige avond te wachten staat in elk opzicht. De entreé prijs is billijk, dus alle omstandigheden zijn er om een drukke opkomst te ver wachten. Voor de leden derRK. Werklieden- vereeniging gaat het stuk 2den Kerst dag. Kalenders. Wij ontvingen nog van de bekende Douwe Egberts Koffie-, Thee- en Tabakfabrieken een practischen en duidelijken wandkalender. Behalve een groot en duidelijk maandblok geeft hij rondom alle dagen van 't jiar, terwijl tevens een uittreksel uit 't Posttarief. de Feestdagen, Zonsop en Z inson dergang op 't schild zijn aangebracht. Een zeer practische kalender in elk opzicht. In- en Uitvoer van Schoenen. In Nov.' '26 zijn ingevoerd 299 787 paarschoenen a f 503 077 tegen 245 310 paar ad f385.000 in Nov. '25. Uitgevoerd werden in Nov. '26 38 544 paar ad f215 643 tegen 32 619 paar ad f 156 000 in Nov. '25. Actie tot verhooging vutischoenprijzen% Op een 13 Dec. gehouden vergade ring van de Vereeniging van Tilburg scne Schoenfabrikanten werd o a. de wenschelijkheid besproken, dat eene actie tot verhooging van schoenprijzen zou worden ondernomen, daar de abnormaal hooge en nog steeds stijgende prijzen van chroomgeiten leer, schapenleer en zooileder zulks dringend noodig maken. „V. v. d. S." Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Duymaer van Twist betreffende de werking van het watergemaal bij Geertruidenberg. 1. Is het den ministerbekend, dat op dit oogenblik de land en tuinbouwers in de gemeenten Sprang-Capelle en Waspik veel overlast hebben van het water, wat het gevolg moet zijn van het feit, dat de bemaling van het af voerkanaal ter plaatse niet eerder mag geschieden dan dat het water op de Maas te Grave een vast peil heeft bereikt „HET KERKKL€JE" van heden geeft behalve z'n goeden inhoud, een zeer interessante rebus wedstrijd, waaraan prachtige geldprij zen verbonden z(jn. „Het Kerkklokje" is door z'n lectuur en door z'n Kerkbe. richten en .mededeelingen .voor .elk katholiek huishouden onmisbaar. 2. Zoo ja, zijn de ministers dan be" rétd maatregelen te treffen, dat voortaan ook bij een lager peil het watergemaal bij Geertruidenberg in wetking zal worden gesteld heeft üe minister van Binnenlandsche Zaken en landbouw, mede namens den minister van waterstaat geantwoord" Ten gevolge van de vervanging van de ketels van het Zuiderstoomgemaal te Keizersveer heeft dit gemaal eenige dagen niet kunnen wei ken, waardoor in verband met den toen voorgekomen regenval in het bemalingsgebted eenige overlastvan waterisondervonden, waar- over van de zijde van land en tuin bouwers is geklaagd. Op 20 Novem ber werd het gemaal weder in werking gesteld, waarna in korten tijd de wa terlast was weggenomen. Het gebeurde hield dus geen verband met bemalings- regelen, weshalve het antwoord op de tweede vraag achterwege kan blijven. De R. K. Handelshoogeschool te Tilburg. De „Maasbode" deelt mee, dat een benoeming als professor of lector aan de in September 1927 te Tilburg te openen R. K. Handels Hougeschool zuilen aanvaarden Professoren Dr. AntoniusF. Weve, logica, ethica, moraal en sociologie Dr. Th. Goossens, geschiedenis; M J. H. Cobbenhagen, economie en bedrijtshuishouükunde H. A. Kaag, algemeene en bijzon dere economie, munt-.credint- en bank wezen Mr. E. G. J, Gimbrère, burgerlijk en handelsrecht, practijk van het bankwezen. Lectoren. Dr. ir. H. Gelissen, scheikunde en warenkennis Dr M N. v. d. Bijl, technische na tuurkunde; Mr. dr. C. Deckers, sociale wetge ving; L)rs. J. E. de Quay, psyeho-techniek van het bedrijf; Mej. dr. J. C. L. Hol, physische aardrijkskunde G J. de Vries, economische aard rijkskunde. Omtrent een paar vakken moeten nog regelingen worden getroffen. In de bijeenkomst die een aantal vertegenwoordigers dei Katholieke pers gistermorgen met eenige leden van het Curatorium der RK. Handels hoogeschool te Tilburg had, deelde de voorzitter, mr. A. baton van Wijn bergen mede, dat, zooals in een gis terenavond gehouden vergadering van het Curatorium was besloten, tot eersten rector-.magnificus is benoemd, de ZeerEerw ZeerGel. heer dr. Th. J. A J. Goossens, rector der R.K. Leer gangen te Tilburg Voor het voorbereidend en aanvul lend onderwijs zu len worden benoemd: de heer P. H. Stubenrouch, leeraar aan de H B.S. te Oss, voor boekhou den en handelsrekenen, voor Fransche handeisterminologie, dr. G. v. Irnbeek te Waalwijk, Duitsche handelstermi nologie, drs. H. Bernsen te Hilversum, Spaansche handelsterminologie, de ZeerEerw. heer C. Zwijsen te Ros malen. Voor Engelsche handelsterminologie is nog een vacature. Propagandaclub R K. Klcsv er eeniging in v.m. Baardwijk. Woensdagavond was op het initiatief van het tiaardwijksche comité, dat naar men zich herinnert bij monde van den heer C. v. Haren op de laatste vergadering van de R.K Kiesvereni ging en op de laatste Bestuursverga dering dier Kiesvereniging met verschillende grieven en adviezen naar voren Is gekomen, een vergade ring belegd in het Paironaatsgebouw waarop alle kiezers van v m. Baardwijk waren uitgenoodigd, waarvan het hoofddoel was te geraken tot de op richting van een propagandaclub voor deze parochie, om door een krachtige actie het ledental van de R.K. Kies vereniging te doen siijgen. De opkomst was slechts matig, wat o. i. komt door de geringe publiciteit aan deze bijeenkomst gegeven De heer C. v. Haren opende de besprekingen met een keurige rede voering waarin hij op duidelijk? wijze het doel van dezen avond uiteenzette en wees op de groote belangen die er voor de Roomsche kiezers in het al gemeen en voor de Baardwijksche kiezers in het bijzonder op het spel stonden. Het zal immers van het aantal leden dat Baardwijk in de R.K Kiesvereni ging telt in hoofdzaak afhangen of men er iets bereikt, of men meteven- tueele voorstellen rekening zal honden, of men sterk zal staan bij verkiezing van candidaten enz. Slechts een honderdtal Baardwijksche kiezers zijn pas lid van R K. Ktesver eeniging terwijl het aantal kiezers wel het vijfvoudige bedraagt. Wel een bewijs dat er voor een op te richten propagandaclub hier nuttig weik te doen is. Men dient hier dan in na volging van de St. Antoniusparochie toch goed zijn belang onder het oog te zien. Ook daar heeft een propa- ganda-comiié van 10 man zijn v/erk reeds met succes aangevangen en wil men hier voorkomen dat men met de verkiezingen wederom zoo'n treurige uitkomst krijgt wat betreft de vertegen woordiging van Baardwijk in den ge- No. 102. Zaterdag 25 Dee. 1926. 49e Jrg. Lezing Kapelaan Beekman*. Gisterenavond werd in de groote zaal van den „Gildenbond" de derde ont wikkelingsavond gehouden, waarbij als spreker optrad de Eerw. heer Ka pelaan Beekmans alhier, die als onder BlJAPOTH.EN DROGISTEN.

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 7