Mm ïielen. Uit den aard der zaak was [aap Bronk (P. Kelder) een eenvoudige figuur, zonder hemelbestormende mo meuten. In lichter contour bewegen zich om deze personen nog de figuren van Eduard Bronk (H. de Werd) v. d Schuijt (F. Kelder), v. Scheffelaar (Math öerkeimans). |an (W Meeuwis) en Wim (J. v. d üriendt). indien men ons een opmerking toestaat, wat ons ten slotte in het be lang der spelers lijkt, dan geldt dii in 't bijzonder voor Eduard Bronk en v. d. Schuijt. We mogen hier wel een beetje meer .spel" verwachten 't Is waar, v. d. Schuyt heeft geen dankbare rol, maar toch zagen we gaarne in hem den „verslagene" zonder een in 't oog loopende gedwongenheid van toon en gebaar. 't Qeheel was van buitengewone spanning. Dat „D.V.S.V,* aan de gestelde verwachtingen heeft voldaan bewee,s wel het spontaan applaus. Wij twijfelen niet ot op 2 Jan. zal „D.VS.V." wederom een tjokvolle zaal hebben, wat we deze kranige dilettanten van harte gunnen. Vermelden we ten slotte nog even dat de opwekkende woorden van den heer Passier in goede aarde zijn ge- vallen. Onder de pauze gaven zich niet minder dan 60 nieuwe leden op voor de 5 cents-actie. Voorwaar een mooi succes. ADVERTENTIES. Zendt tydig Uwe advertenties voor 't Nieuwjaar-nummer. Uiterlijk tot Vrij dag 9 uur. 23 DeCcmoer vierde een hoogst verdienstelijk katholiek Nederlander de heer C L Bressers oud lid van de Gedeputeerde, Staten van Noord-Bra bant en van de Eerste Kamer, lid van het bestuur der St. Radboudstichting en commissaris van de Nederlandsche Bank zijn 70sten verjaardag meldt de Tijd. De heer Bressers is een belang rijke figuur in ons openbaar leven zonder dat hij ooit in het openbaar optreedt, of zelfs zonder dat het groote publiek iets van zijn werk bemerkt. Jarenlang leider van een grootbedrijf in de lederindustrie vond hij daarbij nog gelegenheid gedurende bijna twee decenniën als lid van Gedeputeerde Staten deel te nemen aan het dage- lijksch bestuur van de provincie Noord- Brabant. De plannen tot electrificatie van Noord-Brabant en tot oprichting eener provinciale centrale waren v >or een groot deel Bressers' werk. In 1910 was hij de aangewezen man om een katholieke vacature in den Raad van Commissarissen van de Nederlandsche Bank aan te vullen. Sinds omstreeks de.izelfden tijd is hij voorzitter van het Diocesaan Comité van de St. Rad boudstichting en lid van het hoofdbe stuur, in de fi iancieele voorbereiding van de oprichting der Katholieke Universiteit had hij een belangrijk aan deel, In 1918 afgevaardigd naar de Eerste Kamer, waar zijn aristocratische figuur met den fijnbesneden dénkerskop zoo juist op haar plaats scheen moest hij daarna om gezondheidsredenen zijn ontslag nemen. Maar ook in zijn afzondering te Dongen worden zijn adviezen misschien meer dan ooit en op hoogen prijs ge steld. Geen man van veel theorieën te z)ln- maar van scherp inzicht en een leven- dtsche ambten, enzD z p den zin voor de concrete werkelijkheid zal nog verder tot haa r weel hij zijn oordeel steeds zoo sterk komen bij desenen, die ookdoeoraa te tundeeren, en in zoo klaren vorm examen willen doen en a fortiori bt| 10 tot des namiddags 1 uur; te Dussen den tweeden Woensdag van elke maand van des voormiddags 10 tot des namiddags 1 uur; te Hank (gem. Dusten), den achtsten Januari -en verder den eersten Zater dag van de maanden April, Juli en October van 10 12 uur voormiddag. Nu met Januari a s de werkzaam heden voor sub. ontvanger der Accijn zen overgaan naar de kantoren der posterijen, wordt de aandacht van Accijnsplichtigen er op gevestigd dat aangiften voor de accijnzen (geslacht) en het lichten van geleibiljetten met dien datum in het vervolg als volgt moet geschieden Voor de gemeenten Almkerk en Dus sen Bij den kantoorhouder der poste rijen te Dussen. Op den zitting van 8 Januari e k te Hank is ook gelegenheid tot het aanvragen van kostelooze rijwiel plaatjes voor 1927 voor hen die daar voor in aanmerking meenen te kunnen komen. ~"~HET KERKKLOKJE. Plaatst een NIEUWJAARSWENSCH in het Kerkklokje ad 50 cent. De R. K Handelshuogeschool. Het Episcopaat heeft aan hei cura torium der R.K. Leergangen, dat de oprichting van de R.K. Handelshooge school heeft voorbereid, een brief gezonden, waarin het meedeelt de .weldra door geheel Nederland te voeren krachiige actie tot vorming van het onmisbare stamkapitaal dezer Hoogeschool, te zijner tijde, door een gezamenlijk schrijven van het Doorl. Episcopaat, ook aan geheel katholiek Nederland gericht, zookrachiig moge lijk aan te bevelen en te steunen". Deze brief is voorgelezen in de dezer dagen gehouden vergadering van het curatorium, waarin ook de aanwijzing van hoogleeraren enz. ge schied is, en waarin mr. A. J. M. J oaron van Wijnbergen een rede gehou den heeft, waarin hij doel en wezen van deze onderwijsinrichting uiteen zette. Omtrent de beginselen, die de or ganisatie van onderwijs en examens zullen beheerschen4 deelde spr. mee De volledige studie zal in twee deelen verdeeld zijn, die beide echter een afgerond geheel zullen vormen het eene afgesloten door een diploma handelseconomie, het tweede door een doctorale examens in de handeweten schap. Het tweede gedeelte dus, de docto rale studie, is bestemd voor diegenen, die op grond van hun talenten en ambitie, de volledige wetenschappelijke vorming zoeken om ie kunnen optre den in leidende functies in het bedrijfs leven en het maatschappelijk leven. Hun aantal zal uiteiaard niet te groot kunnen en mogen zijn. Het overgroote aantal studeerenden zal zich met min der hooge functies moeten tevreden stellen. Voor hen is het zaak, niet langer dan noodig is buiten de prak tijk te blijven. Dezen zul en dus hun diploma handelseconomie studie beeindigen. Vermoedelijk zal te Tilburg, dat ook eenige elders niet verplichte vak ken opneemt als ethica en logica, dat diploma behaald kunnen worden na een dubbel examen het eerste meer van propadeutischen aard, het tweede meer gespecialiseerd naar de richting waarin men later werkzaam wenscht b v. industrie, bankwezen, In na hun te gieten dat het den vrager gemakke lijk overtuigt. De Paus benoemde hem reeds vroe ger tot commandeur in de Gregorius- orde, ook het ridderkruis van den Nedeilandschen Leeuw siert zijn borst De directie der Nederl Spoor wegen heeft aan Gedeputeerde Staten van Noord Brabant aangevraagd, de volgende autobusdienster. in werking te mogen brenhen le. Grave over Zeeland naar Uden. 2e. Uden over Volkel. Boekei. G-- mert. Beek. Lieshout en Gerwen naar Eindhoven. 3e. Gemert over Bakel naar Hel mond 4e:' Grave over Gassel en Beers naar Cuyk. 5e. Grave over Mill en St. Anthonis naar Boxmeer. Hl 6e. Grave over Reek. Schayk, Ber- chetn en Oss naar Heesch. 7e. Heesch over Nuland naar Den Bosch. 8e. Heesch over Nistelrode naar Uden. Kantoor Woudrichem voor Dussen en Almkerk. De Rijksontvanger te Woudrichem maakt bekend dat de zittingen voor de ontvangst van Directe Belastingen in de buitengemeenten als volgt zijn vastgesteld te Almkerk den tweeden Vrijdag hen. die hun studie meteen promotie zullen bekronen. Donderdagavond 7XI2 uur repetitie voor de adspiranten en 8V2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal- wijksche Muziekschool. ALL van de fijnste E DRUKWERKEN meest gewone tot de speciaal ook GROOTE OPLAGEN EN BOEKWERKEN. Schitterende reclame vloei cartons Algemeen Advertentie Bureau. Abonnementen op alle bladen. Boekwerken op elk gebied. Kantoor-, School- en Studieboeken Pakpapier aan roin vellen en inwikkelpapier. van elke maandag van voormiddags van z'n collega te ontdekken 11 probeerde dit CORRESPONDENTIE. Gemeenteraad Nieuwkuik. Inge zonden stuk Sprang: Volgend nummer. Kaatsheuvel. Geen berichten ont- Vangen' Red. agenda. WAALWIJK. Woensdag 7A,«em* ,eden' vergadering van den R K. Vrouwen bond in den Gildenbond. Donderdag A'gemeene Muziekleer Waalwijksche Muziekschool Donderdagavond 7 uur. Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationstraat. GEMENGD NIEUWS. Op een ven te Oisterwijk is de 20 jarige K. uit Tilburg bij het schaat senrijden verdronken. Onder Hendrik-Ido Ambacht is de 16 jarige C Klootwijk bij het overste ken van de Waal door het ijs gezakt en verdronken. Een zoontje van de familie B. te Krommenie is bij het schaatsenrij den verdidronken. Te Tijnje zakte een 10 jarige jongen bij het schaatsenrijden door het ijs. Toen men hem uit het water kon ophalen bleek hij reeds overleden. De 17 jarige doofstomme M. te Grevenbtcht waagde zich op het ijs en zakte er doo'heen. Eenigen tijd later werd zijn lijk opgehaald. v Woiff seint uit Koningsbergen Een ernstig ongeluk heeft bij Dom nau plaats gehad Drie knapen werden daar onder een vallenden -houtstapel, die achter een oven te drogen lag, bedolven en stierven den verstikkings dood Men meldt uit Warmond: Vanmorgen heeft men op het ijs van de Warmondsche Leede vlak bij de spoorbrug onder Warmond een alge- reden arm en een muis gevonden van een meisje, werkzaam op de timmer fabriek Padox te Warmond. Vanmorgen zijn twee meisjes Vink en Kerkvliet genaamd, oud 22 en 23 jaar. niet op het werk aan de fabriek icruggekeerd. Gisterenavond omstreeks 8 uur hebben zij het werk veriatenen zijn toen naar men meldt, om haar weg te bekorten over den spoorbrug gegaan en toen door een trein aange reden. Aangezien men vermoedt, dat de lijken in de Leede zijn terecht geko men heeft de politie reeds den gehee- len morgen gedregd, echter zonder resultaat Nader seint men De lijken der beide meisjes zijn hedenmiddag uit de Leede opgehaald. Het lijk van m«juffr. Kerkvliet was deerlijk verminkt, dat van mej Vink uit Noordwijk vertoonde geen letsel. Vrijdag hadden enkele binnen schippers in 't slijk langs den Schel- dedtjk te Amsterdam een schrapnel gevonden. De 22-jarige Pieter AHemans zou het moordtuig ontladen op de „Manrheim". gemeerd aan nr. 7 van het Wilh msdok. Schipper de Boe Els- wyck van de „Mannheim" had den jeugdigen waaghals wel gewaarschuwd legen het gevaar van zoo'ri delicatie operatie maar Allemans wist hij het moest aanpakken. De heele familie de Bock zat dan ook. op Kerstdagochtend rond Alle mans geschaard, doen deze met zijn pyrotechnische vaardigheid zou uitpak ken. 't Ging niet al te best. want het ding was door en door verwoest, en om het kopstuk los te krijgen, begon Allemans er dan maar uit alle kracht met een hamer op los te slaan. Plots een geweld'ge knal, de scherven vlo gen met helsch geweld in het ronde en een oogwenk later was de kleine scheepskajuit het tooneel van een ijselijk bloedbad. De 13 jarige Jan de Block lag met ingeslagen hersenpan, dood ten gronde. Allemans, rechter hand was haast letterlijk van den pols gescheurd Vader de Block was ge wond aan de (tanden en aangezicht, zijn vrouw aan de beenen, zijn 22 jarige zoon Eugeen aan handen en gelaat, zijn 24 jarige dochter Maria aan het voorhoofd. Jan en Eugeen de Blok konden, na verzorging terug aan boord gaan De anderen bleven in 't Stuyvenberggast- huis achter, waar Allemsns tekens onder gerechtelijke bewaking werd gesteld, nadat hem de rechterhand was afge zet. De familie Roger, man, vrouw en drie kinderen van 12, 11 en 9 jaar, uit Parijs zou de Kerstdagen op haar villa te Villervile doorbrengen en was daarvoor op Kerstavond op de villa aangekomen. ,MctP .waren reeds eenigen tijd tg' en pen zwaren fótfr.noot wakketpka- mer bemerkte. Na zijn echfgenoote en kindereren te hebben gewekt, bemerkte bij dat de trap in brand stond. Hij sprong daarop uit het hooge venster na zijn gezin te hebben bevolen, om geen armen of beenen te bieken, te 'wachten, daar hij een ladder zou gaan halen. Hij kon er echter niet spoedig genoeg een vinden en toen hij terug kwam was de gr heele villa een vi ur- zee. welke het onmogelijk was te naderen Radeloos moest de man hei aarzien. hoe zijn vrouw en kinderen voor zijn oogen verbrandden. D RUN EN. Do Tooneelvereeniging van het Jongens-Patronaat alhier, gaf Zondag in de groote zaal een goed geslaagde uitvoering. De zaal was tjok vol. waaronder de Zeer Eerw. heer Pastoor Goosen, de Eenv. hee ren Kapelaans en meerdere geestelijken, ter wijl ook talrijke vreemdelingen aanwezi waren. Opgevoerd werd het blijspel „Het kostbare leven", in vier bedrijven. De rollen waren ook goed verdeeld en al les liep vlot van stapel. Er was in alle op zichten de meeste zorg aan deze opvoering besteed, de decoratie van het groote tooneel was geheel passend Dij het stuk en zeer kun stig. in den juisten zin en getuigend van goeden smaak. Ook. de spelers verdienen al len lof. want het moet heel wat studie en opoffering gekost hebben, zoowel voor spe lers als leider, om dit zoo voor het voetb>n* te brengen. Zonder •>i.,".mufci-ing hebben ui len zieli uitstekenu van bun taak gekweten. Voor 't eerste bedrijf noemen wij C. van Spijk en A. van Drunen als kleermaker, den heer Merks, als levenslustige jongen, die tot 30 jaar niet werkte, maar telkens wou probeeren iets uit te vinden of iets te on dernemen om. zonder werken de kost te ver dienen. hetwelk hem eindelijk gelukte. Pij toeval kwam deze bij den Rentmeester J. v. d. Putten, om een groote heideontginning te ondernemen. Deze eischte eerst een groote som geld, om in de zaak te beleggen, waar. - voor men zich begaf naar de lieeren Sebuiall en Kratzer. vertolkt door Th. v. d. Wiel en .1. Stevens, als zaakwaarnemers, compagnons, die op huichelachtige wijze wisten te bedrie gen. iedereen. Ons jongmeusch wist het zoo aan te leggen dat hy van den heer Schmall een soiu van 30.000 gulden kreeg, tegen een kleine rente, waarvoor deze echter later vele doodsangsten had uit te staan. De andere zaakwaarnemer wist dit geheim geld wederom zelf in handen te krijgen, waar door hij den jongeling in zijn macht kreeg. De heer Th. v. d. Wiel als arbeider op de fabriek, liad een uitvinding gedaan en kwam met dezen jongeling in aanraking; zij koch ten samen en groot stuk land dat 20.000 gul den kostte, doch werden later door die hui chelaars zoover gebracht, dat alles most ver kocht worden, zoodat beiden tot armoede ver vielen en moestn werken. „Het kostbare le ven", (le rentmeester, had dit land verkocht, den schijn aannemend een vennoot te zijn van de zaakwaarnemers, doch alleen om den jongen te leeren, dat werken het beste*in het kostbare leven is en nam hem toen in dienst als belooning. De zaakwaarnemers werden tot slot beiden de dupe en moesten zich met geldverlies tevreden stellen. De rentmeester was een man van ondervinding, die veel doorzicht had en veel meuschen- kennis en wist zijn rol goed te vervullen. De jonge FI. (le Wit. boekhouder bij de Hui chelaars. moest voor weinig geld veel wer ken en wist toch op verschillende manier van iedereen geld krijgen, speelde ook goed z'n rol.ook de anderen, J. de Munnik, als zoon van den rentmeester, M. v. Drunen, als zoon van den kleermaker, maakten een goed figuur, zoowel als J. Elshout. als taxa teur. Zaterdag 1 Jan. geeft het Handboog- seliutterijgezelschap. gevestigd Dij den heer Th. Elshout, in de groote zaal der harmonie, zijn jaarlijksche wintel-uitvoering voor zijne leden en honoraire leden met hunne dames. Ditmaal zullen als humoristen optreden het Duo de Winter. Deze humoristen zijn voor hier geen onbekenden, zeer bekend door hun ne goede recenties en (le vele prijzen, die zij elders verwierven. Wij kunnen er gerust op zijn, dat dit gezelschap met lien een goede keuze heeft gedaan. Het zeer afwisselend program belooft veel genot, zoowel op ge bied van humor als van toonkunst, zoodat zooals gewoonlijk a.s. Zaterdag zeker de zaal stampvol zal zijn. Zondagnamiddag werd alhier eene ver gadering gehouden door degenen die wen- selien deel te nemen aan den Melkcursus, waarmede deze week een begin wordt ge maakt. Wij vernemen (lat er alhier door 36 personen aan zal worden deelgenomen, na melijk 28 jongens en S meisjes. De cursus zal gegeven worden door dhr. .T. Smits te Dru nen. De heerlijke (lagen van Kerstmis zijn in onze Parochiekerk op waarlijk grootsche n plechtige wijze gevierd. Op den eersten dag werd om uur door de ZeerEerw. heer Pastoor Gooseus, geassisteerd door den Eerw. heer kapelaan Goossens als Diaken en den Eerw. liefer kapelaan (le Vüclit als sub-diaken n do heef M. Pijnenborg als ceremonius. de plechtige H. Mis opgedragendaarna nader de een groote menigte ter H. Tafel. Onder de stille H. Missen werd door den heer J. P. van Rooij. H.d.S., een Kerstlied gezongen, welke solo-zanger zich bijzonder onder scheidde. Na den middag had een plechtig Lof plaats: daarna werd door (le zangeres sen der Meisjes-Congregatie en Eerw. Zus ters, onder leiding van den heer L. Kogels, begeleid door den bekwamen pianist, den heer P. van Dommelen, een sehoone Kerst- cantate uitgevoerd, waarbij (le dames Marie Verhoeven en Jeanne Pulles, uitstekend de zware soli's vertolkten. Het geheel werd, kranig uitgevoerd. Op den tweeden Kerstdag werd na het Lof door (le zangers van liet mannenkoor, onder leiding van luAi bekwamen Directeur, den heer P. van Rooij, een Kerstcantate uitge voerd. welke op zeer verdienstelijke wijze werd afgewerkt. Wij kunnen natuurlijk niet allen noemen, maar moeten toch even ver nielden (le soli's van de lieeren .T. I.Tpelaar tenor en Th. van Huiten, bas, docli allen mogen niet welgevallen op hun werk terug zien. De hegeleiding op liet harmonium, dooi den heer van Dommelen, was mede uitste kend.. Wij vernemen dat deze cantate a.s. Zondag nogmaals uitgevoerd wordt. Zondag werd door de tooneelelub der Jongenscongregatie eene goed geslaagde uit- vaering gegeven, met „De dertiende klok slag". Dlijspel in twee bedrijven, waarbij ons de spookachtige verschijningen van den Burgemeester, die een onrechtvaardige erfe nis had, prachtig werden vertoondhier werden weergegeven de sehoone woorden „Bega nooit onrecht hier op aarde, Geef ieder 't zijne weer. De rollen van deze jeug dige diletanten werden goed vertolkt, waar bij wij ook gaarne den eerw. Broeder een woord van dank brengen. Tevens werd op gevoerd „De werekl vergaat", kluchtspel in ééiT bedrijf, hetwelk ook goed van stapel liep én waarbij onbedaarlijk werd gelachen. Een woord van Lof ook aan Broeder Lucas voor zijn sehoone beschildering en verzorging van het tooneel. wat veel tot het welslagen bijdroeg. Op <len tweeden Kerstdag had des avonds in de geheel gevulde Ned. Herv. Kerk de gebruikelijke Kerst feestviering plaats, in zonderheid ten genoegen der kinderen. Zij genoten op de eerste plaats van dir gezellig samenzijn, waar zij flink onthaald werden en hun kerstgeschenken werden aangeboden. Door den heer Hus werd op zeer boeiende wijze behalve de geboortegeschiedenis nog een kerstverhaal verteld Ook ontbrak het niet aan toepasselijke woorden van anderen. Door een koor werd o.a. den ïlSen Psalm van Weiss uitgevoerd. Met genoegen kunnen de aanwezigen wederom terugzien op dezen wel geslaagden avond, (lie in ernstige en toch feestelijke stemming werd doorgebracht. Tot ouderling der Herv. Kerk werd benoemd (le heer G. (le Bruijn en tot diaken de heer A. van Drongelen. wiens bevestiging zal plaats hebben op Zondag 2 Jan. a.s. Aan het in Januari t Helvoirt te houden muziekconcours nemen verschillende leden der harmonie „De Volharding" deel..- De vo rige successen blijken na te werken en daar van zullen zij zelf en de vereeniging de beste vroonuru plukken. Er moet immers leven in de brouwerij zjjv», '«v~. o^ük. steeds nieuw worden aangewakkerd en zu.k> Kan niet beter dan door zien te oefenen in de hoop op roem, op bekroning. Deelnemersz ijn Duo's 1-. G. Elshout, Tuba. M. Elshout, Piston. 2. L.'vau Wezel. Piston. M. "van der Putten, Trombone. Solo's 1. J. van Wezel, Bariton. 2. G. Elshout, Tuba. 3. Ij. van Wezel, Piston. 1. N. Smits, Clariuette. r>. J. Merks, Clariuette. WASPIK. Voor de eerste Ned. R. K. Vereeniging van Modevakscholen deden elf candidaten examen, dat af genomen werd door één der leden van bovengenoemden bond, Mej. Coot nit Utrecht. Naar het oordeel der Commis sie was er 'uitstekend gewerkt, zoodat aan alle meisjes een diploma kon wor den uitgereikt, wel een bewijs, dat het handwerkonderwijs der Eerw. Zusters alhier, waar de geëxamineerden hare opleiding ontvingen op zeer hoog peil staal. Een eeresaluut voor betoonden ijver en behaald schitterend succes aan de Eerw. Zusters en aan de geslaag den: Joha. Biemans, Adra. Smits, Adr. Kamp, Anna de Zeeuw, Maria Nollen; H. Sineur, P. de Bont, II. de Zeeuw, Cor Zwaans, Nelly Panjs en Maria v. d. Schans. Heerlijk klonk hier in den stillen Kerstnacht de cantate van Mosmans langs 's Heeren tempelgewelven: Juich, volk van Israël. Zooals van ons goed geschoold Zangkoor tc verwachten was liet de uitvoering niets te wenschen over en werd hierdoor het Kerstfeest ingezet met een indrukwekkende hulde aan het Kindeken van Bethlehem! Door bijzondere omstandigheden zal de algemeene jaar vergadering van het Wit-Gele Kruis, die door het Be stuur was vastgesteld op Zondag 10 Januari worden verdaagd tot Zondag 23 Januari. Als een bewijs van groote eier- productie mage vermeld, dat 10 Witte Leghornkuikens uitgebroed 2 Mei 1920 in het hoenderpark van den heer A. v. Strien alhier bij den kippenhouder G. in totaal dit jaar reeds 375 eieren leg den waarvan de laatste vier a chtcreen- volgcnde weken 50, 51, 52 en 51 eieren, totaal in 28 dagen 204 eieren. Een aan zienlijk getal. Slachtoffers van het ijs. RAAMSDONIv. Gisterenmiddag om 4 uur, had hier een droevig ijs-on geluk plaats, dat aan twee kinderen het leven kostte. Eenige schooljongens waren aan hel schaatsen op een moerput, gelegen ach. .ter op het Fort. Plotseling brak een groote ijsschol af, waardoor drie jon gens, de 12-jarige Willem Oome, de 12- jarige Piet van Dongen en de 13-jarige Bouwens in het water wegschoten. De laatste kan na lang pogen door zijn broer gered worden, doch de twee andere drenkelingen kan geen hulp meer geboden worden. Nog eenigen tijd wisten deze jongens, zich aan het ijs vast te klampen, doch dit brokkelde geregeld af en temeer nog door de felle kou moesten zij het op den duur opgeven. Daar rle andere jongens, door.schrik verstomd er niet dadelijk aan dachten om hulp le gaan halen en ook omdat de put ver af lag, duurde het'geruimen tijd eer hulp kwam opdagen. De twee drenkelingen waren spoe dig opgehaald, doch pogingen om de levensgeesten op le wekken faalden. Gisterenavond kwam van richting Waspik met een flinke vaart een auto Buitenambacht ingereden, toen plotse ling een achterwiel van den wagen af vloog, dat terecht kwam in de sloot langs den weg. Door zijn oplettendheid kon de chauffeur zijn wagen bijna op hetzelf de oogenblik tot stilstand brengen, waardoor alles zonder ongelukken af liep. UolC, IDv. at

Echo van het Zuiden | 1926 | | pagina 6