Kantoor-, Schooi en Studieboeken Anin lei. 443e Staatloterij. Notaris Canters verkoopen EEN WOONHUIS nelis J. z. v. Hendricus H. Snijders en Anna W. Hey mans. Jacob J. z. v. Jacob J. Blom en Anna M. van Don- gen. Johannes G. z. v. Hendrik J. Dank en Adriana M. Boezer. Hen- drika G. d. v. Cornelis J. Kieboom en Maria J. de Jongh. Franciscus z. v. Jacobus E. Pruijssers en Hendrika Ro- senbrand. Cornelia A. d. v. Cornelis J. van Strien en Petronella J. Ver schuren. Overleden: Andreas F. Kamp, wed. van Adriana de Wit 72 j. Adriaan Kieboom wed. van Cornelia Tempe laars 75 j. Wilhelm H. Oome 12 j. Petrus J. van Dongen 12 j. Wil helmus J. Vissers, echtgen. van Lam- bcrdina J. Pauwels 30 j. Marinus J. van Strien, wed. van Cornelia A. J. Ripzaad. i Getrouwd: Hendricus P. de Jongh 33 j. en Petronella H. IJpelaar 25 j. j Ondertrouwd: Matheus van Roov 22 j. en Maria G. te Vruchte 21 j. Jo hannes de Laat 58 j. en Maria H. Smits 61 j. Johannes A. van den Kieboom 26 j. en Maria A. de Wit 20 j. Ber- nardus L. de Ruijter 24 j. en Elisabeth C. Kuijpers 19 j. Ingekomen personen: Antonius H. de Bruijn-Staal en gezin van Schiedam. Adrianus de Bot-Vermeeren en ge zin van Burcht (België). Christina P. Nieuwenhuijzen van Dongen. J Adriana M. Kloots van Almkerk. Pieter A. Dorrenboom van Breda. Alida A. Ilmer van Ginneken. Goder fridus H. M. Simonis van Teteringen. Henriette A. M. de Leijer van Oeden- j rode. Pieter S. Verduijn van Was pik. Maria B. A. Krols van Ooster- hout. Maria Kuhbach van Amster dam. Helena Honcoop van Werken- j dam. Huberdina H. IJpelaar van Geertruidenberg. Bernard J. Hesse- ling van Rotterdam. Mathilde C. C. Verklaren en Catharina C. J. Verkla ren van Rotterdam. Sebastianus J. Berendse van Geertruidenberg. Aric Duimelaar van Batavia. Vertrokken personen: Laurent M. Savelkouls naar Oosterhout. Mathijs L. Savelkouls naar Gilze. Pietronel- la J. van Dongen naar Dongen. I Francisca van Dongen naar Waspik. Cornelia E. Fijneman naar Breda. Agnes van Eldijk naar Veldhoven. Clara Panzer naar Alkmaar. Johan na A. van Helverl naar Geertruiden berg. Hendrikus de Roov naar Vu ght. DUSSEN. Burg Stand over de maand December. Geboorten: Gijsbertje d. v. A. v. d. Stelt en J. C. van Wijngaarden. Ma rinus Antonius z. v. A. M. Theun en A. van Dortmont. Ida d. v. W. Wijt- vliet en Th. J. Heijermans. Joannes Franciscus z. v. F. v. d. Bosch en H. v. Suntenmaartensdijk. Theodora Emerentia d. v. L. Pennina en N. M. van dan Pluijm. Johan Marius z. v. D. Nederveen en A. Heijblom. Ma ria d. v. C. de Wit en B. I. de Wit. Overlijden: Maria Louisa de Gast 5 jaren d. v. P. de Gast en C. M. van Dinteren. Cornelis Johannes Do- j menie 12 j. z. v. W. Domenie en W. 1 Sgroot. Margaretha van der Pluijm 6 jaren, d. v. G. v. d. Pluijm en A. v. d. Pluijm. Petronella v. d. Pluijm, wed. van A. de Ronde 67 jaar. Jaco- hus Franciscus Spiegels, weduwnaar van M. Verhoeven, 75 jaar. Huwelijken: Janus Jansen 30 jaar en i Huiberdina Sagt 22 jaar. GEMENGD NIEUWS. Zondagmorgen om zeven uur, terwijl de ouders naar de kerk waren en alleen de zeventienjarige dochter en haar 14 jarig broertje in huis waren, zijn in de woning van den heer W. van der Doelen aan den Koppeldijk te Qeffen, twee mannen binnengedron gen. Het meisje verkeerde aanvanke lijk in de meening met bedelaars te doen te hebben en wierp de binnen deur dicht met de woorden„Het is nog te vroeg". Tegelijkertijd trachtte zij, daarbij geholpen door haar broertje, de tusschendeur dicht te houden, maar dit gelukte haar niet. De deur werd door beide kerels, die den hoed diep over het hoofd hadden getrokken open geduwd. Een hunner hield daarop het meisje een revolver voor den neus en zei tegen haar: „Hou je bek, of ik schiet je kapot". Voordat het meisje in staat was te antwoorden ging de revolver af en werd zij ernstig gewond door den kogel getroffen, die haar wang openscheurde van baar mond tot aan het linkeroor. Haar broertje dat kans had gezien naar buiten te ontsnappen, had in dien tijd om hulp geroepen. Het meisje zag nog hoe de indringers zich naar het leege bed van haar vader begaven en daar het kussen vanaf haalden, waaronder haar vader gewoonlijk zijn geld bewaarde. Er lag thans echter niets onder. Daarop namen de woeste lingen de vlucht. Naar wij vernemen, had van D. toevalligerwijze eenige dagen geleden zijn geld onder een kussen van een der andere bedden een plaatsje gege ven. Het bedrag, dat hij op die ma nier bewaarde beliep verscheidene duizenden guldens. De marechaussee uit Qeffen leidt het onderzoek. In den vorigen nacht heeft de politie te Oss gearresteerd een zekeren H., bijgenaamd de Sijp, wonende te Oss, die verdacht werd van den over val te Geffen. Maandagmorgen is H. met het getroffen meisje geconfronteerd, dat hem ais een der indringers heeft herkend. Van den tweeden dader is nog geen spoor gevonden. Het is ge bleken. dat de indringers uit het bed, waar zij naar geld zochten een revol ver van den bewoner hebben meege nomen. Door het inslaan van een ruit is ingebroken bij den juwelier Bouman ie Hengelo. Er is voor ongeveer f 35 000 ontvreemd. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Hoe Berlijn Nieuwjaar viert. Een vreeselijk drama vond te Köpe- nick plaats. Toen een 24 jarige koop man 's ochtends om 3 uur van een bal huiswaarts keerde, maakte hij zijn ver loofde ernstige verwijten, dat het meisje zooveel met andere jongelieden had gedanst. Toen zij over de Spreebrug gingen, dreigde hij haar in het water te werpen, üa je gangriep het meisje waarop de minnaar haar vastgreep en haar over de leuning van de brug in het water wierp. Terzelfder tijd begreep hij echter wat hij gedaan had en sprong gekleed het meisje na. Voorbij gangers die getuigen van het geval waren geweest, waarschuwden de brandweer, die er in slaagde den jon gen man te redden.Het meisje verdronk, haar lijk werd korten tijd later opge haald. De koopman werd in hechtenis genomen. Acht personen hebben Nieuwjaars nacht zelfmoord gepleegd. Te Berlijn is alweer een buiten- landsch diplomaat het slachtoffer ge worden van een geveltoerist. Nieuw jaarsnacht om 6 uur drong een onbe kende de in de Tiergarten gelegen woning van een secretaris der Engel- sche ambassade binnen. Hij werd ver moedelijk door gedruisch gestoord en vluchtte. Zijn bult bestond uit een gouden cigarettenetui. Een half uur later verraste de dochter van een ad vocaat in de Tiergartenstrasse een inbreker in de studeerkamer van haar vader. Het meisje riep om hulp, waarop de inbreker verdween, zijn buit bestond uit een sigarettenétui en een gouden horloge. Een Russische zangeres die op Nieuwjaarsnacht optrad in een bekend lokaal op den Kurturstendamm, werd aldaar door haai man, een Roemeen- sche violist, die beschonken was, ernstig mishandeld. De vrouw vluchtte naar haar woning, waar zij zich ophing, haar lijk werd 's ochtends ontdekt. Te Hamburg heeft Nieuwjaars dag een 44 jarige machinist na een woordenwisseling zijn vrouw met een brievenweger neergeslagen. Vervolgens draaide de man in de kamer waarin zijn beide kinderen sliepen de gaskraan open, toen zoowel de vrouw als zijn beide kinderen dood waren, schoot hij zichzelf een kogel door het hoofd. jalouzie|schijnt de drijfveer tot dit drama te zijn geweest. De Times verneemt uit Toronto dat in Nieuw-Schotland een 55 jarig man het geheugen teruggekregen heeft, dat hij 25 jaar kwijt was geweest. Dit gebeurde zoo. Bij het houthakken in een bosch werd hij door een vallenden boom getroffen. Hij werd bewusteloos. Toen hij bij kwam, was hij blind, maar na een tijd lang hulpeloos gelegen te hebben, kreeg hij zijn gezichtsvermo gen terug en tegelijk zijn geheugen. Hij herinnert zich nu dat hij op een scheepswerf te Hantsfort (Nieuw-Schot land) gewerkt heeft en dat hij als zee man Australische en Zuid Amerikaan- sche havens bezocht heeft. Dezen zomer was hij te Boston afgemonsterd en had zich naar Nieuw-Schotland begeven. Zijn moeder, die nog leeft, zegt dat haar zoon 25 jaar geleden naar zee was gegaan en zij geloofde totdusver dat hij te Gibraltar kort daarna aan de gele koorts bezweken was. Naar uit Kowno wordt gemeld, hebben onbekende roovers in het dorp Blaudschius een uit 6 personen be staande familie vermoord. De roovers zijn 's avonds in de woning der fami lie binnengedrongen en hebben den 72-jarlgen landbouwer Schimotonis en diens vrouw met een jachtgeweer doodgeschoten en hun vier kinderen den hals afgesneden. Na het bedrijven van deze misda den, staken de moordenaars het huis in brand en namen de vlucht. De te hulp geijlde buren konden nog slechts de lijken der bewoners uit de vlamen halen. Uit Frankfort wordt gemeld Gisteravond heeft in hel stadsge deelte Bornheim een 19 jarige jonge man zijn stiefvader tijdens een twist met een bijl doodgeslagen en ook zijn 5 jarige zuster door een slag met de bijl op het hoofd ernstig gewond. De dader is voortvluchtig. Te Jacksonville, in den staat Florida, is dezer dagen op het plaat- selijk vliegveld een vliegtuig gevallen en in brand gevlogen. De beide inzit tenden werden geheel verkoold uit den wrakhoop gehaald. Beiden waren ge trouwd. De twee vrouwen waren op het terrein en zagen het ongeluk ge beuren. Uit Bregenz wordt gemeld Op Nieuwjaarsdag is tegen den middag op den Arlberg een lawine van den Trittkopf naar beneden ge komen, waardoor een groep van 10 skiloopers, 5 heeren en twee dames BESTELT UWE BIJ ONS. U is dan verzekerd van directe en juiste bediening. Ingezonden Mededeelingen. Influenza en Griep Koortswerend en genezend zijn Mijnhardt's Sanaplrin-tabletten Bij Apoth. en Drog Buisje 75, 40 en 25 ct. er in die richting niet wat te bereiken is! Schiedammers let op uw saeck RECHTSZAKEN. uit Engeland, 2 Berlijners en 1 skiloo- per uit Bregenz zelf, bedolven werden, i Drie seconden later kwam er een tweede lawine naar beneden. Slechts een heer, de Berlijnsche opperregeeringsraad dr. Lehr en een dame uit Engeland kon den worden gered. De geredde dame had echter een hersenschudding gekre gen. De overige 8 personen zijn omge komen. Hun lijken zijn nog niet alie geborgen. Gisteravond is de 36—jarige J. v. d. V. uit de Kapelstraat te Tilburg nabij zijn woning in een greppel met water geraakt. Toen hij werd opge haald was de man reeds overleden. Gisterenmiddag ongeveer kwart over drie ontstond een heftige brand in het pand Voorstraat 415 te Dord recht bewoond door den heer van Zuilichem, schoenwinkeller. Men ver moedt, dat de heer van Z. die reeds diep in de 80 jaar is, op zijn bed ge rookt heeft en dat daaruit vonken zijn gevallen, waardoor het bed in brand is geraakt. Om 4 uur was men den brand ge heel meester. In de benedenverdieping vond men toen het geheel verkoolde lijk van van Z. Het pand is geheel uitgebrand. De omliggende panden hebben veel brand— en waterschade gehad. Volgens de vertegenwoordigers van de liberale regeering in Nicaragua hebben de liberale troepen aan die van president Diaz opnieuw een neder laag toegebracht en wel te Telica, bij Leon. Zij maakten een aanzienlijke hoeveelheid oorlogsmateriaal buit. In de jongste gevechten bij Las Perlas werden door de liberalen 330 ge vangenen gemaakt. Volgens de laatste berichten, zoo wordt uit Managua gemeld, is de slag bij Las Perlas een van de bloedigste van den thans aan den gang zijnden oorlog geweest. Op een totaal van 1900 liberale en 1300 conservatieve troepen zijn 302 man gedood en 150 gewond. Er werden geen pogingen gedaan om de dooden te begraven, terwijl tal van gewonden zieltogende in de na burige moerassen werden achtergelaten en andere aan muskieten en wilde dieren ten prooi vielen. Duizenden gieren cirkelen thans boven het slag veld. Een veteraan uit den grooten oorlog, die bovendien in tal van revoluties in Centraal-Amerika heeft medegevochten, verklaarde dat hij nog nooit een zoo verschrikkelijk slagveld had gezien. Hij kon de vreeselijke tooneelen, welke zich na den slag afspeelden, niet aanschouwen en viel bewusteloos neer. Wijn aan de kippen. De „Kleinveeteelt" verhaalt het volgend uit de „Figaro" Laat de kippen wijn drinkenHet schijnt het beste middel te zijn, om ze te doen leggen. Mijnheer Joubert, landbouwleeraar te Fontainebleau heeft 12 kippen genomen van 16 maanden oud. Hij verdeelde ze in twee partijen (koppeltjes) van 6 en gaf aan allen hetzelfde voedsel. Maar, aan de kippen van het tweede koppeltje gaf hij bovendien per dag en per kip 10 cL. wijn. De eerste koppel, met de droog- voedermethode, heeft gelegd in Octo ber 3 eieren, in November 1, in De cember 0 en in Januari 23. De tweede: in October 28, in No vember 57, in December 54, in Janu ari 57. „Kleinveeteelt" teekent hierbij aan Het waren dus overjarige kippen. Het zestal, dat 't zonder wijn moest stellen, legde in 4 maanden 27 eieren, het tweede in 't zelfde tijdsverloop 1926 eieren. Deze laatsten hadden in die 120 dagen 120 x 60 cL. 7200 cL. 7.2 L. 9 flesschen wijn op. Wanneer alle kippen uit Nederland 10 cL. wijn per dag gekregen, bedroeg dat per kip en per jaar ruim 4 fles schen of voor 15 millioen kippen (die hebben we thans zeker60 millioen flesschen 1 Voor de Franschen zou het te hopen zijn, dat de kippenwereld 't voorbeeld van prof. Joubert en corps ging na volgen. De franc zou in dat geval beter omhoog gaan dan thans het geval is. Zouden we het met onzen Holland- schen jenever ook niet eens probeeren De minister klaagt er over dat de drank-accijns zoo weinig opbrengt (m. a.w. dat de lui niet genoeg drinken). Kan een of ander Kamerlid niet eens een vraag stellen aan den minister of Slachtoffer van drankmisbruik. C. D. schoenmaker te Waalwijk, verscheen van de eene rechtzaal in de andere in hooger beroep om van de straf af te komen die hem toch eigen lijk pas werd opgelegd toen het uiter ste geduld reeds met hem was beproefd. Zevenmaal toch werd de man wegens openbare dronkenschap reeds veroordeeld en telkens naderde hij dichter de straf der opzending naar de „kolonie" de „Schans", waar bede laars, landloopers en drinkers worden ondergebracht. Eindelijk viel het zwaard van Damocles en hielp er niets meer aan. D. hoorde het eerder uitgespro ken vonnis bevestigen 3 weken hech tenis en 6 maanden opzending naar de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen. -— Naar men ons mededeelt zal op Donderdag 13 Januari a.s. te 10 uur voor de rechtbank te 's Bosch worden behandeld de strafzaak contra H. v. M 20 jaar, chauffeur te Tilburg, thans gedetineerd, verdacht van den onlangs te Drunen gepleegden roofoverval op het postkantoor aldaar. Vanwege het O M. zijn 6 getuigen gedagvaard. Als verdediger is aan verdachte toege wezen mr. van Nispen tot Sevenaer, advocaat te 's Bosch. EEN KERSTVERTELLING. (Vervolg.) Ook Sophie's hersenen, liepen gevaar, eerst, onder de bokkesprongen die vader met haar maakte, als de neerslachtig heid in den aanvang van zijn weduw naarsleven bij poozen verdrongen werd door heftige aanvallen van teederheid voor de kleine; vervolgens onder al de vertelsels, waarmee hij haar volpropte, en eindelijk onder al de geleerdheid, die hij het. jonge meisje zocht mede te deel en. Doch zuster Lenemie stoorde zich aan geen teederheid, evenmin als aan de vurig verbeide ontknooping van een verschrikkelijk boeiende spookge schiedenis. Als zij vond dat het kind naar bed moest of aan de breikous, dan hielp geen lievemoederen^ en meer dan eens gaf het zure gezichten (doch die zag tante niet), wanneer plotseling de boeken van tafel moesten, om plaats te maken voor de wascli. Jammer maar dat dit alles wel eens wat hardhandig in zijn werk ging, want zoo kwam liet, dat vader Swart de goede bedoeling niet steeds waar deerde. Over het geheel vond hij, dat zijn huiselijk verkeer hem te weinig prettige afwisseling bood na zijn inge spannen werkzaamheden, en misschien waö daar ook wel, wat van aan. Leonie was Lenemie; zij meende het goed, een best hart, trouw en zorgvuldig, en daar bij doortastend, maar de poëzie, die het leven hem een korten tijd volop ge schonken had, daar wilde het onder haar toezicht niet al te best mee vlot ten. Wat zal ik er van zeggen? Was het haar schuld alleen? Zij was maar een zuster, en die geen gemakkelijke taak op zich had genomen. En vraagt nu iemandwat was er van Sophietje geworden, onder de niet zeer eenstemmige leiding van vader en tante? Haar humeur, en haar karakter ook, hadden er licht eenige leelijke deu ken bij kunnen bekomen. Ook was zij misschien niet zoo aanhankelijk als haar vader graag gezien, en zoo onder danig als tante wel gewenscht had. Doch de waarheid is, dat zij, als een bloem onder mooi weer en regen, op gegroeid en ontloken was. Een ferme en een aardige meid tevens, gevoelig en nadenkend opzijn tijd als haar va der, krachtig van wil en handig als haar tante; knap, vonden beiden, hoe wel de eerste daarbij meer doelde op de examens die zij had afgelegd, en de laatste het-oog had op haar beproefde bekwaamheid in huiselijke zaken; knap vonden anderen nog in een anderen zinmooie bruine oogen, frissche roode wangen, geen knapper meisje in alle opzichten, ergens in de wereld, vond Kiliaan de muziekmeester, die wij waarlijk haast bij zijn serafine zouden vergeten. Dus was Sophietje. Het -tje kon er nu eigenlijk wel ach ter weg en het was ook lang verdwenen, behalve misschien soms nog in haar vaders mond en brieven, want het werd nu al drie jaar dat de dochter het huis verlaten had, om als gouvernante in haar eigen onderhoud te voorzien. Eerst was dat vertrek minder ge voeld. I)e familie, bij wie zij werkzaam was woonde in dezelfde stad en zelden verliep er een week, waarin zij geen gelegenheid vond eenige uren in den ouden kring door te brengen. Maar een maand of vier geleden Avas daar een eind aan gekomen. Zij had de ouders van hare leerlingen moeten volgen naar het ander eind van het land, en al Averd er druk genoeg over en weer ge schreven, de leegte, die mijnheer SAvart sedert kon bespeuren, avus bij tijden niet voor hem om uit te staan. Geluk kig had hij Averk in overvloed, maar de groote vacantie bijvoorbeeld had hem eindeloos toegeschenen, en hoe dikwijls hij kapitein Bol, ondanks zijn kwade kuch, gedAvongen had in de warmte singeltjes" met. hem om te stappen, of hoeveel partijen hij met dien ouden heer had gedamd, als hitte en hoest alle uit gaan onmogelijk maakten, dat. zou nog niet eens zoo'n gemakkelijk rekenkun dig voorstel zijn geweest van een der achterblijvers van de hoogere burger school, die mijnheer Swart omstreeks dien tijd had moeten klaar stoomen voor hun her-examen. Een gevolg mede van al die inspanning AAras dan ook ge weest, dat de kapitein tegenwoordig zelden meer van zijn kamer kwam, en nu AA'as de eenige hoop, die zijn vriend nog had overgehouden voor de kerst- vacantie, op het diepzinnige boek ge richt, „Avaar hij niet mee zou- kunnen uitscheiden, als hij er eerst maar een eindje in op Avas," en waar hij toch mee uitgescheiden was, Ave hebben het ge-^ zien, juist toen 't hem werkelijk scheen te helpen om voor een oogenbiik al zijn narigheid te A'ergeten. „Halleluja!" Het stuk, dat Kiliaan morgenavond op het orgel spelen zou, eindigde in een kraehtigen jubeltoon; maar mijnheer Swart zat dieper dan ooit in al zijn narigheid, en terwijl de organist opgeAvekl en vol levenslust de serafine dicht deed, hing het hoofd van zijn buurman mistroostig op de borst. De meerschuimer was uitgegaan, en op den drempel van de kamer stond Leneinie, die haar hroer verschrikte met de boodschap, dat, als hij niet da delijk koffie kwam drinken, hij het ook Avel heelemaal kon laten, want dat zij den hoel ging onrwasschen. Mijnheer Swart is de straat opge gaan. Hij heeft be\ronden, dat er een dikke, onwelriekende mist hing, die den kruidenier heneden kapitein Bol verplichtte, midden op den dag het gaslicht aan te steken. Toen mijnheer Swart volgens geAvoonte den Avinkel door wilde gaan naar hoA'en, werd hij tegen gehouden met de waarschuwing, dal zijn vriend den heelen nacht geen oog had toegedaan, en nu sliep hij net even, had de juffrouAv pasjes laten we ten, Avant „mijn vrouw durft den ouden heer niet alleen te laten. Je kunt het maar niet Aveten, met die benouAvdhe- den die hij heeft, en dan de jaren! On der ons gezeid, mijnheer," besloot de kruidenier", het zou mij niet verwon deren, als het morgen het laatste Kerstfeest was voor den kapitein." „En dat noemt hij nog een feest", zuchtte mijnheer Swart, toen hij bui ten in den mist was". Voor mij zal het er ten minste niet A'eel van hebben. Mijn beste vriend, die mij mogelijk spoedig A'erlaten gaat, en mijn dochter, die ik ook zoo goed als kwijt ben, en een grommige zusterVan een broer, die nu zeker niet minder grom- mig is, had hij er gerust kunnen bij voegen. Wat zou hij beginnen? De krant dan maar eens inzien. Misschien zijn de'Russen over den Balkan en zal het daar dan toch met tertijd vrede A\Torden. „Vrede op aar de!" Och lieve hemel, een mooi idee! Vierde Kllasse. Tweede lijst. Trekking van 4 Januari. f25 000 No. 12324 f 2000 No. 20048 f 1500 No. 7037 f 1000 No. 11532 13547 f 400 No. 9246 13718 15159 f 200 No. 9394 f 100 No. 3877 6904 15323 16312 17680 19631. ADVERTENTIëN. te Drunen, zal ten verzoeke van het Gemeen tebestuur van DRUNEN. bij inzet op Vrijdag 7 Jan. 1927, ter herberge van ADR. FR. VAN DELFT te Drunen en bij toeslag op Vrijdag 21 Jan. 1927, ter herberge van MART. VISSERS te Drunen, telkens des nam. 5 uur precies Onder de gemeente Drunen met schoolgebouw en tuin gelegen langs de Groote straat, Sectie E. No. 755, groot 21.40 aren. Het woonhuis is in huur bij den Heer P. J. van Rooij en kan aanvaard worden 1 JULI 1927 of zooveel vroeger als met den huur der zal overeengekomen worden. De huurpenningen zijn voor den kooper van de eerste volle week af volgende op de betaling der kooppenningen. Het soliede schoolgebouw is zeer geschikt voor fabrieksge bouw of andere werkplaats, ook voor ruime bergplaats. Schoolgebouw en tuin kunnen dadelijk na betaling der koop penningen aanvaard worden. Betaling der kooppenningen zes weken na den toeslag. Grond- en polderlasten zijn voor den kooper van 1 JULI 1927 al. 37560

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6