B Z K LOUIS DOBBELMM, Rotterdam. en ver in prijs verlaagd op en kwaliteit onveranderd dus onovertroffen. BOERDERIJ eerbiedig de Mis van Pater Bernard. Bij 't einde der H. Mis knielden ze met drieën op de onderste trede van 'i altaar de groote pater in 't midden. Nu kwam er over hen 'n zach'e slaap en de reine zielen van pater Bernard en de twee jongetjes stegen op van deze aarde naar den hemel. De Paters van 't groote klooster begroeven pater Bernard met de twee vriendjes aan z'n zijde Vele jaren lang stegen op die plaats zoete geuren uit de aarde SPORT. QUICK—V.V.V. VENLO. Kans op revanche! Zoo zal dan morgen de reeds zoo lang met spanning verwachte en reeds weken druk besproken wedstrijd plaats hebben. De Blauw-Witten tegen de a.s. Kampioenen. Iedereen immers weet welhaast dat het destijds na een zeer abnormaal spelverloop in Venlo slechts 3—2 werd. Dat de Quickers toen de dupe werden van een veel te zwakke leiding en de club van Dclsing toen veel meer kreeg dan haar toe kwam. Overigens hebben de .VA ers Vrouwe Fortuna veel te danken anders waren ze zeker toch al eens of meermalen geslagen geworden. Met dat al staan deze Venlonaren er schit terend voor. Doch ook Helmond heeft nog een kans, en deze zullen dan ook wel angstig-spannend uitzien naar den uitslag van morgen aan den water to ren. Zou immers Quick kans zien de V.V.V.'ers de beide punten te ontfut selen, dan hebben de Helmondenaren hun eigen lot in handen daar ze im mers zelf nog tweemaal V.V.V. moeten ontmoeten. Doch ook de andere clubs uit de af deeling zijn erg benieuwd of de Quickers na voorgaande overwinnin gen ook tegen de Venloschc geel-zwar- ten hun beste beentje zullen voorzet ten. Doch daar zijn we tenvolle van overtuigd. Vast en zeker is het dat v. Stippenl c.s. morgen voor de zwaarste taak staan van het geheele seizoen. Wij vertrouwen echter op de groote geestdrift der onzen die kan goedma ken, wat zij aan techniek missen,dit zal dan ook het beste middel zijn tegen het technische kunnen dezer Limbur gers. Onder trainer Julian hebben zij een verrassend resultaat verkregen in combinatiespel, waarbij zij beschikken over een sublieme verdediging, terwijl de kleine Heger ongetwijfeld de beste doejverdediger is der geheele zuidelijke 2e kl. B.. Wat zullen de Quickers hier tegenover stellen? Wij verwachten van hen een prachtige partij voetbal vol geestdrift en den vasten wil om te win nen. Zeer moeilijk zal dat zijn, en we betwijfelen dan ook een overwinning doch een gelijk spel zou eveneens een fraai resultaat zijn. Dus Quickers, mor gen uzelve geheel gegeven tot de laatste seconde met den vasten wil het resul taat zoo eervol mogelijk te doen zijn. Het bestuur van den N. V. B. eveneens bekend met de belangrijkheid dezer ontmoeting heeft als leider aangewezen den bekenden le kl. arbiter dhr. A. H. v. d. Wijgerd uit Breda, welke bekend staat als een zeer kundig en tactvol fluitist. Wij verwachten een enorme belang stelling voor dezen kamp, daar im mers iedere voetballiefhebber deze veel besproken Limburgsche ex-eerste klasser eens aan het werk zal willen zien. Wij doen vanaf deze plaats dan ook een beroep op alle toeschouwers, spelers enz. Het is voor Waalwijk een mooie ge legenheid om weer eens te toonen dat we hier wat sportiviteit betreft vele plaatsen ook grooteren voor zijn. Laat niemand onder U zich inlaten met de beslissingen van den scheidsrechter, laat niemand ook maar één enkele ha telijke uitdrukking bezigen tegen de tegenstanders, noch tegenover eigen spelers, immers alleen de thuisclub zou daarvan schade kunnen ondervin den. Laten wij ons wachten hier in Waalwijk voor excessen als in de vo rige wedstrijden van V.V.V., zooals in Venlo bij hen thuis zooals te Tege- len of zooals te Tilburg bij Gudok. Laat ons prijsstellen op de goede naam welke onze plaats heeft en laat ons trachten onze gasten eens te laten zien wat lie* zeggen wil: Rustig en sportief publiek op zijn terrein te heb ben. Mogelijk dat zij de les ter harte nemen. De wedstrijd vangt aan 0111 half drie precies. Wij wachten in spanning! Het nog jeugdige blauw-wit tegen het aloude V.V.V. W. s. c. Alleen de beide lagere Elftallen zul len morgen spelen. Hel derde Elftal ontvangt 0111 12 uur Quick 3 en zal het tusschen deze junio res wel spannen, terwijl het tweede Elftal moet spelen tegen Baardwijk II, aldaar. Wij blijven met aandacht de verdere verrichtingen van de W. S. C- reserves volgen. Elke volgende wed strijd blijft van groot belang. Ook thans zijn wij benieuwd, hoe morgen de uitslag zijn zal. R. W. B. Het eerste elftal heeft ook thans met 81 van W. S. C. verloren nu op het W. S. C.-terrein, doch deze nederlaag is zeer eervol ondanks de groote cij fers en de omstandigheden welke voor R. W. B. weer zeer ongelijk waren. Ook het 2de elftal was hierdoor zeer verzwakt en speelde met liefst 7 inval lers en verloor met 41 van Quick 3. Voor Zondag 23 Jan. staat vast gesteld de competitie-wedstrijd R. W.. B.H. E. C., dus een plaatselijke ont moeting. Deze wedstrijd zal ook voor andere belanghebbenden wel de moeite waard zijn een bezoek te brengen. Wel is waar heeft R.W.B. destijds op het H.E.C.-terrein met flinke cijfers verlo ren, doch de verhouding was niet zoo als de cijfers dat aangaven. Vooral voor de rust was R.W.B. volkomen de gelijkwaardige van H. E. C. Ook 1.1. Zondag heeft R.W.B. voor de rust kra nig partij gegeven doch het blijkt tel kens dat de 2e helft voor R.W.B. fa taal is; we veronderstellen dat dit hoofdzakelijk komt omdat er in de wintermaanden voor R. W. B. geen ge legenheid is om te oefenen, daarbij komt nog dat R. W. B. meer dan welke andere club ook zeer veel pech heeft met spelers, geen enkele wedstrijd heeft R. W. B. gespeeld of er waren 3 of 4 invallers wegens ziekte e.d. We hebben nu echter goede hoop dat we toch eindelijk eens, al is het dan niet heelemaal compleet toch nagenoeg op zijn sterkst in 't veld kunnen komen. R. W. B. heeft sinds 24 October 1926 niet meer op eigen veld gespeeld en de spelers zullen zeer zeker trachten re vanche te nemen, H. E. C. moet win nen wil zij kampioenscandidaat blij- van, zoodat we met reden een zeer spannenden strijd kunnen verwachten. Aanvang 2 uur terrein R. W. B. Om 12 uur R. W. B. 3—Heusden 2. Het 1.1. Zaterdag gehouden onder linge barakconcours heeft een zeer prettig verloop gehad. Bart Treffers, Jan Treffers Johzn. en Dirk Treffers behaalden de prijzen na een geaniineer- den strijd. KAATSHEUVEL. Zondag speelde hier Wilhelmina II (Kaatsheuvel) tegen Juliana I. De laat ste won met 40. HEUSDEN. A. s. Zondag speelt Juliana haar lOen comp. wedstrijd en wel tegen R.W.B. III te Waalwijk (Besoijen). JULIANA. Zondag a.s. moet Juliana een com petitiewedstrijd gaan spelen tegen 1 Kaatsheuvel. Daar beide vereenigingen elkaar nog niet in deze competitie heb ben ontmoet kan een spannende wed strijd worden verwacht. Wij vertrou wen dat onze geel-zwarten zich weder geheel zullen geven om met succes uit den strijd te komen. Juliana 2 ontvangt voor de le klas B. V. B. de leiders van haar afdeeling W.S.C 2, 'twelk ook een spannende wedstrijd belooft te worden en het ook hierbij niet aan belangstelling zal ontbreken. Aanvang om 2 uur terrein Juliana. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck I kon het tegen Baard wijk I niet verder brenge» dan een gelijk spel. Direct na den aftrap neemt Baardwijk de leiding. Good-Luck maakt echter voor de rust nog 11 Na de rust maken beide partijen nog een doelpunt, zoodat het eind komt met 22. Good-Luck speelde niet al te best en zeer onfortuinlijk, terwijl Baardwijk aan twee zeer gelukkige goals kwatn. Good-Luck II wist Wagenberg I het eerste verliespunt te geven, door met 22 gelijk te spelen Geertruidenberg I zag zich 11a een forsche partij met 30 door Hero II te Breda geklopt, waardoor zelfs de 2de plaats nog verloren zal gaan. Geertruidenberg II verloor na een heftige partij, waarbij de scheidsrech ter nog al eens moest waarschuwen, met 20 van de Leur I. Good-Luck II gaat naar Wagen berg I op bezoek. Opgepast Good- Luckers. Geertruidenberg I gaat naar In ternos II te Breda. G'berg zal geducht uit moeten kijken, wil men daar weer geen puntje laten. Geertruidenberg II gaat naar W.D.C. II te Ulvenhout. We gelooven niet, dat G'berg II van het vlugge W.D. C. II zoo gemakkelijk zal winnen. DRUNEN. Zondag j.l. speelde onze voetbalver- eeniging „Sporters" legen „Hollandia te Boxtel. De onzen hebben zich kra nig geweerd en wonnen welverdiend met eindstand 2—1. GEMENGD NIEUWS. In zake de lezing van den kant der marechaussée over het droevig gebeuren te Zundert ontleenen we aan het „D.v. N. Br., het volgende: Toen de marechaussées binnentra den overhandigde de wachtmeester den schriftelijken last tot binnentreden Deze werd door v. Meer (andere schrijf wijze voor Vermeiren) aangenomen en na vluchtig ingezien te zijn wederom teruggegeven. Van Meer liep naar de gang, die toegang tot de woonvertrek ken geeft, plaatste zich in volle lengte hiervooren zeide„Verder kom je niet De wachtmeester vorderde om toege laten te worden en toen de wachtmeester hem op tij wilde duwen, ontving hij van Van Meer 'n hoogst gevoeligen trap tegen het onderlichaam. Toen werden de gummistokken getrokken en klappen uitgedeeld De echtgenoote en de dienst bode van Van Meer kwamen nu tus schenbeide en toen zij trachtten om de vechtenden te scheiden, geraakte Van Meer in de keuken en maakte zich daar meester van een slagersmes Hiermede gewapend stormde hij de gang in en viel met het opgeheven mes 00 den wachtmeester aan. Onder den uitroep: „Ik steek je kapot" greep hij den wachtmeester bij de keel. Twee gummistokken bleken onvoldoende om den woesteling buiten gevecht te stel len. Verschillende malen had Van Meer al met het mes gestoken naar het hoofc en de richting van de borst van den wachtmeester. Deze wist echter steeds het mes te ontwijken en met den gummistok op het mes aan te slaan Zijn helper werd door het waanzinnige optreden van vrouw Van Meer. die hem als het ware aan het lichaam hing, steeds weer van de vechtenden afgetrokken. Toen de gummistok den wachtmeester ontviel, riep deze: „Schiet, want hij steekt mij dood" 1 De marechaussée zag dit gevaar ook in, draalde geen oogenblik doch loste een schot op v. Meer. Of dit trof is niet bekend, wel echter dat Van Meer na dit schot nog éénmaal met het mes naar den wachtmeester K. stak, waarop een tweede schot door den marechaus sée gelost werd. Nu liet Van Meer den wachtmeester los, maakte een bukkende beweging en trachtte nog den wachtmeester in het onderlijf te steken. De wachtmeester had nu echter kans gezien om ook zijn revolver te trekken en schoot op zijn beurt op den aanvaller Hierop stortte Van Meer op den grond, zonder zich meer op te richten. Terwijl de wachtmeester het mes in beslag nam, dat alsnuaan Van Meer ontvallen was, ijlde de marechaussée om geneeskundige- en geestelijke hulp, die jammer genoeg te laat kwam. Uit het hier omschrevene moge blijken, dat het tijdens het vech ten „leven om leven" is gegaan, waarom door de politie h i. met recht van vuurwapenen is gebruik gemaakt uit noodzakelijke zelfverdediging. In Staatsmijn Maurits is de 31- arige houwer A. F., die bezig was met afoouwingsarbeid, Dinsdagavond onder neervallende steenen bedolven. Twee uur later vond men hem. Hij was overleden ten gevolge van sche delbreuk. De „Haagsche Courant", heeft besloten, evenals de minister van Ju stitie f 1000 uit te keerenaan dengene die aanwijzingen geeft welke leiden tot aanhouding en veroordeeling van den dad r. Voorts is er door een particulier, die onbekend wenscht te blijven aan den hoofdcommissaris een bedrag van f2000 ter hand gesteld, zoodat thans in totaal f 4000 is uitgeloofd voor het opsporen van de(n) dader(s). Een gruwelijk familiedrama heeft zich in een plaatsje bij Teplitz-Schoe- nau afgespeeld. Een rentmeester heeft daar zijn beide zoons, die 9 en 10 jaar waren, met een keukenmes den nals afgesneden, vervolgens zijn vrouw en een 5 jarig kind door revolverscno- ten gedood en daarna heeft hij de hand aan zichzelf geslagen. Volgens een bericht uit Riga, moeten door hevige aardschokken in de omgeving van Elisaweipol, in Trans kaukasie, 44 dorpen en 294 boerde rijen vernield zijn. De schade wordt op 25 miilioen roebel geschat. Naar de Daily Mail uit Moskou verneemt, heeft een reddingsbrigade, die uitgezonden was om hulp te bren gen aan twee treinen, die ingesneeuwd waren in de provincie Samara, van 98 passagiers slechts de lijken gevon den. De treinen waren onverwarmd en het naaste dorp was te ver afgelegen voor de passagiers om er zich te voet heen te begeven. De treinen waren al verscheidene dagen ingesneeuwd toen de reddingsbrigade er eindelijk in slaagde ze te bereiken. Schipper B. uit Dordrecht, liggen de met zijn schip in de binnenhaven der Hoogovens te Velsen, heeft bij de politie aldaar' aangifte gedaan, dat terwijl hij naar Amsterdam was, uit zijn woonverblijf op het schip een bedrag van f 300 is weggenomen. Vrijdagavond heeft zich in de Arendstraat te Oss een vreeselijk drama afgespeeld, aldus deelt het Huisgz mede M. v. Nuland, de verslagene, een 20 jarige arbeider, was werkzaam op de exportslagerij van den heer Hartog waar hij Vrijdagavond een vergadering van het personeel had bijgewoond. Na afloop dier bijeenkomst, circa tien uur zou Van Nuland zich begeven hebben naar de Arendstraat, naar het huis der wed. Van Galen, waar geregeld bijeen komsten schijnen plaats te hebben van een zekere groep personen. Ten huize der weduwe Van Galen waren een twintigtal personen bijeen Besloten werd drank te laten halen waartoe ieder een zeker'bedrag zou uitleggen. Can Nuland zou twee kwart jes bijdragen. Daar deze echter niets bij zich had dan een rijksdaalder, ga hij dezen, denkende later twee gulden te zullen terugontvangen. Van Nuland kreeg echter niets terug. Hierover ont stond een woordenwisseling. Naeenig geharrewar verliet v. Nuland het huis der wed, Van Galen door de achterdeur. Kort daarop verliet ook L G., die als verdacht van den moord is aangehouden, de woning door de zelfde deur. L. G. kwam echter spoe dig daarvan terug, roepende tegen vrouw Van Galen: „Ach, Bet!" Bet antwoordde: „Kom maar op, het geeft niks". Even daarna verliet L. G. weer de woning en toen vond men den ver slagene Van Nuland buiten liggen stervende, die eenige oogenblikken daarna den geegt gaf. De keel van den verslagene was bijna geheel doorgesneden. Even moet hij nog om hulp geroepen hebben. Volgens een andere lezing zou van Nuland bij den molen zijn opgewacht door eenige personen. Deze zouden hem daar hebben overvallen en op de boven geschetste wijze hebben afge maakt. De eerste lezing van het geval acht men echter de meest waarschijnlijke De verdachte L. G. die op het ge meentehuis te Oss wordt vastgehouden is reeds met het lijk van den versla gene geconfronteerd, in nadere afwach ting van het justitioneel onderzoek door het parket uit Den Bosch, dat ter plaatse een onderzoek heeft ingesteld. Naar men zich nog wel zal herin neren heeft een paar jaar terug in de zelfde buurt ook een moordaanslag plaats gehad op zekeren Van Erp, van welken moord men toen de daders niet heeft kunnen achterhalen. Bij een bank te Haarlem is een bankbiljet van f 1000 ontvangen, dat afkomstig is van de berooving van een Nederlander in Zwitserland, van een bedrag van fl8u,OOC. Ook in eenige andere Nederlandsche steden zijn bankbiljetten uitgegeven, die af komstig zijn van deze berooving. Te Munchen spookt het op de tweede verdieping van een huis inde Augustenstrasse, waar een dokterswe duwe woont, die een van haar kamers aan een student heeft verhuurd en bij wie sinds ongeveer een week een 14- arig meisje in dienst is. Zaterdagna middag, toen de student en het dienst meisje alleen thuis waren, werd er )lotseling langdurig gebeld en toen het meisje opendeed, stond er een onbekende man voor de deur, die in formeerde naar een vroegere dienst bode. Het meisje vond den man erg vreemd, te meer daar zij, terwijl zij met hem sprak, een electrische schok door haar lichaam voelde. Zij sloeg de deur voor den man dicht en waar schuwde den student. Toen deze ver scheen was de onbekende verdwenen. Om 6 uur 's avonds begon een kabaal, dat den ganschen nacht duurde. Eerst werd er ongeveer een uur lang door een onzichtbare hand gebeld en t daarna werd er op de hulsdeur getrom meld. Dit trommelen duurde den heelen nacht. Na 8 uur 's avonds vlo gen allerlei voorwerpen door de kamer en den gang, zooals glazen, borden, kopjes, vazen, lepels, waschkommen enz., de ramen werden opengerukt en de vensters ingeslagen. In de kamer van het dienstmeisje werd alles door elkaar gehaald en in de slaapkamer vloog een glas water op het bed. De weduwe had een glas water op tafel gezet, dat dadelijk opgenomen werd en in scherven neerviel. Den zelfden weg gingen een gevulde wasch- kom. schoenen enz. In de slaapkamer var» het dienstmeisje werd eveneens de waschkom omgeworpen en vond men achter de gordijnen een paar vazen omgegooid. Het rumoer duurde tot 10 uur 's och tends. Agenten van politie, die 's och tends te hulp waren geroepen, hebben het rumoer eveneens gehoord. Een agent kreeg een mes tegen den rug geworpen, er viel een glas om enz. De geheimzinnige, onbekende man zou Zondag weer in het huis zijn gezien, doch was onmiddellijk weder verdwenen ADVERTENTIEN. van eene TE CAPELLE. Donderdags 27 Januari en 3 Februari 1927, telkens des avonds om 6 uur ten herberge van L. F. .VAN DONGEN te Capelle, ten verzoeke van den Heer L. Groe- newege aldaar, zal Notaris MIDDELKOOP te Capelle, in het openbaar Eene zeer gunstig aan de Nieuwe- vaart gelegen BOERDERIJ, omvattende een hecht en sterk en In staat van nieuw verkee- rend ruim woonhuis met aangeb. zeer ruime steenen schuur, een afzonderlijke^teenen schuur, koetshuis, flinken boomgaard, tuin en weiland, kadastraal bekend onder Capelle. Sectie F. nrs. 1139, 188 en 987, ge heel groot 3 Hectaren 24 aren 20 centiaren. De verkooping geschiedt in 3 koopen, waarvan combinatie bij den toeslag. KOOP 1. Het Zuid-Westelijk ge deelte, omvattende woonhuis, schuren, koetshuis, tuin en boomgaard, zooals dit ligt bin nen de bestaande heg, groot ongeveer 0.58.80 H.A. 37718 KOOP 2. Het Noordelijke perceel weiland achter koop 1, met den toegangsweg naar den grintweg groot ongeveer 1.23.00 H A. KOOP 3. Het Zuidelijk perceel weiland achter koop 1, met recht van weg over koop 2, groot ongeveer 1.42.40 H.A. Betaling der kooppenningen vier weken na den toeslag. Aanvaarding 15 Maart a.s. i 12 cent per pakje

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7