in je zir, int Hl JE Hl". Uil! Meisjes UITVERKOOP UITVERKOOP J No. 7 Zateudag 22 Jan. 1927, 50e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 21 Januari '21. Reglement R. K. Kiesvereniging. Wij vestigen er ten overvloede de aandacht -op dat in het tweede blad van dit nummer in extenso is afge drukt liet door liet Bestuur der R. K. Kiesvereeniging, na veel wikken en wegen, na veel besprekingen en con ferenties, ontworpen nieuwe reglement. Wij raden de leden en dat #zijn er een paar duizend, dringend aan, dit reglement eens goed te bekijken en; daarop hun aanmerkingen zoo noodig te stellen, opdat men welbeslagen ter vergadering kome. Iedereen heeft nu uitstekende gelegenheid en tijd om de zaak met. ernst te bestudeeren, dat daar ook iedereen zijn voordeel mee doe, opdat de vergadering ook ten deze kort en vruchtdragend zijn kan. Men knippe het uit en beware het. Begrafenis Wethouder C,ragt mans. Onder 't. gedreun der klokken van den toren van St. Jan, tot welker bouw en luister hij met zoo veel liefde heeft meegewerkt, de straatlantaarns ten teeken van rouw omfloersd, trok A rij- dagochtend de droeve stoet, door onze straten, om liet stoffelijk overschot van den oudsten wethouder, een onzer beste burgers, naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. Behalve den burgemeester (wethou der Eibers is ongesteld) en den gemeen teraad, bemerkten wij vertegenwoor digers van alle takken van dienst dei- gemeentelijke huishouding, terwijl de lijkbaar werd voorafgegaan door het R.K. Kerkbestuur en omgeven door de leden der St. Vincentius-Vereeniging. Verschillende kransen werdén voor- afgedragen van tal van familieleden, zakenkennissen, officieele personen, van liet. personeel en van de Waalwijksche Leerlooiersvereeniging. Honderden volgden de lijkbaar, zoo wel uit Waalwijk, uit alle deelen der oude en nieuwe gemeenten, voorts vrienden uit Dongen, Tilburg. Capelle enz. Tn onze parochiekerk werd door den ZEerw. heer pastoor, geassisteerd door do kapelaans, de Eerw. heeren Martens en Beekmans, een plechtige H. lijk dienst opgedragen, waaronder 't koor op zeer verdienstelijke wijze de rouwmis van Reijniers uitvoerde. Nadat op 't kerkhof door den ZEerw. heer pastoor de absoute was verricht, keerden allen huiswaarts, diep onder den indruk van liet feit, aan de schoot der aarde te hebben toevertrouwd een van Waalwijks beste mannen, iemand die groote verdiensten lieeft gehad voor kerk en. maatschappij, zooals wij1 in ons vorig nummer hebben geschetst. Examens. Voor de in December gehouden prac. tijkexamens slaagden voor Boekhouden de heeren J. Werther te Geertruiden- berg, I'. Zijlmans en P. v. d. Linde te SprangCapelle, die hun opleiding genoten bij den heer J. Siemer, leeraar M.O. Boekhouden, alhier. Voor Engelsch: Mej. C. Bierlaagh, die opgeleid werd door Mej. L. v. Ier- sel, leerares Engelsch M. O. alhier. Op het te 's ITage gehouden exa men voor coupeuse, slaagde mej. Geer- truida Ophorst, Waalwijk. Zij genoot hare opleiding bij mej. Corry van der Griendt, Coupeuse Leerares, alhier. R.K. Vrouwenbond. A.s. Woensdag wordt eene algemeene vergadering gehoueden van den R. K. Vrouwenbond, waar als spreker zal optreden de' ZeerEerw. Pater L. H. Rouppe van der Voort, Ord. Praem. uit de abdij v. Grimbergen. Z.Eerw. is een in Vlaanderen zeer gevierd redenaar en zal spreken over: „de rol der christelij ke vrouw." Het koor van den Vrouwen, bond voert eenige nummers uit. Een zeer interessante avondj dus. Missienaa ikring. De dames van den missienaaikring, welke laatste onlangs in onze] parochie als elders opgericht is, zullen in de a.s. week collecteeren. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen voor dit goede doel een offertje over hebben. R. K. Middenst andsver ecniging. De R. K. Middenstandsbond alhier hield 1.1. Woensdag eene algemeene huishoudelijke vergadering in de ach terzaal van hotel Verwiel, welke niet voor de pers toegankelijk was. Bijzonder jubileum. Deze week was het 50 jaar geleden dat Dientje Loeff, als huisnaaister in dienst trad bij de familie Timmermans- yah Turenhout; onafgebroken heeft zij ip- deze functie al die jaren de familie ^immermans-vau Turenhout en Tim- uierinans-Verschure gediend. Zeker een jubileum in onze dagen der vermelding overwaard. Wij bieden Dientje gaarne onze feli citaties aan en behoeven niet te zeggen dat deze dag niet ongemerkt voorbij gegaan is. i Militaire Zaken. Naar het Bureau voor Mil. Zaken ons mededeelt, zal, behoudens onvoor ziene omstandigheden in Juni a.s. het jaarl. onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstplichtigen der Land macht van de lichtingen 1915 en 1918. Plaats en tijd van het onderzoek zul len nader worden bekend, gemaakt. Biljartmatch. Woensdagavond heeft de revanche Biljart-wedstrijd tussclien de vereeni gingen Hotel Gerris en Hakabe, plaats gehad, welke wederom door eerstge noemde vereeniging werd gewonnen. Was het verschil in punten bij de eerste ontmoeting niet groot, thans be draagt dit echter meer, hetgeen uit on derstaande opgave blijkt. Als extra attractie voor deze ont moeting werd een medaille beschikbaar gesteld voor de vereeniging die de over. winning in de wacht zou slepen, het geen zooals boven reeds gemeld, aan „Hotel Gerris" gelukt is. Na afloop van de wedstrijden bleef men nog geruimen tijd gezellig bijeen en werden door de respectievelijke voorzitters hartelijke woorden gespro ken, waaruit bleek dat de beide ver- eenigingen elkander nog verscheidene malen wenschten te ontmoeten. Door den Voorzitter van „Hotel Ger. ris" werd nog in overweging gegeven of door samenwerking met andere ver- eenigingen, het mogelijk zou zijn tot oprichting van een Langst raatschen Biljartbond, met zetel te Waalwijk te komen en hoopte hieromtrent binnen kort nader met andere vereenigingen in verbinding te| komen. Gezien het groot aantal biljart-ver- eenigingen die er al in de Langstraat bestaan, zou een Langstraatsche bond hier zeker reden van bestaan hebben. De uitslagen der gespeelde partijen zijn als volgt J. de Graaf. G. Simons J. Kools P. van Eeten H. de Ruyter J. Beerens C. Willemse A. Heykuurs W. Hens J. Leijtens H. v. d. Griendt J. van Loon Op verzoek van de zijde van den fa- brikantenbond is evenwel de behande ling dezer zaak 14 dagen uitgesteld. Op Maandag 31 Jan. a.s. zal de Kring Waalwijk van den R. K. Werk- meestersbond St. Joannes de Dooper •in den R. K. Gildenbond, waarin als spreker zal optreden de heer R. ter Horst, hoofdbestuurder van bovenge- noemden werkmeestersbond. Vereeniging tot Bevordering dei- Paar denfokker ij. Onder presidium van den heer A. L. Snoek, Almkerk, vergaderde de Afd. Noord-Brabant van. de Nat. Ver. tot bevordering der Paardenfokkerij, Vrij dag voorin. 11 uur in hotel Verwiel. De vergadering was zeer druk be zocht. Een voornaam punt van bespreking was decaan wijzing van een plaats voor de keuringen in 1927^ De heer Branderhorst was een warm pleiter om de keuringen in Waalwijk te doen houden. Spr. wees op feiten, waaruit bleek, dat Waalwijk voor de paardenfokkerij een daadwerkelijk^ be- Ingezonden Mededeelingen. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behou den van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30 60 90 ct. PUROL hulp der geestelijkheid werd ingeroe pen Zoo ontwikkelde zich de organi satie en werd ten slotte opgericht een Diocesane bond en Federatie over geheel Nederland en werd het Hoofd- Dureau gevestigd te Utrecht. De acnes hadden loonsverhooging en den acht- urigen werkdag en anderen sociale wetten tengevolge. Doch de organisatie heeft met den oorlog en de malaise veel geleden en moet weer sterk worden aangepakt,' om zoodoende het ledental op te voeren, om man aan man te strijden voor de Katholieke beginselen. Daarom moet gij, zegt spr. jeugdige jongelingen zich aansluiten in de rijen, om straks de plaats van uw broeders overtenemen. Wanneer gij op de fabriek zijt en gij het socialistisch programma ziet, en als men u biljetten laat lezen, dan moet gij pal staan als echte Roomsche georganiseerde mannen en zeggen: weg met. hei socialisme. Wij zijn katholiek, wij moeten ons aansluiten en werken net rechtvaardigheid en naastenliefde, dan zullen wij ons doel bereiken tot heil van ons zelf en van de Maat schappij. Gij moet het zoo licht niet zien, neen gij moogt uw broeders dankbaar zijn, voor hetgeen zij gedaan hebben, toont dus dat gij mannen zijt en sluit U aan bij Uw vakbond De Eerw. Heer Kapelaan Goosens dankte spr. voor zijn keurige uiteen zetting en wenschte, dat zijn woorden ingar.g mogen vinden en spoorde de jongens aan dit te overwegen, en vooral veei te lezen, b v. de Volks krant en Vakblad, al begrijpt gij alles nog niet, blijven lezen, dan zult gij eenmaal goed beseffen wat de organi- satie's doen en dat ook de Geestelijke belangen evengoed moeten behartigd worden. Daarna werd de vergadering gesloten met den christelijker! groet. Aan den heer Molenbrugge is opgedragen, het aanleggen eener water leiding voor electrische besproeiing der broeikassen voor rekening van de firma Gebrs. van de Wiel. Woensdag is onderhandsch ver kocht het woonhuis van den heer C Veltman. Nieuwe eigenaar werd de heer L stelde verder voor uitbreiding bestuur i waarvoor werden gekozen M Kuijs! H. v. d. Meijden, M. Prijs, H. Tim mermans. De heer de 'Groot feliciteerde de gekozen bestuursleden en spoorde hen aan. hun taak met den meesten ernst ter hand te nemen. De volgende week zal weer een bespreking met de werk gevers plaats hebben. Daarna zullen de afdeelingen weder- om eene ledenvergadering houden. HERPT. Loop der bevolking over het jaar 1926. Ingekomen 37 mannen en 33 vrouwen, totaal 70 Geboren 23 belialen en den prijs voor het hoogste gemiddelde, n.m. 6,82. Er heerschte on der beide vereenigingen een gezellige stemming en na afloop wenschte de Voorzitter van K.O.T. de Waalwijksche Biljartclub een spoedig tot weerziens toe. De uitslag van den geheelen wed strijd is als volgt: F. Schoelitz J. Slaats H. Klijn Fr. Slaats L. Hesselberth A. Klerks C. van Berkel B. Hornes J. Rombouts J. Henkelman W.B.C. L. Wellens A. Spierings P. Verhallen J. Boeijen Ant. van Erp Fr. Gruijters H. Terborg J. Scheepers J. de Goeij L. van Oursouw K.O.T. 35 75 75 60 75 50 50 42 50 50 562 75 42 28 75 47 39 34 50 36 31 457, zoodat de Waalwijksche Biljartclub met een meerderheid van 105 punten won. De heeren Punt en Nelemans spra ken zich voor een meer centraal punt uit en zeiden de voorkeur aan Breda te geven. Een langdurige discussie vloeide hieruit voort, echter zonder eenig re sultaat. De voorzitter zeide van de gevoerde besprekingen aan de regelingscommis sie een verslag te zullen uitbrengen. Deze zal dan aan de baud van; die dis cussie een beslissing kunnen nemen1 en bepalen waar de keuringen zullen wor den gehouden. (Een uitvoerig verslag van deze ver gadering plaatsen wij in ons volgend nummer.) DRUNEN. Deze week had in de zaal der Jongelingen Congregatie we derom eene bijeenkomst plaats van jeugdige personen, welke al meerdere malen een lezing van den Eerw Heer Kapelaan Goosens hadden bijgewoond. Bij deze bijeenkomst was aanwezig de Heer F. Passier uit Waalwijk, welke was uitgenoodigd, om met deze jon gens te spreken over vak- en stands organisatie. De Eerw. Heer Kapelaan heette allen welkom en ook den spreker en gaf een korte inleiding, waarna het woord werd gegeven aan den Heer F Passier, Spr. begon in zijn rede met een dankwoord aan den Eerw. Heer Kapelaan en zou trachen de aanwezigen rijp te maken voor de organisatie, en daar hierin hoofdzaak schoenindustrie is. begon spr. te verhalen, hoe voor 80 jaren in Drunen de schoenmakerij was begonnen door enkele landbou wers. Later werd dit beter en eindelijk werd Drunen een industrie plaats, waar ook fabrieken met machines ver rezen, ook haalde spreker even aan, dat ze vroeger moesten werken voor 4 a 5 gld. per week, daarbij kwam nog de verplichte winkelnering, zoodat vele menschen zeer arm waren. De socialisten trachten de menschen maar alles voor te spiegelen en wijs te ma ken, om ze zoo in hun netten te vangen. Doch Paus Leo XIII zg. zag dit in en kreeg medelijden met den arbeider, in 1891 zondZ.H. Paus Leo XIII de Encycliek „Rerum Novarum" de wereld in, om de arbeiders op te wekken tot organisatie. Men moest waken tegen socialisme en liberalisme, en katholie ken zijn in merg en been. Er werden toen zachtjes aan vak- en standorga- nisatie's opgericht en mannen aange zocht om te spreken over de sociale vraagstukken en de wijze v. voorziening hiervan. Leeken werden uitgezonden, om de groote massa te bereiken, de Vermeerdering Vertrokken 18 mannen en 17 vrouwen, totaal 35 Overleden 8 93 43 Speciaal-koopjes in onze Meubel- en Tapijt afdeeling. WOLLEN DEKENS iets beschadigd aan spotprijzen. Alle courante wollen dekens met 11) pCt. extra korting. Pijnenburg voor de som van f 7000.— gulden. VLIJMEN. Donderdagavond om I uur hield de Bond van Mandenma kers een algemeene ledenvergadering in 't café M. de Laat alhier, ter be spreking verlenging-of opzegging van het collectief arbeidscontract, eindi gende 15 Februari e.k. De voorzitter opende de vergade ring met den christelijken groet en gaf daarna het woord aan den heer Th. de Groot, Bondsvoorzitter. Spr. begon met allen een gelukkig en voorspoedig nieuwjaar te wenschen en hoopte dat het jaar 1927 voor hen iets met het vorige mag verschillen dat voorspoedig een nieuwe overeen komst tot stand zoude komen. Spr, deelde hierbij mede, dat hij bi de vorige bespreking moest consta teeren dat door de arbeiders nog maar te veel gepraat wordt, doch zeide spr., indien gij nog beter dan andere jaren vertrouwen in de leiding stelt dan zal voor u een betere be handeling zijn weggelegd. Zoo hebben wij, aldus spr., de werkgevers in de mandenindustrie uitgenoodigd een be spreking te houden, en wanneer de zaak voor 15 Februari niet is opge lost, dan zal het zijn contractloos of strijd. De werkgevers hadden eenige wen schen te kennen gegeven, welke wij aan de leden zullen mededeelen, b v de loonen in 't algemeen met 3 pCt. te verlagen behoudens eenige soorten, zooals halve en heele bushels te ver lagen met 4 a 5 cent per stuk, appel manden met 4 a 5 cent per stuk, de bushels te. brengen op den prijs van Ammerzoden, enz. Het hoofdbestuur kan zich met deze voorstellen niet vereenigen, zegt spr omdat nog zeer kort geleden een uit spraak is gevallen door een zeer op recht arbiter prof. Aengenent, die ver klaarde, dat de loonen niet verlaagd maar ook niet verhoogd konden wor den. Eenige punten in het contract moe ten beter omschreven worden, aldus spreker, zooa s het verplicht lidmaat schap, hout-commissie en eenige soor ten manden. De loonen moeten vastgesteld blij ven en het contract eindigen op 15 Februari 1928. Wij achten ons moreel gebonden dat verhooging niet kan plaats hebben en wij wenschen daar om ook geen hooger loon. (Applaus) Door eenige leden werd besproken de loonsverlaging van peermanden, appelmanden en bushels, waarbij met gezonde motieven werd aangetoond waarom in Ammerzoden de bushels minder kunnen worden gemaakt dan in Vlijmen, welke motieven in de gecombineerde bestuursvergadering een punt van bespreking hadden uit- gemaakt, volgens spr. Het bestuur Vermindering 43 Totale vermeerdering 50 Bevolking op 1 Jan 1926 588. v 1 Jan. 1927 638. Om voorbereidende maatregelen te treffen voor het zilveren priester feest van den ZeerEerw. heer W Timmermans, pastoor alhier, heeft zich een feestcommissie gevormd, bestaande uit de heeren A. J. J. v. Bokhoven en Chr. A. J. v.-Herpt, kerkmeesters, alsmede de heer P. de Man, hoofd der R.K. School De Edel achtb. heer H J. v. Eggelen, burge meester, heeft het eere-voorzitterschap aanvaard. De samenstelling van het bestuur der R K Kiesvereeniging is als volgt C. v. Grevenbroek, voorzitter ;J. Buijs onder-voorzitterP, de Man, secre taris; A Riteco, penningmeester. Een vacature. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). De „Hulpkas" verbonden aan de Afd. Sprang van het Ned. Werkl Verbond „Patrimonium" alhier, komi a.s. Zaterdagavond in de zaal van den Chr. Volksbond in jaarvergadering bijeen. Aan de orde zijn Bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de heeren W. Spierings cn H. Spierings. Bespreking geneeskundige behande ling. In de Ned. Herv. kerk alhier hoopt a.s. Zondag des voorm. op te treden Ds. Ewoldt van Raamsdonks- veer, VRIJHOEVE-CAPELLE. Naar wij uit goede bron vernemen, bestaat bij enkele bestuursleden van eenige ver eenigingen alhier het plan om gelden bijeen te zamelen tot het bouwen van een zaal, geschikt voor muziek- en zanguitvoeringen, vergaderingen, re petities en andere bijeenkomsten. Men is tot dit besluit gekomen omdat er te Yrijhoeve-Capelle als het ware geen gelegenheid bestaat waar men behoor lijk kan repeteeren of vergaderen, zon der in een café terecht te moeten ko men. Bij opzijdezetting van alle poli tieke geschillen en eendrachtige sa menwerking, maken genoemde perso nen zich sterk, binnen niet al te lang tijdsverloop de gelden bijeen te krij gen en Vrijhoeve-Capelle met een nut tige instelling te verrijken. Donderdagmorgen werd het geld zakje, dat uit de kast in (Je consisto riekamer der Ger. Kerk aan het Brug getje alhier gestolen is, in de heg aan de Nieuwstraat teruggevonden dooi den heer van Oversteeg, die het on middellijk in handen der politie stelde. Het geldzakje bevatte nog 14.70 aan kopergeld, de rest, zilvergeld, was ver dwenen. Geel katoenen Manshemden 79 ct Idem extra zwaar 98 Geel katoenen Vrouwenhemden 69 Idem extra zwaar 98 Drilboezeroen f 1 27. Sporthemden pr. flanel f 1 19 Jongens sporthemden 89 ct. Dameshemden met feston 78 Damesflanellen 98 Heerenflanellen dubb. borst 98 Dames-nachtponnen f 1 68. Dames nachtjakken extra wijd f 1 28. Dames onderjurken f 1 78. Sloopen met feston 43 ct. CAPELLE. Op Maandag 17 Jan. '26 des avonds 7 uur, werd de 2e jaarver gadering van de Hervormde Jong.-ver- eeniging op G. G. „Immanuel" te Ca pelle gehouden. Na gezang, gebed en het lezen van Cods Woord, opent de voorz., dhr. M. Kommeds, deze druk bezochte vergadering en roept allen i hartelijk welkom toe. Vervolgens wijst spreker in zijn openingswoord op hel "in-droeve feit dat de mensch Gods, eenmaal door God naar Zijn beeld geschapen, door eigen onge hoorzaamheid van zijn heerlijke en hooge plaats afviel; die mensch voor taan onderworpen aan en eigendom van Satan, die hem verleidde. En naar-, mate de wereld ouder wordt, neemt de ongerechtigheid toe. Gode zij dank, in Christus biedt God de gevallene we reld de reddende hand toe. En als die verlosser wordt aangegrepen, en Zijn woord tot richtsnoer genomen wordt, dan daagt er weer hope. Daarom is het zoo noodzakelijk, vooral voor de jeugd dat woord te onderzoeken, opdat zij straks opgewassen blijkt voor de ver derfelijke stroomingen van de Moder nistische levens- en wereldbeschou wing. Der jongelingen sierpad is hun kracht, en juist dat is het doel van het ongeloof om zich van die kracht mees ter te maken. En dal zal zij gedaan krijgen als de jongeling zich niet aan en bij Gods oord houdt, daarom, aldus de voor zitter: „Ora et Labora", Bid en Werk. Hierna geeft de secretaris A. Paans een breedvoerig en keurig overzicht %an den toestand der vereeniging. lelde de vereeniging bij het begin des jaars 23 leden, het liep in den loop daarvan terug tot 20, maar aan 't eind mogen er weer 23 geboekt worden. Spreker wijst op het kleine aantal voor zulk een groote gemeente en bindt met ernstige woorden de dure roeping op het hart. De vermindering van het aantal le den had plaats, doordat een drietal leden- door wangedrag moetsen wor den geroyeerd, n.l. C. van Pelt, H. Wa genmaker en A. van Dongen A/n. 1 och mocht er over de werkzaamheid dei leden over het geheel niet geklaagd woi den. Er hadden 38 vergaderingen plaats gehad, waarop vele en goed her studeerde onderwerpen en Chr. voor drachten ten beste werden gegeven. Ook werd nog even gereleveerd het afscheid van den zoozeer gewaardeer- den Eere-voorz. Ds. A. Meyers. Met blijdschap kon gezegd, dat, terwijl er zoo weinig belangstelling is van de be gunstigers, dhr. J. Huijsman en echt- genoote ook op die vergadering aan wezig waren. Ja, op de gewone verga deringen werden ook nog gezien als gunstig teeken van meeleven A. Ver duin en A. v. Dongen. Alle aanwezigen worden vriendelijk verzocht die voorheelden te willen na volgen. De Penningmeester Joh. Pruisers geeft vervolgens een overzicht van den finanïieelen toestand, waarover deze met dank aan God, zeer tevreden is. Hoewel het begunstigersaantal eenigs. zins afgenomen is, blijft dat toch nog beduidend hoog nl. 279. Dhr. Pruisers hoopt, dat dit getal echter nog meer moge toenemen. In totaal werd ont vangen 378,07. Uitgegeven 357,60, zoodat er een batig slot is van 20,47. In den post uitgaven zit ook een be drag van 20 pCt., 't welk aan de Meis- jesvereen. is verstrekt, die hierdoor in staat gesteld werd om zich eenigszins in te richten. Spreker wijst er tevens op, dat het plan bestaat dit in 'l ver volg te blijven doen, zoodat liet begun- stigersgeld besteedt zal worden voor Jongelings-, Meisjes- en Knapenvereen. Slot volgt. CAPELLE. A.s. Zondag des nam. half drie zal voor de Ned. Herv. ge meente alhier optreden Ds. Mulhnickel uit Waalwijk. Voor een slechts matig opgeko men publiek, (een 40-tal dames en heeren waren aanwezig), gaf het Mu ziekgezelschap „Kunst na Arbeid" uit deze gemeente j 1. Dinsdagavond te Sprang In de zaal van den heer F. Hoffman, onder leiding van den heer A. Christ, een uitvoering. De ver schillende muzieknummers werden voortreffelijk uitgevoerd, terwijl de blijspelen en voordrachten, die ter af wisseling gegeven werden, vlot ge speeld werden Op het te Geertruidenberg-op 10 en 17 dezer gehouden Nationaal Humoristen concours werd aan onzen dorpsgenoot J. Paans den 4en prijs toegekend en aan het duo J. Paans C. v. d. Schans uit deze gemeente den 2en prijs, Voor het examen Boekhouden van de vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagde dezer dagen de heer P C. v. d Linde alhier. Hij genoot zijn opleiding bij den heer Siemer te Waalwijk. Naar wij vernemen had de kleine K. A. alhier het ongeluk bij het spelen te vallen met het noodlottig gevolg, dat hij een zijner beenen brak. Ge neeskundige hulp werd ingeroepen en verleend. Voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk zal a.s. Zondag des morgens half tien optreden ds. Jonkers uit Waspik. WASPIK. De ZeerEerw. Pater Gijs man geeft aan boord van de Rem brand eene voortzetting van zijn reis verhaal naar Engelsch lndië en schrijft als volgt Mijne pennekrabbels uit Rome zullen U al wel bereikt hebben. Wat eene heerlijkheid, wat eene openbaring van schoonheid van ons Roomsch Geloof hebben we daar ondervonden. Vooral de particuliere audiëntie bij den Paus, dien ik nu heb leeren kennen als den Vader der Christenen, meer nog dan ik vroeger ooit dacht, 't Komt stfeds terug in mijn geest Na a! die schoon heid en pracht in Rome te hebben bewonderd, kan ons Genua niet meer bekoren. 30 Dec. 's Morgens om 6 uur arri veerden wij in Genua. Direct een kerk opgezocht om de H. Mis te lezen. Spoedig hadden we er een gevonden. De koster scheen erg vertrouwd met O. L. Heer en (scandallseer U niet, lezer) zat heel rustig in de prachtige kannunnikenbanken de krant te lezen. De katholieken van Italië voelen zich zoo echt thuis in de kerk, en iets wat wij deftige, stijve noordelingen niet zouden kunnen verdragen is daar ïïEcmminnaa 100 punten.' 100 73 100 100 100 Totaal 573 punten. 78 punten. 87 100 86 72 89 Totaal 512 punten. J.l. Zondag speelde de Waalwijk sche Biljartclub gevestigd bij den heer A. van Berkel,, alhier, met 2 vijftallen tegen de Ossche Biljartclub „Krijt op Tijd," gevestigd bij den heer A. Verhal len te Oss, hiertoe uitgenoodigd door het Bestuur der Ossche Biljartclub K. Ó.T., ter opluistering van hun 5-jarig bestaan. Voor den wedstrijd werd door den Voorzitter der W.B.C. een bloemstuk aan K.O.T. aangeboden, ter gelegen heid van haar eerste lustrum, wat door de Vereeniging K.O.T. ten zeerste op prijs werd gesteld. De W.B.C. wist den eersten prijs te Brabantseheu Landdag, welke zeer prachtig was. Veel is er gecorrespondeerd met B. B. en veel met den heer Waterborg, als beant- Woorder der vragenbus. dat alles tot welzijn der afd. Zoo ziet U vergadering dat Uw bestuur niet stil heeft gezeten en dank zq het flinke werken van onzen oud-penningmeester, heel wat heeft kunnen doen, want vergeet niet vergadering, dat deze functie in het bestuur een der •voornaamste is,, het is dan ook jam mer dat de heer van Hulfcn heeft moeten be danken om gezondheidsredenen, doch wij twijfelen niet, dat onze nieuwbenoemde pen ningmeester, de heer van Hoorn, zijn func tie naar best vermogen zal vervullen, daar aan hangt een groot deel van den bloei der afd. af. Alvorens mfln kort verslag te eindigen, acht ik het m'n plicht, dank te brengen aan onzen Eerw. Adviseur, die steeds toonde inet ons mede te leven, door alle vergaderingen trouw te bezoeken. Ook mijn dank aan mijn medebestuurders voor het prettige samen werken. alsook aan B. B.. vooral den heer Waterborg, die steeds onze vragen zoo vlug beantwoordde en ten slotte aan al mijne me deleden der afd. voor de goede samenwer king. Welnu vergadering, laat ons besluiten trouw de vergaderingen te bezoeken' en daar onze grieven bekend te maken, laat ons me dewerken met B.B. en ieder v^or *zicli pro pagandist zijn voor onzen m ooien grooten Roomschen Bond St. Petras. Dat zal ons allen ten goede komen, voor ons zelf en onze gezinnen. Heden-(Vrijdag)raorgen zou voor het Kantongerecht alhier de bekende eisch van de arbeiders-organisaties in de schoenindustrie aan den Ned. R.K. Bond van Schoenfabrikanten iii liqui datie om betaling eener boete ad. 5000 worden behandeld. Telegrafie. Jaarverslag der afd. St. Jan der Post- en Wederom hebben wfl een jaar achter den rug en staat onze afdeeling in 't stadium dit jaar haar 2e lustrum te vieren. Veel heeft de afd. St. Jan in dien tqd doorstaan, ja ze is zelfs een poosje aan 't kwijnen geweest, maar door inzien der oude leden is zij weer tot bloei gekomen, want al zijn 'tnog niet allen dan toch de meesten, ja op enkelen na kun nen wij zeggen, hebben wij het R. K. p.t.t.- personeel in onzen mooien roomschen bond St. Petrus. Op 1 Jan. 1926 was het ledental der afd. 33 leden, door overplaatsing van mej. van Hout, telephoniste en dhr. Didden, besteller, werd dit getal verminderd, doch door de heeren Schiks, kantoorhouder en Segers, be steller, weer aangevuld; dan hebben wij, dank; het propaganda maken van dhr. Trom melen 2 leden gewonnen, zoodat ons leden tal op heden is 35. Wat is er alzoo gebeurd in het afgeloopen jaar? Wq hebben 5 ledenvergaderingen ge houden. welke tamelijk bezocht werden, ik zeg, tamelijk, hetgeen een weinig te betreu ren is, want als men zoo hier en daar komt, en hoort hoe er gemopperd wordt, om niet van kankeren te spreken, begrijpt men niet, dat er niet meer ter vergadering komen, waar toch de plaats is, om zijn grieven be kend te maken en er Uw bestuur op te wij zen, indien het niet voldoende naar Uwe meening werkt. Is het niet treurig, wat »>ij nog dezer dagen gevraagd werd. wat mij ne meening was, aangaande de organisatie geest van onze leden, dat die toch zoo slap was. Ik heb liet mij afgevraagd of de schuld niet daarin zit, zoonis onze Geestel. Bonds- adviseur in het eerste orgaan van dit jaar schreef, dat de organen te weinig gelezen worden, want onbekend maakt onbemind. Naar 't bondscongres, 'twelk dit jaar te Nijmegen gehouden is, hebben wij twee af gevaardigden kunnen, zenden. Ook heeft onze afd. deelgenomen aan den langstelling toont en wees op de moei lijkheden en de voor de fokkers nadee- lige gevolgen van een reis naar Zeven bergen of Breda. Spr. verklaarde zicli bereid, dat. wanneer de tentoonstelling in Waalwijk werd gehouden, hij gaar ne een deel van de kosten van vervoer zou willen dragen.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9