DAMES MERKS VERGEET U NIET VAN DE BIJ TE WONEN. FLORA-BIOSCOPE èn proefstation met voorlichtingsdienst, onder één dak en onder één leiding zou komen. En de breede opzet, die de toen malige Inspecteur van het Vakonder wijs, thans de Inspecteur-Generaal van het Nijverheids-onderwijs, de heer H J. de Groot, en de toenmalige Chel van de Afdeeling Handel, Mr. J. C A. Everwijn, aan de plannen gaven- getuigden niet alleen van durf, maar vooral van inzicht in de bevordering van de nijverheid. Een Commissie van Advies onder voorzitterschap van Jhr. Mr. Smits van Oijen in het leven geroe pen, de heeren Bressers, Lans en Reerink vertegenwoordigden de looiers- belangen, de heeren Klijberg-Pernot Sr. en Frielink die van de schoen nijverheid, terwijl de toenmalige Bur gemeester van Waalwijk, de heer De Surmont de Bas Smeele, die zoo ge ijverd had om, dank zij den steun van het Legaat van Cooth, de school in zijn gemeente gevestigd te krijgen, het secretariaat op zich nam. In die eerste jaren van mijn werkkring als Directeur, herdenk ik dankbaar de vele goede raadgevingen en wenschen, die ik als Directeur van de Commis sie, zoowel in als buiten de vergade ringen, heb mogen krijgen. Ik zal U niet vermoeien met een nauwkeurige opsomming van de ver anderingen, die de oude Commissie van Advies in den loop der jaren heeft ondergaan, doch memoreeren hoe de heeren Lans en Frielink zich uit zaken terugtrokken, hoé de eerste voorzitter door den heer Bressers ver vangen werd, die op zijn beurt in 1919 zich om gezondheidsredenen terugtrok, hoe de heer Klijberg-Pernot Sr. door drukke werkzaamheden voor het lidmaatschap der Commissie be dankte, hoe de heeren Donker, Man- naerts, Roestenberg en Timmermans ensprekerzelvedeopen gekomen plaat sen aanvulden en hoe ten slotte einde 1923 de ijverige secretaris der Com missie de heer De Surmont de Bas Smeele door den dood werd wegge roepen. Toen* de Commissie in 1924 werd opgeheven was alleen de heer Ree rink van de oprichting af nog lid van de Commissie. Ik zal U evenmin vermoeien met U een overzicht te geven van de werkzaamheden der Commissie, ten deele zijn U deze toch bekend. Aan de Regeering, die de vorige Commissie van Advies bij schrijven van 6 Mei 1924 mededeeling deed van haar voornemen, om de Com missie op te heffen, werd als de una nieme meening der Commissie mede gedeeld, dat zij het zou betreuren als de Commissie zou worden opgeheven, daar zij juist in de samenstelling der Commissie een waarborg zag van het in haar oogen zoo noodige con tact van de industrie met het insti tuut. Met de meening als zoude con tact en voorlichting, nu het instituut reeds zooveel jaren bestond, overbo dig zijn geworden, kon zij zich niet vereenigen. De bezuiniging, die met de opheffing te bereiken was, was gering en zou niet opwegen tegen de nadee- len van opheffing. Bovendien kon het secretariaat vereenvoudigd worden, wat evenzoo een besparing zou geven. Doch dit betoog heeft niet mogen ba ten. De Commissie werd opgeheven en stierf onder de bezuinigingsguillo tine. Hel gevolg is geweest, dat de nieuwe Commissie buiten bezwaar van 's-lands schatkist haar werkzaamheden zal doen. Voor Uw bereidwilligheid in dezen past een woord van waardee- ring. Wanneer ik Uw aandacht heb ge vraagd voor deze oude geschiedenis, dan wensch ik U er op te wijzen, dat 'de oude Commissie er een was van Advies en over toezicht over school en proefstation nieteenige zeggingskracht had. Doch het regelmatig contact, dat de vertegenwoordigers der industrie met het instituut tot 1924 hebben gehad, heeft er m.i. in ruime mate toe bijge dragen de verrichtingen van het In stituut in breedere kringen bekend te maken. De meening der opgeheven Com missie als zou deze wel reden van be staan hebben, vond in de verschillende vakbonden en niet het minst in de Kamer van Koophandel te Waalwijk ingang. Verzoeken tot wederinstelling van de Commissie bij de Regeering hadden niet dadelijk het gewenschte resultaat, doch in den loop van het vorige jaar begon het duidelijk te wor den, dat de Regeering niet afkeerig was om de instelling van een Com missie te bevorderen. Of de gang van zaken in de kwestie van het zoolleder die schoenmakers en looierskringen de laatste maanden zoo heeft beziggehouden, dezelfde ware Geweest als er een Commissie van Advies hadde bestaan, meen ik ern stig te moeten betwijfelen. Een dergelijke Commissie toch hadde dit onderwerp zeker ter advi seering van de Regeering gekregen en voori de Regeering, die in deze kwes tie niet afzijdig is gelaten, was juist door de heterogene maar vakkundige samenstelling der Commissie een advies van die Commissie van groot belang geweest. Gelijktijdig met het afschrift van het Kon. Besluit dat de secretaris zooeven heeft voorgelezen, hebt U een afschrift van het Reglement der Commissie ontvangen, ingericht op de basis van reglementen van soortgelijke thans be staande Commissies. Ik mag mij niet verhelen, dat de be voegdheid van de nieuwe Commissie belangrijk is uitgebreid. Het geregeld toezicht houden op den gang van zaken van het instituut is er bij- ge komen. Mijne Heeren, deze zinsnede maakt de taak van onze Commissie zeer zeker belangrijker, doch laten wij eerlijk bekennen ook moeilijker en verantwoordelijker. Ik spreek dan ook de hoop uit, dat U allen er toe zult willen medewerken, om naar beste weten de opdracht in ons Reglement niet tot een doode letter te maken. Ik wensch ook hier naar voren te brengen, dat waar U, mijne Heeren, leden der Commissie, de geheele leder-industrie, als vogels van diverse pluimage, in al haar geledingen verte genwoordigt, ik een beroep doe op Uwe medewerking, die mij het ver trouwen geeft, dat onze adviezen en besluiten niet eenzijdig, doch in het belang der geheele industrie zullen zijn. De samenwerking, die ik zoovele jaren met U meneer v. d. Waarden heb gehad en die steeds een aange name geweest is, doordat wij ons bei den op het standpunt konden plaat sen, om personen van zaken te on derscheiden, zal naar ik hoop in de nieuwe Commissie, onder de veran derde omstandigheden, nu U als secretaris aan onze Commissie bent toegevoegd, wederom een even goede zijn als vroeger, niet alleen met mij, doch met de geheele Commissie. Mijne Heeren. Het vertrouwen, dat de Ministers van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen en van Arbeid, Handel en Nijverheid in ons ieder gesteld hebben met ons voor te dragen voor een benoeming tot lid aan de wederingestelde Commissie*van Advies aan Hare Majesteit de Koningin, is voor ons zeer zeker een onder scheiding, die wij ons waardig hopen te maken. Moge het een aansporing voor ons zijn, om in het belang van deze Rijks instelling en daarmede voor dat van de geheele leder-industrie, waarmee wij allen zoo nauw verbonden zijn, werk zaam te blijven. Mogen onze werk zaamheden goede vruchten dragen en onze samenwerking een aangename zijn. Met deze hartgrondige wenschen leb ik de eer deze Commissie in op drachtvan de Ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en Arbeid, Handel en Nijverheid te installeeren en onze eerste vergadering voor ge opend te verklaren. In den loop der vergadering werd de leer M. A. van Loon gekozen tot plaatsvervangend voorzitter. Wij ontleencn dit verslag aan „De Schoen", Off. -orgaan van den Ned Bond van Schoenmakerspatroons- en Schoenwinkeliersvereen. Wij be grijpen eigenlijk niet goed de porteé van het besluit om het alleen te geven aan de vakpers. Gaat men eenmaal aan 't publiceeren, dan is het toch ze ker om de belangstellenden in en be langhebbenden bij de schoen en leder industrie te bereiken en dan passeert men toch niet een blad als het onze, dat misschien door veel meer schoen en leermenschen gelezen wordt dan menig vakblad: temeer waar dit blad ter plaatse verschijnt waar de school bestaat en dezer belangen steeds met kracht voorstaat. RED. JAARVERGADERING GROENE KRUIS. Donderdagavond vergaderde het Groene Kruis in café v. d. Zaken. De belangstelling was maar zeer matig. De vergadering werd geopend door den heer A. van Gent, voorzitter der afdeeling. Spr. heette de aanwezigen welkom en gaf zijn leedwezen te ken nen over de geringe opkomst. Als U straks, zegt spr., 'I jaarverslag hebt ge hoord, dan zal 't U duidelijk worden hoe groot en uitgebreid de werkzaam heden van het Bestuur zijn. Daarom ook is 't te betreuren, dat er van de 700 leden maar zoo weinig zijn opgekomen. Van een andere zijde, zegt spr., mo- gen we wel meer tevreden zijn, want vanaf de oprichting, heeft 't Groene Kruis de harten der Waalwijksche be volking, wat bij de laatstgehouden ba zar zoo duidelijk tot uiting kwam. Spr. hoopt, dat de aanwezigen de vele thuisblijvers straks zullen aansporen om het Bestuur krachtiger terzijde te staan. Vervolgens wijst spr. op de klachten over het magazijn en de non chalance waarmede met de geleende stukken wordt omgesprongen. Men maakt daardoor de taak van het Be stuur zoo moeilijk. Daarom dringt spr. nogmaals op medewerking aan. Jaarverslag van den Secretaris. Aan het uitvoerige jaarverslag onl- leenen we het volgende: De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing ongewijzigd vast gesteld. De penningmeester deelt mede, dat hij de overname der boeken een nadee- lig saldo was van 338.38Va. Aaircon- tributies werd ontvangen 774.50. Bij bet einde van bet boekjaar was er een nadeelig saldo van 790.Teneinde dit nadeelig slot eenigszins te dekken, werd uit de reservekas 500.overge boekt, zoodat er nog een nadeelig saldo blijft van 290.— De beer Hartog vraagt waarom de bijdrage van het Nutsdepartement niet is vermeld. De penningmeester antwoordt, dat de ze bijdrage is gehóekt onder contribu ties. Voorts deelt spr. mede, dat de ontvangsten van kraamverpleging be droegen 263.50. De heer Hartog merkt op, dat er 700 leden zijn en een minimum bijdra ge is gesteld van ƒ1.Velen brengen meer op. En toch werd slechts 774.50 ontvangen? Hoe rijmt zich dat? De Voorzitter antwoordt, dat er tal van leden zijn, die minder dan ƒ1. contributie betalen. De heer Hartog wil zulks wel bea men, maar meent toch dat dit mindere lang niet in verhouding staat tot de hoogere opbrengst. Spr. wil er nog even op wijzen, dat bij de verleening van subsidie door den raad was gezegd: wij willen wel subsidie geven, mits er ook in den boezem der vereeniging wordt gewerkt en bijgedragen. De Voorzitter zegt hierop, dat alles wordt gedaan om zooveel mogelijk steun van de leden te krijgen. De heer Hartog komt terug op een door hem in de vorige jaarvergadering gedaan voorstel, n.l. om voor kraam verpleging een bijdrage te vragen van die personen, welke in staat zijn om te betalen. De Voorzitter zegt, dat zulks moei lijkheden mee zou brengen en het ide aal der vereeniging daardoor eenigs zins in 't gedrang komt. Namens de rapporteurs deelt de heer v. d. Hammen mede, dat de boe ken en bescheiden der vereeniging zijn onderzocht en alles correct in .orde be vonden is. Verkiezing van een bestuurslid we gens periodieke aftreding van H. Greve (Baardwyk). De Voorzitter zegt Greve in 't open baar een standje te willen geven, om dat hij geen enkele bestuursvergade ring heeft bijgewoond. Men wil Greve wel als bestuurslid houden, mits hij beterschap wil beloven. Spreker acht het echter wenschelijk geen candidaat te stellen. Na stemming en herstemming werd gekozen de heer v. Herwijnen (Baard wijk) met 22 stemmen, tegen 4 op van Dongen en 4 blanco. Bij de rondvraag wijst de heer v. d. Hoeven op de moeilijkbeden, welke hij ondervond toen bij uil het magazijn een toestel noodig had. 't Komt zoo dikwijls voor, zegt spr., dat de Zuster afwezig is. Spr. vraagt of het niet mo gelijk is dat de magazijnmeester tegen afgifte van een ontvangstbewijs een voorwerp mag verstrekken. De Voorzitter wijst op eenige moei lijkheden hiervan. Voor de controle is een briefje van de Zuster of van"den dokter noodig. Hierna dankte de Voorzitter de aan wezigen voor de betoonde belangstel ling, spoorde tot krachtige medewer king aan en sloot de vergadering. Verdacht. Als verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van M. te Nieuw- kuijk, werd door de rijksveldwachters de Ridder en v. d. Griend alhier aan- gehouden een zekere R. Na verhoor is R. overgebracht naar 's Bosch en ter beschikking gesteld van den Heer Officier van Justitie aldaar. DRUNEN. Op Dinsdag 8 Febr. zal vanwege de R Werkliedenvereni ging in de zaal der Jongelingen Con gregatie, een lezing met lichtbeelden worden gehouden door den Eerw. Pater Desiderius uit 's Bosch. Deze zal aan vangen om 7 uur. Deze lezing is ook tevens toegankelijk voor niet leden en belangstellenden tegen betaling van 10 cents. Dat alhier veel ambitie bestaat voor muziek, en steeds met ijver wordt gestreefd om steeds hooger te stijgen blijkt v/el hieruit dat de volgende personen zullen deelnemen aan het solisten-, duo- en kwartetten-concours, te geven door de Harmonie „Kunst Adelt" te Helvoirt op Zondag 13 Fe bruari a.s. Aan de soli nemen deel in de 2e afdeeling; M. v. d. Putten Trombone. In de 1ste afd. J. Merks Clarinette, L. v. Wezel Piston, Nic. Smits Es- Clarinette, G. Elshout Tuba. In de Eere-Afd. J. v. Wezel, Baryton. Aan de Duo's2e afd. M. Elshout Piston, G. Elshout Tuba. lc afd. L. v. Wezel Piston, M. v. d. Putten. (Allen leden der Harmonie „De Volharding"). Aan de soli in de 2e afdeeling nemen deel: J. de Munnik Clarinette, M Klomp Baryton, L. van Weert Clarinette, J. v. cl. Hoven Piston. In de 2e afdeeling kwartetten J, v. d. Hoven Piston, Nic. Merkx Bugle, Nic. Merkx Tuba, Jan Merks Baryton. (Allen leden der Harmonie „Jongens Congregatie".) Vanwege de heerschende griep zijn de scholen der Eerwaarde Zusters nog steeds gesloten. Vermoedelijk echter zullen de lessen a.s. Maandag weer aanvangen, hetgeen echter vanaf den kansel nader zal worden aangekondigd. Ingezonden Mededeelingen. Voor Allen die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardf's Laxeertabielten onmisbaar. Werken vlug zonder kramp of pijn Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct N1EUWKU1K. In het Bondsgebouw hield de spoor- en tramwegver. „St. Ra- phaël" van Vlijmen. Nieuwkuik, Drunen haar jaarlijksche feestvergadering. Na opening dezer bijeenkomst met den Chr. groet door den Voorzitter, werd door den Secretaris een jaarver slag uitgebracht. De avond werd in een gezellig samenzijn doorgebracht. Terwijl het duo Castelijns—Dooremans met zijn koddige voordrachten een en ander opluisterde. Op 25 Februari a.s. zal het 50- jaar geleden zijn, dat H. van Son jacht opziener op het landgoed der Graven d'OuItremont uit Brussel, als zoodanig werd aangesteld. Gedurende de afgeloopen maand Januari werd aan het postkantoor al hier voor de Rijkspostspaarbank inge legd f3469.12 terugbetaald f 6644.10. VRIJH.-CAPELLE. Naar aanleiding van het bericht in ons blad van j.l. Woensdag uit Vrijh. Capelle, dat er plannen zijn een concertzaal te bou wen voor het fanfarecorps „Sinera" en het zanggezelschap „De Heide bloem" nu hun de zaal bij den heer Treffers is opgezegd, kan dienen dat van verschillende zijden grond is aan geboden om op te bouwen. Ook wordt hun zelfs in Sprang een geschikte plaats aangeboden. Wanneer er dus plannen bestaan eene zaal te bouwen, dat men zich dan door middel van dit blad verklare, dan zal hun de plaats worden bekend gemaakt. De noodige gelden moeten hun ook zijn toegezegd door de Boerenleenbank. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier zal a s. Zondag des nam. half drie uur optreden Ds. Schlemper uit Besoijen. In de Rijkspostspaarbank op het hulppostkantoor alhier werd in de maand Januari ingelegd f 15149 61 en terugbetaald f 2061,45 Het aantal in lagen bedroeg 99, dat der terugbeta lingen 30. A.s. Zondag des nam 2 uur zal in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschen- dljk optreden Ds. Mühlnickel uit Waalwijk. De heer P. Spierings heeft we- gens hoogen leeftijd bedankt als ouder ling der Ned. Herv. gem. a.d. Loon- schendijk. Gedurende ruim 40 jaren heeft hij deze gemeente op de meest eervolle wijze gediend als diaken en ouderling, waarvoor hem geen dank genoeg kan worden bewezen. Het is te hopen dat het hem gegeven moge worden nog enkele jaren te genieten van de welverdiende rust. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gem. a.d. Loonschendijk Ds. P. Kuilman uit Houten bij Utrecht. Het aantal ingeschrevenen voor dc lichting 1928 bedraagt in de ge meente Sprang-Capelle 59. Dinsdagavond j.l. kwam men bij den winkelier v. R. alhier tot de ont dekking dat uit den winkel enkele artikelen waren ontvreemd. Onmiddel lijk werd van deze ontvreemding aan gifte gedaan bij den gemeente-veld wachter Gouda, wien het mocht ge lukken reeds den volgenden dag de daders zekere J. H. en A. H. aan te nouden en tot bekentenis te brengen. Üe daders zijn heden overgebracht naar 's-Hertogenbosch. Nader deelt men ons mede, dat de aanhouding van J. H. en A. H. voornoemd tevens heeft geleid tot de ontdekking dat deze personen mede zijn betrokken geweest bij den diefstal van gelden uit de consistoriekamer der Ger. Kerk alhier, zoodat de oplossing ook van deze zaak voor een groot deel is te danken aan het ijverig en tactvol optreden der gemeente-politie. WASPIK. De jaarvergadering van de Eiervereeniging „Waspik" waarin aan de orde zal worden gesteld rekening en verantwoording over het jaar 1926, zal worden gehouden op Donderdag 17 Februari a.s. in het calé van den heer Chr, Montens. Het alhier gevestigde Varkens- fonds is thans ontbonden. De kas is onder de leden verdeeld. Het aan ieder lid uitgekeerde bedrag bedraagt on geveer f20.Pogingen worden in het werk gesteld een nieuw fonds op le richten. Tot volontair ter secretarie dezer gemeente werd toegelaten de heer H. Kamp. In de beide havens kwamen over het afgeloopen jaar binnen 223 sche pen met een gezamelijken inhoud van 12.140 ton. Door H.B. werden op het Dijkje een paar slobkousen gevonden. De eigenaar kan deze bij de gemeente politie terugbekomen. Voor den dienstplicht der lichting 1928 zijn 36 personen ingeschreven. Aan den Heer Jac. van den Broek alhier werd vergunning verleend tot het verbouwen van een raam van zijn winkel in dames modeartikelen. De belasting op tooneelvertoonin- gen en andere vermakelijkheden bracht in het afgeloopen jaar f 360,39 op, De nieuwe machine van de Coö peratieve Stoomzuivelfabriek „Nooit Gedacht" alhier is thans gearriveerd en zal eerstdaags in werking worden gesteld. RAAMSDONKSVEER. Terwijl de fiets van dhr. 'S. eenige oogenblikken onbeheerd stond werd zijn rijwielplaatje gestolen. De R. K. Tooneeivereeniging Kunst na Arbeid geeft Zondag en Maan dag een liefdadigheids uitvoering ten bate van Herwonnen Levenskracht. Zondag is er om half tien lees- dienst in de Ned. Herv. Kerk op 't Dorp en om 2 uur treedt op 't Veer op Ds. v. d. Anker. Gedurende Januari werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f 29.9l3.349 terugbetaald f 18.563.48. RAAMSDONK. Zaterdag j.l. werd in café P. van der Plas onder veel be langstelling een biljartwedstrijd ge houden. De uitslag was als volgt: In de eerste ronde werden gemaakt door partij A. P. Schroot 141 en A. Broeders 150 punten door partij B. A. van den Elzen 92 en C. Nieuwenhuizen 100 punten. In de winnaarsronde maakten E. Nieuwenhuizen 100 en Broeders 72 punten. In de verliezersronde behaalden Schroot 100 en van den Elzen 98 punten, zoodat de volgende prijzen werden toegekend: 1 Nieuwenhuizen, 2 Broeders, 3 Schroot en 4 v. d. Elzen. GEERTRUIDENBERG. Maandag 7 Febr. zal onze harmonie „Apollo" een uitvoering geven in hotel Sant bergen. De heeren Kees Klare en Bram Flora uit Rotterdam, die voor Geertruidenberg geen onbekenden zijn, zullen den avond opvroolijken. In de Geref. Kerk hoopt Zondag a.s. op te treden de heer v. Strien uit Terneuzen. De pas gereorganiseerde Gem. Zangvereeniging „Geertruidenberg" is voornemens een uitvoering te geven in hotel C. Stal. DUSSEN. Rectificatie. Berichtten wij dezer dagen dat onze ZeerEerw Heer Pastoor E. J. M. Janssens de Horion van een milden gever een orgel voor de Parochiekerk ten geschenke had Als wij het jaarverslag over 192G moeten schrij ven, dan kunnen wij niet anders don goeds schrij ven. Oing liet vorig jaar onze penningmeester, de lieer N. M. van der Hammen, van ons weg, een der steunpilaren van de vereeniging, thans ls ge bleken, dat onze nieuwe penningmeester niet min der ijverig Is en met niet minder liefde voor het Groene Kruis bezield. Ook een ander nieuw ge kozen bestuurslid, de heer Wildeman bleek te zijn de juiste man op de juiste plaats. Ook hij beeft in het afgeloopen jaar blijk gegeven de be langen van liet Groene Kruis met hart en z.iel te willen dienen. Op de eerste vergadering niet de nieuw gekozen bestuursleden werd tot voorzitter gekozen de heer A van Gent, en tot secretaris G. Mlllcnaar. Ons ledental ging, zij het dan ook slechts met enkele leden, vooruit. Onze wijkkraaniverzorgster, Mcj. Spithout, heeft in den looj» van het jaar verlof gevraagd om een cursus in kraamverzorging te mogen volgen tot liet verkrijgen van een diploma. Het bestuur had oorspronkelijk gemeend, omdat daarvoor een ver lof van 1 i jaar noodlg ls, Mcj. Spithout op dc meest eervolle wijze ontslag te moeten vcrlcencn, doch op aandrang van verschillende leden is hier op teruggekomen. Wij hopen dat onze kraamver zorgster gediplomeerd terug komt en dat onze le den van haar diensten een druk gebruik mogen maken. Onze wijkverpleegster, Zuster Vreeke, was tot algemeene tevredenheid werkzaam. In totaal wer den door haar afgelegd 4519 bezoeken. Klachten werden niet vernomen. Integendeel is men alge meen over liet werk van onze verpleegster zeer tevreden. Ons magazijn werd in den loop van dit jaar overgebracht naar dc woning van de Zuster en de heer W. v. d Hammen, waar de Zuster in pension is, tot inagazijnhouder aangesteld. Van het Consultatiebureau voor dc tuberculose bestrijding werd geen druk gebruik gemaakt. Slechts 10 patiënten werden onderzocht Van liet materiaal voor de T.B.C.-bestrijding, onze ligstoe len, werd druk gebruik gemaakt. Deze waren doorloopend in, gebruik. Drie patiënten zijn in den loop van dit jaar weer aan de zoo zeer gevreesde ziekte bezweken. Tengevolge van een door de Regcering gemaakte regeling, is de tuberculosebestrijding voor de toe komst in handen gesteld van een gemengde com missie, welke den naam draagt ,.Tubcrculose- commlssie voor Waalwijk". Wij vonden onzen Voorzitter, den heer van Gent en ons bestuurslid, Notaris Schaap, bereid namens onze vereeniging als leden van die commissie op te treden. Wij ver trouwen dat de commissie nog meer dan tot heden dc intensieve bestrijding van „de witte pest" ter band zal nemen en spreken de hoop uit, dat zij bij dit werk door al onze leden krachtig en royaal zal worden gesteund. Van 't Consültatieburcau voor zuigelingen, het welk door onze vereeniging, evenals de T.R.C -be strijding, in samenwerking met het Wit-'Gelc Kruis wordt gevoerd, is een veel drukker gebruik gemaakt. Tweehonderd twaalf maal bezochten de moeders met liaar kinderen het bureau. Het nut van deze instelling schijnt meer algemeen inge zien te worden. Met genoegen kunnen wij dan ook hier memoreeren, dat de zuigelingensterfte hier in Waalwijk tot de helft is verminderd. Door een van onze bestuursleden, dc heer Wildeman, is dit in den loop van liet jaar in ons plaatselijk blad „De Echo van liet Zuiden" helder en duide lijk met statistische gegevens bewezen Dit heeft waarschijnlijk veel bijgedragen tol liet bezoek aan het Consultatiebureau voor zuigelingen, wat niet wegneemt dat wij het hier nogmaals bij on ze leden aanbevelen. Evenals vorige jaren ontving onze vereeniging krachtige» steun van het gemeentebestuur van Waalwijk, van de Diaconiën van Waalwijk, Be- soijen en Baardwijk, van de Maatschappij tot Nut v. h. Algemeen. De verhouding tot deze colleges 111 besturen was bij voortduring vriendschappe lijk en gaarne brengen wij liicr voor dien steun onzen hartelijke» dank. Ook dc samenwerking met onze zustervereeniging liet „Wit-Gele Kruis" was vriendschappelijk en aangenaam en de goede verstandhouding kwam op prettige wijze tot ui ting bij de viering van dc beide jubilea, waar liet 121-jarig bestaan van dc vcreenigingen werd ge vierd. Ter gelegenheid van ons jubileum werd op ini tiatief van den heer Wildeman een Bazar georga niseerd, welke op de meest schitterende wijze is geslaagd. Evenals in 1923, heeft zich een groot da mes- en hceren-comitë uil onze leden gevormd, hetwelk krachtig is gesteund door dc geheele Waalwijksche burgerij. Aan ieder uwer is bekend hoe een schitterende liulde onze vereeniging is gebracht en hoe het resultaat van dc Bazar in den vorm van een som van 2070.bij het fonds voor ons Wijkgebouw kon worden geboekt Janrverslag Penningmeester.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10