J Gespro PUROL P. R. HERMANS Fma P. Odenkirchea Laai al Dn aiierblies Op veelvuldig verzoek 11 ngen handen Marktberichten. op a.s. MAANDAG 14 FEBRUARI Prijzen f 1.-, i 0.65, f 0.40. A l(l (I ruwe huid schrale lippen v? HnrfnnonhiKPh HBBEBBiS 81SEBSSBB ASSESS £ISISlBn8iESiiBffl>HniB nog een tweede doch onherroepelijk de laatste opvoering van het 0. van Loon en A. I. I I I' ,i' -1' 11 t| J. P. Elemans, J. Smiis. L)e volgende besluiten woiden ge nomen Bij de Regeering aan te dringen in de Statistiek van Voortbrenging en Verbruik op te nemen gegevens om trent de lederindustrie. De Nederlandsche Organisatie van de Internationale Kamer van Koop handel te verzoeken de Regeering niet te adviseeren stappen te doen tot het trtffjn yan een regeling in den geest van het Belgische ontwerp van wet tot bescherming van den handels eigendom. De actie van het Comiié van Actie in zake de bestrijding van het Cadeau stelsel verder te st unen door het ver- leenen van een subsidie van f25. Te verzoeken de aanmaningen voor de belastingen in briefvorm te doen verzenden. Uitvoerig wordt besproken de con cessie-aanvraag van de Nederlandsche Spoorwegen voor autobusdiensten in het Land van Heusden en Altena in verbinding met Waalwijk en als eind punt het station Gilze—Reijen en wordt besloten te kennen te geven, dat de Kamer het verieenen van con cessie zoowel aan de Spoorwegen als aan particuliere exploitanten in het algemeen belang acht. Ten slotte wordt nog besloten be zwaren kenbaar te maken tegen het wetsontwerp tot wijziging der Drank wet. o m. tegen invoering van plaatse lijke keuze. Jubilea aan de Rijksvakschool te Waalwijk. De heer F. H. Hoek herdenkt op 24 Maart zijn l2'/2 jarig hoofdleeraar- schap aan de Kijksvakschool voor Leerlooiers en Schoenmakers te Waal wijk. Op 2 April d a.v. zal de heer A Siiitz, zijn 12'/2 jarig jubileum als hoofdieeraar aan die school vieren. St. Franciscus-spel. Zooals eene advertentie in dit num mer aankondigt zullen de Tilburgsche Tertiarissen op veelvuldig verzoek a.s. Maandagavond nogmaals het Francis cusspel opvoeren waarmede zij Maan dag j I zoo'n talrijk publiek hebben getrokken en zooveel succes hebben gehad. Ongetwijfeld zullen velen deze laatste gelegenheid aangrijpen om naar dit mooie spel te gaan zien. Uitbreiding Naar wij bij geruchten vernemen zal de groote lederfabriek, vroeger der firma Delhaye.in de Stationstraat alhier, wederom in werking worden gesteld niet als zoolleetlocierij, maar zal een gedeelte van de Chroomlederfabritk v/h. Van Dooren-de Gretff hierin worden gevestigd met het doel dii bediijf aanmerkelijk uit te breiden. Werkmeestersvergadering. Onder voorzitterschap van den heer Tiehl hield Zaterdagavond de afdeeling Tilburg—Waalwijk van den Int. Werk- meestersbond voor de schoenindustrie een goed bezochte ledenvergadering in de Looiersbeurs te Tilburg. Onder deze belangwekkende vergadering hield de heer Aberson eene interessante lezing over huiden- en lederbereiding, welke niet afgewerkt kon worden en voortgezet zal worden bij de eerste gelegenheid die zich daartoe zal aan bieden. V. v. d. S. In de Bossche en andere cou ranten is uit Waalwijk een bericht geplaatst ook een vorige week kwam er al iets dergelijks voor dat de Boerenbond Donderdag zijne jaarver gadering zou houden, voorafgegaan door eene H. Mis in de parochiekerk van St. Clemens, Nog van 't een noch van 't ander is sprake geweest^ er is geen jaar vergadering van den Boerenbond ge houden noch een H. Mis voor de leden opgedragen. Het bestuur deelde ons mede dat er binnenkort een bestuursvergadering zal worden gehouden, waar mogelijk de algemeene jaarvergadering ter sprake zal worden gebracht. Een mooie etalage. Wij en zoovele anderen hebben er al meermalen op gewezen, dat naast ruime keuze, billijke prijzen, goede sorteering. uitnemende verhingen voor een bloeienden winkelstand in eene plaats ook noodlg zijn mooie attractieve etalages met dito verlichting en we mogen gerust zeggen dat we in Waal wijk ook op dit terrein op een goeden weg zijn. Een goed voorbeeld daarvan levert op 't oogenblik weer eene stijl- en smaakvolle etalage in 't magazijn van den heer L. van Adelberg op de Maikt alhier. We hebben in bewondering gestaan voor deze nieuwe, uitmuntend getroffen, prima verzorgde etalage en wij raden iedereen morgen en Zondag eens een kijkje te nemen naar dn werkelijk smaakvolle, frissche idee van etalagekunst, men ziet dan meteen het mooie artikel daar gtëxposeerd. Aanrijding. Donderdag diende voor het Kanton gerecht alhier de schuldvraag inzake de aanrijding te Deunen door de vracht auto van de firma Boelens te 's Bosch, waarbij het paardje van notaris Jansen zoodanig gewond werd dat het direct moest worden afgemaakt en ook het rijtuigje ernstig werd be- de politie en notaris Jansen de juiste situatie was duidelijk gemaakt ver oordeeld tot eene boete van f 75 De civiele vordering ten dezen zal nader bij de rechtbank dienen. Uilvoering. Zooals wij in ons vorig nummer reeds aankondigden heeft morgen avond in het Patronaatsgebouw te voorm. Baardwijk de tweede winter- uitvoering plaats der R.K. Gymn.-ver. „Kunst en Kracht". 't Is vooral de medewerking van het alom bekende en gevierde duo Gebrs. de Laat uit Tilburg, dat naar deze uitvoering zoo'n groote belangstelling doet uitgaan. Niet alleen dat zij als humoristen overal zooveel succes be haalden, doch bijzonder de fraaie stem van de heer Aug. de Laat, gepaard aan een zeer beschaafde voordracht wekt overal groote bewondering. Het feit dat hij te Berlijn voor de gramop- hoon-maatschappij en herhaaldelijk reeds voor de radio gezonden heeft bewijst, dat wij morgenavond van uit stekenden zang en voordracht zullen genieten. Het programma ziet er zeer aan trekkelijk uit. Er komen naast ver schillende groote en kleinere komische scènes van duo de Laat ook vele ko mische en dramatische zangnummers van den heer Aug. de Laat voor, ter wijl de turners van „Kunst en Kracht" met verschillende gymnastische oefe ningen de voordrachten zullen afwis selen. Voegen we daarbij dat Mej.de Laat uit 'lilburg aan de piano den zang zal accompagneeren en de pauze s met pianomuziek zal aanvullen, dan gelooven we niet te veel te zeggen als we beweren, dat „Kunst en Kracht" nog. nimmer zoo n aantrekkelijk pro gram heeft aangeooden en waar het gewoonlijk bij hare uitvoeringen over vol is, daar mag men thans zeker gerust een uitverkochte zaal voorpellen. Waalwijks Gemengde Zangver- eeniging zal dit jaar hare gewone jaar- lijksche uitvoering niet geven in April, maar deze aanbieden in 't begin van het seizoen nl. in November en dan als wij juist zijn ingelicht, nogmaals uitvoeren het mooiste werk wat de vereeniging o.i. tot dusverre uitvoerde n.l. Jahreszeiten van Joseph Haydn. Om echter voor dien toch een reünie te hebben van leden en donateurs, heeft het bestuur besloten om dezen op Zaterdag 12 Februari a.s. een dansavond aan te bieden in de zalen van Hotel Verwiel, waar twee orkesten de genoodigden tot dansen zullen uit lokken. Het bal zal een gesloten partij zijn uitsluitend toegankelijke voor leden, donateurs en introducees, waarvoor persoonlijke kaarten verkrijgbaar zijn bij firma Pulles. Tegen Zaterdag d.a.v. 19 Februari heeft de Vakschoolsiuden- tenvereeniging „Fidelitus* uitnoodi- gingen verzonden .voor een „Vasten avondviering" op Musis Sacrum, waar toe natuurlijk alleen genoodigden toe gang hebben. Felix Timmermans. De steeds met zooveel spanning verwachte Vlaamsche schrijver Felix Timmermans, komt a.s. Vrijdag spre ien in hotel Verwiel over „St. Fran- ciscus van Assisie en Kerstmis, zeker een der meest gewilde avonden van de schitterende reeks, die het Comité ons aanbiedt. Een volle zaal is dus zeker thans te wachten. Zooals wij hebben aangekondigd, herdacht de besteller de heer J. H. van de Wiel 1.1. Dinsdag den dag, waarop hij voor 25 jaren ln dienst der poste rijen trad, eerst als hulpbesteler te Besoijen en later als vastbesteller al daar en te Waalwijk. Het was natuurlijk dat dit zilveren jubileum vanden di'enstvaardigen en ge- achten besteller nie t onopgemerkt zou voorbijgaan, Hij werd bij monde van den Directeur hartelijk toegesproken, namens hem zelf, de kantoorbedien den, telefonisten en bestellers, terwijl hem een prachtige leunstoel als cadeau werd aangeboden, terwijl hem nog een prachtig bouquet werd geoffreerd. Ook van de zijde van 't publiek, ontving hij vele blijken van belangstelling in velerlei vorm, zoodat het een ware feestdag werd. Wij bieden den geach- ten Desteller onze hartelijke felicitaties. QUICK. Maandagavond had onder voor zitterschap van den heer H. van Engelen een druk bezochte vergade ring plaats van de voetbalvereniging „Quick", Na een welkomstwoord van den Voorzitter en enkele belangrijke mede- deelingen werd overgegaan i4ot ver kiezing van een bestuurslid. Van de vier gestelde camiidaten werd H Simons met meerderheid van stemmen gekozen. Hierna gaf de Voorzittèr een uit eenzetting van het vastgestelde pro gramma voor de a s. zomermaanden waaruit bleek dat er veel gedaan zal worden om het spelpeil der leden op te voeren. Van de rondvraag weid door velen gebruik gemaakt, waarna de Voorzitter met een aansporing aan de leden om steeds de vergaderingen trouw te bezoeken deze geanimee rde vergade ring sloot. De kolenmijnen, en hare gevaren. Donderdagavond gaf de heer de Natrls krin'gpropagandist te Helmond, in den R.K. Gildenbond een onderwerp. Beginnende bij het ontstaan der SteenKoul uil voor-wcreldsche planten, gat spreker éen zeer duidelijk Deeld van den mijnbouw, hei buren der j schachten, hel aanleggen van hooid en zijgangen, het siuuen der mijn- wanden, de tuesiellcn voor lucht- verversching, enz. Het boren der schachien, waarbij tegenwoordig veel de bevriczingsmcihoue wordi loege past, wanneer men met waier en diijtzand te kampen heeti, gaat met zeer groote kosten gepaard. Urn die reden gaat onze regeering er nog niet toe over de sieenkoienvelden van de Peel en die bij Winieiswijk aan te boren, daar het boren van schachien in de Peel 30 nuilioen en bij Winterswijk 15 mrilioen gulden zou kosten. Het zou evenwel toch van groot nationaal oelang zijn orn de ruime arbeidsgelegenheid die het aan zeer velen zou bicden. ln de Hollandsche kolenmijnen weiken mo menieel 30 000 man, terwijl ons land nog voor 2U0 jaar steenkolen rijk is. Het vervoer van de verschillende materialen, alsmede van de uitgekapte steenkool in de mijngangen, gescniedde vroeger met hand- ot paardenkracht tegenwoordig gcbiuikl men een keliing- transporl ot woiden de wagcnijcs door electrische locomotieven voort bewogen. Geregeld worden de mijngangen geïnspecteerd om na te gaan ot er door den druk hier of daar geen siuiweik is losgelaten ot verzakt en op alle mogelijke manieien poogt men de mijnongelukken toi het kleinste minimum te beperken. Niettegenstaan de alle voorzorgen leest men toch bijna dagelijks in de dagbladen over een mijnramp hier ot daar, waarbij een of meerderen het leven lieten. Wanneer men met deze kou „er nog maar een schepje opdoet" zal men er niet licht aan denken door welken moeizamen arbeid en met welk voortdurend levensgevaar deze schepjes verkregen moeten worden. De sierk propagandistisch getinte lezing van den heer de Natris, zal er evenwel toe hebben bijgedragen meer waardeering en achting aan te kwee ken voor die ruwe koempels, wier arbeid van zoo'n verstrekkende be- leekenis is voor de gehecle maat schappij. 't Was voor de aanwezigen een leerzame avond Ingezonden Mededeelingen. Het perceel welland van dé Lm. Vermeulen aan de Spoorlijn, dat op f5500 was ingezet, is gisteren bij toeslag gekocht door den heer Fr. Mombers alhier voor 15860.— Vleiende getuigenis uit Amerika over Nederlandsch schoeisel. Uit Boston bericht eén Amerikaansch blad „De Bostoner showroom van de Barbour Welting Company, High Street 12. bevatte onlangs een zeer belang rijke etalage van schoenen, gefabriceerd door eenige van haar Europeesche afnemers, die Barbour welt gebruiken. Twee hooge schoenen van de firma A. E. Marlow, Northampton, Engeland, waren fijne voorbeelden van den lypischen, forschen,Engelschen schoen. Uitnemende voorbeelden van hoog- fijne avondschoenen uit de fabrieken van Timmermans van Turenhout, Waalwijk. Nederland en Van Huiden Van der Heijden, Leeuwarden, Nederland, waren er te zien en de fijne afwerking en de allereerste quali- teit leder, daaraan gebruikt, werden openlijk geprezen. Deze getuigenis uit Amerikaanschen mond is zeer vleiend voor onze land- enooten. N. D. Gunning. Bij onderhandsche aanbesteding Is de complete elecmsche insiallatie van de nieuwe R.K kerk te v.m. Besoijen opgedragen aan de Eerste Langstr. Electr. Maatschappij alhier. MADE. Op Zondag 13 Febr. zal ln de Ned. Herv. Kerk te Made des voorm l0 uur Ds. Mudde voorgaan. In de Ned Herv. Kerk te Drim- melen zal op Zondag 13 Febr. des voorm. 10 uur Ds. Vink voorgaan. AGENDA'S. waalwijk Zaterdag 8 uur Witte Bioscoop, „Mexicaansche hartstochten". Zaterdag 8'/2 uur. Feestvergadering Lieoerlatel „Oefening en Vermaak". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 6 en 8 /2 uur. Witte Bioscoop, „Mexicaansche hartstochten". Zondag 6 en 8'/2 uur. Flora Bioscoop, „Een stervend volk". Maandag Pianocursus Waalwijksche Muziekschool. Maandag 8 uur. St Franciscus-spel ln den R K. Gildenbond. Woensdag Vioolcursus Waalwijksche Muziekschool. CORRESPONDENTIE. Tot onze groote spijt moeten wij door gebrek aan piaatsrutmte Kinder hoekje, Pluimvee, Huis en Hut, en veel andere zaken ditmaal laien liggen RED. 6 49 mede, wat voor aankomst in Duitschland een '|2 etmaal vertraging beteekent. Zondagavond is een 8-jarig kind van de familie Van R. te Eindhoven in de Woenselsche straat te Woensel dior een autobus overreden en ge dood. Het anderhalfjarige zoontje van den Bakker N. te Harlingen, dat veer tien dagen geleden met den kinderstoel op een brandende petroleumkachel is gevallen, is gisteren aan de bekomen brandwonden overleden. Waalwijk, 11 Febr. 1926. Eieren 7—8 ct. Varkens t 10 t 15. GEMENGD NIEUWS. Een vrouw op haar bed doodgeschoten. Men seint uit Hilvarenbeek Gisterenmorgen ongeve r half drie heeft op het Hooge Eind te Esbeck een gruwelijke moord plaats gehad Het echtpaar de Kort van Laarhoven lag rustig te slapen op een bed, dai vlak bij een raam staat. Ongeveer halt drie werden de man en vrouw gewekt door een hevig gestommel. De man verliet het bed en ging in huis kijken wat er aan de hand was. De ver schrikte vrouw zat intusschen rechtop in het bed. Plotseling klonken drie schoten, welke door het raam werden gelost- Door het tweede schol werd je vrouw doodtlijk getroffen. De man <wam aanloopen doch kon niet meer nelpen. Zijn vrouw was reeds over leden. Onmiddellijk werd de marechaussee gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek ms elde. Men heeft reeds een spoor van den vermoedelijken dader. Ongeveer 14 dagen geleden over leed een kind in htt gezin van den arbeider S. te Zwartemeer (gem. Emmen). Het wekte bevreemding, dat het vorig jaar onder bijna gelijke om- siandigheden in dit gezin een kind stierf. Door de justitie werd een nauw keurig onderzoek ingesteld. Het lijkje, dat reeds teraarde besteld was werd, zooals wij dezer dagen reeds meldden, voor het verrichten van een sectie opgegraven. Het onderzoek heeft dermate bezwarende feiten aan het licht gebracht, dat de burgemees ter van Emmen den vader van het kind heeft laten arresteeren Hij is gisterenmorgen gevankelijk naarAsstn overgebracht onder verdenking het kind te hebben vermoord. Zondag heeft het aantal postzak ken aangberacht met de mailboot der Mij. Zeeland te Vlissingen een record bereikt van 2000 stuks. Niet alle zakken konden met de mailtreinen worden vervoerd en een 700 a 800 gingen eerst met den sneltrein van BURGERLIJKE STAND. TE SPRANG Houders van Spaarbankboekjes, boekjes ln loopende rekeningen voorschotboekjes, worden ver zocht deze boekjes bij den Kas sier in te leveren op Vrijdag 18 Februari a s. tusschen 6 en 8 uur 's avonds. Namens het Bestuur De Secretaris, 37845 J. VAN BEEK. Accountant u flcl lUycllUUulll Hlntbamerstraat 90. Billijke tarieven voor regel matige contiöie. Belasting-adviezen. Optici**, 8182$ as Vuchterstraat 25, «-HERTOGENBOSCK. Telefoon Inter commmnaal 17C, Fabsibk tab kunbblbdbmatk», Bk «uk- wn Buikband», 3bohtboudbb», Plattobtbolb* «te tonreeiéuo «Jk DintAagtm. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Waalwi'ksche Stocmdr. Antoon Tielen. in den R.K. Gildenbond. Aanvang 8 uur precies. Bespreek tijdig Uwe plaatsen bij Fa. WED. TH. PULLES. Sigarenma gazijn. tegenover den Gildenbond om teleurstelling te voorkomen. Zie voor rolverdeeling enz. de aanplakbiljetten. 40 medespelende Personen. Eigen Decors. Eigen costuums. Speciaal voor dit Tooneelspel gemaakt. 37847 ii il «rhadiorl BURGERLIJKE STAND. Geboren: Petrus Johannes Johanna, zoon van Th. P. A. van Hulten en P. P. Korthout. Elisa beth Clara dochter van J. L. van Hilst en Th. M. Simons. Maria Adriaan dochter van J. L. F. J. Klerkx en M. C. Aarts. Henricus Cornelis zoon van A. Masuger en A. M. van Hulten. Jacobus Arnoldus Maria zoon van P. A. Dekkers en M. J. A. Stevens. Johannes Petrus Josephus zoon van P. J. Hobbeler en C. J. M. Wijnands. Matt heus Antonius Johannes zoon van J. NV. Strlkkers en J. A. Klerks. Adrlanus Gerardus, zoon van A. F. van Riel en A. C. v. d. Simden. Overleden: Ch. R. M. Ficq 81 jaar, cchtgcn. van J. F. de Ruijtcr. J. van "Haren 75 j. cchtgen. van I. C. van Ingen. Gehuwd: Joseph Schrijnen, oud 60 J. en Hen- rika Schoep oud 47 j. Johnnnes Antonius Ge rardus Kuijpers, 26 J. en Petronella Arnoldina Lombarts, 27 j. Ingekomen personen: C. M. P. Liinpcns, Station straat 4, van Tilburg. M. P. van Kempen, Min. Loeffstraat 48, van Weesp. \V. Muskens en gezin Chrispijnstraat 67, van Loon op Zand. P. C. Staal, Winterdijk 57 van Aalten. L. A. van Dal, Laageinde 103 a, van Heusden. H. Lüffier, Grootestraat 33, van Erfurt. Vertrokken personen: M. C. Hcijmans, naar Dongen. L. J. A. van Helden naar Oss. Joh. Koenen, naar Sprang-Capclle. G. T. Vollebrccht naar Rnamsdonk. P. J. Gcbuijs naar Loon op Zand. HERPT. Burgerlijke Stand over Januari 1927. Öcboren: Leonnrdus P. J. zoon van Chr. A. J. v. Herpt en Maria A. B. Veroude. Jan Johs. zoon van Adrianus Pcldcrs en Joha. H. v. d. Lee. Johanna Adra dochter van Th. J. van Hoven en Th. Chr. van Sprang. Petronella Bera. dochter van P. J. Verhuije en Wilhelmina Krancveld. ST. FRANCISCUS-SPEL

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10