-J I hi hl "I "I b, cl I hi zi| e (11 s,| "I k er met eenige krammetjes aan te I fön'edftuk wordlnfpgevo^rd, zfn°d°e I ^'"ti^doo ,va,1fhet tow"eel geschiedt had moeten komen, gewoon, nel ditmaal hel nieuwe wp.l t,a„Lan £ldt.s door„de fl_rma Magazijn „De De groote voorjaarsmarkt zal dit jaar alhier worden gehouden op Donderdag 17 Maart. Gisteren reed een vrachtautomo- ni biel over den overweg, welke van het edl station wordt bediend De chauffeur oi bemerkte blijkbaar niet dat het waar- te I schuwingsbord „Stop voor den over- di weg" was omgedraaid. Op den over- n J weg gekomen, werden plotseling de afsluitboomen neergelaten, zoodat de d< I auto gevangen zat. Gelukkig bemerkte „ij men aan het station in welke hache- ii j lijke positie de chauffeur verkeerde en werden de afsluitboomen weder ge opend. Naar wij vernemen zal het café van den heer Chr. Montens alhier worden verbouwd in een naar de eischen des tijds Ingericht café res taurant met muziekzaal. RAAMSDONK. 't Gebeurde gisteren morgen al vroeg Nijdig rinkelde de wekkerbei op de bedsteeplank moeder de vrouw uit heur slaap. De ochtend kwam al even doprhet maantje in het venster gloren en de wijzers vertelden, dat het al zeven was. Niet van zin geweest, zóó laat op te staan, was zij als een electro-vonk van onder de warme dekens op den kouden vloer gesprongen. Haar eerste werk was een tasten in het duister onder de bedstee, naar een wel nietig, maar onmisbaar slaapkamer meubel, dat zij al gauw bij het oor had enwat menschelijk is, ge beurde, heel doodgewoon doch had moeder nou maar gedacht aan het spreekwoord „Haastige spoed is zelden goed", dan was er verder ook niks bizonders voorgevallen en nu wel Wat mee in een moeite kon door gaan, dacht zij naar kousen aantrekken en dra zat zij balanceerend op het maaksel van klei en aarde. Niet bestand tegen deze overbelas ting barstte de weerspannige kamerpot en o onheil, raakten eenige scherven zoek in haar zitvlak. Voor de zon zich goed cn wel boven de kimme liet zien, trapte de dokter, die pas naa moeten Komen, gewoon of er niks gebeurd was, weer naar huis. Met de Vastenavonddagen wor den in het Leogebouw op het Dorp twee groote uitvoeringen gegeven. Op Zondag 27 Februari treden op de humoristen Lips en op Dinsdag 1 Maart de tooneelvereeniging „Kunst na Arbeid" van den Langen weg, met het drama „De Overkant" in 3 be drijven en het blijspel „Het valsche etiket" in 1 bedrijf en nog eenige komische voordrachten. Het beloven er weer een paar ge zellige avonden te worden. Gisterenmiddag maakten een drietal dronken kerels het de bewoners van de Koningsstraat wat lastig. Toen de politie op het terrein ver scheen om ze in te rekenen, struikelde van A. over de keien, met het onge lukkig gevolg- voor hem, dat hij in den val zijn been brak. Met een brancard werd hij naar het gasthuis vervoerd, terwijl zijn 2 andere drinkebroers in de cel hun roes mochten uitslapen. Zondag a s. geeft de Harmonie •„de Eendracht" een muziekuitvoering in het St. Henricusgebouw. RAAMSDONKSVEER. Op uit. noodiging van de Chr. Hist. Kiesver. treedt Maandagavond in het Vereen.. gebouw voor Protest. Chr. Belangen op de Hoog Ed. Gestr. Heer Tilanus van 's.Gravenhage. Zondag zal des morgens om half tien in de Dorpsche Herv. Kerk optre den ds. Ewoldt, en des middags om 2 uur in de Veersehe Kerk. GEERTRUIDENBERG. Donderdag is door eenige landbouwers liet lijk van den sinds ruim 3 weken vermisten J. van Beek, in de vest gevonden. Het is onder politietoezicht naar het gasthuis alhier overgebracht. Bij de Geref. Kerk is beroepen Oandidaat van Strien uit Terneuzen. Woensdag a.s. zal door de beken de Opera vereen iging „Offenbach", op gevoerd worden de operettp „Les boir quétières de Paris". Na afloop zal de „Mascotte band", zorgen voor dans muziek. De groote zaal van hotel Cen traal zal ongetwijfeld goed bezet zijn. In de Geref. Kerk zal Zondag a.s, optreden Ds, Bavink uit Rotterdam. Dinsdag 22 Febr. zal er in hotel Centraal alhier, een nutsavond gehou den worden, waarbij de heer J. Kass zal behandelen, mef lichtbeelden, Bali, Land en Volk. MADE. Zondag 20 Febr. zal In de Ned. Herv. Kerk te Made des nam. 2 30 uur Ds. Mudde voorgaan. In de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen zal Ds. Vinck voorgaan des voorm 10 uur. De heer J. P. Moef, hoofd der Christ. School te Drimmelen, is mei ingang van 1 Mei a s. benoemd aan een Christ. School te 's Gravenhage Het timmerwerk voor de te bouwen boerderij van C. v. Dongen is opgedragen aan G. Klessels. Het maken van een schuur voor rekening van den heer Kaije te Den Hout is opgedragen aan J v. d Steen Maandag maakten de leerlingen der twee hoogste klassen der R K Jongensschool een uitstapje naar Oosterhout, waar ze de Ambachts school bezochten en een openbare les bijwoonden. Onderweg werden ver schillende begrippen aangebracht, o.a. werd de werking der schutssluis in het Wilheiminakanaal besproken. Ten overstaan van notaris Mol werd een schip van J. v. d. Ven bij toeslag verkocht aan J. v. Beek voor f810. Het timmerwerk voor de te bouwen schuur en stalling voor den heer J. Segeren Wzn is opgedragen aan de heeren Gebr. J. v. Alphen. DRUNEN. De traditie getrouw zal Maandagavond 28 Febr. a.s. door de komen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel, 18 Febr. 1927 Deze week werd in de O. L. School alhier in tegenwoordigheid van den Rij kslandbouwconsu lent den weled. heer ir. Huizinga en het Bestuur van den Boerenbond de tweejarige land. bouwcursus gesloten, welke gegeven werd door den heer J. J. Leenaarts hoofd der O. L. School. Na een afge. legd examen loopende over de ver. schillende vakken van onderwijs wer den 14 diploma's uitgereikt en eindig, de de heer Huizinga met een aanspo ring aan de cursisten, de verkregen kennis toe te passen in de praktijk en met een woord van dank aan den lieer Leenaarts. Ook de bestuursleden van den Boerenbond spraken hun tevre. denheid uit en sloten den avond met een verrassing aan de cursisten. Als gevolg van dezen cursus werd ook meer nieuw leven gebracht in de bestaande vereeniging van den R. K. Jongen Boerenstand. De laatste verga, dering werd bezocht door niet minder dan 20 jonge boeren en. er werd een besluit genomen om te trachten den volgenden winter een tuinbouwcur. sus op te richten. Dinsdagavond hield de Hoender. Besoijen. W.S.C.—TILBURGIA. W.S.C., momentcel aan het hoofd gaande in hare afdeeling, heeft nog 3 wedstrijden op het programma staan, welke allen op eigen terrein gespeeld moeten worden, n.l. Tilburgia, Baard, wijk en H.E.C., een zeer zwaar pro. gramma derhalve. Morgen staat de eerste dezer ont. moetingen aangegeven en wel tegen Tilburgia uit Tilburg. Zal W.S.C. morgenavond nog tot de gegadigden voor den begeerden titel behooren, waarnaar door deze eeniging reeds jaren achtereen een poging gedaan wordt denzelve te be. machtigen, doch telkens nog juist voor dc eindstreep alle illusies zich zag ont. nemen. Een enkel verliespunt in de komende wedstrijden, kan reeds noodlottig voor haar zijn. Er zal in de nog resteerende ontmoetingen veel, ja, alles van de spelers gevergd worden en alleen dan kan er succes behaald worden, indien alle spelers, geen enkele uitgezonderd, bezield zijn met de gedachte van te moeten winnen. Morgen alreeds wacht den zwart, hemden legen Tilburgia al onmiddel lijk een zeer zware taak, want dat ei- met deze stoere en taaie Tilburgenaren niet te spotten valt, bewijst wel dc schitterende resultaten, welke de be. club Kaatsheuvel bij den heer Joh. zoekers in de laatste tijden hebben we] Smit een feestvergadering. Zoo goed ten te boeken, eene vereeniging, welke als alle leden waren aanwezig en er I verrassingen kan opleveren. De W.S.C-spelers zijn hiervan vol omen overtuigd, allen zijn voorbereid GEERTRUIDENBERG. Good Luck I gaat naar Berkdijk op bezoek. De beide nieuwe 3e klassers, zijn tegen elkaar opgewassen. Te Geertruidenberg wist Good.Luck te innen, maar wanneer de Bergdijk. voorhoede toen goed geschoten had, waren er meer tegenpunten gevallen. Het zal dus ongetwijfeld Zondag a.s. een mooie wedstrijd worden. Good Luck II gaal naar Leur I op bezoek. Te Geertruidenberg werd ver.- loren. Zondag a.s. dus dubbel aange pakt Good Luckers. Geertruidenberg I krijgt St. Wil. librordus I op bezoek. De gasten vor men een vlugge ploeg, waarvoor ter. dege moet worden opgepast. We ge. looven echter, dat Geertruidenberg met flink aanpakken, toch de puntjes wel in Geertruidenberg kan houden. Geertruidenberg II gaat naar Mast. bosch I op bezoek. Met een beetje flink aanpakken zal 't Geertruidenberg wel gelukken, de overwinning mee naar huis te brengen. RECHTSZAKEN. BOSSCHE RECHTBANK. C. G., heerschte onder de aanwezigen een ge. j zellige stemming. Voor tijdverdrijf k tijdverdrijf i werd een kalkoen, een gans, en een °P het groote belang, hetwelk voor hen eend onder de leden verbaracl. Hier. j °P het sPel staat en dit geeft ons voor door bleef er tol laat in den avond dc I morgen ree(js moed. Met vertrouwen spanning in. Een heerlijke koffietafel besloot de bijeenkost. De vergaderingen van Kruisver. bond en Mariavereen. op Zondag a.s. zullen voor de R. K. Drankbestrijding van Kaatsheuvel propagandavergade. ringen zijn. Onder leiding van den heer L. Selle is het drama „Het Vierde Gebod" in studie genomen, benevens dc klucht „De Hoofdrol". I)e geheele ditmaal het nieuwe werk van den alom bekenden auteur Gerard Nielen, getiteld „Wat niet sterven kan", een spel uit het hedendaagsche leven in 4 bedrijven. Op 1 Maart a s. zal de Harmonie des avonds een uitvoering geven. Naast het muzikale gedeelte bevat hei program nog een paar komische voordrachten. Het zal onze Tooneelvereeniging en Harmonie beide dagen wel niet aan belangstelling ontbreken. Door de jongens van de Jongens Congregatie alhier, zai binnenkort eene uitvoering worden gegeven. Men heefi reeds in studie genomen „Kinderlijke Heldenmoed" drama in 3 bedrijven, en „Het beroofde Graafje" tooneelspel in 3 bedrijven. DRUNEN. Door het Kruisbooggezel schap „De Vriendschap", gevestigd in Café van der Westen (nabij Qrunensche Dijk) wordt een grooi nationaal concours gehouden op Zon dag 26 Juni en op Zondag 3 Juli. Verschillende prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld. N1EUWKUIJK. In het Bondsgebouw werd Donderdag een voordacht ge- gegen over „Doelmatige Volksvoeding" met betrekking tot de Maggi's pro ducten, verbonden met filmvertooning. (Waar wij reeds uit verschillende plaatsen deze filmvertooning enz. be spraken. kunnen wij met de vermel ding, dat ze evenals elders zeer inte ressant was en druk bezocht werd, volstaan) Door de liederlafel „Oefening baart Kunst" werd deze week in de zaal van den heer G. de Bont haar jaarlijksch turnfeest gehouden. Des avonds werd den leden een heerlijk souper aangeboden, wat alle eer werd aangedaan, 't Was een echte, geani meerde, prettige avond voor deleden, zoodat allen dan ook zeer voldaan huiswaarts gingen. Op het solisten duo en kwar tettenconcours, j.l. Zondag gehouden te Heivoirt, werden door enkele muzikanten onzer harmonie „De Een dracht wederom een paar prijzen behaald, nl. het kwartet beslaande uit de heeren W. v. Wijk, L. v. d. Lee, N. de Bont en Samuels, in de 2e afdeeiing den len prijs, terwijl de heer A de Pinth als solist een 2e prijs behaalde. Alweer dus hebben zij bijgedragen om hun goeden naam van hun zelf als muzikant en die der vereeniging nog meer te bevestigen. De tooneelclub „K N A." besloot het in studie genomen prachtige blij spel „Mijnheer Klaproos" met de a s. Vastenavonddagen voor 't voetlicht te brengen, zoodat ons dan dus weer eenige mooie uren wachten. Zon" van Gebr. Frcderiks, alhier. De zeereerw. heer G. v.d. Heijden uit Tilburg zal een lezing honden over „Den H. Franciscus van Assisië" als durven wij dan ook dezen wedstrijd te. gemoet zien. De leiding van deze zoo belangrijke ontmoeting, welke om half drie zal aanvangen, berust in handen van een goed arbiter, den heer Schouten uit Zaltbommel. H. E. C. Morgen zal op het H. E. C.-terrein weer een zeer belangrijke ontmoeting plaats hebben n.l. H. E. C.—Kaatsheu vel. Het zijn twee candidaten voor de eerste plaats die morgen als het ware hun laatste kans hebban te verdedigen. Want wie verliest is zoo goed als uit. geschakeld, 't Zal er dus weer geweldig heid. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 18 Febr. 1927 Zondagavond geeft in het vereeni. gingslokaal de B. K. Tooneelvereeni ging: „Kunst en Vermaak" haar laat. ste opvoering voor dit seizoen. Op het programma staan Uel drama: „De Ven. deërs le Parijs" en het kluchtspel: „Het circus komt". Vrijdagavond wordt in de Consis toriekamer van de Ned. Herv. Ge. meente alhier een ringvergadering ge. houden door den ring „Heusden en Altena" van de Chr. Jongelingsveree. niging. Woensdagavond gaf de Gemeng de Zangvereeniging „Crescendo" haar laatste winteruitvoering. Op het pro. gramma stonden (i zangnummers en 4 voor piano en viool en gezegd moet worden, dat alle uitstekend werden ten gehoor gebracht. Hierna kwam de pauze, gedurende welke piano en viool zich geregeld deden hooien, waarna de opvoering plaats had van het klucht, spel„Onder hypnose". In 't kort kun nen we zeggen, dat allen over dezen avond, die een zeldzamen kan genoemd worden, in extase waren. Als naar ge. woonte werd de bijeenkomst besloten door een gezellig bal. GORINCHEM. De slagersvereeniging heeft nu besloten tot oprichting van een abattoir op coöperatieven grond slag. Tot dat doel is reeds een bedrag van f 25,000 bijeen. Vier slagers heb ben zich verbonden in het abattoir te slachten. Voor alle andereH, ongeveer 20, staat het abattoir open. In het abattoir komen geen koelcellen met vriessysteem, wel een koelinrichting. door middel van versche lucht. Zoodra het gemeentebestuur afziet van de Xanr we nu vernomen hebben, is na een i stichting van een gemeentelijk abattoir' eindeloos vergaderen, deze commissie te* zal dat der slagers spoedig tot stand voorbeeld van versterving en matig.1 spannen. Het wordt weer een van die wedstrijden zooals er iedere competi tie maar enkele geeft en waar iederen sportliefhebber met spanning naar uil. ziel. Beide ploegen zullen zich onge. twijield weer geheel geven cn elkander iederen duim grond betwisten. Dus H. E. C.'ers jullie wacht morgen een zeer zware taak. ij vertrouwen echter dat ge uw uiterste best zult doen om de puntjes in Waalwijk te houden. Denkt er aan dat met verliezen ook dc hoop op liet kampioenschap vervlogen is. Kaatsheuvel brengt dit jaar een zeer sterk team in bet veld en alleen door een snel enthousiast en berekend spel te ontplooien is er kans op succes. Er bestaat voor deze ontmoeting een buitengewone belangstelling. Ook Kaatsheuvel zal zeer zeker vergezeld zijn van een groote schare supporters die hun tavorieten komen aanmoedi gen. Wij doen daarom wederom een beroep op allen, publiek zoowel als spelers, om mede te werken aan een vlot verloop van den wedstrijd. Ge weet dat de N. V. B. tegenwoordig voor het geringste zware straffen toe. past. Wij vertrouwen daarom dat het zoover niet behoeft te komen en hopen dat deze ontmoeting, evenals de vorige tegen Kaatsheuvel gespeelde wedstrij. den, een sportief karakter zal dragen. De wedstrijd vangt aan om half drie. Om 12 uur speelt H. E. C. 3 tegen Kaatsheuvel 2. JULIANA. Zondag a.s. komt Oranje.Wit Til. burg een Competitiewedstrijd spelen legen Juliana. Het is reeds enkele ja. ren geleden dat deze vereeniging bij Juliana op bezoek is geweest, toen beide vcreenigingen nog in den B.V.B. speelden en iedereen roemde toen al het spel van Oranje.Wit, sinds zij in den N.V.B. spelen is hun spel nog aan. merkelijk verbeterd en is zij in deze competitie mede een v. d. sterkste ver. eenigingen uit de afdeeling. Juliana moest ook bij de eerste ontmoeting in i ilburg na een spannenden wedstrijd met 1—0 het onderspit delven. Een reden te meer om Zondag revanche te nemen. Wij vertrouwen in onze geel. zwarten dat zij zich van hel begin tot het einde weder geheel zullen geven om een goed resultaat te bereiken en vele supporters onze geel.zwarten zul. len komen aanmoedigen daar het een spennanden wedstrijd belooft te wor. den zal het niet aan belangstelling ontbreken. Aanvang om half drie. R.WB. Voor Zondag 20 Februari is slechts een wedstrijd vastgesteld n.l RWB2 en Quick 3 om 12 uur. Terrein RWB. DRUNEN. Zondag speelt onze Voetbalver. „Sporters" tegen „Brabantia" uit Vucht HEUSDEN. Zondag komen hier voor de compe titie tegen Juliana I spelen de „Bos sche Boys II". KAATSHEUVEL—H.E.C. Zondag zal de ontmoeting plaats heb ben H.E.C.Kaatsheuvel. Waar beide vcreenigingen elkaar op 't ranglijstje minstens.nog de 2e en 3e plaats be. twisten zal 't een spel van spanning worden. SPORT. QUICK. Morgen zal Quicl^een bezoek bren gen aan Devo te 's Bosch. Zooals men zich zal herinneren kregen de Quickers destijds op eigen veld een gevoelige les van deze Bosschenaren. Het is dan ook een dure plicht van onze blauw.witten om morgen in Hintham revanche te nemen, en te too. nen dal zij ook werkelijk een hoogere plaats op de ranglijst waard zijn dan hun tegenstanders. Gemakkelijk zal dit echter niet gaan, daar vele andere clubs uit de afdeeling dit reeds aan den lijve ondervonden hebben. Zouden de Waal wijkers echter de beide pun ten bemachtigen dan zijn zij officieel van alle gevaar ontbloot en kan Zalt bommel ook al winnen zij alles niet meer met hen gelijk komen. Mede hebben zij dan een kans meer een plaatsje omhoog te gaan op de rang. lijst daar immers Vos zoo goed als ze ker in Valkenswaard verliest en plaat, sen de Quickers zich dus dan ook bo. ven Vos. Dus Quickers wij verwachten van jelui morgen wederom een zeer goeden wedstrijd en 'n kleine zwaar be vochten overwinning. Zorg dat ge u handhaaft in den eindspurt welke zoo goed begonnen is. Denk er om tot het laatste toe volhouden, want we weten bij ondervinding dat de gastheeren niet alleen heftige tegenstanders zijn, doch tevens zwoegen tot de laatste minuut. De supportersvereeniging met het elf. tal vertrekken per autobussen kwart voor twaalf aan de markt. De wedstrijd staat onder leiding van den heer Moes uit Helmond. Quick 2 is vrij terwijl het 3e elftal om 12 uur speelt tegen R. W. B. 2 te om Dassen, overtr. Aceijnswet, 50, boete subs. 10 dagen hechte nis. •T. W, Uh, van H., Kaatsheuvel, overtr. Jachtwet, Appel Kantonge eclit Waalwijk, vonnis vernietigd, J 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. POLITIERECHTBANK. fs dat nou zon erg J. W„ arbeider te Capelle stond te recht wegens mishandeling op De Bie, op 17 Dec. 1926. De president informeerde naar de oorzaak der mishandeling. Verdachte verhaalde: De Bie kwam voor me staan en ik heb hem, omdat ik een potje bier op had, met een bier- fleschje geslagen. Is dat nou zoo erg, dat hij voor je kwam staan? vroeg de president. •Ia maar, verhaalde verdachte ver der, verleden jaar heeft hij me haast doodgestoken. Is hij toen niet vervolgd? vroeg weel de president. A erdachte antwoordde ontkennend. De president wees op den ernst van het feit. Er had een groot ongeluk kunnen gebeuren. Omdat verdachte overigens niet on gunstig bekend staat, wordt alsnog een reclasseeringsrapport ingewacht en zal de behandeling der zaak vol gende week worden voortgezet. Diefstal. J. V., IS jaar, mandenmaker te De AA erken en Sleeuwijk, had zich voor den politierechter te verantwoorden,- wegens diefstal van een viertal ko nijnen. waarvan één ten nadeele van B. A. E Godschalk en het overige drietal ten nadeele van de AAred. Ver hagen. Verd. bekende het hom ten laste gelegde en verklaarde den diefstal te hebben gepleegd om zijn schuld te betalen. Voor 5,had hij de ko- nijntjes van de hand gedaan. Zeer berouwvol verklaarde verdachte zelf niet te weten, hoe hij tot diefstal ge komen was. I)e verdere behandeling der zaak werd uitgesteld tot 7 Maart, om een rapport in te wachten en nadere in licht ingen te krijgen omtrent ver dachte. Mishandeling. R. de R., bakker te Almkerk, was gebeten op P v d W., omdat deze het zoontje van den bakker een tik met de zweep gegeven had. En dat moest verrekend worden. Toen hij den vij and tegenkwam, sloeg hij hem van de fiets. Maar toen waren ze nog niet quite. Ze kwamen met die karwei voor de rechtbank, waar bleek dat er ook broodnijd door de geschiedenis spookt. De bakker werd veroordeeld tot f 20 boete. Flink aangepakt. Zekere V. te Dussen, die niet zoo best bekend staat, was wegens open bare dronkenschap door den Kanton rechter te Heusden veroordeeld tot 25 en liep 4 maanden gevangenis straf op wegens mishandeling op een dienstdoenden politieman. A erdachte kwam van dat vonnis in liooger beroep en bracht een advocaat mee om zijn zaak in 't reine te bren gen. Maar 't hielp hem niets. De spijt welke de verdediger voor hem betuig de, ging er bij den strafrechter niet meer in. lil Maart toen je hier stond, aldus de president, had je ook al spijt. Er zijn geen termen voor lichtere straf. En 't. bleef in eisch en uitspraak gelijk het reeds was: 4 maanden ge vangenisstraf. Een zwijntjesjager. J. B., arbeider te Vlijmen, bijge naamd: de gekke uit Vlijmen, thans gedetineerd, kwam bij Kremers te Beugen om logement. Hij at er ha ring met brood, ging onder de wol en verdween 's ochtends met het rijwiel van den baas, dat hij slim met dat van een ander inruilde te Nuenen. De eisch luidde 8 maanden gevan genisstraf. A'erdachte verzocht te worden op gezonden naar 's Rijkswerkinrichting. Verdediger was Jhr. Mr. van Meeu wen, Den Bosch. S(| GEERTRUIDENBERG. Het bestuur en de Ingelanden van <len Eralllapolder, een ten Westen van Gecrtruidenherg gelegen polder, ter grootte van bijna 1600 H.A., bed Ijkt in' 1645, overwegen het bouwen van een gemaal. De ontwatering liet al lang veel te wenschen, speciaal de onderdeelen Prinsenpolder en moeren hadden veel last van het overtollige water. In den winter komt het zeer vaak voor, dat deze gronden geheel of gedeeltelijk onder water staan. In het college van dijk graaf en heemraden heerschte echter aller- eensgezindheid omtrent de plaats, slotte op een dood spoor gekomen. De leden van de commissie, die de bemaling te Drim- melen wenschten. bleken niet van hun stand punt afgebracht te kunnen worden. Het is wel jammer, dat na al de verrichte moeite de commissie met twee voorstellen voor don dag moet komen, zoodat de ingelan den toch weer zelf beslissen moeten. Er is dus sedert het vorige jaar absoluut geen vooruitgang. Het voorstel van een lid om een onpartijdig ingenieur te benoemen, het- zy in overleg met liet Rijksbureau voor de Ontwatering, om, met behulp van de punten, waarover overeenstemming reeds bereikt is. eenige exploitatierekeningen op'te maken, kon ten slotte ook geen goedkeuring verwer ven. Thans is het laatste woord aan de in gelanden. Naar men hoopt, zal het nu niet al te lang meer duren, voordat de beslissing valt. minst waar de nieuwe bemaling zou moetêu ko- nien. Sommige leden meenden, dat daarvoor Drimmelen was aangewezen, anderen daar entegen betoogden, dat men daarvoor zoo mogelijk het laagste punt van den polder moest kieqpn. hetzij de Moersluis, hetzij de sluis aan de z.g. Korskensvaart Een in Maart 102b gehouden ingelanden-vergadering benoemde ten slotte een commissie om deze kwestie nader te onderzoeken. Van deze commissie maakte deel uit ir. Van Konijnen burg, namens liet Rijksbureau voor de Ont watering.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6