OL ECHO VAH HEI ZUIQEH Hoest- tabletten MIJNHARDT'S No. 21. Zaterdag 12 Maart '27. 50e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 11 Maart 1927 R.K. Middenstandsbond. Wij ontvingen 't volgende verslag: ln de acmerzaal van Hotel Verwiel hield Woensdagavond de R.K. Mid. denstandsvereeniging eene huishoude lijke vergadering. De heeren F. Verwiel, J. de Leijer en W. van Heesch, die als bestuurs leden aan de beurt van aftreding waren, werden, aangezien geen tegen- candidaten waren ingekomen, bij ac clamatie herkozen. Besloten werd met het oog op de vele werkzaamheden een adjunct secretaris aan ie stellen. Daarvoor werd benoemd de heer J. C. J. Pulles. Betreffende de te stichten Pluimvee- markt kan de Voorzitter mededeelen, dat in overleg met de Piuunveever- eenigtng besioien is om de opening daarvan zoo spoedig mogelijk te doen plaats hebben. Van vele zijden is de medewerking tot het welslagen van deze markt toe gezegd. De bespreking en benoeming van een CommissieWinkelweek ontlokt een langdurige bespreking De voorzitter deelde mede, dat van de vereeniging Waalwijks Belang een verzoek was ingekomen om voor een te houden Winkelweek 2 leden van het bestuur en 3 leden van de ver eeniging aan te wijzen, teneinde met even zooveel leden van Waalwijks Belang een comité te vormen dai voor de organisatie van de Winkel week zal zorgdragen. Algemeen was men van gevoelen, dat het houden van een Winkelweek geheel op het terrein van den Mid denstand ligt en het daarom gewenscht is, dat de Middenstandsvereemging de organisatie daarvan zelf ter nana neemt. De goede bedoelingen van Waal wijks Belang worden overigens geres pecteerd. Besioien werd, dat het be stuur over deze aangelegenheid mei Waalwijks Belang zal contereeren, teneinde verkeerde gevolgtrekkingen te voorkomen. Door den heer Ciir. Klerkx werden een verslag uitgebracht over de ge houden St. Nicolaas—actie en eenige mededeelingen gedaan over de bui tengewoon goede resultaten die de St. Nicolaasbode den middenstanders heeft gebracht. Bij de rondvraag werden bespre kingen gehouden over vliegende win kels, cadeaux stelsel, enz. Waalwijks Belang. Naar wij vernemen is het bedrag ter huldiging van „Waalwijks Belang" bij haar twintigjarig bestaan op 21 Maan a.s en waartoe het huldigings-comiié 't initiatief had genomen, gestegen tot het belangrijke cijfer van ongeveer f450 De wijze waarop dit bedrag zal worden besteed en waaruit de huldi ging zal bestaan, zal nader door 'i comité met het bestuur van Waalwijks Belang worden geregeld. Een plechtig en treffend afscheid. Donderdagmorgen had in het.klooster „Mariënburg" te 's Bosch een indruk wekkend afscheid plaats. Een zestal Zusters Missionarissen Mère Irmen- gard Kaldenhoff, Soeur Jeanne Marie Heuvel, Soeur Antonina van der Laan. Soeur Francinette van Schie, Soeur Gertruda de Bree en Soeur Benedic ts Tomesen. zouden voor het laatst in de mooi versierde kapel de H. Geheimen bijwonen. Om kwart over acht betrad de HoogEerw. heejParer Albertus, O. Cap. het altaar om de Plechtige H. Mis op dj^getr om Gods zegen over de reis af te smeeken. HoogEerw. werd geassisteerd door den ZeerEerw. ZeerGel. Pater Plechelmus O Cap. en den ZEerw. ZGel. heer Petrus de Bree, beiden even éls de celebrant broers van een der vertrekkende Zusters: De plechtige vernieuwing der H. Geloften en ae toewijding aan Jezus, Maria en Jozef geschiedden onder de H Mis. Een korte toespraak tot de vertrekkende Missionarissen werd be sloten met den zegen, achtereenvolgens door de drie PriesterBroeders ge geven. Na het verrichten der Kerkelijke reisgebeden, werd het „Wil Jezus mij Uw zegen geven" gezongen, waarna de Missionarissen de kapel verlieten. Na een kort samenzijn was het oogenblik van scheiden gekomen, wat voor de vertrekkende Zusters zeer ge voelig was. De Algcmeene Overste deed de Zusters uitgeleide naar Rotterdam, waar zij Donderdagmiddag per S.S. Indrapoera de reis aanvaardden. Moge Gods zegen rusten op den arbeid, dien de moedige Missionaris sen in het verre Oosten zullen be ginnen. Cursus avond. De laatste der reeks ontwikkelings avonden, dezen winter gehouden voor de leden der R K. Werkliedenvereni ging werd Donderdag gegeven door den WelEerw. heer Beekmans, advi seur der vereeniging, die een lezing met lichtbeelden gaf over de Marte laren van Gorcum. De Eerw. spreker behandelde aan de hand der geschiedenis het begin der Hervorming, waarmede tevens het verzet tegen de Spaansche overheer- sching gelijken tred hield. Door de dwalende leer der reformanten, die de vereering der heiligen in hunne beelden als afgoderij bestempelde, ontstond de beeldenstorm, waardoor in 3 weken tijds 300 kerken totaal geplunderd en verwoest werden. Toen Pnilips II om aan dit gruwel bedrijf een einde te maken den land voogd Alva zond brak door den haat dien deze zich op den hals haalde, het verzet met vernieuwde kracht 'los. Nadat de reformanten op 1 April 1574 den Briel hadden ingenomen vielen in korten tijd meerdere plaatsen, waaronder ook Gorcum in hunne handen. Ondanks hunne belofte van lijfsbe houd werd toch de gebeele geestelijk heid der stad gevangen gezet en aan de gruwelijkste mishandelingen prijs gegeven. Aan de hand van een zeer betrouw baar geschiedschrijver uit die dagen, Willem Eshuis, die de martelaren van Gorcum nagenoeg allen persoonlijk heeft gekend en hun geschiedenis nauwkeurig boekstaafde, verhaalde de spreker zeer uitgebreid de afgrijselijke martelingen en folteringen welke de H. Martelaren hebben ondergaan vanaf hun gevangenneming te Gorcum tot aan hun roemrijken marteldood te Brielle. In het tweede deel der lezing wer den verschillende beelden vertoond uit het Brielle van heden, zooals het door de bedevaartgangers zoo druk wordt bezocht, o.a. het martelveld, de in 1880 gebouwde koepel, tevens de reliekschrijnen te Brussel en Brielle die de opgegraven reliquien der mar telaren bevatten. Een bijzondere actractie verleende aan dezen avond het optreden van het Waalwijks Revue Gezelschap „Onderling Kunstgenot" onder directie van den heer H. van Heijst. De nummers door hetzelve uitgevoerd, n.l. „Mijn land is een land der zee van H. Mosmans, „Ave Maria" van Ramshorst en „Hymne a la Nuit" van Rillé, vielen bij de aanwezigen zeer in den smaak, wat het dankbaar applaus na ieder nummer bewees. Ongetwijfeld wordt het succes van deze avonden door dergelijke opluis tering zeer verhoogd. Aan het sloi van zijn lezing dankte kapelaan Beekmans al diegenen die dezen winter aan de ontwikkelings- avonden hunne medewerking hadden verleend en zegde toe te zullen trach ten voor het volgende winter-seizoen weer een interessant programma samen te stellen. R.K. Handels—Hoogeschool te Tilburg. Onder de leden van den Raad van Toezicht, van de R K. Handels— Hoogeschool te Tilburg, waarvan voorzitter is Mr. Baron van Wijnber gen te Utrecht en secretaris Mr. B. j M. van Spaendonck te Tilburg, noe men we o a. C. Bressers, industrieel Dongen. Mr. P. H. Loeff vice-president van het Gerechtshof te 's Bosch. Henri Mannaerts, voorzitter R. K. Werkgeversvereniging in het Diocees den Bosch, te Tilburg. B Timmermans, Voorzitter van de Kamer van Koophandel voorde Lang straat, te Waalwijk. Donderdagavond werd de eerste uitwedstrijd voor de Competitie te Tilburg bij den heer J de Haas ge speeld door de Biljart vereenigingen „Ons Genoegen" gevestigd bij den heer Alb. Kemperman en die uitge schreven was door den Tilburgsche Biljartbond „Zetel Tilburg". De uitslag was als volgt Pullens v. Rooij v. Weert v. Engelen Slaats 80 54 100 73 85 Vlems Bergmans Reuzel v. Waarden de Haas 100 100 57 100 100 Totaal 392 Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat de heer van Engelen de hoogste serie speelde, n.l. 61 caram boles, waarop zijn tegenstander rea geerde met een serie van 48. ln de volgende twee beurten nam van Waarden de kans waar om de hon derd vol te maken. Den heer G. Slaats J. de Haas, die partij kon wegens het sluitingsuur niet afgespeeld worden en zal later afgespeeld worden. Opening „Maison Chic". Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie deelen wij mede, dat hedenmiddag het nieuwe hoedenmagazijn „Maison Chic", in de Stationsstraat, van de Gez. De Groot geopend zal worden. Wij hadden dezer dagen reeds het genoegen een kijkje te mogen nemen in deze nieuwe zaak, die voor Waal wijk in dit gerne ongetwijfeld een aanwinst mag genoemd worden. Heel de zaak heeft een frisc'n en modern aspect, zooals éialage en winkel, waar naast zich nog, zeer ten gerieve van het publiek, een uitgebreide toon- en paskamer bevindt. De dames de Groot gaan met den tijd mee en houden de nieuwste Parijsche modellen in voor raad en hebben de laatste snufjes op het gebied van dames- en kinder- hoeden. Voorts hebben ze nog een eigen atelier voor het omvormen enz. van allerlei hoeden. De verwende Waalwijksche dame tjes zoowel als uit den omtrek kunnen hier dus weer haar hart ophalen, want een hoed blijft voor de vrouw toch maar altijd een zeer belangrijk klee- dingsstuk, vooral waar het aan heel wat critiek blootstaat. We wenschen de dames de Groot succes met deze nieuwe zaak. Jaarvergadering van den Ned. R K. Fabrieks-Arbeidersbond )„St. Willebror- dus" Afd. Waalwijk, op Maandag 14 Maart 1927, in de groote zaal van de R.K. Werkliedenvereeniging, des avonds 8 uur. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag Secretaris. 4 jaarverslag Peningmeester. 5. Verslag Controleurs. 6. Verkiezing Controleurs. 7. Verkiezing 2 Bestuursleden we gens bedanken van P. van Brunschot en C van der Velden. 8 Mededeelingen. 9 Rondvraag en sluiting. V erkonning, De landerijen, geveild door Notaris Jansen ten verzoeke van den heer J IJpelaar v.m. Besoijen. in café Pompen, zijn aangekocht door den heer A. A. v. Vught te Tilburg voor f 10.400. Geldersche Lederhandel Door de Handelsmaatschappij Gel dersche Lederhandel, gevestigd te 's Bosch, is aan J. van Rosmalen Zonen, aannemers aldaar opgedragen het bouwen van een magazijn, garage met bijbehoorende werken voor de som van f 7898 Pakhuis. Door de firma Verbunt en Spijker man, Tilburg—Waalwijk is te Rijen aan de Julianastraat een perceel grond aangekocht om daarop een huidenma zijn te bouwen. R. K. IVerkliedenvereeniging. Het Bestuur van de R.K Werk liedenvereeniging heeft de vergadering van den bestuursraad, ter voorberei ding van de agenda voor de algemeene jaarvergadering en goedkeuring van verslagen van Secretaris en Penning meester, voorloopig vastgesteld op Maandag 28 Maart; terwijl in aanslui ting daarmede de jaarvergadering op 8 dagen later is bepaald, dus 4 April Onder verwijzing naar de in dit nummer voorkomende advertentie merken wij op, dat door de bekende Fongersrijwielfabriek voor 1927 een prijscourant is uitgegeven. Fongers vestigt in 't bijzonder de aandacht op de wederom zeer belang rijk verlaagde prijzen van dit prima merk. De geïllustreerde prijscourant is op aanvrage gratis verkrijgbaar. Quick. Morgen (Zondag) houdt de voetbal- vereeniging „Quick" in de zaal van hun clublokaal café van Berkel een groote algemeene vergadering. Op deze vergadering worden uitge- noodigd alle leden van „Quick"; ook alle leden der supporters-vereeniging kunnen deze vergadering bijwonen. Met het oog op de groote belangrijkheid der te behandelen onderwerpen wordt een groot aantal belangstellenden ver wacht. O m. komen aan de orde zeer belangrijke mededeelingen van het bestuur alsmede de door het bestuur ontworpen zomerplannen, terwijl de voorzitter over een actueel onderwerp het woord zal voeren. Alle Quickleden en aanhangers zorgen dus present te zijn. Deze zeer belangrijke vergadering vangt aan om 12 uur. Keuring Militie. Naar het Bureau voor Militaire Zaken ons mededeelt, zal de keuring der in geschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1928, alsmede die van de tijdelijk ongeschikt verklaarden der lichting 1927, voor deze gemeente plaats hebben te Waalwijk in de Mu ziekschool c. a Stationstraat 24, op 22 en 25 April 1927, telkens des v.m. om 11 uur. Ook de ingeschrevenen uit de ge meenten Drunen. Sprang—Capelle en Loon op-Zand zullen te Waalwijk voor den Keuringsraad moeten ver schijnen. Voor de gemeente Drunen op 25 en 457 26 April, voor Sprang—Capelle op 26 en 27 April en voor de gemeente Loon op-Zand op 27, 28 en 29 April a.s. Sam Dresden. In de zaal van Hotel Verwiel zal heden Zaterdagavond voor het Nutsde- partement optreden, de Directeur van het Conservatorium te Amsterdam, de. heer S, Dresden. Daar genoemde heer slechts zelden buiten Amsterdam optreedt, mag de Vereeniging het zich als eene eer rekenen, hem hier te zien. Een Grotrlan Stenweg concertvleu gel wordt door de firma Gocisen Swagerman te 's Boscn voor dezen avond welwillend ten gebruike ver strekt. Het stoomgemaal te Keizersveer. Oprichting van een waterschap in voorbereiding. Op vragen van het Tweede Kamer- Braat betreffende het nemen van wateistanden, als gevolg van hooge zeestanden, waarbij ook vóór de ver legging van den Maasmond de afwa tering werd verstoord. Onder die omstandigheden kan bij waterlast dus niet gemalen worden. Aan een verzoek van belanghebben den, enkele jaren geleden, om het gemaal ook naar de uitgebreidere behoefte in te richten, was dezerzijds bezwaarlijk te voldoen. Wel heeft de minister van waterstaat zich toen bereid verklaard, om, zoo belanghebbenden genegen waren de daartoe noodige verbetering op hun kosten tot stand te brengen, een verzoek, om hen daar toe in staat te stellen, in nadere over weging te nemen. Voor de bereiking van dit doel zouden de belangheb CAPELLE. Terwijl de kolenhande laar RouOos j.l. Woensdagmorgen in zijn pakhuis, staande achter zijn wo ning aan de haven ie dezer plaatse, Pezig was met hei in gereedheid bren gen van zijn vrachtauto, vloog plotse ling de motor in Drand. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, daim een minimum van tijd ae geheele kolenbergplaats, die van hout opge trokken was, in lichte laaie stond. Aan Plusschen noch redden viel te aenken. zoodat het pakhuis mei alles wat er zich in bevond een prooi der vlammen werd. Onderwijl hadden de vlammen ook reeds de daarnaast staande grut ter ij en maalderij van de iirma A. L. Sneep en Co. aangetast, doch door het kordaat optreden van den eigenaar, Ingezonden Mededeelingen. bende gronden wellicht in een water- geholpen door zijn personeel en later lid maatregelen in het belang van de ge- regelde werking van het stoomgemaal te Keizersveer, heeft de minister van waterstaat geantwoord Het Zuiderstoomgemaal te Keizers veer is indertijd gesticht om het nadeel op te heffen, dal de afwatering van de streek zou ondervirden door de ver legging van den Maasmond en naar dat doel is het gemaal ook ingericht. Die inrichting verhindert om het ge maal te gebruiken bij zeer hooge schapsverband moeten worden ver- eenigd. Gemeend wordt, dat de oprichting van zoodanig waterschap bij het pro vinciaal bestuur in voorbereiding is. NlEU WKU1JK. De heer A. van Halder, raadslid, wenscht bij de a.s gemeenteraadsverkiezing niet meer als zoodanig in aanmerking te komen. Dinsdagavond had in het café van de Wed. F. Brok de algemeene ledenvergadering plaats der Onder linge Paardenverzekering alhier. üe Voorzitter L van Spijk opent de vergadering met den christelijken groet en verwelkomt de aanwezigen, waarna de Secretaris Mart. v. Engelen appèl houdt. Het meerendeel der leden is aan wezig. Uit het uitgebracht jaarverslag door den Secretaris blijkt, dat van de schatting der paarden gedurende het le halfjaar is ingekomen van f 27960 -, waarvan Va pCt. 's 1139 80. Van de paarden van l'/a procent f 34.275 Het 2e halfjaar t 119 675 en f28 4;5. De totale inkomsten bedroegen f417 41" die der uitgaven f527 30. Nadeelig saldo van f 109 885. Het kasgeld op 1 Maart 1926 was f 1007 Ol5. ln 1925 waren de inkomsten f418 65 de uitgaven f 160 75, voordeelig saldo f257 90. Hierna had de stemming plaats van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van J. van Kuijk en Nic. van Engelen. Beide aftredende leden werden met algemeene stemmen her kozen. In een hierna gehouden bespreking aangaande de premiegelden besloot men deze als voorheen te doen vast stellen, n.l. op 1 procent per jaar voor landbouwpaarden en llj2 procent voor voerliedenpaarden. Hterna sloot de Voorzitter de ver gadering met den chr. groet. Gedurende de afgeloopen maand Februari werd aan het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f4237 81 en terugbetaald f 8585 90. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Donderdagmiddag omstreeks half drie had alhier een ernstig auto-onge luk plaats. Spelenderwijze geraakte het 3 jarig dochtertje van den landbouwer P. de Rooij alhier onder de auto van dhr. de G. Het kind lag geheel onder de auto. deze moest worden gelicht om het kind onder den wagen vandaan te kunnen halen. De borstkas van de ongelukkige kleine was geheel inge drukt, terwijl het hoofdje zeer ernstig werd verwond. Met dezelfde auto werd het kind naar de woning van Dr. Waardenburg vervoerd, die schedelbreuk constateerde, waarna het naar het Ziekenhuis le 's Bosch werd vervoerd. Naar we vernemen is de toestand van de kleine hoogst ernstig. J.l. Woensdagavond kwam de Ned. Herv. Jongelings-vereeniging „Timotheus" alhier in feestelijke jaar vergadering bijeen. Nadat de bijeen komst door den Voorzitter, dhr. A. Janson op gebruikelijke wijze was geopend, heette hij in een kort ope ningswoord de aanwezigen hartelijk welkom. Hierna volgden jaarverslagen van Secretaris, Penningmeester en Bibliothecaris, welke alle reden tot tevredenheid gaven. Vervolgens werden inleidingen geleverd door J. Bolder: „De bruiloft te Kanaan"door P. v Heijst„Napoleon"door C. Nieuwen- huijzttn „Idealisme" en door P. v. d Hoven„Strijd". De afgevaardigden van verschillende zusterverenigingen voerden het woord welke de feestvierende vereeniging Gods besten zegen toewenschten. De avónd werd verder gezellig doorgebracht door het houden van voordrachten, samenspraken en zang ondertusschen werden versnaperingen rondgedeeld. Even na middernacht werd de ver gadering gesloten, waarna de aan wezigen hoogst voldaan huiswaarts keerden. A.s. Vrijdagavond half acht hoopt in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in openbare vergadering voor de A. R. Kiesvereeniging „Sprang op te treden de WelEd. Heer C. B van de Wal van 's Hertogenbosch met het onderwerp: „Koers houden tusschen twee klippen door As. Zondag, des namiddags 2 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier op te treden Ds. Ewoldt v Raams donk. Ter gelegenheid van zijn 45 jarige dienstbetrekking als agent bi de Levensverzekering Mij. „Noord Braband" te Waalwijk, is door de Directie aan den heer B. v. Oosterhout alhier, onder couvert een schitterend blijk van waardeering aangeboden Hoewel genoemde reeds een hoogen leeftijd heeft bereikt, hopen we dat dit 45 jarige nog door het 50-jarige jubilé gevolgd mag worden. door de brandweer, werd het vuur hier gebtuscht, zoudat du gebouw behouden bleef. Ook het voor de beigplaats slaande woonhuis van den heer Ruubos bleet gespaard. "Naar men ons mede deelt dekt verzekering de schade. On danks het vroege morgenuur, omstreeks 5 uur, waren zeer veie nieuwsgierigen uit hun slaap gewekt door het geblaas op den biandhoorn en hel ruiden van de brandklok, op het terrein van den brand aanwezig. Het muziekgezelschap „Kunstna Arbeid" zai op Woensdag ib voor üe ieden en Donderdag 17 dezer voor niet leden des avonds halt acnt in de zaal van den heer H. P. Mes alhier onder leiding van den heer A. Christ een uitvoering geven. Ter atwisseting zullen door eenige leden een viertal komische voordrachten worden gege ven. Voor de Ned. Herv. gem. alhier hoopt a.s. Zondag des nam. 2'/a uur op te treden Ds. Miihlntkkel uit Waal wijk. Naar men ons mededeelt is het besiuur van den Chr. Besturenbond uitgenoodigd om een vergadering te beleggen, om te komen tot de oprich ting van een kolen tnkoopvereeniging. De datum der te houden vergadering, waar alle georganiseerde arbeiders zullen worden uitgenoodigd, zai nader worden vasigesteld. Üp 18 Maart a.s. des avonds te half acht zal in de consistorie der Geref. kerk alhier de jaarvergadering van den Chr. Besturenbond worden gehouden. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, 2. Lezing notulen, 3. In gekomen stukken, 4. Mededeelingen, 5. Jaarverslag secretaris, 6 Jaarverslag penningmeester, 7. Verslagen afgevaar digden Districts- en jaarvergaderingen van aangesloten afüeelingen, 8. Onder werp door een bestuurslid, 9. Bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding van üe heeren Jac. Vos, W. Dalmaycr en C. de Rooy, 10. Rondvraag en sluiting. Naar men ons mededeelt is men in atbetderskringen voornemens om met de a.s. raadsverkiezing met een eigen arbeiderslijst uit te komen. A.s. Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. kerk a.d. Loonschen- dijk optreden Ds. Jonkers uit Waspik. De stierenkeuring voor deze ge meente zal te Waalwijk worden gehou den op 21 Maart e.k. des voorm 9 uur. Op Donderdag 17 Maart zal er vanwege de vereeniging van Christel. Onderwijs alhier, een ouderavond worden belegd. Deze zal gehouden worden in een van de lokalen dier school des avonds te 7 uur alwaar alle ouders en leden verwacht worden. De werkzaamheden voor dien avond zijn als volgt: 1. Opening door den Voorzitter dhr. H. Kerst. 2 Zang door het kinderkoor. 3 Lezing door mej. van Muilwijk. 4 Pauze, waarin het werk der kin deren zal kunnen worden bezichtigd. 5 Causerie van het hoofd der school, de WelEd. Heer M. C Rijken, onder werp: „Gezin en School". 6 Besprekingen. 7 Sluiting. WASPIK. De Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" alhier hoopt met Pinksteren deel te nemen aan het groot Festival te Kaatsheuvel. Op Zaterdag 26 Maart a s. zal in het Patronaatsgebouw een groote propagandavergadering worden gehou den voor leden van den vrijwllligen landstorm, waarbij alle oud-militairen dezer gemeente worden uitgenoodigd. Door het Bestuur van den pluim- veebond is besloten dezen zomer een cursus voor pluimveeteelt te geven aan vrouwen en meisjes. Door de Centrale Suikermaat schappij is voor het jaar 1927 de prijs der suikerbieten vastgesteld Voor den eersten termijn (tot 15 Oct.) f 18.75 en voor den tweeden termijn (na 15 October) f 17 50 per 1000 K G. De arbeider D.B. die voor eenige dagen het ongeluk had zijn oog zoo danig te verwonden dat hij op last van Dr. Wijffels naar het St. Ignatius Ziekenhuis te Breda moest worden vervoerd, zal ook dit oog moeten missen, zoodat de man thans met blindheid is geslagen. RAAMSDONK. In de afgeloopen week stonden bij de plaatselijke ar beidsbeurs als werkzoekend ingeschre ven 12 grondwerkers, geheel- en 12 grondwerkers, gedeeltelijk werkloos en 2 metaalbewerkers. De WelEerw. Heer Ds. Kuperic uit Oudenbosch zal op 17 Maart a.s. in het St. Henricusgebouw voor den Chr. werkliedenbond een lezing houden. De a.s. keuring van dienstplich tigen, der lichting 1928. zal in deze gemeente worden gehouden op 14,16, 20 en 21 April. Gisterenmiddag kon het militair vliegtuig, dat Maandag een noodlan ding maakte achter den watertoren, Doos 3Gd Keelpijntabletten 30 en 60 ct tengevolge van den zwaren nevel, zijn route weer vervolgen. Door de oneffenheden in het terrein en den mist, die maar enkele meters boven den grond hing, bekwam de machine bij de landing een lichte averij. RAAMSDONKSVEER Zondagmorgen om halftien en des middags om 3 uur zal in de Ger. Kerk op 't Veer op treden. Ds. Goris, voormalig predikant te Zevenbergen. Dien dag zal het H. Avondmaal worden gevierd. Ds. H. Ewoldt treedt Zondag om half tien op in de Herv. Veersche kerk. Wegens vacaturebeurt zal er des mid dags om 2 uur leesdienst op het Dorp zijn. Bij ondcrhandsche aanbesteding van het bouwen van een villa voor rekening van de heer J. A. v. Suijle- kom te Raamsdonksveer, onder archi tectuur van den heer A. J. Snijers aldaar is het werk opgedragen aan Molewijk en Lodewikus te Raamsdonksveer. GEERTRUIDENBERG. S de B. had het ongeluk, den Zuursioi cylinder op z'n vingers te laten vallen, waarbij hij ernstige kneuzingen opliep. Dr. v. Berkesteijn verleende geneeskundige hulp. In de Ger. Kerk zal Zondag a.s. optreden deemert. predikant Gorrissen. MADE. Op de groote internationale Hondententoonstelling op 6 Maart te Breda gehouden, behaalde de Dultsche Herdershond „Irma aus der Neustrasse" eigenaar H. Kerremans den lsten prijs, benevens een specialen prijs voor de beste Duitsche Herder in de puppy klasse.' Bij onderhandsche aanbesteding voor de verbouwing van de kosters- woning bij de Ned. Herv. Kerk alhier, was de hoogste inschrijver J. van Rijsbergen te Hooge Zwaluwe en de laagste J. Dobbelman alhier. Gunning aangehouden. De R.K. Meisjesschool zal alhier een flinke uitbreiding ondergaan door het bijbouwen van twee lokalen en een overdekte speelplaats. Op 18 Maart zal door het R.K. Kerkbestuur de aanbesteding plaats hebben. Op Zondag 13 Maart zal in de Ned. Herv. Kerk te Drimmelen des voorm. 10 uur Ds. Vinck voorgaan. In de Ned. Herv. Kerk te Made zal op Zondag 13 Maart des voorm. 10 uur Ds. Mudde voorgaan. Maandag j.l. werden ter veemarkt aangevoerd 92 stuks hoornvee en 46 stuks biggen. Men besteedde voor vetvee f 1,05 f 1,10 per k.g., kalf- koeien 350 a f 370, kalfvaarzen f 250 a f 325, muntigen f 225 a f 275, hok- kelingen f 150 a f 180, nuchtere kal veren f 12 f 15, biggen f 12 a f 15. Handel vrij goed. De eerstvolgende veemarkt zal alhier worden gehouden op 14 Maart a.s. Een dochtertje van den heer A. B. viel tegen een brandende kachel, waardoor het kind eenige brandwon den opliep. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL, Kaatsheuvel, 11 Maart 1927 De keuring voor de Nationale Militie, lichting 1928 zal voor de lotelingen uit de gemeente Loon op Zand plaats vinden op 27, 28 en 29 April in de Muziekschool te Waalwijk. -— Maandag a.s. zal de uitloting plaats hebben van de loterij, uitge schreven door de Voetbalvereeniging „Berkdijk" en goedgekeurd door B. en W. der gemeente Loon op Zand De uitloting geschiedt in café Th. van Boxtel aan de Kruisstr. onder politie toezicht. De herijk van Maten en Ge wichten zal voor onze gemeente plaats vinden op 15 Maart 1927 voor de gemeente Loon op Zand in de oude O L. School. Voor Kaatsheuvel op 16 Maart van 10 12 uur en van 1—3 uur voor de letters A—G. Op 17 Maart van 10—12 uur en 13 uur voor de letters H—R en op 18 Maart van 10—12 uur en 1—3 uur vóór de letters S-Z. De ijking geschiedt in de Gymnastiekzaal der O L. school. Dagelijks stormen nog de in schrijvingen voor 't festival op 4. 5 en 6 Juni alhier binnen en 't Iaat zich aanzien dat de deelname zeer groot zal zijn. De verschillende subcommissie's zijn druk aan 't werk en zullen eerst daags hun plannen aan't Hoofdcomité indienen. De grasverpachting vanwege de gemeente „Het Heersch", dat destijds door de werkloozen is aangelegd, gehouden, heeft f 265 opgebracht. De oppervlakte weiland is 16 H.A. ver deeld in 12 kavels. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 Maart '27. Van de werf der Heeren De Haan en Oerlemans liep te water het stalen Rijnschip „Rüwer" voor rekening der N.V.„Nosce te ipsum" te Rotterdam. Het vaartuig meet 67 M., bij 8 20M., bij 2.31 M. en heeft een laadvermogen van 910 ton. Daarna werd de kiel ge legd voor een dergelijk schip. Wij weten natuurlijk niet of bovenstaand dusdanig is medegedeeld, of dat de verslag gever der vereeniging dit niet goed lieeft begrepen of weergegeven en vermoeden dat deze passage onjuist is. Weiweten wij, dat bet lic- stuur van W. H. dit verzoek niet heeft gedaan, noch mondeling, noch schriftelijk. De Voorzitter van W. IJ. heeft, zooals iedereen heeft kunnen hoo ien en lezen, in de laatste algeineene vergadering van W. li. ilit onderwerp ter sprake gebracht en na eenige discussie den voorzitter van den R.K. .Middenstandsbond verzocht, ook deze aangele genheid in zijne vereeniging te bespreken, het resultaat daarvan zou W. IJ. dan later vernemen. Toen de lieer L. van Adelbcrg 't voorstel deed om een commissie te benoemen als hierboven aangegeven, heeft de voorzitter van W. B. juist geantwoord dat de hoffelijkheid cisclitc, dat eerst de leden van den Middenstandsbond deze aan gelegenheid in princiep zouden kunnen bespre ken, alvorens bepaalde voorstellen te doen, die door onderling overleg bepaald moesten worden. Wij gelooven dat zoo de juiste situatie is; meer is er niet gebeurd. taam BIJ APOTH. EN DROGISTEN

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9