KANTOORBEDIENDE R.K. KIEZERS Komi allei DIMSD1G 5IFRIL as. FONGERS 72 Voorziet (J bij ons Van uw Schoonmaak artikelen. Timliiluiluerlliriii Calé-Hestaurant Hol m Brabant L FRITS liAH BLADEL Laai al De airerltafa Marktberichten. gevraagd. Statenkieskring Heusden. Alleen in DAT GEVAL behalen wij 3 ZETELS. FIRMA ORIE-DUMOULIN, MAX G0VAERTS De Watersnood. Kukuk Wals. Eau 3c (oJS^ncJa/zcLLc Uw stem uitbrengen op de KATHOLIEKE LIJST. 38060 Bestuur S. K. H. Verstandige zuinigheid leidt tot de keuze van een van af gulden Cornelis van der Pol kon dezen slag niet voldoende afweren en ontving een ernstige wonde ter hoogte van het hart. Zijn toestand is nog steeds ernstig. Daarna sloeg of trapie vermoedelijk dezelfde man den vader het licht uil de hand en stak den bijna 66 jarige met een mes onder het linkerschouder blad tusschen beide longen. Het onder- zoek wees uit. dat ook deze verwon ding van ernstigen aard is. Op dit rumoer zijn de beide dochters buiten gekomen Deze hebben de aanranders niet meer gezien, wel hoorden zij dichtbij roepen wie buitenkomt steken wij kapot De beide meisjes hebben toen den zwaargewonden vader en zoon In huls gedragen. Ongeveer op dit oogenblik is een der onverlaten terug gekeerd en verbrijzelde de ruiten van de kamer waar de meisjes de gewon den de eerste hulp boden. Vervolgens is een der dochters hulp gaan roepen. De marechaussée uit Heusden waren ongeveer een uur na het gebeurde op de plaats der aanranding en stelden onmiddellijk een uitgebreid onderzoek in. Den zelfden nacht nog lichtten zij een zekeren W. van O. van het bed. Een groot aantal personen werd ge hoord. Van O. werd na langdurig ver hoor weder op vrije voeten gesteld. Noord Brabant is thans de derde provincie van ons land wat betreft het bevolkingscijfer 823 804. Voorheen be- kleede de provincie Gelderland de derde plaats, thans de vierde met een bevolking van 778 485 In Noord Brabant was het geboorte cijfer in 1925 (per 1000 zielen)29 9 in 1926 eveneens 29 9. het sterftecijfer in 1925 11.1 en in 1926 11 6 per 1000 zielen. Voor het geheele rijk was het per centage resp 29.1, 28 8, 9 6 en 9 8. Het geboortecijfer was in onze pro vincie het hoogste, maar ook nog steeds het sterftecijfer. In Noord Holland was het geboortecijfer het laagst, nl. 20,5 het sterftecijfer 9 2. Huwelijken tnNoord Brabant In 1926 (per 1000 zielen) 6 4, in het Rijk 7.4 in Noord Holland 8. Deze cijfers zijn welsprekend, het aantal huwelijken in Noord Holland is veel hooger dan in Noord Brabant en het geboortecijfer is in Noord Holland aanzienlijk lager. De zuigelingensterfte blijft in Noord Brabant helaas nog steeds groot (al is er gelukkig een belangrijke daling te constanteeren), nl 87 3 per 1000 levend geborenen in 1926, terwijl dit cijfer voor het rijk is 61.1. In Limburg is het cijfer nog grooter nl. 92.5 Noord Holland heeft hier het laagste cijfer nl. 43 1. DRUNEN. Onze dorpsgenoot de heer Jan v. Drunen behaalde met gun stig gevolg Diploma Godsdienst acte A. Geslaagde genoot zijne opleiding bij den WelEerw Heer Kapelaan Mar tens te Waalwijk. Woensdagavond hadden enkele jongens de aardigheid bedacht om een lantaarn met een rooden doek te be dekken. Deze werd dan midden op straat geplaatst en had tot gevolg, dat verschillende automobilisten stopten, evenals pisseerende fietsers enz. De oolitie kwam het geval ter oore en wist de „grappenmakers" spoedig op te sporen. Maandagavond werd een verga dering geh >uden der R.K. Kiesvereeni ging. Deze vergadering was zoo slech bezocht, dat het bestuur besloot, nie> deel te nemen aan de a s verkiezing voor den gemeenteraad. SPRANG-CAPELLE. (V.m. Sprang). A.s. Zondag des voorm. 9.30 uur ei des nam. 2.30 uur hoopt in de Geref kerk alhier op te treden Ds. de Wiih van 's Bosch. In de Ned. Herv. kerk hoopt des nam. 2 uur op te treden Ds. van der Vlught van Drunen J.l Woensdagavond kwam de A. R. Kiesvereeniging alhier in dt zaal van den Chr. Volksbond in Jaar vergadering bijeen. De opkomst der leden was goed. Van enkele vereeni- glngen waren afgevaardigden aanwezig Nadat de vergadering door den voorzitter dhr. G. J van Willigenburg op gebruikelijke wijze was geopend, heette hij in een kort openingswoord allen hartelijk welkom. Hierna volgden de notulen en jaar verslagen van secretaris en penning meester, welke functionarissen door den voorzitter worden dank gezegd De bestuursleden E Klootwijk. N M. Dalmeijer en j. W. Geauït Jr., werden herkozen. De heer jac. Timmermans bracht hierna een uitgebreid verslag uit van de door hem bijgewoonde jaarverga dering van de Geref J. V. Timotheus. Door den afgevaardigde van „Patri monium" den heer L. van der Hamme, werd de vereeniging toegesproken, waarbij spr. den wensch uitte, dat de Kiesvereeniging tot in lengte van dagen in deze gemeente mag arbeiden tot eere Gods en de Chr. beginselen. De afgevaardigde van de Geref en Ned. Herv. J. V. Timotheus spraken hierna hunne beste wenschen uit voor den groei der vereeniging. De voor zitter dankte de sprekers en wenschte hun wederzijds 's Heeren zegen toe. Door den Voorzitter wordt hierna een uitgebreid overzicht gegeven over de 4 jarige regeerperiode van den Ge meenteraad. De vergadering werd door den heer C. Klootwijk met dankgebed gesloten. CAPELLE. J.l. Dinsdag en Woens- Zondag as. tusschen 1 en 5 uur dagavond gat de gemengde zangver- n m. zal in het Leogebouw voor de eeniging „Het Rozeknopje voor leden R K. Kiesvereeniging op het Dorp de en geintroduceerden in de zaal van den heer L F. van Dongen haar tweede en laatste uitvoering van dezen winter. De 2e voorzitter, de heer A. M. Verheijden, sprak een welkomstwoord, waarna onder leiding van den directeur den heer N. Sntjers, begonnen werd met de afwerking van het programma. De verschillende zangnummers voor het geheele koor alsmede het gemengde dubbel kwartet, benevens het duo voor sopraan en alt, werden, zooals we dal gewoon zijn, op verdienstelijke wijze uitgevoerd. Het daverend applaus na ieder nu nmer was dan ook wel ver diend Ter afwisseling werden een tweetal blijspelen in een bedrijf, bene vens twee voordrachten opgevoerd, die een aangename afwisseling in het programma brachten De verschillende rollen bleken goed ingestudeerd en werden uitstekend vertolkt. Ongeveer 12 uur was het programma afgewerkt, waarna de 2e voorzitter met een woord van dank deze uitvoering sloot. Was den eersten avond de belang stelling niet zoo groot, den tweeden avond was de zaal tot in de hoeken gevuld. Voor de Ned. Herv. gem. zal a s. Zondag des nam half drie uur optreden Ds. Ewoldt uit Raamsdonk. De candidatenlijst der arbeiders partij voor de a.s. raadsverkiezing is vastgesteld als volgt: 1 Jac. Vos, 2 L v. Dongen, 3 L. Heurter en 4 P. Wagemakers. Gedurende de maand Maart wer den ter secretarie voor den Vleesch- keuringsdienst aangegeven 21 runderen 56 varkens en 8 geiten. Bij het getuigschrift voor be kwaamheid als militair hoefsmid in 1924 uitgereikt aan den korporaal reserve hoefsmid, J M. Kommers alhier, is thans bij beschikking van den Min. van Oorlog, bij de jaarlijksche opkomst en na afgelegde proefles een schitterend ^ijksdiploma aan den heer Kommers uitgereikt. Aan het slagen van deze proefles was tevens een premie van 50 verbonden. Den bevorderde onzen hartelijken gelukwensch. Zondag j 1. was het de laatste maal dat de heer M Kommers zijn functie als voorlezer in de Herv. gem. alhier vervulde. Na afloop der lees predikatie sprak ouderling J. Rozen- brand een woord van hartelijken dank en waardeering voor den arbeid, die den heer Kommers met zooveel toe wijding had verricht De gemeente zong hem daarop toe Ps. 1 2. Voor het geheele gemeentelijk leven is het vertrek van den heer Kommers een groot verlies. Ook op knapen- en ongelingsvereeniging werden woorden «/an hartelijken dank uitgesproken. Eenige blijvende bewijzen van waar deering zijn den vertrekkenden func tionaris medegegeven. A.s Zondag des nam. 2 uur zal in de Ned. Herv. gem a d Loonschen tijk optreden Ds. Anker uit 's Grave- moer. De EdelAchtbare Burgemeester 8ergmeijer van Almkerk zal D.V. a.s. Maandag een belangwekkende rede nouden in de Gereformeerde kerk te Vrijhoeven. Titel van zijn onderwerp isDe verstrekkende beteekenis van le komende Statenverkiezing. Deze vergadering zal aanvangen te 7.45 uur. Iedere inwoner van Sprang Capelle, die maar eenigzins weg kan, zorge ilsdan aanwezig te zijn. Er is tevens rij debat. S WASPIK. Gisteren werd in het café van den heer H. van lersel aanbesteed net bouwen eener schoenfabriek voor ekening van den heer |os. Schaaps meerders, onder architectuur van den neer A. G de Bruijn alhier. Ingeschreven werd door: C. Savelkouls metselwerk f 3150,— A. Mutsaers f 3365,— A. de Graauw timmerwerk f 2983.— P. de Graauw f 2250,— A. Roovers f 2200 A. de Graauw massa f 6178 J. Michael f 5555,— P de Graauw f 5052 In massa gegund aan P. de Graauw voor f 5052, Zondag a.s. doen de kinderen hunne plechtige H. Communie. De H Missen zijn dien dag om 6 uur, 7 uur (waaronder plechtige H. Communie) en de Hoogmis om 10 uur. Na den middag om 3 uur Lof waaronder her nieuwing der Doopbeloften en opdracht aan Maria. De landbouwer C K. reed dezer dagen met zijn paard en kar In een diepen sloot, Spoedige hulp werd ver leend. De voerman kwam met den schrik vrij. Onze dorpsgenoote mej. M Offergeit verpleegster van het Wit— Gele Kruis alhier slaagde gisteren voor het examen Tuberculosebestrij ding Wij bieden Zuster Offergeit onze gelukwenschen aan en hopen dat zi nog vele jaren in deze gemeente tot heil der zieken moge werkzaam zijn. RAAMSDONK. Bij het correpondent- schap der plaatselijke arbeidsbemid deling staan als werkzoekend inge schreven, 18 grondwerkers, 2 metaal bewerkers. Onze plaatsgenoot, de heer A. Konings Is benoemd tot onderwijzer aan de bijz. school te Lage-Zwaluwe stemming plaats hebben over den groslijst van candtdaten voor den gemeenteraad. Ten behoeve van de demping INGEZONDEN STUKKEN (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) HET GEVAL SMITS ENNOG~WAt7 M. de R. ü'r zijn van dat soort menschen die héél goedkoop polemiseeren, zoo'n 1- - 1 en Den°;ve uc 1""«'P »K cents polemiek, waarvoor Jan Publiek der haven op het Veer is de levering van zand opgedragen aan M. F. van Drunen en het vervoer van het zand in het werk aan P. van Rijswijk. Op de gemeente secretarie zijn van af heden tot 15 April, aanvragen te bekomen voor jacht- en vischakten. RAAMSDONKSVEER. Zondag om half tien treedt Ds. Ewoldt op in de Dorpsche Herv. Kerk; des namiddags aldaar om 2'/a uur leesdienst. Uit het Jaarverslag van de Var kensverzekering bleek, dat deze 170 leden telt. De uitgaven beliepen ruim f 495: de vooruitgang bedraagt f 195, zoodat het batig slot f 1767,71 aan wijst. De contributie werd vasigesteld op 40 cent per varken, per maand de uitkeering op 30 cent per pond voor biggen f 12. De aftredende leden, dhren W. v Raamsdonk. H. Visser en M. C. v. Suijlekom, voor 't Dorp wer den herkozen. De voorzitter, dhr. J. P. Elemans gevoelde zich gedrongen hierna een woord tot de drie herko- zenen te richten, waarin hij zijn harte lijken dank uitsprak voor dengrooten ijver en toewijding steeds door hen betoond voor de vereeniging. Door de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm werden In den ver band wedstrijd 4 prijzen gewonnen, de gelukkige schutters zijn dhren W. Oosterling, Goossen, Rijpert en de Vrieseerstgenoemde van 't Veer, de aatste drie uit den Berg. Naar wij vernemen heeft de Wel- :erw. Heer v. Strien. cand. tot den H. Dienst bedankt voor de beroeping naar de Ger. Kerk alhier. GEERTRU1DENBERG. In de Ger. Kerk zal Zondag a.s. optreden dhr. v. Santé uit Putten. De heer L Rutgers, heeft voor a'n candidatuur als gemeente-raadslid bedankt. De cursus der openbare teeken- school alhier, is wederom afgeloopen. Aan dezen cursus hebben wederom meer dan tachtig leerlingen deelge nomen. Dhr. v. Strien heeft voor z'n be roep, als predikant voor de Ger. Kerk bedankt. De stemming voor de definitieve groslijst van den gemeenteraad, in de R.K. Kiesvereeniging zal Zondag 10 April a s. plaats hebben. MADE. Op Zondag 3 April zal in de N Herv. Kerk alhier des v.m. 10 uur Ds. Mudde voorgaan. In de N Herv. Kerk te Drimme- len zal op Zondag 3 April des voorm. 10 uur Ds. Vink voorgaan. Zondag werd in 't café van den heer v. Alphen-Stoop alhier een loterij gezelschap opgericht genaamd „De Lichtstraal". De vereeniging telt reeds 12 leden. Tot bestuursleden wer den gekozen de heeren Adr. v. d. Veeken, voorzitterC. de Rooij, vice- voorzitter; F Knoop, secretarispen ningmeester en Jac. Klerkx, commis saris. Aan den heer Th. Rovers, aan nemer, alhier is het bouwen van een bakkerij met winkelhuis voor den heer C. J. Cornelissen te Kaatsheuvel ge gund voor f 8850 Het aantal communicanten is al hier gestegen tot 103 kinderen t.w. 70 meisjes en 33 jongens. Door het waterschap „Het stroom gebied der Aa", is nog aanbesteed het maken van een afleidingskanaal aan de Zuid-Willemsvaart op de rivier. Ingeschreven werd als volgt: Th. Blijlevens f 63 700A Rovers f 55 600 C Verwater f 55.200. letterlijk alles kan koopen. Vriend Waarheid (sic!) is er één van. Nuchtere feiten wegen voor zulke menschen niet en een objectief oordeel zou voor hen bovenmenschelijk worden. Men schermt met markt-proza; trekt een snuit zus en een gezicht zoo en met rommelige ratheid van tong als een verloopen derde rangs advocaat krijgt m'n z'n twijfelachtig auditorium tot wat gebrul en applaus. Ziedaar 't resultaat en de clownerie van „Waarheid". We zullen dit echter laten voor wat 't is. De ernstige lezer zal ontdekt hebben, dat er van heel 't slappe gekijf van „Waarheid" voor mij slechts één zin waarde heeft, n.l. „Smits heeft maar één week steun getrokken". Dit was mij niet bekend, zoo dat ik hierbij een gemaakte vergissing herstel. Op al den onzin van „Waarheid", zooals met slijk gooien, of ik in den Raad wil komen, 't molcstreeren en al dat kleinzielig gedoe ga ik niet in. Dat laat ik over aan dat soort menschen als „Waarheid" die zich aardig met 'n één-cents-polemiek welen te vermaken en alleen hierop gelegenheid vinden onbenullig verder te borduren, dikwijls tot groot vermaak van markt-publiek. „Schwamm d'r über". Met velen blijft mijn meening onge wijzigd dat het voorstel werd verwor pen door de houding van den lieer Smits. Ik ken even zoo goed de geest van den Raad als „Waarheid" en ik ben van oordeel, dat, had de heer Smits gezegd: „ik wensch geen gebruik te maken van de gemeentelijke steunrege ling", dat dan het voorstel niet ver worpen zou zijn. Tot slot wil ik even een algemeen heerschende meening recht zetten. Mhr. „Waarheid", Smits e.a. al die „modder" komt niet uit dien hoek waarvan u 't meent. Laat toch uw ver onderstellingen varen. D'r worden hier in Waspik twee na men genoemd als schrijvers van 't in gezonden stuk. Waarom? Waar dient dat voor en 't is onjuist tevens. De re dactie van „De Echo" zou kunnen ver klaren dat geen dier 2 heeren iets met mijn geschrijf heeft uit to staan. Een groot man zegt: waarheid slaat wonden, maar heelt ze ook. Mijnheer „Waarheid" doet noch 't een noch 't ander. En nu basta. Waspik, 31 Maart. UIT DEN HOEK. Onderschrift redactie. Voor ons is er geen enkele reden om hier verklaringen af te leggen, zoolang ons daar niet door de desbctrellende personen om gevraagd wordt. Zeker is 't dat men hier met raden de plank ver mis slaat, maar daar staan wij huiten. Red. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 2 April '27. Op de a s kermis van 22 tot 26 Mei komen behalve, gebak-, confiserie- en andere comsumptie-kramen, een bios cooptheater, stoomcarousel, paradetent, benevens enkele andere tenten voor volksvermakelijkheden. De stemming voor den Gemeen teraad zal plaats hebben 17 Mei e k. Mej. A. van Strien slaagde bij het examen voor de Federatie van Ned. Steno leeraren, systeem Pitman, voor machineschrijven en stenografie A. Maandagavond 4 April vergadert de Prot. Kiesvereeniging in hötel Con cordia om candidaten te stellen voor de verkiezing tot den Gemeenteraad. Waalwijk, 1 April 1927. Eieren 4,/2-5,/2 cent. Varkens f 12—f 15 AGENDA9!. WAALWIJK. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 6 en 8uur. Witte Bioscoop, „Een mysterieuse nacht". Zondag 6 en 81/« uur. Flora Bioscoop, „Op 't kantje af". Maandag 7 uur. Algem. vergadering N. C Boerenbond Patronaatsgebouw v.m Baardwijk. Dinsdagavond 8'/, uur. Repetitie Waalwijks Gemengde Zangvereeniging voor dames en heeren. Hotel Verwiel. BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Joseplius J. H. M. z.v. P. H. Broos en W. II. Engelen. Hendrikus C. z.v. .1. A. Dunk en C. A. Latjes. Theodoor J. G. z.v. A. A. C. Verwiel en C. T. I.Tpelaar. Adrianus J. z.v. D. Verschuren en H. A. van Broekhoven. Wilhelmus H. z.v. II. C. Pullens en J. M. W. Mulder. Hendri- ka T. d.v. C. P. van Brunschot en J. G. Huisman. Dirk A. z.v. J. P. Schoondei- mark en A. van Houwelingen. Cornelis z.v. A. Oudkerk en E. Veermans. Overlijden A. C. H. F. Pullens. 5 jaar. A. van Dis- sejdorp 2 mml. P. M. van den Houdt 04 jaar, eclitg. van J. Slants. Gehuwd R. de Haan 23 jaar en H. Vissclier 26 jaar. Ingekomen P. J. M. van Boxtel van Tilburg. .T. Bezemer van Veghel. A. Grosze Kracht van Osnahrück. P .A. Trommelen van Oosterhout. Vertrokken P. J. Musters, naar 's Bosch. L. F. Pompe naar Tilburg. J. W. Pulles naar Amsterdam. J. A. van Helvoirt naar Prinsenhage G. C. Schambergen naar Rotterdam. H. J. Goedhart naar Rotter dam. A. de Kort naar Veghel, J. Henkes naar Valkenswaard. J. C. J. Brokken naar Tilburg. ADVERTENTIEN. Salaris naar bekwaamheid. Brieven met opgaaf van refe rentiën aan het Bur van de Echo v. h. Zuiden te Waalwijk onder no. der advertentie. 38102 Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle, Haarlem. Onovertroffen in kwaliteit, duur zaamheid, veiligheid en lichten gang". compl. m. vrijw., rem, bel en reflector Prima witkwasten en borstels. Echte haren plumeau's en ragebollen» kamer- en handvegers. Sterke dweilen» sponzen en zeemlappen. Deugdelijke glansverf en lakken In diverse kleuren. Beleefd aanbevelend, Telefoon 123 MARKT - WAALW11K. Voor f 10.— bons wordt 25 cent terugbetaald. ONDERNEMER VAN VERHUIZINGEN. Ondergeteekende betuigt hier mede zijne tevredenheid over de prompte en zorgvuldige verhuizing van Waalwijk naar Den Haag, door U uitgevoerd en beveelt U gaarne voor dergelijke opdrachten aan. Hij machtigt U tevens deze verklaring te publiceeren. 38130 Hoogachtend, I C. VAN PINXTEREN. Bezoekt 37416 Hinthamerstraat 63—65. s.HERTOGEN BOSCH - TELEF 1136 ZATERDAG. ZONDAG, WOENSDAG 7 12 nur n m Dancing, Zondag ook van 3-6 nnr n m Eigenaar W. A. F3ANCE. 11 WAALWIJK Telefoon 114. LEVERING VAN BLOEM- WERKEN VAN KUNST EN SMAAK. Verzending van deze naar alle plaatsen. Tijdige aan komst gegarandeerd. 37812 Bekroond te Haarlem 4 Febr jl. Aanbevelend. groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder 1 Waalwijksche Stoomdr. Antoon Tielen Orootestr. 216» bij de Markt WAALWIJK. Pracht-opnamen zijn Duo Hi ffman 7476 Oikest.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10