DE ECHO VAN Htl ZUIÜtN Voorjaarseizoen en Sclioonmaaktiifl in Mag. „De i M 9. 4 ,f; f f. Menil dt# f, "- ff VIjL f V V' M ILL W iiireiÉÉl A. FREDERIKS - Mag. JE ZON" - Staten-verkiezing. MAISON MODERNE Dames V No. 27. Zaterdag 2 April '27. 50e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 April 1927. DE PROVINCIALE STATEN VERKIEZINGEN. Een nxiarscliuwend en aansporend n oord'van het Dagelijksch Restaur der R. K. staatspartij. Aan de R. K. Kiezers in Nederland In den loop der volgende week wor den de verkiezingen gehouden voor de samenstelling der Provinciale Staten college'». Dit is een zéér belangrijk politiek gebeuren, bet mag merk waardig heeten, dat in de practijk ve len dit niet begrijpen en beseffen, blij kens de mindere opkomst der kiesge rechtigden ter stembus. Het is vooral hierom, dat het Dage lijksch Bestuur der R.K. Staatspartij aan den vooravond dezer verkiezingen een waarschuwend en aansporend woord tot de R.K. Kiezers in Neder land richten wil. Waarschuwend: onderschat de be- teekenis en het groote belang der Sta tenverkiezingen niet. Eerstens voor het bestuur van ieder gewest, waarbij het in de meeste pro vincies geenszins onverschillig zal zijn, hoe groot de Roomseh-Katholieke fractie in het Statencollege is. Maar voor alle provincies geldt in gelijke mate, dat deze verkiezingen een algemeene krachtmeeting zijn der politieke partijen, en dat de leden der Prov. Staten de kiezers zijn der Col leges van Gedeputeerde Staten en Eerste Kamer der Staten-Generaal DIT vooral is de groote landelijke be- teekenis van den verkiezingsstrijd der komende dagen Ieder lid der Staten brengt voor die verkiezing één stem uit .doch die ééne stem heeft een veel grootere stem waar de (art. 114, 1. der Kieswet). De po sitie der R. K. Staatspartij in de Eer ste Kamer liondt dus met dezen ver kiezingsstrijd onmiddellijk verband! Uit het besef van dit groot politiek belang vloeit dan ook voort onze drin gende aansporing tot alle R.K. Kie zers om hun stemplicht getrouw en goed te vervullen. Uw stemrecht is tevens stemplicht, en waarlijk niet alleen als strikt wet telijke, doch ook als katholieke plicht. Onze aansporing gelde in het bijzon der de leden onzer R. Iv. Staatspartij, en vooral lien, die als bestuurders of propagandisten de vlag onzer Partij verdedigen. Werkt in deze laatste dagen, zoo veel in Uw vermogen is! Spant Uw uiterste krachten in Partij voelen wij ons nog méér dan vroeger één en sterk in ons groot lan delijk partijverband. Dit spore U allen dés te meer aan Uw uiterste best te doen. Doen wij onzen plicht, dan zal ook Gods Zegen op onzen vrijwillig vol brachten jjnlitieken arbeid rusten en ons liet zoo zeer gewenschte succes brengen Het Dagelijksch Bestuur der R. K. Staatspartij, De Partij-Secretaris, FRANS TEULINGS. zijn 50-jarig dienstjubileum bij ge noemd gesticht. Te 8 uur werd in de kapel van het liefdegesticht een zin gende H. Mis opgedragen, waarna men zich aan een gezellige ontbijt tafel vereenigde. Als bewijs van waar deering voor zoovele jaren trouwen dienst, ontving de gouden jubilaris van de Zusters een geschenk onder couvert, terwijl verder in familiekring de dag feestelijk werd doorgebracht Art. 114, 1, der Kieswet luidt :„Elke stem geldt, naar gelang der provincie waar zü is uitgebracht, voor het volgende aan tal stemmen Noordbrabant 117 Gelderland 120 Zuid-Holland 208 Noord-Holland 171 Zeeland 59 Utrecht 86 Friesland 77 Overysel 95 Groningen 82 Drente 61 Limburg 100 Deze getallen worden telkens na de be kendmaking der uitkomsten eener openbare volkstelling herzien. Geslaagd. Op het te 's-Bosch gehouden examen er verkrijging van het diploma A voor Godsdienstonderwijs, slaagden de da mes A. v. Huiten en A. v. Dooren, bei den van hier en de heeren J. v. Dru- nen te Druncn, Severeijnen, Hoofd dei- School te Mariapolder en J. Simonis te Dussen. Alle geslaagden volgden een cursus van den Eerw. heer Kapelaan Martens. Benoeming. Tot onderwijzer aan de Nuts U L O School alhier is benoemd de heer J Oenema, thans in gelijke betrekking aan de Gemeentelijke ULO. School te Wijhe. Staten-verkiezing. A.s. Dinsdag heeft de stemming plaats voor de Provinciale Staten. Wij hopen den uitslag van het 'Kiesdistrict Heusden Woensdagmorgen tijdig te kunnen publiceeren, met den totaal uitslag der provincie en andere zaken die ons kunnen interesseeren De stemming in de gemeente Waal wijk zal des avonds nog, zij het mis schien laat, worden aangeplakt. Een en ander aan ons bureau. Gouden dienstjubileum Zondag j 1. vierde P Mulders-v. d. Sanden, tuinman bij de Eerw Zusters van het St. Theresia gesticht alhier, Elk katholiek kiezer en ook vele andersdenkenden uit 't kiesdistrict Heusden stemmen as. Dinsdag na tuurlijk op No 1 van lijst 9. Waarom Omdat men dan bevordert de ver kiezing van lo. Mr. P. H. Loeft, de figuur uit de Staten van Noord-Brabant, dengene die door capaciteit, autoriteit, eminente kennis, zeer groolen invloed heeft in de Staten, die als rechtgeaard Brabanter en Langstrater de nooden der streek door en door kent en hare oelangen bevordert waar zulks eenigs- zins mogelijk is die elke gemeente, Ike bewoner steeds met raad en daad bijstaat. Het is een eer en een voor recht dezen man als afgevaardigde te kunnen kiezen. 2o. G, R. van de Ven, burge meester van Vlijmen, die als statenlid zijne sporen reeds dubbel heeft ver diend denkt slechts aan de electrici- teits-kwestie en zoovele anderezaken Ook op industrieel— en landbouw- terrein is hij goed thuis, dus eveneens een uitstekend vertegenwoordiger. 3o Als wij eensgezind stemmen op lijst no 9. dan is er alle kans, want het is meer gebeurd, dat ook no. 3 van deze lijst de Staten binnen gaat. in den persoon van mr. H. Loeff, burgemeester van Drunen, een niet minder eminent vertegen woordiger, een warm bevorderaar van industrie, landbouw, handel en onder wijs en welke candidatuur speciaal ook voor Waalwijk, welker instellin gen op industrieel, onderwijs en cultureel gebied hij gaarne steunt, zeer zeker alle aantrekkelijkheid bezit. 4o. Wordt alsdan de burgemeester van Waalwijk de eerste plaatsver vanger. 5o. Steunt men een lijst met prima menschen van uitstekende katholieke overtuiging. Aller opkomst is dus dringend nood zakelijk om drie zetels te behalen, en allen dus gestemd op No. 1 van lijst 9 mr. P. H. Loeff. JUBILEUM A. STUTZ. Heden, Vrijdag 1 April herdenkt de heer Aloys Stütz, hoofdleeraar aan de Rijksvakschool alhier, afdeeling Machinale Schoenmakerij, den dag waarop hij vóór 12'/3 jaar als zoodanig aan de Vakschool werd benoemd en hoewel wij meermalen in de gelegenheid waren te wijzen op de verdien sten van den heer S ütz voor deze school en 't vakonderwijs, willen we toch ook dit jubileum niet zonder meer laten voorbij gaan. Wij meenenzulks niet beter te kannen doen dan door hem af te beelden, te midden van zijn hulpleeraren en uitgebreid leerlingental van den cursus 1926/1927. Hier toch is hij in z'n element, hier toch is hij niet alleen de leeraar, maar ook de raadgever op verschillend gebied. Op dezen dag zullen hem dankbaar gedenken de vele honderden die hij aan dag- en avondschool, aan bijzondere cursussen, heeft opgeleid tot tevredenheid van leerlingen en hun oud<-rs of patroons, tot heil van de schoenindustrie in ons land en daarbuiten. Uit het toenemend aantal leer lingen blijkt wel dat het onderwijs aan deze school meer en meer wordt ge waardeerd. wat zeer zeker te danken is aan de goede inrichting der school, de dito leiding van den directeur, het prima onderwijs van z'n staf van leeraren en hulpleeraren, van welke eersten de heer Stütz zeer zeker een zeer voorname plaats inneemt. Wij feliciteeren den jubilaris van harte en spreken gaarne den. wensch uit dat hij nog zeer veel jaren aan de school moge verbonden blijven en daar met dezelfde ambitie en werklust moge arbeiden om al z'n krachten te wijden aan den voortdurenden groei en bloei dezer school, een werkelijk sieraad van het Nijverheids-Onderwijs in ons land. N C. Boerenbond. As. Maandagavond houdt de afd. Waalwijk van den N. C. Boerenbond eene vergadering in het R K Patro naatsgebouw te v m. Baardwijk. Ten 6 uur komt het bestuur in vergadering bijeen, waarna ten 7 uur de ledenvergadering aanvangt. Agenda Voorlezing notulen. Bespreking en betaling der aandee- len volgens opgaaf van de laatste algemeene vergadering. Rondvraag. Sluiting. H. Familie. Zondag 10 April a.s. zullen de aspirant leden der H. Familie afd Waalwijk (St. |an en St. Antonius) hun opdracht doen, terwijl door de leden de herdenking der opdracht zal plaats hebben. Verloting. Door Burg. en Weth. is aan de harmonie „St. Jan" alhier vergunning verleend tot het houden eener verlo ting, waarvan de opbrengst voor het aankoopen van instrumenten zal wor den aangewend. Gouden Bruiloft. 31 Mei as. zal het 50 jaar geleden zijn dat Adrianus Pennings en Adriana Snaphaan in het huwelijk traden. Als eene bijzonderheid zij nog ver meld dat dit gouden echtpaar al dien tijd in dezelfde huurwoning vertoefde staande Stationsstraat no. 62 en toe- behoorende aan Mej Wed Hombergen Ongetwijfeld zal het dezen braven en geachten jubilarissen niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Is de gebeurtenis op zich zelve zeldzaam dat men zoolang op dezelfde plaats woont, komt zeker niet dikwijls voor TEEKENSCHOOL. In tegenwoordigheid van den Edel- achtbaren heer Burgemeester Moonen, leden van de Teekenschoolcommissie, de commissie van Toezicht op het on derwijs, den directeur en de leeraren, had Donderdagavond de sluiting plaats van den cursus '26/'27 der gemeente lijke Teekenschool, met den daaraan verhonden jaarlijksche prijsuitdeeling. De Edelachlb. Heer Moonen, be groette de leerlingen. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan wees spr. op den cursus, die zoo snel is afgeloopen. Dit moet voor de leerlingen een reden te meer zijn aldus spr. om zich in zoo'n kor ten tijd bijzonder in te spannen en zoo veel mogelijk voordeel te genieten van de lessen. D'r zijn er die voor goed de school gaan verlaten en zich verder zullen geven in 't vak, waarin zij werk zaam zijn. Onder hen zijn er die zeer goed hun best hebben gedaan, en zij zullen in de praktijk dan ook veel V Onze sorteering STOFFEN. MOUSEL1NES enz. enz. is in één woord af. Wij brengen steeds het nieuwste en wat het voornaamste is. steeds aan de goedkoopste prijzen. Onze collectie VITRAGES, ALLOVERNETS, OVERGORDIJnSTOFFEN. KARPETTEN, COCOSTAPIJT, enz. enzis nagenoeg niet te evenaarden. Niet voor niets heeft Magazijn „DE ZON" te Kaatsheuvel de reputatie van de GROOTSTE en MEEST GESORTEERDE ZAAK der geheele Langstraat Katoen Mouseline vanaf 26 cent. Wol Mouseline t ff en 89 Wol Mouseline gebloemd t 1.39 Kunstzijde ruit en streep vanaf 69 cent. Wollen Popeline 90 c.M. breed f 1.19 Halfwollen geruite stof vanaf 51 cent. Wollen geruite stof vanaf 89 Ribs travers, div. kleuren f165 Wit Japan Zijde 100 c.M. breed f 1.75 Zwart en donkerblauw Cheviot 65 cent. Prima donkerblauw Serge 140 cM breed f2 65 ONDERGOEDEREN als: Directoires, Onderjurken, Panta lons, Hemden, Nachtponnen Cocostapijt 100 c M. breed 1ste kw 100 cM. 2de 100 cM. 3de en in groote verscheidenheid prima afwerking Vitrages vanaf 18 cent. BETERE GEMRE zijde Vitrage f 1 45 Alloverr ets m. rand vanaf 28 cent BETERE GENRE tule m rand f 1 38 Afgepaste mis es van f115 BETERE GENRE tule fijn bewerkt f 6 75 Pluchettev Overgo dijnen f139 BETERE GENREafgepaste Plucheite Overgordijnen met ingeweven rand f 17 50 per paar Landhuisslof vanaf 39 cent. Ribstof vanaf 39 BETERE GENRE Chenille voor Overgordijnen f149 Afgepaste Chenflle Overgordijnen met ingeweven rand f34 50 per paar. f 1 69 Cocoslooper 1ste kw. 86 cent. f149. 2de 74 cent. f119 3de 54cent N. B. Cocostapijt en loopers, Vloerzeil. Overgordijnen. Vitrages worden gratis opgemeten, gelegd of gehangen, terwijl Cocostapijt gratis word omboord. 38121 (Comb. Homo-Bonus 180 zaken in Nederland voordeel genieten van het onderwijs, dat ze hier ontvingen. Zij zullen al spoedig uitsteken boven het gemid delde van hun vakgenooten; zij zullen veel gemakkelijker een werkkring krij gen, een hooger loon kunnen bedingen en zich opwerken tot een leidende po sitie. l)e leerlingen die daarentegen in ijver te kort zijn geschoten zullen hier van straks in de praktijk wel 't na deel ondervinden en blijven voelen. Al zijn die jonges in hun kringetje nu nog zoo grappig geweest en al hebben ze den directeur of de leeraren wel eens beet kunnen nemen, in de praktijk krijgen ze loon voor wat ze opleveren. De leerlingen die nog hier blijven mo gen hieruit wel eens ernstig leering trekken. Doen ze dit niet, dan onder vinden ze hiervan later zelf 't nadeel. 't Is begrijpelijk dat jongelui niet al tijd door den ernst des levens gevan gen worden gehouden, dat zou ook niet goed zijn,-maar toch mogen jullie wel eens onder 't oog zien, dat het leven naast licht- ook de schaduwzijden heeft en dat hel noodig is om plichten en ge noegens goed te verdoelen. Tot slot dankte spr. den Directeur en de leeraren voor den ijver waarmee zij zich aan het onderwijs hebben ge geven en ging hierna over tot het uit reiken der diploma's en prijzen, die als volgt werden behaald: lste klas: le prijs, Antoon Duquesnov. 2e prijs, Johan Vesters. Diploma, Jan Klerkx. Diploma, Gerard Baaten. Diploma, Christiaan van Berkel. 2e klas bouwkunde: le prijs, Christ. Aarts, le prijs, Adrianus v. d. Ven. 2e prijs, Martinüus v. d. Boogaart. Diploma, Paulus van Engelen. 3e klas bouwkunde: le prijs, Hubertus Werther. 2e prijs, Willem Verhagen. 4e klas bouwkunde: le prijs, Nico de Bont. 5e klas bouwkunde: le prijs, Jan de Bont. le prijs, Lambertus v. d. Bogaart. Einddiploma: Jan de Bont, Martinets Rijken, Jan Pruysers en Lambertus v. d. Bogaart. 2e klas handteekenen le prijs, Theodorus Schapendonk. 2e prijs, Theodorus v. d. Weij. 3e prijs, Jacobus Siegenthaler. Diploma, Lambertus v. d. Leur. 3e klas handteekenen: le prijs, Nico van Dongen. le prijs, Albertus Kooien. Diploma, Piet Passier. Diploma, Jan Markx. Diploma, Pieter Heurter. 4e klas handteekenen: le prijs, Lambertus Hamers. le prijs, Pieter van Cromvoirt. 2e prijs, Lambertus van Loon. Diploma Maurits Ruil. 5e klas handteekenen: 2e prijs Jan v. d. Ven. 2e prijs, Marinus Korthout. Einddiploma: Adrianus Bakkers, Jan v. d. Ven en Marinus Korthout. De cursus 1926/1927 der teeken school, die het grootst aantal leerlin gen telde, dat de school bezocht, is hiermede afgeloopen. Wij vermoeden dat dezen zomer maatregelen genomen zullen moeten worden om te voorzien in de dringende behoefte aan plaats ruimte en onderwijskracht. Wij sluiten ons gaarne aan hij de hulde, directeur en leeraren gebracht. Zij weten de school op hooger plan te brengen en te houden. PLUIMVEE-MARKT. Dank zij het streven en de bemoeiin gen-van de R. K. Middenstandsvereeni- ging, gesteund door de Waalwijksche Pluimveehoudersvereeniging, zal Za terdag 9 April en voortaan eiken Za terdag middag 3 uur een Pluimvee- markt worden gehouden. Verscheidene handelaren en vele pluimveeliefhebbers uit de Langstraat en het Land van Heusden en Altena hebben hunne medewerking toegezegd, zoodat verwacht mag worden dat dc aanvoer groot zal zijn en dus de lief hebbers goed keus kunnen maken. Gaarne willen wij onzen lezers er nog op attent maken dat geen staangeld wordt geheven en dat voor etalage, schragen en planken aanwezig zijn. Rasdieren kunnen naar verkiezing in kooien geplaatst worden, terwijl te vens zorg is gedragen dat deskundig toezicht steeds aanwezig zal zijn. Wij twijfelén er niet aan of deze Markt zal des Zaterdags nog meer leven in onze Gemeente brengen. Iedereen werke er aan mee de deel name en 't bezoek zoo belangrijk mo gelijk le maken. COR v. d. WIEL Ged. Dameskapper TELEFOON No. 8, Om teleurstelling te voor komen, gelieve men voor de Paaschweek tijdig te bespreken. 38' 11 KON. STOOMSCHOENENFABR1EK A. H. VAN SCHIJNDEL. Uitgifte 250.000 6% obligatiën tegen 99 De firma Staal en Co. te 's-Graven- hage bericht, dat de inschrijving* op een 6 obligatieleening groot 250.000 no minaal der N.V. Koninklijke Stooin- schoenenfabriek A. H. van Schijndel te Waalwijk, in stukken van 1000 en 500, zijnde de tweede serie van een obligatie-leening groot 500.000 gulden, waarvan de eerste serie groot 250.000 reeds geplaatst is, is opengesteld tegen den koers van 99 pCt. Aan de toelichting ontleenen wij nog: De vennootschap, opgericht op 21 Fe bruari 1917, is een voortzetting van de zaken van den heer A. H. v. Schijn del Sr., welke reeds in 1873 den grond slag ïegde van het tegenwoordige be drijf, en heeft ten doel de fabricage van en den handel in schoenwerk, le der en aanverwante artikelen, de ex ploitatie van een of meer fabrieken daartoe, het deelnemen in andere on- dernemingen met aanverwant doel en in het algemeen alles wat met het vo renstaande in den ruimsten zin ver hand houdt. De bruto winsten in 't tijd perk 1917/1925 behaald, beliepen ruim 1,350.000. In de bekende crisisjaren voor de Nederlandsche schoenindus trie 1921/1922 werd slechts ecu verlies geleden van resp. 32.000 en 43.000. I)e boekwaarde der gebouwen en ter- j feinen komt voor nog niet 1/4 van de getaxeerde bedrijfswaarde ad ongeveer 444.000 op de balans voor. De resultaten behaald in de eerste - 10 maanden van 1926, wijzen, volgens de directie, op een winst, die naar haar J verwachting ongeveer het dubbele zal j bedragen van de winst over het boek- jaar 1925. De opbrengst der leening zal worden aangewend voor een geleidelijke uit breiding der zaken, het vestigen van eigen verkoophuizen, zoowel in bin nen- als buitenland, deelneming in aanverwante ondernemingen enz. een en ander ter verdere uitbreiding van den afzet. Hierdoor zal een lagere kost prijs en in verhouding meer winst op een grooteren omzet verkregen wor- 1 den. Van deze leening zullen de coupons betaalbaar zijn op 1 Januari en 1 Juli van ieder jaar. De eerste aflossing vangt aan op 1 Juli 1929. Op dien da tum en verder telkens op 1 Juli tot en met het jaar 1948 zal jaarlijks 1/20 ge deelte van het oorspronkelijke bedrag der leening a pari worden afgelost De nummers der af te lossen obligatiën worden aangewezen door hel lot. De debitrice behoudt zich het recht voor, om na 1 Juli 1929 te allen tijde tot ver sterkte of algeheele aflossing a pari over te gaan. Met een hond op stap. Den 17-jarigen A. P. Korthout, in 't Loonsch Hoekje, zit 't reizen in het bloed. Geregeld ontvlucht hij de ouder lijke woning en maakt uitstapjes naar Rotterdam. Dit was ook dezer dagen weer 't doel van zijn tocht, 't Jong- mensch had echter behoefte aan een reisgenoot en besloot met een trekhond van den heer Klerks alhier den tocht te aanvaarden. Dit zonderling gezel schap kende elkaar nog van vroeger. In Eethen had Iv. echter al genoeg van z'n reismakker en zou er zich op een 'zonderlinge manier van ontdoen. Hij klopte bij v. W. aan en dischte een re laas op, dat medelijden wekte, 't Was thuis een beroerde boel, allemaal werkloos en nu moest de hond maar verkocht worden. Voor 8.kon v. W. 't dier koopen. Van W. had er wel zin in, maar niet voor 8.Ze kwa men tot een accoord. K. liet zijn reis gezel achter voor 1.een bord snert en een doosje cigaretten. 't Dier ging aan den ketting en welgemoed zette Iv. de reis alleen voort. In Gorcum was ie 't loopen moe, huurde 'n fiets en trapte naar Rotterdam. Hinderde hem eerst de hond, nuoordeelde hij dat zoo'n fiets toch maar een lastig ding was. K. poogde zijn rijwiel aan den man te brengen. Men rook echter lont, de po litie verscheen, proces-verbaal werd J opgemaakt en K. weer naar de oudcr- lijke woning teruggestuurd. K. ontkende eerst alles ,maar door toevallige omstandigheden en 't ijverig en volhardend onderzoek van den agent Keiler slaagde men er in den hond weer op te sporen. Vereerende opdracht. De Firma De Gruijter te 's-Hertogen- bosch gaat in een der drukste winkel straten van Amsterdam, in de Leid- schestraat, een monumentaal winkel gebouw optrekken, dat om zijn archi tectuur zeer de aandacht zal trekken. De gevel zal met figuraal beeldhouw werk worden versierd, waaronder drie levensgroote beelden in brons. Of schoon meer kunstenaars van naam naar de opdracht van dit beeldhouw werk hebben gedongen, is deze gegaan naar onzen Waalwijkschen schilder en beeldhouwer Theo van Delft. x Wilde stier. Toen de landbouwer v. d. R. uit Haarsteeg een stier over den dijk leidde begon het dier plotseling onge wone sprongen te maken. v. d. B. zal aanvankelijk gedacht hebben dat er zich wat Maartsche buien in den stier uitvierden. Het dier werd echter zoo wild dat z'n geleider al spoedig be merkte dat het gevaarlijke heest dol was geworden. Ofschoon v. d. R. geen stierenvechter is, spande hij zich toch geweldig in om het dier te overmees teren. Dit gelukte hem echter niet want in een ommezien werd hij wel drie maal tegen den grond gesmakt, zonder zich echter ernstig te bezeeren. Toen oordeelde v. d. B. 't heter om zich buiten de woedende aanvallen van den stier te brengen, wat hem dan ook inderdaad gelukte. Minder gelukkig* in dit pogen waren een paar passeerende personen. Toen de stier verder rende in de richting Drunen werd nog een wielrijder gevloerd en een ander per soon in minder aangename aanraking gebracht met het prikkeldraad. De Burgemeester van Drunen en de politie waren dadelijk ter plaatse en schoten op het wilde dier. Aan den hoofdagent Houben mocht het gelukken het doodclijk schot toe te brengen. De stier werd naar hier overgebracht en aan de vleeschhal verkocht. Examen. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor doctoraal examen rechts wetenschappen G. Buüdemeijer te Tilburg. Mej. Adri van Huiten, St. Anto- niusstraai alhier, slaagde dezer dagen met zeer mooie cijfers te 's Bosch voor het Bisschoppelijk examen Gods dienstonderwijs Diploma A. Zij volgde den cursusv van kapelaan Martens alhier. Mishandeling te Haarsteeg. Wij vernemen omtrent de te Haar steeg gepleegde ernstige mishandeling nog 't volgend in den nacht van Zondag 27 op Maandag 28 dezer heeft te Haarsteeg een brutale aanranding plaats gehad op de hoeve van de familie Van der Pol. Het was ongeveer half een toen de 26 jarige dochter Theodora wakker werd door gerommel en geklop aan ramen en deuren. Zij riep toen„Vader, kom eens op. Ze zijn aan de deur". Hierdoor zijn allen wakker geworden en vader en zoon begaven zich met een brandende petroleumlamp naar buiten. Zij hoorden nog aan den zij kant van het huis een raam open schuiven en zagen drie personen zich op het erf bewegen. De 30-jarige zoon Cornelis heeft toen geroepen: .Alsge op het huis wilt komen, moet ge het doen als ik het zie". Er werd toen nog geantwoord, maar tegelijk kwam een der drie personen op hem toe en sloeg met een open mes naar hem. O Zon"te Ka lalsheuvel. "S. - - i m FOTO ATELIER OUDKERK, WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9