EliiMlflEi i oi Hel Oiler der Kleine Heilige Theresia S MAISON MODERNE Dames! I BEZOEKT MKT PASCHEN g No. 29. Zaterdag 9 April 1927. 50e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk. 8 April 1927 DE BEPALING DER ZETELS OP DE LIJSTEN. Naar aanleiding van onze korte na beschouwing over de Staten-verkiezing in ons nummer van 1.1. Woensdag, verzoekt men on» eens een nadere ver klaring te willen geven over voorkeur stemmen. Wij willen daaraan gaarne voldoen en daar tevens aan verbinden een uiteenzetting omtrent de verdee ling der zetels. Hieruit blijkt duidelijk dat voor keurstemmen alleen van belang zijn voor dengene die men ze toedeelt en dien men gaarne gekozen wenscht te zien, als men kan veronderstellen dat men den candidaat een stemmencijfer kan bezorgen, grooter dan de helft van den kiesdeeler. Anders doet het voor hem niets en keeren de cijfers naar boven terug. Wij meenden in dat stukje tot uit drukking te laten komen dat men over 't algemeen, zooals ook thans, door voorkeurstemmen de uitspraak zijner kiesvereeniging, de samenstelling van zijn lijst saboteert en van den anderen kant zijn doel toch niet bereikt en dat noemen wij onpractisch en onorgani satorisch. Thans een korte uiteenzetting dei- zetel-toe wij zing Het aantal stemmen op de candi- daten van een bepaalde lijst in totaal uitgebracht, beheersc-ht de toewijzing van het aantal zetels, terwijl voor de toewijzing der zetels aan de candidaten de lijstkiesdeeler beslist. Zijn, om een voorbeeld te noemen, op een lijst 10.000 stemmen uitge bracht en zijn aan die lijst 5 zetels toe gewezen, dan is voor die lijst de lijst kiesdeeler 2000. Elke candidaat van die lijst, die een aantal stemmen heeft gekregen gelijk aan of grooter dan de lijstkiesdeeler, is gekozen. Hebben niet alle candidaten dien kiesdeeler be- j-eikt, dan zijn gekozen zij die de meeste stemmen hebben verkregen, mits dat aantal stemmen grooter is dan de helft van den lijstkiesdeeler, in dit geval wordt de rangorde be- heerscht door het aantal stemmen dat ieder verkreeg. Als regel worden op candidaat no. 1 van een lijst de meeste stemmen uit gebracht. Is het aantal op no. 1 uit gebrachte stemmen grooter dan de lijstkiesdeeler, in ons geval dus groo ter dan 2000, dan gaat het overschie tende gedeelte van die stemmen over op candidaat no. 2; is dit overschot grooter dan de lijstkiesdeeler, dan gaat weer het restant daarvan naar candidaat no. II en zoo vervolgens tot candidaat. 5. Bij deze vergelijking is aangenomen dat behalve candidaat no. 1 geen der overige candidaten een grooter aantal stemmen heeft verkre gen dtin de helft van den lijstkiesdee ler. Het geven van voorkeurstemmen kan alleen effect hebben, wanneer daarmee voor den voorkeurcandidaat een stemmencijfer kan worden ver kregen grooter dan de helft van den lijst kiesdeeler. Blijft het daarbeneden, dan is weer de volgorde op de lijst, be slissend voor de toewijzing der zetels. Een toekomst-bespiegeling. De vergelijking der stemmencijfers voor zoover mogelijk van de gemeenteraadsverkiezing 1922, de Tweede Kamerverkiezing 1925 enden jongsten uitslag der Prov Staten verkiezing geeft voor onze gemeente het volgende beeld Gem.raad 2e K. P.S. Indien bij de gemeenteraadsverkie zing op 23 Mei as ongeveer een zelfde stemmencijfer wordt uitgebracht a's 1.1. Dinsdag voor de Prov. Staten, dan zal de kiesdeeler voor een ge meenteraadszetel rond 300 bedragen. Met 2965 stemmen kan de R K. lijst dus 10 zetels halen, buiten beschou wing iatende een mogelijke versnip pering die eventueele wilde lijsten zullen veroorzaken. Dat wilde-lijsten zoo goed als zeker een waardelooze versnippering van stemmen teweeg brengen zal wel voor iedereen duide lijk zijn, daar zij (bij 't niet halen yan den kiesdeeler) minstens 75 pCt. of 225 stemmen moeten halen om in aanmerking te komen voor een over schot, en 225 stemmen zijn zoo maar niet op een wilde lijst gehaald. Als de Chr. Hist, en Anti-Rev. mogelijk samenwerken en dan 535 stemmen tot zich trekken, gelijk met de Prov. Staten-verkiezing, zijn twee zetels voor nen niet uitgesloten De driebond S D A.P., Vrljz. Dem. en Dem kan vereenigd ook een zetel bezetten. Zoo lijkt ons, aan de hand van de Prov. Statenverkiezing. den uitslag van de a s. gemeenteraads verkiez'-ng Dat wilde lijsten dikw Is weinig beteekenen blijkt uit de Staten-verkie zing in Limburg daar hadden ze ge zamenlijk 8000 stemmen e.-: geen enkele zetel COR v. d. WIEL Ged. Oameskapper TELEFOON No. 8 Om teleurstelling te voor komen, gelieve men voor de Paaschweek tijdig te bespreken. 38'11 llllHIIIIHIBlieSBIIBI de film van ontroerende schoonheid IN DE De Statenverkiezing. De Noor Babantsche pers, die voor het samenstellen van den uitslag van de Statenverkiezingen vriendschappe lijk heeft samengewerkt, had door deze samenwerking reeds vroeg in den nacht van Woensdag den uitslag bijeen. Nu de verkiezingsdrukte achter den rug is, voelen de Noord-brabantsche bladen behoefte orn openlijk dank te brengen aan allen, die er toe hebben medegewerkt om dit resultaat moge lijk te maken Deze dank gaat op de eerste plaats uit naar de burgemees ters der Noord-Brabantsche g; meenten, die zorg hebben gedragen, dat de uitslagen zoo spoedig mogelijk in htt bezit waren van de hoofdstembureaux doch niet minder naar de voorzitters dezer hoofdstembureaux die de pers in de gelegenheid hebben gesteld van deze uitslagen afschrift te nemen, en de ambtenaren die daarbij de pers op zo:> voorkomende wijze zijn ter wille -geweest. Echter Is ook een zeer belangrijke factor voor het weislagen van dezen verkiezingsdienst geweest de groote medewerking, welke is ondervonden van de Posterijen. Door een uitmun tende regeling, welke uitging van de Inspectie der Posterijen en Telegrafie te 's-Hertogenbosch als plaats waar de uitslag van de verkiezingen in laatste instantie definitief werd vastgesteld, werden alle telefoonkantoren in deze provincie opengehouden totdat vanwege den Persdienst werd medegedeeld dat de hulp der betrokken kantoren niet meer noodig was De verschillende postambtenaren in de provincie, met den telefoondienst belast, hehben daarvoor verscheidene uurijes van hun avond en nachtrust ten offer mo<. en brengen, waarvoor de Noor Brabant sche pers hun dankbaSr is, terwijl zij dank in het bijz onder v/il uilspre- tot de Inspectie te 's Hertogenbosch en dengene, die met de regeling der openstelling «in de provincie, welke zoo uitstekend in orde bleek, is be last geweest.. Persdienst Naar aanleiding van de mede- deeling in ons vorig nummer omtrent den örabantschen Persdienst en het wachten op den uitslag ie Waspik, deelt onze correspondent aldaar ons 't volgende mede omtrent de juiste toedracht Het geheele geval berust op een misverstand tusschen den ambtenaar ter secretarie en den kantoorhouder te Waspik. Zooals mogelijk bekend, ontvingen alle gemeenten uit den kieskring Heusden eene aanschrijving om nog denzelfden dag der stemming de ver zegelde paketten naar het Hoofdstem bureau te doen overbrengen en indien dit bezwaarlijk was moest de uitslag der stemming telefonisch worden medegedeeld. Op grond hiervan heeft de ambtenaar aan het postkantoor daar gevraagd tot hoelaat het telefoonkan toor op den dag der stemming ge opend was. waarop men mededeelde dat men ten postkantore geen nadere instructie had ontvangen om het kan toor later dan gewoonlijk geopend te houden en het dientengevolge om 7'/2 uur werd gesloten. L iter schijnt die instructie te zijn gekomen en, naar de kantoorhouder mededeelde heefi hij om 6 uur de gemeentesecretarie opgebeld om hiervan mededeeling te doen. De gemeentesecretarie was toen echter gesloten en nadere mededeelingen be treffende de openstelling van het tele foonkantoor hebben dus de secretarie -niet bereikt, zoodat toen de werk zaamheden van het stembureau waren afgeloopen (ongeveer 9'/2 uur) de ambtenaar in de vaste overtuiging was dat het telefoonkantoor gesloten was Des nachts ongeveer l2'/2 uur werd hij uit zijn slaap gewekt door den kantoorhouder die den uitslag der verkiezing vroeg. De ambtenaar ter secretarie heeft hem toen zonder aarzelen niettegenstaande het midder- nachtelijk uur direct den uitslag mede gedeeld, kon deze naar Heusden be richt worden en was de zaak in orde. Godsdienstdiploma. Bij het op de R K Kweekschool „Sacré Coeur" te Mterdijk, Bisdom 's Bosch, gehouden examen voor Godsdienstdiploma, waarvoor de op leidingscursus stond onder leiding van den WelEerw. heer Rector M. Was- senberg. verbonden aan het klooster der Eerw. Zusters, slaagden alle 29 Speciale muzikale begeleiding. Piano, Viool, Cello, Harmonium, Zang. Lees de volgende week de advertentie in dit blad. candidaten. O.a. mej. M v. d. Broek, alhier. RTJKSVAKSCHOOL. Al meermalen hebben wij gelegen heid gehad als onze meening weer te geven dat de ruimte aan de Rijksvak- school, vooral de afdeeling machinale schoenmakerij, veel te beperkt is. De ze meening is opnieuw bevestigd, toen w ij dezer dagen een bezoek brachten aan de school en wij mogen, gelooven wij, er gerust bijvoegen dat die over tuiging door de geheele Commissie v. Toezicht op 't M. O. in onze gemeente wordt gedeeld. Als men ziet hoe de machines haast tegen elkaar staan, dat er bijna geen plaats meer is voor een rek, voor een hulpmachine, voor den leerling of leeraar, als men bijv. ziet welke ruimte de naam draagt van leesten- en fourniturenmagazijn enz., dan meenen wij niet te overdrij ven als we zeggen dat voor een be hoorlijke outilage, voor vruchtdra gend onderwijs de ruimte werkelijk te gering en voorziening dringend noo- dig is. Wij vernemen thans toevalligerwijze dat de regeering plan heeft de ruimte voor 't bureau (kamer der directie enz.) uit te breiden. We meenen dat zulks om tal van redenen een noodza kelijk werk is. Maar dan hopen wij in 't belang der school en der leerlingen, dat de directie en de commissie van advies onze meening ten deze mogen deelen en bij het betreffende departe ment met klem zullen willen aandrin gen een niet minder dringende uit breiding thans zeker mede uit te voe ren. Geschiedt zulks tegelijkertijd dan kan dit een kostenbesparing slechts in de hand werker en noodig is 't o.i. allerdringendst. Doktersfonds. Zooals wij inderiijd hebben mede gedeeld is er eene circulaire verspreid door de Afd. Geertruldenberg en Omstreken van de Ned Vereen, tot Bevordering der Geneeskunst, waarbij werd medegedeeld dat 18 April a.s. een Ziekenfonds van die afdeeling zal in werking treden voor tal van plaatsen in de Langstraat en Omgeving. Het bestuur van de R K. Werklie denvereeniging alhier heeft nu alle arbeiders van Groot—Waalwijk per biljet medegedeeld dat met ingang van 1 MM as een eigen doktersfonds door de Werkliedenvereeniging wordt in het le/en geroepen. Het verzoekt allen tot dit eigen fonds toe te treden en roept alle arbeiders op tot eene be spreking op Woensdag 13 April, des avonds 7'/2 uur.'die ook toegankelijk is (evenals het fonds) voor niet-leden. Musis Sacrum. Wij waren dezer dagen in de gele genheid eens een blik te werpen in de muziekzaal „Musis Sacrum", die door de bekwame hand van den heer Willem H-ns eene radicale verjon- gings- en verfraaiïogs kuur ondergaat Waar de zaal bijna gereed is en met Paschen wederom voor 't publiek in gebruik wordt genomen, willen weer gaarne een enkel woordje aan wijden. En wij kurnen dan gerust zeggen, dat de eerste indruk een uitnemende is maar tevens dat een nadere be schouwing dezen indruk zeer be vestigt. De opvatting van den heer Hens is hier weer werkelijk artistiek, zoowel wat kleuren combinatie als kleuren- keuze betreft; het flawed achirg rood in sprekende, doch niet schreeuwende tint in depaneelen.afgezetdoorpilasters in grijs met gouden contouren, zich zeer wel aansluitend bij 't plafond en de rustige lambrizeering van marmer- imitatie'geeft aan 't geheel een rustig, warm en voornaam cachet. Al is de zaal groot, toch wordt 't er intiem, gezellig door de mooie kleuren, door den warmen toon, door de smaakvolle opvatting van lijn en figuur, maarniet minder artistieke uitvoering van den heer Hens met zijn beide zonen. Het moet voor de hier residcerende gezelschappen een genot zijn in een dergelijke smaakvolle zaal hunne uit voeringen te geven of vergaderingen te houden 't publiek zal hier zeer aan gename verpoozing vinden en een gezellig zitje. Waalwijk mag nu met recht trotsch zijn op dpze mooie, moderne, prettige concertzaal. Zal het ongetwijfeld voor de onderneem sters de eerste en beste resultaten afwerpen, ook voor den heer Willem Hens c s. Is het een schitterende reclame. Zijn goede naam. als handig ontwerper en uitstekend uitvoerder zal hierbij slech's winnen. Wij vertrouwen voor de eigenares sen, de dames Gerris. op het beste suc ces en resultaat van dit voor Waal wijk werkelijk belangrijk werk. de kunst en stijlvolle restauratie van hare concertzaal bij uitnemendheid. naam moest hebben Is het nu niet de gewoonte, dat een partij op een can- didatenlijst de meest tympaihitke en meest geschikte personen bovenaan plaatst? Of heeft soms de zetter uit baloorigheid dit heterogene vijftal In omgekeerde volgorde laten drukken? Hoe 't ook zij, 't is een diep be droevend feit, dat geen plaats werd gegund aan een rechtschapen man als Hartog, rechtmatig vertegenwoordiger der oude partij, die wars van alle marktgeschreeuw, Waalwijks belangen op velerlei wijzen heeft voorgestaan met de hem eigen bescheidenheid en correctheid. Wij hopen, dat Waalwijks burgerij dit voor oogen zal houden bij de a.s. verkiezingen dat zij het lawaai buiten de raadzaal zal houden en mannen zal kiezen, die, met voorbijzien van alle eigenbelangetjes en zelfingenomenheid, Waalwijk vooruit zullen brengen U, m d Red, dankend voor de plaats ruimte. Hoogachtend KIEZER. PLUIHVEE-MARKT te Waalwijk op Zaterdag 9 April as, das 'snamiddags ten 3 uur. SPORT. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana haar laat- sten thuiswedstrijd voor de Competitie en koml Berkdijk bij Kaatsheuvel op bezoek. Daar van de zeven gespeelde wedstrijden op eigen terrein slechts éénmaal werd verloren, vertrouwen wij, dat onze geel-zwarten zich Zondag weder geheel zullen geven om ook hij deze ontmoeting met succes uit den strijd te kortien. Ook Berkdijk' zal zich geheel geven om zich hoven onze geel zwarten op te werken, daar het een spannende wedstrijd belooft te worden hopen wij dat vele sportliefhebbers deze ontmoeting zullen hijwonen. Aanvang om 2,30 uur. R.K Werkliedenvereeniging Algemeere Vergadering op Maan dag 11 April 1927 ten 8 uur precies In de zaal van de Werkliedenvereeni ging Aan de orde 1. Opening 2 Notulen 3 Jaarverslag van den Secretaris. 4 Jaarverslag van den Penningm. 5 8egrooting v >or 1927. 6 Bestuursverkiezing, wegens perio dieke aftreding van A. Stokwielder en ter voorziening in de vacature, ontstaan door de ontslagname van L Leijten. terwijl het bestuur bovendien met 2 leden moet worden uitgebreid. Candidaten zijn (alphabetisch) j. M Didden N. van Gorcum; A. Stokwielder (aftr.). 7. Mededeelingen 8. Rondvraag en Sluiting. Stierenkeuring. Op de Provinciale Premiekeuring voor stieren 6 April j I. alhier gehou den werden de volgende dieren be kroond. 1 jarige stieren le prijs f 10 Da niëi 8358 S van de Fokver. te Almkerk met 80 1 punt. 2 jarige stieren le prijs f 45 Co bas Constan'ijn 7594 S van J. C. Wink te Wijk me» 82 25 punt. 2e prijs f 40- Wouter 7576 S van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen met 81 punten. 3-jarige stieren le prijs f 70 Re- venant Bon van de Fokver. Het Land van Heusden en Altena te Eethen met 80 25 punten. Kruisboogsport. Vanaf heden tot volgende weekZa terdag zal in het. Sigaren- en Sigaret tenmagazijn der Fa. Wed. Th. C. Pulles, bij de Markt alhier, de prach tige Wisselbeker, welke zal verscho ten worden op de concoursen van den Langstraatschen Bond van Kruisboog schuttergezelschappen „D.E S V.". zijn tentoongesteld. Deze fraaie beker is geschonken door The Vittoria Egyptian Sigarette Company, fabrikante der Miss Blanche Sigaretten, te Rotterdam. Morgen zullen de hier bestaande Kruisboogschuttersgezelschappen „De Eendracht". „O O G en „Nooit Ge dacht" deelnemen aan het groot Na tionaal Concours te Vlijmen, uitge schreven door „Juliana", gevestigd In het Café „Centrum" van den heer Hub. Boom de Vaan, aldaar Veel succes zij hun toegewenscht in den zwaren strijd. VLIJMEN. Zondag zal in café de Boom de Vaan alhier, den eind wedstrijd plaats hebben van den door den Langstraatschen Kruisboogschutters- bond uitgeschreven nationalen wed strijd voor Kruisboogschutters. Waar 't er zal spannen twijfelen we niet of de mannen van Tel! zullen INGEZONDEN STUKKEN i De vrouw kreeg, toen ze nog in de echtelijke (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). fi RECHTSZAKEN. M. d. R., Zoo is dan bij de Slatenverkiezing J* ^^a^^raak de goed om zeep gegaan. Gent heeft ingezien, dat stemmen op kleine partijtjes waardeloos is. Dat heeft denkelijk de heer TiLnus, wiens rede wij in Uw blad lazen, hem bij gebracht. Als een drenkeling greep de heer v. Gent naar wat het dichtst bij was en kwam zoo weer in zijn oor spronkelijke groep terug, die nu echter ter wille van den schijn, een anderen 1922 1925 1927 R.K. Staatspartij 2567 3182 2965 R.K. lijst Oomens 209 R.K. Volkspartij 95 80 Christ. Hist. Unie 298 312 401 Anti—Rev. 43 134 S.D.A.P. 138 203 157 Vrijz. Dem. 321 66 63 Dem. Partij 94 Lijst Van Gent 99 Vrijheidsbond 26 36 Diverse kleine partijen 92 35 Totaal 3533 4113 3960 3 Je Ontbladerde Roos" j Wille Bioscoop Waalwijk, j VOETBAL. WAALWIJK. QUICK. Na een gedwongen rustperiode staal eindelijk voor de Quickcrs a.s. Zondag weer een wedstrijd vastgesteld, n.l. tegen Zaltkonunel. Indien het weer medewerkt, zal dan toch eindelijk de eerste der twee wedstrijden tegen „Bommel" gespeeld worden. Ettelijke malen zijn deze ontmoetingen al reeds uitgesteld. Gaat deze ontmoeting door, dan wordt dit zeer zeker een der spannendste wedstrijden van het geheele seizoen. I miners Quick staat ook thans nog niet geheel en al veilig voor de degradatie, terwijl Zaltbommcl door eene overwinning nog een kleine kans hchoudt den dans to ontspringen ten koste van Boxtel of van Quick. Zouden de Gelderschen echter morgen liter verliezen dan weten de W.S.C.-ers tegen wie zij de promotiewedstrijden moeten spelen. Dnt het dus een spannende wedstrijd wordt, dnt is zeker en helde ploegen zullen zieh wel tot liet uiterste Inspannen om de belde kostbare puntjes machtig te worden. De Quickers staan morgen voor een zeer zware taak, en alleen bij eene uiterste krachtsinspanning is eenig succes moge lijk, daar de Bominelerwaarders op het oogen- biik zeer goed en enthousiast spelen. Het zal er dus ook aan belangstelling voor dezen wedstrijd, waar voor beide elftallen alles op het spel staat, wel niet ontbreken. Quickers, nog eens uw uiter ste best gedaan, morgen en zorg er voor dat de toestand voor uw elftal niet crittek wordt. Gij kunt op de ranglijst door enkele punten ook en kele plaatsen stijgen. Stel u dus morgen voorgoed in veiligheid. Aanvang van den wedstrijd om half drie. R. W. B. Voor Zondag 10 April staat alleen vastgesteld Kaatsheuvel 2R.W.B. 2. DRUNEN. Zondag a.s. zal onze Voetbalvereeniglng „Spor ters" ontmoeten „D.D.C." uit Zaltbommcl, op het terrein van „Brabantia" te Vucht. GEERTRUIDENBERG. Good-Luck 1 speelt Zondag a.s. voor deze com petitie haar laatsten thuiswedstrijd en wel tegen Tilburgia uit Tilburg. Te Tilburg werd onver diend inet 21 verloren. Good-Luck zal er dus alles opzetten 0111 revanche te nemen. KORFBAL. GEERTRUIDENBERG. Naar wij vernemeh, zal de korfbalvereeniging B.L.E.I. dit jaar haar tweede lustrum vieren, ter gelegenheid waarvan groote seriewedstrijden zul len gegeven worden. Verschillende vcreenigingen hebben alreeds hunne deelname toegezegd. j i. Het ging niet goed tusschen man en vrouw. Zich dien dag in de noodlge belang- daarom was de vrouw er van door gegaan. Maar ctpllincr mnerpn UPrhfiiOPn nu ze de klndercn mnar konden kwijt worden, Stelling mogen verneugen. iie|,iie„ ze eikaar weer opgezocht, verlieten Ór- i Uien en gingen zich metterwoon in Eindhoven man beweert echter dat hij haar 15 per week afgaf. Verdachte zegt dat niet hij de kinderen onverzorgd heeft achtergelaten, doch de vrouw. RECHTBANK. In de strafzaak te behandelen op 14 April tegen C. V. 42 jaar, visscher te Woudrichcm, thans ge detineerd, zijn vanwege liet O. M. twecc getuigen gedagvaardG. den Toom, opperwachtmeester der marechaussee en J, Blokland, marechaussee, heiden te Woudrichcm. Als verdediger voor verdachte treedt op Jhr. Mr. C. vthi Nispeu tot Sevenacr, advocaat en procureur te Den Bosch. De dagvaarding, aan verdachte be teek end, luidt als volgt: dat hij op 29 Nov. 192(5 te Woudrichcm, ter uitvoering van zijn voornemen om opzettelijk een tot de Brigade Woudrichem behoorenden wachtmeester van het leven te berooven, althans zwaar lichamelijk letsel toe te brengen, opzette lijk zich naar de marechaussee-kazerne te Wou drichcm heeft begeven, terwijl hij een mes bij zich had, daarna aldaar heeft aangebeld en toen de deur geopend werd door den marechaussee Blokland, met het nies in de richting van het hoofd van Blokland heeft gestoken, zijnde de verdere uitvoering van zijn misdrijf niet vol tooid, alleen door de van verdachte's wil afhan kelijke omstandigheid, dat Blokland, liet gevaar ziende, zich snel zij- en achterwaarts boog, de steek nlzoo ontkwam en wegliep. SLECHTE OUDERS. H. A. J. Huijnen, koopman te Orthen hij 's- ltosch, moest terecht staan terzake dat hij zijn twee jonge kinderen hulpbehoevend en onver zorgd in dc woning heeft achtergelaten, terwijl de moeder reeds was gaan loopen. Verdachte was niet verschenen. Volgens getuige, veldwachter H. van Wande len waren de kleintjes bijna altijd alleen in huis en lagen dan in bed. Getuige, die van den nood toestand der kinderen hud gehoord, was de wo ning binnengegaan en trof het jongste kind voor al in vreeselijk vervuilden toestand aan. Het kind lag in een sinaasappelkistje op wat stin kende vodden. Omdat het kistje te klein was, lag het arme kind met de beentjes opgetrokken. Beide kinderen hadden vuurroode rugjes van 't schrijnend harde liggen. Ze werden opgenomen in het Groot Zleken-Gasthuis te Den Bosch, waar ze na eenigen tijd weer bekwamen. Dc kinderen zijn aan de oudcrlükc macht ontnomen en ge plaatst in het gesticht der Udcn. Eerw. Zusters te liist-v. Gent naar 't schijnt, voor te clschen en kunnen dus de ontaarde ouders vrij 1 uitgaan. STROOPERIJ. Verheugend is 't feit, dat de heer V Wegens Stroopenj van hout stond terecht H. W. K., arbeider te Heusden. Hij had 1.1. Januari ten nadcele van getuige L. van der Lee hout en musterds meegenomen. Deze van der Lee had in opdracht tegen een vast weekgeld hout te hakken. Takken en spaanders, alzoo de afval van het hout was ook voor hem. 't Is de moeite niet waard dat van der Lee het meedraagt, had verdachte geredeneerd, dus pikte hij het dan maar in. Hij was er toen met kar en paard op uit gekomen, om het hout weg te voe ren. Getuige M. L. van den Berg had hem bezig gezien. Het vrachtje had een waarde van zes gulden. Verdachte is al eens veroordeeld wegens dief stal, aldus het O. M. De eisch luidde 20 boete; de uitspraak 15 boete subs. 14 dagen hechtenisstraf.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 9