deIchMaïhetTuMh „SE BLINDE VINK" Drukwerk Fin A. 11 Wee-Cools. tOOil I „De Blinde Vink" of ■so 32 Woensdag 20 April'27. 50e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 19 April 1927 Doktersfonds. Door het Bestuur van het Zieken fonds van de R.K. Werkliedenvereni ging te Waalwijk is aan zijne leden ïe volgende circulaire gericht Naar aanleiding van een destijds jlaats gehad hebbend onderhoud met -LH. Doktoren, waarbij o.a. naar voren gebracht werd, dat de thans door de leden betaalde premie voor dokter en ipotheker te laag was en daardoor belangrijk verhoogd zou moeten wor- den en in verband met een door H.H. Doktoren opgericht Doktersfonds, ter- wiji een eventueel door ons op te richten fonds in de pen was, hetgeen lhans j I. Woensdag 13 April door de R.K. Werkiiedenvereeniging van Waal wijk is geschied, zijn wij genoodzaakt met ingang van 1 Mei a s. de kosten van dokter en apotheker te scheiden van de volle premie, welke ieder lid thans betaalt en aldus te verminderen met 8 cent per lid en per week. Gezien, dat vanaf dien datum geen dokter en apotheker aan ons Zieken fonds meer verbonden is, raden wij eenieder aan lid te worden van het opgerichte Dokterfonds van de R K. Werkiiedenvereeniging van Waalwijk Dezer dagen zal eenieder door een bode bezocht worden, aan wien men zich als lid van genoemd doktersfonds kan opgeven. leder gezin, dat zich direct laat in schrijven, wordt het aldus van dezen datum af te veel betaalde (per lid en per week 8 cent) per 1 Mei a s. terug betaald, wanneer de contributiekaarten met dit bedrag zullen worden ver minderd. Het bestuur vertrouwt in deze op de volle medewerking harer leden en spoort nogmaals eenieder in zijn eigen belang aan lid te worden van ons thans opgericht doktersfonds. Wacht dus niet tot den laafsten man, doch sluit U direct aan, in het voor deel van U en Uw gezin. KynologenVereeniging. Zondag 18 April behaalden leden vanorize Kynologenvereeniging „Waal wijk en Omstreken" op de Internatio nale Eendaagsche Hondententoonstel ling te 's Bosch de volgende prijzen A. Willemse, Drunen, met Floris Holl. Herder Open kl. 1ste pr. Z. G. Jos Ant Pulles Open kl. 3de pr. Z G., Limiteklasse 1ste pr. Z. G J. v. d. Schoot met Kwang H. H. Nat. Fokkers klasse 1ste pr. G. H. v. Laarhoven met Bobbie En- gelsche Setter Open kl. 2de pr. G Jac Leijtensm. Lleda, Bouvier, Open kl. 2de pr. G. Jac. Eijkens met Hedel, Ruigh. Belg Herder, Open kl le pr. G., Nat. Fok kers-klasse 1ste prLimite 1ste pr Nieuwelingskl. 1ste pr. G f C. van luijl. In het Groot Ziekenhuis te's Bosch is gisteren overleden de heer C. van Tuijl, die vorige week bij de paarden- schatting te voorm. Baardwijk zoo ernstig door een paard tegen den buik werd getrapt, dat hij direct naar den Bosch werd overgebracht. Na een week van hevig lijden is hij thans aan de gevolgen overleden.. Weggeld en Wegenbelasting. Men meldt ons het volgende Zooals bekend zal zijn, vangt op 1 Mei a.s. de nieuwe dienst voor Weg geld aan en een geheel nieuwe dienst voor de Wegenbelasting. Wat het eerste betreft, zullen de houders van rijwielen, paarden en trekhonden een dezer dagen een aan giftebiljet ontvangen, of anders ten kantore van den Ontvanger kunnen verkrijgen. Men denke eraan, dat rijkaarten te Waaiwijk alléén worden afgegeven op Dinsdag. Woensdag, D -nderdag en Vrijdag in den vóórmiddag op andere dagen en uren worden geene kaarten verstrekt. Wie vorige jaren „aan den lijve" de overstelpende drukte aan het kantoor heeft bijgewoond, zal goed doen zich te binnen te brengen, dat eene goede invulling en onderteekening van heteenvoudige biljet de vlotteafwerking zéér bespoedigt. In de meeeste gevallen betreft de aangifte rijwielen men verzuime niet in te vullen of het een heeren of damesrij viel geldt en neme even de geringe moeite na te gaan, welk merk en nummer zich daarop bevindt. Het raadplegen van de oude kaart is voor dit doel minder gewenscht. De nieuwe Wegenbelasting is voor houders va>i rijwielen met hulpmotor, van mcvVö/rijwielen en van motorrij tuigen ^'(zoowel voor persopen- als goed^-envervoer) van belang. het bezigen van deze voertuigen op den openbaren weg (dus niet alléén op provinciale wegen op of na 1 Mei a s moeten de houders daarvan ten kantore van den Ontvanger der dir. bel. aangifte hebben gedaan. De hiervoor benoodigde aangiftebiljetten zijn sedert 25 April op het Ontvang kantoor verkrijgbaar, moeten worden afgehaald en worden niet aan huis bezorgd. Na het inleveren van de behoorlijk ingevulde en geteekende biljetten zul len de van 1 Mei 1927 af geldig zijnde belastingkaarten tegen dadelijke beta ling, an de verschuldigde belasting in ontvangst kunnen worden genomen. Ten slotte wordt erop gewezen, dat art. 15 der Wet, volgens hetwelk een bestuurder van een motorrijtuig, die daarmede op den openbaren weg rijdt, verplicht is, op de eerste vordering van de in art 23 der Wet genoemde ambtenaren het rijtuig te doen stil houden, alsmede eene bij dat rijtuig behoorende, ten name van den houder staande, belastingkaart te vertoonen, in werking treedt met ingang van 16 Mei e.k. Boerenleenbank Vergadering van de Boerenleen bank op Donderdag 21 April a.s. des avonds om half acht uur in den Gilden bond te Waalwijk. 1. Opening en aanwijzing secretaris en 2 stemopnemers. 2. Voorlezing notulen en verslag over 1926 met vaststelling der Balans en Verlies- en Winstrekening over 1926 3. Voorstel van het Bestuur om over 1/4 gedeelte van de winst over 1926 te mogen beschikken. 4.' Benoeming van 2 leden van het periodieke aftreding Adr v. d. Broek en die terstond herkies Bestuur wegens van de Heeren Willem Klerkx, baar zijn 5. Benoeming van 1 lid van den Raad van toezicht wegens periodieke aftreding van den Heer Ant. v. Huiten, die terstond herkiesbaar. 6 Benoeming van den kassier, we gens aftreding van den Heer W. v. d. Mee. die terstond herkiesbaar is. 7. Goedkeuring van de besluiten genomen in de vergadering van 24 Mei 1926. (Deze vergadering was ongeldig wegens het niet tijdig oproepen). 8. Rondvraag en sluiting. f Zuster Dosithea. Naar wij in de „Java Post" lezen is den llen Februari in het klooster der Zusters J. M. J. te Tomobon na een lang en verdienstvol verblijf in de Minahassa overleden de eerw. Zuster Dosithea, in de wereld mej. C. Scham- bergen. Den lOden Febr. 1862 werd zij ge boren te Waalwijk en den 10 Sept. 1884 trok zij in bij de Zusters J M.J. Na eenigen tijd in Nederland gewerkt te hebben vertrok zij den 2den Mei 1898 naar de Minahassa. Zij behoorde tot de eerste karavaan, welke alle moeilijkheden van een eerste begin heeft meegemaakt. De plechtige uitvaart werd gehou den door Mgr. J Panis, apostglisch prefect van Celebes Het Europeesch bestuur had zich doei» vertegenwoordigen door den ma joor van Tomohon, die de uitvaart bijwoonde en bij het graf de deelne ming van het Europeesch bestuur overbracht aan de treurende comrnu- nauteit Uitvoeringen. Het laatste winterconcert der Lieder tafel „Oefening en Vermaak" dat 11. Zondag werd gegeven, was niet zóó druk bezocht als we dat gewoon zijn. Nu was de dag o.i. ook niet gelukkig gekozen, maar omstandigheden bleken de vereeniging daartoe gedwongen te hebben Maar waar het hier mede de huldiging gold van een der trouwste medewerkers onzer Liedertafel, van het lid, dat 50 jaren de vereeniging met alle kracht heeft gediend, de heer C. van de Meijdenberg, had het bezoek toch drukker kunnen en moe ten zijn. Het geen „Bal na" zal hier aan ook al niet vreemd geweest zijn De liedertafel had het goede idee om nu eens een concert te geven geheel met eigen krachten, om het publiek eens te laten hooren wat de leden zelf prestecren. Zij is hiermee uitstekend geslaagd, want het was werkelijk een goed concert. Het nieuwe nummer van 't pro gramma „Rudolf van Werdenburg" van Hegar, geschenk van de familie de Cor tie, werd goed vertolkt en ook de andere koor-nummers als Euterpe, Schweigen der Nacht, waarin de heer Gerard Sars de bariton soli op zeer verdienstelijke wijze zong en „Gravers" van Olman, werden met veel vuur gezongen en goed weergegeven. Voor al het laatsle viel zeer te prijzen. De medewerking van 't Gemengd koor in een paar bekende nummertjes gaf aan 't programma een goede kleur, terwijl de solisten van den avond, de heer Thorn, Burmanje met „Gemas kerd Bal" van Verdi en mej Marie Mertens, in een viertal mooie nummers het publiek zeker deden genieten. Vooral Mej. Mertens demonstreerde opnieuw een mooi, zuiver geluid en een steeds groeiende scholing. De heer Burmanje zong als altijd met veel bravour en goede voordracht en oogstte grooten bijval. De solo van mej. Mertens in „Euterpe", een lang niet gemakkelijke taak, werd goed ten uitvoei gebracht De jongeheer Knepflé accompag neerde een en ander zeer verdienstelijk. Alles bijeen was 't een uitstekend geheel, waarvoor den heer Jac. Sars alle hulde toekomt. Tusschen het programma in, nam de heer M. A. van Liempt even het woord om den gouden jubilaris der Liedertafel, den heer C. van de Meij denberg, namens de honoraire leden te huldigen. In intiemen kring heeft de voorzitter, de heer A. C. v. d. Heijden, zulks reeds tevoren gedaan. Hij wees op hetgeen de heer v. d. Meijdenberg geweest is voor de Lie- dertafel en daardoor voor het muzi kale leven in onze plaats, waar zijne vereeniging zulk een voorname plaats inneemt. Hij stelde hem den jongeren ten voorbeeld en hechtte hem de gouden medaille, speciaal voor dit doel geslagen op de borst, hem nog maals gelukwenschend en de hoop uitsprekend dat hij nog vele jaren lid zijner dierbare vereeniging mocht blij ven en getuige zijn van haren voort durenden bloei. Een hartelijk applaus bewees de instemming van 't publiek met de keurige en hartelijke speech van den geachten spreker. De Witte Bioscoop zag in deze dagen ongeveer een 2000 bezoekers aan haar film „de ontbladerde roos", terwijl de Flora bioscoop met haar uitstekende specialiteit haar beide voorstellingen op Maandag geheel uit verkocht had. Maandag 2en Paaschdag gaf de Gem. Zangver. „Vooruitgang zij ons Doel" in de Ned. Herv. Kerk met wel willende medewerking van de heeren J. v. Kempen* (contrabas), L Both (orgel) haar aangekondigde uitvoering. Onze verwachting was hoog gespan nen, vooral daar op het programma het prachtige Paasch Oratorium „De Jongeling yan Nairn" van Robert Schwalm, vertaald door de Heer A C. v. d. Heijden stond aangegeven. Die verwachting is verre overtroffen; zoo wel het instrumentale gedeelte als het vocale werd prachtig ten gehoore ge bracht. De enkele kleine vlekjes die in het 'oratorium voorkwamen, kunnen we gerust over het hoofd zien, waar dit werk hetwelk zeerhooge eischen stelt aan koor en solisten schitterend werd weergegeven. Ook de overige nummers werden uitnemend ten ge hoore gebracht. Den kranigen direc teur den Heer J. H. Nelis brengen wij dan gaarne onze hulde en hopen door zijn koor nog meermalen op zulke uit voeringen vergast te worden. Opening Concertzaal „de Lindeboom Maandag 2en Paaschdag op het middaguur trok onze harmonie „St Ciispijn" door de straat. Aafigelokt door 't prachtig weer en als opening van 't buiten muziek-seizoen vergezel den honderden de harmonie naar de St. Antonius-parochie, waar ter gele genheid der opening van de nieuwe concertzaal „de Lindeboom" van den heer C. van Sebille, waaromtrent wij in een vorig nummer reeds een en ander hebben medegedeeld, eene uit voering zou worden gegeven. Hetma- tinée dat op uitnemende wijze door onze harmonie geboden werd, trok een goede belangstelling. De heer H. van Engelen complimen teerde den eigenaar met deze mooie zaal, wees er op dat het zijne speciale bedoeling was ze te gebruiken als vereenigingslokaal, achtte het voor den heer van Sebille een eer dat het keur corps van de R.K. Werkiiedenvereeni ging hier z'n medewerking verleende Tenslotte bood hij namens de hier gevestigde vereeniging O. O G. een bloemenhulde aan. Des avonds gaf de tooneelvereeni ging 0.0 G. in de nieuwe zaal eene tooneelultvoering, die goed bezocht was en zeer goed voldeed. De heer v. Engelen heeft succes van z'n mannen, de uitvoeringen staan voortdurend op hooger peil en men amuseert er zich uitstekend. OO.G. had veel bijval. Uitvoering Patronaat St. Clemens. Ondanks hel schitterende vooijaars weer kon de directeur van het patronaat kapelaan Thomassen bij de opening zijne tevredenheid over de goede op komst uitspreken. Ook de bezoekers zullen ongetwijfeld tevreden zijn ge weest over het vertoonde. Het was een zeer genoeglijke avond vol afwisseling De jeugdige acteurs, die haast allen voor het eerst op de planken stonden hebben zich uitnemend van hun taak gekweten en hebben het zeer goed gekozen programma heel aardig ver tolkt. Er schuilen beste krachten onder die voor de toekomst heel wat beloven De directeur en zijn helpers de heeren C. Mol, A. Lombarts en Chr. Thijssen hebben eer van hun werk, want he zal heel wat opoff ring gevraagd heb ben om deze jongens zoover te brengen De medewerking van de harmonie bracht een zeer gewaardeerde afwisse ling in het programma. Zij wist er me haar uitnemend uitgevoerde nummers zeer goed de stemming in te houden en de pauzen lusschen de verschillende nummers en bedrijven aan te vullen V/ij hopen na deze eerste goede kennismaking met het gereorganiseerde patronaat, de jongens nog eens meer op de planken te zien. Aan cie vele bestellers en aan vragers zij medegedeeld dat Lief en Leed uil deVogelwereld van A. C. v. d. Heijden dat deze week verschijnt. Prijs f 0-65, gebonden f 1. Waalwijksche Stoomdrukken Antoon Tielen. Opening Roestelberg-paviljoen. De ondernemer van het café-restau rant aan de Roestelberg heeft we geboft met het weer ter gelegenheid van de opening op 2en Paaschdag Dit geschiedde zonder eenig uiterlijk vertoon, maar wel onder enorme be langstelling van het publiek. Het zag er op de Roestelberg, op de wegen er heen en er rondom zwart van de menschen. Niet honderden, maar dui zenden genoten van de prachtnatuur in deze heerlijke omgeving, of van het gezellig zitje dat de heer P. van Eewijk c.s. de menschen hier hebben bereid in het mooie boschje aan den voet van den berg. Wij gelooven dat het succes blijvend zijn zal als aan goede consumptie en dito bediening streng de hand wordt gehouden. Begrijpelij kerwijze profiteerde ook het oude adres Koob van Son, die z'n gelagkamer, veranda, z'n tuin keurig heeft in orde gebracht, van dezen zeer bijzonderen toeloop en wij mogen verwachten dat de ambitie van de geheele omgeving en verre daarbuiten om naar Roestel berg, naar de duinen enz. op te trekken belangrijk zal toenemen. Dat hopen wij van harte, opdat men dan meer onze mooie omgeving leert kennen en waardeeren Maar wij doen een beroep op alle wandelaars, om de boomenen planten, de eigendommen nauwlettend te ontzien, opdat men ook blijvend zal kunnen genieten. Bij een gelegenheid als deze demon streert zich temeer de behoefte aan een fatsoenlijke weg. Gelukkig dat aan deze aangelegenheid ernstig aandacht ge schonken wordt. Mogen deze pogingen spoedig succes hebben. Verjaardag Prins Hendrik. Ouden gewoonte had Dinsdag j.l de aangekondigde muzikale wandeling der Harmonie „St. Crispijn, ter gelegen heid van den verjaardag van Z K. H ^rins Hendrik door de gemeente plaats. In opgewekte dichte drommen trok tiet publiek met het corps aan het hoofd door de verschillende straten. Vermelden wij nog dat de Harmonie op haar rondgang het muzikale-saluut den Burgemeester aan zijn woning bracht, welke attentie door Z.Edel Achtb. zeer op prijs werd gesteld Van de openbare gebouwen wap perde de nationale driekleur. Met den verjaardag der Prinses geeft de harmonie „St. Crispijn" haar eerste zomer-concert. Holl. Buurtspoorwegen. Aan het verslag van de Société Beige des Vicinaux Hollandais. uit te brengen in de 19 dezer te Brussel te houden algemeene vergadering van aandeelhouders, ontleenen wij het vol gende De concurrentie heeft een on- gunstigen invloed geoefend op de bedrijfsresultaten over 1926; het ver- liessaldo is daardoor gestegen met fr. 30,327 tot fr. 155,887. De balans vermeldt onder activa: tramwegen 's Hertogenbosch—Waal wijk—Heusden) enz. fr. 3.032 751 (fr. 2,940.365) kas, bankiers fr. 353,907 (fr. 430,525), magazijn fr. 6253 (fr. 21.752) zekerheidsstellingen fr. 35,718 (onv.); garantiefonds fr 289,788 (fr 287 347), verliessaldo vorige jaren fr. 125 559 (fr. 61.969), verlies 1926 fr. 30 327 (fr. 63,589) en onder passiva kapitaal 6000 gewone en 6000 prefe rente aandeelen P.M., leeningen en achterstallige rente fr. 2,684 895 (fr. 2,706,702), diverse crediteuren fr. 640,598 (fr. 612,823), wettelijke reserve fr. 46 789 (onv belastingreserve fr. 20,000 (onv.). garantiefonds fr. 299,823 (fr. 272,753) en renteloos voorschot fr. 224,701 (onv). De verlies- en winstrekening ver meldt als batensubsidies, rente en exploitatie fr. 51,694 (fr. 114,037), waarvan in mindering komen: saldo AP. fr. 125 559 (fr. 61,969), algemeene kosten fr. 40,593 (fr. 177,627), rente e-nz fr. 23,428 (nihil), afschrijving op autobussen fr. 18.000 (nihil), zoodat er een verliessaldo is van fr. 155.887. Jubileum Spiero. De Prov. Bossche Ct. schrijft o.m.: Een bekend stadgenoot jubileert binnenkort: op 11 Mei a.s. is het vijf-en twintig jaar geleden, dat de heer S. Spiero zijn intrede deed in het muzikaal leven van 's-Hertogenbosch. Op 22 Dec. 1901 behaalde hij het diploma aan het Koninklijk Conserva torium voor Muziek te's-Gravenhage. In 1902, op 11 Mei, werd hij be noemd tot trombonist en violist van het toenmalige Bossche Schutterij Or kest, onder leiding van den heer M. J Ogier en deed de heer S. Spiero zijn intrede in het Bossche muzikale leven. In 1904 werd hij bevorderd tot solo trombonist bij genoemd orkest. Als zoodanig vestigde hij reeds spoedig de aandacht op zich. Dat de heer Spiero musicus was met buitengewone begaafdheid werd in 1904 vastgesteld op den internatio nalen wedstrijd voor Beroepsmusici te Tilburg In de afdeeling Uitmuntend heid behaalde hij aldaar den eersten prijs, (gouden medaille), met lof der jury, met een concert voor Trombone Ook buiten 's-Hertogenbosch merkte men al spoedig dezen musicus op en al spoedig bleek zijn talent als leider van een fanfarecorps. Zoo werd hij in 1906 benoemd tol directeur van het fanfare corps Wilhel mina te Veen, welk fanfare-corps onder zijn energieke leiding niet minder dan 5 eerste en Eere prijzen behaalde als mede den Eere-prijs van Z.K H, Prins Hendrik. In het zelfde jaar werd hij eveneens benoemd tot directeur der Heusdensche harmonie en de harmonie te Herpt. In 1913 volgde zijn benoeming door het gemeentebestuur van 's-Hertogen bosch tot leeraar aan de Stedelijke Muziekschool. Na de opheffing van het Stedelijk Muziekcorps alhier werd de heer S. Spiero een nog meer op den voorgrond tredende leidende muzikale persoon lijkheid, die door zijn aangenamen voor zich innemenden omgangsvorm popu lariteit verwierf. Hij kende de muzikale behoeften der Bosschenaren, hetgeen vooral naar voren kwam in de muzikale illustratie voor koor en orkest der zoo populair geworden Bossche Revue's. Hij is thans ook directeur der 's-Her- togenbossche Orkestvereeniging. Hij componeerde verder een reeks orkestwerken, waaronder niet minder dan 50 marschen. Ook als paedagoog heeft de heer Spiero zeer verdienstelijke arbeid geleverd; menig leerling heeft hij een muzikalen grondslag gelegd, die hem thans een goede positie als musicus deed bereiken. Naar wij vernemen, zal omstreeks den datum van het jubilé een groot concert gegeven worden met welwil lende medewerking van de 's-Herto- genbossche Orkestvereeniging; Mevr. Lamers-Hoogveld, sopraan; Rob. Ge vers, baritonMar. Ogier Jr., viool. Politiezaken. Naar wij vernemen gelukte het den Inspecteur van Politie Tweeden Paasch dag twee jongens uit voorm. Baardwijk op heeterdaad te betrappen, toen ze bezig waren in de Hei vuurtje te stoken te midden van de zeer brandbare om geving. Proces-verbaal is opgemaakt. We mogen wel bij herhaling waar schuwen tegen dit gevaarlijk werk, dat gewoonlijk de oorzaak is van groote heide-branden in dit seizoen. op elk gebied, laat men vervaardigen ter Voor Kaatsheuvel die bleek te zijn E. van S., wonende te Sluishoek. Hij was zeer ernstig ge wond op zijn hoofd en in het gelaat. Bij nader onderzoek bleek het slacht offer reeds overleden te zijn. Hij lijk is in beslag genomen en naar het R. K. Gasthuis alhier overgebracht. Het drama heeft zich als volgt afge speeld. v. S. had Zaterdagavond ver schillende café's bezocht en was erg vechtlustig. Met een zoet lijntje is hij omstreeks 10 uur naar huis gebracht. Thuis gekomen stelde hij zich erg woest aan en heeft er de boel kort en klein geslagen. Daarna is hij naar de woning van O. gegaan in de Klooster straat, alwaar hij met geweld binnen wilde. Met een ijzeren gebintbalk van een schip sloeg hij tegen de deur en venster, zoodat deze indeukten. De be woner de 24-jarige C. O. begaf zich met een schop gewapend naar huiten en heeft v. S. daarmede een slag op zijn hoofd toegebracht, zoodat hij be wusteloos neerviel. De 49-jarige vader J. O. die hij zijn gehuwden zoqji in woont .kwam nog met een riek toege- loopen en heeft v. S.vreeselijk toege takeld. De daders hebben zich direct bij de politie aangemeld en zijn na verhoor in verzekerde bewaring gesteld. Zij staan heiden goed hekend. De verslagene is ongehuwd en 30 jaren oud, stond wanneer hij onder in vloed van sterken drank verkeerde als zeer lastig en ongunstig hekend. Het parket uit Breda kwam Dinsdag ter plaatse. Des voormiddags had het sectie-onderzoek plaats. RECHTSZAKEN. Coöperatieve Vereeniging Amsterdamsche Huidenclub. Op Zaterdag 9 April j.l. herdacht de C. V. Amsterdamsche Huidenclub haar 25-jarig bestaan. Deze vereeniging welke zich ten doel stelt de in het slagersbedrijf vallende huiden en vellvn coöperatief te verkoopen, werd opge richt 9 April 1902, door eenige Am sterdamsche slagers. Onder de krach tige leiding van een vooruitstrevend bestuur, heeft deze machtige organi satie zich over het geheele land uit gestrekt en telt thans niet minder dan 38 bloeiende filialen. De heer H. Hemmers, mede oprich ter en Directeur herdenkt thans mede zijn 25-jarig ambtsjubileum. Naar aanleiding van dit Jubilé had Maandag de offlcieele opening plaats van de belangrijke uitgebreide kantoren en opslagplaatsen. De gevellengte van de gebouwen welke geplaatst zijn aan het Zeeburgerpad te Amsterdam, be draagt thans 132 Meter. Woensdag j.l. om half 4 had in de bovenzaal van Artis ter herdenking van het zilveren Jubilé een groote Receptie plaats, en om half 7 een feestmaaltijd voor genoodigden en leden in de Koningszaal van Artis. Ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan is een Jubileum Nummer ver schenen, waarin door een groot aantal medewerkers bijzonderheden van de Huidenclub gemeld worden, terwijl in het nummer tevens zijn opgenomen de portretten van bestuur en vooraan staande leden, benevens kiekjes van de nieuwe gebouwen. Als een bewijs dat de Amsterdam sche Huidenclub een belangrijken om zet heeft kan gemeld worden dat alleen in het jaar 1926 niet minder dan 252.773 huiden en 136.754 vellen ten verkoop zijn aangeboden. WASPIK. Op den 2en Paaschdag werd in de Harmoniezaal van den Heer H van Iersel alhier eene uitvoe ring gegeven door het Waalwijks Revue-Gezelschap „Onderling Kunst genot". Het programma werd op on berispelijke wijze afgewerkt. Op den 2en Paaschdag werd in de zaal van den Heer J. Vloeimans eene uitvoering gegeven door de Tooneel vereeniging „Vriendenkring alhier Opgevoerd werden het drama in drie bedrijven „Twee Wegen" en het kluchtspel in twee bedrijven „Moppie de Ongeluksvogel". De rollen waren in goede handen. A.s. Zondag zullen door den Zeer- Eerwaarde Pater Flavianus O M. C. onder de H. Missen de afscheids- prediatiën worden gehouden voor zijn vertrek naar de missie van Borneo op 18 Mei a. s. MADE, De schipper J. de Jongh had het ongeluk bij zijn werkzaam heden zijnen arm te breken. De ingeleverde lijsten voor het lidmaatschap van den gemeenteraad luiden als volgt: 1. Van de R.K. Kiesvereeniging a. H. Ligtvoet, W. Diepstraten, C. Damen, C L. Nollen, A. Antonissen en A. Prince Pzn., b. Joh. Segeren Wzn., M. Horre- voets, Joh. Segeren Azn., Joh. Ver meulen en A. Prince Pzn., c. Joh. v. d. Veeken, A. v. Beek, F. J. v. d. Reijt, C. Norbart en W. de Wijs Mzn. 2. Van de samenwerkende partijen te Drimmelen: A. v. d. Sluis, C. H. Schuller en J. P. Stijnis. 3. Een vrije lijst voor Adr. Verhagen. Door de politie werden met de Paaschdagen tegen enkele jongens procesverbaal opgemaakt wegens het in brand steken van heide. EEN MAN DOODGESLAGEN. De gevolgen van den drank. De twee daders meldden zicli aan. RAAM SDONKS VEER. Zaterdag avond omstreeks 11 uur werd de poli tie gewaarschuwd, dat in de Klooster straat een man was doodgeslagen. De politie begaf zich direct ter plaatse en zag bij de woning van O. een man op zijn rug liggen, badende in zijn bloed, C H. te 's Gravenmoer, Deklaagd van beschadiging, vonnis bevestigd. Vrijgesproken. De eisch was f 40 boete. G. B. koopman te Eethen, overtre ding Vleeschkeuringswet, vonnis van het Kantongerecht te Heusden beves tigd f 75 boete. H. v. M. en zijn schoonzuster, dief stal van waschgoed te Orthen. Vonnis bevestigd, ieder 3 maanden gevangenisstraf. Moordaanslag op een Maréchaussee. Terecht stond C. V. 42 .j, visscher te Woudrichem, thans gedetineerd, be klaagd dat hij op 29 Nov. 1926 te Wou drichem, ter uitvoering van zijn voor nemen om opzettelijk een tot de bri gade Woudrichem behoorende wacht meester van het leven te berooven, al thans zwaUr lichamelijk letseel toe te brengen, opzettelijk zich naar de ma- récliaussée-kazerne te Woudrichem heeft begeven, terwijl hij een mes bij zich had, daarna aldaar heeft aange beld en toen de deur geopend werd door den maréchaussee Blokland, met het mes in de richting van het hoofd van Blokland heeft gestoken, zijnde de verdere uitvoering van zijn misdrijf niet voltooid, alleen door de van ver- dachte's wil onafhankelijke omstandig heid dat Blokland, het gevaar ziende zich snel zij- en achterwaarts boog, de steek al zoo ontkwam en wegliep. Verdachte door den president onder vraagd, zegt dat hij zich niets van dien avond meer kon herinneren. Hij had geheel den dag door veel gedronken, verder is alles hem onbekend. Een en ander komt den president niet geloofwaardig voor. Getuige opperwachtmeester Den Toom, Woudrichem, verklaart dat verdachte na zijn misdrijf, waarbij ge tuige niet tegenwoordig was, wegliep en achterhaald is. Hij droeg de twee scherpe messen bij zich, als overtui gingsstukken ter zitting aanwezig en door verdachte als zijn eigendom hetr kend. Verdachte is een gevaarlijke* als hij dronken is. Bij familie-oneenig- heden vooral drinkt hij veel, maar den laatslen tijd blijft hij bij dergelijke om standigheden thuis. Ook op den be- wusten avond had verdachte drank gebruikt, maar hij was niet dronken. Verdachte heeft ook aan getuige zijn misdrijf bekend. Getuige marechaussee Blokland doet een verhaal van het feit als bij dag vaarding omschreven. Verdachte hield het mes met den punt naar het hoofd van getuige gericht. Hij was wel ze nuwachtig maar niet dronken. Verdachte blijft ontkennen. Het O. M. memoreert dat verdachte ook tegen den opperwachtmeester ge zegd heeft: als jij 't was geweest had ik je hardstikken dood gestoken. Spr. gaat verder het feit uitvoerig na. Vroe ger moest alreeds de hulp der mare chaussee ingeroepen worden als ver dachte den beest speelde. Hij staat in 't gewone leven niet ongunstig bekend, doch er dient gewaakt te worden voor de veiligheid der burgers en zeker voor die der politie, die de veiligheid der burgers en hunne eigendommen te bewaken heeft. Spr. wijst er voorts op dat Blokland in het gevaar heeft verkeerd van het leven beroofd te wor den. De eisch van hel O. M. luidde twee jaar gevangenisstraf. Verdachte begint hevig te snikken. De verdediger Jhr. mr. C. v. Nispen tot Sevenaar, Den Bosch, pleitte cle mentie. Verdachte gevraagd of hij nog iets te zeggen heeft, verzocht snikkend om medelijden. De uitspraak werd bepaald op 28 April a.s. KERKNIEUWS. Men seint aan de Msb. uit Rome d.d. Dinsdag Z.H. de Paus ontving Zondag in de Consistoriezaal, omgeven door zijn hofstoet, de Nederlandsche pelgrims, die dezer dagen onder leiding van rector Soffers uit Nederland naar Rome zijn vertrokken. Begeleid door den

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 5