KaliÉkoila; Iü Waalwijk ft Kal lob viïïisra' S Zin». Machinerieën 3533 Drijfwerk. Stofzuig-inrichtingen Centrale verwarmingen aanbesteed e. d. ATTENTIE. ceerd, VLO EI-C ART ONS VERSLAG w. s. c. procurator derNederlandsche bisschop pen te Rome, Mgr. B. Eras en rector Soffers ging de Paus langs de pelgrims, allen tot den handkus toelatend. Toen Z.H. vervolgens op den troon had plaats genomen hield hij een toe spraak, waarin hij zijn vreugde uit sprak wederom Nederlandsche katho lieken bij zich te zien, die zoo goede katholieken zijn en zooveel voor de missies doen met hun geldelijke bijdragen en door hun missionarissen. Hun bedevaart, zei Z. H., was Ro meinsch en Franciscaansch, daaruit sprak liefde voor den Paus en ook liefde voor den Franciscaanschen geest. Z. H wenschte bevestiging Van deze bede en gaf daarom den pelgrims gaarne zijn zegen, terwijl hij eveneens zijn zegen schonk voor hun dierbaren. SPORT. De eerste promotie-wedstrijd l A.s. Zondag zal W.S.C. op haar terrein aan den Parallelweg de eerste promotie-wedstrijd voor de tweede Klasse spelen tegen Pope uit Venlo, kampioen der derde Klasse, Afd. D. HEUSDEN. De match Maandag hier gespeeld door Juliana tegen Blauw—Wit uit Woudrichem werd door de eerste ge wonnen met 3 —1. Maandag gaf Wilhelmina te Wijk c a. een serie-wedstrijd. Hieraan namen deel Wilhelmina HVV (Haarsteeg), Hollandia (Sprang), Juliana (Baard wijk) en Juliana (Heusden), HEC (Waalwijk) was niet opgekomen. Na een spannend spel wist Juliana (Heusden) den uitgeloofden beker te bemachtigen. Holland— Tschecho-Slovakije. Bovengenoemde wedstrijd is bijge woond door een 25.000 toeschouwers, en werd door het Hollandsche team gewonnen met 8—J. De Tsjechen hebben een fiasco geleden. De Hollanders hebben een vrij goed maar mat spel gegeven. Denis en Massy en Elfring waren verreweg de besten van het veld. Eindhoven—Parijs—rit. Deze auto- en motorrit was een groot succes, er waren 86 deelnemers, 25 auto's en 61 motorrijwielen. Er zijn twee ernstige ongelukken gebeurd. Année uit Roosendaal, sloeg doordat een voorband sprong, over den kop en overleed spoedig aan hersenschud ding. Hendriks uit Maarssen werd door een Belgische gendarme aange reden en bekwam een schouder fractuur en ernstige been- en arm- wonden. Duivensport. Zondag 17 April hield de Waal- wijksche Verzendingsbond een wed vlucht vanuit Lier. De duiven bereikten hunne hokken als volgt: lste duif legde dezen afstand af in 58 min. 34 sec., laatste duif 1 uur, 11 min., 27 sec. De prijzen werden behaald als volgt 1 3 20 M. Leijten, 2 6 32 M. v. d. Heuvel, 4 5 8 19 46 C. v. Haperen, 6 21 30 38 54 55 59 60 J.v. Engelen, 7 J. Schalken, 9 12 44 A. v. Hllst, 10 43 62 Jos. Alessie, 1129 B. Treffers' 13 40 49 Th. Bakkers, 14 28 36 45 51 L. B. Pullens, 15 C. Passier. 17 34 C. v. Oers, 18 48 Jos. v. Huiten, 22 41 Gebr. v. Gelder, 23 27 33 39 J. Treffers, 24 57 Th. Duivenkamp, 25 B. v. Gelder, 26 G. Verhulst, 31 J. v. d. Houdt, 35 C. Didden, 37 Adr. Goed hart, 42 62 J. Alexie, 47 N. Kleinloog. 50 J. C. Muskens, 52 53 Th. de Ronde, 56 J. Versteeg, 58 61 Jac. Pullens. Zoodag hield de Postdulven- veroeolglog >De Jeugdige Vliegers» een wedvlucht vanuit Baarle-Nassau. De prijceu werden behaald als volgt 1 A. S am, 2 W. v. Bokhoven, 3 13 J. v. Veldhoven, 4 8 12 J. Kip ping, 5 10 L, Verhoeven. 6 7 J. Ver- wiel, 9 H. v. Corstanje, 11 A. Ver hoeven, 14 H. Kuippeis. Eerste overdutf J. Verwiel. Maandag hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht vanuit Lier (België). De prijzen werden behaald als volgt: 1 6 8 16 A. v. Ree, 2 H. Knlppels, 3 J. v. Veldhoven, 4 K. Broumels, 5 L. Verhoeven, 7 A. Stam, 9 10 J. Verwiel, 11 13 A. Verhoeven, 12 W. v. Bokhoven, 14 15 17 J. Ktpplng. Eerste overduif J. v. Veldhoven. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 7'/2 uur. Groote uitvoe ring der Tooneeivereen. „D.V S.V." in den R.K. Gildenbond. Donderdagavond 7 uur. Cursusles „Eerste Hulp bij Ongelukken" in de Openbare School Stationsstraat. Donderdagavond 7'/a uur repetitie voor de adspiranten en 8'/a uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8'/a uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/a uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal- wijksche Muziekschool. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Mannenkoor. Gebeurtenissen uit plaats en omgeving, berichten en foto's uit Binnen- en Buitenland worden steeds aan ons Bureau Grootestraat 205, gepil Mi* VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. 40 Jarig jubileum der Liedertafel Tot Bloei der Toonkunst In de feestelijk versierde zaal van café P. van Cromvoirt kwamen te 7 uur gisterenavond de leden van het jubileerende gezelschap bijeen om in intiemen kring het 40 jarig bestaan der liedertafel op dien dag te vieren en daarbij tevens ook de gelukwen- schen van anderen in ontvangst te nemen. Weinig zullen nóch de leden der liedertafel, nóch de beide jubilarissen van het gezelschap toen vermoed hebben welk een grootsche, spontane huldiging hun dien avond te wachten stond en hoe van alle zijden op allerlei wijzen blijken van belangstelling en sympatnie zouden worden gegeven. Te ruim 7 uur, toen alle leden van het gezelschap zich in de zaal ver- eenigd hadden, arriveerden per auto de jubilarissen n.l. de heeren L. van Cromvoirt (directeur) en L. Burmanje met hunne echtgenooten. Bij het binnentreden in de zaal werd hen het „Lang zullen zij leven", getoonzet door den jubileerenden directeur, toe gezongen. Nadat allen hadden plaatsgenomen en de jubilarissen en echtgenooten de gelukwenschen van alle ieüen hadden in ontvangst genomen, nam de Voor zitter van het feestvierend gezelschap, de heer W. van Heesch het woord. Hij schetste in een goed gedocumen teerd betoog de opricniing en de geschiedenis van het gezelschap. De keurig verzorgde en goed bewaarde notulen verhalen hoe op Dinsdag 19 April 1887 door een 8 tal personen de Liedertafel werd opgericht, welk ledental echter reeds na een paar jaar tot 25 steeg. Spr. herdacht de op richters, speciaal den toenmaligen Voorzitter wijlen den heer Breuer, den thans jubileerenden directeur den geachten heer L. van Cromvoirt, die van de oprichting af als zoodanig gefungeerd heeft en het verdienstelijk medelid, den heer L. Burmanje, die eveneens onafgebroken 4U jaar lang zijn beste kraenten aan de vereeniging gegeven had. Van het niet minder verdienstelijk oud lid, den heer Olio Donkers heeft men gelukkig nog een levende nagedachtenis in den vorm van zijn zoon den huidigen geachten beschermheer den heer H. Donkers. Het lief en leed in die 40 jaren door gemaakt werd door spr. in goed ge kozen woorden geschetst, om ten slotte uit het verleden kracht en leering te putten voor de toekomst. Dan ging spreker over tot huldiging van den üirecieur den heer v. Crom voirt, die 40 jaren lang met zooveel toewijding en talent den dirigeerstok over het gezelschap neeft gezwaaid, alsmede van het trouwe mede-lid den heer Burmanje, die voor alle leden een voorbeeld was in het trouw be zoeken van repetities en vergaderin gen. Hij wenschte hen beiden nog veie jaren voor de liedertafel behou den te zien en bood hun als bewijs van erkentelijkheid ieder een fraaie herlnneringsmedailie aan. (Langdurig applaus). De eerste bezoeker die aan het gezelschap en de jubilarissen zijne gelukwenschen kwam aanbieden, was de oud-voorzitter de heer Fooij, die daarbij een opwekkend woord tot de vergaderden sprak, zijn hartelijkste gelukwenschen met dit jubileum uitte en zijn beste wenschen voor de toe komst, vooral voor het a.s. Festival aanbood. Hij meende geen beter blijk van medeleven te kunnen geven dan voor dit festival een paar medailles toe te zeggen, wat door allen zeer werd gewaardeerd. De vice-voorzitier de heer W. v. d. Mee, richtte eveneens een hartelijke felicitatie tot het gezelschap en de beide jubilarissen. Hij schetste hoe de vereeniging zoovele tegenslagen was te boven gekomen en hoe zij thans, dank zij de saamhoorigheid der leden, zoo krachtig staat als nimmer te voren. Hij stelde voor het glas te ledigen op de gezondheid van de jubilarissen. De Eerw. parochiegeestelijken van „St. Clemens" kwamen hierna ook hunne gelukwenschen aanbieden. Ook de heer W. Eibers, wethouder onzer gemeente, kwam ae liedertafel complimenteeren. De heer M. van lersel, hoofd der school Udenhout, oud-lid der liedertafel en tevens voorzitter der liedertafel Udenhout nam hierna het woord om in een zeer fraaie rede blijk te geven van zijn medeleven met het feest van zijn vroegere vereeniging en de geluk wenschen van de Udenhoutsche Zuster vereniging over te brengen. Hij schetste in keurige bewoordingen de vroegere toestanden in de liedertafel en in Baardwijk, hoe hier altijd met zooveel lietde de zang algemeen be oefend is, dank zij vooral de leiding van mannen als het zoo algemeen ge achte oud-schoolhoofd de heer Breuer. Hij sprak de beste wenschen uit ook voor de toekomst van het gezelschap. Hierna kwam de harmonie „St. Jan" met 't geheele gezelschap hare zuster vereniging eene serenade brengen. Allereerst nam de vice-voorzitter de heer Jac. van Mierlo. het woord om in vyelgekozen woorden namens bestuur en leden der harmonie aan de jubi leerende zustervereeniging de harte lijkste gelukwenschen aan te bieden. Hij wees op de nauwe betrekkingen en de prettige samenwerking tusschen beide gezelschappen in dezelfde pa rochie. -Hij roemde den uitnemenden geest in de jubileerende liedertafel en het vele goede aan de gemeenschap door haar in die 40 jaren betoond. In de hulde hel gezelschap gebracht liet hij op de eerste plaats de jubi lartssen deelen, wier trouw en toe wijding aan de vereenig ng hij aan de andere leden ten voorbeeld stelde. Onder het uiispreken van den wensch dat allen na 10 jaar in goede gezond heid en dezelfde goede harmonie het gouden feest zouden mogen vieren bood hij namens de harmonie een fraai bloemstuk aan. De Harmonie zette hierna een „Lang zullen zij leven" in en luisterde verder met verschillende muzieknummers den avond op. Inmiddels waren ook deputaties van de liedertafel „Oefening en Vermaak" en van het Operetie-gezelschap T.A. V.E.N.U. verschenen. Namens beide gezelschappen voerde de heer Aug. v. d. Heijden het w-oord om op de hem eigen voortrtffelijke wijze in bloemiijke taal het gezelschap toe te spreken. Waar hij van zoo nabij de wordings- gescniedems van deze liedertafel had gadegeslagen wist hij hierover menige interessante bijzonderneid aan de met spanning luisterende toehoorders mede te deelen. Hij wees er op hoe het oprichten van de liedertafel „Tot Bloei der Toonkunst" destijds aan „Oefening en Vermaak" het verlies van enkele zeer gewaardeerde krachten kostte, doch hoe altijd de vriendschap tus- scnen de gezelschappen bleef bestaan en men elkaar steeds bereid vond tot samenwerking en hoe beide gezel schappen zich steeds over alle moeilijk heden hebben weten heen te werken. Spr. schetste vervolgens de groote talenten van den jubileerenden direc teur met zijn niet alleen fijnvoelende ziel maar ook scheppende kracht, die hem voorzeker zoo de omstandigheden hem daarvoor gunstig waren geweest, nogmeer dan mans reeds hel geval is in de muziekwereld op den voorgrond zou hebben gescnoven. Spr. beschreef in schoone bewoor dingen de verheven taak van den zanger, die door het schoone te dienen ook het goede dient en op beiden heeft de Allernoogste den stempel der on sterfelijkheid gedrukt. Hij zegde ten slotte namens „Oefe ning en Vermaak" en Gemengd koor de medewerking aan het a.s. Festival toe en sloot zich geheel bij den vorigen spreker aan wat oetrett de wen schen voor het heden en de toekomst Deze keurige toespraak ontlokte een langdurig applaus. Daarop trad de heer C. van Haren naar voren om namens het comité uit Baardwijks burgerij, dat inmiddels ook in de zaal verschenen was, het gezel schap toe te spreken. Hij schiiderae in een gloedvol betoog de groote waarde eri beteekenis van een dergelijke zangvereeniging voor de plaats, die men pas leert waardeeren als men zijn geboorteplaats metterwoon verlaien heett. Alsdan blijft alles iot de kleinste bijzonderheden uit ons dorpje in onze herinnering voortleven en ontmoet spr. in den vreemde ooit een oud Baarüwijker dan 2al deze zoo goed als aliijd vragen En hoe gaat het met de liedertafel Is van Cromvoirt nog altijd directeur En is Burmanje cr altijd nog bij en meer dergelijke vragen die blijk geven van den invloed van deze liedertafel op de inwoners. Immers allen zang oefent een groeien invloed op de menschen uit. Worden wij door ons dagelijksche werk en zorgen voor het bestaan naar omlaag gehaald en kan soms het leven hard zijn en de mensch geneigd tot morren, dan geeft vaak het lied de levensvreugde en levenskracht weer terug. De heer W. Donker Pzn. heeft het in zijn onlangs verschenen Gedenkboek voor ae Schoenindustrie zoo schoon beschre ven hoe, trots het harde bestaan voor patroon zoowei als werkman, trots de bittere armoede die er geleden werd, uit de werkplaatsen in de steegjes schoone 4-stemmige gezangen op klonken. Die menschen konden zich niet laten neerdrukkenhun schoon gezang was een weldaad voor zichzeif en voor anderen. Uit deze liefde voor de toonkunst is ook de thans jubi leerende liedertafel geboren. Spr. toont aan welk een groote prestatie het is een dergelijke ver eeniging in stand en op peil te houden; dit heeft vati bestuur, leden en vooral directeur gtoote offers ge- ëischt, waarvoor zij den dank van allen hebben verdiend. Steeds werden zij bereid gevonden alle feestelijkheden mede op te luisteren en nimmer kan men van Baardwijk spreken of men zal het o<3k over de liedertafel hebben. Als blijk van dankbaarheid der bur gerij bood spr. ten slotte een prachtige groote groepsfoto van het gezelschap in lijst aan, dat in de toekomst ons steeds in herinnering zal doen houden dezen jubeldag en de leden die hem mede hebben gevierd, ook later, als verschillende huidige leden door den dood aan de liedertafel zijn ontvallen. Van Waalwijk moet gezegd worden dat het zijn verdienstelijke burgers waardig weet te huldigen. Aan dat voorbeeld moeten wij ons spiegelen en dit huldeblijk is dan ook slechts een plicht van dankbaarheid en tevens een voorbeeld voer de jongere gene raties in de muziek die daaruit zien kunnen hoeveel waardeering hun stre ven verdient, hetgeen hen moge aan sporen de voe stappen der ouderen te volgen. Spr. hoopte ten slotte dat dit feest en het a. s. festival gelegenheden zouden bieden om alle meeningsver- schillen die in eigen parochie of wel ten opzichte van de vereeniging met Waal wijk bestaan te overbruggen, en de beste harmoinie en hechte banden zouden scheppen. Met een „Leve Baardwijk", „Leve Waalwijk", „Leve de liedertafel Tot bloei der Toonkunst en zijn beide jubilarissen "eindigde spr. zijn toespraak onder luiden bijval. Ook de R.K Gymnastiekvereniging „Kunst en Kracht" wilde niet achter blijven om dit gezelschap in dezelfde parochie hare hulde te komen brengen en bood bij monde van den voorzitter, den heer Jac. v. Mierlo, een fraaie bloemenmand aan met de beste wen schen voor heden ende^toekomst. Als dan de verschillende deputaties en andere personen hadden plaats ge nomen en de eerewijn was aangeboden, nam de Voorzitter, de heer W. v. Heesch het woord om allen dank te zeggen voor deze onverwacht grootsche hul diging, die hem zoo overweldigd heeft dat hij geen woorden vinden kan om naar behooren zijn dank daarvoor te betuigen. Allen persoonlijk te noemen zou te ver voeren, hij wil daarom volstaan met namens bestuur, jubilarissen en leden hartelijk dank te zeggen aan allen die aan deze spontane huldiging hebben medegedaan op welke wijze ook. Hij hoopt ze allen op het a.s. Festival en over 10 jaar ook op het gouden feest weer te zien. (Applaus). Ondertusschen kwamen onafge- broken prachtige bloemstukken, tele grammen. brieven en andere felicitaties binnen. De bestuurstafel prijkte ten slotte met een schat van zeer fraaie bloemen, die het feestelijk aanzien dezer bijeenkomst nog verhoogden. Van alle zijden en onder allerlei vorm, kwamen blijken van belangstel ling in. We merkten, behalve de in dit verslag reeds genoemde huldeblijken nog telegrammen of brieven op, o.m. van Waalwijks Belang, van het R. K. Zangkoor St. Jan, van de voetbalver. Juliana, van liet Muziekgezelschap Euphonia te Kaatsheuvel, van de re dactie en den uitgever van „De Echo", van vele vooraanstaande particulieren, oud-leden, enz., enz. Van de lmisge- nooten van den president was een prachtige bloemenmand voor den ju bileerenden directeur ingekomen, ter wijl deze ook van de zijde van zijn familie met prachtige bloemen en an derszins werd gehuldigd. De officieele huldiging was hierme de beëindigd, doch 't feest natuurlijk nog lang niet. De harmonie luisterde met hare vroo- lijke toonen een groot gedeelte van den verderen avond mede op. Verschillende humoristen onder de leden der liedertafel brachten met aardige komische scènes een prettige afwisseling, zoodat er een echte feest stemming in kwam. „Natuurlijk" kun nen we wel zeggen, moest de bekende bariton-zanger Boom zich bij deze ge legenheid ook eens laten hooren en zooals hij reeds zoo'n lange reeks van jaren zijn schoone gave aan de lieder tafel ter beschikking stelde, zoo liet hij zich ook dezen avond niet onbe tuigd en bracht eenige zeer fraaie soli te hooren, die als altijd, om hun keurige vertolking, zeer in den smaak vielen. Het zou geen feestavond van de liedertafel geweest zijn, als ook Mul ders, alsmede E. v. Lier, zich niet eens hadden laten hoorenDezen, alsook de anderen die nog een zang-, muziek- of komisch nummer ten beste gaven, oogstten veel bijval. Menige toast werd nog op het wel zijn van de vereeniging en de jubila rissen uitgebracht en veel te vroeg kwam toen het sluitingsuur en daar mede het einde van dezen zoo hijzon der geslaagden feestdag. Ook wij bieden het jubileerende ge zelschap, alsmede de beide jubilaris sen onze hartelijke gelukwenschen aan met dit zeldzaam jubilé. Moge het met „Tot Bloei der Toon kunst" steeds crescendo gaan! R.K. Staatspartij Het Rapport der Kiesreglement commissie. Op 2 Juli'a.s. zal te Utrecht wor den gehouden de tweede vergadering van den Partijraad der R K. Staats partij. Als voornaamste punt der agenda noemen we de behandeling van het dezer dagen verschenen verslag van de Kiesreglement-commissie der R.K. Staatspartij. Zooals men zich zal herinneren, is bij de reorganisatie der R K. Staats partij vastgelegd in het Partij-regie ment, dat de Partijraad een Kiesregle ment voor de Tweede Kamerverkie zingen zou vaststellen. Het Partijbestuur benoemde toen eene commissie om dit moeilijke vraagstuk te bestudeeren en een ont- werp in te dienen. Bovenbedoeld rapport bevat dit onderwerp met een uitvoerige toe lichting erop. Het Partijbestuur heeft zich met het ontwerp geheel ver- eenigd, en stelt voor het op de e.k. vergadering van den Partijraad te be handelen. Het Rapport is verkrijgbaar bij de N.V. Teulings Uitgevers Mij., s Bosch. De prijs bedraagt 40 cent per exem plaar. De Secretarissen der Rijkskieskring, besturen kunnen vóór 1 Mei aan boven vermeld adres meerdere exemplaren bekomen voor toezending aan de Kiesvereenigingen tegen den geredu- ceerden prijs van 25 cent per exem plaar GEMENGD NIEUWS. Bij Schakenbosch onder Voor schoten heeft Maandagavond een ern stige trambotsing plaats gehad. De botsing had plaats tusschen twee trams van de N.-Z. Hollandsche Tramweg Maatschappij.De vermoedelijkeoorzaak is dat een van de trams op een ver keerd spoor is geraakt door den zwaren nevel, die er hing. Twee tramwagens zijn vrijwel vernield. Verscheidene personen zijn gewond, waarvan enkele ernstig. De geneeskundige dienst uit Leiden was het eerst ter plaatse en heeft de zwaargewonden naar Leiden gebracht. De Haagsche geneeskundige dienst was er met twee wagens heen gegaan, waarvan er een naar het zie kenhuis in Leiden heeft overgebracht een conducteur, die een gebroken bovenarm en een kaakfractuur had. De andere wagen van den gemeente- geneeskundigen dienst van Den Haag heeft een juffrouw, die een hersen schudding gekregen had, naar het St. Antoniusgestichl te Voorburg, en een patiënt naar de centrale post in Den Haag gebracht. De meeste wonden zijn door glasruiten veroorzaakt. Enkele reizigers waren aan de oogen verwond door glas. Het verkeer is gestremd. Er waren doctoren uit Leiden, Den Haag, Voor burg en Voorschoten ter plaatse. Von alle kanten regent t geschenken voor den lOOOOOsten Groninger. „EEN TIENTjE IN 'T ZWIENT|E". GRONINGEN, 19 April. Van alle zijden komen thans geschenken voor den jonggeboren honderdduizendsten Groninger, zoodat er een bijzonder feestelijke stemming heerscht in het huis van den heer Gramsbergen in de Graaf Adoltstraat. De Oranjewijkver- eeniging, trots op het feit, dat de wieg Van Frederik Johannes in de Oranjebuurt mag staan, heeit een schitterend bloemstuk gezonden. Ook kwam er nog een groote mand met prachtige bloemen, rondom een fees telijk uitgedosten ooievaar. Het lijkt er thans wel een bloementuin rondom de prachiige wieg, het feestgeschenk van een bekend beddenfabrikant, Voorts is er de zilveren rammelaar gearriveerd, opdat de kleine Fré, als nij mocht huilen, onmiddellijk door den schoonen klank van de zilveren belletjes zijn schreeuwen staakt. Naar wij nog kunnen melden maken moeder en kind het uitstekend. De balans van geschenken is echter nog stéeds niet geheel opgemaakt. Curiositeitshalve zij echter aan het reeds gemelde nog toegevoegd een mooie pop, een pak kleeren voor den vader, een aquarium, een paar bretels (die de vader reeds draegt), gratis zwemonderricht vanwege de Groninger Dames Zwemclub, zes-en-een-half pond diverse soorten rooktabak met een pijp, voorzien van een meerschuimen kop. een „tientje in 't zwientje" (den spaarpoi), geschonken door het Gro ninger Studentencorps en toch een liter oude, onversneden jenever, wel ken de vader echter een minder ge- wenscht cadeau achtte. Het echtpaar kreeg voorts toezegging vooreen jaar lang voeding met een bekend soort kindermeel, de netto opbrengst van een voorstelling, te geven door het Tooneelgezelschap Tartaud, ééq nacht logies in een hotel in de Amstelstraat te Amsterdam, een geheele serie reken boekjes „Hoeveel en waarom een doos met muisjes voor broertje eri een koek, om het ventje niet al te jaloersch te maken In een cabaretuitvoering van „De Zwarte Kat" heett men gisterenavond in de stampvolle schouwburgzaal van de Harmonie o.m den 100 ÓOOen in woner van Groningen Frederik Johan nes Gramsbergen bezongen. Een baby werd daarbij fentooneele gevoerd. De baker kwam er mee aan dragen en overhandigde hem aan een van de drie vrijgezellen, welke den kleine beurtelings op den arm namen om hem in slaap te zingen. M. M. Wij hebben ontvangen eene schitterende collectie Engelsche en Amerikaansche VOOR RECLAMEDOELEINDEN. Wij zullen U gaarne onze pracht-collectie toonen. Aanbevelend, - WAALW1JKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN Vanmorgen is zekere S. te Roo- zendaal gearresteerd wegens bedriege- lijke bankbreuk. Hij is naar Breda overgebracht. Gisteimiddag is de motorfiets van iemand uit Oudenbosch op denonbe- waakten overweg te Zegge door een trein gegrepen. De motor werd geheel vernield, De bereider werd een eind weggeslingerd, doch kreeghoegenaamd geen letsel. Zondagmiddag is te Utrecht in de wijk Ondiep een jongetje van drie jaar, dat op de treeplank van een ge meentelijke autobus was gaan zitten, bij het rijden onder den autobus ge raakt en overreden. Het kind was on middellijk dood. In de Dr. Kosterstraat te En schede zijn J. L. en H. S. aan het vechten geweest. Laatstgenoemde bracht den ander een gevaarlijken messteek in den rug toe. Het slacht offer is in het ziekenhuis opgenomen. De dader, oud 22 jaar, die onderden invloed van sterken drank verkeerde, is ter beschikking van de justitie ge steld. Tweeden Paaschdag hebben te Den Ham (O.) hevige vechtpartijen plaats gehad. Een boerenknecht, de 20-jarige H. Rannessen, werd gedood, en een fabrieksarbeider werd zwaar gewond Ongeveer 15 personen liebben ver wondingen gekregen. De vechtersbazen verkeerden onder invloed van sterken drank. Maandag is tijdens de kermis in bet volkspark te Enschede in de Tu- banti astraat hevig met messen ge vochten. Acht personen liepen lnin of i meer ernstige steekwonden op. Enke len zijn per brancard naar bet zieken huis vervoerd; de overigen zijn ter plaatse verbonden. Toen de mijnwerker F. S. uit Spekholzerheide, onverwachts de tram rails overstak op het oogenblik dat uit de richting Heerlen een electrische tram naderde kon de trambestuurder niet voorkomen, dat S. onder het tramrijtuig geraakte. Hij werd nog 17 k 18 M. meegesleurd, voor de bestuur der de tram kon doen stoppen. Hoewel S. het bekken had gebroken, een heen breuk, hoofd- en andere verwondingen had bekomen, was zijn toestand wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk. Hij is naar het ziekenhuis gebracht. De 71-jarige v. d. Laan uit Vlaardingen wilde gistermiddag om kwart voor vier den onbewaakten overweg bij Kethel oversteken, juist op het oogenblik dat de personentrein, die om 3 u. 39 uit Schiedam vertrekt, in het gezicht kwam. V. d. L. was doof. Vier personen aan de overzijde van de lijn, die het gevaar zagen, waarschuwden door roepen en teekens en de machinist gaf krachtige signa len. Een van de vier toeschouwers sprong op de lijn om den man weg ie rukken, maar hij kwam te laat. Hoewel de machinist uit alle macht remde, zoodat de trein op 25 meter afstands stopte, werd v. d. L aange reden en na eenige oogenblikken was hij dood. Uitwendig had hij alleen een hoofdwond. Hij is binnengedragen bij een spoorwegbeambte, het lijk zou gisteravond naar Vlaardingen worden gebracht. De burgemeester van Kethel, de heer J. L. Verveen, was spoedig ter plaatse. De machinist van den trein, D. Seesink, trof hiermee voor de derde maal een ongeluk ter plaatse. De heer Verveen, die zooals men weet een krachiige actie heeft gevoerd voor een goede bewaking van dezen overweg, wees er onzen berichtgever op dat de minister in October een extra onderzoek naar dezen gevaarlijken overweg heeft toegezegd, maar dat er sindsdien nog geen enkele verande ring ten goede is gekomen. De heer Verveen heeft dezer dagen nog een telegram aan den minister gezonden, waarin het ongeval wordt vermeld als een aansporing tot ingrijpen. Verschenen Is het van den met de magistrale Rede van Dr. JAN W1TLOX Prijs t 1.— WaalwijkscheStoumdrukkerij Antoon Tielen. ADVERTBNTIëN. Op DINSDAG 26 APRIL 's nam 6 uur zal in Calé WAGE- MAKERS a. d. Berkdijk bij Kaats heuvel, worden Het verbouwen van het Café van den Heer Th. van Boxtei. Bestek en teekening liggen vanaf Donderdag 21 April aldaar ter inzage. De bouwkundige J. A. PRINS Hoofdstraat B 255 Kaatsheuvel. ijterc. Telefoon No. WAALWIJK. VOETBAL. WAALWIJK. WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6