StiJt -is de. Gesiemeifiode Backin 2 2 S s IS JE BLINDE VINK". ERFHUIS. Notaris jrit Laai al Dra Més Bakpoeder BON. DrOetker's PORTRET van p PRINSES JULIANA g „De Blinde Vink" of publiek verkoopen Ingezonden Mededeelingen. Om den haarbodem geheel vrij te maken en vrij te houden van de hinderlijke en den haaruitval bevorderende roos. Is het de beste methode zoo nu en dan met de vingertoppen slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid te wrijven. Hoofdhuid en haar ne men Purol snel in zich op. zoo dat er geen spoor van eenig vet in het haar achterblijftdit wordt alleen zachter en handelbaarder, en blijft daardoor onberispelijk zitten. d. Werf, echtg. van Adriaan Hoger- lieide 73 jaar. Olasina Schouten, echtg. van Pieter Pruijsen 71 jaar. li AAMSDONK. Van 16—30 April 1927. Geboren Antonius H. z.v. Antonius .T. van Strien en Elisabeth J. van Seters. Petronella C. d.v. Cornelia J. Kroos- wijk en Elisabeth Zijl mans. Goudi- na M. d.v. Cornells A. Vissers en Wil- helmina M. van Dongen. Dymphna •T. d.v. Petrus C. van Dongen en Jo hanna C. Remmeren. Jozef F. z.v. Guillaume Franc. Stassar en Anna C. Munnecom. Johanna G. d.v. Everar- dus Reriiers en Wilhelmina van Boxel. Anna d.v. Willem Pruijsers en Christina P. Xiemvenhuijzen. Overleden Elisius A. van Schijndel 30 jaar. Adriana Bossers wed. van J. Pullens 69 jaar. Anna Kosenbrand echtg. v. P. Pruijssers 48 jaar. Martinus C. van Seeters 1 jaar. Petronella A. van den Kieboom 5 mnd. Getrouwd Cornelis A Schelle 28 jaar en Johan na G. Tempelaars 23 jaar. Gerardus van Baal 21 jaar en Antonia E. Smul ders 23 jaar. Michiel W. A. Zijl mans 19 jaar en Elisabeth W. Aerts 18 jaar. Augustinus A. van der Sin ijs 22 jaar en Maria C. de Wijs 18 jaar. - Ondertrouwd Gerardus A. H. Huisveld 26 jaar en Jacoba G. Bus 23 jaar. Walterus W. Verhagen 45 jaar en Johanna E. van der Loo 40 jaar. Jacobus van Kampen 32 jaar en Catharina C. van den Kieboom 28 jaar. Johannes A. van Hooren 27 jaar en Lucia J. van Dongen 25 jaar. Franciscus de Be ver 20 jaar en Dingena A. Verhagen 18 jaar. Theodorus A. Joore 25 jaar en Geertruida M. de Meijer 23 jaar. Ingekomen Johanna G. Tempelaars van Rotter dam. Adrianus van Dam van Gilze. Jacoba H. van Strien van Dongen. Antoinette H. M. van Laarhoven van Etten. Simon Verduijn van Ze venbergen. Gerard A. Verhulst van Brielle. Augustinus A. van der Sluijs van Heerlen. Dina.Krooswijk van Gegrtruidenberg. Johanna Snij ders van Breda. Vertrokken Pieter de Rooij naar Pijnacker. Marinus J. Leppens-Kanters en gezin naar Tilburg. Johanna M. Christi- aanen naar Schijndel. Constantia Mampaav naar Dordt. Woutera E. Roeien naar Teteringen. Helena C. L. Jansen naar Vught. 1 Elisabeth J. M. van den Kieboom naar Oosterhout. Anton N. Kosters naar de Werken en Sleeuwijk. Adriana H. Loonen naar Rotterdam. Leendert van Bou- welen naar Sommelsdijk. Cornelia J. van Drongelen naar Amsterdam. Jacoba L. de Poorter naar Breda. Anna W. van der Schans naar Dongen. MADE. Geboren Antonia M. d.v. Hendrikus v. d. Vel den en Geertruida Avontuur. Adria nus M. z.v. Adrianus J. Zijlmans en Cath. van Oosterhout. Overleden Paulus Flipseu oud 3 maanden. Huwelijksaangiften Mathijs de Wijs 28 jaar en Wilhel mina Avontuur 24 jaar. Cornelis v. Dongen 26 jaar en Anna v. Dongen 28 jaar- Gehuwd Johannes Segers 27 jaar en Antonia van Fessum 20 jaar. Adrianus Me- kes 24 jaar en Elisabeth Segers 21 j. CORRESPONDENTIE. Pen en Potlood. Wij gelooven dat het 't beste is, buiten die huishoude lijke aangelegenheden in een vereeni- ging te blijven. Overigens begrijpen wij niet juist de bedoeling. Kom eens even op ons bureau aanloopen, dan spreken we er eens over. Corr. Drunen. Van die verkiezings aangelegenheden en wat er om gebor duurd wordt, zullen we ons maar verre houden. Dank intusschen voor de toe zending. We zijn dan heter georiën teerd. Red. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Lichtzinnigheid". Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Musis Sacrum. Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 6 en 8V2 uur- Flora Bioscoop, „E n rijke familie". Zondag 6 en 8ll2 uur. Witte Bioscoop, „Lichtzinnigheid". Zondag omstreeks 8 uur concert op de kiosk op de Markt door de har monie „St. Crispijn", aangeboden door „Waalwijks Belang". Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Maandag 8 uur. Algem. vergadering der Waalwijksche Zwemvereeniging in de achterzaal van Hotel Gerris. f 1*39 kost 'o ondsrvetsche Tulband nun Fraai geïil recepten-boekje ver- ktijgbaar bij Uw winkelier a 10 eer. is. LAATSTE BERICHTEN. Actie van Chineezen in Samarinda. BANDOENG, 5 Mei. De Preanger- bode heeft ecu telegram ontvangen uit Bandjermasin over een huiszoeking bij Chineezen in de afdeeling Samarinda. Belangrijke stukken werden in beslag genomen en enkele arrestaties gedaan. Toen de arrestanten naar het politie bureau zouden worden overgebracht, kwam de toegestroomde menigte in verzet en werden politie en de militai ren van alle kanten aangevallen. Er moest van de wapens gebruik, gemaakt worden en twaalf Chineezen werden neergelegd; eenige zijn gewond. BANDOENG, 5 Mei.' Nader wordt uit het Samarindasclie gemeld, dat men hier te doen heeft met een actie van de Ivuo Min Tang. Het optreden van de politie stond hiermee in ver band, naar inderdaad gebleken is. Twee vooraanstaande leiders zijn gearresteerd. Bij 't overbrengen naar het politiebureau dééd liet Cliincesche gepeupel pogingen, de arrestanten te bevrijden. Hierdoor werd de gewapen de macht gedwongen tot krachtiger ingrijpen en moesten de escorteerende militairen noodzakelijkerwijs gebruik maken van hun geweren. Behalve het reeds geseinde aantal dooden, zijn er vijf-en-twintig gewonden, onder wie eenige inlanders. Er werd geen enkele Europeaan getroffen. Het incident moet beschouwd worden als geheel op zichzelf staand. GEMENGD NIEUWS. Omtrent den moord op de 17- jarige B. W. onder de gemeente Stein vernemen wij nader het volgende: De moord is waarschijnlijk gepleegd Zondagavond omstreeks 8 uur op een afstand van ongeveer 1 Uü meter van de woning van V. bij wien het meisje diende. Zondagmiddag was V. met net meisje naar haar ouders te Berg (gemeente Urmond) geweest, waar zij een huiselijk ieesijenadden bijgewoond. Tegen den avond keerde V. per fiets naar huis terug, waarbij hij ook het meisje op zijn rijwiel meenam. Op eentgen atstand van zijn woning verzucht hij het meisje at te stappen, terwijl hij alleen verder ging. Toen het meisje niet thuis kwam, is hij mei eenige buren gaan zoeken, waarbij zij et lijk van het meisje in de struiken vonden. V. werd na de aangifte door de politie als getuige verhoord, doch later als verdacht van den moord ge arresteerd. Dinsdag is hij met het lijk van het meisje geconfronteerd. Dinsdagmiddag is een 8 jarig jongetje, wonende in de Spinozastraat- te Amsterdam, spelenderwijze in het water van de Andrieskade aldaar ge vallen. Twee heeren die in een auto passeerden, stopten en een van hen, een inwoner van Utrecht, sprong ge heel gekleed, te water. Hij kon echter niet zwemmen en verkeerde weidra in levensgevaar. Daarop begaven zich nog vier andere heeren te water. Een van hen had het jongetje dadelijk aan den wal Met den anderen drenkeling had men evenwel meer moeite omdat hij zich verzette. Toen men hem op den kant had. was hij reeds bewusteloos Het jongetje kon spoedig met een agent mee naar huis loopen en van den tweeden drenkeling konden delevens geesten ook weer worden opgewekte Per auto van den Geneeskundigen Dienst is hij naar het Wilhelminagast- huis vervoerd. Geerden moordaanslag die Maan dag door den 21 jarigen landaibeider J. v. L. op zijn vrouw is gepleegd, vernemen wij nog het volgende: Van L heeft, nadat hij uit de pre ventieve hechtenis was ontslagen, ongeveer drie weken geleden te Ede een nieuwe revolver gekocht, benevens zes scherpe en tien losse patronen. De losse patronen had hij weggegooid Gistermorgen begaf hij zich per rijwiel van zijn ouderlijke woning te Koot- wijkerbroek, gem. öameveld naar de woning aan den Amsierdamschen weg. Naar hij aan de politie mededeelde was het zijn bedoeling om kleeren bij zijn vrouw te halen. Toen zijn vrouw hem zag, schrok zij hevig en vluchtte zij den weg op, luid om hulp roepende. Zij klampte ten slotte een melkboer aan om haar te beschermen. De dader heeft aan de politie ver klaard woedend te zijn geworden toen tiij zijn vrouw met een anderen man zag praten. Hij had zijn revolver ge trokken en hoewel de melkboer nog Had geroepen „Doe het niet, doe het niet!" vuurde hij op zeer korten afs and drie schoten op zijn vrouw af. Het eerste schot ketste, de twee overige kogels troffen haar in den rug Kermend was zij neergevallen. Onmiddellijk na zijn aanslag sprong de dader op zijn fiets en reed hij. zoo als men weet, in volle vaart weg, de revolver meenemend. De Arnhemsche politie, die gewaar schuwd werd, stelde per auto een ver volging in en haalde den dader bij het ouderlijke huis van Van L. te Koot wijkerbroek in. Van L. werd daarop gearresteerd. De man bekende, dat hij de revolver in een sloot bij Essen onder Barneveld geworpen had. Men reed nu naar deze plaats en inderdaad vond men daar de cylinder- revolver in den sloot. In de revolver bevonden zich twee leege hulzen en twee scherpe patronen. De man heeft, zooais reeds gemeld, zijn misdrijf ten volle bekend. Morgen wordt hij ter beschikking van de justitie in het huis van bewaring opgesloten. De toestand van de vrouw is, naar wij thans nader vernemen, niet levens gevaarlijk. Een soldaat van de rijksweer- baarheid, Wagner, die op wacht stond bij het munitie-depot, te Lobau in Sak sen, is gisteravond om 11 uur gedood. Voorbijgangers hoorden een schot vallen en toen zij toeschoten, vonden zij Wagner met een schotwond in 't hoofd. Kort daarop stierf hij Of hij uit een hinderlaag is vermoord is nog niet vast te stellen. In ons nummer van Zaterdag hebben wij gewag gemaakt van de aanhouding eener rooversbende, die een deel van het Rijnland, en hei Nederlandsch—Duitsch en Belgisch— Duitsch grensgebied jarenlang onveilig heeft gemaakt. Leden dezer bende hebben aan de politie te Aken be kend, dat zij deel hebben uitgemaakt van de separatistische beweging, die in het najaar 1923 ten doel had het Rijnland van het Duitsche rijk te scheiden en te Aken een hoofdkwar tier had gevestigd. Enkelen hunner bekenden voorts den schoonzoon van den burgemeester van Brand, een dorpje bij Aken, te hebben vermoord toen'zij een aanval beproefden op hel raadhuis van Brand en door hun slachtoffer ir. v. d. Bank, die een aantal goedgezinde burgers had ge wapend, werden opgewacht. Te Berlijn is gister het proces begonnen tegen den kantoorbediende Karl Lemm, die op 18 Nov. 1926 den chef de bureau Max Nessier van de electrische centrale heeft doodgescho ten. Twee dagen voor het miscli ijf had beklaagde gedaan gekregen omdat hij voortdurend met zijn collega's en superieuren overhoop lag. Hij ergerde iedereen door zijn arrogant optreden en zijn volksche propaganda. Lemm nam met het ontslag geen genoegen en uitte zijn grieven ertegen in een brief, dien hij richtte aan „Het mis- dadigersconcern van de Berlijnsche electrische centrale". De directie be antwoordde den - beleedigenden bnèt met een ontslag op staanden voet Zoodra beki. dit had gekregen, stormde hij de directiekamer binnen en schoot, na een korte woordenwisseling met Nessier, wien hij toevoegde de kwali ficatie „misdadigersconcern" in alle opzichten te handhaven, den chef de bureau neer. Later heeft hij zichzelf bij de politie aangemeld. De behandeling moest gister worden verdaagd, omdat de ooggetuige van het misdrijf, de directeur Kuntzmann, ziek is. Onder Nijmegen Is gisternacht omstreeks 12 uur een autobus van de onderneming Quick op den spoorweg overweg aan üe Groenestiaat, waarvan de wisselboomen niet gesloten waren, door een goederentrein, komende uit de richting Den Bosch, gegrepen en langs de spoorlijn geschoven. De autobus, waarin alleen de bestuurder zat, werd aan de rechterzijde zwaar beschadigd. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De locomotief werd licht beschadigd De machinist bracht, zoodra hij het ongeval bemerkte, den trein op ongeveer 15 Meter afstand tot stilstand. De trein kreeg ongeveer 45 minuten vertraging. Ruim 3 uur werd de autobus verwijderd, en kwa men beide spoorlijnen weer vrij. De overwegwachter, L v. L., ver klaarde uit Wycheri geen belsignaal te hebben ontvangen, dat de trein in aantocht was, en dat hij daarom de wisselboomen niet gesloten had. Maar volgens getuigenverklaring waren de wisselboomen van den overweg aan den Hatertschenveldweg. welke over weg door denzelfden wachter wordt bediend en waar de trein moest pas seeren vóór den overweg Groenestraat, gesloten, toen de trein passeerde. BERICHT. De bekende kunstenaar Willem Maris Jzt heeft een buitengewoon mooi portret In aquarel van Prinses Juliana geschilderd Het is een buste portret Tegen een rijk genuanceerden achter grond komt het frissche jonge meisje, eenvoudig gekleed, een paarlencolher om den hals, levendig, meteen vrieri- delijken blik. allerinnemendst uit. In verband met den l8den verjaar dag van H K. H. stelt „De Echo van het Z u i d e n" zijn getrouwen in de gelegenheid een in de innig' kleurenweelde welgeslaagde reproduc tie van dit kunstwerk te bekomen tegen betaling van slechts Vijftig Cent per stuk. Men verzekert zich een artistiek waardevol bezit, een mooi portret van onze Prinsesje, dat elke Nederlandsche huiskamer tot sieraad zal strekken. Men zie het portret aan ons Bur. Tegen afgifte van de zen bon heelt houder recht op een (Aquarel van W. MARIS Jzn.) a 1 0.50 per stuk. 9 De portretten kunnen na nadere afkondiging worden afgehaald. Men bestelle ze aan ons bureau. In de venen onder Odoorn heeft gisteren een ernstige twist plaats gehad waarbij de arbeider T uit Weerdtnger- veen door den machinist van een bagger machine, zekeren W. K. te Emmen, met een koevoet de hersenpan werd in geslagen. T. werd in zeer ernstigen toestand opgenomen en vanmorgen was er zeer weinig hoop op levensbehoud. De twist ontstond, doordat T. een stuk gereedschap op K's teenen liet vallen. K is in de marechausseekazerne te Emmen opgesloten. Gistermorgen is te Oestgeesl op de Haarlemmervaart bij de Vischbiug de landbouwer J. D.. die van zijn erf kwam, aangereden tegen een auto van den heer J B. uil Wassenaar. Tengevolge hiervan werd laaisigenot mde auto waarin behalve de heer B. diens beide kinderen, zijn neef en zijn üiensibode gezeten waren, in het water geduwd. De heer B kwam onder den auto te recht, doch wist er onder vandaan te komen en zwemmende den oever te bereiken, evenals zijn neet, waarna zij de dienstbode en de beide kinderen uit de auto,.die gtheel onder water lag, hebben weten te redden. Door de firma Ameele te Oestgeest is later de auto met behulp van een kraanwagen op het droge gebracht Tegen den land bouwer D. aan wiens onvoorzichtigheid dit ongevai.dat wonder boven wonder goed is afgeloopen te wijten is, is proces verbaal opgemaakt. Bij de cartonfabriek Reiderland te Winschoten heeft vanochtend P A. in een vlaag van krankzinnigheid zijn broer met een mes levensgevaarlijk in de zij gewond. De man is later over laden. De krankzinnige is gevat, Vanmiddag Iralf één heeft de 5 jarige M. M. uit de Eerste Carnisse- straat te Rotterdam in de ouderlijke woning een fluitje ingeslikt. Het voor werp is in den slokdarm blijven steken. De jongen is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Aan de vele bestellers en aan vragers zij medegedeeld, dat Lieten Leed uis de Vogelwereld van A. C. v. d. Heijden is verschenen. Prijs f 0 65, gebót den f 1. Waalwijksche Stoomdrukker ij Antoon Tielen. ADVEKTENTlëN. f f Heden overleed tol f onze diepe droefheid in het Groot Ziekengasthuis te 's Bosch, voorzien van de H.H Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echrgenoote en Moeder. Mej Anna M C. van Haren geb. van Holten, in den ouderdom van 36 jaren. JOHAN VAN HAREN BERTHA. IDA TOOSJE. 38382 JOHANNA. Waalwijk 6 Mei 1927. te Capelle, zal Dinsdag 10 Met a.s., des voormiddags om 10 uur, ten verzoeke van den heer G WER- THER aan diens bakkerij te Vrijh -Capelle om contant geld Bakkerskar, bakkersslede, hit- tentu g, baktrog, bakkerijge reedschap, musterd, bascule, weegschaal, gewichten, wasch- machine, ledikant, kachels met toebehooren, tafel en wat verder zal worden aange boden. 38331 groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U kosten en moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder Waalwijksche Stoomdr. 4ntoon Tielen. Purol in Doozen 30. 60. Tube 80 cent. Bi) Apoth. cn Drogisten. ff een voor direct gebruik gereed Gtstpoeder. Backin vervangt de gist Met Backin rijst het deeg ooder het bakken. 500 gram bloemf 0.16 250 gram krentea &20 50 gram sucade0J2Va 100 gram rozijnen0.12 250 gr. boter f 0.70, margar. OJSO 200 gram suikers 0.12 3 of meer eieren0.18 1 kop melk0.04 2 theelepels fijne kaneel&03 1 pakje Dr. OetkePs Backin 0*07Va /L3J Bereiding: Men roer* de boter tot room, voege suiker, eierdooiers, meel, hetwelk men met Backin vermenge, toe cn daarbij de melk. Ten laatste krenten, rozijnen, sucade, kaneel en het stijfgeklopte eiwit. Men bakke dit deeg in een ingevrtten tulbandvorm, in een warmen oven, g^urejde Pjj uur b r ic: Importeurs: N OSTERMAN Co.,Am«t'--rdam.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10