ONÓ rrT T r Alle correspondentie te richten awn: Oom Wim, „De Echo", Waalwijk.) Lieve Nichtjes en Neefjes, Onze mooie raadselwedstrijd be hoort nu al weer tot het verleden. Ik heb er niet meer zooveel over te zeg gen Alleen wil ik nog eens herhalen om goed in je ooren te zetten wat ik den vorigen keer over een en ander gezegd heb. Zooals ik later hoorde hebben de gelukkigen Maandag de prijzen in ontvangst genomen. D'r waren er die verzochten aan Oom Wim dank en groeten over te brengen. Jongens, ik heb alles blijde en dankbaar ont vangen. En nu zal ik natuurlijk spoedig hooren hoe of 't prijsje bevallen is, héJongens of meisjes die hun oor deel over een gelezen boek kunnen omschrijven, moeten dat maar eens doen, want daar houd ik van. Dan kan ik meteen zien of men't begrepen heeft. Dat is dus afgesprokenEen Joa, Cupido. Marie, e.a. kunnen toch zeker wel in een beknopt overzicht iets over een boek vertellen. 't Spreekt vanzelf dat ik als steeds gaarne verhaaltjes en opstellen van jullie ontvang. Van Lily, Leontientje, Piet, Paul, Marie, Wout; en hoe ze allemaal heeten, verwacht ik beslist nog heel veel. Ik weet trouwens wel dat ik op jullie trouw en steun kan blijven rekenen. En nu zal ik mij haasten om wat brieven te beantwoorden. Tot de volgende week. Uw aller OOM WIM. CORRESPONDENTIE. Jongens Treffers. Jullie Treffertjes wisten 't toch maar te treffen, héProficiat jongens en meteen hartelijk welkom in ons hoekje. Ik twijfel er niet aan of wij zullen goede maatjes worden, och wat praat ik toch, dat zijn we immers al. Natuurlijk, zullen jullie nu voortaan steeds van de partij zijn. Ja hé Antoon, jij bent een dapper kereltje hoor I Omdat gij de jongste waart van de ruim 130 mededingers en toch de oplossingen op één na allemaal goed waren, ontving jij een extra prijs Schrijft 't vulpotlood goed Dat moet je maar eens spoedig antwoorden, en dan wed ik, dat je achter „Beste Oom Wim" de drie vraagteekens zult weg laten. Je bent een leuke guit, Toontje. Dag jongens, veel groeten ook aan Vader en Moeder. Henk en Antoon Horst. Wat ik hiervoor van je neefjes zei, geldt ook voor jullie. Natuurlijk neem ik gaarne flinke jongens in mijn hoekje op. Jou oplossingen waren ook bijna goed Antoon, maar 't lot had hier verder te beslissen. Indien dat m'n ijverig nichtje uit Sprang zich hierdoor niet zal laten ontmoedi gen. je opstel heb ik gelezen Johanna, dat krijgt binnenkort vast 'n plaatsje, let maar eens op. Je hebt 't allemaal zoo beschreven alsof het werkelijk gebeurd is. Ik geloof dat alle Dal- maijertjes goede opstellen kunnen maken. Ben jij soms een nichtje van Bastiaan Francien IJzermans. Neen maar Francientje, da's boffen Komt me daar op 't laatst nog een aardig nichtje kennis maken en... meteen gaat ze er met een prijs van door. Proficiat FrancienHartelijk welkom in ons hoekje. Ja, ja, ik heb nog plaats genoeg, hoe meer nichtjes hoe meer vreugde. Nu moest je ook eens een opstel voor me maken, Fran cien. Zul je Ja, natuurlijk héVeel succes en hartelijke groeten ook voor thuis. Cupido. Hartelijk dank m'n vriend voor 't vriendelijk briefje. Ja, „Wittand" is heel mooi om zijn suggestieve be schrijving. D'r komen geen suiker- zoete-dlngetjes in voor, maar ik weet dat jij 't goede van 't slechte zult weten te scheiden. Opstel en gedichtje zijn goed, Cupido. Ik hoop er spoedig een plaatsje voor te hebben. Lees eens heel aandachtig't schetsje van „Marie" in dit nummer en hoe ze de verschillende tooneeltjes beschrijft. Kom vriend, laten we samen werken om van ons hoekje iets moois te maken. Eerst gaat 't werk van mijn nich tjes en neefjes voor, dan plaats ik van me zelf weer eens iets. Dank en groe ten heb ik aan mijnheer Tielen over gebracht. Wederkeerig gegroet Cupido, mede namens tante ook voor thuis. andere kindjes, even ongelukkig als hij, en die bovendien geen moeder hadden, om te troosten, die soms ge plaagd en gesard en achteruitgezet werden, door andere broers en zusjes. Die waren dus nog ongelukkiger dan hij 1 Ze vertelde hem van 't kleine Jezuskindje, dat zoo graag had, dat jongetjes zooals hij, Hem offertjes brachten, kleine offertjes, waar anderen niets van wisten, 'n geheim tusschen Jezus en hem. Freekie luisterde, 't kleine beschreide gezichtje met de glanzend vochtige oogjes, vol vertrouwen opgeheven tot Moeke, z'n eigen, lief Moedertje En in den eenvoud van z'n teere jongens zieltje maakte hij 't besluit om veel, heel veel offertjes aan Jezus te brengen. MARIE. De ouderwetsche waschdag be hoort thans gelukkig tot het ver leden, met al het moeilijke zware werk aan de waschkuipl Laat Rinso, het moderne zeep poeder U helpen. Het heerlijk vette sop weekt al het vuil los. Koop nog heden een pak! De Lever's Zeep Mij., Vlaardingen. Een product der Sunlight Zeep Fabrieken SPORT. (Volgende week ga ik door met 't beantwoorden van brieven.) FREEKIE'S VERDRIET EN MOEKE'S TROOST. Met groote, verlangende oogjes, zat Freekie naar buiten te staren, naar 't joelende jongensgroepje, dat speelde voor 't schoolgebouw. Kon hij ook maar meedoen, mee ravotten als zij, stoeien en hollen, tot ze hijgend van vermoeidheid, met rood bolle, lachende gezichtjes op 'n stoep neervielen dm uit te puffen. Maar nee, Freekie, kleine woelige Freekie, kon zoo niet spelen. Z'n lamme beentjes beletten het hem 1 En hij wou toch o zoo graag naar buiten, daar lachen en joelen met al die andere jongens. Maar in plaats daarvan moest hij hier stil voor 't raam zitten en kijken naar 't vroolijke spel, dat hem telkens bedroefd maakte, omdat hij niet mee kon doen. Z'n kleine, teere handjes kneep hij V""";" samen, z'n lipjes beet hij bijna stuk, er meer prijzen waren geweest, zou om tQch maar^innen te die jij er vast een gekregen hebben. Maar wie weet of een volgende maal is het geluk aan de zijde van vriend Antoon. En jij Henk, zult natuurlijk ook je broertje eens 't boek laten lezen, hé. Ik geloof trouwens dat jullie met el kaar wel goed kunt opschieten. Dat moet ook en als je nu ook over en weer de boeken leent dan heb je dubbele pret. Henk, krijg ik eens een opstel van je? Veel succes. Bastiaan Dalmaijer. Bas, wat vond ik 't fijn dat je dit maal ook een prijs won. Dat boek komt je werkelijk toe, want jij hebt ook buiten de wedstrijden steeds aan Oom Wim gedacht. Daar heb ik veel plezier van, Bastiaan 1 Wil zoo be langstellend ons hoekje blijven volgen en je kunt je van mijne genegenheid blijven verzekeren. Ja, Bas, je deed heel goed met een verbeterde opgave in te zenden, want zooals je zelf hebt kunnen zien werd de kans op een prijsje toen grooter. De kleine Koos moet nog maar eens een jaartje flink leeren alvorens aan onze wedstrijden mee te kunnen doen. Doe ook de hartelijke groeten aan Vader en Moeder. Dag jongens. Johanna Dalmaijer. Ditmaal waart ge niet gelukkig, d/w.z. 't prijsje ging precies langs je neusje heen, Johanna. Maar ik weet groote ondeugende tranen, die telkens en telkens maar te voorschijn wilden komen. Maar hij wilde niet huilen. Hij was toch 'n flinke jongen, al had hij dan lamme beentjes, en..., flinke jon gens huilen immers niet! Heel zachtjes kraakte de deur achter Freekie en Moeke kwam binnen. Ze zag 't verlangende gezichtje van haar kleine ventje, ook 't vroolijk-spelende jongensgroepje buiten en ze begreep.... Ze voelde met 't kereltje meeZe wist wat 't beteekende voor haar levenslustigen jongen, daar stil te moeten zitten en enkel maar te mogen kijken naar 't heerlijke spel. 'n Groot diep-gevoeld medelijden kwam over haar. Ze trok 't kleine kereltje naar zich toe, streek liefkoo- zend haar hand over 't blonde krulle- kopje en zei zacht: „Zou mijn kleine vent zoo graag meedoen?" En de „flinke jongen" van straks, die niet huilen wilde, was nu in eens'n klein, hulpeloos kereltje, dat snikkend 't hoofdje aan Moeke's schouder verborg, en al maar schreide, schreide om z'n groot verdriet Moeke voelde mee met haar klei nen, bedroefden jongen. Ze troostte hem met zachte, lieve woordjes, zoo als alleen 'n Moeder ze vinden kan, en die 't allerbeste 't snikkend venlje sussen konden. Ze sprak hem van Eindelijk toch weer eens een com- petiewedstrijd. RWB zal bezoek ont vangen van Good-Luck uit Geertrui- denberg welke ongeveer in het midden van het ranglijstje staat dus een heel mooie plaats. RWB heeft echter de laatste wedstrijden zeer goed gespeeld zoodat de wedstrijcD zeer open is en bijgevolg zeer spannend zal zijn We mogen met het oog op het mooie weer wel meer dan gewone belangstelling verwachten. Aanvang 2 uur, terrein R.W.B. RWB2 speelt haar laatsten wedstrijd van dit seizoen. WSC3 is de tegen partij, als RWB2 gelijk speelt is het kampioenschap binnen. Doch wij ver trouwen dat zij door een overwinning zich zullen herstellen van hun slechten wedstrijd van vorige week. Aanvang 4 uur. Deze wedstrijd wordt gespeeld Zaterdagmiddag, terrein R.W.B. JULIANA. Zondag a.s. speelt Juliana haar laatsten thuiswedstrijd voor de com petitie en komt Berkdijk, Kaatsheuvel, bij Juliana op bezoek. Wij vertrouwen dat onze geel-zwarten zich in dezen wedstrijd weder geheel zullen geven, om deze laatste ontmoeting op eigen terrein niet een overwinning te beslui ten en zich nog enkele plaatsen op de ranglijst op te werken. Ook Berkdijk zal trachten zich boven onze geel zwarten te plaatsen, zoodat een span nende wedstrijd wordt verwacht en het ook niet aan belangstelling zal ontbreken. Aanvang om 'half 3 uur. Het 2e elftal onzer voetbalvereen. „Sporters" gaat op bezoek naar Baard wijk en zal uitkomen tegen P.V.C. aldaar. MADE. Op 15 en 22 Mei zullen door de V. V. Made seriewedstrijden wor den gehouden. De loting is bepaald op 7 Mei. Beschikbaar zijn er gesteld bekers, lauwerkransen en takken, me dailles. benevens een medaille voor de verstkomende vereeniging. DRUNEN. Onze Harmonie „de Vol harding" viert dit jaar haar zilveren bestaansfeest25 jaren geleden is zij opgericht. Deze dag zal niet onge merkt voorbijgaan, voor deze gelegeh- heid zal er een groot Nationaal en Bondsfestival gegeven worden, hetwelk wordt gehouden op 13—14—15 A.ug. a.s Voorzorgsmaatregelen zijn reeds getroffen en 'n Comité gevormd, zoodat alles in de weer is om dit feest schit terend te doen slagen. 7 DRUNEN. De zeven ingekomen lijs ten met niet minder dan 24 candidaten voor den Gemeenteraad, zijn goed gekeurd en bij loting vastgesteld als volgt Lijst 1. Pijnenborg, L. C. J van Huiten, Ant. Klerks, Willem van de Wiel, Ant. Elshout, Th. van der Sanden, Wouth. van Drunen,. L. Th. Lijst 2. van de Wiel, Wilh. Smits, Petrus, van de Wiel, Adr. Lijst 3. van Halder,/Math. C. van Spijk, Ant. van Bladel, Adr. van Noort, Michiel. Brok, Arn. van Rooij, A. C. Klijn, H. A! J. Lijst 4. van der Ven, Joh. Lijst 5. Muskens, Chr. Vrijhoeven, M. Lijst 6. v. Drunen, R. Knippels. Lijst 7. Verhoeven, A. G. Veldhuizen, J. H. De stemming zal plaats hebben op Dinsdag 17 Mei a s. Door het operette-gezelschap „Entre Nous" is in studie genomen het prachtige tooneelspel „Mozes in de kiem". De opvoering daarvan zal vermoe delijk plaats hebben op 10 October a.s. Zondag j.l. hield de handboog schutterij „Constantia" een onderlingen wedstrijd voor toekenning van den koningstitel. Er werden door elk der leden 60 pijlen geschoten, zoodat deze kamp den geheelen voor- en namiddag in beslag nam. De titel werd behaald door den heer v. d. Putten met 197 punten. A.s. Zondag geeft de handboog^ schutterij „De Wet's" zonen een bonds- concours voor de aangesloten leden. Hieraan zal ook „Constantia" ge vestigd bij den heerElshout, deelnemen. De bloempjes-verkoop ten bate^ der Drentsche venen heeft opgebracht de somma van f 48 92. DRUNEN. Op Dinsdag 24 Mei a.s. zal onze beminde Herder, den Z Eerw. Heer Pastoor Petrus Theodorus Goos- sens zijn zilveren Priesterfeest vieren. Ofschoon ZEerw. dit feest in intiemen kring wenscht te herdenken, zal het onzen geachten Pastoor wel niet aan belangstelling ontbreken. Zijn Z.Eerw. werd geboren in 1876 te Deurne, werd na zijne H. Wijding vice-prefect aan het Bisschoppelijk Seminarie te St. Michiels-Gestel op het eind van Sept. 1904 volgde zijn be noeming tot kapelaan van St. Jacobus te Zeeland, doch verwisselde deze in 1905 toen Pastoor G. A. M. van der Kant, de St Leonardus Parochie sticht te, als kapelaan dier parochie, van jongsten kapelaan is hij daar tot eerste kapelaan geklommen en als zoodanig ten tijde, dat de Z Eerw. heer Pastoor tot herstel zijner gezondheid in het Zuiden van Europa vertoefde, lag de pastoreele zorg op zijn schouders op het einde van Januari 1924 volgde de benoeming tot Pastoor van St. Lambertus Drunen. alwaar hij nu ruim drie jaar werkzaam is. In pastoor Goossen hebben wij gevonden een goed en waar leider. Ofschoon zijn Eerw. niet van uiterlijk feestvertoon houdt, hopen wij toch dat allen hem extra zullen gedenken in gebed. Nauwelijks is het feest gevierd van het 75-jarig bestaan van het Fran- ciscusgesticht of weldra zal er weder om feest zijn, namelijk op 16 Juni a.s. zal de Eerw. Broeder Bernardus in de wereld (J Crouwenberg) den dag her denken, waarop hij voor 25 jaren in het klooster tradhet zal den Eerw. Broeder dien dag aan gelukwensctnn niet ontbreken. ELSHOUT. Op Zondag 8 Mei zul len wederom een paar processie's onze parochie bezoeken, om de Zoete Moeder gunsten en bijstand te vragen, alsdan komt een processie n.l de H. Familie uit Haarsteeg en de H. Familie uit Kaatsheuvel en Nieuwkuik. De H. Missen zullen alsdan zijn om 6, 8, 9 10, 11 uur. CAPELLE. J.l. Donderdagavond, 5 dezer, had in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier de algemeehe ledenvergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank plaats. Nadat de voorzitter de vergadering geopend en de aanwezigen had wel kom geheeten, werd de heer P. L. F. Treffers tot secretaris aangewezen, waarna het verslag omtrent den toe stand der vereeniging werd uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen De totale omzet der Bank bedroeg gedurende het jaar 1926 f 200483,41. Aan spaargelden werd ontvangen 68655,44 en terugbetaald f76407,20. De gekweekte rente voor spaarders bedroeg f 7095,38, waarvan in contan ten werd uitbetaald f 1599,51 en een bedrag van f 5495,87 als spaargeld werd bijgeschreven. In het afgeloopen boekjaar werd aan nieuwe voorschotten uitgegeven 9400. Het saldo der reeds uitslaande voorschotten bedragende f 78115,36. werd door terug- en afbetalingen ver minderd met f 161,95, zoodat per 31 )ecember j.l. het totaal in dezen vorm verstrekte gelden bedroeg f 71320,36. Aan voorschotrente werd ontvangen 3412,66 en aan provisie f 7,10. In oopende rekening werd uitgegeven 94185 67 en terugbetaald f 80135,94. Op het einde van het betrekkelijke Joekjaar bedroegen de totale uitgaven in rekening-courant f 139713,93 eri de ontvangsten f 7129,99. In loopende rekening werd wegens verschuldigde rente bijgeschreven f 5271,67, terwijl Treffers: 6. 20. 21. 34. 38, 51 C. van Hape ren 8 Th. .Mulders9 Gel>r. v. Gelder10. 27. 43 M. v. d. Heuvel; 11, 12 Jos. de Folter; 13. 40 C. van Oers14 Arn. Goedhart; 16 A. Xieuwénhutjzen17. 40 C. Verhulst; 18 .1. Allessie19. 25 M. Lef) teil 26, 33 L. Lejjten 28. 29, 32 Th. de Ronde30 J .C. Muskens 31 .7. Schalken; 36 Th. Duivenkainp; 37 B. Treffers; 39, 42 Jos. van Huiten; 41 A. Ixan- barts; 44 C. Passior45 P. v. d. Heuvel: 47 Th. van Helvoirt49 N. Klfjnloog; 52 .Tae. van Engelen53 A. de Bie. Op Zondag 1 Mei hield de Postduiven- Vereeniging „I)e Jeugdige Vliegers", een wedvlucht vanuit Mons (België). De prijzen werden behaald als volgt 1 A. van Jtee. 2. 11. 15 J. van Veldhoven. 3. 7 J. Kipping. 4. 8 W. van Bokhoven. 5 J. Verwiel, 0. 10 Th. v. d. Geld, 9 G. de Graaf f, 12, 13 La inb. Verhoeven, 14 A. Verhoeven. De Postduiven-Vereeniging „De Een dracht" te Waalwijk, hield op 1 Mei een wedvlucht van Mons. Ie. 2e en 8e prijs Heqmans. 3 en 15 Ant. van Eflk. 4. 10, 18 P. Schoeraans, 5, 6, 14 v. BIadel. 7 F. Schoemans, 9, 19 Joh. Verhagen, R309-23 VOETBAL. WAALWIJK. R. W. B. HEUSDEN. Zondag speelde alhier voor de compe titie ..Berkdijk II" tegen onze vereeniging Juliana I, welke verloor met 23, waardoor de kans op het Kampioenschap voor de laatste gevoelig is verminderd. DRUNEN. MADE. Zondag speelde de Madensche Voetbal- vereeniging een wedstrijd tegen Velocitas, Terhefiden, welke eindigde met 11. DUIVENSPORT. WAALWIJK. Zondag 1 Mei hield do Waal wij ksche Verzendingshond 'n wedvlucht vanuit Mons. De duiven bereikten hunne hokken le duif om 10.32.47. laatste duif om 11.14.44. De prezen werden behaald als volgt: 1. 15. 22. 24 A. va ui Eetlien; 2, 4. 7. 23. 50 Th. Bakkers; 3, 48 Adr. Goedhart; 5. 35 J. 11. 16. 20. 22 J. Stokwielder, 12. 24 Th. v. d. Griendt, 13. 26 J. de Graaft'. 17 Hesselmans, 21 v. d. Houdt, 23, 25 W. Govaerts. le overduif J. Stokwielder. KAATSHEUVEL. Uitslag wedvlucht vanuit Mons. door „de Combinatie", gevestigd hij den heer Jan van Dun. 1. 18. 19. 20, 22. 31. 33 J. Stokkermans; 2 J. Opperman; 3. 7, 21 B. Brokken; 4 Th. v. d. Velden5 G. v. d. Ven6 J. Kemmeren 8 J. Emmers; 9 C. Damen10. 34 F. v. d. Assem: 11. 26 Ar. Zoeterbroek12 C. de Rondt; 13. 36. 37, 42 F. Damen; 15 M. Luch ters: 16 A. Vloemans; 17, 23. 38 L. van Mosselveld; 24. 25 Zeebrechts27. 28, 29, 32. 40 P. Keiiimeren30, 43 A. Emmers; 35 A. Vrinten39 J. van Dongen, 41 A. v. d. Veil, 44 J. van Dun en 45 J. Vesters. G BERT RUIDENB ERG. Postduivenvereniging „De Olijftak". Uitslag van den gehouden wedvlucht vanuit Jemelle, op 1 Mei 1927. 1, 2.. 3 en 5 W. van Wijngaarden, 4 H. v. Blerck. 6 J. Feskens, 7 W. van Gils, 8 en 10 E. Blok, 9 .1. van Alphen, 11 ,T. I,ieven«, 12 A. Mecelsen. le Overduif J. van Alphen, 2e overduif A. Mecelsen. Eerste constateering 11 u. 20 min. 31 sec., laatste constateering 12 u. 20 min. 44 se'c. Postduiven vereeniging „Gevleugelde rienden"uitslag van den gehouden wed vlucht uit' Mons op 1 Mei 1927. Aankomst eerste duif 10 u. 44 min. 53 s., laatste duif 11 u. H min. 43 sec. De prijzen werden behaald als volgt: 1 II. Cormel. 2 A. .1. Bakx, 3 D. Berende. 4 J. Boot, i> A. de Vries, |6 A. J. Bakx, 7 A. v. Schouwen. 8 P. Broeders. 9 D. Berende, 10 A. J. Bakx, 11 Kerremans, 12 1'. Broeders.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6