Bezoebl li a.s. Zaterdag de ss WaalwH Pluimimarkl BIEBLAAGH VAN DEK HE1IDEN. Orossierderii „De Drie Sterren" FOTO-TOESTEL Doorzitten Bierlaagh-v.d. Heijden. 2 Het vertrouwdste en goedkoopste adres voor winkeliers het door de Bank verschuldigde bedrag wegens deposito-rente in dezen vorm bedroeg f 104,01. Het bedrag dat in 1926 bij de Cen trale is uitgezet geworden bedroeg het geheele jaar door gemiddeld f 100000.—. Wat het aantal spaarders betreft dit bedroeg op het einde des jaars 228. Er kwamen 11 nieuwe bij, terwijl er 3 afgingen wegens overlijden en ver trek, zoodat ook dit jaar wederom een vooruitgang viel te constateeren. Even zoo ging het met de voorschotnemers. I3e toename hiervan bedroeg 8 en de vermindering 5, alzoo een vooruitgang van 3. Thans d.w.z. per 31 Dec. j.l. is het totaal verleende voorschotten in aantal gestegen tot 68. Het aantal rekenfng-couranthouders in totaal be dragende 19, had een toename van 4. Het ledenaantal vermeerde met 5 en verminderde met 3 en bedroeg in totaal 180. De gemaakte winst f 865.09 bedragende wordt voorgesteld bij de reserve te schrijven. De totale reserve zal alsdan bedragen f 5395,95. Hierna werd overgegaan tot de ver kiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftred ng van den heer Michaël, en van een lid van het Bestuur, wegens aftreding van den heer G. Dekkers. Beide aftreden den wérden herkozen. Nadat de com missie, belast met het nazien der re kening en balans, haar verslag had uitgebracht, waaruit bleek, dat een en ander keurig in orde was, werd de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des nam half drie op te treden ds. Anker uit 's Gravenmoer. Ressorteerde de gemeente Sprang- Capelle tot 1 Mei j.l. onder het kan toor der Directe Belastingen te Kaats heuvel, met ingang van dien datum is deze gemeente gevoegd bij het res sort van het kantoor te Waalwijk- Na een ziekteverlof van eenige maanden heeft mej. van Koeveringe. onderwijzeres aan de Bijzondere School in de Nieuwstraat, haar functie weder aanvaard. Voor de Ned. Herv. gemeente aan den Loonschendijk zal a.s. Zondag des nam. 2 uur ds. v. d. Vlugt uit Drunen optreden. Onze dorpsgenoot, de heer A Christ, is benoemd tot directeur der te Waspik opgerichte gemengde zangver- eeniging .Door Eendracht Samenge bracht". Tot predikant bij de Ned. Herv gemeente alhier is beroepen Ds. Kool haas te Oud-Beierland. 1. Woensdagavond werd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart een wedstrijd gespeeld tusschen de biljart club „Het Kalme Spel" alhier en de biljartclub .Hotel Gerris" uit Waalwijk met den volgenden uitslag dag a.s. des voormiddags om half tien en des namiddags om 5 uur optreden^ Dhr. Smilde uit Hoogeveen. Zaterdag 1.1. hield de Zwemclub Geertruidenberg in Hotel Stal hare aarlijksche vergadering. Uit het jaarverslag bleek o.a., dat gedurende het vorige jaar 5681 baden jenomen waren, terwijl het opvallend was, dat het aantal kosteloos genomen baden belangrijk grooter was dan vorige jaren. Door het bestuur waren verschillende belangrijke verbeteringen aan de bad- en zweminrichting, aan gebracht, als gevolg waardoor de re kening werd afgesloten met een-te kort van f 30 76. De abonnementen voor 1927 werden vastgesteld als volgtvoor'Heeren en Dames f 2 50 per persoon voor kin deren f 1.— per kind en jeugdige personen vanaf 17 tot en met 18 jaar 1.50 per persoon. Gezinskaarten, met kinderen onder Het Kalme Spel C. Nieuwenhuizen Fr. Hoffman De |ong J v. d. Hoek A v. Moergestel A Kerst WASPIK. De Hotel Gerris 75 De Ruiter 75 De Graaf 75 J Berens 71 G. Simons 68 P. v Eeten 75 M. Klein arbeider C. H. 51 22 62 75 75 —68 die in het begin der maand Februari bij het bouwen der nieuwe kerk in Waspik- Boven een zwaar stuk op het hoofd kreeg is heden uit het St. Theresia gesticht te Raamsdonksveer ontslagen Gisteren namiddag had de arbei der V. het ongeluk per rijwiel een kind van J. G aan te rijden, tenge volge waarvan het kind een been brak Voor zoover bekend, trof V. geen schuld. In den loop der maand April werden voorden Vleeschkeuringsdienst aangegeven: 21 varkens, 7 runderen en 3 kalveren. RAAMSDONKSVEER. Aan het post kantoor alhier werd gedurende Apri ingelegd f 15871,70 en terugbetaald f 18377,97. Door de Gerf. kerk werd tot predi kant beroepen de Eerw. heer G.Tom candidaat tot den H. Dienst te Hil versum. Door den C. N. W. Bond za Zaterdag een vergadering worden ge houden met de leden. De scholier C. V., had hetonge luk over een steen te vallen en daarbi zijn rechterarm te breken. Aan den heer L. v. d. Waals wer opgedragen de Veersche Herv. kerk te schilderen. Door Ds. Ewoldt werd voor het Studiefonds van den Gerf. Bond ruim f 210 ontvangen. Voor den nieuwen cursus aan de school voor Lager en U L O. meld den zich 23 leerlingen aan. De opbrengst van den verkoop van de Emmabloem heeft f 132,35 opgebracht. GEERTRUIDENBERG. In de ker der Gereformeerde Gemeente zal Zon- WelEerw. heer kapelaan Clerkx wer den fraaie lichtbeelden van Lourdes vertoond. Zondag herdacht de Z.Eerw. Zuster Cornelia, overste van het pen sionaat „St. Joseph" alhier, den dag waarop zij voor 40 jaar in het kloos ter trad Op Zondag 8 Mei zal in de Ned. Herv. kerk tè Drimmelen des v.m. 10 nur ds. Vinck voorgaan. In de Ned. Herv. kerk te Made zal op Zondag 8 Mei des voorm. 10 uur ds. Mudde voorgaan. Ingezonden Mededeelingen. bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 30. 60, Tube 80 ct. PUROL schrijver gegund. Donderdagavond vergaderde de Hoenderclub Kaatsheuvel in haar lokaal bij den heer Joh. Smits. De vergade ring was goed bezet en er heerschte een amicale toon. Het houden van een club-tentoonstelling werd om het groote risico van de hand gedaan Het bestuur zal een plan ontwerpen tot het houden van eenEierleg-wedstrijd voor de omgeving. Over 't opfokken van kuikens werden eenige vragen gesteld en door den voorzitter beant woord. Een gratis verloting zonder nieten sloot de vergadering. De inschrijvingen voor het festi val worden komende week gesloten, daar op het einde der week de feest gids in druk wordt gegeven. Reeds thans is het getal van 40 overschreden, zoodat zelden een festival gevierd is waar in drie dagen zooveel corpsen kwamen musiceeren. Zaterdag a.s. zullen de gezelschappen gephotografeerd worden ter opname in den feestgids. We maken er gegadig den opmerkzaam op, dat advertentie s die nog niet binnen zijn. dezer dagen moeten binnen komen, daar ze anders niet meer opgenomen kunnen worden. We willen op 't groote belang van deze gelegenheid wijzen, daar honder den exemplaren in den lande zullen verspreid worden. NIEUWS UIT HEUSDEN. A.s. Zondag maakt de Heilige Familie een bedevaart naar El'shout, welke zal worden opgeluisterd door hare Fanfare. Schilder L. E. stond te wérken op een ladder boven aan de tweede verdieping van een pand, toen een der boomen brak. Gelukkig kon hij op een naastbijzijnde ladder overstappen, waarbij de tweede boom brak. Hij bracht het er dus wel buitengewoon af. GEMENGD NIEUWS. Gistermiddag heeft zich in een hotel te Maastricht een vreeselijk drama afgespeeld. Sinds eenige dagen verbleef daar de 26 jarige K., uit Düsseldorf afkomstig, met een meisje dat thans is gebleken, te zijn de 22- jarige E. K., uit Eygelshoven, een verre verwante van den jongeman, en die sinds een week uit de ouderlijke woning werd vermist. Gistermorgen omstreeks elf uur was J. K. nog even uitgegaan en een half uur later teruggekomen waarop hij zich naar zijn kamer begaf. Toen des namiddags een kelner aan de kamer klopte, kreeg hij geen antwoord. Hij begaf zich daarop naar binnen en zag tot zijn groote ontstel tenis J. K. daar liggen met een revol ver in de hand. Hevig ontdaan snelde hij naar beneden, waarop de politie werd gewaarschuwd en men opnieuw naar boven ging. Men vond toen beiden dood, met een schot door den slaap Blijkbaar heeft de jongeman eerst het meisje en daarna zichzelven gedood. Blijkens een door 't meisje achter gelaten brief, moet de oorzaak van het drama worden gezocht in het feit. dat de ouders geen toestemming voor een huwelijk wilden verleenen. De politie heeft de lijken in beslag genomen. Van de schoten had men in het hotel niets gehoord. Te Langfuhr bij Danzig heeft een 83 jarige gepensioneerde spoor wegbeambte, na een twist zijn 60- jarige echtgenoote door verschillende steken met een zakmes gedoo'd en zijn 22 jarige dochter zoo ernstig ge wond, dat zij aan de gevolgen is be zweken. De moordenaar is gearresteed. Bij Tsjepelare in Bulgarije is een auto in een ravijn gestort. De chaffeur en drie passagiers waren op slag dood, vier andere passagiers zijn zwaar gewond. Te Gent is, naar het „Hbld." meldt, op den Kortrijksche Steenweg een auto geslipt, waarin twee Belgen en een NedeTander zaten. De inzitten den werden uit den auto geslingerd. De Nederlander, A Langenberg, 23 jaar oud en te Brussel wonend, werd gedoodde twee anderen werden zwaar gewond. GROOTE BIJVERDIENSTE. MANUFACTURENZAAK welke speciaal verkoopt op crediet vraagt SOLiED PERSOON (gehuwd) om ter plaatse bij PARTICULIEREN te verkoopen op WEKELIJKSCHE AFBETALING. Hooge provisie. Vereischte goed bekend met het publiek Brieven onder No. der adv. Bureau van dit blad 38321 K e E x De nieuwe schoenwinkel van de firma S. A. Presburg, in de Kalverstraat te Amsterdam, die met zijne uit gebrand glas in lood gezette omlijsting der verdiepingen, vooral bij avond, een feeënrijk schouwspel toovert. Fabrikaat „Imperial" van de Firma PULLES VAN GERWEN Co., Waalwijk. 2 s P0 8 m a n ft E Komt dan ook eens zien naar de Etalage van 4 de 17 jaar f 5,— voor le kind boven 17 jaar f 1.50 extra, 2e en meer kin deren boven de 17 jaar f 2 50 extra, dus ten hoogste f 7.50 per gezin. Voor Mevrouw Veensma. die bedankt had, werd Mevrouw Boon als lid van het Bestuur gekozen, alle andere be stuursleden werden herkozen. Tot leeraar bij de Gereformeerde Gemeente is beroepen Dhr. Tom, candidaat te Hilversum. Voor de Evangelisatie der Ned. Hervormde Gemeente alhier hoopt Zondagavond om half zes in Gebouw Emanuel op te treden Ds. Jonker, pre dikant te Waspik. Op 7 en 8 Mei a s. des avonds VU uur zal de Tooneelvereeniging IV.B. een uitvoering geven in het R.K. Vereenigingsgebouw. Opgevoerd wordt: „De Verdwaalde", drama in 4 bedrijven en „Het Standbeeld van den veldwachter", klucht in een bedrijf^ De Woensdag 11. door eenige jongedames alhier gehouden verkoop van het Emmabloempje bracht een batig saldo op van f 15.50. MADE. Bij het werkloozenbemidde- lingsbureau zijn alhier 15 werkloozen ingeschreven. Zondag j.l. hield de Maria-ver- eeniging een vergadering. Tot bestuurs leden werden gekozen de dames J. Segeren en H. v. Oorschot Ligthart en tot afgevaardigde voor de algemeene vergadering te 's Bosch de dames P. Broeken en D. de Wijs. Door den NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel 6 Mei 1926 Aanstaanden Zondag 8 Mei hoopt in 'tSt. Hermanus-Gesticht Berkdijk de Eerw Overste (in de wereld Mejuffr. Maas) den dag te herdenken, waarop zij vóór vijf en twintig jaren het re ligieuze kleed aannam in 't Moeder huis te Schijndel. Gedurende haar circa tweejarig verblijf alhier heeft zij door haar vriendelijkheid in den omgang, haar liefderijke zorgen voor de armen en lijdenden aller sympathie verworven, zoodat het de Eerw. Overste op dien dag ongetwijfeld niet aan heilwenschen zal ontbreken. Dat zij eenmaal haar gouden jubilé moge vieren, is voorzeker de innige wensch van allen die de beminde Overste kennen. - Gisterenavond werd in café Smit ten overstaan van architect A. N. J. Snijers Raamsdonksveer voor rekening van den heer P. B. Bisselink alhier aanbesteed het bouwen van een woning aan zijn bestaande in de Gasthuisstr. G. Wortel, Tilburg f 4975. Joh. den Teuling, Waalwijk f 4785 D. P. v. Suijlekom, R'donk f 3978. J. W Nieuwenhuijzen, Sprang-Capelle f3940.— Jac. Brekelmans, K'heuvel f 3937. C. Michaël, Sprang Capelle f 3930 L. v.Luxemburg, Kaatsheuvelf 3785.— Het werk is aan den laagsten in- EEN MOOIE THEEPOT in de nieuwste kleuren 60 cent. EEN KOFFIEKAN 70 cent. GEËM. PANNEN 6 stuks groen m. goudband voor f 6.80 met 10 pCt. korting. Denkt er om en laat dit niet voorbif gaan. 38226 Beleefd aanbevelend, a. d. Markt 261. y.h. Ant. Verster Duquesnoy, Waalwijk. Verhoog het genot uw uitstapje door gebruik van ean verschillende modellen direct leveren, Telefoon B K PI *1 P3 O* Z BI X ft* Cfl

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7