gtuick Quaker Firn P. Idenkirehes K. H. Ktovcreeaiging mgemeene~jtergadeiliig Toelichti Lnclilwaclii AWeeliaé Waalwijk. Marktberichten. Oogarts Duuring AFWEZIG. Mr. Frans Teulings Vrijdag 20 Me! 50 cent Loge en 1ste Rang. 25 cent Tweede Rang. Auto-ongeval. Ter hoogte van de z.g. „Kweb" al hier. kwam Zaterdagmiddag de heer T. met zijn auto in botsing met den bestelwagen van v. G. L., met het gevolg dat de auto omkantelde. Het ongeval liep overigens zeer goed af. De heer T. die alleen in de auto zat, kwam ongedeerd er uit te voorschijn en nadat men de auto weer op zijn wie len had gezet, bleek slechts een raam gebroken, alsmede een spatbord en een as iets verbogen, zoodal de heer T. di- recht weer zijn tocht kon voortzetten Buurtcommtssie Mr. van Coothstraat- Burgemeester van der Klokkenlaan. Maandagavond werden door bovenge noemde buurtcommlssie de inwoners van Mr. van Coothstraat-Burgemeester van der Klokkenlaan in café v. Vugt bijeengeroepen om rekening en ver antwoording te doen van het beheer der gelden. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de inkomsten bedroegen f 113.25 en de uitgaven f 103.50. zoodat er een batig saldo was vau f975. Nadat de rekening was nagezien en den penningmeester, de heer van Nunen dankgezegd voor z'n keurig beheer, bracht de heer Tielen namens de aanwezigen en vele niet aanwezigen een woord van dank aan de commissie, voor hetgeen zij met betrekkelijk weinige middelen tot stand bracht en voor de keurige wijze, waarop zij de zaken hier afwerkte. Besloten werd het overschot ad f9.75 aan te bieden aan de kliniek N. V. Spapens Schoenfabrieken. Wij hebben ons bericht omtrent de oprichting der N.V. Spapens Schoen fabrieken in ons vorig nummer te rectificeeren, er is n.l. een fout inge slopen, die de aandachtige lezer reeds zal hebben opgemerkt. Er staat n.l dat de heer C. Spapens deelneemt in het volgestort kapitaal van f 300 000 met 25 aandeelen van f 1000, dit moet zijn 265 aandeelen van f 1000. Aanbesteding. Uitslag van de door het Architecten bureau van Ree Bossaerts te Waal wijk gehouden aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor den heer Alph. de Kort te Waalwijk. P. A. Kramer, Genderen f 9175 A. van Huiten, Waalwijk 8998 W. v. Heesch, 8968 Fa. Wed. A. Aarts Zonen, Waalwijk 8824 J. v. d. Meijs, Waalwijk 8763 H. Maas, Waalwijk 8686 C. B. Timmermans, Sprang 8557 A. Vermeer. Waalwijk 8473 J. den Teuling, Waalwijk 8283 J. Nieuwenhuizen, Sprang 8099 Zw. Treffers Zn., Waalwijk 7905 W. v. d. Hammen, Waalwijk 7895 Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. DRUNEN. j.l. Maandag maakte de jonge Boerenstand onder leiding van kapelaan De Vogt een reisje per auto bus naar Berg en dal en de H. Land stichting. 's Avonds om 8 uur keerde men hoogst voldaan huiswaarts Door het ijvervolle streven van onzen Zeer Eerw. Heer Pastoor zal binnenkort in onze parochiekerk een beeld van de „Moeder van Smarten' verrijzen NIEUWS UIT HEUSDEN. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. SPORT. WAALWIJK. De plaatselijke ontmoeting tusschen W S.C. en Quick, waarvoor ondanks het dreigende weder, veel belangstel ling bestond, heeft ons niet die emotie gebracht, als wij in vorige ontmoetin gen gezien nebben. Er werd niet met dat vuur gespeeld, zooals weleer en lag er eene zekere matheid aan weers zijden over het spel. Beide tegenstan ders kwamen met eene eenigszins gewijzigde opstelling uit en enkele jongere krachten werden geprobeerd. Of deze verandering direct eene ver betering opleverde, durven wij niet te verklaren, althans te oordeelen naar j.l. Zondag. De Elftalcommissie van W.S.C. deed althans geen geluk kige greep en waren enkele plaatsen in het Elftal zeer zwak bezet. Vooral na rust kwam dit ten zeerste naar voren en in deze periode wist Quick kort na elkander driemaal te doel punten. Tot een kwartier na rust werd er door beide partijen met animo ge speeld. In de eerste speelhelft was W.S C doorgaans iets in de meerder heid, doch in de nabijheid van het doel ontbrak het noodige schot. Een kwartier voor rust nam Quick bij een mooien aanval met een mooi doelpunt de leiding, met welken stand gedraaid werd. Een tien minuten na rust maakte W.S.C. gelijk, doch de vreugde was slechts van korten duur. Door onoor deelkundig opstellen der beide kant— halfspelers, kreeg de vlugge Quick— voorhoede herhaaldelijk gelegenheid door te breken en wist hiervan danig te profiteered door in de resteerende tijd nog driemaal te scoren, waartegen over W S.C. geen enkel tegenpunt kon stellen, en eindigde deze in de beste verstandhouding gespeelde ont moeting in «.ene overwinning voor de gasten, die wel wat meer kregen, dan zij verdienden. ZALTBOMMEL—W.C.S. Deze ontmoeting, de derde promotie wedstrijd van W.S.C,, zal a.s. Zondag In Zaltbommel gespeeld worden. Al hoewel de kansen voor W.S.C. door de overwinning van Pope op Zalt bommel vao j.l. Zondag miniem zijn geworden, zoo blijft er practDch nog eene kleine kans bestaan. W.S.C. zal trachten dezelve te baat te nemen en doet het ons prettig aan, dat een groot aantal aanhangers de spelers Zondag a.s, naar Zaltbommel zullen vergezel- en. Bij den heer Jacq. Moonen, Slga renmagazijn, bestaat gelegenheid zich hiervoor op te geven. R. W. B. Zooals algemeen verwacht werd heeft R.W.B. ook haar laatste competitie wedstrijd gewonnen, hoewel onze natlo- naal-gestreepten lang niet zoo goed gespeeld hebben als de vorige week tegen Good Luck. Toch Is het een gemakkelijke overwinning geworden. Baardwijk verscheen met Invallers voor den doelman, linkshalf en linksbuiten. R.W.B. nam aanstonds het spel In handen, doch speelde wel wat te kort- Rust ging la met 5 0 voor R.W.B. Deze doelpunten werden gemaakt 2 door linksbinnen, 2 door centervoor en 1 door linksbuiten. Baardwijk hadt op onze achterhoede geen kans, zoodat ooze doelverdcdiger niets noemens waardigs te doen kreeg. Na de rust Dracht onze rechtsbuiten reeds spoe dig met een juist geplaatst schot den ttand op 6—0. We denken reeds aan dubbele cijfers, als plotseling bi} R.W B. een sterke inzinking plaats heeft. Baard wijk komt hierdoor sterk opzetten, en maakt voor het einde nog 3 doel punten. Einde 6 3 voor R.W.B., waarmede een schlttereod einde aan ie competitie gemaakt ls, en waai- loor R.W.B. zich boven TUburgia geplaatst heeft. Een zeer mooie pres tatie op deze eindspurt. Hierna ver- eenlgden zich alle leden van R.W.B. in het clublokaal en werden zoowel het 2e en het 3e elftal door het be- ■•tuur geluk gewenscht met het be haalde kampioenschap en werd hun oen fraalen lauwerkrans namens de supporters aangeboden. Dit ls nu eeds den 3an keer dat onze reserve's Kampioen zijn van den B.V B. Dit is "ooral voor aanvoerder van Osch een voldoening. De jongste R.W.B.ers ebben echter wel het mooiste kam pioenschap behaald, zooals we eenlgen tijd geleden in dit blad mochten rele- veeren. De spelers werd hierna gele genheid gegeven eenigen tijd gezellig onder elkaar door te brengen, niei echter nadat er hen op gewezen werd vóór alles trouwe leden te zijn. JTJLIANA. Door deelname aan de Gyninastiekwed- stiyden te 's Bosch moest Juliana Zondag met 4 invallers een wedstryd spelen tegen R.W.B. Het missen van den doelman werd wel het meest gevoeld, daar de reserve keeper spoedig vyf-inaal werd gepasseerd, met welke stand de rust kwam. De wyziging na rust in de opstelling, bracht verbetering en hoewel in de 2e helft by na geheel met 10 man moest worden ge speeld. werden toch nog 3 mooie doelpunten gemaakt, terwyl R.W.B. nog eenmaal wist te doelpunten. Versehillende malen kwam de Juliana-voorhoede nog opzetten, maar ver andering komt niet meer en met 63 vom it.W.B. komt bet einde. KAATSHEUVEL. Onze oude K S.W., later gedoopt in „Kaatsheuvel" gaat jubileeren. im mers in het veelbewogen oorlogsjaar 1917 op den 9 Mei werd de vereeni ging gesticht uit een combinatie van de enkele kleine wijk-eiftalletjes, die men ook toen zoo wat in elke plaats vinden kon en die hun operatievelden zoowel langs de straat, als achter een fabriek of bij hooge uitzondering op een door een of anderen boer wel willend afgestaan stukje weiland von den Hoe vaak toch, weten jullie nog veteranen, huurden we Zondags 's mid dags voor de som van een holland- schen gulden een stuk wei achter de Hoofdstraat om daar in heusche wed strijden den leeren bal te mishandelen Maar ze waren taai, de pioniers onzer plaatselijke sport en met de intrede in den B V. V. werd ook beslag ge legd op een naar omstandigheden fatsoenlijk terrein. Ook de lauweren bleven niet uit en nog steeds praalt in uw clublokaal trotsch het embleem der tientallen kransen en medailles (ej zijn „echte zilveren" bij!) in zware kampen allom in ons Brabant behaaldr Reeds jaren speelt .Kaatsheuvel" in de derde klasse N V.B. en ook daa* sloeg zij bij voortduring een goed figuur. Helaag, het schijnt uw nood* lot te zijn niet tot het kampioenschap te kunnen geiaken, waaraan minder uw kunnen dan wel ongekende pech de schuldige was immers het afgeloopen. seizoen zag U op de tweede plaats met slechts een puntje verloren Doch daarover zand. gij gaat feestvieren derhalve geen zwartgallige herinnerin' gen meer aan onaangename voorbij - zijnde dingen. En het zal feest zijn zoowel bij „ons thuis" als op het Horst-terrein. Zondag 22 Mei zullen- de elftallen der grootste Kaatsheuvel sche schoenfabrieken t. w. de fabriek der „Emza schoenen" en die der .Pehave schoenen" een jubileumwed strijd spelen op genoemd terrein, voor afgegaan door uitgebreide athletiek wedstrijden der leden en opgeluisterd door muziek. Ook wordt gemompejd van huldiging der nog steeds voet ballende oprichters en aanbieding van huldeblijken, terwijl Zaterdag daarna In eigen huis meer speciaal gezorgd zal worden voor wat keuken -en buf fet van onzen hospes bieden kunnen. Laten wij hopen op mooi weer en veel toeschouwers, want hoe meer betalende toeschouwers, hoe grootere prijzen en zeker ook hoe uitgebreider menu NatuurlijkWant ook al staat ons derdeklassertje niet op een trap wat betreft voetbal capaciteiten, toch heeft het evengoed de zelfde eigenschap als vele eersteklasserso, zoo ontzettend .hard." Maar aangezien dit ook bij „Kaatsheuvel" geheel haar leven ge bleken is .chronisch" te zijn, is en wordt deze lastigheid voortaan heel „normaal" aangevoeld. En daarom," herhaal nog maar eens vaak het oude troost lied van „zoo lang als de lepel in den brijpot staat". En nu weer ferm vooruit jongens van Lugters enjanjte de Mossel en Muuske en helaas niet meer oud captain Piet en van zeer zeker niet den minste onder de broe deren secretaris Jan, wiens baantje wel tot de minst benijdenswaardige behoorde en nog behoort. Hem en zijn oude garde een eere saluutAd muitos annos, jongens en houdt er de moed in, hoor je, voor de volgende com petitie NEDERLAND-ENGELAND 4-0. Een onbetwiste zege voor Nederland. Dat ons Olympisch elftal de kam pioensclub van Engeland „Newcasle United" op zoo'n pootige wijze zou inmaken, had zeker niemand durven voorspellen. Na de wonderverhalen omtrent de Engelsche gasten en de 9—1 neder laag die België vorige week van het Engelsch prof.-elftal had te slikken gekregen, was er geen erfkele voetbal- enthousiast, die op een Nederlandsche zege durfde hopen. Maar 't feit der overwinning is er, niet vaag, maar met sterk sprekende cijfers. Welke verrassing zullen ons de oranje-mannen een volgende maal bezorgen Na de officieele begroetingen zijn de ploegen als volgt opgesteld Olympisch Elftal: Van der Meulen (H.F.C.) Denis Van Kol (H.B.S.) (Ajax) Verlegh Massy Van Nus (N.A.C(Roermond) (Voorwaarts) Smeets Tap Gehring (HBS.) (A.D.O.) (L.O.NGA.) Elfring Weber (Ale. Victrix) (Sparta) Scheidsrechter J. Mutters. Seymour Urwin Mc. Donald Gallacher Clark Curiy Spencer Mc Kenzie Hudspeth Maitland Wilson Newcastle United: De leiding was in handen van scheidsrechter Mutters. Speelden de Engelschen aanvanke lijk een flegmat sch spel, al spoedig zagen ze in dat er met Denis en z'n mannen niet te sollen viel en er krach tig moest worden aangepakt. Onze verdediging was direct in vorm maar ook spoedig elk speler. Van der Meulen krijgt heel wat ballen te keeren. Tap, Massy en Gehring rennen in 't begin nog al eens naar 't Engelsche doel, maar een doelpunt blijft uit. Tot plots een paar minuten voor drie Elfring weer naar voren gaat. Hij passeert Curiy en Hudspeth heel handig, zet razend snel over naar Smeets, die met een keihard schot in den linkerbenedenhoek van het Engel sche doel schiet. De Hollanders worden heviger maar weten slechts een uur later een doel punt te maken. Het was nu» Tap die via Gehring—Massy onhoudbaar in schoot. Nu wordt het een razend tempo. Nog 8 minuten zijn er te spelen Plots gaat de Hollandsche linkervleugel op nieuw naar voren. Op schitterende wijze weten Weber en Gehring door te breken. Weber komt vrij te staan, 't Volgend oogenblik vliegt de bal in 't Engelsche doel. Nog één minuut spelen. Elfring rent naar voren. Hij plaats naar het mid den, waar Weber ingeioopen is. Tap is ook meegerend en krijgt den bal van Weber zuiver toegespeeld, precies op tijd om den Engelschen doelman met een hard schot in den rechter bovenhoek geen schijn van kans te geven. Als de scheidsrechter dan fluit heeft Nederland een welverdiende overwinning. Het oordeel van den Engelschen aanvoerder. Na den wedstrijd verklaarde de Engelsche aanvoerder Gallacher o.m. in een interview „Ik heb onzen spelers voor den aanvang opgedragen hun beste spel te spelen en te trachten te winnen. On derschatting van een tegenpartij is trouwens nimmer een excuus en is bovendien onsportief omdat men daar mede afbreuk doet aan de prestatie der overwinnaars. En de overwinning uwer landgenooten iste zeer verdiend, dan dat men daaraan op eenigerlei wijze zou mogen tornen". Verder uitte Gallacher zijn ontevre denheid over den scheidsrechter, aan wiens leiding hij evenwelde nederlaag niet toeschreef. Ook onder leiding van een Engelsch referee zouden zij den wedstrijd verloren hebben, aldus zijn oordeel. Duivensport. CAPELLE. De postduivenvereeniging ,,De Lucht vaart" gevestigd in het café van mej. de wed. v. d. Haart alhier, hieid j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Hall met deri volgenden uitslag1 5 9 A. v. Moergestel, 2 3 J. Verhagen, 4 J.v. d. Schans, 6 10 H. Nieuwenhuijzen, 7 12 J. Zwart, 8 L. de Rooy, 11 H. Rozen- prand. 1ste overduif J. Zwart. Piepkuikens Kippen Jonge hennen Duiven jonge konijnen f 0.30-1 00. f 1.00-2.25. f 1.25—2.00. i 0.25—0.60. f 0 50-1.—. AGENDA. WAALWIJK. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de adspiranten en 81/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8 uur. Alg. vergadering der R.K. Kiesvereeniglng in den R.K. Gildenbond. Donderdag 8'/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag 8'/2 uur repetitie Tavenu. Vrijdag Viool- en Cellocursus Waal- wijksche Muziekschool. Vrijdag 8 uur Leger- en Vlootfilm in de R.K. Werkliedenvereeniging. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Mannenkoor. CORRESPONDENTIE. GEMENGD NIEUWS. voor Uw Baby. ADVERTENTIEN. 's-BOSCH 38357 is van 26 Mei tot 20 Juni Opticien. 25 Vuchterxtraat 25, 's-HERTOQENBOSCH. Telefoon Inieroommemoeii 176, Spreekdag alle Dinsdagen. dan de(o/^/ieJfbyz6LLC Opwekkend en verfrisschend Parfumerie Joyzelle, Haarlem. Waalwijk. op Donderdag 19j Mei, des avonds 8 uur, in de zaal van den R.K. GILDENBOND. SPREKER: de WelEdelgestr. Heer Secretaris van de R.K. Staatspartij ONDERWERP: 38348 HET BESTUUR. 's avonds om acht uur vertooning van de zeer interessante 38359 in de Zaal van den R. K, Gildenbond. Deze vertooning is voor elkeen toegankelijk tegen betaling van Waar deze Film zeer onderhoudend is en boven dien bedoeld is als eene propaganda voor de Lucht- wacht, afdeeling Waalwijk, waarvan elkeen die vrij is van militieplicht lid kan worden, raden wij een ieder aan, deze speciale voorstelling te komen bijwonen. DE COMMANDANT DER LUCHTWACHT Afdeeling Waalwijk. NIEUWKUIJK. Bfj de Dinsdag gehou den stemming voor 7 leden van den raad dezer gemeente, werden de navolgende stemmen uitgebracht: Lfjst 1 A. H. Mostermans 107, Hub. Mos- termans 100, Mart. v. d. Ven 11, N. vau Baardwijk 13. Adr. v. d. Brand Pzu. 10, L. van Banrdwyk G. IJjst 2J. J. vanj Baaien 40. I4jst 3 J. van Son 70, Arn. de Gouw 15, Hub. van Engelen 24, J. Wilgers 86, G. Brok 14. Ijyst 4: Th. v. d. Besseianr 72, J. v. Eg- gelen 30, H. van Drunen 10, Joh. Segers 8, H. van Wyk 15. Gekozen, van ïyst 1 de heeren Arn. Mos termans, Hub. Mostermans en Mart. van de Ven; van lyst 3 de heeren J. van Sou, J. lVilgers en Arn. de Gouwvan ïyst 4 de lieer Th. v. d. Besselaar. Heusden, 17 Mei '27. Het. solistenconcours vanwege de R.K. Fanfare, by gelegenheid van haar 25-jarig bestaan zal worden gehouden 9 en 16 Oct., zoonoodig ook 23 Oct., op welken dag ook het Jubileum-concert wordt gegeven. Ook liesloot de vereeniging deel te nemen aan het festival te Baardwyk op 3 Juli en dat te Vlight op 17 Juli e.k. Tot lid van den Raad zyn gekozen, van de-R.K. ïysti de heeren Hub. Verhoeven, aftr.I,. de Mol, aftr.Ant. Metselaar »n P. Schmiehusen, aftr.; van de Prot. ïyst: de heeren A. de Haan, aftr.; W. Ruitinga, aftr. en A. J. Leenliouts. I)e heer Metselaar vervangt het aftr. lid F. Verhoeven, terwyi de heer Leenhout9 gekozen is in de vacature Van Everdingen, die aftreedt als wethouder en niet meer in aanmerking wenschte te komen. Kaatsheuvel, 17 Mei 1927. Heden had de stemming plaats voor de leden van den Gemeenteraad. De uitslag was: lyst 1 Roestenberg c.s. 719 stemmen, lyst 2 L. J. v. d. Horst c.s. 763 stemmen, ly'st 3 W. I. Vloemans 106 stemmen, ïyst 4 H. van Bommel 10 stemmen, ïyst 5 W. F. I'. Brok 84 stemmen, lyst 6 A. Snaphaan c.s. 369 stemmen, ïyst 7 M. J. Snoeren c.s. 320 stemmen, lflst 8 A. Schalken 60 stemmen." lyst 9 W. N. van Kuyk c.s. 302 stemmen, lyst 10 O. Dingemans c.s. 238 stemmen, lyst 11 J. A. Ryken c.s. 185 stemmen, ïyst 12 J. van Lier c.s. 476 stemmen. In totaal 3632 stemmen. Kiesdeeler 279»/,3. By eerste telling werden toegewezenaan ïyst 1, 2 zetels met 1603/,3 restaan ïyst 2, 2 zetels met 2943/,3 restaan ïyst 6, 1 ze tel met 89*/,3 rest: aan ïyst 7, 1 zetel met 40s/,3 rest; aan iyst 9, 1 zetel met 22*7,3 rest; aan ïyst 12, 1 zetel met 196»/,., rest. Be tweede telling, per zetel 75 pCt. van den kiesdeeler bekwam ïyst 1 een derde ze tel, lyst 2 een derde zetel, lyst l<> een zetel en lyst 12 een tweede zetel. De dertiende zetel werd toegewezen aan ïyst 2 als bob ijnde per zetel een gemiddeld steinmen- cyfer van 1903/. stem. Gekozen zyn alzoo de heeren Roesten- berg. J. C. de wys,- en A. M. J. Vrinten van lyst 1L. J. v. d. Horst, G. C. wyde- mans, M. W. J. M. Swagemakers en Ij. v. den Hoven van ïyst 2; A. Snaphaan van lyst 6; M. J. Snoeren. Loon-op-Zand, van ïyst 7.7. J. van Amelsfoort met voorkeur stemmen op lyst 9, C. Dingemans, St. Joa- ohimsmoer, van ïyst 10 en J. van IJer en ('hr. Maas, Loon-op-Zand, van ly.st 12. Nieuwe raadsleden zyn de heeren C. Roes tenberg. Ij. v. d. Hoven, C. Dingemans en Chr. Sinas. Er keeren niet in den rand terug de heeren W. Brok. H. de Bresser, C. Verschuren en W. van Kuyk. De heeren de Bresser en Verschuren hadden zich niet beschikbaar gesteld. De_R.K. Gymnastiekclub K. G. V. 1k>- liaalde Zondag op 't Bondsconcours van O. S.S., -wederom een viertal prijzen, n.l. den 2e pvys 2e grand vierkamp Gymnastiek, den le 4>r3e graad vierkamp Gymnastiek en den 2e pr. Marsch-wedstrijd, terwyi de jongeheer H. Kops in 3e graad vierkamp Gymnastiek, den le personeele prys won. /fronting a.s. en Donderdag 26 Mei geeft de tooneelclub van ons R. K. Jongens patronaat andermaal een tooneelavond. De gdede indruk die de opvoering van „Samuel de jMnrtelaar van bet Allerheiligste Sacra ment" 't vorig jaar by allen beeft achter gelaten. zal ongetwyfeld het bezoek van deze oproering ten goede komen. Daarby is 't stuk dat thans gekozen is. vooral niet min der amusant, "'tis een anti-alcoholisfiisch blijspel met muziek en zang in drie bedry- ven, door den bekenden Pater Servatius O. M.G., getiteld„De wraak der Kabouters". 'tGeheele stuk. vanaf 'teerste bedryf tot 't slojttooneel zit vol tintelenden humor, vol bekoorlyke geestigheid, die den toehoorder aay hét tooneel geklonken houdt. Zonder twyfel hebben er de jongens van kapelaan van Kemenade Zondag a.s. en op Hemel vaartsdag succes mede. Een ernstig motorongeluk gebeurde Maandagavond op den Provincialen weg op pl.m. 500 M. vanaf bet voetbalterrein aan den Horst- Om pl.m. kwart voor 9 uur reed zekere Soree uit Venlo met de 21-jarige Cor- nelissen uit Tilburg onlangs wonende te Ix)on-op-Zand op de duo in de richting Kaatsheuvel.. Met groote vaart ry(lende, raakte de bestuurder op een gegeven mo ment de macht over zyn stuur kwyt, met als gevolg dat by in de ondiepe laagte rechts langs den weg met een geweldige smak terecht kwam. S. kwam er met een onbeduidende ontvelling af. C. Sloeg over den motor heen en kwam op 't hoofd terecht. Direct waren massa nieuwsgierigen saam- jj^fctroomd. De doktoren de Both en Hueber uit Kaatsheuvel en Smals uit I.oon-op-Zand waren spoedig aanwezig. Ook de Burge meester van Kaatsheuvel, de Inspecteur met agenten van politie en de Marecliaussée waren spoedig ter plaatse. De geneesheeren oordeelden noodznkelyk den gevallene geestelyke hulp te doen ver- leenen. Kap. Sanders uit Kaatsheuvel werd ontboden, die den bewustelooze de II. Olie toediende. Om goed tien-uur werd C. daar op in de auto van een der geneesheeren naar Tilburg getransporteerd. Dr. Backers con stateerde nekbreuk. Hedenmiddag was C. nog in leven, doch nog steeds buiten be- wustzyn. De toestand was zoo goed als ho peloos. W. S. C. DRUNEN. Zondag j.l. werd op liet terrein van „Sporters" een seriewedstrijd gespeeld tus- selien Baardwyk. Heusden, Haarsteeg en Vlyinen. De uitslag is als volgt: P.S.V.—Juliana, 0—1. Viym. Boys—H.V.V., 5—1. Finale: Viym. BoysJuliana, 32. Viymensche Boys behaalden alzoo den len prys, beker, terwyi Juliana een 2en pi-ys werd toegekend, lauwerkrans. HEUSDEN. Zondag nam Juliana deel aan den serie- wedstrijd, uitgeschreven door „Sporters" uit Drunen en was zoo gelukkig den 2en prijs te lK'machtigen. GEERTRUIDDNBERG. Good Luck I eindigde de competitie met een 32 nederlaag te Berkdyk tegen de Club van dien naam. De wedstryd werd zeer ruw gespeeld en eenige Good Luck-spelers moesten by aankomst in G'berg wegens dp- geloopen wonden en kneuzingen uit de aufo getild worden. Good Luck II speelde op de sériewed- stryden te Made gelyk tegen M. .V. V. uit Made met 11. By loting was Good Luck II zoo gelukkig om te winnen, zoodat zij hierdoor in de demi-finale komt. 't Bestuur van Good Luck meldt (>ns: Zondag 15 Mei werd (1e wedstryd Berk dykGood laick gespeeld op een manier, zooals sport lief hebbers nog zelden zullen hebben gezien. Immers, wie heeft ooif ge hoord, dat van de ll gasten (Good Imck) 8 gewonden naar huis gezonden werden? Zou soms het ingezonden stuk indertyd* in De Echo van het Zuiden op waarheid .be rust lichen? Volgens den gespeelden wed strijd van Zondag zeker wel. Een ding ver wonderde 'ons (Good Luck) nl. dat de ba.ck Wagemakers geen aanvoerder der -01111) was, dat zou een meer waardige aanvoer der geweest zijn, voor een dergelyk -spel, want dat was beslist niet de kalmste. Eenige Waahvijlcemren. Geef ons even op wie de inzender is van 'tstuk, we zullen 'tdan gaarne plaatsen, daar de inzender ons bekend moet zyn. We zullen inmiddels gaar ne trachten op uw vraag een antwoord te kunnen geven. RED. TRAGEDIE IN EEN HOTELKAMER. Een jonge man en een meisje met doorschoten hoofd gevonden. EEN GEVAL VAN MOORD EN ZELFMOORD. Gistermiddag lieeft zich in een der kleine ho tels nabij liet Wagenplein aan de Wagenstraat hier ter stede, een tragedie afgespeeld, waarvan twee jonge mcnschen liet slachtoffer zijn ge worden. Sinds Maandag logeerde dc 23-jarige student U. uit Leiden er met een tot nog toe onbekend gebleven meisje, dat naar schatting qenige jaren jonger was dan hij. Dat er onecnigheid bestond tusschen hen, bleek uit niets, integendeel, de twee jonge mcnschen waren oogcnschijnlijk liecl opgewekt. Gisterenmiddag 0111 12 uur is de jongeniyn het laatst gezien; hij vroeg toen om de courant en men kon niets bijzonders aan hem bemerken. Een half uur later hoorde men twee klappen, doch schonk er geen aandacht aan. Toen echter 0111 half vier alles stil bleef en dc heide jonge mcnschen nog steeds niet aan tafel waren ver schenen, klopte men aan de deur van hun ka mer. Men kreeg echter geen gehoor en toen men ,de deur wilde openen, bleek deze op slot te zijn. Met een reserve-sleutel werd deze geopend en toen zag men beiden te bed liggen in een bloed plas, met doorschoten hoofd. Het meisje had een revolver in dc hand. Onmiddellijk werden de politic en de G. G. D. gewaarschuwd. Spoedig waren de commissaris van politie, de heer van 't Sant, de commissaris dc lieer Kramer cn dc subst.-officier van justitie dc lieer Enger, ter plaatse. De G. G. D. consta teerde den dood en bracht de lijken naar het lijkenhuisje in de Delistx-aat. Zoowel bloedverwanten als vrienden van den jongeman verwerpen met stelligheid de veronder stelling, dat hij zelfmoord zou hebben gepleegd. Hij moet een opgewekt, vroolijk karakter gehad hebben, waarin voor zelfmoord geen plaats was. Omtrent liet tragische geval kan nog nader worden medegedeeld, dat beide jonge meusclien reeds meerdere keeren samen in het hotel hadden gelogeerd. De student had zich altijd als koop man uit Rotterdam in het register ingeschreven, terwijl hij voorgaf, dat het meisje zijn cchtge- noote was. Ook dezen keer stonden zij weder ais zoodanig in liet nachtregistcr vermeld. Van te voren hadden zij reeds een kamer be steld, waarhij werd opgegeven, dat zy Zondag avond zouden aankomen. Dien avond kwamen zij echter niet, doch wel Maandagavond, terwijl zij zich onmiddellijk 11a aankomst uaar hun kamer begaven. VLUGKOKEND HAVERMOUT Gisterenochtend hieven heiden laat te bed, t< dal de jonge man een ochtendblad kwam halen Den geheelen ochtend is het verder stil gewecs in de logeerkamer, die op de eerste etage, vlak naast de keuken gelegen ls. Toen ongeveer 12 uur het dienstmeisje i ging brengen op de bewuste kamer, trof zij de jonge vrouw alleen aan, die over haar nacht, klcediug een mantel had aangetrokken. Zij wai toen nog zeer opgewekt, en had glimlachend le gen het dienstmeisje gezegd die naar de W.C. was geweest: „Weet u, dat hier nog een japon van u hangt? Neem die liever mee." liet dienstmeisje is daarop weer naar dc keuken gegaan en even daarna kwam de jongeman hij haar en zeidi op vroolijkcn toon: „Geeft u mij even een luciler voor mijn sigaret". Ilij is toen weer naar zijn kamer gegaan, waar alles stil bleef. Ongeveer tien minuten nadat het bovenstaande was voorgevallen, hoorden liet dienstmeisje en een dame, die bij haar in de keuken was, twee kort na elkander volgende klappen, waarvan zij ons het geluid omschreef als dat van een slag met een hamer op marmer. De slagen werden naar het meisje zich later herinnerde, gevolgd door een soort gereutel. Aanvankelijk hechtte zij niet zooveel beteekenis aan de gehoorde geluiden, doch toen het verder den geheelen middag stil bleef op de kamer werd het dienstmeisje toch eenigszins ongerust. Zij vond het echter gek om in de kamer te gaan kijken, maar ten slotte heeft zij haar patroon van haat onrust in kennis gesteld, en besloten werd toen, aan dc deur te kloppen en te vragen, of op <lc kamer ook thee moest worden gebracht. Na lier- liaald kloppen werd evenwel geen antwoord ge geven, hetgeen voor den eigenaar aanleiding was, om dc deur met een reserve-sleutel te openen <n zich van den toestand in de kamer op dc hoogte le stellen. Daar wachtte hem echter een vreeseliik schouwspel. Beide logé's lagen in een K™otert bloedplas. Het geheele bed cn de onmiddellijke omgeving daarvan was een en al bloed. Diep getroffen heeft daarop de eigenaar fle autoriteiten gewaarschuwd. Voorts vernemen we nog, dat de jonge man reeds eenige dagen uit het huis van zyn ouders te Leiden verdwenen was, en dat de ouders dc politic hadden verzocht, hem op te sporen. Verondersteld wordt, dat men hier te doen heeft met een moord en ecu zelfmoord. F/lBXIDC TAK lUKWLIDiMlTM, BSIÜZ- S» PuiXXAXDBKj BaCHTlOUDMi, Plattowtsolh* «te

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10