EL en COED Bij Scheren ATTENTIE. KANTONGERECHT. c eer d. wordt men derhalve beleefd verzocht steeds de kaart mede te nemen. P.S.V. Zondag jl. speelde P.S.V. II een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Sporters uit Drunen. P.S.V. won dezen wedstrijd met 5—3. Het eerste elftal der aspirantleden speelde tegen W.S.C.4 welke eindigde in een 5 1 overwinning voor eerst- genoemden. R. W. B. Zoo men reeds in het vorig num mer van dit blad heeft bemerkt, wordt, a.s. Zondag de laatste competitiewed strijd gespeeld, tegen de plaatselijke vereeniging „Juliana". Juliana.heeft een beter seizoen ach ter den rug dan R. W. B., doch onze nationaal-gestreepten hebben een mooien eindspurt ingezet zooals de resultaten van de laatste wedstrijden doen blijken. Kan R. W. B. er in sla gen ook no. 7 te winnen dan komen zij boven Tilburgia te staan op de rang lijst. We mogen vertrouwen dat de R. W. B.'ers zich weer geheel zullen ge ven om een waardig slot aan het sei zoen te maken. Aanvang 2 uur terrein R. W. B. Na dezen wedstrijd zullen het 2e en 3e elftal voor het behalen van het kam pioenschap gehuldigd worden. HEUSDEN. A.s. Zondag neemt onze vereeniging Juliana" deel aan den seriewedstrijd, uitgeschreven door „Sporters" uit Oers, 33 C. Passier, 38 Jos. v. Huiten, 39 J. v. Beek, 40 Adr Goedhart, 42 C. Verhulst, 43 J. C. Muskens, 44 A. Nieuwenhuijzen, 45 jac. v. Engelen. Zondag 8 Mei hield de post duivenvereniging de „Jeugdige Vlie gers" eën wedvlucht van uit Noijon. De prijzen werden behaald als volgt J Kipping 1, 3, 7 en 13, H. Knip- pels 2 en 4, A. v. Ree 5 en 14, A. Stam 6, J. Verwiel 8 en 11, L. Ver hoeven 9, Th. v. d. Geld 10, G. de Graaff 12. Postduivenvereeniging „De Olijftak" Uitslag van de gehouden wedvlucht vanuit Libermont op 8 Mei j I. 1, 3 en 4 A. Mecielsen, 2, 6, 7, 11 en 12 W. v. Wijngaarden. 5 J. v. 1 Alphen, 8 en 9 J. Feskens, 10 J Lie- vens. Ie overduif A. Feskens, 2e overduif J. v. Alphen. Ie constateering 11 uur 25 min. 10 sec. Laatste constateering 12 uur 46 min. 15 sec. MADE. Zondag jl. hield de Madesche bond van Postduiven een wedvlucht van uit Libermont. De prijzen werden behaald als volgt: H. Weiten Pz. 1, 35, S. Bogers 2, C. Rullens 3, 9, 27, 34. 45, P v. Gils 4, 33. M. Broeken 5,7,11, 15, 16, 23. D J. Kop 6, 37. 48, B. v. Dongen 8, 21, 24, 25, J. Hoevenaar 10. 44, G. v.ïGils 11, P. v. Bragt 12, BURGERLIJKE STAND. WAALWIJK. Geboren Wilkelmina G. d.v. P. Vermeulen en M. R. van Disseldorp. Joseph W. z.v. G. A. P. van Assen en A. W. Hoe- venaars. Petronella M. d.v. J. v. d. Wouw en J. A. van Loon. Josephi- na G. M. d.v. M. Pulles en J. nees been. Huwelijken J. M. Verhoofstad, 26 jaar en C. A. Duijvenkam 24 jaar. C. Klerkx 41 jaar en A. Verhoeven 24 jaar. P. Ooijen 23 jaar en A. H. Pijnenburg 22 jaar. Overlijden Fr. Makieu, 76 jaar. Vertrokken J. Lenzholz naar. Schwab-Gemund (D.) J. J. van Loon naar Chicago. A. W. Kuijsten naar Sprang-Ca- pelle. C. J. Meijers naar Dussen. G. II. v. d. Wiel en gezin naar Lonne- ker (O.) H. Quirijns naar Sprang- Capelle. Ingekomen J. P. A. Wolters, van Vlijmen. J. J. Gerritsen van Den Haag. A. M. van Beurden van Nijmegen. M. de Koon van Sprang-Capelle. van de Vondelingenplaat, is opge haald het lijk van de 18 jarige dienst bode M. M, die sedert enkele dagen werd vermist uit een woning aan de Witte van Haemstedestraat alhier. Op de ertsmijnen der Holland sche Ertswinning .Maatschappij op Sardinië had een der arbeiders dezer dagen de onvoorzichtigheid bij een helling de kleminrichting van een wagen van de kabelbaan, die dezen aan den trekkabel verbond, los te maken waardoor de wagon langs de c.a. 400 Meter hooge helling naar omlaag dreigde te storten. Toen de werkman, het gevaar zag. wierp hij een kabel naar omlaag naar de daar aanwezige werklieden, om de wagon te houden, doch dezen misten. Iets verder, aan de helling, stond de be drijfsleider, de Nederlandsche inge nieur Pino uit Haarlem, die de kabel greep om den man te redden. De wagon had echter intusschen zulk een vaart gekregen dat de heer Pimo werd medegesleurd en omlaag geslingerd, waarbij hij zijn handen aan de slip pende wondde en bovendien zijn lin kerbeen brak. De werkman had in tusschen nog de tegenwoordigheid van geest om zich op de draagkabel te werpen, zoodat hij er met eenige kneuzingen en ontvelde handen en armen afkwam. Een oogenblik later derailleerde de wagon en sloeg tegen den bergwand te pletter. Na op de mijnen voorloopig verbonden te zijn werden de gewonden te paard naar De lieve bruidjes met 't Hoofd-Comité en Buurtcommissies Drunen.» GEERTRUIDENBERG. De Geertruidenbergsche voetbalver. Good-Luck speelt Zondag a.s. een competitie-wedstrijd tegen Berkdijk te Kaatsheuvel. Good-Luck II speelt Zondag middag om 4 uur een seriewedstrijd tegen Made. MADE. Op Zondagen 15 en 22 Mei zullen alhier groote seriewedstrijden worden gehouden door de V.V. Made. Er zal in twee atd. worden gespeeld n.l. in een 1ste en 2de ronde. De openings wedstrijd is tusschen Velocitas (Ter- heijden)—V.V. Made. a.s Zaterdag een voorwedstrijd tusschen de v.b. ver- eenigingen Velocitas—Willem III. Kampioenschap van Nederland. Het programma voor 22 dezer luidt Velocitas—Feijenoord en N.A.C Heracles. Daarna blijven nog over de wed strijden; Heraclas—N A.C.. Ajax— Velocitas, N.A.C.— Feijenoord, Feijen- oord-Ajax, Heracles-Ajax en Heraclas- Feijenoord. Waarschijnlijk zullen 26 dezer (He melvaartsdag) ook twee wedstrijden vastgesteld worden, zoodat de kam- pioenscorhpetitie 5 Juni beëindigd kan zijn. Duivensport. WAALWIJK. Zondag 8 Mei hield de Waalwijksche Verzendingsbond een wedvlucht van uit Noijon. Eerste duif 12, 23, 47. Laatste duif 1, 18, 30. De prijzen werden behaald als volgt 1 en 4 Arn. Goedhart, 2 H. Don ders, 3 8, 9, 13 J. Allessie, 5 A. Lom- barts, 6, 16. 18 Jos. de Folter, 7 Jos. Allessie, 10. 15, 17, 26, 29 Th. Bak- kers. 11 J. v. d. Houdt, 12, 37 J. Treffers, 14 B. Treffers, 19 P. v. d. Heuvel, 20 A. v. Hilst, 21, 34 C. v Haperen, 22, 36 Th. de Ronde, 23, 27. 32 A. v. Eeten, 24 A. Groothuijzen, 25 Gebr. v. Gelder, 23, 35,46 L Leij- ten, 30 M. v. d. Heuvel, 31, 41 C. v. W. Rullens 17, 28. P. v. d. Corput 18, 26, 45. J. de Heijde 19, 34. 40. P. Stoop 20, 29, P. Thijssen 22, 43, F. v. Oorschot 30, 36, H Weiten Rut 31. 32. 47, A. Weiten 38, J.v.d. Heij kant 39. M. Wagemakers 42, M. v. 't Geloof 46 CAPELLE. Depostduivenvereeniging „De Luchtvaart" gevestigd in het café van mej. de Wed. A. v. d. Haart alh. hield j.l. Zondag een wedvlucht van uit Lier met den volgenden uitslag: 1 10 A. v. Moergestel, 26 L deRooij. 3 J. Verhagen. 4 J. v. d. Schans, 5 8 11 12 J. Versteeg, 7 H. Dekkers en 9 H Rozenbrand. Ie overduif A. v. Moer gestel. WAALWIJK. Uitspraken van 12 Mei 1927. J. A. M. te Kaatsheuvel, jachtdelict, 2 maal 0,50 of 2 maal 1 week tucht school. W. B., C. v. S. en P. J. K. allen te Drunen, allen overtr. veilig heidswet, ieder 1 maand tuchtschool, proeftijd van 1 jaar. C. d. K., A. M. beiden te alsvoor, beiden overtr. spoor- wegreglt., ieder 3 of 2 dagen. A. D. H. te Kaatsheuvel, overtr. veldpol. 5 of 3 dagen. C. P. B. te Waal wijk overtr. alsvoor 3 of 2 dagen. D. C. v. T. te Sprang-Capelle, overtr. trekhondenwet 3 of 2 dagen. C., D. te Klein-Dongen jachtdelict 50 of 25 dagen. E. d. M. te Kaatsheuvel, J. C. v. H. te Tilburg en B. G. J. v. Z. te Waalwijk, allen overtr. mot. en rij- wielwet ieder 5 of 3 dagen. M. P. A. d. B. te Waspik overtr. alsvoor 3 of 2 dagen. H. J. P. te Waalwijk, overtr. alsvoor 2 of 2 dagen. L. J. K. te alsvoor, W. v. D. te Tilburg, H. S. te Sprang-Capelle, allen overtr. vei ligheidswet, ieder 3 of 2 dagen. M. R. en J. d. B. 'beiden te Kaatsheu vel, beiden overtr. alsvoor ieder 5 of 3 dagen. M. D. te Rotterdam, le overtr. veldpol., 2e overtr. prov. pol. regit., 2 maal 5 of 2 maal 3 dagen. A. G. te Kaatsheuvel openb. dron kenschap 2e herb, ƒ25 of 15 dagen. L. K. te alsvoor overtr. leerplichtwet 4 of 2 dagen. W. J. J. M. V., van <ler Lee. Cornelia J. d.v. Adr. v. d. Staak-Verhoeven. Adrianus z.v. Eng. Brekelmana-van Nieuwbnrg. Wilhelmus A. z.v. P. Smits-Krist. Adrianus M. z.v. J. de Hart-Hamers. GEMENGD NIEUWS. Gisterochtend is een 20 jarig meisje, werkzaam aan de Hollandsche draad- en kabelfabriek te Amsterdam, in een laschmachine bekneld geraakt. Zij is naar het Binnengasthuis vervoerd, waar bleek dat haar linkerarm was afgekneld. 's Middags is zij overleden. Het 6 jarig dochtertje van den schoenmaker P. Kuysten te Kaatsheuvel is gisteren in een pot kokende soep gevallen. Na een paar uur van hevig lijden is het kind overleden. Boven Longeville bij Metz zijn twee militaire vliegtuigen in botsing gekomen en brandend naar beneden gestort. Een luitenant, een adjudant en twee korporaals werden gedood. Uit Dallas (Texas) wordt gemeld, dat 11 personen zijn gedood en 25 ernstig gewond, tengevolge van een ontploffing in een gebouw, waar vrij metselaars een vergadering hielden. (Reuter). Bij den bouw van de nieuwe fabriek aan het Griendtsveenkanaal te Hoogeveen is gisiermorgen een pas uit Duitschland gekomen monteur, te water geraakt in een achter de fabriek aan wezige sloot en jammerlijk verdronken. Zondag heeft, gelijk we reeds meldden, een zware cycloon boven Kansas gewoed. De hev ge storm trok verder over Arkansas en Missouri en heeft te Poplar Bluff, een plaats van 8100 zielen in Missouri, een honderdtal slachtoffers gemaakt, terwijl een 250-tal personen werden gewond. Over het heele gebied waar de cycloon woedde, moet.een duizendtal gewon den zijn. De materieele schade alleen te Poplar Bluff wordt op een mtlioen dollar geschat. Doordat de electrische stroom werd verbroken, werd de stad in duisternis gehuld. Uit de rivier de Maas, ter hoogte het nabijgelegen plaatsje gebracht ter verdere geneeskundige behandeling. Donderdagmiddag was de acht jarige P. Donk, wonende PaulKruger- straat te Rotterdam aan het Afrikaner plein, aan het voetballen. Toen hij een bal wilde naloopen, stak de jongen de straat over zonder uit te kijken Het ventje werd door een juist pas seerenden auto aangereden en tegen den grond geslagen. Een der wielen ging hem over hef hoofd. Per auto van den G. G. D. werd de knaap naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel overgebracht waar hij na aan komst bleek te zijn overleden. NUNGESSER EN COLI, <le Fransche vliegers, (lie allerwaar schijnlijkst hij hun vlucht naar Ame rika zijn verongelukt. Hun levensloop. Hot schijnt nu wel vast te staan, (lat de beide dappere Fransche vliegers Nungesser en Coli de poging om van Parijs naar New-York te vliegen met hun leven betaald hebben. Hieronder geven wij van deze beide aviateurs de beschrijving, zooals het Hbld. die aan de „Matin" ontleent. Charles Nungesser, 35 jaar oud is Parijzenaar. Eerst leerling op de am bachtsschool in Armentières, daarna op de school voor kunsten en ambach ten te Rijssel, wordt hij van 1910 af, aangetrokken door de evoluties van de eerste vliegtuigen op het vliegveld Brayelle, dicht hij Douai. Hij krijgt daar werk als mecanicien. Op een goeden dag slaagt hij er in, tot groote verbazing van het perso neel, eenige kleine vluchten te maken, zonder les te hebben gekregen. Dat is zijn debuut in de luchtvaart. Meegesleept, door zijn avontuurlij ken geest, scheept hij zich daarna in te Bordeaux en brengt twee jaar door in Argentinië, waar hij het leven der gauchos (koeienherders) deelt en er een buitengewoon ruiter en schutter wordt. In Frankrijk teruggekomen, even vóór den oorlog, vertrekt hij naar het front met de huzaren, wordt gedeco reerd met de Medaille militaire en komt dan aan de vliegsehool van Avord in Januari 1915. Den Sen April wordt hij ingelijfd bij een escadrille bombardements-vliegtuigen en hij ont vangt zijn eerste vermelding. Toen hij een vijandelijk toestel dicht bij Nancy neergeschoten had, werd hij overge plaatst hij de jachtafdeeling. Hij wordt er een meester in. In Januari 1916 doet hij een vreese- 1 ij ken val, terwijl hij een nieuw vlieg tuig probeert. Men neemt hem voor dood op. Zijn heen is ter hoogte van den enkel gebroken, het verhemelte is ingedrukt, de onderkaak verbrijzeld, de schedel is gedeukt en inwendig is hij gekneusd. Men opent hem den hersenpan... Drie dagen later eischt hij, dat men hem uit bed laat gaan! In den slag hij Verdun daalt hij in het prikkeldraad. Hij ontwricht een knie. Een weinig later treft een ont plofbare kogel hem aan den onderlip en rukt hem opnieuw den onderkaak uit elkaar. Twee maanden later ont wricht hij beide knieën. Aan de Som- me treft hem een ontplofbare kogel en beschadigt hem den linkervoet. Om al deze wonden geefi Nungesser niets. Gedurende twee jaar gaat hij gere geld heen en weer tusschen het front, waar hij strijdt en het hospitaal er achter. Begiftigd met meer dan gewone geestkracht, en een ijzeren wil. be strijdt hij de pijn door zich te dwin gen er niet aan te denken. Ziedaar de man die. als huzaar den oorlog begonnen, deze beëindigde niet den rang van kapitein. Hij is dan of ficier van het Legioen van Eer, de Mi litaire Medaille, heeft 45 vijandelijke vliegtuigen neergeveld, 28 palmen en twee sterren aan zijn oorlogskrilis toe gevoegd, het Militaire Kruis van Gr.- Brittannië, de Kroon van Leopold en het Belgische oorlogskruis, de Ameri- kaansche D. S. orde, Servische en Por- 1ugeesche decoraties Na een verblijf in (do Yeree'aigdc Staten, komt hij in 1925 in Frankrijk terug. Hij houdt zich daarna steeds bezig met zijn toekomstigen tocht. Geboren in Marseille, 5 Februari 1881, is Francois Coli - gesproten uit een geslacht van zeevaarders. Zijn va der en zijn drie ooms hebben hun leven op zee doorgebracht. In 1902 als leerling van de zeevaart school gediplomeerd, neemt Coli 12 maanden dienst hij de Marine. In 1903 is hij leerling-officier en gedurende 14 jaar klimt hij bij (1e handelsvloot tot. de hoogste rangen. De oorlog komt. Hij is in Argenti nië. Hij komt terug. De marine wil hem niet hebben, hjj neemt bij de in fanterie dienst (als soldaat tweede klasse. In Februari 1915 wordt hij tot luitenant benoemd, in Juni daarna tot kapitein. Tweemaal gewond, ongeschikt voor de infanterie, omdat hij twee bevro ren voeten heeft gehad, wordt hij op zijn verzoekgezonden naar de lucht- vaartafdeeling. In September 1916 maakt hij deel uit van een jacht-escadrille en in Fe bruari 1917 wordt hij er commandant van. Hij beëindigt den oorlog als offi cier van het Legioen van Eer, met 9 vermeldingen en 5 verwondingen. Zijn rechteroog is hij in een der gevechten kwijt geraakt. In 1919 volbrengt hij met wijlen Roget de vlucht heen en terug over de Middellandsche Zee. In 1920 vliegt hij met Sadi-Lecointe rond om het westelijk bassin van de Middellandsche Zee. Daarna brengt het lot hem tezamen met Nungesser, dien hij op dezen on- gelukstocht als navigator vergezelt. Ingezonden Mededeelingen. Doos 30, Tube80 ct. PUROL Gebeurtenissen uit plaats en omgeving, berichten en foto's uit Binnen- en Buitenland worden steeds aan On S B U f 6 3 i i Grootestraat 205, gepubtl* GEERTRUIDENBERG. DRUNEN. Geboren Theodorus z.v. Johannes de Laat-van der Lee. Johanna C. d.v. Ger. van der Lee- van Giersbergen. Wilhelmus M. z.v. M. Klerks-Smits. Cornells J. z.v. M. Smits van Heeswijk. Petrus A. z.v. P. van Dru- nen-Smits. Marinus A. z.v. A. v. d. Leur- Overleden Adrianus v. d. Hoven 74 jaar wed. van Wilhelmina v. d. Wiel. géén Pijn en naschrljnen of stukgaan der huid, Indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte Inwrijft met

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7