i vu M Sportterrein van „P. Sr II.", Pil. P. S. II, I, m. 4, Middenstandswoning Fi Wed lob Varhulst i hm Machinerieën 3533 Drijfwerk. Stofznijj-inrichtinijcn Centrale verwarmingen Bezoekt de Meisjes PUIUIL VLO EI-C A RTO NS Te Huur actief persoon e. d. Als vermoedelijke dader werd K., aangehouden en na verhoor weer op vrije voeten gesteld. haald, en zongen er lustig op los. Om half 8 uur begon de feestavond in de zaal der Jongelingen-Concrega- tie. Aanwezig waren de Concreganis- ten en verschillende Eerw. Geestelij ken. Met een mooi nummer werd het feest geopend, daarna sprak M. van de Leur, namens de Concreganisten den jubilaris toe en schetste zijn groote verdiensten als priester. L)e jubilaris antwoordde hierop met een hartelijk dankwoord. DRUNEN. A.s. Zondag begint alhier de kermis, men is reeds druk in de weer om alles in gereedheid te bren gen. Op het terrein is men druk bezig met het opbouwen der tenten en ca roussels. Er wordt wel voor attractie gezorgd Ook zal ter gelegenheid van gelegen langs den spoorweg achter de Hoefsteeg te voorm. BAARDWIJK. 4 uur om een geschikt terrein te krijgen, waar zij j de kermis in de zaal der Jongelingen- congregatie een matinée worden gege ven voor Dames en Heeren, door de Harmonie en Tooneelvereeniging, al daar gevestigd. Een prachtprogram is gereed. De harmonie zal eenige nummers ten ge hoore brengen, alles bijeen valt er veel te genieten, In de zaal der Meisjescongre- tie vergaderde Zondagmiddag de R.K Werkliedenvereeniging ter bespreking deelname Congres Nijmegen. De op komst was niet groot. Om half twaalf opende de Voorzitter de vergadering met den Chr. groet en heette de aan wezigen welkom. Spr. zet dan 't belang van het congres uiteen. De kosten der reis bedragen ongev. f 2 voor heen en terug. Iedereen kan aan het congres deelnemen, mits men zich uiterlijk deze week hiervoor op geeft bij het bestuur der R.K. Werk liedenvereeniging. Verschillende leden gaven zich reeds op. Verder deelde de Voorzitter mede, dat op Donderdag 26 Mei de Centrale Raadsvergadering te 's Bosch wordt gehouden, waarbij o m. aan de orde komt punt 8a: het afvoeren van de agenda van de mee tings, welke dit jaar gehouden zouden worden. De afd. Waalwijk stelt voor om de aanvankelijk voor deze meetings bestemde gelden beschikbaar te stel len voor de verschillende muziekcorp sen, welke aan het Congres zullen deelnemen. Drunen kan dit voorstel wel steunen verder werd besproken om dit jaar een blotmf jesdag te orga- niseeren voor Herwonnen Levenskracht om alzoo steun te geven aan de uit- zexidlng der Kinderen van onze mede arbeiders naar Berg en Bosch. Hierna sloot de voorzitter de ver- groet. gadering met den Ch Onze dorpsgi 3 leider benoemd mm >t M Kuis is als Gymnastiekver- bij eeniging te Vlijmen. Ter gelegenheid van kermis, op 5 De wedstrijden worden OPGELUIS TERD DOOR DE HARMONIE St. JAN. Atmarsch met muziek te kwart voor vier vanaf het patronaatsgebouw. Steunt allen het Patronaatswerk. (Zie verder bericht in dit blad). DRUNEN. Ofschoon op uitdrukke lijk verlangen van den Z.Eerw. heer Pastoor zijn zilveren priesterfeest in huiselijken kring werd gevierd heb ben de parochianen hun blijk van sympathie voor hun herder getoond, en is de dag niet ongemerkt voorbij gegaan. Reeds vroeg wapperden van vele huizenNle vlaggen. Om half tien droeg de jubilaris een plechtige H. Mis op tot dankzegging, en naderde een groote schare parochianen ter H. Tafel, terwijl een knapenkoor versterkt door het mannenkoor de drie-stemmige Mis van Stehle uitvoerde. Van de receptie werd druk gebruik gemaakt. Ook had de jubilaris talrijke geluk- wenschen in den vorm van telegram men en brieven in ontvangst te nemen. Ook de kinderen en de Eerw. Zus ters ontvingen den jubilaris feestelijk in het Meisjespatronaat. Een feestlied werd aangeheven door jongejuffrouw Cor -Pelders, terwijl door jongejuffrouw Dina van Huiten den jubilaris met een toespraak een bloemstuk werd aan geboden, waarop de jubilaris een dankwoord sprak. De meisjes werden onthaald op brood jes met chocolade, nog eenigen lijd bleef men gezellig bijeen. Om drie uur kwamen de jongens uit het dorp en uit den Wolfshoek met hun onder wijzers in het patronaat bijeen om den jubilaris eveneens te huldigen. Ver schillende feestliederen werden ten gehoore gebracht, door twee jongens der beide scholen werd een toe spraak gehouden, waarna de Z.Eerw. heer Pastoor een dankwoord sprak, de jongens werden ook goed ont- de volgende 1 bioscoop, atent, 1 stoom- aimolen, 1 lucht- men, 2 gebak- 29-30 en 31 Mei staanplaatsen verhuu 1 attractietent, 1 hor caroussel, 1 open d schommel, 4 suiker) kramen, 1 paling er. Jkiurkraam7 1 ga lanteriekraam. Moge het weder gunstig zijn. dan voorzeker, zal het even als andere jaren en ook met de Pinksterdagen, eene groote en gezellige drukte geven. De kermisdagen zijn weer aan staande, dagen van uitgelaten vroolijk- heid. Reeds is men druk in de weer tenten op te slaan en de verschillende gelegenhiden in gereedheid te brengen -Er is voor voldoende attractie ge zorgd, zoodat eenige gezellige dagen ons wachten. Zooals andere jaren wordt in hotel Vissers en in de harmoniezaal een schitterende dansvloer gelegd, terwijl vooruitstekende muziek wordt gezorgd Moge het weer medeweiken om de gezelligheid te verhoogen. Naar wij vernemen wordt door de schoenfabrikanten getracht te ver krijgen, dat de kermis op een ander tijdstip wordt gehouden, Voor de schoenindustrie is het wel van groot belang dat in de Pinkster- week „full speed" kan worden ge werkt en daarom was het wel te wen schen, dat hiermede werd rekening gehouden. Wij hebben weer een vol jaar voor den boeg en we gelooven dat het juiste woord in deze op de juiste plaats gesproken, zijn uitwerking niet zal missen. v ELSHOUT. Onder zeer groote be langstelling werd Zondagmiddag het eerste Bondsconcouis gehouden van den Langstraatschen Bond v.Kruisboog- schuttersgezelschappen „Door Een dracht Saam Vei bonden" op de banen van "Excelsior" bij den heer J. Klerks. De strijd had een zeer spannend en keurig verloop, tot ieders tevredenheid. De prijzen werden behaald als volgt Eerste zestal Corpsprijzen. Ie pi ijs Rozenjacht Vlijmen 139 pnt., 2e prijs De Eendracht Waalwijk 134 pnt., 3e prijs De Jonge Batavieren Nieuwkuik 134 pnt., 4e prijs Wilhel- mina Vlijmen 132 pnt., 5e prijs Juliana Vlijmen 130 pnt., 6e piijs De Vriend schap Diunen 127 pnt,, 7e prijs De Vooruitgang Vlijmen 126 pnt., 8e prijs Excels or Elshout 125 pnt., 9e prijs Nooit Gedacht Waalwijk 119 pnt10e prijs 0.0 0. Waalwijk 96 pnt. Tweede zestal. Ie prijs Rozenjacht Vlijmen 143 pnt, 2e prijs De Vriendschap Drunen 138 pnt., 3e prijs De Vooruitgang Vlijmen 123 pnt 4e prijs Nooit Gedacht Waal wijk 122 pnt, 5e prijs De Eendracht Waalwijk 120 pnt., 6e prijs De Jonge Batavieren Nieuwkuik 120 pnt., 7e prijs Rozenjacht Vlijmen 3e zestal 117 pnt., 8e prijs juliana Vlijmen 113pnt., 9e prijs Wilhelmina Vlijmen 105 pnt De geluksprijzen werden behaald le prijs C. v. d. Dungen, Vlijmen, 33 pnt., 2e prijs J. v. Helvoirt Waalwijk 33 pnt., 3e prijs J. Blok Waalwijk 31 pnt. Personeele prijzen, le prijs H. de Ruijter, Vlijmen 22 pnt 2e prijs S. v. d. Dungen Vlijmen 22 pnt., 3e prijs H. Braak Vlijmen 22 pnt., 4e prijs H. de Graaf, Waalwijk 22 p 5e prijs v. d. Meijden Vlijmen 21 pnt. en 6e pi ijs J. v. d. Hout, Vlijmen 21 p. De eere-prijs werd behaald door het 2de zestal van Rozenjacht Vlijmen met 143 punten zijnde het hoogste aantal. Dit zestal verwierf hiermede den Miss Blanche Wisselbeker. Ruim 7 uur was de wedstrijd ten einde, en sprak de voorzitter dhr. C Jansen een hartelijk woord van dank aan de verschillende schenkers van prijzen. Spr. gaf ook zijn groote tevre denheid te kennen over het prettige en sportieve verloop van den wed strijd. De heer Schoofs bracht dank aan het bestuur en leden, voor het ver trouwen in hem gesteld als vice-voor zitter. De heer L. Kroot, Waalwijk, dankt spr. voor zijn woorden en spoorde allen aan, om bij het volgende con cours, door eendrachtig samenwerken de doelen te doen opvoeren tot de hoogste ladder der sport. De secretaris van den Bond, de heer Samuëls uit Nieuwkuik kon niet na laten een woord van dank te brengen voor het prachtige cadeau bij zijn huwelijk ontvangen als erkentelijkheid stelt spr. een eersten prijs voor 't volgende concours beschikbaar. De heer de Graaf uit Waalwijk, zegt, dat Samuëls geen dankschuldig is, spr. wil hem namens allen hulde en dank brengen, voor wat hij voor den Bond belangeloos heeft gedaan. Zondag morgen arriveerde een processie bestaande uit de mannelijke Broederschap van de H. Familie uit Vlijmen, deze was onder leiding van den Eerw. heer Serrarus, begeleid door de harmonie „Concordia". Door Professcr van Veghel werd een solemneele H Mis opgedragen, geassisteerd door kapelaan Laane en Professor Cooijmans. De H. Mis werd opgeluisterd door het Vlijmensche Zangkoor St. Cecilia, na de H. Mis trok di processie naar de Kapel. Om twee uur had de oefening plaats der H. Familie. NIEUWKUIK. Dinsdag j.l. her dacht de Z. E. Pater Stanislaus, Prior van 't Cisterciënserklooster Onsenoort alhier zijn zilveren priesterfeest. Tal van gelukwenschen in den vorm van telegrammen, kaarten enz. zoowel van buiten- als binnenland had de jubi laris in ontvangst te nemen. Van de ge legenheid, om Pater Prior persoonlijk hunne gelukwenschen aan te bieden werd door velen zoowel van binnen als buiten de gemeente een druk gebruik gemaakt. Volgaarne voegen wij onze wenschen bij die der velen die Pater Prior hunne gelukwenschen aanboden, en we hopen dat hij nog vele jaren moge werkzaam zijn in het klooster Onzenoort tot groot genoegen van allen. Naar wij met zekerheid vernemen hopen het echtpaar M. van Schijndel en Francisca Netten in 't laatst van dit jaar ongeveer Kerstmis hun gouden huwelijksfeest te vieren. Het zal ongetwijfeld de nog zeer krasse oudjes, waarvan de man nog da gelijks in dienst der gemeente als dag- looner in de hei werkt op dien'lag aan belangstelling niet ontbreken. RAAMSDONK, Bij de heden in onze gemeente gehouden verkiezing voor eden van den Gemeenteraad weiden de volgende stemmen uitgebracht Op lijst 1, Ant. Rev. 321 st. Op lijst 2, Vrije lijst Bakx 313 st. Op lijst 3, Christ.-Hist. 400 st. Op lijst 4, Katholieken Veer 949 st. Op lijst 5, Katholieken Dorp 505 st. Te verdeelen zijn 13 zetels, waarvan worden toegewezen aan lijst 1, 2 zetels, ijst 2, 1 zetel, lijst 3, 2 zetels, lijst 4, 5 zetels, lijst 5, 3 zetels. Gekozen zijn de volgende candidaten n volgorde der lijsten D. Lankhuijzen Qzn. aftr,, j. van Woerden, aftr., Jac. Bakx, H. Netten, aftr., D. Lankhuijzen Szn J. W. F. M. de Klijn, aftr., J. J. de Jong,'aftr., Adr. v. d. Pluijm, H. Rombouts. J. B. Zijlmans, aftr., J. C. Schoenmakers, aftr., E. C. de Wit, aftr., en C. J. [Canters, aftr. De Christ.-Hist. verliezen een zetel door de vrije lijst Bakx. Op 30 Mei a s. n.m. om 6 uur, zal in café C. van der Plas een ver- gadering worden gehouden van de stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap „de Oude polder". Op de agenda komt o m. voorBenoe ming afgevaardigde voor de algemeene vergaderingen van het waterschap de Beneden Donge" Met Hemelvaartsdag zal onze rijvereeniging „Juliana" deelnemen aan het concours-hippfque te Breda met een nummer carousselrijden. Bij de in het voorjaar gehouden reuringen van springstieren in het district Oosterhout, zijn uit deze Ge meente goedgekeurd de stieren van de landbouwers A. Broekmans, Wed. B. J. H. de Bont, Dank, A. C. Timmermans. D. Konings, A. J. Knaap. GEERTRUIDENBERG. Onze har monie zal de traditie getrouw, op He- melvaartdag gaan douwtrappen. De tocht zal naar Made zijn, terwijl de har monie uit Made, Gfcertruidenberg met een bezoek zal vereeren. Op Hemelvaartdag zal er in de zaal der Openbare teekenschool alhier een tentoonstelling van de teekeningen, gemaakt door de leerlingen van den 1.1. cursus gehouden worden. De toegang is vrij. Maandag werd door de harmonie „Apollo" alhier, bij de 1.1. gekozen raadsleden een serenade gebracht en werd de heer A. Elshout welke 16 Mei 1.1. 25 jaar brigade-commandant was een serenade gebracht. Naar we vernemen zal er in de loop van de maand Juni van de reederij Arie Smit, een vrachtdienst geopend worden naar Amsterdam. De route zal zijn WaalwijkGeertruidenbergAm sterdam. Op Hemelvaartdag zal er in de Ger. Kerk leesdienst worden gehouden. De buitengewone propaganda-ver- gadering voor de R. K. Metaalbewer kers welke Zaterdag j.l. in de R. K. Mi litaire Vereeniging gehouden is, kan buitengewoon goed geslaagd heeten. Vele leden waren opgekomen en de spieker, de heer J. van Abbevé uit' Schiedam oogstte een l'link succes. Ingezonden Mededeelingen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel, 24 Mei 1927. Voor een stampvolle middagzaal en een goed bezette avondzaal ging Zon dag in t Patronaat de opvoering van het blijspel „De Wraak der Kabouters". Kapelaan van Kemenade heeft ook met dit werk wederom succes gehad. De rollen waren uitmuntend verdeeld. Het spel van Jan de Flikker als hartstoch telijke onverbeterlijke dronkaard was af. Z'n knechtje speelde als '11 geboren acteur. De Koning der Kabouters was vol waardigheid, zoowel in houding als in woord en gebaren. Z'n eerste minis ter en de commissaris van politie speel den vol plichtsbesef en overtuiging. De kleine Kabouters allen te noemen is ons onmogelijk. Wippend en trippelend speelden zij een vliegensvlug spel, zoo als we dit slechts van Kabouters mogen verwachten. De kleine van Nieuwstadt verbaasde ons door zijn keurig piano spel, zoowel voor begeleiding van zang als ter begeleiding van het spel der ka bouters. De zang alleen kon ons niet bekoren. In vergelijking mei hel ove rige was de zang te weinig verzorgd ën ruw. Tooneel en décor waren als steeds schitterend. De grime in juiste over eenstemming met het typeerende stuk, dat het talrijk publiek eenige genoeg lijke uurtjes verschaft heeft. De harmonie van het Kon. Muziek gezelschap „Euphonia" gaat morgen deelnemen aan het groot concours te Zaltbommei. Als verplicht nummer moet gespeeld worden „Pax et Labor" van Paris, terwijl als eigen gekozen nummer „Gloria Victus" van Langlois is opgegeven. Met ambitie en ijver is maandenlang gestudeerd. Alleen daar aan afgemeten verdient het corps met een eersten prijs in de af deeling uit- muntendheid thuis te komen. Eerst 0111 half vier namiddag wordt afgereisd. Honderden belangstel!neden maken den tocht mee. We hopen dat het Euphonia gelukken zal zijn ouden roem te hand haven. Onder presidium van den heer Damen, vergaderde Zondag 22 dezer het Dokterstonds der R.K. Werklie denvereeniging in haar gewoon lokaal. De vergadering was zeer druk bezocht. De Geestelijke Adviseur, Kapelaan Hoekx, had bericht van verhindering gezonden. Het reglement der vereeni ging werd artikelsgewijze voorgelezen en besproken, en vervolgens met al gemeene stemmen goedgekeurd. Aan ieder lid zal t.z.t. een gedrukt exem plaar worden afgegeven. De heer Eijkemans uit Tilburg be sprak het onderwerp„Katholieke arbeiders waar hoort ge thuis?" Spre ker gaf een kort overzicht van de wijze waarop door de plaatselijke katholieke geueesheeren onze vereeni ging was bestreden, niettegenstaande alles wat maar eenigszins van ons gevergd kan worden beproefd werd om met de geneesheeren tot overeen stemming te komen. Spr. haalde aan. hoe volgens een krantenverslag Dr. Hueber aan den Raad der Gemeente de mededeeling deed, alles in 't werk te zullen stellen de kwestie der zieken fondsen uit de wereld te helpen. Maar toen we, zegt spr., eenige dagen later aan denzelfden geneesheer een onder houd vroegen om over het ziekenfonds te praten, werden we afgewezen. Spr. stelde voor de gevoerde corresponden tie nu ook maar ter kennis te brengen van B. en W., waartoe onder dave rend applaus werd besloten. Meer dan dit alles, zegt spr., is te betreuren dat er Katholieke arbeiders zijn, ofschoon maar slechts weinige, die zich opgeven als lid van een neutraal ziekenfonds, waarin ze hoegenaamd niets te zeggen hebben. Waarvan ze niet weten wie het bestuurjvormen en hoe er dit gekomen is, waarin ze niets hebben te zeggen bij vaststelling van reglementen en diverse bepalingen, enz. Spr. wekt allen op, propaganda te blijven maken voor het eigen mooie Katholieke Ziekenfonds. De krachtige toespraak van den heer Eijkemans werd meermalen door applaus onderbroken en de Voorzitter onderstreepte in zijn slotwoord menige passage, waarna hij onder een dank woord ean allen deze welgeslaagde vergadering sloot NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 24 Mei '27. Met het bekende ceremoniëel had hier Zaterdag bij de Scherpschutters- vereeniging „Sint Blasms" het vogel schieten plaats, na een omgang met de Heusdensehe Harmonie door de stad, waaraan 0.111. deelnamen Beschermheer, Eerevoorzitter en Eereleden. Als over winnaar trad eindelijk schutter P. van den Oever uit het strijdperk. De dag werd besloten met een bal in het club gebouw. Toen een voerman uit Haarsteeg aan de Maas met kar en paard werk zaam was, schrok dit laatste, zette ach teruit en kwam in de Maas terecht. Door welwillende hulp was het paard met de kar betrekkelijk spoedig weer op den vasten wal, zoodat de man er met geringe schade afkwam. Een 12-jarige jongen, zekere A., zag hoe iemand nabij de Waterpoort een fietsplaatje nam van een onbeheer de fiets. Terstond waarschuwde de knaap Dr. V., voor wiens woning de fiets stond, met het gevolg, dat de Ma réchaussee den dader al heel spoedig had opgespoord. In hoeverre men hier met een aardigheid te doen had, zooals beweerd werd, zal door de politie wel worden opgelost. Op Hemelvaartsdag neemt de R.K. Zangvereeniging „Heusdensch Mannen koor" deel aan het concours te Papen- drecht in de 2de afdeeling. Van harte zij de vereeniging hetzelfde succes ge wenscht als bij vorige gelegenheden. i SPORT. - w. s. c. De laatste promotiewedstrijdvan W.S C. op morgen Hemelvaartsdag De wedstrijd W. S. C.-Zaltbommei, welke morgen (Hemelvaartsdag) op het W S. C.-terrein gespeeld zal worden, zal de laatste ontmoeting in deze pro- motie-afdeeling voor W S,C. zijn. Na het mooie succes, hetwelk W.S.C. jl. Zondag in Zaltbommei wist te behalen door deze vereeniging met 1—0 aldaar te kloppen, is onverwachts de span ning in deze promotieafdeeling we derom toegenomen en behoudt W. S. C. nog eene zij het dan ook zeer geringe kans om met Pope in gelijk puntenaantal te kunnen eindigen. Mocht het W.S C. gelukken om morgen hier Zaltbommei te overwinnen dan zal de ontmoeting Zaltbommei Pope ten slotte de beslissing kunnen geven Door een en ander is de wedstrijd van morgen voor W.S.C. dan ook van zeer grootbelangen wacht den spelers eece zeer zware taak; evenwel hebben de zwarthemden jl Zondag wederom laten zien, wat met geestdrift toch wel te bereiken valt en dit stemt hoopvol voor morgen. Eene aanmoediging be hoeven wij de W.S.C.-spelers wellicht niet meer te geven, noch de tegen partij voor te stellen zij zijn omtrent deze taaie en tot het einde strijdende bezoekers zeer zeker voldoende op de hoogte. Wij wachten met volle spanning bovenstaande ontmoeting af, welke om half drie zal aanvangen onder leiding van scheidsrechter v. d. Wijgerd. Omtrent den wedstrijd Zaltbommel- W.S.C., welke jl. Zondag in Zaltbommei plaats vond en welke de eerste over winning voor W S C. in deze afdeeling opleverde, vernamen wij het volgende W S.C. Iaat Zaltbommei tegen dm zeer sterken wind, welke van doel tol doel stond, aftrappen. Onmiddellijk zitten de bezoekers, die met volle geestdrift aanpakken, voor het doel van Z. B. en in de eerste minuut kan de Zaltbommel-doelman een venijnig schot van den W. S. C.-rechtsbuiten niet anders dan ten koste van een hoek schop onschadelijk maken. W. S. C. blijft regelmatig aanvallen en behou dens eene kleine periode, waarin de tegenpartij gevaailijk komt opzetten, blijft het grootendeels een strijd op het Zaltbommei terrein tusschen de W.S C.- voorhoede en de verdediging van Z. B. en dank zij het schitterend werk van dén kleinen doch watervluggen doelman Schellen, blijft het doel van Z. B. ongeschonden eerst na ongeveer een half uur neemt W. S.C. verdiend de leiding, wanneer de Kort op han dige wijze de verdediging passeert en op het juisie moment den bal overgeeft aan Simons, die met een zeer hard schot weet te doelpunten. Een moment daarna stopt de Z. B. doelman een vliegend schot van Zeckendorf minstens een meter achter de doellijn, doch scheidsrechter IJpelaar laat doorspelen. Met dezen kleinen voorsprong wordt van doel gewisseld en nu Z.B. het voordeel van den straffen wind zal krijgen zien de W.S C. spelers met angstig hart de tweede helft tegemoet. De haiflinie wordt versterkt en met vier voorspelers de strijd voortgezet. Doch met welk een enthousiasme is in deze periode gestreden geworden om den voorsprong te blijven behouden Zeer zeker was Z. Bommel doorgaane iets sterker, doch niet zoo gevaarlijk als W.S.C. voorheen. Geen enkele kans werd de tegenpartij gelaten en in het laatste moment bleef Mathijsen, die wederom op meer dan schitterende wijze zijn doel verdedigde, onverbiddelijk. Waar bovendien dc snelle W.S C.-voorhoede ook de ver dediging der gastheeren geen moment met rust liet, bleet de slrijd boeiend. In de laatste tien minuten werd er door Z -Bommel alles opgezet om een gelijk spel te forceercn, doch W.S.C. week geen duim en onder geweldige span ning kondigde scheidsrechter IJpelaar het einde van dezen, door beide par tijen vlug gespeeldcn wedstrijd aan. H. E. C. H.E.C. won j 1. Zondag haar laatsti competitie-wedstrijd met 3—0 v« Berkdijk. Met de rust was de stand 1 Vooral de laatste drie kwartier w; HEC sterk ir. de meerderheid en druk dit ln twee doelpunten uit. De cot petitie is hiermede weer ten eind zoodat HEC evenals het vorig jaar ei j eervol.e derde plaats inneemt. Het tweede elttal opende tournooi met een wedstrijd tege Drunen en versloeg deze met 6—2. A.s. Zondag komt Berkdijk2 op bi zoek. R. W. B. Ondanks het zeer slechte weer R.W.B.2 toch naar den sertewedsuijl van Tilburgia geweest. Jammer d, slechts 10 spelers waren opgckomei hierdoor veiloor het 2e elltal met 3- van Oranje-Wit 2. DRUNEN. Zondag j.l. nam onze voetbalveree: „Sporters" deel aan hel door H.E. te Waalwijk uitgeschreven tournet „Sporters" kwam uil tegen het 2e ehi van H.E.C. en verloor met 6—1. Een aansporing voor onze boyso zich geducht te oefenen en nut te üoï met üe opgedane ervaring. Deze week GEEN repetitie voor d Liedertafel Oefening en Vermaak e Tavenu. Donderdag 6 uur en half 9 Wilt Bioscoop. De Expres Ruiter. M. M. Wij hebben ontvangen eent schitterende collectie Engelsch en Amerikaansche VOOR RECLAME-DOE LEINDEI\ Wij zullen U gaarne onz pracht-collectie toonei Aanbevelend, WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKER! ANT00N HELEN ADVERTKNTïëN, GETROUWD: G. L. C. A. Hermans Chirurg en W. J. M. Cooymans. Delft, I Waalwijk, 25 1927- De Heer en Mevrouw Hermans- CoOYMANSbetuigen.mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank voor dj vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 38392 Een nette tegen 1 Juli a.s. Te bevragen WESTE1NDE No. 7. 38393 Hooge Bijverdiensten. Levensverz -Mij. vraagt als Hoofd-agent voor Waalwijk en Omstreken voor het afsluiten van spaarbrieven en verzekerin gen. Hooge provisie en toelage. Bij geschiktheid positie. Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. blad. 38390 Interc. Telefoon No. 40. WAALWIJK. OPENING SPORTTERREIN P. S. V. Velen zullen zich even verwonderd af vragen., wat is dat voor een club; nog nooit /van P. S. V. gehoord. P. S. V., afkortingen van„Patronaats- Sport-Vereeniging", is eene onderafdeeling van liet patronaat der parochie St. Clemens. Wij hebben er indertijd reeds op gewezen, hoe «leu laats ten tfld onder directie van ka pelaan Thomassen en het patrouaatsbe- stnur, dit patronaat.swerk geheel is gereor- ganiseerd en een grooten omvang heeft aan genomen. Het gevolg hiervan ls, dat thans ook vele oudere jongelui geregeld dit patro naat bezoeken. Men meende echter met den geest des tflds te moeten meegaan en wetende dat de sport in het leven van de jongelui buiten den hulselyken kring een voorname plaats inneemt, stolde men pogingen in het werk zich op alle mogelijke sport, vooral op het geliefde voetbal-spel, konden toeleggen. Een geschikt terrein moest echter aan lioogc eischen voldoen, want by zoo'n groot aan tal jongens was een enkel voetbalterrein niet voldoende. Men is er echter, in geslaagd om hiervoor een zeer geschikt terrein te vinden, n.l. achter de z.g. Iloefsteeg langs het klooster der Eerw. Zusters. Nadat het, door welwillende medewerking van verschillende landbouwers was geëga liseerd. kon men hierop twee flinke voet balvelden, één voor de grooten en één voor de kleineren, inrichten, terwfjl er eveneens voor de beoefening van gymnastiek en nthletiek nog ruimte overblijft. Men heeft voorts - de beschikking gekre gen over een aantal fraaie gymnastiekwerk- tuigen, zoodat de jongens van het patronaat zich daar naai; hartelust aan een sport naar believen kunnen wijden. Dit keurig ingerichte terrein zal morgen dan officieel worden geopend, waaraan door de medewerking van de harmonie St. Jan vooral een feestelijk tintje wordt gegeven. Zooals eene advertentie in dit blad nader aanwijst, zal om 4 uur een wedstrijd wor den gespeeld tusschen het 1ste elftal van, P. S.V. en het 1ste elftal van Uno Animo uit IiOon-op-Zand, waarna de juniores van P. S.V. tegen W.S.C. 4 uit Waalwijk den strijd zullen aanbinden. Elke wedstrijd duurt een uur en de har monie zal voor de noodige afwisseling zorg dragen. Er zal te circa kwart voor vier, met de harmonie voorop, vanaf het patro naatsgebouw worden afgemarcheerd. Als het weer meewerkt, zal het ongetwij feld eed heele drukte worden, eerstens om by deze feestelüke opening de P.S.V.'ers in den stryd aan te moedigen en vooral om door dit bezoek te toonen het streven van directeur en bestuur van het patronaat op pi-ys te stellen. Oprichting Korf balein b- A.s. Zaterdag zal des middags om 4 uur in Musis Sacrum een vergadering word?n gehouden, waarop alle belangstellenden voor de op te richten korfbalclub worden uitgenoodlgd. 1V ij ziging Schoolgeld verorden ing. B. en W. stellen den Raad voor eene wy- ziging van de verordening op de heffing van schoolgeld, 't College is van oordeel dat, waar de uitgaven van het onderwijs zeer hoog zyn, het redelijk is, dat zy, die er van genieten, daarin op belioorlyke wijze bij dragen. Ofschoon het schoolgeld progressief wordt geheven houdt de progressie evenwel op l»y een belastbaar inkomen van 5500. Dit heeft mede tot gevolg dat het maximum der 'heffing lang niet bereikt het by'de wet toe gelaten maximum. B. en W. zien hierin gaarne verandering gebracht door de pro gressie voort te zetten tot een belastbaar inkomen van 13,000. Daarenboven achten zy het gewenscht een wijziging te brengen in de bestaande heffingsschool tot een iu- komen van 5500.medebrengende een geringe verhooging van het schoolgeld ook beneden deze inkomen-grens. Hierdoor zal een billijker lastverdeeling worden bereikt. o MAL)li. Als ouderling der Ncd. Herv. Ge meente te Drimmelen heelt de heer Kenniphaas nis zoodanig bedankt. Als naar gewoonte zal dc jaarlijksche op tocht der H. Kindsheid worden gehouden op 29 Mei a.s. Hedenmorgen had de begrafenis plaats van den heer v. d. Elshout, die na een kortstondig verblijf in liet diocesane ziekenhuis te Utrecht en na voorzien te zijn van de li. Sacramenten der Stervenden is overleden. Hij was in zijn leven correspondent van de Nationale bank, correspon dent van de Arbeidersverzekering en Arbeiders- bemiddeling, lid van het bestuur der li. K. Jon gensschool, lid van de Congregatie van liet H. Sacrament en verdere corporaties. Verschillende kransen bedekten zijn kist. Hij laat een diep bedroefde weduwe na. Met hem is een humaan en bemind ingezetene verdwenen. Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan 30-60-90 ct. m m GEERTRUIDENBERG. VOETBAL. Op Hemelvaartdag zal Good-Luck II een vrieu schappelijken wedstrijd spelen tegen '11 Waalwij] sche combinatie. De wedstrijd wordt gespeeld hall' drie. De wedstrijd voor het Basco-tourjiooi Go< Luck IBergsche Boys I uit Bergen op Zoo werd wegens het slecht weer afgelascht. Good Luck II verloor op de seric-wedstr den te Made met 51 van Willem III uit Ooste hout. In de verliezersronde om den 3en of 1 prijs wisten de Good Luckcrs Terheijdcn met 3- te verslaan, zoodat hun de derde prijs, welke b stond uit een zilveren lauwerkrans werd uitg reikt. In het club lokaal werden de spelers tc gesproken door hun voorzitter den heer G. Zi, mans. De aanvoerder van het tweede elftal, heer Alf Baar, dankte z'n spelers voor hun goe prestatie en het Bestuur voor de getoonde beiai stelling. KORFBAL. Op Hemelvaartdag zal onze Korfbalclub B.L.E een grooten seriewedstrijd houden, waaraan zuil deelnemen T.O.G. uit Zevenbergen, B.K.C. u Breda, N.E.O. uit Sprang en Rapiditas uit Bred B.L.E.I, zal een eerewedstrijd spelen tegen i N.A. uit Tilburg. Voor dezen wedstrijd is do Good Luck een medaille beschikbaar gesteld. Na afloop zal er een hal gehouden worden i) hotel Santbergen, waarbij voor dansmuziek gezorgd worden door de "The Jolly Band". CORRESPONDENTIE. Verslag wandeltocht WaalwykDei Bosch volgend nummer. AGENDA. WAALWIJK.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6