- IJ. Adverteerders. Avondconcerten - Kermesse d'èté - Cabaret ZATERDAGAVOND OM 8 UUR OPENING CABARET. Dancing. Paul Duval's Variété-gezelschap. - Paul Duval Conferencier. Coby v. d. Velden, Soubrette. - Anny v. Eijckeren, Instrumentaliste. Mevr. Saltoni, Cabaretière. - - - Frans Stoel, Humorist. Duo Divance, Orig. Volendam Singing Act. ATTENTIE. Festival iA ceer d, Entree terrein f 0.25 plus belasting. Entrée Cabaret f 0.75. Consumptie-prijzen zonder verhooging. kwaamheid tot het geven van middel baar of lager onderwijs in de lichame lijke oefening is o.m. benoemd de heer A. Tervoort leeraar aan de R.K. Hoogere Handelsschool alhier. Binnen- en Buitenpolder Maandagavond en Dinsdagmiddag vergaderden in hotel Verwiel respectie velijk de Binnen- en Buitenpolder van Waalwijk. Voor den Binnenpolder werden de aftredende Bestuursleden de heeren Fl. van Baal en L van Huiten als zoodanig herkozen. In de vacature J. van Huiten werd voor den Buitenpolder benoemd A v. Huiten. De rekeningen werden goedgekeurd en aan het Bestuur machtiging ver leend om de verschillende voorgestelde werkzaamheden te laten uitvoeren. Een voorstel om de werken aan te besteden ondervond weinig steun en werd verworpen. Jachtakte. Vanaf heden zijn op het politiebureau formulieren te verkrijgen voor het aan vragen van een Jachtakte. Deze moeten voor 15 Juni a.s. ingevuld worden in geleverd op voormeld bureau S.S. Thor De Directie van de Reederij Arie Smit S S. Thor, heeft besloten zich niet alleen te bepaien tot het verkeer tusschen Rotterdam en Waalwijk, maar de dienstverbinding uit te breiden en 'n geregelde wekelijksche vaart te openen tusschen Waalwijk en Amsterdam. W. E. K. Zaterdagmiddag werd in de achter zaal van Hotel Gerris de oprichtings vergadering gehouden van de korfbal club. Circa 4'/2 opent de voorzitter van het voorl. bestuur de bijeenkomst en heet alle aanwezigen welkom. In korte woorden zet hij het doel, de voordeelen en het nut eener korfbalclub uiteen. Het huishoudelijk regl. en statuten, bereidwillig dooreen R.K. Tilburgsche korfbalclub afgestaan, waren voor de oprichting van veel waarde. Na eenige discussies en verklaringen gaven alle aanwezige leden zich als lid op, terwijl later nog veel leden hun toezegging deden. Op voorstel der leden werd het voorl. bestuur definitief verklaard waar mee het bestuur genoegen nam en werden de functies bij stemming ver deeld C. Trimbach voorz., Lies Trimbach Vice voorz., L. Pompe.secr. Truus de Jong Periningm. en Ada Rokx Comm. De vereenlging H.E.C. stelde haar terrein voorde oefeningen beschikbaar hetwelk dankbaar werd aanvaard, De spelbenoodigdheden werden bij Waal- wijksche leveranciers besteld. Spoedig zal men met de oefeningen beginnen. De heer A. v. d. Broek werd als leider gekozen welke toezegde zijn taak zoo goed mogelijk te vervullen. Alle leden waren zeer tevreden met de gestelde eischen voor de goede verstandhoeding en de voorz. wees er bij de sluiting nog eens speciaal op dat de korfbal club opgericht was voor het spel en dus spelmoetblijvenen dat zulks alleen wanneer allen medewerken, te bereiken is. Strenge maatregelen zijn genomen tegen overtredingen die niet in de club thuis hooren en een club die bestaat uit R.K. dames en heeren zal hier 'in Waalwijk moeten groeien en bloeien en den naam der vereeniging op een hoog peil houden. Fietsongevallen. Dinsdagmiddag hadden in deStations- straat, vermoedelijk tengevolge van verkeerd uitwijken, een paar fietson- gevallen plaats. Door zekeren V. werd een jongetje aangereden, dat zoodanig kwam te vallen, dat het bij omwonen den moest worden binnengedragen, terwijl van 'n ander een spUnternie uwe fiets in elkaar werd gereden. Patronaat St. Clemens. In de zomermaanden zullen bij gun stig weer de bijeenkomsten van het jongenspatronaat niet meer in het Patronaatsgebouw, doch voortaan op het nieuwe Patronaats-sportterrein ge houden worden. De leden moeten echter tevoren om half 'zeven in het Patronaatsgebouw bijeenkomen en na 't appél wordt gezamenlijk naar het terrein getrokken. Laten de ouders medewerken om deze nieuwe regeling stipt te kunnen uitvoeren. Tegen overtreders zal streng moeten worden opgetreden. Processie Elshout. Onder leiding van kapelaan Tho massen trokken Zondagmiddag de Meisjes-Congreganisten der St.Clemens parochie ter bedevaart naar Elshout. Na eerst een bezoek te hebben ge bracht aan het kapelletje, ving om circa kwart voor vier het Lof aan, gezongen door de Congreganisten. Over de uitvoering hiervan niets dan lof. Na een half uurtje rust werden te 5 uur de Congregatie oefeningen gehouden. In dezelfde voorbeeldige orde als men gekomen was, werd daarna weder om de terugtocht door de talrijke Congreganisten aanvaard. Noord-Brabantsche Provinciale Brandweerbond. De leden van den Noordbrabant- schen Provincialen Brandweerbond zijn uitgenoodigd ter algemeene ver gadering welke zal worden gehouden op Woensdag 8 Juni a.s. des voor- middags ten 11 uur in Hotel Verwiel te Waalwijk. Evenals vorige jaren zijn aan deze vergadering wederom een expositie en demonstraties met brandblusch- materiaal verbonden. Verschillende vooraanstaande firma's zullen met brandweermateriaal demon- streeren, o.a. de „lfaa, Amsterdam „Saval", Rijsbergen „N.V. Machine fabriek V. d. Berg", Leeuwarden; „N.V. Nederl. Mij. voor ondem. in de Mach. Industrie", Amsterdam; „Am- sterdamsche Rijtuig Mij.", e a. De demonsiraties, die op de Markt en de omgeving van het Station ge houden zullen worden, kunnen door ieder belangstellende worden bijge woond. Agenda 1. Notulen van de vergadering van 9 Juni 1926. 2. Ingekomen stukken. 3. Verslag 1926/27. 4. Rekening 1926/27. 5. Bepaling contributie 1927/28. 6. Begrooting 1927/28. 7. Bepaling van de plaats van de Algemeene Vergadering in 1928. 8. Aanwijzing van 3 afgevaardigden en 3 plaatsvervangers naar de alge meene vergadering van de Koninklijke Nederlandsche Brandweervereeniging op 14 en 15 Juni 1927 te Enschede te houden. 9. Benoeming van 3 bestuursleden. a. vacature Kuselbos (wegens over lijden), b. Vacature Haarselhorst (periodieke aftreding), c. Vacature Elemans (periodieke aftreding). 10. Bespreking agenda algemeene vergadering Koninklijke Nederlandsche Brandweervereenjging. 11. Rondvraag. Mai Tanz. Heeft de Int. Fachschülerverein. „Fidelltas" eenige maanden geleden met het door haar georganiseerde „Karnavalsvergnügen" reeds bewezen er slag van te hebben een gezellig- vroolijke avond te kunnen aanbieden, thans heeft deze studentenclub met haren „Mai Tanz" wederom alle eer van haar werk gehad. Er heerschte Maandagavond in het uiterst smaakvol gedecoreerde „Musis Sacrum" wederom een zeer opgewekte stemming onder het niet overtalrijke publiek dat aan de uitnoodiging had gevolg gegeven. Het geheel droeg een zeer gedistingeerd cachet. Door den president van „Fidelitas" den heer Dr. Groll werden de gasten welkom geheeten op dezen „Mai Tanz" die volgens het gebruik in „Heimat- land" een uiting is van vreugde over de intrede van „der Frühiing". Spr. hoopte dat deze laatste avond welke deze studentenclub aan de Waalwijksche ingezetenen aanbood vóór het beëindigen van den cursus, bij alle aanwezigen in aangename herinnering mocht blijven. Fraaie bouquetjes met strikjes in de „Fidelitas"kleuren werden onder de heeren uitgedeeld om ze hunne dames te offreeren, waarbij de presi dent de symbolische beteekenis der kleuren en het doel van „Fidelitas" nader uiteenzette. Een keurige polonaise onder de lustige tonen van het uitstekende „Blue Jacket Band" bracht er dadelijk 'n zeer vroolijke stemmingin en vooral de mobilisatie-wals had meermalen groot succes. Ter afwisseling zong een der gasten Mevr. Arnold eenige zeer schoone sopraan-soll, waarbij ze z'chzelf aan de piano begeleidde. Het verwonderde ons niets te vernemen dat deze dame een voormalige opera-zangeres was, want zij bleek over een zeldzaam fraaie stem en uitnemende voordracht te beschikken. Een spontaan applaus viel haar daarvoor ten deel. Het geheel is een mooie, recht ge zellige avond geweest en deze her nieuwde kennismaking met deze Auslander was wederom een zeer aangename. Huldiging van wijlen Dr. Cuypers. Onze hedendaagsche bouwkunst, moge dan al niet direct in Cuypers' lijn zijn voortgezet, toch is de be wondering voor de Nederlandsche architectuur begonnen met den genia- len bouwmeester Dr. Cuypers. Buitenlandsche autoriteiten verklaren eenparig dat de Hollar.dsche bouw kunst heden ten dage bovenaan staat. Uit alle landen komt men naar het kleine Holland om er de architectuur te bewonderen. En we overdrijven niet als we zeggen, dat Dr. Cuypers hiervan de grondlegger is. Immers wijlen Dr. Cuypers leefde in een tijd vak waarin de Nederl. kunst een be denkelijke inzinking onderging. In dien tijd was er geen sprake van bouw kunde. En terwijl daar in 't Noorden de jan Salie-geest werd gebrandmerkt door een Potgieter, Thijm, Busken Huet e.a., begon hier in 't Zuideneen groote geest te ontwaken P. Cuypers.t Zoo streden dan in Noord en Zuid een aantal energieke jonge mannen om de kunst in al haar lagen van de water- en melk-poëzie uit de 18e en 't begin der 19e eeuw te zuiveren. En dat Cuypers hierbij met zijn oor spronkelijk krachtigen stijl machtig veel heeft bijgedragen is onbetwist. De groote beteekenis van Dr. Cuy pers voor onze architectuur valt niet in een kort bestek te verklaren. In couranten, tijdschriften én kunstwerken hebben bevoegden zijn persoon en zijn werk herhaaldelijk geroemd Wij zouden in herhaling vallen indien wij probeerden zijne verdiensten te noe men, maar wel willen we even eenige zijner grootsche scheppingen en geniale restauraties in de herinnering terug roepen, wat wel voldoende zal zijn. Ingezonden Mededeelingen. JÉT Op de eerste plaats de restauratie van de monumentale Munsterkerk te Roermond, die met honderden andere kerken in alle deelen des lands, ook in het buitenland, zijn roem blijft ver kondigen; kasteelen als het feeëriek schoone gothische slot Haarzuylen en de ridderburcht het Oude Loohet grootsche en practische Centraal station te Amsterdam en boven alles zijn meesterwerk het Rijksmuseum aldaar, een kunstpaleis voor kunst schatten. Wat een scheppingen, ge tuigend van ongeëvenaarde genialiteit 1 Voeg daarbij den invloed, die van zijn rijken geest en zijn warm geloo- vig hart uitstraalde op zijn omgeving, niet enkel in zijn drukke kunstateliers te Roermond of aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten en de Kunst nijverheidsschool te Amsterdam, maar op ieder die het geluk had met hem in meer intieme aanraking te komen. Daardoor heeft hij jongeren in de kunst gevormd, die zijn beginselen voortzetten en vervolmaken, en werk lieden die hun ambachtsmeden, timmeren, meubelmaken, beeldhouwen, van hem geleerd hebben. Want hij was niet enkel een grondig kenner, maar ook een onvermoeid werker. Het hoeft ons dan ook niet te ver wonderen, dat hij met tal van hooge onderscheidingen werd begiftigd, dat drie Hoogescholen hem tot Doctor honoris causa bevorderden, dat een dertigtal vereenigingen in ons land en daarbuiten het zich tot een eer rekenden hem tot lid of tot voorzitter te hebben, dat hij jarenlang den voor zitterszetel innam van het Internatio naal Congres van architecten en dat deed met eere, want hij was een wel sprekend polyglotte bovendien. Dien grooten, genialen bouwmeester wenschen wij te huldigen door het stichten van een beeldhouwkundig- architectonisch monument in de stad zijner geboorte. Wil echter zoo'n mo nument zijner waardig zijn en den schenkers tot eere strekken, dan vraagt het vele en aanzienlijke bijdragen. Naast een landelijk comité, waarvan H. M. de Koningin Beschermvrouwe is, heeft men ook nog Prov. Comité's gevormd, die zich met de inzameling van gelden zullen belasten. Voor deze provincie bestaat 't uitvoerend comité uit de heeren Uitvoerend Comité. Jhr. Mr. C. M. O. van Nispen tot Scvenaer, Advocaat en Procureur te 's-Hertogenbosch, President. Ir. H. W. E. Damerau, Directeur der Koninklijke School voor Kunst, Tech niek en Amba'ht, 's Hertogenbosch, Secretaris. Mr. H. P. Loeff, Advocaat en Procu reur te 's Hertogenbosch, Penning meester. A. L. G. H. M. Coenen, Burgemees ter te Roosendaal. Dr. K. A. F. Deelen, Arts, wonende te Tilburg. H. F. van den Elzen, Burgemeester te Oss. J. B. Kam, Ing.-arch. Directeur der Koninkl. Ned. Machinefabr. v.h. E. H. Begemann te Helmond. M. A. J. VAN LIEMPT, Gemeente- secretaris, Waalwijk. Mr. F. E. Pels Rijcken, Advocaat en Procureur te Breda. Jhr. Mr. J. Smits van Oijen, Kasteel „Eckart" Eindhoven. H. Stulemeijer, Burgemeester te Bergen op Zoom. Ir. E. L. A. Baron van Voorst tot Vporst, Inspecteur van het L. O. te 's-Hertoge'nbosch. Dezer dagen heeft 't plaatselijk Comité inteekenbiljetten verspreid. Waar men ook vooral in Waalwijk oog en hart heeft voor de bouwkunst, de monumentale kerk van St Jan, het architectonisch fijne kerkje te Besoijen en de uit een oogpunt van bouwkunst bezienswaardige villa's in de Mr. v. Coothstr. getuigen hier immers van, meenen we dat het comité ook op den steun van Waalwijks ingezetenen zal mogen rekenen. Waalwijk begrijpt ook in zooverre zijn tijd en we vertrouwen, dat onze plaats met betrekking tot de bijdragen voor het Cuypers monument, straks een gunstig cijfer geeft. Bedragen voor het monument wordt men beleefd verzocht te zenden aan den Penningmeester van het Noord- Brabantsch Comité, den WelEd. Ges'r. Heer Mr. P. Loeff te 's-Bosch, Giro nummer 68350. DRUNEN. De processie naar den Briel ter vereering van de H. H. Martelaren van Gorkum waarbij Els hout zich aansluit zal Dinsdagmorgen 7 juni a.s. per boot vertrekken uit Heusden, Zij die wenschen deel te nemen kunnen zich deze week melden bij de processie-meestervelen hebben zich reeds aangegeven. UIT KAATSHEUVEL Kaatsheuvel, 31 Mei 1927 AGENDA'S. WAALWIJK. Donderdagavond 7'/2 uur repetitie voor de adspiranten en 8'/2 uur voor de leden van „Kunst en Kracht". Donderdag 8!/2 uur repetitie W.G.V. Gymnastieklokaal. Donderdag S'/a'uur repetitie Tavenu. Donderdag 8 uur. Bestuursvergade ring Mannenkoor Liedertafel Oefening en Vermaak. Donderdag 8'/2 repetitie Gemengd Koor Liedertafel Oefening en Vermaak. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel Oefening en Vermaak. Denkt tijdig aan uwe adver tentie in het^a. s. PINKSTER NUMMER. Onze verspreiding wordt da gelijks grooter. Gebeurtenissen uit plaats en omgeving, berichten en foto's uit Binnen- en Buitenland worden steeds aan Oni Bureau Grootestraat 205, g e PU k> 1 i* G. I. M. K 6 Juni 1oos30*;>0,Tube80ct.Bij Apoth.en Drogisten. WASPIK. Aan tfe bedevaart naar Elshout op Hemelvaartsdag namen ruim 200 i>orso- nen uit deze parochie deel. Het 3-jarig kindje van den lieer K. kwam spelenderwijze te vallenden brak een arm. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. Voor den keuringsdienst werden in de maand Mei aangegeven 9 runderen, 18 var kens en 1 kalf. De opening van bet voelbalveld dooi de voetbal vereeniging „Brabantia" zal plaats hebben op Donderdag 2 Juni. Tot be den hebben zich 24 leden aangemeld. OISTERWI.TK. Alhier overleed in den ouderdom van 34 jaar de heer W. M. I'ay- mans.' leidend directeur der Pazo-schoenfa- briek. DONGEN. Alhier overleed in den ouder dom van 50 jaar dq heer Audré van Gastel- de Beukelaer. De voetbalvereeniging Kaatsheuvel vierde Zaterdag 28 Mei haar tweede lus trum. Op den namiddag werden op het sportterrein aan den Horst athletiekwed- strijden gehouden tusschen de leden der club. De uitslag was: Verspringen: 1 J- Mosselveld 4.75 M., 2 P. Dekkers 4.65 M. Hardloopen: 1 .T. Esch 815 M. in 2 min. 5 sec.. 2 J- Heeswijk in 2 min. 19 sec. Na de sportfeesten poseerden de leden van Kaatsheuvel voor den fotograaf, waarna een reünie plaats had in het clublokaal van den heer Jan van Dun. Dat daar stemming heerschte, daar wist de voorzitter der club, de heer W. Vloemans, door zyn leiding, doch niet minder de hospes door zijn be kend royaal onthaal voor te zorgen. Van do vereeniging „Kaatsheuvel? Belang"' -kwam I oen prachtig bloemstuk en een gelukstele- gram met felicitatie binnen, terwijl van meerdere vereenigingen en particulieren ge- lukwenscben warden in ontvangst genomen. 's Avonds bracht de Kon. Érk. Harmonie Apollo oen kleine serenade, waarvoor de heer Vloemans met zijn bekende welspre kendheid dankte. Zondagavond gaf Apollo een schitte rend geslaagd concert op do kiosk op de Markt. Een groot publiek van aandachtige toehoorders genoot by heerlijk weer van de mooie muziek. Er werd een groot program ma afgewerkt, dat met elk nummer stijgend succes verwierf. Zaterdagavond bracht de Kon. Erk. Harmonie Apollo" een serenade aan haar zustervereoniging „Euphonia" by gelegen heid van het behaalde succes in Zaltbom- mel. De President van Apollo complimen teerde in goed gekozen woorden, waarop de president van Euphonia met een zeer passende speech antwoordde. Apollo nam op 't podium plaats en gaf nog een viertal nummers ten beste, terwyl het bestuur ge- noodigd werd aan de bestuurstafel. Een paar genoeglijke uurtjes verkeerden de corpsen met elkaar om den band der vriend schap. die sinds jaren de beide corpsen Xs, bindt in een gezellige reünie te versterken*- v Onze G.I.M.K. komt in opspraak. Juist DAT moet gebeuren. Allerwegen boort men niets anders dan: op 4, 5, 0 Juni naar de G.I.M.K. te Kaatsheuvel. De groote affiches zyn de wereld ingestuurd. Pakkende recla- mestrooken nooden overal tot bezoek en een paar effect makende reclameoptochten zijn in de omgeving gehoiiden. Vooral de laatste reclame is ingeslagen. Honderden kwamen buiten gestormd om te zien en te hooren wat er gaande was en met grgtige nieuwsgierigheid werden de strooibiljetteil uit de handen der jongens gegrist en de inhoud verslonden. Geen wonder dat dè al gemeene spontane belofte was: we komen met de Pinksterdagen naar de G.I.M.K. te Kaatsheuvel, die jong en oud. rjjk en arm wat wils biedt. Meer dan 40 muziekcorpsen met 2000 muzikanten zullen de liefhebbers den gelieelen dag vergasten op de best ver zorgde muziek. In Kaatsheuvel te komen' musiceeren is voor alle deelnemers 'n reden geweest, zoowel in de keuze der nummers, als in studie en afwerking, het bestei te ge ven van linn repetoire. Ieder wil in 't land der muziek een goeden indruk achterlaten. Schitterende avondconcerten tot 's avonds 10 uur, op Zaterdag van de jubileerende corpsen Euphonia en Apollo, op Zondag van de Sophia's vereeniging uit. Loon-op-Zand en op Maandag van het Bossche Harmonie- corps uit den Bosch, zullen de kroqn op 't werk van iederen dag zetten. Daarbij geeft de G.I.M.K. een kermesse d'été zoo-, als Kaatsheuvel nimmer zag. Wie reeds da gen aaneen do groote salon-, keuken en vrachtauto's in onze straten gezien heeft, die vaak met twintigtallen tegelijk in le straat stonden opgesteld om opgereden te kunnen worden naar het terrein, zal de overtuiging hebben gekregen, dat het Co mité der G.I.M.K. iets georganiseerd heeft, dat ook in dat opzicht den roep die dit feest vooraf ging, waardig is. Het Comité zorgt zelf daarbij voor de noodige atti^ctie op 't festivalterrein. In een ruime cabaret- dancingtent zullen de aanbidders van Terp sichore gelegenheid hebben zich met dans te vermaken, terwyl de meer rustige bezoe kers zullen kunnen genieten van datgene wat een variété gezelschap van naam „Paul Duval" zal vertoonen. Zaterdag 0111 S uur zal het cabaret wor den geopend en vooral op dien avond rekent liet comité er op. dat de zaal te klein zal zijn. Paul Duval zal met zijn employé's een schitterend openingsprogramma bieden, dat de menschen zal dwingen ook de -komende dagen terug te komen. Wie de G.I.M.K. be zoekt. komt er terug. Daarbij willen we er op wtfzen dat de pry zen zoo laag mogelijk* gesteld zijn, ook voor cabaret etc. De entree op de terreinen bedraagt slechts 0.25 plus stedelyke be lasting. De entree cabaret 0,75, voor den Zaterdag is 1.voor den Zondag en Maandag zonder verhooging voor dancing en evenmin voor consumptie. De prijzen van de consumptie staan gelyk met onze gewone café-prijzen. We merken zulks op, omdat van sommige zijde reeds de bemer king wordt gemaakt, dat de G.I.M.K. fancy- prijzen zou laten betalen. De bezoeker zal dat anders kunnen constateeren.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6