Verbouwings Uitverkoop. MactureÈÉi Fa. B. FIEDERIRS, Mag. Je M' iaalsHeuvel. ngnASvdi's Notaris Middelkoop Notaris Miskoop Ranbesteding, MAANDAG a. s. 13 JUNI onze algeheels uitverkoop van Marktberichten. Motaris Middelkoop Motaris Middelkoop Motaris Van Earn f 1400.- aanbesteden Mouseline's, Stoffen, Vitrage's, Gemaakte Ondergoederen, Chinamatten, Cocostapilt en a.oopers. 38469 verkoopen Wegens groote uitbreiding onzer zaken begint In 't kort alle seizoen goederen tegen ongekend lage prijzen. Com, Homo-Bonus 184 zaken in Nederland. Hij wenschte hen veel'nut van hun diploma toe en hoopte in den volgen den cursus nog verschillende leerlin gen terug te zien om in den vervolg cursus zich in afzonderlijke vakken te bekwamen. Plotseling dood gebleven. Gisteren toen de 47-jarige mej. van Dongen-Adriaanse in de Besoijensche Steeg thuis kwam, voelde zij zich plot seling onwel, sloeg voorover en was onmiddellijk dood. Haar zoontje vond haar liggen en waarschuwde 'n buur man, die direct haar echtgenoot van de fabriek liet roepen. Voor hem en z'n kinderen een zeer droevig verlies. Fabricksziek^nkdssen. Op uilnoodiging van het bestuur der Vereeniging van Waalwijksche Schoenfabrikanten had gisterenavond in hotel Vèrwiel een conferentie plaats met een deputatie van het bestuur van het Ziekenfonds van de li. K. W. V. en afgevaardigden van het bestuur van laatstgenoemde vereeniging. Van fabrikantenzijde werd vooral bedoeld het fonds van de Werklieden- vereen iging te doen aanpassen aan hun ontworpen fonds. Een vrij uitvoerige gedachtenwis- seling had plaats, en het fondsbestuur, dat sceptisch stond tegenover de fa- brieks-ziekenfondsen, kon na de ge houden bespreking verklaren, op een en ander een geheel andere kijk ge kregen te hebben, en zegde toe zeer spoedig de betreffende artikelen in hunne vereenigingen te zullen behan delen, opdat zoo mogelijk per 1 Juli de nieuwe regeling in werking zou kunnen treden. DRUNEN. Dezer dagen had het examen plaats der melkers van den cursus te Elshout, gegeven door de Coöp. Stoomzuivelfabriek te Drunen. De beoordeeling geschiedde door de heeren E. F. Struif. Rijkszuivelconsu- lent te Breda, J. van der Linden te St. Michiels Gestel en A. W. van Dam te Dongen. Door 8 meisjes en 30 jongens werd deelgenomen. Hiervan slaagden 6 meisjes en 16 jongens, zoodat aan 22 personen het diploma van den Brabantschen Zuivelbond zal worden uitgereikt. De Coöp. Stoomzuivelfabriek te Drunen heeft thans 2 gediplomeerde voorwerkers en 56 gediplomeerde melkers onder hare leden. Het nut der goede manier van melken en het juiste begrip over de melkbehandeling, wordt ongetwijfeld hierdoor het meest bevorderd. Meer en meer wordl dit ook door de veehotders ingezien. Voor enkele jaren was het moeilijk enkele jongens over te halen om een melkcursus te volgen. Thans wordt gevraagd naar den cursus en komen ook meisjes de lessen volgen, lammer is het dat te Elshout niet alle meisjes aan het examen hebben deelgenomen. Ongetwijfeld hadden dan meer ge slaagden vermeld kunnen worden. De geslaagde meisjes zijn: |ans Brok, Anna Pelders, Pietje Klijn, Truda van Breugel, Cor Brok en Gon de Man. De geslaagde jongens zijnW. Smits, G. Pulles, A. Muskens, A. Moonen, W. Klijn Az., jac. Brok, J. Vugts, W. de Hart, P. Klerks Chr. Klerks, M. Pulles, A. v. d. Wiel, G. J. Geelen, C Klijn Jz., A Smits en A. de Hart. Zooals reeds eeider is bericht geeft het Kruisbooggezelschap .De Vriendschap" een groot nationaal concours op 26 Juni en 3 Juli e.k. Reeds verschillende prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld, terwijl meer dere toezeggingen zijn ontvangen. Het aantal inschrijvingen is boven ver wachting, zoodat het succes welhaast verzekerd is. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. ge meente alhier hoopt a s. Zondag des nam. half drie op te treden Ds v. d. Vlugt uit Drunen. Op het met de Pinksterdagen door de Linker-Maasoeverharmonie gehouden Nationaal Muziek- en Zang concours te Rotterdam werd de direc- teursprijs in de afd. zang toegekend aan den heer A. Christ, alhier en die in de afd. muziek aan den heer N. Snijers te Raamsdonksveer. Weer een bewijs te meer, dat de leiding van het muziekgezelschap .Kunst na Arbeid", waarvan de heer Christ directeur is en van de gemengde zangverenigin gen „'t Rozeknopje" en „Halleluja" dezer plaatse, van welke vereenigingen Ingezonden Mededeelingen. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel, 10 Juni 1927. Een brutale inbraak is in den nacht van Woensdag op Donderdag ge pleegd in de fabriek der firma Schal ken—van Vugt alhier, Door de haag zijn de dieven geko men in den tuin achter de fabriek, hier hebben ze de klink uit een fa- brieksdeur gestoken en zijn zoo in de fabriek gekomen. In de fabriek wordt niets vermist, want het kantoor scheen uitsluitend het doel van hun komst. Met de kan toorjassen der beide heeren Schalken werden de ramen behangen om hin derlijk licht niet naar buiten te doen uitstralen Zeer vakkundig is daarop de brandkast geforceerd Het slot is zoo goed als uitgeboord. De inhoud bestaande uit uitsluitend zilvergeld is geheel als buit medegevoerd. Een si garenkist waarin f 1000.— aan zilver, door de firma daags van te voren in gewisseld, een geldbakje met klein wisselgelden een ander geldkistje met papieren geldswaarden zijn uit de brandkast genomen, op de kantoor tafel gezet en geheel geledigd. 's Morgens om half acht werd de diefstal door den heer A. Sch., ont dekt. Direct werd de politie gewaar schuwd. De commandant der Brigade Marechaussée was terstond aanwezig en leidde het voorloopig onderzoek. De bloempjesverkoop voor Her wonnen Levenskracht gedurende de feestdagen der* G 1. M. K. bracht ruim f 234,— op. Bij St. in het Loonsch Hoekje waren dezer dagen plotseling ruim 30 Wit—Leghorns kuikens verdwenen. Er is geen spoor van inbraak te be speuren, zoodai nog niet vast te stel len is of hier aan diefstal of roof door ongedierte te denken is. De dagen der „G. I. M. K." zijti voorbij. We behoeven niet te. zeggen, dat ze geslaagd zijn. Slechts één roep was er over de organisatie, de inrich ting. de verzorging, afwerking etc. Niemand kwam naar de G. I. M. K. of ging hoogst voldaan huiswaarts Ook het hoofd comité kan tevreden zijn over do resultaten. Zijn de finan- tteele uitkomsten nog slechts te bera men, toch mag gesproken worden over een succes, Immers het weer hield zich naar verhouding goed, het bezoek was zeer groot, de opkomst der gezelschappen schitterend. Daarbij geen enkele wanklank werd er ge hoord. Nog geen waarschuwing Is er door de politie gegeven behoeven te worden. Door den heer j. Tuerlings, za1 dezen zomer een cursus in pluimvee* teelt gegeven worden voor dames te Waspik RECHTSZAKEN. Vechtpartij. M. J. v. d. S schoenmaker te Waal wijk en J. de j, koopman te Sprang- Capelle stonden terecht ter zake: dat zij op 3 April te Waalwijk opzettelijk mishandelden A. v. Oorschot en J. van Zeist, met een glas of een ander scherp voorwerp hebben gesneden en verwond, 't Was alles tengevolge van waf ruzie en plagerij bij borrel en bier. Bulten werd er toen een geduchte vechtpartij gehouden. Aan den meest mishandelde werd hangende de straf zaak f 25 schadevergoeding voldaan. Uit het getuigenverhoor bleek dat het aanvankelijk onder de jongens vreugde, vriendschap, rondjes en luid ruchtigheid was, maar dat allemaal oversloeg in 'n ernstige vechtpartij. Als getuige werd gehoord A. H. van Oorschot. J. van Zeist en den politie beambte N. J. Houben allen te Waal wijk. Tegen J. de J. luidde de eisch f25 boete, tegen M. J. v. d S. vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. Uitspraak 23 juni a.s. Tegen den fabrieksarbeider te Oss L. W. G. 29 jaar die in den nacht van 14 op 15 Jan. '27 zijn vriend Marinus van Nuland heeft doodgesto ken, werd 4 jaar gceischt; al is het wettig bewijs zeer vaag, overtuigend is 't wel. De verdediger pleitte vrijspraak, de beklaagde ontkende pertinent. Een wijndief J. C. van H. schoenmaker 's-Bosch thans gedetineerd, stond terecht ter zake: dat hij in den nacht van 11 op 12 Mei 1927 te 's Bosch met het oog merk van wederrechtelijke toeeigening uit de gesloten winkelkast en winkel- etalage van het aan de Vuchterstsaat No. 73 gelegen perceel heeft wegge nomen negen flesschen wijn alles eigendom van L. Pernot en zulks na die weg te nemen flesschen onder zijn bereik te hebben gebracht door een glasruit waarachter die flesschen lagen stuk te staan. Vanwege het O. M. zijn 4 getuigen gedagvaard. Eisch: 10 maanden ge vangenisstraf. Verdediger Mr. Steinkühler te Eind hoven. KUNST EN LETTEREN. Brenghel— herdenking te Brussel. Vandaag zal voor het Breughel- graf in de Kapellenkerk te Brussel, waarbij burgemeester Max en tal van kunstenaars, aanwezig zullen zijn, Mr. van der Borght in 't Fransch en dr. Jan Grausls in 't Nederlar.dsch een toespraak houden. De Breughel- sociteit der Hoogstraat zal in 16-eeuw- sche kleederdrscht het spreekgestoelte omringen. Na de plechtigheid wordt in de Breughelwijk de vierde Breug- hel-foire geopend. GEMENGD NIEUWS. Te Londen wordt door bemid deling der dagbladen een koning ge zocht. Wel niet een koning voor een beschaafd land, maar voor een grooten volksstam in het binnenland - van Australië. De koninklijke candidaat moet de dochter van den tegenwoor- digen heerscher huwen en op die wijze eens zelf heerscher worden. De geograaf Sir Jack Mc. Larenn heeft jarenlang in opdracht der Engel- sche regeering in Centraal-Australië gewoond. Geruimen tijd bracht hij door in het rijk van Z. M. Narakadia- moeri Tasj Hij sloot met dezen vorst een warme vriendschap en deze had hem zoozeer liefgekregen, dat hij hem niet slechts de hand zijner dochter, maar ook de heerschappij over 50 000 gekleurde onderdanen aanbood. Toen Mc. Larenn het vereerend aanbod echter afwees, verzocht de koning hem, in Europa een man voor zijn doch ter en een toekomstig vorst voor zijn rijk te zoeken. Naar Londen teruggekeerd, kwam de heer Mc Larenn de hem gegeven opdracht ook punctueel na. De bladen publiceerden kort geleden een desbe treffende advertentie en deelden tege lijk mede, dat de 14 jarige konings dochter een mooie bruine schoonheid is. De oproep heeft ongedacht succes gehad. Zoowat 2000 candidaten mel den zich aan voor den koningstroon, eri allen waren geneigd, direct naar Australië te vertrekken. Nu ntoet de j geleerde keus maken, want aan hem staat het te bepalen, welken candidaat hij weldra als koning naar Australië za! meenemen Gisteravond omstreeks half acht is een hevige brand uitgebroken in de sterkerij in de weverij van de N. V. j Katoen Maatschappij v/h Gebr. Schol ten en Co. De sterkerij is geheel uit gebrand. De brand sloeg ook over op 1 de boven de spoelderij gelegen naaierij, die waarschijnlijk ook zal uitbranden. Voor de weverij schijnt het gevaar geweken te zijn. De fabrieksbaas Biömmer viel bij het blusschen vaneen ladder en brak j een been. Later meldde men: De brand in de fabrieksgebouwen der N.V. Katoen Maatschappij v/h. Gebr. Scholten en Co. is gebluscht. De sterkerij en de weverij met de daarin aanwezige garens en geweven goederen zijn geheel door het vuur verwoest. Ook een gedeelte der ver- verij is door den brand beschadigd. Morgen wordt de fabriek waar on geveer 800 menschen werken, niet aangezet. Zoodia de schade door de assurantie-maatschappij is opgenomen, zullen de boomen, die op de getou wen zitten en de nog voorradige boo men afgewerkt worden en daarna zal de fabriek voor onbepaalden tijd stop- gezet moeten worden. Mogelijk zullen enkele afdeelingen, zooals bijv. de naaierij nog eenigen tijd kunnen doorwerken, maar als de voorradige goederen zullen zijn afgewerkt, zullen ook deze stopgezet moeten worden. Toen gistermorgen de kinderen uit het gesticht Der Verlaten Kinderen, van de zusters Carmeiitessen aan het Wilhelminapark te Tilburg zich onder geleide van een zuster naar de school in de Lange Nieuwstraat begaven, ging een persoon naast de achtjarige Hermina Jansen loopen, die hij volgde tot de school. Daar gekomen, greep hij het kind vast, rukte het uit de rij en rende er mee langs de Gasthuis straat naar het park, waar hij in het café van den heer J. vluchtte. Drie der oudste kinderen, die den man gevolgd waren, waarschuwden een hoofdagent van politie, die den man in het café arresteerde. Het bleek te zijn de 54 jarige J. wonende te Rijssel, in Frankrijk, die bij een vonnis van de rechtbank te 's Hertogenbosch uit de ouderlijke macht is ontzet. Hij bleek nog een vonnis van 6 maanden wegens diefstal te zijnen laste te hebben. DRAMA DER VERGELDING De moordenaar van den Tsaar zelf doodgeschoten. Omtrent den aanval op den Russi- schen gezant lezen wij nog. „Èen drama der vergelding" noemt de „EveningNews" de misdaad, die zich op het station tc Warschau heeft afge speeld en waaraan de „moordenaar van den tsaar" zooals het blad Woj koff noemt, ten offer is gevallen. Peter Lazarewitsj Wojkoff was voor zitter van de provinciale sovjet-execu tieve te jekaterinenburg in het jaar 1919 en als zoodanig teekende hij het dood vonnis van den tsaar, de tsarina en de- heele keizerlijke familie en was zelf tegenwoordig in den bloedkelder te jekaterinenburg om het vonnis te vol trekken. Ofschoon er jaren genoeg verlooper» zijn om deze misdaad eenigzins te doen vergeten, was Wojkoff de meest ge hate sovjetman gebleven, om de rol die hij gespeeld had bij dien lagen en iatfen moord, die heel de wereld van ontzetting vervulde. Zooals men zich herinneren zal werd het besluit tot de terdoodbren ging van den tsaar en zijn familie ge nomen in een geheime bijeenkomst van bolsjewiki te Jekaterinenburg, naar welke plaats de keizerlijke gevangenen waren overgebracht. Eenige maanden voor dit moordbe- sluit was hun gevangenschap reeds zeer verzwaard geworden. Zij hadden slechts weinig woonruimte ter beschik king en moesten de oproerige en ter gende gezangen van hun bewakers aanhooren die ohdcr leiding stonden van Joerkouwski, een fanantieker, die den diepsten haat tegen den tsaar koesterde. Joerkowski plaatste de 7 ter dood ver oordeelde leden der keizerlijke familie aan het eenc uiteinde van den bloed kelder en las het doodvonnis bij het licht der toorts voor. Daarop volgde de gruwelijke moord partij. Wojkoff teekende later het bevel schrift om de lijken der vermoorden te verbranden. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 6'/2 u"r verplichte oefening Korfbalclub W E K. Zaterdag 9 uur. Repetitie Liederiafel „Oefening en Vermaak". Mannenkoor. Zaterdag 8 uur.' Witte Bioscoop, „Vrouwen en Laster". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 31/2 uur verplichte oefening Korfbalclub W.E K. Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „Vrouwen en Laster". Zondag 8 uur. Groot concert op de kiosk op de Markt door de harmonie „St. Jan" alhier. Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Dinsdag 9 uur. Vergadering Waal wijksche Kynologenclu'o, Hotel Gerris. Woensdagavond half acht verplichte oefening Korfbalclub W E.K. Waalwijk 3 juni, 1927. eieren 5 6 cent. varkens f 12—14. Handel vlug. ADVERTENTIEN. te Capelle, bericht, dat de goederen geveild voor de Erven van Mej. de Wed. C. A. QUIRIJNS-DEKKERS te Sprang c.s., in bod staan als- volgt: a. Voor de Erven van Mej. de Wed. C. A. QUIRIJNS-DEK KERS. Koop 1 3600. Koop 2 2600.— Koop 3 1530. Koop 4 3250. Koop 5 2925.— •Koop 6. 1000.— 1). Voor den heer J. VAN TIL- BORGH Jz. te Capelle. Koop 7 1625. c. Voor den heer J. TIMMER- MAN& Jz. te Sprang. Koop 8 1100. Toeslag Woensdag 15 Juni a.s. des avonds om zes uur, ten her- berge van G. VAN CAEM te Sprang. te Capelle, zal op Vrijdagen 17 en 24 Juni 1927, telkens 's avonds om 6 uur, bij inzet ten herberge van A. PRUIJSSERS te Waspik en bij toeslag in 'l HOTEL DE PLOEG te Waspik, in hel openbaar veilen en verkoopen: i A. ten verzoeke van JAN PRUIJSSERS Joachimszoon te Waspik: ONDER WASPIK. KOOP 1. Een perceel weiland en moeras te Boven aan de Klop- persteeg, sectie E no. 763, groot 92 A. 70 c.A. KOOP 2. Een perceel bouw land, gelegen te Boven naast het huis vanH. Brouwers, sectie E "no. 129, groot 4 A. 36 c.A. KOOP 3. Het huis met erf, gelegen te Boven, sectie E no. 152, groot 2 A. 72 c.A., bewoond cl por den verkooper. KOOP 4. Het perceeltje bouw land, gelegen voor het huis, aan den Westkant van den weg, sec tic E. no. 97, groot 7 A. 40 c.A. B. Ten verzoeke van den heer J. M. VAN DISSELDORP e.a. onder Raamsdonk KOOP 5. Een perceel bouw land, gelegen West naast de Zui velfabriek, sectic B. no. 558, groot 23 A. 46 c.A. KOOP 6. Een perceeltje hooi land en moeras in den Oost-pol der, sectie C. nos. 257, 258 en 259, groot 64 A. 16 c.A. Aanvaarding: Koopen 1 tot en met 4 zijn te aanvaarden bij be taling der kooppenningen. Koop 5 is in huur bij B. Langerwerf te Raamsdonk, voor 27.— per jaar en koop 6 is in huur bij H. Remmeren te Raamsdonk, voor 15.per jaar. te Capelle, zal op Donderdag 23 Juni 1927, ten verzoeke van den heer B. DE BONT, beurtschipper te Waspik, des n.m. .om 6 uur, ten herberge van A. WOLST te Waspik, om contant geld in het openbaar verkoopen: Het ijzeren motorschip ge naamd „Harrie", groot ongeveer 45 ton met 18 P.K. ruw-olie mo tor, merk Kromhout, voorzien van speciale 1 os-inrichting met 6 P.K. benzine-motor en daar door bijzonder geschikt voor zandschippers. Het vaartuig ligt op Vrijdagen en .Zaterdagen in de haven te Waspik en is alsdan te bezichti gen. te Capelle, zal op Donderdag 16 Juni 1927, des v.m. om 10 uur, ten verzoeke van CORNELIS F. DE ZEEUW te Waspik, ten woonhuize van J. P. DE ZEEUW, aldaar, om .con tant geld in het openbaar verkoopen: Een kalf, twee varkens, ploeg, egge, melkkannen, karn, tonnen, mest, gier, slaghekken, palen, hout, broeiramen, boonstaken, diverse huis-meubelen, bussen, bakken, kisten en wat verder zal worden aangeboden. te Kaatsheuvel 38470 zal namens zijn principaal Don derdag 23 Juni 1927 des avonds 8 uur bij Mej de Wed C. SMIT te Kaatsheuvel, publiek finaal Woonhuis met Erf en Tuin aan de Brandsche Steeg te Kaats heuvel, groot 16.10 A. ingezet op Ondergeteekende zal namens den heer B. VAN OOSTERHOUT te Capelle het 'bouwen van een Slachterij, op Maandag 20 Juni 1927, des avonds half zeven in het Café van der HAART te Capelle. Bestek ter inzage in voornoemd café; teekening ad f 1.— te ver krijgen bij 38482 J. MICHAËL, Bouwkundige, Capelle J r\ U o Cm ia kalmeeren U en houden Uw geest helder. Buisje 75ct.Bij Apoth.en Drogisten.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10