Klooster- balsemende Kinderen >Geen goud zop goed {Alle correspondentie te richten aam Oom Wwt, ,JDe Echo", Waalwijk.) Met het beantwoorden van brieven ben ik geloof ik wel klaar. Mocht een van jullie nog geen antwoord hebben ontvangen, zoo laat bied ik te voren mijn excuus aan en wil gaarne een of ander verzuim herstellen. Ik heb nu nog een hartelijk woordje te zeggen tot eenige neefjes en nichtjes Velen Uwer hebben nog een belofte aan Oom Wim te vervullen. Kom, zie ik daar verbaasde gezichten Wel. luister eens. Heel wat nichtjes en neef jes schreven mij„Oom Wim, spoe dig zend ik u een verhaaltje of opstel". En.... Oom Wim ontving nog niets. Denk er aan jongens, belofte maakte schuld wil dit ook blijven onthouden in je verdere leven en.... handel er naar. Moet ik hier namen noemen van vriendjes? Neen dat zal ik niet doen. in de hoop, dat ieder van jullie zich zijn belofte zal herinneren. Onlangs schreef me een nichtje: „Oom Wim, ik kan m'n verhaaltje niet afkrijgen, wilt u 't eensprobeeren?" Nou, daar ben ik wel voor te vinden, maar ik zag toch gaarne dat een ieder eerst zijn uiterste best deed alvorens den moed op te geven. Dat zullen jullie toch wel met me eens zijn, niet waar! Wie van de oudere neefjes maakt eens een schets in den geest zooals Tacitus dat doet in zijn „Natuurleven" waarvan ik hier 't slot plaats Voor 't beste opstel stel ik een mooi boek beschikbaar. Kom, jongens en meisjes, toont dat ge Tacitus, durft navolgen. Als ik een kleine opmerking mag maken dan is 't deze: laat in je na tuurbeschrijving de handeling niet al te traag zijn. Dit brengt een verslap ping in het geheel. Dus jongens, dap per aangevat, ik weet dat er onder jullie goede schrijvers (en schrijfsters) in dop zitten. Ik reken dus stellig op veel brieven en verhaaltjes, Uw aller OOM WIM. CORRESPONDENTIE. Lilv, Utrecht. Hoe gaat 't met je, mijn nichtje En thuis, met jo en Riekske Ik ben belangstellend iets te hooren. Heb jij al weer iets kunnen uitwerken. Je moest eens probeeren om 't verhaal af te maken, dat je me laatst uitstip pelde, je weet wel, van die Ooster- sche vrouw die al zingende 't land doortrok. Mijne belangstelling in alles wat jou betreft blijft onverzwakt. Succes en sterkte. Dag Lily 1 Marie v. d. B. Daar lees ik, dat mijn nichtje ge slaagd is voor onderwijzeres. Harte lijk gefeliciteerd Marieje hebt zeker examen gedaan volgens't nieuwe pro gram. Ik heb de examen opgaven ge zien, men zal er genoeg mee te stel len hebben. 't Zeer goede opstel van je, geeft me aanleiding om te vragenneem plaats aan de groote redactie-tafel van ons jeugdhoekje en werk met mij en velen anderen mee aan dit hoekje. Werkelijk, 't Is zeer dankbaar voor de jeHgd te schrijven. NATUURLEVEN. Mijn lievelingsplekje. (Slot). Een groote kikker zwom met wijde slagen door 't groenige water, stak plotseling zijn droomerige puiloogen boven en klauterde loom op een plompeblad. Daar bleef hij ineenge hurkt soezen. Om hem heen geurden de rose bloemkolven van de veenwortel en spiegelden zich in het water. De mugjes dansten niet meer in enkele rij. maar vormden besloten kringetjes. Ze neurieden in hooge toonaccoorden een kalmer zonnelied. Eenige kleurige zweefvliegen snoep ten luidruchtig van het bloemsap uit het scheerlingkruid. Een staalblauwe brommer wilde ook van de partij zijn. De groenrok loensde. Met een schok rekte hij zich eens klaps hoog uit en gooide zijn tong ver naar voren. Aan die kleefstok bleef één der snoepers, die zich te dicht in zijn nabijheid gewaagd had, zitten. De kikker was al teruggevallen en dutte weer schijnbaar. Hij slikte nog even na van zijn vleezig hapje. Een langgerekt kweè ek deed me hevig opschrikken. De kikvorsch dook snel weg. De mugjes deinden gillend terug in de donkere schaduw onder de boomen. Een drietal eenden liet zich luid kwakend op het water neer. De vre dige rust was nu verstoord. Ze plons ten met hun breede pooten in de koelte, sloegen hun vleugels wijd uit. Het water spetterde hoog op. Twee eenden zwommen elkaar wild achterna, de derde dook heftig en doezelde het water donker door de modderkluiten, dte zij omhoog haalde. De drijvende bladeren dobberden mee op de deinende golfjes. Iedere vallende druppel vormde kringetjes die wijder en wijder uitcirkelden in groote bogen. „Was Johan er nu maar bij", dacht ik, „die kan direct zien of de beesten hier eieren hebben". Maar die was nergens in den om trek te zien. „Zeker het bosch ingegaan naar de konijnenholen". Een waterhoentje kwam uit het riet schuiven, nieuwsgierig als ze was, te zien naar dat uitbundig lawaai De eenden waren weer verdwenen. Met zwaren vleugelslag waren ze de lucht ingegaan. Zeker een anderen plas opgezocht De rust was weer gekeerd. De kikker kwam terughij klom moeizaam tegen den steilen oever op en hoepte weg tusschen 't hooge gras. De vliegjes hadden uitgespeeld en waren uit elkaar gegaan. Een klein troepje treuzelaars talmde nog druk joelend. Haastige bijen vlogen over me heen, ylinders schommelden voorbij als schepen zonder roer. Een paar glazenmakers bewonder den hun schoonheid in 't spiegelend water. Alles was stil om me heen. Mijn oogleden werden zwaar, de heldere zon kleurde zoo fel en de warmte werd drukkend. Plots een zacht zuchtje. De berketoppen fluisterden geheim zinnige wiegeliedjes, het water krin gelde even, de voorste gebroken riet halmen leunden klagend tegen de anderen, die in de koelte op en neer deinden als een hoog korenveld. Het witte wollegras werd een gol vende schapevacht, de gagelstruiken daarachter wuifden mee. Weer ging het windje. Over de kreunende rietpluimen, over het stuivende wollegras, over de golvende heide. En boven me lachten blanke bol- wolkjes, die op blauw waren geschil derd Mijn heide leefde, maar ik sliep! INGEZONDEN STUKKEN Waspik, 16 Juni 1927. Vergun mij s.v.p. een klein plaatsje in uw blad, bij voorbaat dank. Door verschillende personen werd mij meegedeeld, dat de heer v. d. Rijken nu weer de meening was toe gedaan dat ondergeteekende mede schuldig zou zijn aan de verspreide strooibiljetten tegen hem gericht met de laatste raadsverkiezing. Hiermede kan Ik genoemden heer gerust stellen er niets van te weten en wil hier aan toevoegen zulks zeker niet door mij zal geschieden, daar ik weet dat afbreken opbouwen betee- kent in zoo'n geval Waarom heeft hij niet gezorgd het te weten, daar hem dei avond er- voor reeds een waarschuwing gedaan werd dat het vuil kwam. Doch ik heb den heer v. d. Rijken eerst het best leeren kennen's avonds na de raadsvergadering van 28 Febr. 1923, waar een nieuwe gemeente ontvangergekozen moest worden, waar naar hij ook vroeg. Hef ligt me nog zoo versch in 't ge heugen de woorden ons toegevoegd door hem met het naar huis gaan, nu kunnen de raadsleden mijn vriend schap cadeau krijgen als ik dan nog niet een stemmetje waard ben. waarop A. Pruijssers hem antwoordde: het geldt hier de belangen der gemeente niet voor vrienden of collega's, terwijl v. d. Rijken er nog aan toevoegde en dan zie ik er nog maar verd weinig van in mijn winkel ook, dus hij keerde ons allen den rug. Kan hij dus niet b grijpen dat hij mij geen cent waard is om kosten en moeite voor h m te maken. Achtend A. NOLLEN. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Arnolda W. d. v. H. C. Korthout en W. C. M. van den Boom. Arie z. v. J. Treffers en P. C. Cha- bot. Gijsbertus J. W. E. zoon van J. C. F. Hoffmans en D. G. v. Hesteren. Theodora d. v. A. H. C. Verwiel en C. M. A. Akkermans. Petronella M. d. v. J. A. Verhoeven en C. Klerks. Wilhelmus J. J. z. v. W. J. van dei- Mee en 1. Tiboscb. Johannes C. A. z. v. J. C. L. van der Geld en E. W. Beuckmamn. Overleden: Maria H. Adriaanse, oud 48 j. echtgen. van B. van Dongen. Eva Enckevoirt, 50 j. echtgen. van P. Posseinis. Lambertus van Bladel 75 j. echtgen. van C. van Riel. Gehuwd: Hendrikus A. van der Pol, 2ü j. en Johanna B. C. M. Leenheers 25 j. Johan M. B. Speekenbrink 31 j. en Maria C. Wingels, 28 j. Vertrokken personen: J. M. v. Loon naar Gemert. C. J. de Kooi naar 's-Bosch. H. C. Grijseels naar Zalt- Bommel. J. M. Reumer naar Botter dam. L. F. van Heumen naar Oss. A. Biirgemeister naar Groesbeek. J. C. Pullens naar Eindhoven. A. J. v. Engelen naar Vlijmen. A. C. Be- mie naar Heusden. H. v. Bavenstein naar Eindhoven. A. A. J. Speeken brink naar Tilburg. C. C. M. van Opstal naar Dongen. C. J. Hamburg naar Princenhage. Ingekomen personen: E. Steenher- gen. van Woensdrechl. T. Boubos, van Eethen. M. Gouda en gezin van Sprang-Capelle. G. Pullens van Loon op Zand. D. A. A. M. Verhaak van Roosendaal. W. M. de Bie van Spr.- Capelle. C. van Rossieau van Spr.- Capelle. W. M. van Bentem van Til burg. RAAMSDONK. Burgerlijke Stand van 115 Juni. Greboren: Petrus z. v. Leonardus Zijimans en Charlotte C. C. de Vries. Hendricus W. z. v. Cornelis Fijneman en Adriana J. Kuijten. Gerardus L. A. z. v. Gerardus H. Ivoopinans en So phia de Wijs. Cornelis P. z.v. Jo hannes N. van der Plas en Anna H. Kuijsters. Johannes M. G. z. v. Mar- tinus J. de Buijter en Johanna M. van den Broek. Johanna M. d. v. Adria- nus de Jongh en Cornelia A. van den Kieboom. Hendricus W. z. v. Rut- gerus Heijmen en Petronella B. Hel mes. Pelronella M. d. v. Gerardus W. van Seters en Hendrica Th. Vissers. Hermina J. A. d. v. Martinus J. N. Snijers en Lucia A. Becx. Petrus J z. v. Martinus H. Boelaars en Cornelia M. van den Berg. Adrianus J. z. v. Hermahus Bosenbrand en Anna M. Tritten. Overleden: Christiaan van Biezen, 30 j. Pieter van Dongen, wed. van Johanna de Nijs 83 j. Antonia J. M. van den Heuvel, 1 j. Getrouwd: Jacobus J. van den Broek 28 j. en Theodora M. van dei- Pol 30 j. Cornelis Damen 29 j. en Maria van Helvert 22 j. Pieter Pruijssers 29 j. en Maria H. Pols 20 j. Leonardus F. Wintermans 27 j. en Cornelia Olislagers 23 j. Ondertrouwd: Cornelis A. Goossens 30 j. en Antonia C. Kieboom 32 j. Marinus J. Mekes 24 j. en Cornelia M. van den Kieboom 24 j. Johannes G. van der Westen 23 j. en Huiberdina M. Sneijers 21 j. Ingekomen personen: Matheus J. v. Booy-M. te Vruchte en gezin van Geer- truidenberg. Christina de Rooij.van den Haag. Albert Molenaar-Fokking en gezin van Botterdam. Grietje Quartel van Nijkerk. Antonius W. H. Trommelen-Verheij en gezin van Geertruidenberg. Sebastiana P. M. Huijsmans van Zevenbergen. Leonar dus P. Tak-v. d. Weijden en gezin van Botterdam. Helena W. Steijn van Dussen. Johannes van der Linden van Vreeswijk. Vertrokken personen: Leendert K. Snijders naar 's-Gravemoer. Johan Ruger-van Rijswijk naar Zeist. Adriaan Konings naar Zwaluwe. Godefridus H. M. Simonis naar Brus sel. Gilia Hommel naar Sprang. Johannes H. Lenssen naar Enkhuijzen. Dirkje A. Kolijn naar Almkerk. Ja- coba G. Bus naar Geertruidenberg. Petrus A. Adriaanse-Luijbregts naar Rheden. Maria H. Suos naar Goirle. Cornelia Olislagers naar Dussen. Jacobus A. Bakx naar Geertruiden berg.'Johanna C. Bakx naar Geer truidenberg. MADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina d. v. Cornelis Prinse en Jacomina Verhoeve. Ma ria d. v. Cornelis Rasenberg en Rosa lia Moerenhart. Cornelia d. v. Ma theus Beljaars en Dympha v. d. Kor- put. Maria d. v. Cornelis Stevens en Catharina v. Oosterhout. Susanna d. v. Petrus de Bruin en Anna C. Boons. Anna d. v. Simon Mureau en Wilhel- mina v. Berkel. Adr. z. v. Adriaan Bragt en Johanna Bullens. Antoon z. v. Cornelius v. Dongen en Williel- mina v. Dongen. Overleden: Cornelis den Exler 2 j. en 11 mnd. Petronella den Exter 11 mnd. Anna G. Jansen 4 mnd. Lamb. Pals 15 mnd. Johanna de Jong 8 mnd. Antonia A. de Vries 10 mnd. Petrus van Zwol 4 mnd. Huwelijksaangiften: Johannes van Heel 25 j. en Johanna Thijssen 24 j. Egbert de Lint 29 j. en Willempje J. v. d. Hoeven 25 j. Antonius A. v. Beek 32 j. en Catharina Vermeulen 25 j. Hendrikus Kanters 20 j. en Jo hanna Segers 23 j. Gehuwd: Petrus van Gils 20 j. en Elisabeth Stoop 22 j. Mathijs de Wijs 28 j. en Wil hel mi na Avontuur 24 j. Cornelis v. Dongen 20 j. en Anna M. v. Dongen 28 j. Cornelis van Schendel 24 j. en Adriana de Bok 28 j. SPRANG CAPELLE. Vergadering van den raad dezer gemeente te hou den op Dinsdag 21 Juni 1927 des nam 3 uur. Agenda 1. Vaststelling der notulen der ver- gadering van 31 Maart 1927. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot het vragen van vrij stelling van de verplichting tot het doen geven van onderwijs in vak j. 4. Voorstel tot het verleenen van ontheffing van huur voor het school huis te Sprang aan j. C. Gouw en tot onderhandsche verhuring van dit perceel over het tijdvak 1 Augustus— 31 December 1927. 5. Benoeming van leden der schat tingscommissie voor de Rijksinkom stenbelasting. 6. Vaststelling vermenigvuldigings- cijfer gemeentelijke inkomstenbelasting 1927-1928. 7. Voorstel tot belegging van gelden afkomstig van verkoop van gemeente eigendommen. 8. Voorstel tot het aangaan van een kasgeldleening ten bedrage van ten hoogste f 10.000. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van school- meubelen en leermiddelen ten behoeve der Bijz. Lagere School te Capelle. 10. Voorstel tot wijziging der be grooting dienst 1926. 11. Mededeelingen. §'sGREVELDU1N CAPELLE. Onze vroegere dorpsgenoot de heer G. de Noo, tot heden werkzaam als electro- technisch ambtenaar der Rijkstelegraaf te Utrecht, is bij Kon. Besluit van 13 dezer met ingang van l Juli a.s. be vorderd tot electro-technisch hoofd ambtenaar der Rijkstelegraaf. In dezen nieuwen vakkring zal de benoemde werkzaam zijn te Zwolle. Beroepen te 's Grev.'Capelle Ds. A. M. den Oudsten van Middelharnis. RAAMSDONK De schaalcollecte in de kerk van den H. Bavo op 'tDorp, ten bate van de slachtoffers van den stormramp in den Achterhoek, bracht Zondag de som van f 165 op. Bij het correspondentschap der arbeidsbemiddeling staan als werk- zoekend ingeschreven 46 grondwer kers, waarvan 22 gedeeltelijk werkloos, en 1 sigarenmaker. De familie J. v. S. ontving heden bericht dat haar kleinzoon, de 15-jarige A., schippersknecht, te Helmond in het kanaal is verdronken. De gisteren gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft in deze gemeente opgebracht f 26.34, te weten op het Veer f 19.39 en op het Dorp f 6.95. Bij het spoeien van den -wasch in het Zuidergat, verloor gistermiddag Mej. B-, dienstbode bij de familie Z., haar evenwicht, waardoor zij met haar waschmand te water geraakte. Dhr. W. W. die in de nabijheid aan het werk was kon de drenkelinge nog juist bijtijds een plank toesteken en slaagde er na veel moeite in haar op het droge te brengen. RAAMSDONKSVEER. Zondag hoopt des v.m. half tien in de Dorpsche Herv. Kerk op te treden Ds. Ewoldt; des n.m. zal er leesdienst gehouden worden. Ten bate van de slachtoffers van den stormramp zal Zondag in de verschillende kerken worden gecollec teerd. In een gezin waar Dhr. C. j. Vermeulen, onderwij zer met wiskunde te Sondel, werd benoemd tot onderwijzer aan de school op 't Veer. Tot voorzitter van het bestuur van den Nieuwen Dombosch werd gekozen dhr. A. Kommers CFzn. Voor de Samenwerkende Zen- dingsvereenigingen werd alhier gecol lecteerd f75.—. Zondagmorgen zal er in de Dorpsche Herv. Kerk Doopbediening zijn. GEERTRUIDENBERG. Hedenmid- dag houdt de raad der gemeente eene openbare vergadering, waarvan het verslag komt in 't volgend nummer. MADE. Zondag 19 Juni zal in de Ned. Herv. Kerk te Dongen des v.m. 10 uur Ds Vinck een vacaturebeurt vervullen, om des n.m. 2.30 uur te zijner ge meente voor te gaan. In de Ned. Herv. Kerk te Made zal op Zondag 19 |uni des v.m. 10 uur Ds. Mudde voorgaan. MEEUWEN. Het mannenkoor „Vol harding" te Babiloniënbroek zal met medewerking van „Rijswijks fanfare" op Zaterdag 18 Juni a.s. een openlucht concert geven nabij de Openb. School te Babiloniënbroek. De alhier door eenige dames gehouden collecte voor den stormramp te Neede en omgeving bracht op de som van ruim f71.— EETHEN. Door de afdeeling „Land van Heusden en Altena der Ned. Pom. Vereeniging" zal op Vrijdag 24 Juni a s. des nam. 2 uur (Zomertijd) in de Openbare School alhier een vergade ring worden gehouden. Na afloop daarvan zal de heer H. Onrust, Technisch Ambtenaar le klasse bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Oudenbosch, eene lezing houden over „Het bespuiten van fruitboomen", terwijl vervolgens onder zijne leiding eenige aanplantingen en de resultaten van de verschillende proeven genomen door bespuiting met carbolineum van onderscheidene firma's, zullen worden bezichtigd. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 18 Juni '27. Dinsdag werd van de werf der Firma De Haan en Oerlemans te water ge laten het stalen Kanaalschip: „Alger", gebouwd van den Heer G. Boersma te Heumen. De afmetingen bedragen 50 M., bij 6.60 M., bij 2.27 M.; het laadvermogen pl.m. 550 ton, Terstond werd de kiel gelegd voor een zelfde soort schip, evenzoo voor Neder- landsche rekening. A.s. Zaterdagavond om 7'/2 uur is de Fanfare der H. Familie voorne* mens een zomerconcert aan te bieden op de Vischmarkt. De grasverpachtingen zijn be gonnen. De prijzen loopen naar gelang van kwaliteit nog al uiteen. De middel- prijs is ongeveer f 25 per 500 KG. Tegen de verwachting zal de opbrengst nog wel meevallen. Eerstdaags worden de wijsjes op het carillon door nieuwe vervangen door „Dahlia" van Hullebroek bij het heel uur en „Limburg mijn Vaderland" van H. Tijssen bij 't half uur. Bij de kwartieren komt het voorspel dezer liedjes. De Heusdensche Harmonie" hoopt ook deel te nemen aan het groot con cours te Ammerzoden en zal dan blazen in de afdeeling uitmuntendheid. NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Kaatsheuvel 18 Juni, 1927. De nieuwe Zusterschool nadert hare voltooiing. Zooals het gebouw daar staat, spreekt inwoner en vreemdeling er zijn groote voldoening over uit. 't Is een werk, dat architect en uitvoerder alle eer aan doeL Achter het politie-bureau zijn twee nieuwe cellen voor opsluiting van arrestanten gebouwd geheel vol gens de nieuwe voorschriften daarvoor geldend. Deze gelegenheden voldoen wel niet aan de hoogste eischen van comfort, doch wel aan die van solidi teit en eenvoud. Uitbraak is den arrestant onmogelijk. Herhaaldelijk bereiken ons vra- DOOR TACITUS. (Bulten verautwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redaeteur, WAALWIJK. kinderen zijn U Kloosterbalsem onmisbaar. Hoe prettig is het niet voor een moeder, wanneer één der kleinen snikkend komt vertellen dat ze zich bezeerd heeft, dadelijk een middel bij de hand te hebben, dat de pijn verzacht, de wond zuiver houdt en ontsteking voorkomt. Waar kinderen zijn behoort ook Akker's Kloosterbalsem (60 cent) te zijn, die genezend en zuive rend werkt en waarvan men terecht zegti M

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 6