de datums G|j 3 jUll 1927 30 gezelschappen met ruim 1200 executanten. - Hermesse fl'Ete met 0 a. practitipe Dflttssfliott lage Entt's. - zie programma's. Een Dienstmeisje C. R. E. S. tölllliMÜIl ine-Zwikkers een II Ier. iangiile van II C. PRIMS-MEN. r Caté-Restaurant Hol van Brabant CHEVROLET F. H. LATHOUWERS - DEN BOSCH. N.V. WA VEEM - WAALWIJK. vragen nieuwen Cursus, Gebruikt steeds KOEKJES. Broodsoorten w. s. c. TRUCK CH AS. COMM. Fl. 1.965 1.450 gen over 't sterven van legkippen. In de meeste gevallen is het ons onmo gelijk zonder meer doodsoorzaak te noemen, evenmin kan dat een veearts of iemand anders, wijl in vele geval len bloedonderzoek daarvoor noodig is. 't Zekerste doet men de dieren ten onderzoek op te zenden naar 't Instituut van Parasitaire en infectie ziekten, Biltstraat, Utrecht of de Rijksserum inrichting te Rotterdam. Dit onderzoek met advies is kosteloos. Als we zoo na de groote drukte, die de G.l.M K. ons bracht eens rustig rondhooren, kunnen wij het Hoofd comité de verzekering geven, dat het feest geslaagd is. De dagbladen en couranten waren vol lof over de keurige inrichting en organisatie doch naast deze bijzonder vleiende perscritiek bereiken ons eveneens van vele par ticuliere zijden betuigingen van sym pathie en lof over datgene wat de i G.l.M.K. geboden hebben, 't Doet aangenaam aan na de dagen van ar beid en rustelooze moeite die voorbij gingen. De heer P. B. Bisselink heeft de festival marsch „Groet aan Kaats heuvel" waarover bij dilettanten en beroepsmusici slechts één roep was, ook voor piano uitgegeven. We zijn er van overtuigd, dat dit frisch werk ook daar zijn weg zal vinden. SPORT. R. W. B. Zondag 19 Juni wordt de 2e ronde gespeeld van de seriewedstrijden. 2 uur W.S.C. 3 tegen Tilburgia 3 Tilburg. 3,15 uur P.S.V. Baardwijk tegen Sporters Drunen Half vijf finale tusschen de 2 win naars. Hoogstaand spel zullen we natuurlijk niet mogen verwachten, doch dat er vinnig gespeeld zal worden tusschen deze voor het grootste gedeelte jongere spelers, is zekerook zij zullen er prijs op stellen voor hunne club ook eens een prijs machtig te worden en juist hierdoor zullen ook deze wedstrijden een bezoek waard zijn. JULIANA. Zondag a s. vinden de eindwedstrij- den plaats van de door Juliana uit geschreven Bekerwedstrijden. Den sportliefhebbers staan nog twee mooie wedstrijden te wachten daar nog vier sterke vereenigingen op be zoek komen. Om 2 uur speelt W.S.C. 1 Waalwijk tegen een Zwaluwen Elftal bestaande voor het meest uit spelers van Wil- helmina, 's Bosch. Daar ook in dit Elftal enkele le Elftal spelers uitkomen wordt ook hier een spannende wed strijd verwacht. Het Bestuur heeft dan ook voor den winnaar van dezen wed strijd een Zilveren Lauwertak beschik baar gesteld. Om 3'/a uur komen de beide win naars van Zondag 12 Juni Quick 1, Waalwijk-B.V.V. II, 's Bosch in den strijd om elkaar te bekampen om den len en 2en prijs Bij dezen wedstrijd zal wel geen edkel sportliefhebberuitWaal wijk en omgeving ontbreken daar beide vereenigingen zich geheel zullen geven om als overwinnaar uit den strijd te komen en met spanning wachten wij af welke vereeniging den prachtigen Beker mede zal nemen. Woensdagavond heeft op het terrein van bovengenoemde vereeniging een vriendschappelijken wedstrijd plaats gehad tusschen de zomer-elftallen van W.S.C. en Longa. De vereeniging Longa was meteen sterk elftal, bestaande uit spelers van het eerste en tweede elftal, met aan vulling van een paar veteranen, opge komen, doch heeft het niet tot een overwinning kunnen brengen. Er is aan beide zijden vanaf het begin tot het einde hard gewerkt en blonk vooral het zomer-elftal van W.S.C. uit door het groote enthou- siasma waarmede gespeeld werd, zoo dat de niet talrijke bezoekers van een mooien wedstrijd hebben kunnen ge nieten. De jeugdige spelders van W.S.C. schijnen een openbaring te zijn geweest en zou hiervan met een paar veran deringen een prachtig elftal te vormen zijn, die het de tegenpartij steeds lastig zou maken en vele overwin- ningen uit de wacht zou sleepen. Over den wedstrijd zelf kunnen we kort zijn. Na een wederzijdsche ver kenning geeft de linksbinnen van W.S.C. met een onhoudbaar schot aan zijn club de leiding. Dit was voor Longa een sein om nog vlugger te spelen en werd hun werken eerst beloond, nadat de links buiten van W.S.C. met een zeldzaam schot het tweede doelpunt aan zijn club bezorgt, waarna kort daarna de rechtsbinnen van Longa de eer redt. HEUSDEN. Onze club Juliana gaat Zondag spelen tegen (le vereeniging „Haaften" te Haaften. DRUNEN. Zondag a.s. neeint het eerste elf tal van onze voetbalvereen. „Sporters'' deel aan de serie-wedstrijden uitge schreven door R. W. B. te Waalwijk Besoijen). Het 2e elftal komt uit tegen het 3e elftal van „Quick" uit Waalwijk. KAATSHEUVEL. Uitslag van de gecombineerde Postduivenvereeniging te Kaatsheuvel vanuit Corbeil. De duiven werden Dinsdag om 5 uur gelost. De eerste duif werd geconstateerd om 12 u. 47 m. De prijzen werden be haald als volgt: 1 A. v. Moergestel; 2, 13, 14, 15 Cl. van Wanrooij3, 26 B. Remmeren4, 12 M. van Boxtel; 5, 25 W. v. Best; 6, 48 A. Lensveld7 H. Snoeren8, 18 A. Snaphaan9 D. v. Boxtel10, 46 J. Zwart; 11 P. Snoeren; 12 J. v. Box tel; 16, 30, 42 P. v. (1. Velden; 17 A. Pijnenburg19 H. v. Boxtel; 20 C. (1e Rooij21, 24 Couwenberg; 22 H. van Kampen; 23, 27, 28, 47 A. Versteeg; 29, 35 H. Rozenbrand31 Th. Licht voet; 32 H. Dekkers; 33 J. v. Hagen; 34 H. van Dongen36. 38 P. Nieuwen- huizen; 37 P. Wagenmakers; 39 W. v. d. Velden; 40 A. Hendriks; 41 M. van Wanrooij; 43 P. Pijnenburg; 44 Suiters; 45 W. Kemmeren; 47 H. Em mers. GEMENGD NIEUWS. De tien geboden van het vereenigingsleven. 1. Ga nooit naar een vergadering. 2. Maar als ge gaat, komt dan te laat. 3. Als het weer u niet aanstaat, kom dan vooral niet. 4. Als ge op een vergadering zijt, ontdek dan alle fouten en gebreken in het werk van uw bestuur. 5. Neem nooit zelf de een of andere bestuursfunctie aan, want 't is veel gemakkelijker te critiseeren, dan zelf dingen te doen, 6. Maar wees gebelgd als ge niet in het bestuur gekozen wordtwordt ge wel er in gekozen, toon dan absoluut geen belangsteling voor de bestuursvergaderingen. 7. Als de president u vraagt om uw oordeel te geven over een of ande re kwestie, antwoordt dan dat ge niets te zeggen hebt. Maar ga na de vergaderingen dadelijk aan iedereen vertellen, hoe volgens uw meening de dingen gedaan moeten worden. 8 Doe zelf niet meer dan het abso luut noodzakelijke, maar als ande re leden geheel belangeloos hun krachten wijden aan den goeden gang der zaken, ga dan rondschreeu- wen. dat de vereeniging geleld wordt door een kliek. 9. Betaal uw contributie zoo Iaat mogelijk of in het geheel niet. 10 Doe geen moeite nieuwe leden te werven, laat dat aan het bestuur over. Uit „Texaco Post". Gistermiddag ongeveer 12 uur reed de heer Lasscher uit Amsterdam met zijn auto van Renswoude in de richting van Ede. Juist de Klomp ge passeerd zijnde, wilde hij in groote vaart een anderen auto voorbijrijden, zijn wagen is toen in het mulle zaad langs den berm van den rijksstraatweg geslipt en tegen een boom gereden. Door den schok vloog de auto onge veer een meter terug, hij was van voren geheel in elkaar gedrukt. De heer Lasscher, die alleen in de auto zat, werd tegen het stuurwiel gedron gen, dat geheel vernield werd, en ver volgens door een ruit van het rechter portier gedrukt. Ernstig in het gelaat en onderlijf gewond, werd hij, na voorloopig verbonden te zijn, per auto naar Amsterdam overgebracht. Gistermiddag is het lijkje gevon den van het tweede zoontje van den onderwijzer Hoekstra, die op Hemel vaartsdag met zijn beide kinderen bij het zeilen is verdronken. Te Delft is gisteravond omstreeks half acht de 10 jarige zoon van den heer Deurlo op den Rotterdamschen weg door een auto overreden, toen hij spelende den weg wou oversteken. Het jongetje kreeg een ernstige schedel fractuur en werd in zorgwekkenden toestand naar het gasthuis vervoerd. Het 3-jarig zoontje van J. Nooy te Meppel, is spelende in een gracht geraakt en verdronken. De moeder die, toen zij het kind zag drijven, onmid- delijk te water sprong, heeft bij haar pogingen tot reddingeen been gebroken. Te Scheemda is vanmorgen het vierjarig zoontje van H. Hartmann verdronken. Gistermiddag is te Schoeneberg een volle autobus, die uit Steglitz kwam, bij het uitwijken voor een ander voertuig, omgeslagen. Van de 35 inzit tenden werden er 7 zwaar en 18 licht gewond. In den loop van den middag is Donderdag te Alkmaar het lijk van S. van wien men vermoedde dat hij ver dronken was, uit het N.-Holl. Kanaal opgehaald. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag GEEN repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak". Zaterdag 4 uur. Algem. vergadering der W.E.K. in Musis Sacrum. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „De Roode Wreekster". Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 3'/a uur verplichte oefening Korfbalclub W.E K. Zondag 6 en 8'/2 uur. Witte Bioscoop, „De Roode Wreekster". Zondag 8 uur. Groot concert op de kiosk op de Markt door de harmonie „De Volharding" uit Drunen. Maandag 8 uur. Repetitie Waalw. Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Woensdagavond half acht verplichte oefening Korfbalclub W.E.K. ADVERTENTIëN. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank voor de overgroote belangstelling welke wij mochten ontvangen bij ons Zilveren Huwelijksfeest. JOH. SNOEREN-van Beers en Kinderen. Kaatsheuvel, Juni 1927. 38520 gevraagd in een burger gezin P. G. 38521 Adres bureau van dit blad of brieven onder No. der advertentie. te Heveadorp bij Arnhem voor directe in dienstereding en Leest en verspreidt het tegenwoordig prachtig Geïl lustreerde Sportblad „ONS ZUIDEN". WAALWIJK. VOOR DEN kan geschieden bij den Secretaris, den Heer L. HARTOG, Grootestraat, of bij het Hoofd der School, den Heer J. VAN DER WAL. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt 38515 AanmeldingGrootestraat 12, Waalwijk. 38519 onze overheerlijke Meer dan 50 verschillende soorten. Steeds het beste en ruimst ge sorteerde adres van alle GEBAK, CHOC, en BONBONS. Fijne kwaliteiten aan laagste prijzen. Neemt proef met onze eerste kwaliteit 38379 onder voortdurende strenge con- tröle. Hygiënische bereiding. Meermalen bekroond. ELECTR. LUXE BAKKERIJ Grootestraat 235, Waalwijk Telefoon 99. 's Grcvclduin Capelle. Rentevergoeding voor inlagen met ingang van 1 Juli e.k. 3 X Terugbetalingen met 8 dagen opzegging. De Directeur, Dr. PH. J. KöHLER. Bezoekt 37416 Hinthamerstraat 63—65. s-HERTOGENBOSCH. - TELEF. 1136 ZATERDAG, ZONDAG, WOENSDAG. 7—12 nnr n.m. Dancing, Zondag ook van 3-6 nnr n.m. Eigenaar W. A. FRANCE EES wat deze tevreden gebruiker "—'van een Chevrolet-Truck schrijft. Ook U kunt zonder verwijl de voor- deelen genieten, die het gebruik van zoo'n Truck in Uw bedrijf zal op leveren. Desgewenscht staan U daar toe de gemakkelijke betalingscondities der General Motors Acceptance Cor poration ter beschikking. „Wij hebben tlvq/ns meer dan twee jaar „reeds een Chevrolet-Truckvan U be- „trokken, vu gebruik, en wij kunnen „niet anders na een afgelegden weg „van 55.000 Km. dan herhalen, wat wij eerder mededeelden, dat de „Che- vroletnog even onvermoeid en met „lust zijn niet geringe dagtaak vol- „Wcngt, als toen wij haar aanschaften. „De zeer geringe onderhoudskosten „zijn. mede voor ons een spoorslag om, „bij voorkomende gelegenheid, slechts „wederom een Chevrolet-Truck er bij „te nemen en het doet ons genoegen te „mogen vernemen, dat twee onzer col lega's, aan de hand. van de inderdaad „uitstekende ervaringen, die mij met „onze Chevrolet hebbenook tot aan schaffing eener Chevrolet-Truck zijn „overgegaan. Reken op onze medewer king: waar wij kunnen, zullen wij de „Chevrolet iwarm aanbevelen Bovenstaande brief is ten kantore van GENERAL MOTORS voor be langstellenden ten allen tijde ter inzage. U kunt van ONS zonder eenige verplichting, nadere inlichtingen verkrijgen over Chevrolet Trucks, en desgewenscht zullen wij U gaarne een brochure zenden. onthoudt 25 en 26 luni 55.000 K.M. zonder eenige Reparalie. 99

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 7