een ruime Garage, Bel aangewezen aires Huwelijkskaarlen en -Brieven, Doorzitten Marktberichten. "burgerlijke stand. ARK. VERWIEL, Ingezonden Mededeelingen. houder Van Meerwijk en de gemeente secretaris, raadsleden, de voorzitter der Kamer van Koophandel, comité en jury—leden, vertegenwoordigers van middenstands en werklieden organisa ties, bestuurderen van de Federatie van Marktkooplieden vereenigingen, de voorzitter van de Vereeniging van hoofdambtenaren bij 't Marktwezen, de heeren Koolman te Rotterdam, en de secretaris dier organisatie, voorts de heeren Tiltnan en Stokvis, voor zitter en secretaris van Bosch Belang, kapelaan Bijnen, adviseur van den R.K. Marktkoopliedenbond St Antonius, vertegenwoordigers van zusterorgani saties der Marktkooplieden-vereeni gingen in andere gemeenten, voorts afgevaardigden van verschillende orga nisaties in de stad De voorzitter van het permanent comité, de heer Florie, hield een rede, die in het bijzonder de vele vertegen woordigers welkom heette. Het comité werd dit jaar uitgebouwd door toetreding van de beide winke liersvereenigingen. Deze organisaties hebben daardoor getoond den polsslag van den tijd juist te voelen, en dat zij in de St. |ansmarkt meer zien dan het belang van den marktkoopman alleen, het belang n.l. ook van den handel- drijvenden middenstand. Spr. memo reerde het initiatief van den burge meester, mr. F. J. van Lanschot, die den eersten reclame marktdag gehou den door den Marktbond „Door Ver- eeniging Verbetering" benutte, om zich het wederom doen houden der aloude St jansmarkt te verzekeren. Genoemde Marktbond, daartoe uitgenoodigd door den burgemeester, verklaarde zich terstond bereid de viering van de St. Jansmarkt op haar program te nemen. De eerste St. Jansmarkt, die daarop volgde, slaagde dank zij de werkzaam heden van dezen bond, reeds uitste kend en de volgende St. Jansmarkten overtroffen de eerste wijl de deelneming meer algemeen werd en ook de R.K. Marktbond „St. Antonius" zijne schou ders onder het werk zette. Spr. dankte allen, die tothetcucces der St. Jansmarkt hehben bijgedragen, in het bijzonder de schenkers van medailles en prijzen. Daarna werd gesproken door den heer Lissaur, voorzitter van de Markt- koopliedenvereeniging D. V. V.,Jansen voorzitter van den R K. Marktbond St. Antonius. We ijl, voorzitter der Bossche Winkeliersvereniging, W van de Kar. namens de R K Winkeliers vereniging. mr. R Tilman namens Bosch'Belang. Jos. Meijring, voorzitter der Kamer van Koophandel. De Fede ratie voorzitter, de heer M. de Goeye (Amsterdam), constateerde dat het grootste wonder in Nederland is de samenwerking weke hier tot uiting komt. Dat is een uniek feit. Hulde bracht hij aan de aanwezige dames en aan mr. van Lanschot, wiens op treden per radio hij roemde. Hij is er dankbaar voor dat hij burgemeester is geworden, was hij standwerker geworden, dan was hij de grootste concurrent der anderen geworden 1 Aan jury en alle aanwezigen zegde hij dank voor de medewerking Dat is „noch nie dagewesen" in Nederland 1 Van 's Hertogenbosch is de victorie begonnen De heer Kooiman, directeur der markten en beurzen te Rotterdam sprak namens de Vereeniging van Hoofdambtenaren. De St Jansmarkt heeft de bijzondere belangstelling zijner organisatie Hij had zich wel eens afgevraagd, hoe dat voor elkaar kreeg, maar thans heeft hij het begrepen in Den Bosch doet zich het bijzonder aangename voor, dat de kring van belanghebben zoo breed is. Namens zijn organisatie komplimen- teerde hij het permanent comité. Hij wist nu hoe men een markt bloeiend kan maken. Mevrouw W. Brons—Van Besouw sprak als Bossche vrouw. Na 't raads lid Kuipers getuigde wethouder Van Meerwijk van de sympathie van het gemeentebestuur. Daarna werd gezamelijk een rond gang over de markt gemaakt De jury kende talrijke prijzen toe. Des avonds was er een danspartij op de Markt 1 Vrijdag waren de persvertegen woordigers uitgenoodigd om zich te vergewissen van den stand der inpol deringswerkzaamheden van den Zuid- Hollandschen Biesbosch. Dit werk is ondernomen op initiatief van de gemeente Dordrecht, bij wijze van werkverschaffing. Er is reeds be paald, dat de diverse aannemers ver plicht zijn naar gelang den aard der werkzaamheden 40 tot 80 pCt. werk- loozen uit Dordrecht te werktestellen. Een speciale commisie is samengesteld om de al of niet tewerkstelling der arbeiders te regelen Van af den aan vang van het werk zijn 1316 werkloozen na keuring door den gemeente arts, in den Biesbosch te werk gesteld, 838 daar- van zijn weer van de lijst afgevoerd omdat zij of ander werk hadden ge vonden of omdat zij absoluut onge schikt waren, ofwel om andere redenen. Trtans zijn 478 werkloozen aan de in poldering aan den arbeid. Kwamen in den aanvang nog wel eens arbeids- coi fbcten voor, thans verklaarde het bestuur dat er nagenoeg geen klachten meer kwamen. Er zijn reeds 150 H.A. land in cul tuur 'gebracht en wanneer het werk geheel gereed is, zal een groote opper vlakte uitstekende kleigrond „gewon nen" zijn. De zware buitendijk is geheel gereed en is nog 80 c.M boven den hoogsten springvloed, die men zich herinneren kan. Een groote automatische sluis zorgt, dat het overtollige water uit de polders kan wegvloe en, terwijl er voor natuurlijke drainage der gronden ge zorgd is. Men is thans bezig de laatste gedeelten te ontgrienden en gereed te maken voor de cultuur. Er wordt ook hard gewerkt om een uitgebreid wegen net. een groot aantal bruggen over kreeken en afvoerkanalen aan te leggen en de thans reeds bestaande wegen te voorzien var. een stevig wegdek SPORT. Morgen speelt Quick I een oefen wedstrijd tegen „de Musschen" uit Tilburg. Dit is een zomer-eiftal van N.O A.D bestaande uit spelers van het 1ste en 2e elftal. De Quickers moeten van deze gelegenheid maar weer gebruik maken om een lesje te nemen aan dit elftal, dat beslist wel te sterk voor hen zal blijken, doch door oefening gaat men ook met verlies vooruit. Deze wedstrijd vangt aan om half drie. H. e. c. J.l. Zondag speelde HEC II tegen de Quick-reserves en behaalde een mooie 4 1 overwinning As. Zondag om 2 uur voortzetting van het tournooi tegen Haarsteeg. Om 12 uur speelt HEC 3 tegen Drunen 2. W.S.C. De vriendschappelijke match tus— schen getrouwde en ongetrouwde leden van W S C. Donderdagavond gespeeld trok veel belangstelling en gaf tal van mooie, maar vooral kost. bare momenten Vooral verschillende oudere getrouwde leden, maar ook de corpulente ongetrouwden gaven staaltjes van veel uithoudingsvermogen, van vlugheid en goed spelHet slot was een gelijk spel 3—3. R. W. B. Zondag 26 Juni zal de laatste ronde van de serie-wedstrijden gespeeld wor den. Als het weer nu eens wat mede wil werken mag men zeer spannende wedstrijden verwachten. 2 uur wordt gespeeld K S W. Kaats heuvel tegen DOSB, Gorkum. 3 15 uur de plaatselijke ontmoeting W.SC Zomerelftal R W.B. Half 5 eindwedstrijd. (Door het te laat inzenden moet met dit korte berichtje ditmaal volstaan worden Red. Zondag a.s. speelt Good Luck 1 In het Basco tournooi tegen R. V. V. uit 's Hertojjenbosch. AGENDA'S. WAALWIJK. Zaterdag 8 uur. Witte Bioscoop, „Verloochen nooit je ouders". Zondag 12 uur. Repetitie Liedertafel „Oefening en Vermaak", Mannenkoor. Zondag 6 en 8'/2 uur- Witte Bioscoop, „Verloochen nooit je ouders". Maandag 7'/2 uur. Belangrijke alge- meene vergaderingen van de instel lingen van de R K. Werkliedenvereeni ng in den R K. Gildenbond. Maandag 8 uur. Repetitie Waaiw Veteranen Gymn. vereeniging, gem. Gymnastieklokaal. Woensdagavond half acht verplichte oefening Korfbalclub W E.K. Waalwijk 24 juni, 1927. eieren 572 6'/2 cent. varkens f 10 14 GEMENGD NIEUWS. Uit Waldmünched wordt gemeld, dat toen gisteren de tien jarige doch ter van den herbergier Fischer uit school thuiskwam, zij haar grootvader badend in zijn bloed op den grond iggende vond. Op het hulpgeroep van het kind schoten de buren toe, die in de keu ken de vrouw van Fischer en zijn 24 jarige stiefdochter dood vonden iggen. Men neemt aan, dat Fischer eerst zijn vrouw en zijn stiefdochter met een jachtgeweer heeft doodgeschoten en vervolgens zichzelf van het leven heeft beroofd. De moordenaar zou dezer dagen voor de rechtbank te Amberg hebben moeten verschijnen om zich te ver antwoorden wegens het onderhouden van ongeoorloofde betrekkingen met zijn stiefdochter. Door de groote droogte in cen traalen west—Queensland zijn tusschen de drie en vier millioen schapen in deze districten omgekomen Te Offenbach a. d Main zijn Dinsdag drie kinderen verbrand. De moeder taaü ze verrast bij het plukken van aardbeien in den tuin en ze op gesloten in een houtschuurije. Daar vonden de kinderen een doosje luci fers waarmee zij zijn gaan spelen en den brand veroorzaakt hebben, waarin ze omkwamen. UitMüachen wordt gemeld: Zondag is op het werkkanaal bij Freising een roeiboot, waarin zich diie personen bevonden, tijdens een hevige onweerspui door den vallenden regen vol water geloopen en gezonken Een der inzittenden wist zich te redden, doch de beide anderen verdronken. Te Seneffe heeft Zondagavond een ernstig motorongeluk plaats ge had. Een motorrijder kwam met een 19-jarig meisje op de duo-zitting langs de rue de la Chaussée aldaar gereden. Daar het meisje één harer schoenen verloor, wilde de motorrijder stoppen. Door het plotselinge remmen echter sprong een band van het rijwiel, ten gevolge waarvan de berijder het stuur verloor en het meisje met het hoofd teger. de straat werd geslingerd. De ongelukkige werd op slag gedood. De motorbestuurder werd ernstig aan het hoofd gewond. In de Delfgaauwstraat te Rotter dam is gistermiddag een drama ge beurd. In pand no. 13 woonde de 53 jarige C C. H. gescheiden vrouw van den 47 jarigen A. D. v. S. De echtscheiding was eerst sedert kort uitgesproken, de boedel bevond zich nog in het huis aan de Delfgaauw straat. Den laatsten tijd is de man herhaaldelijk bij de vrouw op bezoek geweest, om over de verdeeling van den boedel te spreken. Daarbij is meer dan eens twist ontstaan. Zoo was het ook gistermiddag. Tijdens deze ruzie greep man eensklaps zijn revolver en loste hij kort na eikaar twee schoten op de vrouw. Zij werd door beide kogels in het voorhoofd getroffen. De vrouw vluchtte de kamer uit en ging via de veranda naar- het achterplaatsje. Daar is zij in elkaar gezakt en kort daarop overleden. De man is de vrouw tot op de veranda gevojgd. Daar gekomen heeft hij het wapen op zichzelf gericht en zich een kogel door het hoofd gejaagd, Een toevallig voorbijkomende inspecteur van politie heeft dadelijk een onder zoek ingesteld De man is stervende naar het ziekenhuis aan den Bergweg overgebracht, waar hij gisteravond is overleden Het lijk vari de vrouw en de revolver, welke de man nog inde hand had, zijn beslag genomen. Gisterenavond kwam de motor rijder W op den hoek Rechtestraat Markt te Eindhoven met een auto (n bot sing. Hij schoot met een been tusschen de spaken van een wiel van de auto en werd heelemaal mee rondgedraaid De man werd ernstig gekwetst naar het R K. Gasthuis overgebracht. De 28 jarige heer H. Verschuur uit Nijmegen is bij Neuss (D.) met zijn motorrijwiel aangereden dooreen anderen motorrijder. V. werd van den, motor geslingerd, waarbij hij een sche delbreuk opliep. Korten tijd later is hij overleden. Het slachtoffer was on gehuwd. Te Delft is dezer dagen omstreeks 3 uur op de spoorlijn achter de fabriek »an Enthoven, een vrouw in bewuste- loozen toestand op de spoorlijn ge vonden. De politie vervoerde haar naar het gasthuis, waar bleek dat zij een schedelfractuur, een gebroken linker arm en gekneusde borstkas had beko men. Zij bleek te zijn de 56 jarige juffrouw Catlender, wonende Mathenesserdijk te Rotterdam die uit de trein was ge vallen welke om kwart voor elf 's avonds uit Delft naar Rotterdam ver trekt. Bij de cholera-epidemie in 't Zuiden der provincie Bombry(Br Indië) nebben zich tot nu toe 22 000 ziekte gevallen voorgedaan, terwijl reeds bijna 10 000 personen aan de ziekte zijn over- eden Men moet de epidemie echter thans onder de knie hebben en hoopt haar binnen enkele weken geheel te stuiten. Donderdagmorgen wilde de 57 'arige verzekeringsagent W van G per fiets den onbewaakten overweg inden Bouwwagen te Dodewagen oversteken toen juist de sneltrein van 9.10 pas seerde. Van G werd meegesleurd en doodelijk verminkt. Dr. van Epen, die met den Burgemeester onmiddellijk ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. Het lijk is per brancard naar huis vervoerd. De getroffene laat een vrouw en vijf kinderen na. Een politiehond heeft op niet alledaagsche wijze in de buurt van Napels het leven van een man gered en diens aanvaller, een krankzinnige, „gevangen genomen". De krankzinnige, genaamd Zampa- rella. was als genezen ontslagen uit een krankzinnigengesticht, maar toen hij naar zijn geboortedorp terugkeerde, toonde hij een ontzettenden haat jeg- ns een zekeren Pagano. Hij kocht een revolver om hem neer te schieten, maar Pagano had het dorp verlaten om elders werk te zoeken. Zamparella werd gemist en, toen hij een paar dagen afwezig was ge~ weest, werd de politie gewaarschuwd, die met een hond zijn spoor volgde. Zamparella was naar het dorp gegaan waar Pagano aan hei werk was en de hond vond hem in een veia, waar hij zyn sJachlotter aiwachl e Üe hond sprong op den waanzinnige en werp hem, mei de poolen op zyn schouders, legen den grond op hei oogenblik, dai nij op Pagano, die juist hel veld opliep, wilde gaan schieien De hond hield hem Deel, lol üe politie hem kon Doelen en hem naar een geslicht kon voeren. Gisteren is bij Guntbin een auto uit Maagdenburg over den kop ge slagen. Een der inzittenden werd op slag gedood, terwijl een tweede een duDbele schedelbreuk kreeg, tengevolge waarvan hij spoedig daarop oveileed. De eigenaar van de aulo en een vierde inzittende werden ernstig gewond. De te Haarlem aangehouden be heerder van een begrafenisfonds van spoorwegpersoneel te Amsterdam, die naar Amsterdam is overgebracht, heeft bij den commissaris van politie, die hem een verhoor heeit afgenomen, be kend, zich groote bedragen, die het bezit van het Degraientsionds waren, te hebben toegeëigend en het geld te hebben verteerd, nl. een bedrag van f 60.000. PROVINCIAAL NIEUWS. VERVOLG Aanbesteding. Hedenmiddag ten 27a uur had in hotel Verwiel alhier de onderhandsche aanbesteding plaats van 't bouwen van een vila in de Mr. van Cooth- straat (naast 't magazijn en kantoor der firma Rosenberg), voor rekening van den heer Ant. van Schijndel—van Thiel alhier. De uitslag is als volgt: P. Doevendans, Tilburg f24.740 Donders en van Loon, Tilburg f24 575 M. H. Damen, Terheijden f24.550 v. d. Meijs en Zn., Tilburg f 24.500 Appel, Tilburg f24.400 Mertens en Weterings, R'veer f 24.J80 Wortel en Buizing, Tilburg f23.985 Michael, Capelle f22 905 J. de Bont, Nieuwkuik f22.895 Wed. Aarts en Zn., Waalwijk f22.380 De gunning is nog in beraad ge houden. R.K. Hoogere Handelsschool. Hedenmiddag werd na een schrifte lijk examen van drie en een monde ling van twee dagen, ten overstaan van gecommitteerden en leeraren de uitslag bekend gemaakt van het eind examen 5 jarigen cursus der R. K. Hoogere Handelschool alhier, en de diploma's met een toepasselijk woord uitgereikt. De uitslag is dat aan 't examen deelnamen 10 leerlingen en geslaagd zyn de navolgende heeren: L. v. d. Geer, 's-Hertogenbosch. P. v. Heijst, Sprang-Capelle. A. v. d. Hoek, Sprang-Capelle. P. Mutsaers, Waspik. L. Rempt, Sprang-Capelle. A. Roxs, Waalwijk. H. Snijders, Waalwijk. H. de Wit, Drunen. N. Zijlmans, s'-Hertogenbosch. Afgewezen 1. Raadsvergadering te Kaatsheuvel. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag 25 Juni des nam. 3 uur. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal Ds Ewoldt om 97a uur en om 2l/2 uur optreden in de Dorpsche Herv. Kerk, terwijl in de Geref. Kerk in beide beurten hoopt op te treden Ds. Basoski. Dhr. C. Stoffels, hoofd der Chr. School op 't Dorp, maakte met zijn leerlingen Woensdag een uitstapje naar Amsterdam. x Mej. E. v. Dongen, oud-leerlinge der Chr. U.L.O. i&hooi, slaagde voor het examen onderwijzeres. MEEUWEN. De rijvereeniging „Het Land van Heusden en Allena" hoopt op 25 Aug a.s. een concours hippique te houden, gedeeltelijk te Meeuwen en gedeeltelijk te Eethen. Plannen bestaan voor een zestal nummers, waaronder keuringen van M. C paarden, wedstrijd caroussel- rijden voor rijvereenigingen en spring concours. Belangrijke geldprijzen worden be schikbaar gesteld. ADVERTENTIëN. Te huur aangeboden: voorzien van waterleiding en electrisch licht. Gelegen aan de Nieuwstraat Grootestr. 389, Waalwijk. is Waalwijksche Stoomdrukkerij bij Wielrijden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL QUICK. GEERTRUIDENBERG. KUNST EN LETTEREN. Expositie eau lierman Moerkerk in de Kunstzaal „Triborgh" te Tilburg. J>'r is in do kunst van Herman Moerkerk iets wat niet direct te defiulëeren valt. De criticus, die hier komt met zfln van buiten geleerde formules, oin ze dadelijk in een dreun op te zeggen en daarmede goedgun stig zfln zegen aan het werk te hechten, loopt zjjn kop te pletter en wordt door den artist in 'tootje genomen. Komt er een eigenzinnig beoordeelaar, die van vuurwerk en bekkensnjjden houdt, hij stunt een moment zóó stom te gapen, dat ie zijn critiek vergeet die hfl tevoren zoo netjes geordend had als lucifers in een doosje een plof en een vlam en 't zou immers gebeurd zijn. Over den opzet dezer expositie, over de bonte aankleeding van het zaaltje, zou al heel wat te zeggen zfln. Men ontkomt inderdaad niet aan 't gevoel, dat Herman Moerkerk met zijn bezoekers soms een loopje neemt en op geniale wflze kiekeboe speelt. Ge vindt hem daar b.v. dood-ernstig l>y een motie-kopje, ginder lonkt ie leutig achter een stoere-kop-studle, weer elders vraagt liy uw aandacht voor een "érnstig gemeende „Schets naar 't leven", hier grynslacht ie fel achter 't' gezicht van een clown en nu, waar zit die verduivelde kunstenaar nu? Kan het waar zyn? Waar achtig na dat gekleurde* clowntje vindt ge hem weer terug by... een pastorie. Is düt ook werk van Herman Moerkerk? Ja, die fyne verstilde, die meditatieve rust daar op dit doek en in dat pastoorke, die één is met die biddende atmosfeer en 't rustig kloppend hart van de stil-gi-yze pastorie, ja. düt is óók van Herman Moer kerk. dezelfde artist, die met evenveel toe- wyding een modekopje schetst als de bonte bedi-yvigheld van de Bossche Markt in 't groot op 't doek brengt. I Herman Moerkerk heeft een veel omvat- tende kunst visie, al is deze misschien niet van zoo geweldige persóoniyklieid, daar voor is hy wat spcelseh. En zyn stoeiend kunstenaarschap vol frissche sprankeliug, volgroeit nimmer tot een gedurfde uitda ging, want Moerkerk is een goedig artist. Als er in zyn schilderstukken niet van iets gewilds gesproken kan worden, méér durf vinden we dikwyis in zyn scherpe, rappe potloodschetsen, waar ook 't gevoel van scheppingsdrift sterker spreekt. Zooals reeds gezegd, is de wyde kunst visie van dozen geboren artist moeilyk in eens te omspannen, niet vanwege een zware of mooiiyke constructie, maar wel door zyn veel-omvattende stof-beheersehing. Moerkerk doorloopt hierdoor een mengeling pliason van kunstgevoel, maar hoe verschelden deze gevoelens ook zyn, nimmer is de artist wil loos overgegeven aan zyn primaire driften. Juist de verscheidenheid van deze expositie is zoo ongemeen boeiend. Opmerkelyk is ook dat, ofschoon Moer- kerk's kunst nergens tot een sterk bewuste en volgroeide analyse wordt van een per soonlijke zielewereld. hy toch vrijwel overal het intellectueel element weet te weren. Zeker, ..on nait pnète, on lie le divient pas", maar ook een schilder-teekenaar wordt ge boren. Meer dan één stuk van Moerkerk bracht me Pascal's paradoxale uitspraak in herin nering: „Zeer yd el is de schilderkunst: zfl wil (en doet. Red.) bewondering wekken door de gelijkenis op dingen, die men in het oorspronkelijke niet bewondert, een eigen aardigheid van onze mensehelyke natuur blootgelegdonze onbekwaamheid tot het toaardeeren van de werkelijkheid".- Juist, om het schoone te zien in 't schyn- baar banale en alledaagsche, daarvoor heh ben we kunstenaars noodig. Want inder daad vinden we de werkeiykheid niet al tijd mooi en niet datgene wat we zien. maar we bewonderen wel datgene wat we. door een .bepaalde voorstelling geleid, in onze verbeelding zien. Immers, wie zou er in een salon een paar oude, uit elkaar gezakte werkmansschoenen kunnen zien staan? En tocli. zooals Moerkerk ze daar op het doek heeft gebracht, zouden we er wel om willen vechten. Niet ten onrechte zei een dichter dat de mymering aan een ding schooner is. dan 't ding zelve. WAALWIJK. Ocboreni Joseph us P. z. v. M. A. .Tozen en A. O. Heeffers. Arnoldus P. A. z. v. O L. de Rouw en S. O. Vos Adriana P. E. d. v. J. Th. van Bladel en A. .T. A. Sorée. Maria C. d. v. .T. P. Verharen en A. M. Verhoeven. OverledenRebecca Kley'ne. 2 mud. Theodoras J. Verhoeven' 17 j. TTuweliiksaangiften Leonardus A. v. den Hoven 20 j. en Maria .T. Pullens 24 j. Evert E. Dorgelo 33 j. en Maria de Bak ker 20 j. Hendrikus C. Muskens 20 j. en Alida Ammerdorffer 24 j. HuwelijkenPetrus C. IJpelaar en Anto- nia E. Mutsaerts. Vertrokken personenJ. J. Giolen naar Alkmaar. D. Vos en gez. naar Geertrul- denberg. A. J. Wilmont naar 's-Bos#i. H. Herzig naar Weenen. Ingekomen personen E. S. A. van Bladpl van 's-Bosch. J. F. v. d. Mosselaar van Waspik. J. J. M. Trimhach van Groes- beek. C. A. Heurter van Amsterdam. UITSPRAKEN KANTONGERECHT WAALWIJK, van 23 Juni 1027. P. C. v. E. te Waalwyk. straatschenderij, teruggave aan ouders, zonder toepassing van straf. A. W. M. v. H. te Drunen, te veel personen in autobus 5 of 3 dagen. E. R. te Ran nisdonk, overtr. vissclierijwet 10 of 5 dagen. W. v. D. te Dongen, overtr. alsvoor 3 of 2 dagen. II. H. H. zwervende en A. Z. te Kaatsheuvel, heiden openbare dronkenschap, ieder 10 of 5 da gen. J. v. B. te alsvoor, overtr. alsvoor 7.50 of 4 dagen. A. G. te alsvoor openb. dronkenschap 2e herh. 25 of 15 dagen. G. M. te Waalwyk overtr. alsvoor 3 dagen hechtenis. T. H. L. C. te Vught, overtr. max. snelheid 21 of 15 dagen. .T. G. F. L. te Oisterwyk. overtr. alsvoor ƒ0 of 3 dagen. J. G. A. V. te Waalwyk. overtr. alsvoor 10 of 5 dagen. A. J. A. W. te Breda, overtr mot. en ryw. regit, 10 of 5 dagen. II. T. v. d. II. te Loon-op-Zand, J. N. te Kaatsheuvel en A. v dj L. te Waspik allen overtr alsvoor ieder 3 of 2 dagen. A. D. en P. J. C. K. beiden te Udenliout en J. v. d. II. te Sprang-CapeUe allen overtr. alsvoor ieder 5 of 3 dagen. M. K. te Waalwyk overtr. veldpol. 3 of 2 dagen. T. H. te Waspik overtr. woningwet 1 of 1 dag. C. d. R. te Kaatsheuvel, M. A. Tv. te Waalwyk en A. v. d. Wr te Drunen, allen overtr. ykwet, ieder 3 of 2 dagen. II. H. V. te 's Bosch en J. D. te Kaatsheuvel, heiden overtr. veiligheidswet, ieder 5 of 3 dagen. A. v. V. te Waalwyk en H. v\ V. te Veen, beiden overtr. pol. verord. ieder 3 of 2 dag£n G. v. B. te Kaatsheuvel overtr. alsvoor ƒ0.50 of 1 dag. T. v. S. te Nieuwkuyk overtr. trekliondenwet 3 of 2 dagen.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 8