te Waspik-Boven is benoemd de Zeer Eerwaarde Pater Gabriël Claessen. De heer H. de B. had het ongeluk met drie vingers zijner rechterhand tusschen een scheepslier te geraken, tengevolge waarvan die lichaamsdeelen ernstig werden gekneusd. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. RAAMSDONK. Zondag, was het voor Raamsdonks Katholieken een in- en in vreugdevolle dag. Dien dag is het H. Hartstandbeeld plechtig ingehuldigd en hebben de parochianen zich op 'n bijzondere wijze toegewijd aan dat Goddelijk Hart van hun Koning. Ter voorbereiding van dit grootsch gebeuren was door den WelEerw. Pater Hildebrand, Capucijn, in de kerk van den H. Bavo een ariedaagsche oefening gehouden. De dag van *t feest werd begonnen met een H Mis om 7 uur voor de Parochie, waaronder al de geloovigen gemeenschappelijk aan het Goddelijk liefdemaal aanzaten. Om 10 uur werd een solemneele Hoogmis opgedragen door den Zeer Eerw. Heer Pastoor, met assistentie van 2 oud kapelaans van Raamsdonk, n.l. van Pater Hildebrand en van den WelEerw. Heer Danlëls, kapelaan in Groesbeek. Na deze Mis werd door de koristen en zangeressen van de MariaCongre- gatie een vierstemmige cantate gezon gen -toonzetting van Hopenbrouwers welke op verdienstelijke wijze werd vertolkt. 's Middags onder het plechtig Lot, werd door Pater Hildebrand een feest rede gehouden, waarin hij vnl. tot liefde voor het Godelijk Hart opwekte. Na deze kerkelijke plechtigheid trok men in optocht naar het H. Hartstand beeld, waarbij men de volgende route nam Pastorie, straatweg, R.K.Jongens school, St. Leogebouw, Liefdegesticht tot afsluiting plantsoen. De stoet was als volgt samengesteld Kruis met 2 misdienaars. ZeerEerw. Heer Pastoor. Vaan van den H. Bavo. Drie bruidjes met geloof, hoop, en liefde. Vaan der H. Familie. Koristen en zangeressen der Congregatie. Lam Gods met bruidjes. Drie laagste klas sen der Jongensschool met Vaantjes. Kindje Jezus, gedragen door koorkna pen. Drie hoogste klassen der jongens school. met vaantjes St. Antonius, Kindje Jezus, St. Janneke. Koningin der Engelen met 12 Engelen. Groote vaan van O.L. Vrouw met 2 bruidjes met hoorns van overvlped. Drie laagste klassen der meisjesschool Engelbewaarder met 8 bruidjes. Drie hoogste klassen der meisjesschool. Jeanne d'Arc met 2 Ridders. Vaantje van O.L. Vrouw v.d. H. Rozenkrans. Bruidjes. O.L. Vrouwedraagsters.Bruid- jes. Eerw. Zusters. Zes Misdienaars in rooden toog met flambouwen. Kruis met misdienaars, Geestelijkheid en Kerkbestuur. Ter weerzijden van den stoet schaar den zich de geloovigen en biddend en zingend trok men zoo naar het plantsoen, waar temidden, op een monumentaal voetstuk, het schoone H. Hartbeeld staat. Fraaie bloemstukken waren reeds door de parochianen aan den voet ervan neergelegd. Had het buiige weer en somber- voortjagende wolken ons reeds veel zorg gebracht voor het algeheele wel slagen van de grootsch-opgezette hulde, toch heeft dit ons niet tegengewerkt en al bleef het ook al dreigen toch konden de plechtigheden buiten alle doorgaan. En juist te meer, door het trotseeren van weer en wind toonden de geloo vigen hun liefde voor den Christus. Op 't plantsoen, waar het jonge groen zoo frisch aandeed, aangekomen, schaarde de processie zich rondom de afrastering. Daarbinnen traden de schooljeugd, de koristenen de zange ressen, het kerkbestuur, de Eerw. Zusters en Geestelijkheid. Nadat het Veni .Creator was ge zongen, werd door den ZeerEerw. Heer Pastoor het H. Hartbeeld ingezegend, waarna door de kinderen den Koning des Hemels een hulde werd gebracht. 't Was roerend schoon dat lied en die huldegroet op 't laatst van ieder couplet. Hierna had de plechtige en bijzondere toewijding plaats van de parochie aan het Goddelijk Hart. Dit was een stonde, eenvoudig, echt van overtui ging, echt van eerlijke meening, die niet meer vervaagt, doch telkenjare. bij de hernieuwing onzer toewijding, dieper en inniger in ons hart zal wor den gegrifd. Rondom het H. Hartbeeld zien we dan;gegroepeerd, priesters, klooster lingen, vaders en moeders, jongens en meisjes, één in ziel, wier brand punt zich vindt in het Hart van Chris tus. Vertolkt door hun Herder, hernieu wen zij allen tf\ans plechtig hun gelofte, den Meester na te volgen, waarheen Hij ook gaan zal. Het is hun Roomsche toewijding, die ontspringt in de Bron van liefde Roomsche kracht, die blijde het offer brengt, dat de liefde vraagt, maar ook de Roomsche blijdschap die weel dat Hij wederliefde is. Na de toewijding beklom Pater Hildebrand het voetstuk en hield hij een warme toespraak, waarin hij het groote voorrecht dat Raamsdonk heden te beurt viel, nog eens schetste en waarbij hij namens de parochianen nog een hartelijk woord van dank sprak tot den ZeerEerw. Heer Pastoor voor de oprichting van dit standbeeld, dat naar spreker tot in de lengte van dagen getuigenis zal afleggen van den godsdienstzin van het tegenwoordig geslacht. Alsnu werd door het gemengd koor, onder leiding van den heer J. Snijders, nogmaals de cantate uitgevoerd. Zeer zuiver kwamen de partijen dezer compositie ook hier weer tot haar recht. Hierna trok men weer in optocht, nu in tegenovergestelde richting, onder 't zingen van „Wie kan Uw hart aan. schouwen" naar de keik terug, waar de plechtigheid werd gesloten met het aloude danklied onzer Moeder de H. Kerk het „Te Deum" en een dank woord van onzen beminden herder aan allen, die in den ruimsten zin van 't woord, tot welslagen van deze plechtigheid hadden meegewerkt. Tijdens het spelen kwam het 10jarig zoontje van C. van S. zoo te vallen, dat het zijn arm brak. De kleine moest naar het zieken huis worden overgebracht. De marechaussee P. A. Dankaart, gestationneerd te Asten.isn.d. brigade alhier overgeplaatst. Gisterenmiddag had in de dans tent op het Veer een ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloo- pen. Terwijl A. de W. een vat bier onder koolzuur bracht, kwam de spanning in het vat te hoog, waardoor het plots met een geweldigen knal uit elkaar sprong, de W. zijn arm werd daarbij geheel uit elkaar gerukt. Direct begaf hij zich naar het ziekenhuis, waar dokter Lips de eerste hulp verleende. Naar omstandigheden maakt hij het vrijwel. RAAMSDONKSVEER Mej. E. v. Dongen slaagde voor het examen Nuttige Handwerken. De opbrengst van de in de Herv. Kerk gehouden collecte voor de slacht offers van den stormramp bedraagt ruim f 229.— Naar wij vernemen werd de heer Lommers benoemd uit meer dan 100 sollicitanten tot teekenmeester op de Droogdokmaatschappij te Rotterdam. Voor de betrekking van Onder wijzeres aan de Chr. School op 't Dorp meldden zich ruim 50 sollicitanten aan. GEERTRUI DEN BERG. Onze vroegere plaatsgenoot de heer N. Zijlmans slaagde Vrijdag j.l. te Waal wijk voor het einddiploma Hoogere Handelsschool met 5-jarigen cursus. Mej. W. v. Alphen alhier slaagde te Tilburg voor het diploma L.O. Daar de voorgenomen uithoudings vermogensloop van den heer J. J. Dalmaijer 1.1. Zondag niet kon plaats hebben vanwege het slechte weer, is deze thans vastgesteld op aanstaanden Zondag. We herinneren er aan, dat de af stand 's Hertogenbosch—Geertruiden- berg 33.9 K.M. bedraagt en dat de heer Dalmaijer deze in plm. 2'uur denkt te kunnen afleggen (afloop te 's Bosch om 9,30 v.m. We vernamen nog dat genoemde heer op de a.s. Olympische spelen in 1928 zal trach ten als Brabanter den naam van ons gewest hoog te houden door zijn snellen gang. GEERTRU1DENBERG. De levering van stroo voor het garnizoen Bergen- op-Zoom is toegewezen aan de firma Huijsman Lankhuijzen alhier; van hooi aan de firma Jan Oomen Zn. te Oosterhout. MADE. Twee onzer dorpsgenooten de heeren van Rijsbergen zijn ge slaagd als bouwkundig opzichter. De te Drimmelen gehouden collecte voor de slachtoffers van den stormramp heeft opgebracht de som van f280. Aan den heer J. Verwater, aan nemer te Made is als laagste inschrij ver voor f 14.937 opgedragen de herbestrating van Parellelweg, Berg straat, Zeelsterstraat en een gedeelte Strijpschestraat te Eindhoven. Men verneemt dat alhier een tweede harmonie zal worden opge richt. Op Donderdag 30 Juni zal des voorm. half elf een openbare raads vergadering worden gehouden. MADE. Ds. Mudde Ned. Herv. Pred. te Made heeft een beroep ontvangen voor Tweede Exleörmond. LAGE-ZWALUWE. Zondag heeft ds. C. Plantsman alhier, afscheid genomen van zijn gemeente te Hooge-Zwaluwe, die hij 31 jaar had gediend. De schei dende leeraar sprak naar aanleiding van Ef. 3 12. De consulent de Brandt van Lage- Zwaluwe sprak namens de gemeente woorden van dank voor alles wat ds. Plantsman voor de gemeente heeft gedaan. Een zangkoor zong psalm 121 vers 2 en 4. Er was veel belangstelling, ook van de ringcollega's en de kerkelijke be- sturen. EETHEN. De collecte voor de slachtoffers van den stormramp op 1 Juni jl. werd in deze gemeente ge houden door een achttal commissies van 2 dames: nl. in Genderen-West, door de dames M. Kleijn en H. A. Kleinloog, opbrengst f 136.—in Genderen-Oost Jaca. Slinters en Justina Kuipers, opbrengst (met 2 nagekomen' giften) f 119.90; in Babllonienbroek Aa. Haspels en G. Straver, opbrengst f89.30; in Heesbeen de dames de Roon en de Waal, opbrengst f 27.35 in Doeveren door de dames E. Boll en van der Kolk, opbrengst f 12.75 in Drongelen door de dames L. Donken en A. de Haan, opbrengst f97 10; te Eethen door de dames A. Branderhorst en Z. Uijthoven, opbrengst f 67.55 te Meeuwen door de dames Vos en Ockers, opbrengst f62.55. Totaal dus in de gemeente Eethen f613.10. MEEUWEN. De kersenoogst alhier zal belangrijk minder zijn dan het vorige jaar. Het slechte natte weer houdt de rijping zeer tegvn. Op 'l laatst van deze week pas zal de pluk beginnen. TILBURG. Door het kerkbestuur van de nieuwe parochie van het H. Hart (over het Spoor) te Hilversum is onder architectuur van den heer H. W. Valk te 's-Hertogenbosch na onderhandsche aanbesteding de bouw van de Nieuwe Kerk en Pastorie op gedragen aan de aannemersfirma voorheen C. J. M. Koeken te Tilburg. 3. Beslissing over de gunning der verbouwing van het woonhuis naast het stadhuis. De Heusdensche Harmonie gaf Zaterdagavond op de Vlschmarkt een zomerconcert en deed dat op zeer verdienstelijke wijze, zoodat de aan wezigen er dan ook vol lof over wa ren. Jammer dat het weer niet mee werkte, zoodat het aantal toehoorders maar zeer matig was. De grasverpachtlngen van de perceelen der Godshulzen besomden slechts de helft van het vorige jaar, wat voor genoemde Instelling natuurlijk een groote tegenvaller is. Aan de Mij. van Holl. Buurt spoorwegen is concessie verleend tot het doen loopen van een autobus op het traject DrunenHeusden, zoodat te wachten is, dat men daar eerstdaags van de nieuwe reisgelegenheid gebruik kan maken. De gasprijs wordt met 1 Juli a.s. verlaagd en gesteld op 13 cent per M3. De WelEd. heer J. van Dieten heeft met het oog op zijn hoogen leeftijd en sanltalren toestand ontslag genomen als lid van het R.K. Kerk en Schoolbestuur. En de lof mag hem hierbij niet worden onthouden, dat hij belde functies jaren lang zeer verdien stelijk heeft vervuld. Het nieuwe programma voor het carillon heeft alsnog een wijziging ondergaan. Op het heel uur komt >De Dahlia» op het half uur: >De Zilvervloot»op het groot kwartier >Een voorspel van Dahlia», en op t klein kwartier; »Een fantasie op de eerste maten van Limburg mfla Va derland». SPORT. Voetbal. WAALWIJK. R.W.B. Wegens het slechte weer zijn de seriewedstrijden tot nader order uit gesteld. DRUNEN. v De op Zondag j.l. aangekondigde ontmoeting tusschen Heck III en het 2e elftal van »Sporters» werd wegens het slechte weder afgelast. GEERTRUIDENBERG. De voetbalwedstrijd (Basco-tournooi) Goodluck I—B. W. II te 's Bosch kon wegens de slechte weersgesteldheid 1.1 Zondag niet gespeeld worden. Good—Luck II maakte Zondag een vergeefsche reis naar Wagenberg, daar ook deze wedstrijd wegens het slechte weer niet kon doorgaan. Korfbal. WAALWIJK. W.E.K. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 28 Juni '27. Woensdagavond half acht ver gadert de gemeenteraad in het open- baar. Aan de orde komen 1. Notulen. 2. Mededeelingen van Ingekomen stukken. Jongstleden Zaterdag was het een gewichtige dag voor W.E.K. De eerste match, zij het ook een vriendschappe lijke, en wel tegen het sterke N.E.O. uit Sprang. Om 6'/2 uur aanvang, waarna de geoefende Neo-spelers djrect hun meerderheid toonden. Na een kwartier van forsch spel» waarin de W.E.K.-spelers hun uiterste best deden, maakte N.E.O. het eerste doel punt, spoedig gevolgd door een tweede en derde. Hierdoor echter niet ont moedigd, zetten de W.E.K.-leden hun beste beentje voor en werd de stand 3—1 onder luid gejuich der aanwezige W E K -supporters. Niettegenstaande de W.E.K.-lul alle krachten inspanden, was de stand bij de rust 6 1 voor de ontvangende vereeniging. Na In de rust door een kop thee, welwillend aangeboden door N.E.O., nieuwe krachten verzameld te hebbeu, werd het spel voortgezet, doch moest lor het slechte'^weer na een kwartier ]er gestaakt worden, nadat door de ptheeren de stand op 71 gebracht frd en moest de match verder afge- it worden. Al is de eerste wedstrijd op begrij pelijke wijze door W.E.K. verloren, foch was het spel voor een nieuw Opgerichte club heel goed, en kon fmen opmerken dat onder de vereeni- jglng uitstekende krachten schuilen, die na meerdere oefening Waalwijks sport hoog zullen houden. GEMENGD NIEUWS. Zaterdagavond is op den hoek van de Kostverlorenkade en Jacob van Lennepkade te Amsterdam een luxe auto te water gereden. De chauffeur was met zijn meisje, zonder zijn patroon daarvan in kennis te hebben gesteld, een toertje door de stad gaan maken in den vrijwel nieuwen auto. In de Kinkerstraat reed hij" door onvoorzich tigheid een 65 jarigen man aan, die daarbij eenige minder ernstige kwet suren opliep en in het Wilheimina* gasthuis is behandeld. Het publiek schreeuwde den chauffeur toe. dat hij moest stoppen, doch deze gaf daaraan geen gevolg en reed in vliegende vaart de Kostverlorenkade af. Vermoe delijk werd hem het uitzicht door den zwaren regenval benomen hij verzuimde althans, aan het eind van de Kostverlorenkade gekomen, links den hoek te nemen om langs de Jacob van Lennepkade verder te rijden. Hij reed daardoor pardoes in het water. De chauffeur sprong nog bijtijds uit den auto, maar het meisje ging mee het water in. Door omstanders werd zij spoedig gered en daarna in het Wilhelminagasthuis van droge kleeren voorzien. De chauffeur was aan den haal gegaan en werd door de politie ge zocht. De brandweer heeft met haar reddingstoestel, den auto, waarvan de carosserie ernstig geleden had, uit het water gehaald. Zaterdagmorgen omstreeks 11 uur vertrokken de heer J. D. Reinders, mede directeur van de N.V. Oliefa- brieken v/h Reinders Co. te Zwolle, en de commissaris van politie te Zwolle, de heer J. R. Derksema, met hun echtgenooten voor een autotocht door Duitschland. De heer Reinders chauffeerde zelf. Bij Xanten, een 20 K.M. van Kleef, wilde de heer Rein ders een wielrijder sparen, die plotse ling voor den auto langs kwam, waar door de auto slipte op den gladden weg en van den daar zeer hoogen weg over den kop naar beneden sloeg. De heer Reinders werd op slag gedood, mevrouw Reinders-Hanckar werd zeer zwaar gewond, de heer Derksema kreeg een ernstige hoofd wond, mevrouw Derksema een schou derfractuur en ontvellingen. Het ongeluk gebeurde 's middags omstreeks 3 uur De gewonden wer den naar het hospitaal te Xanten vervoerd. De overledene was 2 Februari 1876 te Hoogezand geboren. De „Berlingske Tidende" te Kopenhagen deelt volgens de „Crt." mede, dat het vastgesteld is, dat het tusschen Lyoe en Avernakoe gezonken schip de „Astra" uit Groningen is. Drie lijken zijn aan land gespoeld. Het lijk van den kapitein, Harm de Boer, is geindentificeerd. Bij informatie van het blad te Gro ningen is het volgende gebleken Ongeveer 14 dagen geleden kwam alhier bericht binnen, dat in de Deen- sche wateren was gezonken een schip, dat naar alle waarschijnlijkheid de Groninger tjalk „Astra„ was. Op ver zoek van de familie van den schipper heeft zich vanwege de scheepsverzeke- ringsmaatschappij „Oranje" te Gro ningen, de heer Balk naar Denemarken begeven, teneinde zich te vergewissen of het hier werkelijk de sinds eenigen tijd vermiste „Astra" betrof. De „Astra" is een 130 a 135 ton groote tjalk. Deze was geladen met zout, op weg van Lübeck naar Fredericia. Vastge steld kon worden, dat het gezonken vaartuig inderdaad de „Astra" was. De heer Balk kon vaststellen, dat een aangespoeld lijk het stoffelijk over schot was van den kapitein van de „Astra", den heer Harm de Boer. Het is overgebracht naar de algemeene begraafplaats te Aastrup, een stad op ongeveer 2'/2 uur gaans van de plek des onheils. Het is daar ter aarde be steld Het schip ligt op een diepte van 12 meter water. De bouten bevinden zich nog op de luiken. Uit nog eenige andere omstandigheden leidt men af, dat het vaartuig waarschijnlijk lek ge- stooten en daarna gezonken is. Ten opzichte van het lot van de overige leden der bemanning tast men tot nog toe in het onzekere. Ook over hun identiteit staat nog niets vast. Waar schijnlijk zijn het Duitschers geweest. ADVERTEERT IN DIT BLAD.

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 3