Cabaret Ml fierris. WITTE BIOSCOOP. BERICHT. De Roode Duivels. Cabaret Ml Oerris. Eiken dag Matinée Eiken dag Matinee Gedurende de Kermisdagen zijn alle voorstellingen ook toegankelijk voor PERSONEN BENEDEN 16 JAAR. met medewerking van alle Artisten. kantoren) wordt met Augustus ont ruimd ter huisvesting van het leder magazijn Langermans. Men is thans bezig nieuwe kantoorruimten voor de „Hollandia" fabriek in orde te bren gen, waarvoor de toegang iets verder in de straat ligt. De fabriek blijft zoo een goed aaneengesloten geheel, met een welgeordenden loop van 't werk, waardoor de fabricage zoo efficiënt mogelijk is. Ook in ander opzicht heeft „HoIIan dia" rationaliseeringsmaatregelen ge nomen. Zij gaat zich scherp speciali seeren op lederen dameswerk in het middel- en luxe genre in Mckay uit voering met hoofdzakelijk Louis XV hak. Qeen heerenwerk meer, geen kinderwerk meer, geen linnen werk meer. Het spreekt vanzelf, dat door afwezigheid van alle ander werk het gekozen specialiteitsartikel de uiterste zorgen kan genieten. De specialisatie komt mede tot uiting in de monstercollectie, die wij gele genheid hadden in te zien. De „Hol- landia" gaat werken met beknopte, maar telkens vlug wisselende collec ties, waardoor niet alleen op ieder moment het allernieuwste geboden kan worden, doch tevens gelegenheid bestaat tot betrekkelijk kleine bestel lingen, zoodat de winkelier niet ge noopt is tot groote voorraden met onvermijdelijke stroppen in zicht en toch voor de clientele veel keuzé heeft. De herfstcollectie dan, die wij inza gen, was, niet groot, maar goed gesor teerd. Er Is voor elk wat wilsvoor jongere en oudere dames; voor kleine beurzen en voor beter gesitueerden Vooral viel ons bij de collectie op, hoezeer in coupe en bewerking naar smaakvollen eenvoud is gestreefd. Een sierstikkerij, een aardige perforatie, een sierlijk lijnenbeloop, een applica tie, een onderlegsel, een mooie kleu rencombinatie, alle trucs der moderne schoenfabricatie, zijn toegepast om iets te brengen wat opvalt door een voud en kunstzin. Ook in leersoorten vertoont de collectie een verscheiden heid, die een zorgvolle keuze verraadt. B.v. lak in zwart, blauw en bruin boxcalf en chroom In tal van mode-" tinten en nerven en in meerdere quali- teiten; suéde; zijdechroom; echt en ImHatiereptielleder; veau mort-né in echt en imitatie, kortom men vindt in de collectie in een kort bestek de meest mogelijke afwisseling. De „Hollandia" fabriek, die thans met een personeel van c a. 70 perso nen (kantoorpersoneel inbegrepen) op een productie van c.a. 1000 paar per week ingesteld is, houdt hare merken „Hollandia" en „The Burnby Shoe" aan. Met de tot stand gebrachte reor ganisatie wenschen wij haar alle suc ces. Gedeputeerde Staten. Het college van Gedeputeerde Sta ten van Noord—Brabant is in de gis teren gehouden stemming in de Prov. Staten in zijn geheel herkozen. De leden namen hun benoeming aan. Tot buitengewoon lid werd gekozen de heer mr. P. M. Loeff. R. K. Jongenspatronaat, Baardwijk. Zondag a.s. Groote wandeling voor de leden van 't Patronaat (kleine af- deeling). De leden der Patronaatscom- missie, die niet verhinderd zijn, wor den verzocht daarbij zoo mogelijk te genwoordig te zijn. Woensdag a.s. groote voorstelling in hel Patronaat, door den bekenden goochelaar Busnach, toegankelijk voor alle schoolkinderen, tegen den entree prijs van 15 cent. Voor de jongens van ons patronaat zal de entreeprijs slechts 10 cent bedragen. De voorstelling zal een aanvang nemen, des namiddags om 5 uur, terwijl we een trouwe op komst verwachten. Donderdag a.s. groote sportwedstrij den voor de leden van het patronaat (kleine afdeeling) op het patronaats- sportlerrein. Om 5 uur samenkomst in het patronaat, vamVaar we gezamen lijk naar het terrein zullen trekken. De wedstrijden zullen bestaan, eer stens in een seriewedstrijd voetballen, enkel onder de leden van hel patro naat, dus geen vreemde clubs \ror jongens die niet verlangen te voetballen, in wedstrijden hoog springen, verspringen en hardloopen. Aan elk dezer wedstrijden zijn schitte rende prijzen verbonden. Niemand mag aan meer dan één der voorgestel de wedstrijden deelnemen. A.s. Zon dag, direct na de Hoogmis tot 12 uur bestaat er gelegenheid, zich in het pa tronaat te komen opgeven, aan welken der wedstrijden men wenscht deel te nemen. Ieder der leden, die wenschen deel te nemen zullen een inleggeld betalen van 10 cent. Ook hier wordt wederom een trouwe deelname verwacht. De leden der Patronaatscommissie v orden verzocht, allen tegenwoordig Ir zijn. Na afloop der wedstrijden bij eenkomst in hel Patronaat, alwaar dan de prijzen zullen worden uitge reikt. PROVINCIALE STATEN. In de Donderdagnamiddag gehouden openbare vergadering van Prov. Staten werd tot buitengewoon lid van Ged. Staten herkozen Mr. P. H. Loeff, Den Bosch. Herkozen werden voorts alle leden der Bijzondere Commissie voor de Waterschappen en der Commissie voor Reglementen met uitzondering van het lid Schrauwen, die meende op grond van zijn lidmaatschap van Ged. Staten zich niet meer beschikbaar te moeten stellen. In de vacature Schrauwen werd in voormelde Commissie bij derde stem ming gekozen het lid A. C. J. M. v. Hoorn, Oud-Gastel. In de plaats van den heer Stcnes, niet meer tot lid der Stalen herkozen, werd benoemd het lid Mr. van Ommeren, Heusden. De Bijzondere Commissie van de Waterschappen adviseert volgens de desbetreffende rapporten o.m. tot aan neming van de door Ged. Staten voor gestelde wijzigingen der bijzondere reglementen van het waterschap: „Klein Waspik". Die wijziging strekt om de gronden, gelegen in de gemeente Waspik ten militie der lichting 1928 zal alhier op 24 Aug. a.s. voorOosterhouten Made c.a., Hooge- en Lage Zwaluwe en Geertruidenberg gehouden worden. Zondagnam. 4 uur werd door eenige leden van den R K. Meisjes bond in de zaal van het Liefdegesticht alhier opgevoerd het prachtig doch ernstig dramatisch stuk „De Vloek eener Moeder", onder leiding van Mej v. Oosterhout, onderwijzeres alhier. De toegang was uitsluitend voor de meisjes—leden, die trouw waren opgekomen. Circa 300 leden waren aanwezig. Het tooneelstuk werd schitterend uitgevoerd. Mej B. alhier had een klein wondje aan de hand, welke opzwol en zoodanig verergerde dat zij de hulp van Dr. J. H. Klljn moest inroe pen, die bloedvergiftiging consta teerde. De heer Directeur van het post en telegraafkantoor alhier, benoemd tot commies bij het Hoofdbestuur in dit vak te 's Hage, nam Zondag van zijn personeel en van de onderhoorige van de bijbehoorende hulpkantoren op oificieele en eenigszins feestelijke wijze afscheid. De burgerij roept den humanen directeur, den heer Leene, een hartelijk vaarwel naar zijn nieuwe standplaats toe. Bij monde van den heer W. Kooij mans werd den Directeur dank ge bracht voor het vele goede dat zij van hem hadden mochten ondervin- iiiii In plaats van de geannonceerde film „DE WILDEMAN UIT TEXAS" zal op Maandag en Dinsdag in onze bioscoop worden gedraaid de prachtfilm Wilt gij goedkoop en aangenaam kermis vieren bezoekt dan de „WITTE BIOSCOOP". Zuiden van den provincialen weg, ge naamd „de Langstraat", als eene af zonderlijke afdeeling „Bovenkerk Bin nen" op te nemen in het verband van het waterschap „Klein Waspik", voor zoover deze gronden nog niet tot een waterschap behooren. Alleen de Dagelijksche Besturen van de tot dat waterschap behoorende pol ders „de Binnenpolder van Vlijmen" en „de Polder van Nieuwkuijk" hebben tegen het ontwerp-besluit bezwaren in gebracht. Die bezwaren komen hierop neder, dat zij het verkeerd achten, dat, zooals bij het ontwerp-besluit wordt voorge steld, in het waterschap „de Binnen Oude Maas" een deel van de water schapslasten van eenige der onder dat waterschap ressorteerende polders uit sluitend zal worden geheven naar den maatstaf van het belang, dat deze pol ders hebben bij de waterlossing van het waterschap door de Gemeenland- sche sluis en niet tevens naar gelang van het profijt, dat die polders bij dc inlating van water daarin hebben. Op de gronden, door Gedeputeerde Staten bij hunne gezegde Memorie van Toelichting p. 9 en 10 aangevoerd, vermeent de Commissie, dat de opge worpen bezwaren onjuist zijn. Daarna werd de vergadering geslo ten en gingen de statuten op reces. De volgende openbare zitting wordt gehouden op Donderdag 28 Juli a.s. kwart over tien. den en bood hem een gouden vulpen aan. Het dochterlje van W. Kooijman bood daarna Mevr. Leene bloemen aan. De heer Leene dankte met een hartelijk woord. Op het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren weVd in de maand juni 1927 ingelegd f 17.926.31, terugbetaald f 14 959.15 Op de postchèque en girodienst werd gestort 1940 53, terugbetaald f 13 979.75. - De predikanten der Herv. Gem resp. Ds. Th J. Mudde te Made en Ds. Vfnck zullen a.s. Zondag des v.m. 10 uur voorgaan. Een 10 jarig zoontje van C. J., Duin alhier, die op een wagen wilde klimmen kwam hierbij te vallen, waardoor een wiel over zijn been ging en het dermate kneusde dat ge neeskundige hulp moest worden in geroepen. met medewerking van alle Artisten BEZOEKT de gerenommeerde Waal- wijksche Kermisdie a.s. Zondag be gint. Een prachtig bezet kermisterrein, tal van uitvoeringen, overal prima ge legenheid tot dansen enz enz. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Het nieuw benoemde hoofd der Chr. School alhier, de Wel.Ed. Heer A. Dees Azn. van Batenberg (Oldenmarkt) hoopt 1 October alhier zijn benoeming te aanvaarden. Onze Korfbalclub „N. E. O." krijgt Zaterdagmiddag om 6 uur de Korfbalclub Quick uit Tilburg op bezoek tot het spelen van een vriend- schappelijken wedstrijd. MADE. De loting voor de Nationale MEEUWEN. Op 24 juni werd in het café Smits te Meeuwen de alge meene vergadering gehouden der Coö peratieve Boerenleenbank te Meeuwen. Tengevolge van het zeer ongunstige weer was de presentielijst niet zoo druk geteekend als gewoonlijk. 118 leden waren tegenwoordig of verte genwoordigd. De Voorzitter O. J. W. Brander horst opent de vergadering, en zegt, dat deze wat laat in 't jaar wordt ge houden, omdat het Bestuur gaarne de Inspectie der Centrale Bank afwacht en deze wat later viel dan vorige jaren. De Secretaris J. A. van der Schans leest de notulen, die ongewijzigd wor den vastgesteld. De rekening en balans over 1926 worden goedgekeurd. Met bijna algemeene stemmen wor den herkozen de voorzitter de heer G. J. W. Branderhorst te Eethen, de voorzitter van den Raad van Toezicht, de heer G. H. Straver te Babiloniën- broek en de plaatsvervangende be stuursleden de heeren D. van Buuren te Meeuwen en H. Vos te Drongelen. Besloten wordt f 10 te geven aan de slachtoffers van den stormramp te Neede en omstreken en geen subsidie te .verleenen aan de Chr. Landbouw- school te Andel. Door den kassier D. A. van der Schans wordt het volgende verslag uitgebracht. Verslag der Coöperatieve Boeren leenbank te Meeuwen over het iaar 1926. Wij staan thans voor het feit, dat wij het tiende jaarverslag mogen uit brengen van onze Boerenleenbank. Een terugblik over die jaren geeft ongetwijfeld een gevoel van bevredi ging, want wij mogen met genoegen constateeren, dat de Bank in hare eerste 10 levensjaren voorspoedig is opgegroeid, en zij thans een positie van beteekenis in onze omgeving bekleedt. Zij heeft die jaren doorgemaakt in zeer bijzondere tijdsomstandigheden, in hare eerste levensjaren genoot bijna ieder landbouwer eenige welvaart, en gemakkelijk had ons Bestuur toen kunnen komen op den weg, die he laas door zooveel Banken is betre den, door op onvoorzichtige wijze credieten te verleenen. Later is een andere soort moeilijk heid gekomen, nu wij haast allen de moeilijke tijdsomstandigheden gevoe- len en de opbrengsten derlanüDouw- en veeteeltproducten zoo laag zijn, dat het maken van behoorlijke be drijfswinst een re.ks van jaien uitge sloten is. Gelukkig is onze Bank door die wisselende tijdsomstandigheden heen, voor z g. „stroppen" gespaard en mochten wij, toen onlangs bij de jaarlijksche inspectie het Bestuur alle credieten nog eens naging, met dank baarheid constateeren, dat wij met gerustheid de toekomst tegemoet kun nen zien. Wat de jaaromzet aangaat was hel JOe boekjaar een recordjaar. Deze bedroeg ruim f 1.100 000, een bedrag, dat de hoogste tot dusver bereikte omzet, met ruim een halve ton over schreed. in verhouding nog hooger dan de totale omzet, was het aantal dagboek- posten, dat van 1440 klom tot onge veer 1660. Het ledental was op 1 Januari 1926 173, een lid verloren wij door over lijden en een door uittreden, terwijl 8 nieuwe leden toetradenop 31 Dec. was dus het aantal leden 179. Op 31 Dec. 1925 was in de spaar bank ingelegd f 165000 en in loopende rekening gedeponeeid f 94,000, op 31 Dec. 1926 was dit resp. t 183,000 en i 147,000. Het totaal gedeponeerde bedrag klom dus van f 259,000 op 1 jan. 1926 tot f 330,000 op 31 Dec. 1926. In den loop van het jaar heeft dit bedrag 3'/2 ton eenigen tijd over schreden. Evenmin als in 1925 heeft de Bank ook in 1926 op geen enkel tijdstip schuld bij de Centrale Bank gehad, een groot deel van het jaar bedroeg ons tegoed te Utrecht van f 50.000 tot 70,000; op 31 Dec. was het zooals de balans vermeldt f 64,000. Onze winst staat ongeveer gelijk met die van 1925 en bedraagt f 1428.66. Verleden jaar was hierbij f400 koers winst op effecten, thans f 250, De effecten hebben een waarde van f 14550. Hierbij dient opgemerkt dat de depositorente over 1926 geregeld ongeveer '/3 hooger was dan de rente die de Centrale Bank gaf. Omdat het bij ons gedeponeerde bedrag geregeld zoo groot was en bij geval een deel van dit geld te Utrecht tegen een lagere rente moesten laten staan, gaf dit een aanzienlijke schade post en daarom was het Bestuur ge noodzaakt de rente met ingang van 1 Jan. 1927 te verlagen tot 33/4 ?/0, waarmede deze gelijk is met de ere- diefrente aan de Centrale Bank. Ontvangen wij nu veel geld dan wordt daarop weliswaar niets ver- diend doch ook niets toegegeven, zoo als dit voorheen geschiedde. Door bijvoeging van de winst over 1926 stijgt het reservefonds van f 5306,52 tot f 7135,18 waarbij nog mag worden gerekend het stichtings kapitaal der Spaarbank a f 100. Door de regelmatige verhooging van ons reservefonds, stijgt de soliditeit onzer Bank en daalt dus het risico der leden. Het aantal loopende rekeninghou ders was op 1 Jan. 1926 91, In 1926 werden 8 nieuwe rekeningen geopend en drie gesloten, zoodat dit aantal op 31 Dec. was 96. Op 1 Jan. 1926 waren 192 spaar- bankboekjes in omloop, door intrek king van 8 en uitreiking van 29 nieuwe liep dit aantal gedurende 1926 op tot 213. Hoewel we in dit opzicht dus een flinken stap vooruit zijn gegaan, moet toch nog worden gezegd, dat dit ge tal .e klein is. Er zijn nog te veel leden, wier kinderen en dienstboden nog hun geld op andere wijze beieggen, terwijl de plaatsing op onze Spaarbank toch zooveel voordeelen biedt, Wij herin neren slechts aan de hoogere rente en de gemakkelijke wijze om het geld in korten tijd terug te ontvangen, terwijl moeilijk een solider belegging zal zijn aan le wijzen immers al onze leden zijn met hun geheele kapitaal voor de terugbetaling aansprakelijk, terwijl ons reservefoods, zooals boven bleek, meer en meer van beteekenis wordt. Het aantal voorschotten was op 1 Jan. 1926 84, 13 werden geheel afge lost en 18 nieuwe verstrekt, zoodat het aantal op 31 Dec. 89 bedroeg. De rentestand was over het geheele jaar 4 pCt. voor deposito en 5 pCt. voor voorschotten. De algemeene vergadering en de Bestuursvergaderingen die in 1926 werden gehouden, werden voldoende bezocht. Op de Bestuursvergaderingen was altijd de Raad van Toezicht mede aanwezig. Wij ontvingen onlangs het jaarver slag der Centrale Bank. Ook bij haar gaan de zaken voor spoedig. Haar winst bedroeg over 1926 bijna f 400.000 en haar reserve fonds steeg tot bijna f 3,000,000. Het aantal aangesloten Banken steeg in 1926 van 712 tot 719. Wanneer wij nog mededeelen, dat de omzet der Centrale Bank ongeveer 400 millioen bedroeg, dat op 31 Dec. j.l. meer was gedeponeerd dan aan de Boeren leenbanken verstrekt f 41 000,000 en dat bij alle plaatselijke Banken te zamen is belegd ruim f 360 millioen, dan kan men zich eenigszins een idee vormen van het werk der Coöpera tieve Boerenleenbanken. Men moet daarbij dan nog in aanmetking nemen, dat de R.K. Centrale Bank te Eind hoven ook nog een 500 tal Boeren leenbanken onder hare vleugels heeft. Geachte vergadering, wij zijn hier mede gekomen aan het eind van ons verslag en wij spreken den wensch uit, dat gij alleen ook in de toekomst mede zult werken aan den bloei onzer Bank, opdat zij steeds meer mag wor den een krachtigen steun voor den landbouw in onze omgeving. GEERTRUIDENBERG. In der Geref. gemeente zal a s. In beide diensten leesdienst gehouden. Voor de Evangelisatie der Ned. Herv. Gern. hoopt Zondag a. s. des voormiddags om 10 uur in gebouw „Emanuel" op te treden Ds. Hoogen- raad van Breda. Zondagavond a.s. om 7'/2 uur zal in de kiosk op de markt alhier een uitvoering gegeven worden door detkon. Erk. Symphonie en Zangver- eeniging Cecilia. Gedurende de maand Juni zijn de rolbrug alhier gepasseerd 1873 vaartuigen met een gezamelijken inhoud van 198075 ton. de kerk Zondag worden SPORT. WAALWIJK. Het „Zwaluwen" elftal, dat is sa mengesteld uit spelers van H.E.C Quick en andere vereenigingen zal a.s, Zondag 10 Juli een vriendschappelij- ken wedstrijd spelen in Tilburg tegen Korvel. Er zal door het Zwaluwen elftal een herinneringsmedalle worden aangebo den als bewijs van Sympathie voor Korvel. Het elftal is als volgt samen gesteld H. v. d. Lee. L. v. Eeten, Fr. de Vruchte, L v. Loon, F. v. Delft, J Verhoofstad, J.v. Houten, J. Kampman, A. Heefer, H. Delft, K. v. Eeten, Vertrek per autobus op de Markt om 2.23 uur W. S. C. In vervolg op ons bericht van j. Woensdag kunnen wij thans rneedee- Ien dat Longa dezen middag met de volgende ploeg tegen WSC in het veld komt Spijkers, Jos. Horsten, Houben, A v. Beurden, A. v. Houten, Pollart, Lamberts, A.Konings, Chr. Mathijssen, Leo Gehring, jo Hosten. De meeste dezer namen zullen den voetbalenthousiasten niet vreemd zijn en garandeeren van de zijde van Longa een keurige partij' voetbal, terwijl alleen reeds de medewerking van onzen Zuid. internationaal Gehring een bezoek overwaard is. Hoewel 't WSC elftal in capaciteit bij hun tegenstanders ten achter staat, vertrouwen we, dat het enthousiasme der jeugdige ploeg de eventueele nederlaag zoo klein mogelijk zal houden. De wedstrijd vangt om 5 uur aan en gezien de extra laag gestelde entree, verwachten we een groot aantal be zoekers. 11111

Echo van het Zuiden | 1927 | | pagina 10